Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-09, 10:29   #1621
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witamina E zawsze pływa osobno - wstrząśnij serum przed uzyciem, powinno być OK.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 11:16   #1622
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Rylejew Pokaż wiadomość
Dziękuję A czy do hydrolatów mogę wsypać kwas migdałowy lub askorbinowy zamiast używać do nich wody?
Kwasu askorbinowego nie dodawaj do hydrolatów, ani generalnie do żadnych ekstraktów roślinnych, bo mogą one zawierać śladowe ilości metali ciężkich, które powodują, że wit. C staje się pro-oksydantem..

hehe ja olej kokosowy rozpuszczam w mikrofalówce...

Dziewczyny, a czy jak robię sobie kremik to obojętnie jakiego dodam emulgatora? Mam pod ręką akurat Imwitor i Lecytynę, ale jakoś wydaje mi się, że Biobaza/Polawax albo Structure byłyby lepsze (nie wiem zresztą dlaczego..). I czy mogę dodać te dwa emulgatory, a jak tak to w jakich proporcjach tak mniej więcej, czy jest to obojętne?


Czy któraś z Was używała oleju arganowego? Już sie na niego napalam dosyć długo i chyba się skusze wreszcie Zakupiłam też ostatnio z czarnuszki, ale strasznie śmierdzi Trzeba będzie ten zapach wykorzenić
Arganowy można też wewnętrznie, próbowałyście też w ten sposób? A jak się sprawują te oleje na skórze?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 11:29   #1623
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No nie, to telepatia - właśnie buszuję po stronie eco-spa i włożyłam do koszyka olej arganowy przed dokonaniem zakupów powstrzymuje mnie tylko brak hydrolatu z kadzidłowca a miałam na niego ochotę (przez skojarzenia zapachowe). Jak się posmaruję arganem to dam znać
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 11:32   #1624
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

oo to czekam w takim razie na wieści Chociaż nie wiem czy wytrwam i sobie wcześniej też nie zamówię
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 12:06   #1625
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy jak robię sobie kremik to obojętnie jakiego dodam emulgatora? Mam pod ręką akurat Imwitor i Lecytynę, ale jakoś wydaje mi się, że Biobaza/Polawax albo Structure byłyby lepsze (nie wiem zresztą dlaczego..). I czy mogę dodać te dwa emulgatory, a jak tak to w jakich proporcjach tak mniej więcej, czy jest to obojętne?


Czy któraś z Was używała oleju arganowego? Już sie na niego napalam dosyć długo i chyba się skusze wreszcie Zakupiłam też ostatnio z czarnuszki, ale strasznie śmierdzi Trzeba będzie ten zapach wykorzenić
Arganowy można też wewnętrznie, próbowałyście też w ten sposób? A jak się sprawują te oleje na skórze?
Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
No nie, to telepatia - właśnie buszuję po stronie eco-spa i włożyłam do koszyka olej arganowy przed dokonaniem zakupów powstrzymuje mnie tylko brak hydrolatu z kadzidłowca a miałam na niego ochotę (przez skojarzenia zapachowe). Jak się posmaruję arganem to dam znać
ja mam właśnie argan z EcoSpa, mam wrażenie, ze jest z prażonych orzeszków bo ma taki zapaszek jak prażony sezam a kupiłam ten droższy; dla mnie jest trochę za suchy na twarz nawet w mieszance z migdałowym i z dzikiej róży, spróbuję jeszcze z laskowym a jak nie to będzie do ciała

mam jeszcze taki dylemat: jojoba czy avocado? avocado podobno dobrze chroni przed mrozem?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 15:21   #1626
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, prosze o radę. Jakis czas temu zakupiłam w mazidłach skladniki do zrobienia olejku do mycia twarzy z orzecha włoskiego oraz do ukręcenia serum z algami bioferment . Niestety odkryłam metoda selekcji , ze owe serum chyba mnie zapycha. Obwinialam o to najpierw olejek z orzecha (niby do cery tłustej ), ale potem wpadlam na pomysł, ze to algi w serum i chyba faktycznie tak jest (choc np maseczka trojalgowa z mazidel działa na mnie super). Dopiero post factum przeczytałam na forum o zapychajacych własciwosciach alg. Szkoda, ze ze mnie taka ciapa. W kazdym razie narazie jadę na produktach z BU, ale po zamówienia pozostalo mi sporo niewykorzystanych mazideł i probek mazidłowych, bo w.w. serum nie mam occhoty juz robić. Gdybym sie slicznie uśmiechnęła to moze ktoras podsunęłaby mi pomysł na ich wykorzystanie do mojeje cery (mieszana w kierunku tłustej, czasem wypryski). Limaria pewnie ma urwanie głowy przed swietami, więc nie chcę jej naciskać.
Posiadam :
olejowy ekstrakt z rozmarynu
owies hydrolizowany (ale ten traci waznosc z koncem tego miesiąca)
beta-glukan
beta-glukan drożdzowy
olej z wiesiołka
olej z orzecha włoskiego (ale juz resztka, jakies 10 gram)
algi bioferment (niekoniecznie musze zuzyc, wole nie miec wyprysków)
ekstrakt z pine bark (próbka)
active aloe suchy koncetrat żelu
centella asiatica (próbka)
lecytyna sojowa HLB4 i HLB 7
imwitor 380
niacynamid wit B3(próbka)
macerat brzozowy (próbka)

dysponuje tez 3 rodzajami hydrolatów oraz żelem hialuronowym, co prawda z BU, ale moze sie przyda do ukrecenia

Usmiecham sie więc niesmiało
o radę
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 16:29   #1627
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

owies hydrolizowany, olej z orzecha włoskiego, olejowy ekstrakt z rozmarynu możesz zrobić regenerującą maseczke do włosów (możesz tez dodać jakieś olejki eteryczne). Swietnie nawilży i uzupełni braki proteinowe we włosach, tylko uważaj z owsem, to proteina, mozna je na włosy stosować dosc rzadko np. 2 razy pod rząd i potem dopiero po 3-4 tyg. następny raz!!! W przecienym razie możesz sobie poniszczyc włosy.

Hialuron, niacynamide, oleje (wszystkie) możesz dodać do balsamu do ciała (szczególnie takiego kiepsko nawilżającego) wzbogacisz go i ciałko będzie super gładkie (ja tak robię), możesz też je dodać do odżywki Hipp i na ciało i twarz. Więcej grzechów nie pamiętam...
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 19:35   #1628
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Właśnie przed chwilą skończyłam kręcić serum z pine bark - tym razem postanowiłam dodać gumy ksantanowej, w nadziei, że ekstrakt mi się nie wytrąci. Na razie jest znakomicie - serum na lekko żelową, wreszcie nie wodnistą konsystencję, a ekstrakt jest rozpuszczony. Polecam wszystkim, którzy mieli problem z grudkami
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 04:16   #1629
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

kolejny nr newslettera jeszcze sie nie ukazał, ale jego przygotowanie juest już na finiszu i powinien pojawić się w połowie tego tygodnia.

Mario - na zaskórniki polecam przede wszystkim kwas salicylow, który ma właściwości oczyszczania gruczołów łojowych i w efekcie pomaga sie ich pozbyć. Moze go uzyć w formie toniku 2% lub toniku 2% BHT + 8% kwas mlekowy, który z kolei ma właściwości antybakteryjne, lekko złuszczające i rozjaśniajace cerę. Jeśli nie tolerujesz alkoholu etylowego na twarzy, który trzeba użyć do przygotowania toników, to polecam Trikenol i sera przeciwtrądzikowe lub sebostatyczne z jego udziałem.

utrapienie - gratuluję odwagi w eksperymentowaniu. Zapewniam Cie, że nie oszukuję Klientów mojego sklepu i nie sprzedaję wody zamiast hydrolatu z głogu.
Niektóre hydrolaty nie mają wcale zapachu, jak np. głogowy, łopianowy lub słabo wyczuwalny, jak np. bławatkowy, cytrynowy. Pomimo to robi sie takie bezzapachowe hydrolaty z uwagi na ich bardzo dobre właściwości pielegnujace skóre. Mozna ominąć problem braku zapchu mieszając te nie pachnące z pachnacymi intensywnie - takie mieszanki działaja jeszcze lepiej .

Wróbel ,

zapewniam cię, ze algi nie zapychaja. Nie spotkałam żadnego rzetelnego opracowania naukowego, które by to potwierdzało. Wiadomo (są opracowania na ten temat), ze moze zapchać masło kakowe, karite, olej kokosowy i oleje z wysoką zawartością kwasu oleinowego, ale nie algi i te produkty jako potencjalnie komedogenne wymieniam w artykule zamieszczonym w Bibliotece Mazideł poświęconym pielegnacji cery tłustej.
Myślę o ogólnej i potwierdzonej tendencji, ale nie wykluczam, ze zdarzają się wyjatki od reguły i indywidualne niekorzystne reakcje.
Bardziej stawiałbym za zapchanie przez któryś z olejów, ale nie upieram się . Algi bioferment mozna też położyć solo na twarz (skóra bedzie w odczuciu troche sciagnieta) i wtedy uzyskać 100% pewność, że to one są winowajcą.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 09:22   #1630
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
owies hydrolizowany, olej z orzecha włoskiego, olejowy ekstrakt z rozmarynu możesz zrobić regenerującą maseczke do włosów (możesz tez dodać jakieś olejki eteryczne). Swietnie nawilży i uzupełni braki proteinowe we włosach, tylko uważaj z owsem, to proteina, mozna je na włosy stosować dosc rzadko np. 2 razy pod rząd i potem dopiero po 3-4 tyg. następny raz!!! W przecienym razie możesz sobie poniszczyc włosy.

Hialuron, niacynamide, oleje (wszystkie) możesz dodać do balsamu do ciała (szczególnie takiego kiepsko nawilżającego) wzbogacisz go i ciałko będzie super gładkie (ja tak robię), możesz też je dodać do odżywki Hipp i na ciało i twarz. Więcej grzechów nie pamiętam...
Dzięki wielkie, na pewno wykorzystam pomysly "na ciało" Jesli chodzi o wlosy to chyba jest to jedyne co mam zdrowe, gęste i trudne do zniszczenia, więc na pewno nie bede uzywała maseczki częsciej niz sugerujesz. A moze jakies pomysły " na twarz"
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-12, 15:25   #1631
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

czy jesli do tego toniku http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2 nie dodam hydromanilu, ale bede uzywac oliwki to czy bedzie ok? a i jeszcze jedno pytanie. rozumiem,ze uzywjac tego toniku nie musze stosowac filtrow czy sie myle?czy proporcje w przepisie sie zmienia?bardzo prosze o odpowiedz
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 15:56   #1632
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

A wiesz już może kiedy będzie olej Camelia, wit. A oraz E?
Spirytus toleruję, potzrebuję ten tonik na kilka przebarwień na brodzie (pozostałość po łojotoku) oraz czarne kropeczki na nosie. Trądziku nie mam ufff

I jeszcze jedno nieśmiale pytanie czy będą moze przepisy na regenrujące balsamy/wcierki/ do ust?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 13:50   #1633
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy colostrum może wpływać na porost włosów, bo zrobiłabym z niego urzytek do moich wciereczek. Gdzie kupujecie witaminę E w kapsułkach/kropelkach, kto ją produkuje i jak jest cena? Potrzebna jest recepta?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 13:55   #1634
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja kupiłam w http://www.ecospa.pl/witaminy-c-19.html
w aptece bez recepty są kapsułki, w płynie niestety na receptę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 16:38   #1635
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jeśli kupujesz kapsułki w aptece, to weź tokovit - to jest jakiś rodzaj witaminy E który jest dobry do użytku zewn. (nie wiem dlaczego, ale autorytety wizażowe i nie tylko tak mówią )
http://www.aptekaslonik.pl/images/pr...%20E%20100.jpg
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 17:04   #1636
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wielkie dzięki!


Chyba wiem na czym polega wyjątkowośc Tokowitu. Witaminy mają rózne formy np. Jest zwykła wit. A, retinol, który jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry, a najlepsza jest tretinoina czyli kwas wit. A, ale jest dośc agresywna, występuje w znanym wam płynie na trądzik - Atredermie. Podobnie jest z wit. B5, jest zwykły pantenol, ale i jest prowitamina B5 czyli d-panthenol, czyli B5 zapakowane w swoiste transportery, które są w stanie przetransporotwać wit. w głębsze warstwy skóry, a tym samym je mocno nawilżyć. Dlatego jak widzicie np. w kremie pantenol to wiadomo, że nawilży tylko naskórek, nic poza tym.

I pewnie na tej samej zasadzie działa tokowit, jest jeszcze coś takiego jak tokoferol, ale nie wiem jaka to forma wit. E, ale jak ją znajdziecie w kremach to dobrze.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 17:16   #1637
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki!


Chyba wiem na czym polega wyjątkowośc Tokowitu. Witaminy mają rózne formy np. Jest zwykła wit. A, retinol, który jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry, a najlepsza jest tretinoina czyli kwas wit. A, ale jest dośc agresywna, występuje w znanym wam płynie na trądzik - Atredermie. Podobnie jest z wit. B5, jest zwykły pantenol, ale i jest prowitamina B5 czyli d-panthenol, czyli B5 zapakowane w swoiste transportery, które są w stanie przetransporotwać wit. w głębsze warstwy skóry, a tym samym je mocno nawilżyć. Dlatego jak widzicie np. w kremie pantenol to wiadomo, że nawilży tylko naskórek, nic poza tym.

I pewnie na tej samej zasadzie działa tokowit, jest jeszcze coś takiego jak tokoferol, ale nie wiem jaka to forma wit. E, ale jak ją znajdziecie w kremach to dobrze.
Mario, chyba Ci sie pomieszalo z tym pantenolem i wit.E. To nie jest tak.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-13, 18:46   #1638
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

O d-panthenolu gdzieś czytałam,

Cytat:
Jest naturalnym prekursorem witaminy B5, obecnej w każdej żywej tkance. W kosmetykach stosowany jest D-pantenol, ponieważ witamina B5 nie przenika przez warstwę rogową naskórka.
Literka D przed nazwą oznacza aktywną biologicznie odmianę pantenolu (istnieje jeszcze nieaktywny L-pantenol). D-pantenol przenika do głębokich warstw skóry. Działa tonizująco, przeciwzapalnie i silnie nawilżająco, nadając skórze miękkość i elastyczność. Łagodzi podrażnienia, regeneruje uszkodzony naskórek i zapobiega łuszczeniu się skóry. Ma również działanie łagodzące przy objawach wywołanych czynnikami alergogennymi.
I tutaj in english
Cytat:
Panthenol is the alcohol analog of pantothenic acid (vitamin B5), and is thus the provitamin of B5. In organisms it is quickly oxidized to pantothenate. Panthenol is a highly viscous transparent liquid at room temperature, but salts of pantothenic acid (for example sodium pantothenate) are powders (typically white). It is well soluble in water, alcohol and propylene glycol, soluble in ether and chloroform, and slightly soluble in glycerin.
Panthenol comes in two enantiomers, D and L. Only D-panthenol (dexpanthenol) is biologically active, however both forms have moisturizing properties. For cosmetic use, panthenol comes either in D form, or as aracemic mixture of D and L (DL-panthenol).
Pantothenol's expanded chemical formula is: HO-CH2-C(CH3)2-CH(OH)-CONH-CH2CH2CH2-OH


Pnatenol to zwykła witamina B5 a d-pantenol to aktywna prowitamina B5 ----> biologicznie czynny jest tylko
d-panthenol. I tutaj:

http://www.resmedica.pl/zdart12987.html

natomiast napisałam, ze

Cytat:
Chyba wiem na czym polega wyjątkowośc Tokowitu
, ale pewności nie mam

Cytat:
Naturalna witamina E (d-alpha-tocopherol) jest substancją pozyskiwaną z naturalnych olejów roślinnych, niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wykazuje działanie biologiczne o 50% silniejsze od powszechnie stosowanej witaminy syntetycznej. Neutralizuje działanie wolnych rodników, które prowadzą do uszkodzenia błon komórkowych i materiału genetycznego komórki, sprzyjających m. in. procesom nowotworzenia. Zapobiega utlenianiu lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) hamując proces agregacji płytek krwi i zmniejszając tym samym ryzyko powstania i rozwoju miażdżycy
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 00:42   #1639
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ukręciłam swój pierwszy kremik do twarzy CUDO!!!
Dodałam olejku grejfrutowego. Jeszcze niestety nie wiem jak się wchłania ale zapach jest cudowny.

http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=131&Itemid=2

Edit: Ach... jeszcze mi się przypomniało, że miałam zapytać czy któraś z was stosowała może jakąś olejową odżywkę do włosów i jakie były efekty? Czy tudno było ją zmyć i czy włosy nie były mocno obciążone?
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 16:12   #1640
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja stosuję serum Limarii to z ekstensyną, hydrolatem różanym i jedwabiem. CUDO, można lać i lać, a wydaje się, że to woda. Używam duuużo olejowych odżywek na porost i wzmocnienie, tzreba umyć 2 razy, nic nie obciąża (a mam włosy przerzedzone), są grubsze, błyszczące, a w dotyku po prostu jedwab. Ukręc sobie cos takiego:

* masło shea

*olej jojoba, z orzechów włoskich, kokosowy (lub jakikolwiek inny do włosów) dosłownie z pół militra, nie więcej

* witaminki Juvit

* mleczko roślinne np. owisiane

* d-pantenol

*ocet ziołowy albo olejowy ekstrakt z rozmarynu

Możesz też dodać inne składniki, nie koniecznie akurat te, zależy co masz. Tylko uważaj jak masz włosy przetłuszczające się, wtedy mnie oleju, możesz dodać olejki eteryczne: pomarańczowy, lawendowy, cynamonowy, rozmarynowy, tymiankowy, ruminakowy, z drzewa herbacianego). Taką odżywkę wcierać w skórę (odzywi cebulki) resztę wetrzeć we włsoy i chodzić minimum godzinę, a najlepiej ze 2-3

Proteiny też są super: jedwab, ekstensyna, owies hydrolizowany, keratyna, ale można je stosować raz na jakiś czas np. raz na iesiąc bo są b. silnie regenerujące. Na same włosy np. przesuszone polecam coś takiego:

*olej kokosowy

*masło shea

*owies hydrolizowany z kilkoma kroplami keratyny

Przy b. suchych włosach mozna zrobić 2 razy pod rząd, ale potem przerwa!!!
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 17:41   #1641
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mario możesz te wcierki wpisać do wątku z mazidłowymi wcierkami
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 20:03   #1642
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja stosuję serum Limarii to z ekstensyną, hydrolatem różanym i jedwabiem. CUDO, można lać i lać, a wydaje się, że to woda. Używam duuużo olejowych odżywek na porost i wzmocnienie, tzreba umyć 2 razy, nic nie obciąża (a mam włosy przerzedzone), są grubsze, błyszczące, a w dotyku po prostu jedwab. Ukręc sobie cos takiego:

* masło shea

*olej jojoba, z orzechów włoskich, kokosowy (lub jakikolwiek inny do włosów) dosłownie z pół militra, nie więcej

* witaminki Juvit

* mleczko roślinne np. owisiane

* d-pantenol

*ocet ziołowy albo olejowy ekstrakt z rozmarynu

Możesz też dodać inne składniki, nie koniecznie akurat te, zależy co masz. Tylko uważaj jak masz włosy przetłuszczające się, wtedy mnie oleju, możesz dodać olejki eteryczne: pomarańczowy, lawendowy, cynamonowy, rozmarynowy, tymiankowy, ruminakowy, z drzewa herbacianego). Taką odżywkę wcierać w skórę (odzywi cebulki) resztę wetrzeć we włsoy i chodzić minimum godzinę, a najlepiej ze 2-3

Proteiny też są super: jedwab, ekstensyna, owies hydrolizowany, keratyna, ale można je stosować raz na jakiś czas np. raz na iesiąc bo są b. silnie regenerujące. Na same włosy np. przesuszone polecam coś takiego:

*olej kokosowy

*masło shea

*owies hydrolizowany z kilkoma kroplami keratyny

Przy b. suchych włosach mozna zrobić 2 razy pod rząd, ale potem przerwa!!!
Dzięki )
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 07:21   #1643
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

jestem Wam winna parę słów wyjasnienia nt. newslettera, który miał sie ukazać w mijąjacym tygodniu.
Z powodu gorączki przedświątecznej, a konkretnie bardzo duzej ilości zamówień, nie jestem w stanie go ukończyć. Cały mój obecny czas i wszytskie siły pochłania terminowa realizacja zamówień. Nie jestem nawet w stanie regularanie czytać i odpowiadać na Wasze pytania w tym i innych wątakch, za co przepraszam.
Kolejny, zaplanowany newsletter ukaże się zatem w styczniu 2008 r.
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo bedzie bogatszy o kilka nowych prodktów, które w międzyczasie do mnie dotrą .

Mario :
- olej z kamelii mam w planach, ale nie potrafie jeszcze sprecyzować kiedy to nastąpi;
- naturalna witamina E pojawi się w sklepie w styczniu
- zakupu witamniny A na razie nie planuję, a raczej są to dalekosiężne plany.
- Tokovit i Vitole są nazwami handlowymi dla kapsułkowanej naturalnej witaminy E, a konkretnie jednej z jej czterech postaci - d-alfa tokoferolu (jest jeszcze alfa, gamma i beta). Produkty są dostępne w aptekach. Jest jeszcze synetetyczna witamina E czyli octan tokoferolu (dl-alfa tokoferol).
Nazwą tokoferol określa sie potocznie witaminę E, bez wskazania na jej postać i pochodzenie.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 07:36   #1644
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

O, to ja też przyczyniłam się do tego zamieszania, zamówiłam prawie litr hydrolatów

Mario, napiszesz coś więcej o oleju z kamelii? Znalazłam tylko takie coś:

Olej sasankowy - pozyskiwany z nasion kamelii małej(camelia sasanqua). Olej jasnożółty. Zawiera kwas oleinowy(88,5%), który jest ważnym antyoksydantem. Olej tworzy na skórze delikatną powłoczkę, chroniącą przed wysuszeniem naskórka i skóry właściwej. Ze względu na to, że nie pozostawia uczucia tłustości na skórze stosowany jest w kosmetykch do pielęgnacji twarzy.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 17:33   #1645
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Schaetzchen - bardzo mi miło z powodu Twojego przyczynienia się .
Każde nowe zamówienie ogromnie mnie cieszy .

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 18:15   #1646
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Łoooo Matko, Limario, ile będzie doborci w tym newsletterze, chyba ogłoszę bankructwo, spodziewam się, ze będą informacje nie tylko o wit. E, ale też o władcy włosów, tak, tak, to jest to, co łysinki lubią najbardziej. Zamówienie zatem złoże w styczniu, bo na razie mam jeszcze zapasy, muszę je skończyć. Wielkie dzięki za informacje, jakie nam tutaj przedstawiłaś.
Cytat:

Watki o camellia oil przewijaja sie po MUA od czasu do czasu. Dziewczyny posuwaja sie nawet do twierdzen, ze pomaga wypelnic potradzikowe i poospowe wklesle blizny. Oczywiscie podchodzilam do tego zawsze z rezerwa. Pojawilo sie jednak badanie w ktorym stwierdzono pro- kolagenowe i gleboko nawilzajace wlasciwosci olejku z camellia japonica.
Effect of Camellia japonica oil on human type I procollagen production and skin barrier function.

</SPAN>
Cytat:Type I collagen is the primary component of the skin dermis. Both the quantity and quality of extracellular collagen are primarily related to skin ageing. In this study, we investigated the possibility that Camellia japonica oil (CJ oil) may be introduced as an anit-wrinkle agent. As a first step to this end, human COL1A2 promoter luciferase assay was performed in human dermal fibroblast cells. CJ oil was determined to activate human COL1A2 promoter in a concentration-dependent manner. In consistency with this result, while matrix metalloproteinase (MMP)-1 activity was inhibited by CJ oil, human type I procollagen synthesis was also induced by CJ oil. These results suggest the possibility that CJ oil may be involved in the skin ageing. For the evaluation of CJ oil's safety and efficiency on human skin, human skin primary irritation test and trans-epidermal water loss (TEWL) were performed. Transepidermal water loss (TEWL) was measured before treatment then, 1h and 2h after treatment; the forearm site was selected to measure TEWL. Also, a human skin primary irritation test was performed on the normal skin (upper back) in 30 volunteers to see if a certain material included in CJ oil has irritation or sensitization potential. In these assays, CJ oil reduced trans-epidermal water loss (TEWL) and did not induce any adverse reactions. Therefore, based on these results, we suggest the possibility that CJ oil may be considered as possible wrinkle-reducing candidates for topical application.

http://☠☠☠☠☠☠☠.com/29lm3j
Camellia to rodzaj krzewu herbacianego. Olej ten jest ponoc od wiekow stosowany w krajach Azji do pielegnacji skory i wlosow.


Kamelia japońska (Camellia japonica) – rodzina: herbatowate (Theaceae) bliska kuzynka herbaty chińskiej to krzew zimozielony, o liściach skórzastych, błyszczących, eliptycznie lancetowatych z piłkowanymi brzegami. Kwiaty ma przepiękne, o różnych (zależnie od odmiany) kolorach:, białym, różowym, ciemnoczerwonym.

* Występowanie: pochodzi z górskich rejonów Japonii, północnych Chin i Korei, gdzie stanowi podszycie lasów.
* Surowiec: liście, nasiona.
* Zawartość: w liściach - spore ilości olejku eterycznego (do 1%), w którym znajduje się do 95% eugenolu, w nasionach - glikozyd kamelina.
* Działanie i zastosowanie: Z olejku pozyskiwanego ze świeżych liści podczas destylacji z parą wodną, produkuje się pasty i mazidła oraz preparaty stosowane w stomatologii. Mają one bardzo silne działanie bakteriobójcze.

W warunkach domowych można używać naparów z liści do przemywania ropiejących i trudno gojących się ran, wyprysków, krost, a także do płukania jamy ustnej w jej stanach zapalnych. W tym ostatnim wypadku najlepiej łączyć kamelię z innymi ziołami o podobnym działaniu, na przykład z szałwią. Jeśli idzie o stosowanie kamelii japońskiej, to jej nasiona dostarczają glikozydu kameliny, służącego do produkcji leków nasercowych. Inne gatunki

* Kamelia olejodajna (Camellia oleifera) - pochodząca z Chin to nieduże 7-metrowej wysokości drzewo. Kwiaty ma okazałe, podobne z wyglądu do kwiatów swych krewniaczek, białe wonne. Owocem jest torebka zawierająca spore nasiona, z których wytłacza się jadalny olej. Liście tej kamelii mają podobne zastosowanie w lecznictwie, jak liście wcześniej opisanych gatunków.
Informacje z LU
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 18:24   #1647
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Aaaaaa, to nie sasankowa kamelia a japońska. No tak, jako wielbicielce herbaty tłukło mi się po głowie, że nazwa camelia oznacza coś miłego
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 20:33   #1648
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

W ogóle ten olej camelia to podobno CUDO na włosy i skórę. Dziewczyny z angielskojęzycznych forum internetowych są tym zachwycone ----> używają tego cudeńka na włosy i podobno efekty cud, miód i orzeszki. No i podobno rewelacja na cerę. Mówię wszędzie podobno bo ten olej jest niedostępny w żadnym sklepie w Polsce więc nie można go wypróbować. Limaria będzie jedyna.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 12:56   #1649
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Schaetzchen - bardzo mi miło z powodu Twojego przyczynienia się .
Każde nowe zamówienie ogromnie mnie cieszy .

Lidia Kobyłka
Też się przyczynię do ruchu w Twoim sklepie Limario, ale to dopiero po tym nawale, czyli na początku stycznia. Na razie spisuję, co mi się kończy, czego bym potrzebowała i czytam o nowościach.

Pozdrawiam przedświątecznie.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 10:04   #1650
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario, to ja już poczekam do stycznia z zamówieniem.
Czekam na nowe przepisy na serumki do twarzy z lipoderminą mam nadzieję, że jeszcze coś planujesz i w ogóle dobrze, że jesteś
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.