Cykl bezowulacyjny :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-12, 14:42   #1
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Unhappy

Cykl bezowulacyjny :(


Witam!
Niecały tydzien temu ( we wtorek) byłam u ginekologa na standardowym badaniu. W czasie usg dopochwowego wyszło, ze mój poprzedni cykl, był bezowulacyjny. Czekałam dośc długo na miesiączke, byłam obrzmiała, miałam hustawke nastrojów i ogólnie trudnie znosiłam napięcie przedmiesiączkowe. Dodatkowo doszły obawy, że moge być w ciązy. No, ale w końcu dostałam okres i bardzo mi ulzyło. Dodam, że był on bardzo krótki, w pierwszym dniu bardzo obfite krwawienie, w drugim mniejsze a w 3 i 4 dniu nic już praktycznie nie leciało.
Teraz na usg wyszło, że jajeczko nie dojrzało jeszcze, a grubośc wyściółki w macicy jest bardzo mała i lekarz mi powiedział, ze poczekam jeszcze troche na okres. Jednak dzisiaj go dostałam i zaczełam się martwić, ze może znowu miałam cykl bezowulacyjny.
Zapytałam lekarza, czy jest coś takiego możliwe? On powiedziała, ze każdej kobiecie zdarza się to ok. dwa razy w roku i mam się nie martwić. Jednak nie uspokoiło mnie to, dotychczas wydawało mi się, ze coś takiego jest mozliwe tylko wtedy kiedy bierze się pigułki, a ja ich nie biore od maja zeszłego roku. Zaczełam, sie obawiac, że moge miec w przyszłości problemy z zajściem w ciąże, chociaż lekarz mówił, ze nie powinnam.Może dodam jeszcze, ze po odstawieniu pigułek mój organizm doś długo dochodził do siebie, mój cykl miał ok. 20 dni i mniej więcej dwa razy w miesiącu miałam okres, z wyjątkiem ubiegłego miesiące i obecnego ( po jednym razie).
Panie dokotorze może mi Pan wyjasnic jak to mozliwe, że kobieta dostaje okres (nie biorąc pigułek) nie mając owulacji i czy rzeczywiście nie będe miec problemów w przyszłości z zajściem w ciąże?
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 15:12   #2
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

czasami zdarzają się cykle bezowulacyjne, są różne tego przyczyny. Czy w danym cyklu miała miejsce owulacja- jesteś w stanie sprawdzić przez pomiar temperatury w cyklu, gdyż miesiączka występuje normalnie mimo braku owulacji.

Odnośnie kłopotów z zajściem w ciążę- nie wiadomo, czy był to pojedynczy bezowulacyjny cykl, czy występują one częściej; wiadomo- w bezowulacyjnym cyklu szansy na zajście w ciążę nie ma.

Jeśli chcesz się sama przekonać, czy masz owulację, pozostaje ci obserwacja temperatury, zakup urządzenia pomocnego w wyznaczaniu terminu i fsktu owulacji (Persena bodajże się nazywa) lub też comiesięczne wizyty u lekarza.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 15:58   #3
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

czasami takie cykle się zdażają i to całkiem normalne a może u Cibie tak organizm działa a nie inaczej jak sama tu piszesz co dziłao sie po odstawieniu tabletek tak organizm zadziałał
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 22:37   #4
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Dziewczyny dzieki za odpowiedź
Na razie nie planuje zajścia w ciąże, chcoiaż pewnie tak za 2,3 lata bede chciała mieć dziecko i stąd moje zmartwienie.
Może Pan Doktor jeszcze wypowie się w moim watku?
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:44   #5
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Cytat:
Napisane przez primavera
Jeśli chcesz się sama przekonać, czy masz owulację, pozostaje ci obserwacja temperatury, zakup urządzenia pomocnego w wyznaczaniu terminu i fsktu owulacji (Persena bodajże się nazywa) lub też comiesięczne wizyty u lekarza.
Persona http://www.lmm.pl/npr/testery.html
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:42   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Elu dzięki za link
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 09:14   #7
ewel-87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

uf... troche mnie uspokoilo to ze kobietom zdarzaja sie cykle bezowulacyjne... bo szczerze mowiac rozpoczelam wlasnie pomiary temperatury bo zabralam sie za NPR i owulacji nie bylo a mierze zgodnie z zaleceniami... o 6.40 rano przed zerwaniem sie z lozka tylko mam problem z tym 3-godzinnym nieprzerwanym snem bo u mnie akurat to rzadko zdarza sie calkowicie przespana noc ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia jak nic nie robie w momencie kiedy sie obudze tylko sobie leze spokojnie i czekam az zasne. no a wracajac do tematu to mogla miec na to wplyw choroba? krotka bo krotka tylko 3 dni ale czy to moze byc powodem braku owulacji? bo wolalabym to sobie jakos wytlumaczyc bo troche sie denerwuje tym a sa jakies cechy cyklu bezowulacyjnego? np. nie wiem nieregularnosc? bo moje sa nie do zniszczenia nic ich nie zakloca zawsze 26-27 dni. ale okres mam dosc dlugi bo az 8 dni z tym ze od 5 dnia to juz wlasciwie male plamienie.
ewel-87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 20:51   #8
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

ewel-87,
po pierwsze skąd wiesz, że Twoje cykle są bezowulacyjne??? Sama napisałaś, że dopiero zaczęłaś mierzyć temperaturę i obserwować swój cykl - więc radzę nie nastawiać sie na zapas.
Jest fajna stronka z poradami ekspertów odnośnie obserwacji cyklu: www.28dni.pl
Odnośnie zaś mierzenia temperatury rano, to może być "odchylenie" o 1h i to nie powinno mieć znaczenia tzn. jak zawsze mierzysz o 6.40 to jak zmierzysz temperaturę do 7.40 to nic sie nie stanie. Mam tylko jeszcze nadzieje, że nie mierzysz tej temperatury pod pachą???
Bo wtedy to Ci mogą faktycznie wyjść "niechcący" cykle bezowulacyjne....
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 17:44   #9
princess019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

A jesli cykl jest bezowulacyjny to przed ewentualnym plamieniem wystepuja takie objawy jak przed zwyklym okresem ? I mozliwe ze plamienie wystepuje wczesniej niz okres w normalnym cyklu ?
princess019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 13:45   #10
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

podklejam sie pod temat
ja mam cykle bezowulacyjne, moje cykle to ponad 30 dni (36, 34).
w czasach liceum bylo to nawet 40 dni i wiecej.
dodatkwoo lekarka powiedziala mi ze mam policystyczny zepsol jajników.
chce ponownie brac tabl antyk. poniewaz nie umiem i nie czuje sie bezpieczna wpsolczyc wiedzac ze kocham sie z prezerwatywą, po prpstu nie umiem. Obecna lekarka leczy mnie duphastonem-by moje cykle byly regularne, po 1 probie brania dupohastny okres dostalam po 34 dniach.
Czy cykle bezowulacyjne sa argumenten PRZECIW by zazywac tabletki atykoncepcyjne?
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 13:58   #11
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
podklejam sie pod temat
ja mam cykle bezowulacyjne, moje cykle to ponad 30 dni (36, 34).
w czasach liceum bylo to nawet 40 dni i wiecej.
dodatkwoo lekarka powiedziala mi ze mam policystyczny zepsol jajników.
chce ponownie brac tabl antyk. poniewaz nie umiem i nie czuje sie bezpieczna wpsolczyc wiedzac ze kocham sie z prezerwatywą, po prpstu nie umiem. Obecna lekarka leczy mnie duphastonem-by moje cykle byly regularne, po 1 probie brania dupohastny okres dostalam po 34 dniach.
Czy cykle bezowulacyjne sa argumenten PRZECIW by zazywac tabletki atykoncepcyjne?
Zespół policystycznych jajników czyli PCO jest argumentem ZA stosowaniem tabletek anty. "Usypiają" jajniki i w ten sposób nie tworzą się nowe niepęknięte pęcherzyki.

Więcej o PCO możesz dowiedzieć się tutaj -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99222
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 14:18   #12
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

a co z cyklami bezowulacyjnmi? na tym forum o PCO juz byłam, ale ponownie zadałam to samo pytanie.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:54   #13
wiolkakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Witajcie dziewczyny i Panie Doktorze.
mam problem chcialabym sie dowiedziec bo w zeszlym miesiacu mialam cykl bezowulacyjny a w tym jeszcze tez niemam skoku temperatury,a miesiaczke mialam 5-10.02.2009 a nastepna dostalam 26.02-2.03.2009 sie skonczyla zastanwaim sie co jest ze mna nie tak a prawie 2 lata temu poronilam pierwsze dziecko z powodu nie brania kwasu foliowego.Prosze doradzcie czy mam sie bardziej martwic czy moge miec caly czas taka niska temp 36,2 przez wiekszosc czasu.
wiolkakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:29   #14
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Podlaczam sie do watku.Tez podejrzewam u siebie cykle bezowulacyjne Od 3 m-cy nie mam objawow owulacji.Wczesniej zawsze bolaly mnie jajniki, piersi, no i sluz.Teraz nic, nawet sluzu nie ma przez caly m-c.Miesiaczki z 7-8 dni, skrocily sie do 5 i sa bardzo slabe (wlasciwie 2 dni krwawienia i 3 dni palmienia).Co o tym sadzicie? umowilam sie do lekarza na 27...
aldii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:58   #15
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Cytat:
Napisane przez aldii Pokaż wiadomość
Podlaczam sie do watku.Tez podejrzewam u siebie cykle bezowulacyjne Od 3 m-cy nie mam objawow owulacji.Wczesniej zawsze bolaly mnie jajniki, piersi, no i sluz.Teraz nic, nawet sluzu nie ma przez caly m-c.Miesiaczki z 7-8 dni, skrocily sie do 5 i sa bardzo slabe (wlasciwie 2 dni krwawienia i 3 dni palmienia).Co o tym sadzicie? umowilam sie do lekarza na 27...
Jak na moje "oko" miesiączki są prawidłowe. Miałam podobnie przed ciążą. Skąd wiesz, że Twoje cykle są bezowulacyjne?
Może zacznij mierzyć temperaturę i robić obserwacje?
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:36   #16
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Wisienka obserwacji sluzu nie zrobie, bo go po prostu nie ma.Zawsze mialam objawy,a teraz nie, no i te (jak dla mnie) dziwne miesiaczki.Przed ta zmiana zatrzymala mi sie miesiaczka na 3 m-ce, pojawila sie w dniu, gdy mielismy ja wywolywac.Z cala pewnoscia cos mi sie poswirowalo z hormonami, tylko jeszcze nie wiem co...
aldii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 16:13   #17
Scrapkowa
Raczkowanie
 
Avatar Scrapkowa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: k/Łodzi
Wiadomości: 148
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Na 28 dni, przeczytałam, "to nie do końca tak jest. Bo kobieta może miec tylko tyle śluzu, że jest on w środku i nie "wylewa" się. I wtedy trzeba go sobie "wygrzebać" warto brać wiesiołka żeby się poprawił
Scrapkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 16:53   #18
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Tylko u mnie nigdy nie bylo problemu ze sluzem itd. I raczej tak nagle i bez powodu, nie pozmienialo by mi sie to wszystko.Jakas przyczyna musi by, tylko jeszcze nie wiem jaka zobaczymy co powie gin
aldii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 16:10   #19
Scrapkowa
Raczkowanie
 
Avatar Scrapkowa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: k/Łodzi
Wiadomości: 148
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

W takim razie może hormony???
Scrapkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 18:12   #20
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Byc moze.Okaze sie w poniedzialek
aldii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 18:26   #21
misiaaaczek1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Question Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

witam serdecznie
jestem tutaj pierwszy raz ale od razu trafilam na temt ktory mnie interesuje i mnie bezposrednio dotyczy..
otoz ostatni cykl mialam bezowulacyjny co potwierdzilo usg. dzisiaj jest 36 dzien cyklu a ja dalej nie mam miesiaczki. troche czytalam na ten temat i zdania sa rozne. jedni mowia, ze po cyklu bezowulacyjnym nie nastepuje miesiaczka, a inni wrecz przeciwnie. nie wiem co o tym myslec. troche sie martwie brakiem okresu.. moze mi cos doradzicie? pozdrawiam
misiaaaczek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 21:17   #22
agnieszka1234567890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

czy mozna miec cykle bezowulacyjne jezeli normalnie w czasie przewidywanej owulacji boli brzuch i jajniki ...
agnieszka1234567890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 16:03   #23
edziulek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

no wiec tak . zawsze mialam sluz po owulacji . kochalam sie z chlopakiem w ostatni dzien plodny z gumka bo jak narazie nie chce miec dziecka .gumka mu sie zsunela ale nie bylo w nij spermy . miesiaczke dostalam normalnie. teraz jestem po owulacji i nie wiem dlaczego ale nie mam sluzu tego takie ciagnacego sie . co to moze byc ??
edziulek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 10:40   #24
lenka826
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

a ja mam pytanie: skoro wystepuja cykle bezowulacyjne to jakim cudem wystepuje miesiaczka?? spozniona ale jednak wystepuje... myslalam ze okres pojawia sie tylko jak jest owulacja... u mnie okres sie zawsze bardzo spoznia od 7 dni wzwyz. boje sie ze bede miala problem z zajsciem w ciaze
lenka826 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 13:54   #25
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Cześć dziewczyny
U mnie do tej pory występowały cykle bezowulacyjne, nie było w ogóle śluzu płodnego, miesiączki mam skąpe. Moja endo powiedziała, że to przez tarczycę TSH miałam ponad 6, potem 5. Teraz spadło do 1,7 i już mam normalny cykl, pojawił się śluz owulacyjny, piersi mnie bolały, teraz mam śluz biały, gęsty, bo za jakiś tydzień okres powinnam dostać, więc winą takich nieprawidłowości są m. in. hormony, przynajmniej u mnie tak było.
Pozdrawiam.
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 20:36   #26
LeNa 2405
Zadomowienie
 
Avatar LeNa 2405
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 248
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Witam. Jestem 3m-ce po cc. Pierwszy okres dostałam po 8tyg był obfity. Dwa tyg później dostałam plamienie... Byłam u gin stwierdził tylozgiecie macicy i cykl bez owu...
Niewiem co mam myśleć.. .
__________________
Moje dwa Male Groszki[*]
Hana(26tydz)[*] 27.09.2013




Nasz SLUB 07.12.2013
LeNa 2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 21:54   #27
mamusiakornelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Hej Co jeśli jestem niemalże pewna, że moje cykle są bezowulacyjne? Po za tym pojawiają się coooraaz rzadziej
Szukałam już odpowiedzi na wielu forach i wszystko wskazuje, że to może być pcos Inne objawy xxx też pasują do moich.. Jestem przerażona i jakoś nie mogę zebrać się w sile, by to zbadać

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-08 o 08:30 Powód: reklama
mamusiakornelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 09:28   #28
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: Cykl bezowulacyjny :(

Hej hej dziewczyny, jak się wspomagacie przy PCOS? Bo ja staram się o dzidziusia w jednej klinice i chciałabym jakoś naturalnie się wspomagać? Suplementy jakieś? Coś macie do polecenia?
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-20 10:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.