Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-08, 22:21   #331
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

No własnie wydaje mnie sie ze one normalnie normalne juz nie urosną. To tak jak u mnie, dziwne takie, pozakrzywiane, ku dolowi zmierzją, ale gdy pomaluje na ciemno.. to całkiem całkiem. Zastanwiam sie jeszcze nad tymi tipsami..
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 14:18   #332
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kanabisu Pokaż wiadomość
witam serdecznie

mam pytanie do osoby kompetntnej, wątpię żeby ktoś wcześniej poruszył ten temat.

otóz nie mozna mi załozyć klamer na wrastajace paznokcie, gdyz sa za miękkie i pęka mi paznokiec gdy się zaklada drucik klamerki zatem narazie nosze tylko tamponady

Chcialabym sie dowiedziec, czy jest taka szansa ze w ogole klamry beda niepotrzebne i paznokiec "zgodnie" z ulozeniem tamponady sam nabierze wlasciwego toku rosniecia?? dodam ze wrasta mniej wiecej w polowie, czyli nie od poczatku walu paznokciowego

jesli bede powiedzmy wkladala tamponade gleboko pod paznokiec, to czy nie powinno byc tak, ze tamponada podwazy paznokiec i nada mu wlasciwy tor rosniecia??

prosze o odpowiedz jesli ktos z was wie
pomorze na pewno, paznokiec nie bedzie się wcinał w wał. ale nie zadziała tak jak klamra, choc nie powinno bolec i byc opuchniec.
zapytaj kosmetyczkę o takie rurki, zamiast bawic sie w tamponiki, to myśle ze rurki będą lepszym wyjściem, są plastikowe [guote=pathetic] tu jest o tych rurkach ---> http://www.zdrowe-nogi.pl/dlapacjenta.php?o=5&a=224 [/guote]
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255765 Nowe baletki Deichmann


pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 14:20   #333
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kanabisu Pokaż wiadomość
witam serdecznie

mam pytanie do osoby kompetntnej, wątpię żeby ktoś wcześniej poruszył ten temat.

otóz nie mozna mi załozyć klamer na wrastajace paznokcie, gdyz sa za miękkie i pęka mi paznokiec gdy się zaklada drucik klamerki zatem narazie nosze tylko tamponady

Chcialabym sie dowiedziec, czy jest taka szansa ze w ogole klamry beda niepotrzebne i paznokiec "zgodnie" z ulozeniem tamponady sam nabierze wlasciwego toku rosniecia?? dodam ze wrasta mniej wiecej w polowie, czyli nie od poczatku walu paznokciowego

jesli bede powiedzmy wkladala tamponade gleboko pod paznokiec, to czy nie powinno byc tak, ze tamponada podwazy paznokiec i nada mu wlasciwy tor rosniecia??

prosze o odpowiedz jesli ktos z was wie
pomorze na pewno, paznokiec nie bedzie się wcinał w wał. ale nie zadziała tak jak klamra, choc nie powinno bolec i byc opuchniec.
zapytaj kosmetyczkę o takie rurki, zamiast bawic sie w tamponiki, to myśle ze rurki będą lepszym wyjściem, są plastikowe
Cytat:
Napisane przez pathetic

edit. upss... dwa razy ten sam post
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255765 Nowe baletki Deichmann


pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:28   #334
majta89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

no to poszłam do dermatologa. przepisała mi maść, mam stosować 2 razy dziennie. chodzić z odkrytym paznokciem.jak najwięcej powietrza.. wiadomo o co chodzi.
no i pozostaje czekać.
ehh....
nie wiem co to będzie, mam nadzieje,że maść pomoże.
ale co z tym moim stanem zapalnym.
hm, maść ma pomóc,ale to moje "dzikie mięso" przecież samo nie zniknie?
chyba,że? pojęcia nie mam....w życiu nie miałam takiego problemu. ://
mętlik w głowie. ;/
majta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 15:25   #335
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Ja miałam antybiotyk w maści.. też miałam takie dzikie mięsko i o dziwo samo zeszło.. nie wiem jak, ale nie ma po nim ani śladu. Mocz paluszek w ziołach i szarym mydle i dużo cierpliwości, bo u mnie stan zapalny trwał z 2 miesiace na pewno.
Ale klamerki można zakładac chyba też przy stanie zapalnym, najlepiej zajdz i zapytaj, niech kosmetyczka obejrzy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255765 Nowe baletki Deichmann


pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 21:00   #336
Massacra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Witam
Dzisiaj mialem wycinany paznokiec po raz trzeci i nie bylo tak "fajnie" jak zawsze ;D Chirurg wycial kawalek paznokcia razem ze skora, po czym zalozyl szwy ;P bylo krwawo ale mam nadzieje, ze bedzie lepiej niz ostatnio. Ostatnim razem mialem spokoj na 3 miesiace ;/ wiec jest to troche wkurzajace bo masochista nie jestem i nie lubie bolu.

Korzystajac z okazji, ze jestem uziemiony przez moj "kochany" paluszek postanowilem poszperac w necie i poszukac innych metod leczenia wrastajacych paznokci. Natknalem sie na laserowa metode.

"Nie trzeba usuwać paznokcia, palec goi się szybko i bezboleśnie.Plastyka wału pozwala uwolnić uwięźnięty paznokieć i zapobiega ponownemu wrastaniu paznokcia. Unikniesz bolesnego zrywania paznokcia i długotrwałego leczenia rany."

Szkoda, ze wczesniej o tym nie wiedzialem ;P ma juz ktos za soba taki zabieg?

Pozdrawiam Paweł
Massacra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:00   #337
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Czy wie ktoś, gdzie w Krakowie można fachowo i porządnie założyć klamrę na wrastajacy paznokieć?
Bo w necie wiele namiarów, ale nie wiem, gdzie robią to dobrze i prawidłowo
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 17:30   #338
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Hej! Przyczytałam cały wątek ale nie spotkałam takiego problemu jak mój:

Miałam wycinany fragment paznokcia wieeele lat temu. Na jednej stopie jest ok, na drugiej paznokieć rośnie mi w dwóch kawałkach! Nie wiem, czy on taki wyrasta czy pęka potem. No i znów zaczął wrastać. Nie wiem, czy na to można położyć klamrę? Pokryć żelem? Co z tym robić. Znów do chirurga? Poza tym, że to problem zdrowotny i higieniczny to jeszcze wygląda nieciekawie. Miał ktoś tak po zabiegu?

Jeśli ktoś ma jakieś pytania o plusy, minusy i przebieg zabiegu chirurgicznego to chętnie odpowiem
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 14:33   #339
koFFaNiuTkA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Massacra Pokaż wiadomość
"Nie trzeba usuwać paznokcia, palec goi się szybko i bezboleśnie.Plastyka wału pozwala uwolnić uwięźnięty paznokieć i zapobiega ponownemu wrastaniu paznokcia. Unikniesz bolesnego zrywania paznokcia i długotrwałego leczenia rany."
wału, tzn.skórki nachodzącej na paznokieć?
__________________
>><<
koFFaNiuTkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:30   #340
psylepka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

...chyba u mnie dopiero się wszystko zaczyna narazie jest tylko ból od czasu do czasu w dużych paluszkach - pewnie to wina zbyt "dopasowanych" bucików
powiem szczerze - troszke przeraziłam się po przeczytaniu tego wszystkiego... i chyba czym predzej pobiegne do kosmetyczki po "diagnozę" bo wolalabym zeby mnie żadne "dzikie mięso" (chociaż w kuchni baardzo lubię dziczyznę ) nie zaatakowało oraz inne niezbyt miłe "atrakcje", ktore opisujecie... i z góry dziekuje za wszystkie informacje - od razu człowiek bardziej "światły" po takiej lekturze hihi
życze wszystkim szybkiego uporania się z problemem i duuuzo uśmiechu
psylepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 14:46   #341
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam mętlik w glowie :/ wytlumaczcie mi jak krowie na rowie co to jest wrastajacy paznokiec a co "wgnieciony" bo na taki watek tez trafilam.
Opisze swoj problem. Ostatnio zalozylam nowe buciki troszeczke sa ciasne bo sie jeszcze nie rozbily. I ugniataly mi paluszki od gory. Nastepnego dnia rano obudzil mnie bol palca :/ i z logicznego punktu widzenia to paznokieć rośnie do góry więc pomyślałam że tylko tam może wrosnąć ale jak czytam że ktoś ma krótkie i też wrośnięte to już nie wiem. Niebieską strałką zaznaczyłąm skąd wydostaje się ropa a na żółto odcinek który mnie boli. Przepraszam jeśli komuś odbieram apetyt :p aaa i wzdłóż paznokcia jest czerwone i spuchnięte
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paz.JPG (27,8 KB, 87 załadowań)
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 15:39   #342
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

mi wrastały paznokcie od urodzenia. Wstyd się przyznać, ale mama mi do niedawna obcinała paznokcie bo sie bałam... Ciągle mi wycinała paznokcie, bo miałam wtedy ulgę. Jednak to krótko działało. Kiedyś przeczytałam, że nie wolno wycinać paznokci. W tamte wakacje zaczęłam na prosto obcina paznokcie. Pierwsze dni mnie tak bolały, że prawie nie chodziłam. Później było już lepiej. Dobrze, że zrobiłam tę 'kwarantannę' w wakacje, kiedy było ciepło, ponieważ nie nosiłam adidasów, tylko japonki, więc mnie nic nie uciskało. Do dziś mnie nic nie boli Warto było się pomęczyć parę dni abym miała spokój
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 18:46   #343
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Witam ! Zwracam sie z pytaniem do tych doswiadczonych w tym temacie.
Prawdopodobnie bede musiala miec zalozona klamre : pani specjalistka wyciela mi brzeg paznokcia w ksztalt L. Od trzech miesiecy mam problem. Pewnie czeka mnie klamra. Dzwonilam dzisiaj do dwoch pedicurzystek (znalazlam w internecie). Jedna stwierdzila : nakladanie klamry trwa godzine, a pedicure - poltora. Inna zas na odwrot. I ze to sa dwa rozne zabiegi. I zadna nie odpowiedzala na moje pytanie : czy zalozen klamry nie musi byc poprzedzone pedicurem ?! Wy mialyscie zakladane klamry bez pedicuru ?! Cos mi sie wierzyc nie chce ...

P.S.
Bylabym wdzieczna jesli, ktoras z Was poratowalaby mnie namiarem
na salon (dobry) od klamere w okolicach Trojmiasta. Oczywiscie, zeby nie byc posadzonym o reklame - na PW
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 11:34   #344
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Może i wy doradzicie coś na mój problem...
Paznokieć na paluchu wrasta mi już kilka dobrych lat, zawsze wycinałam ten wrastający róg i było ok, ale teraz muszę go wycinać często, bo szybko rośnie, a jak nie wytnę to boli ;/
Przez to nie lubię nosić butów w których pokazuję palce - poza japonkami, ale to i tak np. na działce tylko... Mówicie, żeby obcinać na prosto - czyli nie wycinać tego kawałeczka, prawda?
Ale przecież wrośnie mi wtedy bardziej... Czy w moim przypadku zdziałałaby coś klamra?
Na czym ona polega? Tzn. idzie blaszka w poprzek paznokcia i zawija lekko wrastający paznokieć?
Wtajemniczcie mnie, proszę, bo mam już dosyć!
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 11:41   #345
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Może i wy doradzicie coś na mój problem...
Paznokieć na paluchu wrasta mi już kilka dobrych lat, zawsze wycinałam ten wrastający róg i było ok, ale teraz muszę go wycinać często, bo szybko rośnie, a jak nie wytnę to boli ;/
Przez to nie lubię nosić butów w których pokazuję palce - poza japonkami, ale to i tak np. na działce tylko... Mówicie, żeby obcinać na prosto - czyli nie wycinać tego kawałeczka, prawda?
Ale przecież wrośnie mi wtedy bardziej... Czy w moim przypadku zdziałałaby coś klamra?
Na czym ona polega? Tzn. idzie blaszka w poprzek paznokcia i zawija lekko wrastający paznokieć?
Wtajemniczcie mnie, proszę, bo mam już dosyć!
Absolutnie nie wycinać!! Wiem, że wycinanie przynosi CHWILOWĄ ulgę i też tak robiłam, przez to właśnie wylądowałam u chirurga . Najlepiej porzuć ciążki i inne taki bo będzie Cię kusiło, tylko pilnikiem skracaj z długości. Wykorzystaj lato kiedy możesz przeżyć jakoś ten trudny okres w odkrytych klapeczkach. Na Twoim miejscu bym nic z tym palcem nie robiła tylko poszła do dobrej padikiurzystki. Jak wygląda i działa klamra jest opisane chyba na ostatnich kilku stronach.
Tutaj http://www.zdrowe-nogi.pl/dlapacjenta.php?o=5&a=224 też możesz znaleść trochę informacji.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 11:45   #346
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Myślisz, że jak przestanę wycinać to powinno się uspokoić?
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 11:48   #347
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Jeśli to nie pomoże, to klamra albo tips? Nie chcę Ci doradzać przez internet, możesz spróbować doprowadzić paznokieć do jednej długości sama, albo iść od razu do profesjonalistki. Wiem, że w Będzinie w centrum można założyć klamrę, ale nigdy tam nie byłam.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 12:17   #348
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Spróbuję 'wyprowadzić go na prostą' samodzielnie, chociaż ciężko się to zapowiada...
A jeśli polegnę, to wrócę z pytaniem (:
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 18:39   #349
MonCia21
Przyczajenie
 
Avatar MonCia21
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Ja tez mam problem z wrastaniem paznokci ;(
mialam juz zabiegi chirurgiczen dwa razy na paluchu u jednej nogi i trzy razy u drugiej.
Wczoraj zauważylam, ze znowu pojawil sie problem.
Postanowilam sprobowac zalozyc klamre.
Zna ktoś moze dobry gabinet ktory zaklada klamry we Wroclawiu?
MonCia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-29, 20:50   #350
HaniaB31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Pszów
Wiadomości: 7
GG do HaniaB31
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam prośbę... jeśli już gdzieś było napisane to nie bijcie, ma któraś namiary na gabinet kosmetyczny zakładający klamry w okolicach Katowic i Rybnika?? Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam
HaniaB31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 21:38   #351
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

a ja umrę. już było całkiem dobrze, a teraz znów, paskudzi się na nowo.

dobijające to jest.
nie ma co, zakładam te klamry, szukam dobrego salonu, bo zginę przez ten palec.
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 08:15   #352
HaniaB31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Pszów
Wiadomości: 7
GG do HaniaB31
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Znalazlam te stronke http://www.zdrowe-nogi.pl/dlapacjenta.php?o=5&a=224 w zakladce gabinety "Zdrowe nogi" sa adresy gabinetow
HaniaB31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 11:16   #353
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Wybieram się na klamrę w Katowicach. Czekam tylko na plan zajęć żeby móc się umówić na konkretny termin. Jak założę to opisze jak wrażenia .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:35   #354
matihiena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

mam prosbe pomuzcie mi kiedys wrusl mi sie paznokiec i zamiast obciac to wyrwalem kawalek i naroslo tzw dzikie mieso bylem z tym u chirurga i zdjal mi paznokiec i tak znowu uroslo prosze was pomuzcie mi!!!
matihiena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 20:11   #355
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HaniaB31 Pokaż wiadomość
Znalazlam te stronke http://www.zdrowe-nogi.pl/dlapacjenta.php?o=5&a=224 w zakladce gabinety "Zdrowe nogi" sa adresy gabinetow
Sorry - być może ja nie umiem szukać - są tu adresy salonów pedicure, które biorą
udział w akcji : zdrowe nogi. Ale nie ma adresów salonów, które mają certyfikat na
zakładanie klamerek. Mieszkam w woj.pomorskim i odwiedziłam już trzy salony z tej listy. W żadnym z nich nie odważyłam się założyć klamer. Cierpię nadal!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 20:19   #356
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Klikasz listę partnerów programu i tam pod mapką są adresy.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 20:31   #357
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Właśnie salony z Gdańska odwiedziłam. Pozostał ten z Gdyni.
A może któraś z Was mi doradzi ?!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 21:58   #358
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

A ja mam inny problem. Parę lat temu miałam wyrywany duży paznokieć u stopy i do dziś mi nie odrósł w całości. Rośnie jakby na takim garbku (nie trzyma się podłoża paznokcia), więc jest duża szpara pomiędzy nim a palcem (siedlisko bakterii:/) w kształcie /\ przy czym ma długość jedynie ok 1cm:/ Przez jakiś czas miałam nakładany na niego żel co sprawiało , że rósł bardziej na boki i wzdłuż, ale nadal nie trzymał się podłoża. Boję się znów nakładać żel, nie widzę wtedy jak on rośnie i czy nic się z nim czasem nie dzieje. Jak pozbyć się tego problemu? Czy muszę jeszcze raz wyrwać by trzymał się podłoża, czy możliwe jest w tym wypadku założenie klamry?
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 07:39   #359
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

natuska - ja na Twoim miejscu odwiedziłabym lekarza specjalistę.

Co zaś się tyczy mojego problemu : mam termin na lutego !!!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 16:02   #360
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez natuska17 Pokaż wiadomość
A ja mam inny problem. Parę lat temu miałam wyrywany duży paznokieć u stopy i do dziś mi nie odrósł w całości. Rośnie jakby na takim garbku (nie trzyma się podłoża paznokcia), więc jest duża szpara pomiędzy nim a palcem (siedlisko bakterii:/) w kształcie /\ przy czym ma długość jedynie ok 1cm:/ Przez jakiś czas miałam nakładany na niego żel co sprawiało , że rósł bardziej na boki i wzdłuż, ale nadal nie trzymał się podłoża. Boję się znów nakładać żel, nie widzę wtedy jak on rośnie i czy nic się z nim czasem nie dzieje. Jak pozbyć się tego problemu? Czy muszę jeszcze raz wyrwać by trzymał się podłoża, czy możliwe jest w tym wypadku założenie klamry?
U mnie jest podobnie, tylko w powietrzu wisi część paznokcia (ta która była rwana). Jestem umówiona na klamrę i rekonstrukcję, zobaczymy, co to pomoże. Jak długo nosiłaś żel? Skoro zdrowa płytka może trochę "urosnąć" pod żelem to może i nasze paznokcie wrócą na miejsce?

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Co zaś się tyczy mojego problemu : mam termin na lutego !!!
a ja na listopad, nie mogę się doczekać
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 08:19:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.