Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-29, 11:31   #3361
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
kuuurcze no, to czemu mi sie wtedy czoło błyszczy. nie moge!!!
zapewne w tym kremie jest jakiś składnik który zapycha pory, lepiej go odstaw i poszukaj innego
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 08:32   #3362
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

jasssne, wypróbowała już setki kremów, i nie wiem, czy chodzi o zapychanie, bo nawet bez kremów czoło mi się błyszczy, bez toników też a wydałam już fortunę!! nigdy nie znajdę odpowiedniego, musze sie pogodzić, że powinnam używąć 2 kremow - na czoło i na policzki
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 09:43   #3363
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
jmusze sie pogodzić, że powinnam używąć 2 kremow - na czoło i na policzki
A może po prostu wyleczyć się z łojotoku przy pomocy leków ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 10:19   #3364
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kaguya może przestań używać o ogóle kremów? mojej cerze kremy nie służą a bardziej jej szkodą niż pomagają, przerzuć się na łagodne żele i toniki
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 10:33   #3365
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

to nie jest takie łątwe, bo bez kremu na wietrze czy deszczu czy śniegu nawet tłuste czoło zaczyna się łuszczyć
a za pomocą leków leczyłam się kilka lat temu, miałam też specjalne maście, i było tylko gorzej - tam,gdzie sie tłuszczyło, zaczęło łuszczyć <czyżby nieprawidłowo dobrane skłądniki? a lekarz powiedzial,ze to przeciwdziala przetluszczaniu, jasssne>
słowem, dół i depresja
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 10:41   #3366
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ja mam dziś tak mega sucha skórę że mi płatami schodzi z brody a tylko raz wysmarowałam sie brevoxylem. W ogóle to wkurza mnie to ze jest sucha a błyszczy sie jak niewiadomo co!! jeszcze te mrozy
zamierzam sobie kupić Humektan... ale na noc będę stosować...bo te mrozy eh
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 10:52   #3367
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kaguya może zacznijmy od podstaw, jakiego żelu do mycia buźki i toniku używasz?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 13:34   #3368
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kasiu, teraz mam garnier dla cery normalnej i mieszanej <miałam kiedyś dla suchej i wrazliwej też z garniera, ale był za tłusty, miałam tez dla cery tłustej - wususzał, a po 2 godzinach czoło błyszczało się ze miło!!!!>

używałam też niszowych toników dla cery problematycznej i trądzikowej <bo mam trądzik i zaskórniki> bez alkoholu, tak samo żele do twarzy, ale zrezygnowałam ,bo przemywanie woda wysusza, a po godzinie czoło się tłuszczy <dalej nie wiem, czemu tak jest>

kremów staram się teraz nie używać, bo boję się przetłuszczania, to paskudne uczucie, jak dotykam tłustego czoła,brrrr... musze używać tych płatków do redukowania wydzielania łoju co 2 godziny

dodam, ze dieta w większej mierze nie ma wpływu na stan cery, no może zmienia sie tylko ilość pryszczy, nie sam fakt, że jest mieszana. piję 2 kawy dziennie, dużo wody <ze 2 l na pewno>, jestem lakto-owo wegetarianką, uwielbiam sól, słodycze i węglowodany
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 13:42   #3369
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kaguyo, zrezygnuj z Garniera, to straszliwy wysyszacz.
Wiesz, jak na takie kosmetyki reaguje twoja skóra? Ona się wysusza, przez co prdukuje się coraz więcej łoju.
Polecam Babydream, lub Ziaja TinTin.

NAJWAŻNIEJSZE teraz jest nawilżanie - tu Humektan bądź Ziaja Calma, którą sobie chwalę (ale krem nawilżający, bo biolipidowy może zapchać).
Poprzez wyregulowanie poziomu nawilżenia Twojej skóry, może coś zaradzisz na nadmierne wydzielanie łoju
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 13:49   #3370
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hmm...to pewnie w żelu i toniku leży cały problem, po pierwsze zmień żel na jakiś łagodny bez SLS ja polecam Ci Ziaję TinTin, zmień tonik na jakiś dla cery wrażliwej polecam Ci tonik Pollena Eva z wyciągiem z koniczyny, jeśli robisz peelingi mechaniczne to przerzuć się na peelingi enzymatyczne, raz w tygodniu rób maseczkę oczyszczającą polecam Ci maseczkę Synergen z rossmana za 1.29 jeśli dobrze pamiętam, wszystkie kosmetyki które Ci poleciłam sprawdziłam na własnej skórze i są one zbawienne dla mojej cery

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
NAJWAŻNIEJSZE teraz jest nawilżanie - tu Humektan bądź Ziaja Calma, którą sobie chwalę (ale krem nawilżający, bo biolipidowy może zapchać).
Poprzez wyregulowanie poziomu nawilżenia Twojej skóry, może coś zaradzisz na nadmierne wydzielanie łoju
z tym nawilżaniem nie byłabym taka pewna, ono bardziej szkodziło mi niż pomagało, kremu Ziaja Calma nie polecam bo zapchał mnie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 13:52   #3371
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
hmm...to pewnie w żelu i toniku leży cały problem, po pierwsze zmień żel na jakiś łagodny bez SLS ja polecam Ci Ziaję TinTin, zmień tonik na jakiś dla cery wrażliwej polecam Ci tonik Pollena Eva z wyciągiem z koniczyny, jeśli robisz peelingi mechaniczne to przerzuć się na peelingi enzymatyczne, raz w tygodniu rób maseczkę oczyszczającą polecam Ci maseczkę Synergen z rossmana za 1.29 jeśli dobrze pamiętam, wszystkie kosmetyki które Ci poleciłam sprawdziłam na własnej skórze i są one zbawienne dla mojej cery

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------


z tym nawilżaniem nie byłabym taka pewna, ono bardziej szkodziło mi niż pomagało, kremu Ziaja Calma nie polecam bo zapchał mnie
Jeśli chodzi o Calmę - w nawilżającym chyba nie ma co zapychać, chyba, ze ma się cerę straszliwie skłonną do zapychania (a z tego co czytałam, ty taką masz)
Nawilżanie jest ważne, bo to nie jest tak, że jeśli ma się cerę tłustą, to nie można mieć jej przesuszonej. Tak działa skóra - aby 'uzupełnić' to przesuszenie, produkuje coraz więcej łoju
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 14:02   #3372
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Calmę - w nawilżającym chyba nie ma co zapychać, chyba, ze ma się cerę straszliwie skłonną do zapychania (a z tego co czytałam, ty taką masz)
Nawilżanie jest ważne, bo to nie jest tak, że jeśli ma się cerę tłustą, to nie można mieć jej przesuszonej. Tak działa skóra - aby 'uzupełnić' to przesuszenie, produkuje coraz więcej łoju
właśnie mam nawilżającą wersje, z tego co pamiętam gliceryna jest dość wysoko w kładzie, taak moja cera jest okropna pod względem zapychania, ja osobiście mam mieszaną, ostatnio odkryłam maseczkę rossmanowską która porządnie oczyściła mi pory, wymiotła połowę zaskórników i teraz problem z przetłuszczaniem stał się o połowę mniejszy
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 14:55   #3373
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Calmę - w nawilżającym chyba nie ma co zapychać, chyba, ze ma się cerę straszliwie skłonną do zapychania (a z tego co czytałam, ty taką masz)
Nawilżanie jest ważne, bo to nie jest tak, że jeśli ma się cerę tłustą, to nie można mieć jej przesuszonej. Tak działa skóra - aby 'uzupełnić' to przesuszenie, produkuje coraz więcej łoju
Zgadzam się, że nawilżanie jest bardzo ważne, ale Calma po prostu nie koniecznie jest najlepszym wyborem, są lżejsze nawilżacze bez szkodliwego diazolidinyl urea
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
właśnie mam nawilżającą wersje, z tego co pamiętam gliceryna jest dość wysoko w kładzie, taak moja cera jest okropna pod względem zapychania, ja osobiście mam mieszaną, ostatnio odkryłam maseczkę rossmanowską która porządnie oczyściła mi pory, wymiotła połowę zaskórników i teraz problem z przetłuszczaniem stał się o połowę mniejszy
Pewnie chodzi Ci o Synergen? On jest na kwasie salicylowym, więc mam nadzieję, że pamiętasz o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Do nawilżania polecam Humektan, zresztą, znalezienie odpowiedniego kremu czasami jest tak trudne jak znalezienie filtra.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 15:07   #3374
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ok, spróbuję, ale i tak boję się tych wszystkich dla wrażliwej skóry, bez alkoholu i nie dla cery tłustej, bo strasznie nie lubię i w ogóle mnie denerwuje, że po takich kosmetykach czoło mi się zawsze błyszczy.
ok, to w Nowym Roku spróbuję powalczyć o ładną cerę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 15:19   #3375
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Pewnie chodzi Ci o Synergen? On jest na kwasie salicylowym, więc mam nadzieję, że pamiętasz o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Do nawilżania polecam Humektan, zresztą, znalezienie odpowiedniego kremu czasami jest tak trudne jak znalezienie filtra.
taak o tą maseczkę mi chodzi, wątpię żeby był tam kwas salicylowy bo chyba mam na niego uczulenie, może jest ale pod inną nazwą, skład mojej maseczki jest trochę inny niż na KWC

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
ok, spróbuję, ale i tak boję się tych wszystkich dla wrażliwej skóry, bez alkoholu i nie dla cery tłustej, bo strasznie nie lubię i w ogóle mnie denerwuje, że po takich kosmetykach czoło mi się zawsze błyszczy.
ok, to w Nowym Roku spróbuję powalczyć o ładną cerę
alkohol wysusza cere przez co jeszcze bardziej błyszczy się, nie wszystkie kosmetyki dla cer wrażliwych pozostawiają tłustą powłokę, warto spróbować
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:53   #3376
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, doradźcie mi. Mam cerę mieszaną, na czole i brodzie często mi jakieś niespodzianki wyskakują. Problemu z przesuszeniem raczej nie mam. Natomiast - niedawno zauważyłam, że na policzku, poniżej oka pojawiło mi się kilka drobnych naczynek. Czyżby to oznaczało, że mam cerę naczynkową? Jak pielęgnować cerę równocześnie mieszaną i naczynkową? Kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 11:45   #3377
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Maggiczna, chyba wlasnie oznacza to, ze cera naczynkowa odpadaja niektore kwasy, ale sie chyba nie kwasowalas i tak, wiec dramatu nie ma. na pewno musisz przynajmniej w tych naczynkowych okolicach unikac alkoholu - jest zawarty czesto w tonikach do cery tlustej, ale znajda sie i takie bez alkoholu. radze poszukac watku dla naczynkowcow, bo to jedna sprawa czego unikac (a pewnie przykladow jak alkohol jest wiecej), a druga - jak sie ich pozbyc albo przynajmniej sprawic, zeby nie byly widoczne tam na pewno kreca sie tez dziewczyny z naczynkami przy cerze tlustej i cos mozesz podpatrzec.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 21:23   #3378
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja mam taki problem...

Zawsze miałam cerę raczej suchą... Używałam więc różnych kremów, żeli, toników do suchej skóry... No i jakby moja skóra stała się bardziej nawilżona... Ale odnoszę wrażenie, że aż za bardzo!

Od zawsze miałam wągry na nosie, ale teraz pojawiły się również na czole! One są okropne... Kupiłam żel oczyszczający do skóry mieszanej ale na zimę powinnam stosować krem natłuszczający, bo może być niefajnie z moją skórą... Nie wiem czy dobrze robię... Czy jest możliwe, żeby moja skóra z suchej zmieniła się w mieszaną? A może to już normalna skóra?

Nigdy nie miałam problemów ze świeceniem się twarzy, pryszcze wyskakiwały sporadycznie gdy miałam kilkanaście lat... Zero trądzika. Ale z drugiej strony mam na przykład łojotokowe zapalenie skóry (na razie tylko raz miałam plamkę)!

Czy na suchej skórze również mogą być rozszerzone pory? Jak się tego pozbyć tym samym nie podrażniając suchej skóry?
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 10:35   #3379
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
(...)
Czy na suchej skórze również mogą być rozszerzone pory? Jak się tego pozbyć tym samym nie podrażniając suchej skóry?
to bedzie chyba jakis rodzaj mieszanej skory - i to nie chodzi o jakies partie suche i tluste, tylko o te glupie pory na suchej skorze... przychodza mi tu do glowy kwasy - niektore nadaja sie rowniez do cer suchych, a ladnie odblokuja pory i pozwola skorze oddychac (przy suchej skorze dobre zluszczanie tez jest wazne). przyjrzyj sie tonikowi z kwasami PHA lub temu rozano-mlecznemu:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html
biochemiczny tonik PHA jest chyba najtanszym kosmetykiem z kwasami PHA - dotychczas ten kwas znajduje sie w dwoch seriach aptecznych (przynajmniej wiecej nie znalazlam ).
do tego jeszcze jakis fajny peeling enzymatyczny 1-2 razy w tygodniu i nawilzanie odpowiednimi kremami, nie ciezkimi zapychaczami (rowniez kremy natluszczajace moga byc "lekkie", w sensie nie zapychac porow)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 16:55   #3380
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tnawilzanie odpowiednimi kremami, nie ciezkimi zapychaczami (rowniez kremy natluszczajace moga byc "lekkie", w sensie nie zapychac porow)
zaciekawiłaś mnie tym, możesz podać przykłady takich kremów?
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 19:18   #3381
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam forumowiczki!
Mam 16,5 lat. Mam cerę mieszaną skłonną do wyprysków. Skóra przetłuszcza się w strefie T a policzki mam suche. Szukam dobrych, nie za drogich kosmetyków które nie będą chemiczne (złe dla mojej młodej skóry) a na bazie składników naturalnych. Obecnie producenci strasznie dużo dodają konserwantów i innych śmieci które mogą zniszczyć mi zdrowie. Dowiedziałam się że niektóre składniki w kosmetykach mogą mieć wpływ na inne organy takie jak wątroba czy nerki.
Liczę na poradę.

Co sądzicie o Ziaji i Nivea Young (chyba przereklamowany, w jego składzie znalazłam negatywne składniki)?

Edytowane przez Diana_93
Czas edycji: 2010-01-10 o 19:20
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 19:43   #3382
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
zaciekawiłaś mnie tym, możesz podać przykłady takich kremów?
ja sama mam cere w kierunku tlustej, wiec nie mam sprawdzonych na wlasnej skorze super-nawilzaczy dla cer suchych, ale apteczne specyfiki typu humektan
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...awilzajacy.htm
albo taki physiogel:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...zy-i-ciala.htm
to sa typowe nawilzacze. jak z czasem bedziesz chciala czegos wiecej, mozesz poszukac kremow z "dodatkami" - ja jestem zwolenniczka pielegnacji aptecznej akurat i jak juz to tam szukam, np. cos z dodatkiem witaminy c albo na pozniej retinolu czy jemu podobnych. na KWC mozna sporo perelek wyszukac ale najpierw sprobuj z tymi tonikami pokombinowac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 21:32   #3383
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

jeśli ktoś jest podatny na zapychanie to physiogel nie będzie najlepszy
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 11:08   #3384
mysza5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja mam cerę tłustą, byłam niedawno w moim zaufanym gabinecie kosm. Mimi na oczyszczaniu twarzy i pani kosmetyczka powiedziała mi żebym w zimie używała kremu półtłustego (podobno jak jest mróz skóra wytwarza jeszcze więcej łoju fu) Trochę się zdziwiłam, półtłusty krem na moją świecącą buzię?? O dziwo jest super, jest dobrze nawilżona i nie łuszczy się. A krem mam z laboratorium AVA. Mega tani i ekologiczny widziałam w rossmanie
mysza5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 11:37   #3385
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a to mnie zdziwilaś naprawdę!!!:ehem :
ja odstawiłam garnier <miałam tonik dla cery normalnej i mieszanej> i czoło już sie nie błyszczy tak mocno. oczywiście, po kilku godzinach zaczyna się lekko błyszczec, ale nie jest tak tragicznie. ale nie używam garniera tylko tydzień, wiec może dalej bedzie jeszcze lepiej? na razie mam zel do twarzy do cery problematycznej <nie napisane, że tłustej>, staram się omijać policzki, na strefę T jest świetny. potem nakładam ten krem-żel z tej samej serii, a na policzki dodatkowo maść indyjską z roslinek, jest tłusta, ale przyjemna, i po kilku godzinach calkowicie sie wchłania. moja mama ja "wynalazla"
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 12:17   #3386
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mysza5 Pokaż wiadomość
Ja mam cerę tłustą, byłam niedawno w moim zaufanym gabinecie kosm. Mimi na oczyszczaniu twarzy i pani kosmetyczka powiedziała mi żebym w zimie używała kremu półtłustego (podobno jak jest mróz skóra wytwarza jeszcze więcej łoju fu) Trochę się zdziwiłam, półtłusty krem na moją świecącą buzię?? O dziwo jest super, jest dobrze nawilżona i nie łuszczy się. A krem mam z laboratorium AVA. Mega tani i ekologiczny widziałam w rossmanie
mogłabyś dać fotkę tego kremu i skład?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 13:26   #3387
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
a to mnie zdziwilaś naprawdę!!!:ehem :
ja odstawiłam garnier <miałam tonik dla cery normalnej i mieszanej> i czoło już sie nie błyszczy tak mocno. oczywiście, po kilku godzinach zaczyna się lekko błyszczec, ale nie jest tak tragicznie. ale nie używam garniera tylko tydzień, wiec może dalej bedzie jeszcze lepiej? na razie mam zel do twarzy do cery problematycznej <nie napisane, że tłustej>, staram się omijać policzki, na strefę T jest świetny. potem nakładam ten krem-żel z tej samej serii, a na policzki dodatkowo maść indyjską z roslinek, jest tłusta, ale przyjemna, i po kilku godzinach calkowicie sie wchłania. moja mama ja "wynalazla"
Pochwal się co to za maść
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 14:27   #3388
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie mi. Mam cerę mieszaną, na czole i brodzie często mi jakieś niespodzianki wyskakują. Problemu z przesuszeniem raczej nie mam. Natomiast - niedawno zauważyłam, że na policzku, poniżej oka pojawiło mi się kilka drobnych naczynek. Czyżby to oznaczało, że mam cerę naczynkową? Jak pielęgnować cerę równocześnie mieszaną i naczynkową? Kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...draznienia.htm
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 08:15   #3389
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Pochwal się co to za maść
o ta http://detal.ati108.pl/index.php?p52...boro-plus-25ml
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 12:19   #3390
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
można go kupić w aptece?mogłabyś dać skład?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.