Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-10, 18:47   #1
szarkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Smile

Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?


Hej jestem ciekawa jak wyglądają studia w Rzeszowie na Turystyce i Rekreacji. Jest fajnie ? Może lepiej wybrać Kraków ? Jakie są kryteria przyjęcia ?
szarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:39   #2
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Google na pewno Ci doradzi odnośnie zasad rekrutacji.
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 23:12   #3
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Ja jestem po 5-letnich studiach na Wsizie na kierunku TiR
Czy warto?! Jeśli oczekujesz, że pracodawcy będą czekać, aż ich zaszczycisz swą obecnością, to muszę Cie rozczarować. Pracy nie ma za wiele po tym kierunku! Dyplom mgr odebrałam w zeszłym roku i jak na razie odbyłam tylko staż pracy szukam nadal ... i sobie czuję jeszcze długo poszukam

Czy fajnie?! Jak jesteś otwartą osobą oraz jeśli znajdziesz przyjaznych i życzliwych Ci ludzi, to można miło spędzić czas Nie licz natomiast na ulgowe traktowanie ze względu na prywatną szkołę. Trzeba się będzie przyłożyć na egzaminach i jednak pozaliczać przedmioty

Jakie kryteria?! Trzeba mieć kasę, dużo kasy i to Ci wystarczy Wtedy masz drzwi otwarte i jesteś przyjęta
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 13:51   #4
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

ja tez studiowałam TiR w Rzeszowie, ale na UR i tylko licencjat a żałuje bardzo że teraz robię coś kompletnie innego:/ ogólnie kierunek baardzo fajny tylko trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie trochę pieniędzy potrzebne, u mnie było sporo wyjazdów plus do tego obozy po 10 dni więc pieniądze:/ na Rzeszowskim z tego co pamiętam to nadal biorą pod uwagę oceny z matury przede wszystkim: polski, jeżyk obcy, geografia lub wos^^ a im lepiej zdana matura tym większe szanse na dostanie się w razie jakichkolwiek pytań pisz chętnie odpowiem i opowiem^^
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 15:06   #5
szarkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Andzia804 bardzo ci dziękuję za informacje bo ja właśnie się wybieram na UR mam jeszcze pytanie ile mniej więcej kosztowały cie te wyjazdy i ile jest tam wf-u Teraz studiujesz w Krk ? Jestem ciekawa gdzie według ciebie jest lepiej, zaznacze ze do rzeszowa mam godzine od domu i mnóstwo znajomych.
szarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:53   #6
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Cytat:
Napisane przez szarkowa Pokaż wiadomość
Andzia804 bardzo ci dziękuję za informacje bo ja właśnie się wybieram na UR mam jeszcze pytanie ile mniej więcej kosztowały cie te wyjazdy i ile jest tam wf-u Teraz studiujesz w Krk ? Jestem ciekawa gdzie według ciebie jest lepiej, zaznacze ze do rzeszowa mam godzine od domu i mnóstwo znajomych.
nie ma za co
jeśli chodzi o obóz letni był w semestrze letnim (naturalnie) na 1 roku^^ szybka sesja i obóz to było piękne obóz jak już pisałam trwa 10 dni na obozie jest praktycznie wszystko: kajaki, łodzie, żagle, pływanie( jak ktoś nie lubi wystarczy powiedzieć że się na miesiączkę i po sprawie hehe), gry i zabawy, turystyka piesza, rowerowa, zabawa z kompasem (tak to nazywaliśmy) zajęcia odbywały się rano po wstępnym apelu gdzie kierownik masz dr Kapica sprawdzał obecność a potem do dzieła, obiad był w cenie tego obozu ogólnie wyżywienie zapewnione^^ zajęcia też odbywały się popołudniu czyli rano 2 godz i popołudniu też 2 godz^^ ( były tak rozłożone żebyśmy po prostu żadnych głupot nie robili w czasie gdy mamy wolne) obóz jest obowiązkowy jeśli chodzi koszt to jest to jakieś 400-600zł, jeśli dobrze pamiętam, ale warto choćby dla samej boskiej opalenizny w ostatnim dniu były jakieś zawody więc ogólnie luuzzzhe he, jeśli chodzi o obóz zimowy to był w na drugi roku w semestrze zimowym najpierw mieliśmy obóz też te 10 dni a potem już sesja, na zimowym to jak sama nazwa wskazuje narty albo snowboard kto co chciał, oczywiście jeśli nie masz takie sprzętu w domu to trzeba wypożyczyć za wypożyczenie na ten okres to było jakieś 100 zł, ja byłam w Krynicy zajęcia z nart 3 godz byliśmy podzieleni na grupy, więc każda grupa miała na inną godz, ale tylko raz dziennie więc reszta dnia już była dla nas, czasami były jakieś dodatkowe zajęcia ale to rzadko była też impreza zorganizowana przez naszych opiekunów na obu obozach więc ekstra cena obozu zimowego ok 1200zł ze wszystkim już więc trzeba się przygotować na wydatki^^

jeśli chodzi o zajęcia z wychowania fizycznego to jak sam kierunek wskazuje muszą być he he i są w każdym semestrze jest coś innego: u mnie najpierw była gimnastyka, taniec, fitness,jogging, i tyle to było przez 2 lata, bo na trzecim roku wybieraliśmy już specjalizację i nie było zajęć z WF he he

osobiście gdybym mogła wróciłabym do Rzeszowa
kierunek jest suuper i prowadzący też w Krk jestem na całkowicie czymś innym niż TiR i żałuje noo ale cóż ehhh

Rzeszów jest o wiele lepszy bo przede wszystkim masz blisko i znajomych, a jeśli byś się decydowała na Krk to trudno powiedzieć jakby było bo jednak w Krk na tir są testy sprawnościowe więc byłoby trudniej automatycznie

rozumiem że chcesz zacząć tir od października?? bo czasami u nas było tak, że rekrutacja była też na semestr letni w lutym^^

gdyby nasunęły ci się jeszcze jakieś pytania pisz
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 18:14   #7
szarkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

na razie nie mam wiecej pytan dziekuje ci bardzo za wiadomosc chce własnie isc na TiR do rzeszowa od pazdziernika mam astme i biegi u mnie odpadaja ale mysle ze jakos dam rade wazne ze nie ma testow sprawnosciowych. kosz obozu zimowego mnie troche przeraża ale moze cos wymysle
szarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 19:23   #8
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Cytat:
Napisane przez szarkowa Pokaż wiadomość
na razie nie mam wiecej pytan dziekuje ci bardzo za wiadomosc chce własnie isc na TiR do rzeszowa od pazdziernika mam astme i biegi u mnie odpadaja ale mysle ze jakos dam rade wazne ze nie ma testow sprawnosciowych. kosz obozu zimowego mnie troche przeraża ale moze cos wymysle
prosze bardzo
spokojnie, to nie są jakieś biegi przełajowe gdzie liczy się szybkość to były zajęcia na powietrzu gdzie zwykle biegaliśmy ale nie tak, że kto pierwszy ten lepszy tylko po prostu bieg czasami szybszy czasami wolniejszy ale u mnie ludzie byli którzy mieli problem z kręgosłupem i astmą też i dawali radę
kosztami obozów na razie się nie martw bo wszystko przed tobą a jeśli będziesz się czuć na siłach i starać to spokojnie możesz pracować i studiować jednocześnie ja tak robiłam i miałam pieniądze na obozy

pozdrawiam
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 12:56   #9
paola9218
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Hej mam pytanie, nie do końca rozumiem zasad rekrutacji jakie obowiazuja na TiRze na URz mianowicie informacje sa takie:

Na studia stacjonarne i niestacjonarne stopnia pierwszego kandydaci przyjmowani będą według kolejności od najwyższej liczby punków do wyczerpania limitu miejsc.

1. Konkurs świadectw dojrzałości: Pod uwagę będą brane wyniki egzaminu maturalnego z części ustnej i pisemnej na poziomie podstawowym odbytego według zasad " nowej matury" oraz wszystkie przedmioty zdawane na podstawie "starej matury" w części ustnej i pisemnej. Za każdy przedmiot kandydat może otrzymać maksymalnie 12 pkt., co w sumie daje za świadectwo dojrzałości maksymalnie 60 punktów.
* dla absolwentów z "nową maturą" punktom uzyskanym z poszczególnych przedmiotów na egzaminie maturalnym przypisuje się następujące wartości liczbowe Ilość punktów na świadectwie w % Punkty przeliczeniowe 100 - 86 12 85 - 71 10 70 - 56 8 55 - 41 6 40 - 30 4
I nie wiem co mam zdawac czy geo rozsz (ale tu nic nie pisze o jakichs przelicznikach ze razy 1,5 czy cos takiego ani w ogole o rozszeżonej), czy biologie i geo podstawowe przy czym wolałabym tą opcję i wtedy mialabym mozliwosci za kazdy przedmiot miec te punkty..

Pomóżcie prosze bo juz jutro musze zdecydowac co zdaje a nie mam pojecia czym sie kierować
paola9218 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:01   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-02-06 o 13:03
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:37   #11
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Cytat:
Napisane przez paola9218 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie, nie do końca rozumiem zasad rekrutacji jakie obowiazuja na TiRze na URz mianowicie informacje sa takie:

Na studia stacjonarne i niestacjonarne stopnia pierwszego kandydaci przyjmowani będą według kolejności od najwyższej liczby punków do wyczerpania limitu miejsc.

1. Konkurs świadectw dojrzałości: Pod uwagę będą brane wyniki egzaminu maturalnego z części ustnej i pisemnej na poziomie podstawowym odbytego według zasad " nowej matury" oraz wszystkie przedmioty zdawane na podstawie "starej matury" w części ustnej i pisemnej. Za każdy przedmiot kandydat może otrzymać maksymalnie 12 pkt., co w sumie daje za świadectwo dojrzałości maksymalnie 60 punktów.
* dla absolwentów z "nową maturą" punktom uzyskanym z poszczególnych przedmiotów na egzaminie maturalnym przypisuje się następujące wartości liczbowe Ilość punktów na świadectwie w % Punkty przeliczeniowe 100 - 86 12 85 - 71 10 70 - 56 8 55 - 41 6 40 - 30 4
I nie wiem co mam zdawac czy geo rozsz (ale tu nic nie pisze o jakichs przelicznikach ze razy 1,5 czy cos takiego ani w ogole o rozszeżonej), czy biologie i geo podstawowe przy czym wolałabym tą opcję i wtedy mialabym mozliwosci za kazdy przedmiot miec te punkty..

Pomóżcie prosze bo juz jutro musze zdecydowac co zdaje a nie mam pojecia czym sie kierować
zwykle jest tak i to na każdej uczelni że jeśli zdajesz konkretne przedmioty na poziomie rozszerzonym wtedy masz więcej pkt, które są brane pod uwagę przy rekrutacji powiem ci tak ja zdawałam podstawę j.polski, j. angielski, wos, a na rozszerzeniu geografię i biologię i dostałam się spokojnie dla nich liczy się tylko to ile będziesz mieć % przykładowo zdajesz: polski masz 66%, angielski 78%i ta geografię 53% i wtedy liczysz sobie i będzie pkt i wychodzi= 24 pkt więc można śmiało że nie jest tak źle bo ogółem jak widać wychodzi 40 pkt ale to też zależy jakie przedmioty będą brać pod uwagę, a też warto się przyglądnąć regulaminowi co tam pisze od razu wszystkie stanie się jaśniejsze
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 19:26   #12
paola9218
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy warto studiować w Rzeszowie TiR ?

Właśnie to co napisałam to były wszystkie informacje odnośnie rekrutacji 20011 ale już rozwiązałam tą sprawę - byłam w dziekanacie uczelni i musze przyznać że byłam troche zdziwiona tym co mi powiedzieli..

W tamtym roku nie brali pod uwage czy to rozsz czy podstawa (geo) tylko liczyli punkty na tych samych zasadach co moim zdaniem jest niesprawiedliwe! bo wiadomo że lepiej napisze sie podstawe..

Ale od tego roku tzn 25 lutego ma byc jakas konferencja z ustaleniami czy będą mnożyć rozszerzenie czy zostanie jak było także musiałam zdecydować trochę w ciemno ale wybrałam geografie rozszerzoną bo właśnie wzięłam pod uwagę też inne kierunki na których już są odpowiednie przeliczniki

Także jestem w trakcie ostrej nauki ale jestem zmotywowana i myśle że warto sie te niecałe 3 miesiące przyłożyć, także życzcie mi powodzenia w maju...

I dzięki za udzielone informacje

A no i oczywiście pozdro dla wszytskich maturzystów a w szczególności tych z geografią rozszerzoną
paola9218 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.