Panika przedślubna ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Pokaż wyniki sondy: Czy panikujesz przed ślubem/weselem?
Nie, wcale, postaram się by wszystko grało ładnie, ale nie spędza mi to snu z powiek 13 15,12%
Trochę, ale w granicach rozsądku 25 29,07%
Jeszcze nie, ale im bliżej do wesela, tym bardziej będę się bała 40 46,51%
Tak, bardzo, od dnia zaręczyn się zamartwiam 8 9,30%
Głosujący: 86. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 18:20   #31
Liczba Pi
Raczkowanie
 
Avatar Liczba Pi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dark side of the moon
Wiadomości: 30
Dot.: Panika przedślubna ;)

Witam, no ja jeszcze nie odczuwam paniki przedślubnej, raczej panike przedzaręczynową-to juz jutro...zawsze miałam lightowe podejście to takich spraw, a tu proszę zaręczyny i stres. Ciekawa jestem czy Wy też troszkę się stresowałyście tym faktem...a może jestem jedyna...?
Liczba Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 19:27   #32
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Panika przedślubna ;)

Cytat:
Napisane przez Liczba Pi Pokaż wiadomość
Witam, no ja jeszcze nie odczuwam paniki przedślubnej, raczej panike przedzaręczynową-to juz jutro...zawsze miałam lightowe podejście to takich spraw, a tu proszę zaręczyny i stres. Ciekawa jestem czy Wy też troszkę się stresowałyście tym faktem...a może jestem jedyna...?
planowaliscie wspolnie dzien zareczyn?
ja sie zareczynami nie stresowalam, bo dla mnie to byla niespodzianka
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:40   #33
Liczba Pi
Raczkowanie
 
Avatar Liczba Pi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dark side of the moon
Wiadomości: 30
Dot.: Panika przedślubna ;)

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
planowaliscie wspolnie dzien zareczyn?
ja sie zareczynami nie stresowalam, bo dla mnie to byla niespodzianka
No właśnie to też miałabyć dla mnie niespodzianka, ale Mój się wygadał 2 tygodnie przed!!!!myslałam, że go zabije bo zawsze chciałam aby była to niespodzianka a nie stresówka...
Liczba Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 12:21   #34
laurencja
Raczkowanie
 
Avatar laurencja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Panika przedślubna ;)

ja narazie podchodze na luzie zostalo do slubu 2,5 miesiaca pozniej przyjdzie stres zapewne juz wszystko zalatwione tylko drobiazgi jeszcze dopracowac no i jeszcze mam dylemat co do welonu mam na mysli z welonem czy bez bo fryzura troche nie pasujaca do welonu
laurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 17:13   #35
DianaM
Zadomowienie
 
Avatar DianaM
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z każdego miejsca na Ziemi
Wiadomości: 1 570
Dot.: Panika przedślubna ;)

Ja co prawda w czerwcu... będę obchodziła 3 rocznicę ślubu, ale czuję sie poniekąd wywołana do odpowiedzi...
Nie stresowałam się wcale. Załatwiałam dużo rzeczy, z uśmiechem, czasami zmęczeniem, ale ogólnie zawsze marzyłam o organizacji tego dnia.
Dzień wcześniej przyjechało już kilkoro gości i każdy oczywiście: "to co, stresujesz sie?", a ja na to, że nie. Ktoś tam wchodząc do pokoju krzyknął, to "pewnie panna młoda nie może jeść ze stresu?", a ja tymczasem buzię miałam zapchaną kanapką...
W dniu ślubu, luzik, ponieważ wszystko było tak przygotowane, że spokojnie pojechałam do fryzjera, makiajżystki... Z nudw nawet pomagałam samochód stroić! Ale za to w tym dniu co 5 min każdy mnie szturchał z pytaniem: "to co stresik???" i wiecie co?!! W końcu te pytania i obgryzania paznokci przez gości (tak, nie ja tylko oni!!!) zaczęli mnie tą gatką stresować!!!
Przed Kościołem nie słyszałam już nic oprócz bicia mojego stresującego serca.
Morał z tego taki, że gdyby nie goście nie stresowałabym się w ogóle. A tak to doopa
__________________
DianaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 22:25   #36
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Panika przedślubna ;)

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
A dlaczego zaraz, jak ktoś planuje ślub z wyprzedzeniem ma być znerwicowany.
Ja planuję ślub z 1,5 rocznym wyprzedzeniem, bo tak jak pisałam, chcę mieć dobrych podwykonawców a nie ochłapy, których nikt nie chciał wziąć, i wesele w podrzędnej knajpie.
A dla mnei jest wszystko ważne, zarówno ceremonia jak i cała otoczka, więc zależy mi, żeby było tak jak chcę, jak sobie wymarzyłam, bo płacę za to ciężkie pieniądze.

To, że ktoś planuje wesele z wyprzedzeniem nie oznacza, że cały czas myśli o przygotowaniach, przegląda milion ślubnych stron od których aż sie kręci w głowie.

Ja nawet swój skromny ślub cywilny planowałam z półrocznym wyprzedzeniem.
2-3miesiące to zdecydowanie za mało czasu jak dla mnie.
U mnie jak ktoś robiłby wesele tak na chybcika, to wszyscy goście by sie bacznie przygladali pannie młdoej, czy aby nie jest w stanie błogosławionym.

Poza tym jak już wpsominałąm w moich rejonach trzeba czekac 2-3 lata na dobrą salę. Fotograf, zespoł -dobrych to trzeba też tak z rok, 1,5 wcześniej załatwiac.

My zaręczylismy sie w Andrzejki, a slub zaczelismy planowac dwa miesiace temu na październik. I nie uważam, żebysmy mieli i bral ochłapy. Mamy bardzo fajna sale, jedna z ładniejszych w mieście i super fotografa
Problem sukni tak samo przemyslany, bo wiem co chce i juz mierzyłam. Uważam, że w 10 miesiecy mozna przygotowac slub Kościleny spokojnie. Kończymy juz nauki i poradnie.
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 10:39   #37
sowaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 54
Dot.: Panika przedślubna ;)

moja koleżanka pobiła rekord, bo ślub cywilny udało jej się zaplanować w niecałe 2 miesiące. co prawda sukienkę odbierała w ostatniej chwili i było mnóstwo nerwów, ale i tak jej zazdroszczę tego całego sprężenia w czasie
sowaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 10:57   #38
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: Panika przedślubna ;)

My podjęliśmy decyzję o ślubie na początku września. W grudniu odkryłam, że jest pół roku do ślubu i uświadomiłam sobie powagę sytuacji Odliczam dzień za dniem i mam wrażenie że teraz nie mogę się doczekać, a potem będę myślała - jak to fajnie bylo czekać i być przed
Fotografa wzięliśmy z internetu, po długich przesiadywaniach przed kompem i analizie. Garniur kupiliśmy za drugim podejściem, a sukienkę wybrałam po miesiącu poszukiwań. Nie będzie kamery, więc ten stres odpadł. Do ślubu zawiezie nas świadek. Tylko menu jeszcze niegotowe
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:13   #39
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Panika przedślubna ;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10859902]Jest wątek o stresie, ale zależało mi na ankiecie i może nieco innym stylu tematu

Nasz ślub we wrześniu, ślub przyjaciółki również, ślub dobrej koleżanki w sierpniu.

Tak sobie porównuję - wiele rzeczy razem załatwiamy, rozmawiamy, wymyślamy.

Stwierdziłam, że jakoś tak mało kobieco do ślubu podchodzę

ONE: Jakim jedziesz samochodem - ja to bym chciała taki stary, kremowy...
JA: a mnie to lotto, ma być w miarę nowy, czysty, zadbany, działający. I będzie czarny mercedes, bo akurat na taki trafiłam i miał termin wolny.

I tak ze wszystkim jest - oczywiście, chcę, by ten dzień był udany, ale - nie zamierzam przez pół roku histeryzować i zamartwiać się, że coś nie wyjdzie Chcę ładnie wyglądać w sukni, fryzurze, chcę, by luby się nie denerwował, DJa nie szukałam cholerka wie ile, video też nie, wiem, że mają dobre opinie i tyle. Nie sprawdzałam wcześniej kilkunastu nagrać, by porównać. I tak dalej...

Czy ktoś tu ma jeszcze takie podejście bardziej wyluzowane?[/quote]

Ja mam podobnie, ale:
- wymarzyłam sobie suknię, która nie jest w sprzedaży więc stanęłam na rzęsach, aby ją zdobyć
- muzyka - znałam świetny zespół, ale zawiesili działaność, nikogo innego nie chciałam widzieć. Wrócili na rynek i jestem szczęśliwa.
- fotograf - znalazłam fajnego z innego miasta i razem z TŻ powiedzielisśmy, że ten albo żaden.
- kwiaty na bukiet - konwalie w sierpniu? JASNE!
- samochód - kombinujemy orszak weselny z aut marki skoda octavia. Mamy wielu znajomych, ktorzy chętnie się zgadzają.

Jak na razie jest dobrze, najgorzej będzie z ubraniem TŻ...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 18:01   #40
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Panika przedślubna ;)

Im bliżej tej daty, tym częściej wpadam w panike. Bo jak tak patrze na swoja liste (o, ja zawsze jakąś listę muszę tworzyć), to mnie przeraża, że jeszcze tyle do załatwienia. A tu trochę ponad miesiąc. Oczywiście TŻ na luzie wszystko, jakby to nie był jego slub
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 07:05   #41
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: Panika przedślubna ;)

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Im bliżej tej daty, tym częściej wpadam w panike. Bo jak tak patrze na swoja liste (o, ja zawsze jakąś listę muszę tworzyć), to mnie przeraża, że jeszcze tyle do załatwienia. A tu trochę ponad miesiąc. Oczywiście TŻ na luzie wszystko, jakby to nie był jego slub
O to to to widzę że mamy mniej wiecej tyle samo i sytuacja podobna W sobotę miałam wesele przyjaciółki i złapałam bukiet I wszystko jasne
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 10:49   #42
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Panika przedślubna ;)

Cytat:
Napisane przez becia28 Pokaż wiadomość
W sobotę miałam wesele przyjaciółki i złapałam bukiet I wszystko jasne
No to TŻ ci się już nie wykręci
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:05   #43
emi_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16
Dot.: Panika przedślubna ;)

nie denerwuje się na razie, bo mam jeszcze sporo czasu (1,5 roku). póki co, powoli wszytsko załatwiamy. najważniejsze rzeczy już są zaklepane (sala, dj, fotograf), ciągle szukam kamerzysty (może dlatego,że sama nie wiem czego od niego chcę i czy chcę wogle mieć kamerzystę..?). sukienką i innymi rzeczami zajmę się w przyszłym roku. póki co, cieszę się spokojnymi przygotowaniami
pamietam, jak mój kuzyn powiedział we wrzesniu,że w październiku chce się ożenić było trochę bieganiny, ale wszytsko się udało załatwić. ślub i wesele bylo bardzo udane
emi_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:14   #44
Lupetita
Raczkowanie
 
Avatar Lupetita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 159
Dot.: Panika przedślubna ;)

Ja generalnie nie denerwuje się wszystko załatwialismy dużo wcześniej, teraz dopinamy sprawy na ostatni guzik jednak troche sie martwie ilu gości przyjdzie, ponieważ spora część tych 'pewnych' nam odmówiła, a tez nie wszystkich jeszcze mamy zaproszonych czas tak szybko mija, niedawno jeszcze były 2 lata do slubu, a teraz tylko 2 miesiące.....
Lupetita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.