Jakie studia inżynierskie bez fizyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 06:58   #1
sama92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12

Jakie studia inżynierskie bez fizyki?


Ratunku! chciałabym wybrać się na studia techniczne, niestety miałam zawaloną fizykę w liceum ( ale to długa historia - facet kompletnie nie umiał wykładać ) z matmą nigdy raczej nie miałam problemów, jeśli chodzi o chemie też i nie mam kompletnie pojęcia co wybrać, a myślę że dobrze byłoby mieć choć inż. przed nazwiskiem ( jeśli później z mgr nie wyjdzie ) sprawa stoi tak, że mam też ograniczenie co do Olsztyna i Białego ( tylko tu mogę podjąć studia ) czas mnie nagli.. na maturze zdawałam rozsz. biologię i chemię ( reszta obowiązkowych podstawa niestety ) czy mam jakieś szanse dostać się na techniczne kierunki? Znacie jakieś na których nie pałęta się fizyka? boję się że sobie z nią nie poradzę.. jestem systematyczna, mam dużo samozaparcia, niestety nie wiem nic o tym co chciałabym robić w życiu ( tzn. wiem.. ale to takie nie ralne marzenia - więc uznajmy że nie ) ważne dla mnie też to by znaleźć po tym pracę a nie studiować na darmo, najchętniej na górnym śląsku ( mam swoje powody ) proszę pomóżcie! doradźcie..
sama92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 08:09   #2
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

mój brat dostał się na politechnikę rzeszowską na kierunek inżynierski z geografią zdaną na 40%
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 08:15   #3
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Chcesz pójść na jakikolwiek kierunek? To bez sensu. Poczytaj o różnych kierunkach i spróbuj wybrać coś wedle zainteresowań.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 08:48   #4
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Na wszystkich technicznych kierunkach ''pałęta'' się fizyka. Najmniej jest chyba na architekturze.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 10:17   #5
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Na technicznych fizyka może się nie liczyć do kwalifikacji na dany kierunek, ale za to w programie będzie jej masa.
Przykładem jest biotechnologia, technologia chemiczna (ale tam chyba matma obowiązkowa), technologia żywności i żywienie człowieka.
Podaje przykłady z PŁ, nie wiem jak jest gdzie indziej.

Swoją drogą robisz błąd. Zastanów się co się stanie, gdy stwierdzisz, że dany kierunek wybrany w przeciągu kilku dni nie jest dla Ciebie. Nie lepiej zrobić sobie wolny rok i wtedy pójść do pracy - może perspektywy uczelniane zrobią się szersze?
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 12:00   #6
czijo
Zadomowienie
 
Avatar czijo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 926
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Popieram, lepiej się wstrzymać, a potem iść na porządną uczelnię.
Co do fizyki, ja jej nie miałam prawie nigdy, ale na politechnikach na pierwszym semestrze fizyka jest właściwie powtórką z LO. Do tego wiele uczelni ma programy wyrównawcze.
Co do kierunku, z Twoimi przedmiotami - może inżynieria biomedyczna?
czijo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 12:33   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 13:01   #8
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

na niektórych uczelniach są nawet zajęcia wyrównawcze z matmy i fizyki, nie ma się czego bać
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 13:18   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

kazde studia techniczne = fizyka. bez tego sie nie da, po prostu. idz na studia zgodne z zainteresowaniami, bedzie ci latwiej.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 13:50   #10
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Moze jakies medyczne? Perspektywy pracy znacznie lepsze niz po technicznych
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 13:59   #11
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Chyba nie mówimy o każdych studiach medycznych i nie porównujemy wysokości wynagrodzeń?
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 14:02   #12
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez czijo Pokaż wiadomość
Co do kierunku, z Twoimi przedmiotami - może inżynieria biomedyczna?
Na inżynierii fizyki jest po uszy W końcu kierunek ten pochodzi z fizyki.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 14:29   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez sama92 Pokaż wiadomość
a myślę że dobrze byłoby mieć choć inż. przed nazwiskiem
jesli to Cię motywuje w pójściu na studia to... odpuść sobie. strasznie bezmyślnie do tego podchodzisz. "jakiś kierunek techniczny"...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 14:37   #14
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
jesli to Cię motywuje w pójściu na studia to... odpuść sobie. strasznie bezmyślnie do tego podchodzisz. "jakiś kierunek techniczny"...
Ehem. Zgadzam się
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 14:49   #15
sama92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

ale Wy szybko oceniacie problem nurtuje mnie od rozpoczęcia nauki w liceum.. teraz jest to wzmożone, bo nie potafie wybrać, łatwo powiedzieć ,,idź za rok" ale nikt nie wie jak patrzą na to Rodzice, którzy będą mnie utrzymywać - ,,idź bo później nie pójdziesz" itd. ciekawiło mnie czy możliwe jest uzyskanie tytułu inż. bez fizyki ( no może źle pisze - bez jakiejś ogromnej jej ilości i trudności ) a BEZMYŚLNY jest ten kto pisząc tak o innych nie musi martwić się o pieniądze, mieszkanie, gdy ktoś jest z małej (oddalonej od większego miasta o 150 km miejscowości) i perspektywa wybierania dobrych uczelni nie wchodzi w grę ( odległość ) to co ma zrobić? tym bardziej że nie ma się prawie żadnego rozeznania.. nie chce też siedzieć Rodzicom na głowie, a po studiach technicznych bylaby wieksza szansa że znajdę pracę, bo nie chcę i nie mogę dopuścić do syt. że wrócę po studiach z dyplomem i nic więcej, medycyna odpada-za droga i wiele innych ,,za".. biore pod uwagę dietetykę ( jeśli chodzi o Olsztyn, bo do niego najpewniej pójdę ), wszystkie dostępne kierunki tech. sprawdzałam ale inaczej jest jak się piszę ,,zakres z przedmiotów takich jak fizyka.. itd" a inaczej jak pisze ktoś mający z tym styczność, ale dobra bo odbiegam od tematu.. dietetykę pewnie odradzacie ( a to mnie naprawdę interesuje - tylko nie mogę pozwolić sobie na marzenia ) tym bardziej że pewnie spodziewam się czego innego a studia wyglądają inaczej i badz tu czlowieku madry..

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

ale Wy szybko oceniacie problem nurtuje mnie od rozpoczęcia nauki w liceum.. teraz jest to wzmożone, bo nie potafie wybrać, łatwo powiedzieć ,,idź za rok" ale nikt nie wie jak patrzą na to Rodzice, którzy będą mnie utrzymywać - ,,idź bo później nie pójdziesz" itd. ciekawiło mnie czy możliwe jest uzyskanie tytułu inż. bez fizyki ( no może źle pisze - bez jakiejś ogromnej jej ilości i trudności ) a BEZMYŚLNY jest ten kto pisząc tak o innych nie musi martwić się o pieniądze, mieszkanie, gdy ktoś jest z małej (oddalonej od większego miasta o 150 km miejscowości) i perspektywa wybierania dobrych uczelni nie wchodzi w grę ( odległość ) to co ma zrobić? tym bardziej że nie ma się prawie żadnego rozeznania.. nie chce też siedzieć Rodzicom na głowie, a po studiach technicznych bylaby wieksza szansa że znajdę pracę, bo nie chcę i nie mogę dopuścić do syt. że wrócę po studiach z dyplomem i nic więcej, medycyna odpada-za droga i wiele innych ,,za".. biore pod uwagę dietetykę ( jeśli chodzi o Olsztyn, bo do niego najpewniej pójdę ), wszystkie dostępne kierunki tech. sprawdzałam ale inaczej jest jak się piszę ,,zakres z przedmiotów takich jak fizyka.. itd" a inaczej jak pisze ktoś mający z tym styczność, ale dobra bo odbiegam od tematu.. dietetykę pewnie odradzacie ( a to mnie naprawdę interesuje - tylko nie mogę pozwolić sobie na marzenia ) tym bardziej że pewnie spodziewam się czego innego a studia wyglądają inaczej i badz tu czlowieku madry..
sama92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 15:15   #16
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

ja będę się utrzymywać dzięki stypendium, a do miasta moich studiów mam 100km. także nie mieszkam w wielkim mieście ani nie śpię na pieniądzach. nie wiem jak to ma się do wybierania kierunków studiów - ty masz dwa spore miasta wokół siebie które oferują takie same kierunki jak inne uczelnie, więc co to za problem?
problemem jest to że pójdziesz prawdopodobnie na losowo wybrany kierunek, nie uwzględniając swoich zainteresowań a tylko uciekając przed fizyką - "byle było jej najmniej". kiepskie kryterium wyboru.
no i sam tytuł inż. przed nazwiskiem daje tyle co umarłemu kadzidło.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 15:22   #17
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Ja jestem na 5 roku studiów technicznych (stary system nie musiałam pracy inż. pisać, tylko po obronie mgr mam tytuł mgr inż.) i tej fizyki samej w sobie nie było tak dużo, na 1 roku chyba tylko, ale... później dochodzi fizyka bardziej szczegółowa: termodynamika, mech. płynów, hydraulika stosowana. I ciągnie się do 4 roku w zasadzie.
Ja w LO nie byłam orłem z fizyki i dałam radę bez większych problemów. Fizyka w szkole a na studiach, umówmy się, to zupełnie co innego , ale do przejścia.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 19:49   #18
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Ja jestem na 5 roku studiów technicznych (stary system nie musiałam pracy inż. pisać, tylko po obronie mgr mam tytuł mgr inż.) i tej fizyki samej w sobie nie było tak dużo, na 1 roku chyba tylko, ale... później dochodzi fizyka bardziej szczegółowa: termodynamika, mech. płynów, hydraulika stosowana. I ciągnie się do 4 roku w zasadzie.
Ja w LO nie byłam orłem z fizyki i dałam radę bez większych problemów. Fizyka w szkole a na studiach, umówmy się, to zupełnie co innego , ale do przejścia.
A jaki kierunek studiujesz?
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 20:20   #19
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
A jaki kierunek studiujesz?
Inż. środowiska (nie mylić z ochroną środowiska - to dwa zupełnie inne kierunki).
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 20:26   #20
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

i po inżynierii jest praca? Bo kiedyś też się mocno nad tym kierunkiem zastanawiałam
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 22:13   #21
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Inż. środowiska (nie mylić z ochroną środowiska - to dwa zupełnie inne kierunki).
wiem, wiem ja slyszalam ze chemii duzo i duzo projektow ale to jak na kazdych studiach tego typu. Ogolnie to ciezko jest? Jak ktos nie umie nic z chemii ani z fizyki (w liceum zawsze 2 na koniec, a czasem i zagrozenie ale zawsze sie wybronilam ale fakt faktem, nigdy sie do tych przedmiotow nie przykladalam, tylko przy wystawianiu stopni) to jest sens studiowac taki kierunek? wszystko jest do nauczenia czy jednak podstawy jakies trzeba miec?

chociaz ja sie sklaniam bardziej ku geodezji i kartografii, chociaz wiem ze fizyki tez sporo, ale przynajmniej bez chemii
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 23:04   #22
kasiunia_tymbarkoholiczka
Raczkowanie
 
Avatar kasiunia_tymbarkoholiczka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

A musisz koniecznie iść na studia inżynierskie? Bez sensu się męczyć, skoro można mieć papier na jakiejś humanistycznej uczelni, bez wysiłku. Ja tak zrobiłam i nie żałuję.
__________________
“Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest ♥”

dobrze wiedziałeś że jestem nieufna i z dystansem podchodzę do ludzi. mimo to sprawiłeś, że bezwiednie oddałam Ci mój cały świat. miałam racje, że ufać nie warto.

kasiunia_tymbarkoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 23:31   #23
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez kasiunia_tymbarkoholiczka Pokaż wiadomość
A musisz koniecznie iść na studia inżynierskie? Bez sensu się męczyć, skoro można mieć papier na jakiejś humanistycznej uczelni, bez wysiłku. Ja tak zrobiłam i nie żałuję.
A co Ty skonczylas? jaki kierunek?
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..



Edytowane przez niby nic
Czas edycji: 2011-06-25 o 23:39
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 23:36   #24
czijo
Zadomowienie
 
Avatar czijo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 926
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez kasiunia_tymbarkoholiczka Pokaż wiadomość
A musisz koniecznie iść na studia inżynierskie? Bez sensu się męczyć, skoro można mieć papier na jakiejś humanistycznej uczelni, bez wysiłku. Ja tak zrobiłam i nie żałuję.
To była ironia, prawda?
czijo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 23:38   #25
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

tez sie wlasnie zastanawiam
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 00:18   #26
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez sama92 Pokaż wiadomość
nie chce też siedzieć Rodzicom na głowie, a po studiach technicznych bylaby wieksza szansa że znajdę pracę, bo nie chcę i nie mogę dopuścić do syt. że wrócę po studiach z dyplomem i nic więcej, medycyna odpada-za droga i wiele innych ,,za".. biore pod uwagę dietetykę


Tak, dietetyka to shit i niestety ale poza informatyka po studiach technicznych jest ciezko o prace.

Jesli medycyna za droga to farmacja badz studia pielegniarskie. Te ostatnie sa najtansze (mozesz poprzestac na 3-letnim licencjacie badz dorabiac 2-letnie mgr dziennie badz zaocznie) a daja niezle perspektywy pracy zarowno w polsce jak i za granica (a za granica kupe kasy dostaniesz, bo wszedzie brak pielegniarek).

Uwierz mi - kierunki medyczne (medycyna, stomatologia, farmacja, studia pielegniarskie) sa najlepsze dla biednych, gdyz prace po nich masz od reki
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 00:33   #27
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez Unicode Pokaż wiadomość


Tak, dietetyka to shit i niestety ale poza informatyka po studiach technicznych jest ciezko o prace.

Jesli medycyna za droga to farmacja badz studia pielegniarskie. Te ostatnie sa najtansze (mozesz poprzestac na 3-letnim licencjacie badz dorabiac 2-letnie mgr dziennie badz zaocznie) a daja niezle perspektywy pracy zarowno w polsce jak i za granica (a za granica kupe kasy dostaniesz, bo wszedzie brak pielegniarek).

Uwierz mi - kierunki medyczne (medycyna, stomatologia, farmacja, studia pielegniarskie) sa najlepsze dla biednych, gdyz prace po nich masz od reki
Uwierz mi, po pielęgniarstwie nie ma niezłych perspektyw pracy w Polsce. Chyba, że ktoś lubi pracować jak Murzyn za grosze, odwalać najgorszą robotę (przewijanie, mycie starszych osób itd) i niejednokrotnie być poniżanym przez lekarzy. Odradzam wszystkim pielęgniarstwo! No, chyba że ktoś czuje do tego powołanie.
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 01:33   #28
sama92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

do viva91: nie badz taka do przodu... mieszkam ok 120-150 od olsztyna i ponad 200 od bialego, chce miec prace po studiach, ciezko zrozumiec? pisalam juz ze dietetyka sie interesuje ale co z tego? wydam kase i bede bezrobotna.. stypendium a i owszem - ale po roku studiowania, na socjalne nie zasluguje bo mimo ze dochod sporo przekracza - to nikt nigdy nie widzial tych pieniedzy... jakas ty wielce madra... zero empatii.. zreszta dziekuje za twoje ,,cenne" wypowiedzi malo znasz zycie i chyba nie masz co robic..

---------- Dopisano o 02:33 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

nie musze isc na inzynierskie ale zawsze myslalam ze to lepiej i wieksze szanse na lepsza przyszlosc.. nasza rzeczywistosc jest porazająca... farmacja tez niestety za droga chyba, zreszta mysle ze za 5 lat bedzie przesycenie.. poza tym farmacji nie mam w olsztynie tylko ta dietetyka
sama92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 06:45   #29
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Sama, ale farmacja jest w Białymstoku

A może studium farmaceutyczne? Zarobki między magistrem a technikiem różnią się kolosalnie, ale pracę powinnaś znaleźć

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

A nie myślałaś, by złożyć podanie do dziekania o stypendium? Jak się nie zgodzi to się odwołać, opisać swoją sytuację. Moja koleżanka miała taka sytuację- jej rodzice są rolnikami, a przeliczniki zależą chyba od klasy ziemi jaką się ma, u niej akurat przelicznik był wysoki, więc i dochody powinny być wysokie a koleżanka dostawała 200 zł miesięcznie, bo więcej rodzice dać nie mogli, napisała to w odwołaniu i dostała stypendium, nie od razu, bo dopiero w grudniu, ale dostała wyrównanie
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 09:12   #30
aniaaniaa
Rozeznanie
 
Avatar aniaaniaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 771
GG do aniaaniaa
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Na PRAWIE każdym kierunku na politechnice - przynamniej u mnie w Gdańsku, jest fizyka przed DWA SEMESTRY, (wyjątek zarządzanie chyba i ekonomia itp) a jeśli chodzi o program to mamy taki sam jak na fizyce stosowanej, tylko, że realizujemy go przez jeden rok, no i jest bardziej okrojony. Wiem, bo analizowałam tok nauki fizyki z koleżanką na fizyce stosowanej i robimy niemal identyczne zadania, tylko oni poświęcają na dany dział o wiele więcej czasu, bo mają więcej godzin, szczególnie ćwiczeń - tym samym rozwiązują więcej zadań i zwracają uwagę na detale.

ps. ja jestem na chemii
__________________
kochaaaa zakupy

Edytowane przez aniaaniaa
Czas edycji: 2011-06-26 o 09:15
aniaaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.