Poznań czy Warszawa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-30, 14:21   #1
aria500
Raczkowanie
 
Avatar aria500
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 36

Poznań czy Warszawa?


Witam. Zaczęłam klasę maturalną i zastanawiam się nad swoją przyszłością. Co chcę studiować - wiem. Wiem też, że chcę połączyć pracę ze studiami stacjonarnymi, z pewnością nie będzie to łatwe - o tym również wiem. Zastanawia mnie tylko to, gdzie chcę studiować. Moje dwie opcje to Poznań bądź Warszawa. Do Poznania mam 60km, do Warszawy 340. Z jednej strony chcę być blisko domu, z drugiej chcę wyjechać i zacząć wszystko od nowa. Wszyscy mówią, że to moja decyzja i to ja muszę ją podjąć. Doskonale o tym wiem, jednak potrzebuje kogoś, kto by mi w tym pomógł. Jak sądzicie, co byłoby lepsze?
__________________
I CAN'T PROMISE YOU TOMORROW BUT I CAN PROMISE YOU TONIGHT!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
aria500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 14:29   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Poznań czy Warszawa?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 16:10   #3
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Poznań czy Warszawa?

Hmm, mam podobnie jak Ty, czyli również myślę nad Warszawą i Poznaniem. z tym że ja jeżeli wyprowadzę się do konkretnego miasta to tam chce już pozostać i założyć rodzinę. jeżeli się dostanę do obydwu miast to wybieram stolicę - bez wahania.
To też wiele zalezy od Twojej sytuacji finansowej, bo jednak życie w Wawie jest 'ciut' droższe.
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 16:35   #4
aria500
Raczkowanie
 
Avatar aria500
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 36
Dot.: Poznań czy Warszawa?

no ja też chcę wyjechać "na amen." dlatego ta decyzja jest dla mnie ważna i za nic w świecie nie wiem co wybrać. boję się, że jeśli wybiorę warszawę i mi się tam nie spodoba, to będzie mi ciężko bo będę 350km od domu. ale z drugiej strony wydaje mi się, że lepiej będzie mi się tam ustatkować i znaleźć pracę. Jedyna państwowa uczelnia na którą chcę iść to UW, ale boję się że się tam nie dostanę. Przeglądałam prywatne szkoły, i ta która by mi najbardziej odpowiadała kosztowałaby mnie 560zł miesięcznie, + musiałabym doliczyć jeszcze cenę akademika. wiadomo, że rodzice by mnie wspierali, ale nie w całości więc pracę znaleźć siłą rzeczy bym musiała. a na prywatnych uczelniach myślę, że łatwiej byłoby mi pogodzić wszystko z pracą. interesuje mnie dziennikarstwo, wiesz coś może na ten temat (uczelnie państwowe, ceny prywatnych) jeśli chodzi o Wawę?
__________________
I CAN'T PROMISE YOU TOMORROW BUT I CAN PROMISE YOU TONIGHT!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
aria500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 18:11   #5
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Poznań czy Warszawa?

Powiem Ci tak - do niedawna miałam taki sam dylemat.
Bydgoszcz - miasto 60 km od domu, czy Łódź 300 km? A może Poznań, Gdańsk?
Na moją decyzję bardzo duży wpływ miał wybór uczelni. Siedziałam kilka dni przebierając w ofertach uczelni, aż jedna w końcu mnie urzekła Wtedy zrobiłam bilans, czy chcę zostać bliżej domu, mogąc w każdej chwili do niego wrócić kosztem wymarzonej uczelni, czy rzucić się na "głęboką wodę" i spróbować się realizować.
W Bydgoszczy mieszkałam przez 3 lata liceum i wiedziałam, że nie chcę tam zostać na studia, bo czułam, że w Bydgoszczy nie będę szczęśliwa. Ostatecznie wygrała Łódź i gdybym miała wybierać drugi raz - wybrałabym tak samo
A wracanie na jeden weekend w miesiącu w zupełności mi wystarcza
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 20:15   #6
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Poznań czy Warszawa?

Co do miast to ja wole poznan ale wiadomo najlepiej przeanalizuj kierunki studiow ktore cie interesuja i mozliwosci zatrudnienia w danym miescie.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 23:27   #7
aria500
Raczkowanie
 
Avatar aria500
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 36
Dot.: Poznań czy Warszawa?

Myślę, że jeśli chodzi o zatrudnienie to w Warszawie byłoby łatwiej.. też rozważałam Łódź, ale po ostatecznej selekci został Poznań i stolica ))
__________________
I CAN'T PROMISE YOU TOMORROW BUT I CAN PROMISE YOU TONIGHT!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
aria500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 08:08   #8
LiquidLuck
Raczkowanie
 
Avatar LiquidLuck
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 416
Dot.: Poznań czy Warszawa?

Zastanów się jak ważne są dla Ciebie częste powroty do domu i nie sugeruj się odpowiedziami innych. Niektórzy będą pisać, że wracają do domu tylko na święta, może i wracają, ale każdy jest inny i każdy ma inne stosunki z rodziną
__________________
LiquidLuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.