MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 14:10   #3001
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
jak któraś mieszka w bloku to znalazłam rozwiązanie na wietrzenie dziecka bez tachania się z nim na regularny spacer
http://www.handmadecharlotte.com/bro...-window-ledge/
czytam artykuł na e dziecku o bzdurach dot wychowania dzieci, ale to jest mega, i chyba funkcjonowało
jak gołębie
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:15   #3002
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
Ło Jezu, to nie wiedzialam, ze o tak sie robi, ze do konca :/ Nice... Choc podejrzewam, ze mozna to zrobic mniej lub bardziej bolesnie? Jak moj gin robi mi badanie na wizycie to nic prawie nie czuje, a jak ostatnio w szpitalu babka mi robila, to myslalam, ze oczy mi na wierzch wyjda ...
no właśnie się zastanawiam od czego to zalezy, moja jak mnie bada to czuję (ale nie boli- mam tyłozgięcie) a każdy inny lekarz to dla mnie rzeźnik

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
zobaczymy, może znowu da, szkoda ze monural to antybiotyk
a co do jelitówki to nawet się cieszę ze mnie przeczyscilo bo ja mam ciągle problemy w druga stronę plus swoj prywatny karny jeżyk plus mały który mnie od jakis dwoch tygodni naciska jakby bardziej na jelita niz na pęcherz (chodzę w nocy tylko raz siusiac hahaha) chyba normalnie sie załatwię jak mi lewatywę zapodadzą w szpitalu

strippi trzymasz ludzi w niepewności, tu już domysły były a ty sobie spokojnie fryz robisz
ja też....

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
Uwaga Uwaga

poszłam do wc, bo brzuch mnie zaczął boleć jak na okres no i Michał mocno zaczął uciskać
i wiecie co.....

odszedł mi Czop!
o ja....zdążysz zafarbować włoski?

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
Strippi w końcu urodzi, nie będzie zakupów robić

a tak dzisiaj myślałam o czopie że jeszcze zadna się nie chwaliła
Ty się nie ciesz, bo jesteś po niej typowana

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
kolezanki synek 28 lutego skonczy 5 miesiac. maly wazy juz 8 kg a ma anemie. Jechal tylko na cycku. Dalej ma jechac ale syntetyczne zelazo dostaje lyzeczka. to tak a propo. nie wiadomo co bedzie.
Bedzie dobrze. Moja też miała, bardzo ostrą- łącznie z transfuzją, długo trwalo leczenie, nam właśnie jak żelazo w kropelkach nie pomagało kazali wprowadzić zupy- ale słoiczkowe.

I tak mi teraz przyszło do głowy- orientujecie się, któraś może pytała- jak jest z badaniami dzieciątka po porodzie, robią w szpitalu?
Cukrzycówki- pytałyście ? Mnie by strasznie zależało, zeby dziecko miało zrobiony cukier- właśnie ze względu na wywiad, no i morfologię...

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
stripi - cholero jedna!!! chciałabym być taka twarda jak Ty!!!

znając życie ja już w panice będę pędzić do lekarza...

dziewczyny, kupujecie nianie elek.?
pytam bo nasza mała bd spała na piętrze w łóżeczku a my jednak bd kręcić się na piętrze niżej... jak bd starsza to nie ma problemu ale tak to nie bd targać łóżeczka codziennie z piętra na pięto i zastanawiam się na kupnem niani, polecicie jakąś?
Przeszukaj wątek- ostatnio dużo o tym było
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:17   #3003
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Ja dziękuję za kciuki... Mały ma 2,7kg... moja szyjka 3,7cm i się trzyma bardzo dobrze... ale nadal mam mało wód i lekarz zaczął coś przebąkiwać o wcześniejszym porodzie... zobaczymy za 2 tyg na wizycie. Ale jak stwierdził dzieciątko duże, wszystko działa i pracuje więc nie mam się co martwić...

I moje pytanie: JAKIE MACIE AFI? o ile lekarz Wam mówi, pisze, podaje....
za wagę i idę szukać AFI, to na usg będzie ?

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
powiem ci że to tak średnio z tym zanieczyszczeniem, czytałam jakiś raport na temat wplywu zanieczyszczenia na cięzarne i płody i wynikało że później te dzieci są iluś tam krotnie bardziej narażone na choroby górnych dróg oddechowych, zapalenia płuc itp. zawsze wietrze rano mieszkanie bo wtedy jest najmniejsze stężenie, tak po 12 to juz jest zawsze przekroczona norma pyłu zawieszonego PM10.dziś i tak jest
nieźle
to ten raport jak ci się chce czytać
http://www.malopolska.pl/Obywatel/EK...ieci_final.pdf
Wiem, ale ja dość wcześniej przestałam pracować / szczegóły pominę, ale nie z mojej winy, czułam się dobrze i do dziś nie jestem na l4 / więc jak się policzy to co normalnie np na dojazd do pracy/ zakupy / dzieci do przedszkola i inne każdy wykonuje to mi pewnie tyle na polu wychodziło, a jak bym nie wyłaziła przez te kilka miesięcy, to dziś chyba nie byłabym w stanie przejść 100 m. A z drugiej strony, jednak i tak oddycha się w domu tym powietrzem i wyjścia nie ma.
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:18   #3004
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
idę szukać AFI, to na usg będzie ?

Sorceresss a ty ile masz?
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:19   #3005
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Ja dziękuję za kciuki... Mały ma 2,7kg... moja szyjka 3,7cm i się trzyma bardzo dobrze... ale nadal mam mało wód i lekarz zaczął coś przebąkiwać o wcześniejszym porodzie... zobaczymy za 2 tyg na wizycie. Ale jak stwierdził dzieciątko duże, wszystko działa i pracuje więc nie mam się co martwić...

I moje pytanie: JAKIE MACIE AFI? o ile lekarz Wam mówi, pisze, podaje....
za wizytę

jakie AFI?

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Noooo doooobra.... I co teraz? Może już pójść szybciorem?
może, ale pewnie potrwa to jeszcze kilka dni

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
proszę państwa, wreszcie jakaś akcja, bo tak to siedzimy, nic nie robimy...
a tak poważnie to się nie zdziwię jak cie dziecię przetrzyma jeszcze
zjedz sobie coś dobrego bo w szpitalu to czekoladek nie dostaniesz, ani lodów, ani pepsi, ani pizzy....
zjadłam dziś ciastka
może potem lody ))
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:20   #3006
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Może którąś z Was zainteresuje http://www.51015kids.eu/niemowlak-0-...ize_id=&sort=4
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:21   #3007
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
na porodówce poproszę o kompa i jeszcze na allegro wejdę między skurczami
ja sobie to potrafię wyobrazić

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
... Mały ma 2,7kg... moja szyjka 3,7cm i się trzyma bardzo dobrze...

dziewczynom z malą ilością wód w szpitalu zmuszali do picia duzych ilosci wody... nie wiem jaki to ma wpływ, ale żlopały rowno...
mnie tylko informuje że w normie....

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
polecicie jakąś?
pisałyśmy o tym nie tak dawno ....
waham się wciaz nad angelcare lub motorolą...

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
A długo nie palisz?
10 lat. ale wcześniej to raczej popalalam niż paliłam. tj. zawsze miałam papierochy w torebce a paliłam towarzysko
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 14:23   #3008
alliw
Zadomowienie
 
Avatar alliw
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 331
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
strippi nie wrzucisz nam zdjęcia?


Cytat:
Napisane przez mariolci Pokaż wiadomość
a jak to było z tym czopem, jak czop odejdzie too..... ????
to jeszcze nic, nawet z tydzień, dwa można czekac na rozwój akcji
ale jak Strippi jeszcze tapety położy to na pewno dziś urodzi

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
oby jeszcze nie!! o 20:00 mam farbowanie włosów!

ja za to dziś dostałam też paczkę z ubrankami które kupiłam na babyszafie na fejsie


Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
hahahahhaha na porodówce poproszę o kompa i jeszcze na allegro wejdę między skurczami

ups zapomniałam umyć klatki schodowej jak radziła mi Kasia


Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość

popatrz Michas, ta kurteczke mama kupila Ci pomiedzy 3 a 5 cm rozwarcia


Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Ja dziękuję za kciuki... Mały ma 2,7kg... moja szyjka 3,7cm i się trzyma bardzo dobrze... ale nadal mam mało wód i lekarz zaczął coś przebąkiwać o wcześniejszym porodzie... zobaczymy za 2 tyg na wizycie. Ale jak stwierdził dzieciątko duże, wszystko działa i pracuje więc nie mam się co martwić...
no to się cieszymy


Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
ja też
z drugiej strony to nasza wina ze my takie stare dupy, bronił ci ktoś dzieci robić wcześniej
w wieku 21 lat to dzieci, to było samo zło
daj spokój, w wieku 21 lat to ja bym chyba umarła jakbym w ciąże zaszła naprawdę podziwiam nasze młodziutkie mamuśki

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
wiesz co ... powiem ci ze znam mase kobiet po30 co by chcialy tak jak ty wygladac
dzięki wiem że nie wyglądam na te prawie dwie trójki a poza tym wcale nie czuję się staro, o


Strippi, jak urodzisz , to musisz szybciutko na forum wejść i się wpisac na pierwszą stronę
__________________
Jaś - 01.03.2013
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kcmhyv1un.png
alliw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:23   #3009
Chanel_Coco
Raczkowanie
 
Avatar Chanel_Coco
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: T
Wiadomości: 443
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Witam! Ale dziś dużo nastukałyście, więc nadrabiam po trochę, co by mi cytatów nie pozjadało.

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Jedyne co mi powiedział czego nie wiedziałam to że waga z usg może mieć odstępstwo do 17% na + lub -.
Moja mi wczoraj też o tym mówiła tylko zaokrągliła procenty do 20%

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość

za wizytę
ja zasłabniec nie mam za to mi sie czasem robi taki hmhm"niepokój serca" tak czuję że mi szybko mije albo raczej tak głośno że aż czuję to na całej klatce piersiowej nie wiem czy rozumiecie moje tłumaczenie, ale też mnie to ostatnio wkurza i niepokoi trochę
A to ja czegoś takiego nie mam, ale pewnie każda ma jakieś inne swoje dolegliwości...

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Mąż wczoraj wrócił i było mu głupio, że dałam mu bokserki na Walentynki, a on nic dla mnie nie ma, że chciał mi o 22 zamawiać z restauracji korytko. Potem zaś próbował namówić mnie na seks, ale powiedziałam mu to co on mi ostatnio : loda sobie zrób
Haha padłam....
My wczoraj na walentynki pojechaliśmy po wizycie na pizze, potem do innej restauracji na moją ulubioną czekoladę na gorąco, a po powrocie do domu puściliśmy sobie film "Ted". Mi się podobał, natomiast mój mąż w połowie zasnął...zazwyczaj tak sie kończy jak oglądamy film który jest bardziej dla mnie niż dla niego...

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
No właśnie ja też się witam dupeczki w 35 tygodniu

Ja paliłam przed ciążą, mój chłop też. Ale rzuciliśmy / w zasadzie nawet przed zrobieniem testu/ i nie palimy. Nie wyobrażam sobie zresztą teraz z tym węchem i zmysłami przebywać/ całować się z osobą palącą. Ależ to śmierdzi
za tygodnie
Ja też paliłam przed ciążą, jak się dowiedziałam to rzuciłam, ale do dziś mi pachną papierosy i coś czuję że po okresie karmienia wrócę do palenia. Choć nigdy nie paliłam dużo, ale dyma lubiałam puścić-niepowiem.

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
H
My dzisiaj zaczynamy 38 tydzień ależ się boję... oddychamy, spokojnie


Cytat:
Napisane przez Lukrecjas Pokaż wiadomość
ja mam takie spadki sił. W momencie nie mogę złapać powietrza i muszę siadać lub nawet się kłaść. Ostatnio gin mówił że to przez ucisk na przeponę. Dziś mamy wizytę więc znów temat poruszę.
O widzisz! Może u mnie to też ucisk na przeponę...to jest myśl!

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
ja się witam w 38 tyg ....
i nadal nic nie mam aby się spakować ....
oj dziewczyny ...nawet nie chce znowu marudzić ...... napiszę tylko ,że wczoraj miałam tak zły dzień ,że dziwię się że żyje .... już sama się zastanawiam jak to możliwe ? w nocy z wtorku na śr. spałam kilka godzin a wczoraj z śr na czw. nic - ani minuty a wczoraj dodatkowo cały dzień na nogach nie licząc siedzenia w aucie ,w domu na kolanach ,po drabinach i takie tam -bo kupiłam dzieciakom parę mebli dodatkowo i trzeba było sprzątać ,ustawiać ... i przez całydzień zjadłam tylko śniadanie bo nie miałam czasu sobie zrobić (zrobiiłam tylko kubie i ninie) , i wiecie co ? - moje przemyślenia w nocy ..... gdzie jest jeszcze jedna torba z ciuchami ??? rano wstałam i przeszukałam wszystko ,zadzwoniłam do innych czy przypadkiem nie mają .... no i nic ..... nie mam żadnych czapek ,kombinezoników itp.... więc ja niby spoko bo wszystko gdzieś jest a teraz jakby się zaczęło to nie mam dla małego nic ciepłego ......
dzisiaj cały dzień zajęty a jutro ur.niny i goście ... kiedy mam coś zrobić? do tego kłócę się z tż ....
I to skrót -duży skrót mojego fatalnego dnia albo dni ......
a wszyscy mnie wkurzaja spotykając mnie i zaczepiając "no.no zaraz się zacznie -brzuch taaaak nisko ..... " potrzebuje wydłużenia doby .....
za tyg
Współczuje Ci i jednocześnie podziwiam że jeszcze dajesz radę.
Trzymam kciuki oby torba z ciuszkami się odnalazła
A Ty może znajdź choć godzinę, dwie tylko dla siebie, odpocznji i nabierz sił, wtedy wszystko stanie się prostsze

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Chanel, możliwe, jak masz łożysko I stopnia. Ja mam już od jakiegoś czasu II stopień, a termin późniejszy Ciekawe, jak to jest?
Hmm...w sumie nie wiem. Ale zapytam o to jutro w szpitalu jak będe na ktg. Wiem tylko że jak jest już IIIstopień to jest kiepsko.

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
Chyba nie, po prostu pewnie dobili rabat na karte i automatycznie wejdzie. Z tego, co wczoraj sie spytalam, to jest w ogole na wszystkie artykuly poza jakims mlekiem modyfikowanym - zamierzam skorzystac
Wszystkie? Czyli rozumiem że pampersy i inne pieluchy też To by się super opłacało!!!!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
powiem tak ja chyba muszę zacząć udawać że źle się czuję bo jak tż widzi że latam skaczę wszystko robię o pomoc go nie proszę bo ja tak zawsze wszystko sama to on uważa że jest ok a jak byłam chora naprawdę i nie mogłam to dużo rzeczy robił tak więc muszę zacząć symulować chyba że nie daję rady no bo jak to możliwe że 5 minut temu skakałam po drabinie myjąc okna ehh tylko jak to zrobić jak ja nie umiem na tyłku usiedzieć
Chyba tez powoli zacznę symulować, niech mi się chłop przyzwyczaja do większych obowiązków. Bo teraz to głupio było mi go prosić by sprzątał itp, jak ja na l4 miałam na tyle czasu by sobie posprzątać. Ale trzeba to wdrożyć w życie...tylko problem w tym że też mam 'adhd' i na dupie nie potrafię usiedzieć...
__________________
30.06.2011 --> dwie kreseczki
1.03.2013 --> tp
7.03.2013 --> KSAWERY
Chanel_Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:26   #3010
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
I tak mi teraz przyszło do głowy- orientujecie się, któraś może pytała- jak jest z badaniami dzieciątka po porodzie, robią w szpitalu?
Cukrzycówki- pytałyście ? Mnie by strasznie zależało, zeby dziecko miało zrobiony cukier- właśnie ze względu na wywiad, no i morfologię...
Co do morfologi, to nie wiem. Ale cukier wiem, że będzie miał badany - wszystkie dzieci "cukrzycówek" mają i to zaraz po porodzie i potem jeszcze. Myślę że przy Waszej historii też zmierzą

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość

Sorceresss a ty ile masz?
Ja mam napisane, bo jak rozumiem synonimem jest ilość płynu owodniowego ? więc mam na dwóch ostatnich: w normie, nie mam żadnych liczb.

A Socre zmniejsza się Ci ta ilość ?
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:27   #3011
alliw
Zadomowienie
 
Avatar alliw
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 331
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
jak któraś mieszka w bloku to znalazłam rozwiązanie na wietrzenie dziecka bez tachania się z nim na regularny spacer
http://www.handmadecharlotte.com/bro...-window-ledge/
czytam artykuł na e dziecku o bzdurach dot wychowania dzieci, ale to jest mega, i chyba funkcjonowało
o dla moich kotów by się przydało
__________________
Jaś - 01.03.2013
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kcmhyv1un.png
alliw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 14:29   #3012
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Dragusia podziel się tymi wodami!!!
ja mam AFI=7 czyli dolna granica (wg niektórych źródeł normą jest 5-20)... Następna wizyta za 2 tyg więc liczę, że gdyby coś się działo to by lekarz reagował.. on z tych przewrażliwionych mi się wydaje

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
dziewczynom z malą ilością wód w szpitalu zmuszali do picia duzych ilosci wody... nie wiem jaki to ma wpływ, ale żlopały rowno...
ja też sporo piję od ostatniej wizyty i leżakuję non stop i dupcia... nadal mało....


A AFI nie wiem gdzie notują, ale wiem jaki liczą - sumują "długości" trzech dowolnych przestrzeni wypełnionych płynem


No nic, idę pakować majtki i piżamę i jadę po męża, a potem do teściów!

Jakby mi na dzikim wschodzi zabrakło neta (w co wątpię) to życzę miłego weekendu.... i proszę beze mnie nie rodzić!
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:29   #3013
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
no właśnie się zastanawiam od czego to zalezy, moja jak mnie bada to czuję (ale nie boli- mam tyłozgięcie) a każdy inny lekarz to dla mnie rzeźnik



ja też....



o ja....zdążysz zafarbować włoski?



Ty się nie ciesz, bo jesteś po niej typowana



Bedzie dobrze. Moja też miała, bardzo ostrą- łącznie z transfuzją, długo trwalo leczenie, nam właśnie jak żelazo w kropelkach nie pomagało kazali wprowadzić zupy- ale słoiczkowe.

I tak mi teraz przyszło do głowy- orientujecie się, któraś może pytała- jak jest z badaniami dzieciątka po porodzie, robią w szpitalu?
Cukrzycówki- pytałyście ? Mnie by strasznie zależało, zeby dziecko miało zrobiony cukier- właśnie ze względu na wywiad, no i morfologię...



Przeszukaj wątek- ostatnio dużo o tym było
z tego co ja sie dowiadywalam i wujek pediatra potwierdzil w 3 dobie zycia robi sie tylko tsh, fenyloketonurie i mukowiscydoze. nic wiecej. takze chyba musisz pomeczyc ze ze wzgledu na wywiad prosisz o dodatkowe badania. My tak mamy z echo. mamy na usg napisane ze konieczna ocena po ur i kardiolog mi tlumaczyl ze mam zglosic przy porodzie i beda ja sciagac na zrobienie. co do cukru nie wiem czy jest w standardzie
__________________
25.02.2010
25.04.2010.
25.10.2010. zaręczyny
15.10. 2011.
21.02.2013. Natalka 31 tc. 1190 g 40 cm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hhaev4h7a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h7pw9dmdz.png

http://s10.suwaczek.com/20111015650114.png
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:30   #3014
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Strippi, trzymam kciuki za Ciebie i Michałka

Właśnie przyszło moje zamówienie z Ziaji. Jestem zauroczona tym jak pachnie balsam do ciała dla małego- tak pudrowo, delikatnie
Zamówiłam u nich produkty:
- Ziajka, płyn do kąpieli dzieci i niemowląt natłuszczający(od 1 dnia życia)
- Ziajka, mleczko do ciała dla dzieci i niemowląt (po 1 miesiącu życia)
- Ziajka, oliwka pielęgnacyjna dla dzieci i niemowląt (od 1 dnia życia)
- Ziajka, maść pośladkowa przeciw odparzeniom (od 1 dnia)
- Ziajka, krem od pielęgnacji dzieci i niemowląt (od 1 dnia)

Sobie zaś zamówiłam po 2 sztuki każdej ich maseczki z glinką, krem do rąk i krem do twarzy.
Kosmetyki mamy już z głowy, ale szkoda, że dopiero teraz zobaczyłam, że to mleczko jest po 1 miesiącu ((

Mam dziś jakiś dziwny brzuszek, marnie się czuję. Może jak będę się ogarniać do wyjscia, to mi sie polepszy.
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek

Edytowane przez czarny flamaster
Czas edycji: 2013-02-15 o 14:32
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:31   #3015
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
Ja mam napisane, bo jak rozumiem synonimem jest ilość płynu owodniowego ? więc mam na dwóch ostatnich: w normie, nie mam żadnych liczb.

A Socre zmniejsza się Ci ta ilość ?
do tej pory miałam zawsze zapisane "w normie"... ostatnio było 8... więc ciutkę zmniejsza... ale to, że teraz się zmniejsza to akurat nic dziwnego, szkoda tylko, że u mnie startuje z małej liczby

a to jeszcze dorzucę żeby się wymądrzyć:

Wskażnik Phelana (AFI)- suma pomiarów dokonanych w najwiekszych zbiornikach plynu w 4 kwadrantach.
Związek wskaźnika phelana z testem niestresowym wykazał Rutheford.Związek pomiędzy małym AFI a złym rokowaniem dla płodu zauważył Grubb.
Płyn owodniowy (AFI):
- <5cm -malowodzie
- 5-8 cm- mała ilość plynu owodniowego
- 8-17 cm- prawidłowo
- 18-25 cm- duża ilośc płynu owodniowego
- >25 cm – wielowodzie




i jak widać pisałam, że mierzy się w 3 miejscach, a mierzy się w 4 więc się grzmotnęłam!!!
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett

Edytowane przez Sorceresss
Czas edycji: 2013-02-15 o 14:37
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:32   #3016
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
ale z tego co pamietam, to chodzilo o normalne zdrowe dziecko.. nie bylo mowy o zadnych niedoborach.

Uwazam, ze mama zdrowo sie odzywiajaca moze spokojnie 6 miesiecy karmic bez zadnych dodatkowych posilkow - a niedobory witamin to juz inna sprawa i takich spraw nie zalatwia sie poprzez internet, ale konsultuje z lekarzem. (i to raczej mama powinna wtedy przyjmowac preparaty witaminowe, zamiast wprowadzac dziecku dodatkowo zupki)

I kwestia "slabego mleka" wedlug mnie jest rowniez mocno naciagana - wedlug mnie chodzi o skladniki odzywcze mleka jak proteiny, weglowodany i tluszcze, ktorych ilosc jest niezalezna od diety matki.

https://www.bebilon.pl/karmienie_pie...ola_mleka_mamy
Dobra, to juz ostatnia moja wypowiedz, bo juz jade w koncu na ten weekend:
slabe mleko - zalezy jak to rozumiesz, mi zarzucono, ze nie ma czegos takiego jak slabe mekow sensie, ze przez 6 miesiecy mleko jest zupelnie wystarczajace, a jak stoi w artykule:

"U donoszonych niemowląt karmionych piersią lub mlekiem modyfikowanym zapasy żelaza - na skutek szybkiego rozwoju i wzrastania - wystarczają jednak tylko do 4.—6. miesiąca życia. Niezwykle ważne jest, aby po upływie tego "bezpiecznego" okresu dostarczyć dziecku żelazo w pokarmach uzupełniających."
W okresie rozszerzania diety Twojego malucha wprowadzaj do niej odpowiednie pokarmy uzupełniające bogate w żelazo oraz ułatwiające jego wchłanianie.

Do pokarmów uzupełniających bogatych w żelazo należą: mięso, żółtko jaja oraz kaszki dla niemowląt wzbogacone w żelazo. W razie potrzeby do przygotowywania kaszek używaj pokarmu naturalnego lub mleka modyfikowanego dla niemowląt wzbogaconego w żelazo.

W okresie rozszerzania diety codziennie podawaj niemowlęciu pokarmy bogate w witaminę C, która wspomaga wchłanianie żelaza – naturalne soki owocowe lub owocowo-warzywne, a także przeciery ze świeżych owoców i warzyw. Najlepiej podawaj je podczas jednego posiłku wraz z pokarmami bogatymi w żelazo.

- po drugie, to jakie kazdy ma zdanie to juz naprawde nie moja sprawa. Mozna uwazac jak sie komu podoba. Jest bardzo duza grupa osob, ktora woli podawac witaminy jednak w naturalnych skladnikach. Bo sama wolisz zjesc jablko, czy lyknac witaminex jakis? To juz zalezy od wlasnych preferancji uwazam i kazdy sam sobie decyduje. I tak samo kazdy lekarz pewnie ma swoja opinie. Ale sadze, ze jak juz jest za pozno, to pewnie nie ma na poczatku juz czasu an zadne wprowadzanie naturalnymi skladnikami, tylko daje sie preparat, bo wazny jest czas na pewno, a potem pewnie mozna wprowadzac jakies jedzonko, jako uzupelnienie.

- po 3 nie wiem, czy mozna byc takim znowu pewnym, ze do konca 6 miesiaca zycia dziecko ciagle ma tyle zelaza, ile potrzebuje, to juz chyba zalezy od dziecka. Tam jest nizej napisane, ze oprocz grup ryzyka, tzreba zwrocic uwage na niejadki, alergikow, dzieci po przewleklej biegunce itd - a uwazam, ze to juz naprawde nie jest tak rzadkie u niemowlakow.

Takze konczac moja wypowiedz - pewnie wiekszosc ten artykul przeczytala, wezmie sobie z tego co tam chce, zdanie kazdy moze miec swoje, wszystkim zycze, zeby do tego 6 miesiaca na pewno bylo ok, ale ja na pewno bede sie dowiadywac u lekarza co i jak i zwroce uwage na dziecko.

I juz teraz naprawde mielgo weekendu, spakowana, ciasto zrobione, makeup tez, wiec lece

Strippi trzymam kciuki i powodzenia

Edytowane przez Mi6ka
Czas edycji: 2013-02-15 o 14:35
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:42   #3017
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
Ja mam napisane, bo jak rozumiem synonimem jest ilość płynu owodniowego ? więc mam na dwóch ostatnich: w normie, nie mam żadnych liczb.


Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Dragusia podziel się tymi wodami!!!
ja mam AFI=7 czyli dolna granica (wg niektórych źródeł normą jest 5-20)... Następna wizyta za 2 tyg więc liczę, że gdyby coś się działo to by lekarz reagował.. on z tych przewrażliwionych mi się wydaje



ja też sporo piję od ostatniej wizyty i leżakuję non stop i dupcia... nadal mało....
bierz jak chcesz
to pij dużo, a lekarz na pewno by reagował jakby było nie tak
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:50   #3018
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

ktoś zamawiał z tej strony biustonosze do karmienia?

http://www.biustonoszedokarmienia.pl...ia,3,str-1.php


u nas w mieście nie ma biustonoszy jedynie bawełniane, którego ja nie chcę po przeczytaniu tego artykułu o biustonoszach i jak dobrać odpowiedni.
Chciałam kupić u nas, by przymierzyć, ktoś mi doradził i chciałam kobiecy, a tu dupa :/

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Widziałyście!!
w Rosji wybuch meteoryt. Masę ludzi rannych, uszkodzonych ponad 300 budynków, a to dopiero początek.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:54   #3019
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Młode małżeństwo, tydzień po ślubie siedzi przy obiedzie.
Żona zwraca się do zachmurzonego męża:
- W poniedziałek zrobiłam ci kluski i powiedziałeś, że ci smakują. We wtorek, środę, czwartek i piątek było tak samo... a teraz nagle, w sobotę, już ci moje kluseczki nie smakują!
hehe... właśnie przeczytałam Tżtowi... w ramach przygotowania, bo zaraz podgrzeje resztę grzybowej - 3 dzień z rzędu
Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Wstawiam mój ciężarek.
Ale nie chce mi się stoczyć z kanapy po centymetr, coby się zmierzyć w kłębie
śliczny, bardzo zgrabny
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość

Dziewczyny ile bierzecie pampersów do szpitala? całą paczke-40szt?
ja całą paczkę. Tam chyba 43 szt. są
Cytat:
Napisane przez Leonikowa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny melduję się po wizycie a więc z małym jest wszystko Ok i jak narazie nic nie wskazuje na to, żebym miała urodzić kolejna wizyta 27.02 i jak stwierdziła ginka napewno się na niej spotkamy no i jak nic nie ruszy do terminu tj. 02.03 to widzimy się 08.03. na oddziale
brawa za wizytę
To mówisz, że jeszcze nie? A ja Ciebie typowalam na moją listę lutowych porodów
Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość

5 palców to 10cm
taaa? To chyba 5 palców jakiegos rosłego pana ginekologa
Cytat:
Napisane przez mooonis17 Pokaż wiadomość
Cześć Lachony


Wstawiam jedno zdjątko,wszyscy mi mówią że mam duży brzuch
śliczny i akurat
Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
Uwaga Uwaga

poszłam do wc, bo brzuch mnie zaczął boleć jak na okres no i Michał mocno zaczął uciskać
i wiecie co.....

odszedł mi Czop!
nooo... to się coś zaczyna dzieć
Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
ahhh jeeejejejeje, przyszly paczuszki
lampka na sciane
przybornik do przewijania i kocyk z biologicznej bawelny

jak ja lubie takie zbedne gadzety chyba najbardziej ciesza
śliczne wszystko
Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość

Ja dziękuję za kciuki... Mały ma 2,7kg... moja szyjka 3,7cm i się trzyma bardzo dobrze... ale nadal mam mało wód i lekarz zaczął coś przebąkiwać o wcześniejszym porodzie... zobaczymy za 2 tyg na wizycie. Ale jak stwierdził dzieciątko duże, wszystko działa i pracuje więc nie mam się co martwić...

I moje pytanie: JAKIE MACIE AFI? o ile lekarz Wam mówi, pisze, podaje....
brawa za wizytę znaczy planujecie sobie prezent na dzień kobiet? A co do ilości wód - ja tylko zawsze slyszę, że w normie
Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
jak któraś mieszka w bloku to znalazłam rozwiązanie na wietrzenie dziecka bez tachania się z nim na regularny spacer
http://www.handmadecharlotte.com/bro...-window-ledge/
czytam artykuł na e dziecku o bzdurach dot wychowania dzieci, ale to jest mega, i chyba funkcjonowało
ja mam w sumie spory balkon, cos będzie trzeba pomysleć

nadrobiłam
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 14:56   #3020
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Laski spotkałyście sie z czymś takim jak zostawianie czegos w szpitalu? Osttanio taka kuzynka mnie pyta, co sie wLublinie zostawia w szpitalu...Ja w ogóle nie mogłam ogarnąc o co jej chodzi, a ona (rodziła w Krasniku-małe miasteczko pod Lubliniem-szpital nie ma zbyt dobrej opini raaczej) że z każdym dzieckiem, to połóżne mówiły, co ma zostawic w szpitalu przy wyjściu, np. paczkę pieluch, rożek lub tp. Tak jakby w podziekowaniu za poród, czy dla innych matek potzrebujących?Nie mogłam zrozumiec dla kogo to i z jakiej racji!Musze ją aż dopytac, co to za dziwny zwyczaj. Ale kidys w wiadmosciach mówili o jakims szpitalu, że wywiesili kartke, ze zamiast czekoladek czy kwiatów dla personelu, zeby pacjenci jak chcą kupowali własnie i tu była lista: reczniki toalteowe, papier, termometry itp-bo szpital był w złej kondycji finansowej.....
nie słyszałam o czymś takim. i tak wszystko trzeba mieć swoje to jeszcze zostawiać rzeczy bo ktoś może nie mieć

za to słyszałam o "znikających" rzeczach, np. pieluszkach. na zasadzie, że każą matce zostawić przy dziecku mały zapas pieluch, biorą na kąpiel, więc od razu przewijają, po czym dziecko wraca a obok niego nie o jedną pieluchę mniej, a np. o 5, więc szpital sobie podbiera "na czarną godzinę"
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:58   #3021
Chanel_Coco
Raczkowanie
 
Avatar Chanel_Coco
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: T
Wiadomości: 443
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

c.d nadrabiania.
Cytat:
Napisane przez trooskava Pokaż wiadomość
Heeeejjj..... o jakim rabacie mowicie? Jaka ankieta? macie linka?
Znajdziesz na stronie rossmana ankietę do wypełnienia, a jak nie to ja wczoraj wklejałam w poście późnym wieczorem

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej weszłam tylko na momencik napisać wam ze dziś wychodzimy!! Strasznie się cieszę bo siedzenie w zamknięciu mnie dobija!! jak będę miała chwilkę i ogarniemy się z Misia w domu to opisze poród tylko dajcie znać czy pisać prawdę o bólu czy nie hehe
Super, już pewnie jesteście w domku
A poród opisuj ze szczegółami, nawet tymi bolesnymi.

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
też tak mam, tylko że dodatkowo spada mi ciśnienie, jestem senna, słabo mi, boję się z młodą na spacer iść bo ciężko będzie mi ją upilnować jak się sama ledwo trzymam na nogach i trochę puchnę przy tych okazjach. co pare dni tak mam.
Czyli nie tylko ja mam takie dziwne dolegliwości, ufff a myślałam że to juz ze mną coś nie tak.

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Wstawiam mój ciężarek.
Ale nie chce mi się stoczyć z kanapy po centymetr, coby się zmierzyć w kłębie
Piękny ciężarek, zgrabny, okrągły, taki w sam raz

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
ja dziś kończę 38 tydzień, jutro zaczynam 39


Cytat:
Napisane przez Leonikowa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny melduję się po wizycie a więc z małym jest wszystko Ok i jak narazie nic nie wskazuje na to, żebym miała urodzić kolejna wizyta 27.02 i jak stwierdziła ginka napewno się na niej spotkamy no i jak nic nie ruszy do terminu tj. 02.03 to widzimy się 08.03. na oddziale
za wizytę
Ja już nie mam zapisanej kolejnej wizyty, powiedziała mi tylko że będziemy się widzieć na KTG w szpitalu..

Cytat:
Napisane przez mooonis17 Pokaż wiadomość
Poza tym mąż mnie dorwał i zrobił sesję ciążową.Szkoda tylko że dorwał mnie w pidżamie,bez makijażu,przed fryzjerem
Chciałabym się tak prezentować w piżamie i bez makijażu. Ja to normalnie jak zombi jestem z rańca.

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
Uwaga Uwaga

poszłam do wc, bo brzuch mnie zaczął boleć jak na okres no i Michał mocno zaczął uciskać
i wiecie co.....

odszedł mi Czop!
No to Michaś chyba nie słucha mamusi...

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
ahhh jeeejejejeje, przyszly paczuszki
lampka na sciane
przybornik do przewijania i kocyk z biologicznej bawelny

jak ja lubie takie zbedne gadzety chyba najbardziej ciesza
Lampka superowa

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
jak jakiś waleń
Waleń - takiego określenia kobiety w ciąży jeszcze nie słyszałam....ale dobreee
__________________
30.06.2011 --> dwie kreseczki
1.03.2013 --> tp
7.03.2013 --> KSAWERY
Chanel_Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:58   #3022
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
- po 3 nie wiem, czy mozna byc takim znowu pewnym, ze do konca 6 miesiaca zycia dziecko ciagle ma tyle zelaza, ile potrzebuje, to juz chyba zalezy od dziecka. Tam jest nizej napisane, ze oprocz grup ryzyka, tzreba zwrocic uwage na niejadki, alergikow, dzieci po przewleklej biegunce itd - a uwazam, ze to juz naprawde nie jest tak rzadkie u niemowlakow.
mysle, ze ta dyskusja tak troche nie ma sensu, gdyz mijamy sie w glownym zalozeniu - ja zakladam zdrowe odzywianie sie matki (czyli dostarczenie wszystkich witamin i mineralow organizmowi) i dzieki temu zdrowe dziecko (ktore w takim przypadku powinno otrzymac wszystko, co potrzebne z mleka matki przez 6 miesiecy), ty - przypadki niestandardowe..

i oczywiscie, ze nikt tu nie neguje, ze sa dzieci np. z niedoborem zelaza itp. ale to sa kwestie indywidualne, ktore konsultuje sie z lekarzem i podejmuje odpowiednie kroki

Jak moj lekarz stwierdzi u dziecka niedobor zelaza to na pewno zrobie wszytsko, by dzienko bylo zdrowe, ale dlaczego mam z gory tak zakladac?

milego weekendu
ile kilometrow przed Toba?
__________________
Moja dziewczynka

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:03
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:59   #3023
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

a co do moich typów na luty... To zakładałam strippi, alliw, leonikowa... i może Dragusia (choć się zastanawiam, czy się nam nie przeterminuje) Ale jak Leonikowa pisze, że u niej jeszcze czas...to zwątpiłam
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:01   #3024
Chanel_Coco
Raczkowanie
 
Avatar Chanel_Coco
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: T
Wiadomości: 443
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
ja za to dziś dostałam też paczkę z ubrankami które kupiłam na babyszafie na fejsie
Kamizelki superowe, wogóle wszystko mi się podoba
__________________
30.06.2011 --> dwie kreseczki
1.03.2013 --> tp
7.03.2013 --> KSAWERY
Chanel_Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:05   #3025
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Ja też paliłam przed ciążą, jak się dowiedziałam to rzuciłam, ale do dziś mi pachną papierosy i coś czuję że po okresie karmienia wrócę do palenia. Choć nigdy nie paliłam dużo, ale dyma lubiałam puścić-niepowiem.
Mnie rzucanie trochę kosztowało, ale miałam dla kogo i chyba jednie to mnie motywowało. Teraz pomimo ze fajki mi śmierdzą i nie znoszę i nie znosiłam wcześniej palenia w zamkniętych pomieszczeniach, bo mnie to dusi, to jak je czuję to mam ochotę zapalić, ot tak dla relaksu. Dobrze ze jest zima, bo mnie tak nie ciągnie, właściwie juz nie myśle o paleniu wcale, ale latem pewnie byłoby gorzej. Ale do palenia nie chce wrócić, bo już raz po 5 latach wróciłam i to był błąd, a też zaczęło się od "daj maszka" przy piwku itp. a skończyło się na regularnym kopceniu. Ja się jeszcze, pomimo że stara dupa jestem ukrywałam przed rodzicami, ale nawet mi to było na rękę, bo aż tyle nie paliłam, tylko w pracy i wieczorami, w domu w ogóle, ale 6-10 dziennie poszło, no bez sensu to, szkoda zdrowia i kasy. Chciałabym tylko aby TŻ rzucił, ale dobre i to, aby nie palił w zasięgu mojego wzroku i nosa
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:06   #3026
bmma
Zadomowienie
 
Avatar bmma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kęty
Wiadomości: 1 905
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
Uwaga Uwaga

poszłam do wc, bo brzuch mnie zaczął boleć jak na okres no i Michał mocno zaczął uciskać
i wiecie co.....

odszedł mi Czop!

i co z planami??
Podobno może dużo wcześniej wypaść?!
__________________

Kinga 22-02-2013

Maciek 12-08-1997

bmma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:09   #3027
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość

w 35w2d miałam AFI 20
A W 31W2D AFI-25

AFI - wody płodowe
ja nie mam ic na ten temat

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
oooooooooooo to bardzo nie Ladnie ze tcyh schodow nie umyslas .. i teraz po takich brudnych w goscie bede szla Pfuuu


ale wiesz Marta ew jak cos pisz .. to sie upije COLA na tym bilardzie ... za zdrowie Michalka


dobra będę pisać, tylko ile mi sms kosztuje do Norwegii?

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
stripi - cholero jedna!!! chciałabym być taka twarda jak Ty!!!
eeee jak się zacznie to zobaczymy

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
o ja....zdążysz zafarbować włoski?
muszę

Cytat:
Napisane przez alliw Pokaż wiadomość
to jeszcze nic, nawet z tydzień, dwa można czekac na rozwój akcji
ale jak Strippi jeszcze tapety położy to na pewno dziś urodzi

Strippi, jak urodzisz , to musisz szybciutko na forum wejść i się wpisac na pierwszą stronę


właśnie też o tym pomyślałam



Idę się przespać bo mi niedobrze
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:11   #3028
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez ObserwujeCie Pokaż wiadomość
Wiadomo że koncernom jest na rękę, żeby mleko matki nie było wystarczające, chciałyby żebyśmy wszystkie podawały jedynie MM - kasa-kasa-kasa.
samo mm to koszmarne koszty, do tego butelki, to też nie jest mały wydatek. jeszcze wszędzie bombardują nas reklamami herbatek czy innych "równie potrzebnych" specyfików od 1 dnia życia, bo przecież "musimy" je podawać a potem mało która matka nie podaje dziecku herbatek, tylko jaki to ma sens?

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile bierzecie pampersów do szpitala? całą paczke-40szt?
paczkę, albo pół, jeszcze nie wiem. wolałabym mniej, bo nie pomieszczę się w torbę, ale z drugiej strony na początku zużywa się ich dużo a nie wiem kiedy TŻ będzie mógł przyjechać, dowieźć rzeczy, czy będą odwiedziny, itp.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:18   #3029
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Kamizelki superowe, wogóle wszystko mi się podoba
no kamizelki do koszul kupione ))

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość

i co z planami??
Podobno może dużo wcześniej wypaść?!
no może nawet 2 tyg wcześniej
mi z Julią wypadł 4 dni wcześniej

właśnie byłam w wc i więcej mi go wypada
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:25   #3030
bmma
Zadomowienie
 
Avatar bmma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kęty
Wiadomości: 1 905
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VI - czekamy na pierwsze maluszki!!

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
brawo za tygodnie... 28 :P,
Ja dziękuję za kciuki... Mały ma 2,7kg... moja szyjka 3,7cm i się trzyma bardzo dobrze... ale nadal mam mało wód i lekarz zaczął coś przebąkiwać o wcześniejszym porodzie... zobaczymy za 2 tyg na wizycie. Ale jak stwierdził dzieciątko duże, wszystko działa i pracuje więc nie mam się co martwić...



---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
i dalej twierdzisz że masz problemy finansowe?

u mnie łóżeczko też jest na piętrze ale jak będę na dole to dziecko przeniosę na dół, na początek do gondolki do wózeczka i tyle.
też tak będę robiła. Myślę jeszcze nad kojcem (lub łóżeczkiem turystycznym) na parter, jak dzidzia z gondoli wyrośnie, by się przydał.
GOndola to podstawa
__________________

Kinga 22-02-2013

Maciek 12-08-1997

bmma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.