Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz. XII - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Kolejna część naszego wątku będzie nosiła nazwę:
Mamy z dziećmi dokazują, a dwupaki wyczekują 14 40,00%
listopadowo-grudniowe mamusie 2013 2 5,71%
Jeszcze trochę, jeszcze chwilka i porodów będzie kilka 0 0%
Już ostatnie brzuchatki pakują do szpitala manatki 12 34,29%
ten co teraz. 7 20,00%
Głosujący: 35. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-06, 16:52   #4681
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Witamy sie z porodowkidwie godziny temu rozwarcie na 5cm. Teraz skurcze nieregularne ale mocnejakos dajemy rade,moze zdazymy i bedzie prezent na mikolaja?
3mam kciuki i szybkiego porodu życzę


U nas Mała śpi jak zabita, cały dzień marudziła - chyba jej ta pogoda nie służy, a u nas tak piź*dzi że masakra, momentami aż się sama boję

Jutro mamy pierwszych gości, także idę piec serowo-makową pychotkę
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 16:56   #4682
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez issia88 Pokaż wiadomość
U nas Mała śpi jak zabita, cały dzień marudziła - chyba jej ta pogoda nie służy, a u nas tak piź*dzi że masakra, momentami aż się sama boję
ja też światła na chwilę nie było a ja już do mamy dzowniłam żeby przyszła do mnie
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:01   #4683
Sylwiaaa88
Rozeznanie
 
Avatar Sylwiaaa88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 652
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Ktosiula jak tam?
Sylwiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:03   #4684
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Kociak gratuluje ci kochana! Jak szybko poszło a Iga jakie maleństwo Wszystkiego dobrego.

Lubieolowki trzymam kciuki!

Ja nadal w dwupaku... Jestem dziś w 42 tyg i 3 dniu = 10 dni po terminie... Miałam iść na ta oxy ale nie poszłam.
Tutaj na porodów e dzisiaj Sajgon, poród za porodem prosto z Izby. Więcej dziewczyn rodzi niż jest sal. Odwołali planowane cesarki nawet.
Może jutro...

Humor na szczęście caly dzień dopisywal, wiec nie miałam zalamki. Bo wczoraj to ryczalam ciągle. Przepraszam ze nie cytuje. Jak Was czytam to łapie doła...
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:14   #4685
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Witamy sie z porodowkidwie godziny temu rozwarcie na 5cm. Teraz skurcze nieregularne ale mocnejakos dajemy rade,moze zdazymy i bedzie prezent na mikolaja?
aaa Może się już tulicie z Kubusiem

Cytat:
Napisane przez Mya1989 Pokaż wiadomość
j
Fajna stronkę znalazłam przeglądając wątki na odchowalni:
http://www.hafija.pl/2013/10/uniwers...ia-ilosci.html

pociesza mnie i mysle, że wiele dziewczyn równiez
fajna stronka, zapisałam sobie

rybkaszybko zjedz coś ciepłego, sio!!
A potem ciepła kąpiel albo kocyk i termoforek, żebyś się nie przeziębiła

ktosiulka Śniłaś mi się dziś-biegałaś z brzuszkiem po jakimś korytarzu i byłaś taaaaaka uśmiechnięta i radosna


Pokaże Wam, co mój mąż przytargał z pracy od Mikołaja
Tak, wiem, jestem niedobra
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000069.jpg (107,7 KB, 60 załadowań)
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:18   #4686
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez nasturcja7667 Pokaż wiadomość
Hello!
Pytanie do mamus: po czym poznać,że dziecko jest chore, jeśli nie ma gorączki? Milka chyba boli gardło jak jemy to co 3 łyki płacze. I ma chrypke. Kataru nie ma.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miałam wrażenie że Ci odpisałam a tu jednak nie
Mój też miał chrypkę i popłakiwał przy jedzeniu, myślałam tak samo jak Ty że boli go gardło... Okazało się że to "miękka krtań" i że może się takie coś nawet do 4 roku życia utrzymywać
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:24   #4687
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
aaa Może się już tulicie z Kubusiem


fajna stronka, zapisałam sobie

rybkaszybko zjedz coś ciepłego, sio!!
A potem ciepła kąpiel albo kocyk i termoforek, żebyś się nie przeziębiła

ktosiulka Śniłaś mi się dziś-biegałaś z brzuszkiem po jakimś korytarzu i byłaś taaaaaka uśmiechnięta i radosna


Pokaże Wam, co mój mąż przytargał z pracy od Mikołaja
Tak, wiem, jestem niedobra
tyyyyyyyyy nniiee dobra tyyyy ja tu już usycham od braku słodyczy
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-06, 17:24   #4688
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

http://kurazdoktoratem.blogspot.com/...ego-pacze.html az sobie to zapisalam
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:28   #4689
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość


kyte przepraszam na pocieszenie Ci powiem, że nic jeszcze z tego nie wyjadłam, tylko podziwiam
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:51   #4690
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Jas choc dzisiaj niegrzeczny dostal prezent od Mikolaja (szwagierka wlasnie przyniosla) a ja od meza nie dostalam nic powiedzial mi tylko ze zobacze Mikołaja w czerwonej czapeczce wieczorem
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 17:59   #4691
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Kociak super, że tak szybko poszło. Jak ja Wam zazdroszczę tych ekspresowych porodów Gratulacje!!!!!
Lubieolowki
za miesięcznice dla Neli i Tymka.

Wczoraj zastanawiałam się jak Wy to robicie, że dajecie radę być na bieżąco i odkryłam co jest przyczyną tego, że ja nie daję rady. Winna jest całodobowa obecność mojego męża. Bo jak nie opiekuję się małym, to coś robimy razem, chociażby wspólne oglądanie filmu, gotowanie, sprzątanie itp. Jak pracował, to wychodził z domu, a ja do kompa od razu Także do 6 stycznia mogą potrwać moje problemy z nadrabianiem na bieżąco

Mój Fifi jest co raz bardziej marudny w dzień. Właśnie udało mi się go uśpić, co nie było łatwe i należy mi się kąpiel relaksacyjna. Tak stwierdził mój osobisty mąż i nie zmierzam z nim dyskutować
babku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-06, 18:06   #4692
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość


śnilas mi sie dzisiaj, ze wstawilas zdjecie rączek z oliwki i obok narysowalas zajączka a nam napisalas ze toulubiony rysunek Jasia
Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
Kociak super, że tak szybko poszło. Jak ja Wam zazdroszczę tych ekspresowych porodów Gratulacje!!!!!
Lubieolowki
za miesięcznice dla Neli i Tymka.

Wczoraj zastanawiałam się jak Wy to robicie, że dajecie radę być na bieżąco i odkryłam co jest przyczyną tego, że ja nie daję rady. Winna jest całodobowa obecność mojego męża. Bo jak nie opiekuję się małym, to coś robimy razem, chociażby wspólne oglądanie filmu, gotowanie, sprzątanie itp. Jak pracował, to wychodził z domu, a ja do kompa od razu Także do 6 stycznia mogą potrwać moje problemy z nadrabianiem na bieżąco

Mój Fifi jest co raz bardziej marudny w dzień. Właśnie udało mi się go uśpić, co nie było łatwe i należy mi się kąpiel relaksacyjna. Tak stwierdził mój osobisty mąż i nie zmierzam z nim dyskutować
no i bardzo dobrze mąż prawi!
ja tez jak maz w domu to mniej czasu na kompa mam


nie mam tv nadal
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:16   #4693
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
Kociak super, że tak szybko poszło. Jak ja Wam zazdroszczę tych ekspresowych porodów Gratulacje!!!!!
Lubieolowki
za miesięcznice dla Neli i Tymka.

Wczoraj zastanawiałam się jak Wy to robicie, że dajecie radę być na bieżąco i odkryłam co jest przyczyną tego, że ja nie daję rady. Winna jest całodobowa obecność mojego męża. Bo jak nie opiekuję się małym, to coś robimy razem, chociażby wspólne oglądanie filmu, gotowanie, sprzątanie itp. Jak pracował, to wychodził z domu, a ja do kompa od razu Także do 6 stycznia mogą potrwać moje problemy z nadrabianiem na bieżąco

Mój Fifi jest co raz bardziej marudny w dzień. Właśnie udało mi się go uśpić, co nie było łatwe i należy mi się kąpiel relaksacyjna. Tak stwierdził mój osobisty mąż i nie zmierzam z nim dyskutować
Po pierwsze gdzie Ty znalazłaś takiego męża ? Weź się zamień, gdzie by mój wpadł na to że mi się kąpiel relaksacyjna należy

A co do marudnego dziecka, mam ten sam problem cały dzień jest krzyk

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość


śnilas mi sie dzisiaj, ze wstawilas zdjecie rączek z oliwki i obok narysowalas zajączka a nam napisalas ze toulubiony rysunek Jasia

no i bardzo dobrze mąż prawi!
ja tez jak maz w domu to mniej czasu na kompa mam


nie mam tv nadal

A co do tego odbijania rączek oliwką... Dziękuję Ci baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaard zo za podsunięcie pomysłu Wczoraj mąż po kąpieli zagadywał Jasia a ja odbijałam rączki i nóżki

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------


Dziewczyny doradźcie coś
http://allegro.pl/zaproszenia-ze-zdj...694695402.html co myślicie o C12 lub C16 ?
Zastanawiam się też nad takim prostym http://allegro.pl/zaproszenia-na-chr...707731566.html
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:24   #4694
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

C16 mi sie wydaje jakies bardziej wesole
ja potrzebuje AZ dwa zaproszenia, wiec przez neta nie zamowie bo wiecej mi przesylka wyjdzie a w sklepach nie ma fajnego wyboru
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:27   #4695
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Sorento to chyba jednak na żywo mnie widziałaś a nie we snie, bo cały dzień nic nie robię tylko schody, korytarz, schody, korytarz.

Dzidzia
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:33   #4696
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Jas choc dzisiaj niegrzeczny dostal prezent od Mikolaja (szwagierka wlasnie przyniosla) a ja od meza nie dostalam nic powiedzial mi tylko ze zobacze Mikołaja w czerwonej czapeczce wieczorem

Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
Kociak super, że tak szybko poszło. Jak ja Wam zazdroszczę tych ekspresowych porodów Gratulacje!!!!!
Lubieolowki
za miesięcznice dla Neli i Tymka.

Wczoraj zastanawiałam się jak Wy to robicie, że dajecie radę być na bieżąco i odkryłam co jest przyczyną tego, że ja nie daję rady. Winna jest całodobowa obecność mojego męża. Bo jak nie opiekuję się małym, to coś robimy razem, chociażby wspólne oglądanie filmu, gotowanie, sprzątanie itp. Jak pracował, to wychodził z domu, a ja do kompa od razu Także do 6 stycznia mogą potrwać moje problemy z nadrabianiem na bieżąco

Mój Fifi jest co raz bardziej marudny w dzień. Właśnie udało mi się go uśpić, co nie było łatwe i należy mi się kąpiel relaksacyjna. Tak stwierdził mój osobisty mąż i nie zmierzam z nim dyskutować
zazdroszcze męża
Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Po pierwsze gdzie Ty znalazłaś takiego męża ? Weź się zamień, gdzie by mój wpadł na to że mi się kąpiel relaksacyjna należy

A co do marudnego dziecka, mam ten sam problem cały dzień jest krzyk

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------




A co do tego odbijania rączek oliwką... Dziękuję Ci baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaard zo za podsunięcie pomysłu Wczoraj mąż po kąpieli zagadywał Jasia a ja odbijałam rączki i nóżki

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------


Dziewczyny doradźcie coś
http://allegro.pl/zaproszenia-ze-zdj...694695402.html co myślicie o C12 lub C16 ?
Zastanawiam się też nad takim prostym http://allegro.pl/zaproszenia-na-chrzest-roczek-/18-stke-i3707731566.html
oliwką?taką zwykłą
mi się podoba C1
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:43   #4697
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

uruchomiłam laptopa chociaż internet bardzo słabo chodzi. Przesyłam zdjęcie Iguni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20131206_125219.jpg (77,7 KB, 58 załadowań)
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:53   #4698
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
uruchomiłam laptopa chociaż internet bardzo słabo chodzi. Przesyłam zdjęcie Iguni
CUDOWNA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 18:57   #4699
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Kacper zrobil taka kupe ze nogawka wyskoczyla /

kyte- tak, zwykla

kociak-
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-06, 18:57   #4700
Mya1989
Zakorzenienie
 
Avatar Mya1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Dziwnów
Wiadomości: 4 968
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
uruchomiłam laptopa chociaż internet bardzo słabo chodzi. Przesyłam zdjęcie Iguni
jaka ślicznotka, a jaki ma nosek<3
__________________
Samotna mama od 6.03. :/



Ulka
28.11.2013r.
55cm, 3180g
Mya1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 19:09   #4701
Dzastin08
Wtajemniczenie
 
Avatar Dzastin08
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 2 980
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Witamy sie z porodowkidwie godziny temu rozwarcie na 5cm. Teraz skurcze nieregularne ale mocnejakos dajemy rade,moze zdazymy i bedzie prezent na mikolaja?
Powodzenia!
Wylądowałaś na Polnej?

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Kociak gratuluje ci kochana! Jak szybko poszło a Iga jakie maleństwo Wszystkiego dobrego.

Lubieolowki trzymam kciuki!

Ja nadal w dwupaku... Jestem dziś w 42 tyg i 3 dniu = 10 dni po terminie... Miałam iść na ta oxy ale nie poszłam.
Tutaj na porodów e dzisiaj Sajgon, poród za porodem prosto z Izby. Więcej dziewczyn rodzi niż jest sal. Odwołali planowane cesarki nawet.
Może jutro...

Humor na szczęście caly dzień dopisywal, wiec nie miałam zalamki. Bo wczoraj to ryczalam ciągle. Przepraszam ze nie cytuje. Jak Was czytam to łapie doła...
Ojj bidulka.. jeszcze troszkę i Miki będzie z Tobą

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
uruchomiłam laptopa chociaż internet bardzo słabo chodzi. Przesyłam zdjęcie Iguni
śliczna

Nemosku- dla Tymka za miesięcznice.

A ja wróciłam z małych zakupów,dla zinteresowanych chusteczki nawilżające Pampers 6 paczek za 24,99zł(carrefour). W Rossmannie pieluchy Pampers 94szt- 38,80zł ( z kartą Rossnę).
I podobno w H&M są mega wyprzedaże, ciuszki po 10zł.. jutro mam zamiar się wybrać
Kupiłam jeszcze małemu czapeczkę+śliniak mikołajowy w Pepco za 4,99 zł
Młody śpi twardym snem w bujaczku... a muszę go jeszcze nakarmic,umyć i przebrać
__________________

Maleńka kruszyna pod mym sercem zamieszkała..
Całe jej maleńkie ciałko w moim brzuszku żyło..
W chwili kiedy go ujrzałam, spełniły się moje marzenia i najpiękniejsze sny,
bo tą kruszyną jesteś Ty...


Kamilek ur 18.10.13




17.05.2014- Nasz Dzień



Edytowane przez Dzastin08
Czas edycji: 2013-12-06 o 19:10
Dzastin08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 19:22   #4702
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Trele ile kosztuje u Ciebie ten sab simplex?

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

a co do promocji to w polo jest proszek dzidzius 1,9 za 13 zl
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 19:38   #4703
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
o to blisko



Wysłałam ostatnio mamę na przeszpiegi odnośnie macierzyńskiego i oto, com się dowiedziała :
Urlop macierzyński ten roczny dzieli się teraz na 3

1-to 20-tygodniowy urlop macierzyński przysługuje młodej mamie "ustawowo". Do jego uzyskania wystarczy przedstawić pracodawcy metrykę urodzenia dziecka.

2- dodatkowy urlop macierzyński -6 tygodni

3- urlop rodzicielski -26 tygodni

Razem 52 tygodnie(czyli rok)-jeśli chcemy żeby nam wypłacali przez cały czas 80% pensji-trzeba złożyć takowy wniosek(że chcesz wykorzystać wszystkie 3 powyższe urlopy) jeszcze przed urodzeniem dzidzi lub do 14 dni po porodzie.
Wniosek składa się do pracodawcy(jeśli zatrudnia on powyżej 20 osób) bądź do zusu-(jeśli pracodawca zatrudnia mniej niż 20 osób lub ma się własną działalność).

Jeśli nie jesteśmy zdecydowane, co do długości urlopu (lub jeśli nie złożyłyśmy wniosku w terminie 14 dni od urodzenia) z automatu dostaniemy ten 1(czyli podstawowy)urlop macierzyński, płatny 100%/. Jak chcemy przedłużyć o urlop nr 2(dodatkowy macierzyński) to wniosek trzeba złożyć co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem takiego urlopu( czyli jeszcze w trakcie korzystania z podstawowego urlopu macierzyńskiego-max 18 tydzień, lepiej wcześniej)-i ten drugi też będzie płatny 100%.
Ale jeśli chcemy sobie przedłużyć jeszcze o te 26 tygodni rodzicielskiego-to ten będzie płatny 60%. I tu znów-wniosek składamy 14 dni przed rozpoczęciem owego urlopu (chyba, że złożyliśmy jednocześnie wniosek o 2 i 3).

Acha, jeśli zaraz po urodzeniu dziecka zdecydowaliśmy się na roczny urlop(czyli 80% płatny), a po tych pierwszych 20 czy 26 tygodniach decydujemy się wrócić do pracy-przysługuje nam wyrównanie dotychczas pobranego zasiłku z 80 proc. do 100 proc.

Urlop 2 i 3 można całkiem oddać tż lub się z nim podzielić(tu znów jakieś określone długości trwania są), tym pierwszym macierzyńskim niby też, ale pierwszych 14 tygodni musi być dla mamy, pozostałe 6 może wziąć tata .

mam nadzieję, że coś wyjaśniłam
Dzięki za taki poukładany opis, co prawda ja już mam przyznany macierzyński ale tak do końca nie rozumiałam co i jak

Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość

kupiłam i posmarowałam raz Ale na jedno zwróć uwagę - gdzie kończy Ci się bielizna. Moje wszystkie majtki kończyły się jakieś 7 cm nad raną, więc uznałam "Jest ok, nie razi rany". Tylko że tuż nad raną robił mi się taki brzydki wałek, potem wgłębienie i potem rozciągnięty brzuch. Myślałam, że ten wałek to opuchlizna. A to bielizna mi tak ten brzuch podzieliła Także teraz noszę wysokie pantalony a'la Bridget Jones, ale brzuch od razu inaczej wygląda A tak za tydzień-półtora zaczynaj leżeć na brzuchu. Pomaga, wszystko się ładnie równo rozkłada

Też mam taki wałek trochę się zmniejsza no ale jest, mam nadzieję że za jakiś czas zniknie bo wygląda to DZIWNIE

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
J

.

TASZANTA - ja bym wogole nie pjechala do takiego kraju jak Tunezja z tak malym dzieckiem.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja też nie jestem do końca przekonana, no ale nie mieliśmy za dużego wyboru z wyjazdem bo wszędzie albo zimno albo za drogo albo już byliśmy, no ale w sumie najbardziej boję się lotu samolotem, to znaczy jak mała go zniesie

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Ja tak na szybko tylko.
Urodzilam o 8:35 nasza Igusie. 53 cm, prawie 2700 gr. Generalnie bolalo ale poszlo szybko. Jestem padnieta i zaraz dolacze do corki ktora spisobie slodko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wow, gratulacje, jestem w szoku jak szybko poszło

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość

KYTE KYTE KYTE - poczytaj o kroplach sab simplex , podobno pomagaja tam gdzie wszystko inne zawodzi. Poczytaj, bo ludzie rozne maja podejscie ale jesli bys chciala ja Ci je wysle .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O właśnie miałam pytać o te krople, będę niedługo w Niemczech i chyba kupię sobie, one są bez recepty?

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
mocne



Ja też mam ogromną radochę z tej lampki ostatnio Jaśka nie było a ja sobie ją zaświeciłam i podziwiałam te gwiazdki na suficie


Cytat:
Napisane przez Mya1989 Pokaż wiadomość
ja tak

Fajna stronkę znalazłam przeglądając wątki na odchowalni:
http://www.hafija.pl/2013/10/uniwers...ia-ilosci.html

pociesza mnie i mysle, że wiele dziewczyn równiez

Moja też w sumie mało przybiera, ale lekarz i położna nic na ten temat nie mówili, pocieszam się że to mała dziewczynka a nie tucznik na ubój i że szczupłe osoby są zdrowsze i ładniejsze
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 19:55   #4704
NEWTREND
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 912
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
uruchomiłam laptopa chociaż internet bardzo słabo chodzi. Przesyłam zdjęcie Iguni
Gratulacje kochana, Igusia jest ślicznak laski:

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

A u mnie nic nowego, w poniedziałek będzie test jak dobrze wyjdzie to mi dają kroplówkę. wykończę się tu psychicznie zwłaszcza ze co chwila któraś rodzi. Jedna odmówiła porodu SN bo się bała i dziś rano jej zrobili cięcie. Ale 3 dni płakała ordynatorowi jak to ona się boli, a medycznym wskazań nie miała.
NEWTREND jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 20:30   #4705
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Jas choc dzisiaj niegrzeczny dostal prezent od Mikolaja (szwagierka wlasnie przyniosla) a ja od meza nie dostalam nic powiedzial mi tylko ze zobacze Mikołaja w czerwonej czapeczce wieczorem

Co do zaproszeń, bez patrzenia na Twoje propozycje wybrałam 2 te same Rybka ma rację, że c16 weselsze, ale c12 też ma swój urok -Maryja z dzieciątkiem mi się bardzo podoba na nim

babku ciesz się mężem, zwłaszcza jak takie fajne pomysły ma

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Sorento to chyba jednak na żywo mnie widziałaś a nie we snie, bo cały dzień nic nie robię tylko schody, korytarz, schody, korytarz.
I wychodzisz Mikusia jak Ola_k11 Marcinka

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
uruchomiłam laptopa chociaż internet bardzo słabo chodzi. Przesyłam zdjęcie Iguni
mały Kociaczek

Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
A u mnie nic nowego, w poniedziałek będzie test jak dobrze wyjdzie to mi dają kroplówkę. wykończę się tu psychicznie zwłaszcza ze co chwila któraś rodzi. Jedna odmówiła porodu SN bo się bała i dziś rano jej zrobili cięcie. Ale 3 dni płakała ordynatorowi jak to ona się boli, a medycznym wskazań nie miała.
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 20:41   #4706
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
Gratulacje kochana, Igusia jest ślicznak laski:

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

A u mnie nic nowego, w poniedziałek będzie test jak dobrze wyjdzie to mi dają kroplówkę. wykończę się tu psychicznie zwłaszcza ze co chwila któraś rodzi. Jedna odmówiła porodu SN bo się bała i dziś rano jej zrobili cięcie. Ale 3 dni płakała ordynatorowi jak to ona się boli, a medycznym wskazań nie miała.
Jestem w szoku że w ogóle się zgodzili...
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 21:14   #4707
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Zdrzemnęłam się troszkę, pewnie malutka zaraz się obudzi, bo jak tylko ją odkładam włącza jej się jakiś radar i się przebudza..patrzy czy jestem jeśli tak to zasypia.

Kochana dziękuję bardzo Znam te krople bo dla szwagierki jechaliśmy do Niemiec z TZtem aby kupić.Pediatra nam kazała poczekać parę dni an efekty espumisanu, jeśli nadal nie będzie efektu wtedy TŻ podjedzie, bo często jest w Szczecinie.

Powiem Ci że tak bo czuję się identycznie, i jeszcze mnie telepie z zimna siedze w bluzie a w domu gorąco.
Ok. Pytałam tylko , bo nie wiem na ile on jest dostepny w Polsce. Ja mam z Niemiec , siostra Tz tam siedzi i wyslala mi w razie w.
Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Witamy sie z porodowkidwie godziny temu rozwarcie na 5cm. Teraz skurcze nieregularne ale mocnejakos dajemy rade,moze zdazymy i bedzie prezent na mikolaja?

Choc mam nadzieje że juz po

Wyslalam w koncu wniosek o paszport dla Malej, jak zaakceptuja to w styczniu lecimy do Polski

I musze Wam powiedziec jakiego mam pecha.
Poszlam dzisiaj kupic malej karuzelke do lozeczka. Dlugo dumałAm za w koncu zdecydowalam sie na fp rainforest . Przychodze do domu skladam a na koncu sie okazuje że nie ma tych lisci. Niekompletna
Mam nadzieje że wymienia a nie beda robic cyrkòw


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Trele ile kosztuje u Ciebie ten sab simplex?

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

a co do promocji to w polo jest proszek dzidzius 1,9 za 13 zl
Rybka one sa jakos 9 euro za 1szt albo 22euro za 3 szt. Ona mi je przysłała z Niemiec .


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 21:26   #4708
lubieolowki
Raczkowanie
 
Avatar lubieolowki
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 328
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Juz sie tulimy z Kubusiem bylo ciezko ale udalo sie bez ciecia,bez niczego dokladnych danych jeszcze nie znam ale ok.3600g sprobuje wrzucic Wam ciotki zdjecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20131206_213201.jpg (68,2 KB, 54 załadowań)
__________________
29.06 ślubowaliśmy

Kubusiek rośnie!



25/08 - go! 2/7
01/09
08/09
15/09
22/09
29/09

lubieolowki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 21:37   #4709
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Juz sie tulimy z Kubusiem bylo ciezko ale udalo sie bez ciecia,bez niczego dokladnych danych jeszcze nie znam ale ok.3600g sprobuje wrzucic Wam ciotki zdjecie
klask i:

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

..a ja dalej sama w domu...
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 21:43   #4710
Mya1989
Zakorzenienie
 
Avatar Mya1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Dziwnów
Wiadomości: 4 968
Dot.: Ręce składam, modły wznoszę - CHCĘ MIEĆ PORÓD JAK NEMOSEK Mamy XI-XII 2013. cz

Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Juz sie tulimy z Kubusiem bylo ciezko ale udalo sie bez ciecia,bez niczego dokladnych danych jeszcze nie znam ale ok.3600g sprobuje wrzucic Wam ciotki zdjecie
gratulacje* jaki okruszek
__________________
Samotna mama od 6.03. :/



Ulka
28.11.2013r.
55cm, 3180g
Mya1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.