Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Druga czesc wątku nosić będzie nazwę:
Były bąki, kupy i marudzenia, od dziś myślimy co dzieciom dać do jedzenia. 1 2,78%
Marchew, jabłko i ziemniaczek, niech nam rośnie zdrowo każdy dzieciaczek. 0 0%
Nasze pociechy poznają nowe smaczki i w miseczkach znajdują marchew, dynię i ziemniaczki. 1 2,78%
Daj mi tę noc, tę jedną noc! Przespaną noc- tę jedną noc! 3 8,33%
Mama biega już od rana, chociaz mocno niewyspana! 0 0%
Skazy, krostki i wysypki- od tygodni męczą wszystkich! 0 0%
Ach to wszystko trudne strasznie- niech to dziecko wreszcie zaśnie! 1 2,78%
Gdzieś promocja na pampersy? Wątek nasz wie o tym pierwszy! 3 8,33%
Uff jak gorąco! Puff jak gorąco! Słuchają maluchy nieustająco 0 0%
Lokomotywa i kaczka dziwaczka to repertuar dla każdego dzieciaczka 0 0%
Na pierwszy ząbek czekamy i dietę malucha rozkminiamy. 1 2,78%
W głos się śmieją dzieci nasze, zaraz będą wciinać kaszę! 9 25,00%
Mama pokaż cały świat, bo ja nie chce lezeć tak! 11 30,56%
Zieleń, złoto, jajecznica- w kupie cała okolica! 1 2,78%
Już marchewka się szykuje, mama dziecku ją gotuje! 2 5,56%
ostre tutaj są rozmowy, wątek mamy odlotowy! 1 2,78%
Rozszerzania diety czas - oby kolki poszły w las! 1 2,78%
Marchew, jabłko dobra rzecz - oby kolki poszły precz 1 2,78%
mamusie listopad-grudzień. 0 0%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 08:30   #1921
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

my meczymy kupe od 2 w nocy.na szczescie przez,sen,ale mala sie napreza.
i zeszlismy do 2 luznych kup dziennie

ten espumisan cos nie pomaga

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 08:36   #1922
NEWTREND
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 912
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Babku to zależy czy łapczywie je i czy słyszę ze łyka powietrze, czasem w nocy nie biore do odbicia. Nawet w dzień mu się czasem nie odbije mimo ze go trzymam.
Moja Zosia też w nocy też nie odbija, bo pije spokojnie "na śpiocha", natomiast w dzień odbija jak chłop bo pije bardziej łapczywie i więcej powietrza połyka. W ogóle to jeszcze śpi od nocy dostała tylko cyca o 9 i dalej śpi oczywiście nie w łóżeczku tylko w naszym łóżku. Nie zapeszam ale jakaś bezproblemowa sztuka mi się trafiła.
NEWTREND jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:12   #1923
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Udalo sie - nadrobilam. Czesc dziewczyny.

Trele zabek moze byc (u mojej przyjeciolki dzieci pierwsze zabki pojawialy sie po trzech miesiacach), ale na pewno nie trojka. U gory nakczesciej (nie zawsze) wychodza pierwsze dwojeczki. Trojki wychodza dosc pozno i, z tego co pamietam przy Zuzi, najgorzej. Okropnie sie nameczylysmy z tymi trojeczkami :-(

Katarzyna witaj - ja rowniez mialam cukrzyce ciazowa, jechalam na insulinie. Teraz jadlam normalnie (tzn i smazone sie zdarzylo i slodycze byly) a 14 stycznia mam badania. Oby sie okazalo, ze nic mi juz nie dolega. Acha - nasze maluchy urodzily sie tego samego dnia

Dzidzia powodzenia. Mam nadzieje, ze wszystko sie uda

Rybka u nas tez niezla rewolucje slychac w brzuszku jak mala je.
Pytalas kiedys o cwiczenia po cesarce. Moja lekarka zabronila mi cwiczyc do trzech miesiecy po porodzie. Ewentualnie basen. Tylko, zr ja plywac nie umiem. I szkoda mi kasy na silownie, skoro rowerek, ciezary i stroj do biegania mam w domu. Trzy miesiace po porodzie moge zaczac troche pedalowac i biegac (najlepiej truchcik i interwaly). Brzuch - i pamietam pisalas, ze bolalo cie jak zrobilas brzuszki- po cc mozna cwiczyc podobno po 6 miesiacach. Pytalam o to moja lekarke i zabronila mi cwiczyc brzuszki wczesniej - zwlaszcza, ze ja tych operacji tam na dole mialam 4...

Zdjecia wlepiacie cudne.

Lusesita u nas na poczatku karmienie szlo super - co 2,5 3h.
Potem mala zaczela coraz szybciej marudzic, karmienia stawaly sie coraz czestsze, zdarzało sie, ze sie dlawila i plula. Potem karmienia wieczorne trwaly po 4, 5. Godzin...
W na koncu czwartego tygodnia dalam smoczka. I wszystko wrocilo do normy. Mala ma bardzo duza potrzebe ssania. Przeplakalm ten smoczek bo chcialam, zeby Ola byla bezzsmoczkowa...

Niedawno nasz babel pozwolil sie nakarmic z butli. Yay. Wczesniej plula, dlawila sie i byla okropna awantura za kazdy, razem jak probowalismy. Teraz moge odciagac mleczko i zostawiac mala z tatusiem

Ja karmie w nocy na siedzaco. Lozeczko mam zaraz kolo lozka. Jak Olcia sie przebudzi siegam po nia, przebieram, biore poduche do karmienia i sie cycolimy z 5 minut. I tak co trzy godzinki.

Nasz rytm dnia. Tez zaczne od kapieli - o 19:00 szykuje kapiel dla starszej, ktora od 18:00 do 19:00 oglada bajeczki. Myje Zuzolowi co trzeba i potem sie chlapie i bawi w wannie. Szykuje wode dla mlodszej. Myje mlodsza 5-10minut, zalezy jak szybko woda wystygnie. Smaruje Ole (ale nie oliwka. Ponoc maluszki po pierwszym miesiacu zycia juz nie powinny byc smarowane oliwkami). Ubieram. Ide po starsza. Smarujemy sie i ubieramy. Schodzimy na dol po mleko - moj trzylatek uwielbia mleko i rano i przed snem obowiazkowo kubek musi byc. Potem u nas w sypialni puszczam kolysanki i karmie Ole. Recytuje wierszyki dla maluchoe podcza karmienia. Odkladam, daje caluska i smoka i wychodze z Zuzia do jej pokoju. I potem chodze miedzy pokojami ;-)
Czasem Olcia usnie od razu, czasem wracam z 5 razy smoka podac bo jej wypada i sie zlosci. Czasem - przy okazji skoku mala placze. Wtedy jest najciezej.
Z reguly obie zasypiaja do 8:30. Czasem wczesniej. Czasem pozniej, ale zazwyczaj cos kolo tego czasu.
Potem karmimy sie ok 1:00 (czasem pozniej czasem troche wczesniej), 4:00 i 7:00.
Karmie i odkladam. Po karmieniu o 7:00 biore na klate i kimamy do 9:00 (starsza czasem siedzi od 8:00 i czyta ksiazeczki albo sie bawi na moim lozku albo obejrzy jakas bajke). O 9:30 sie karmimy, pognijemy jeszcze chwilke i schodzimy na dol. Pierwsza drzemka kolo 10-10:30, z tym, ze mala spi dosc niespokojnie. Spacer mamy raz o 12:00 raz o 14:00. Zalezy na ktora tz ma do pracy - jak pierwsza zmiana to o 12, jak druga to o 14:00. Chyba, ze bardzo wieje lub pada. Wtedy nici ze spaceru. Drzemki przesuwaja sie w czasie.

Hahah moja mala wlasnie zaczela brzuszki trzaskac!!! Kladzie raczki na klatce i podnosi glowke na wysokosc 3cm!! A jak sobie gada
I kocham te usmiechy
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:14   #1924
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Właśnie nie wiem od czego to zależy... Filip w dzień odbija,a w nocy prawie wcale i śpi spokojnie.Chyba u nas jest tak dlatego,ze w nocy pije spokojnie,zazwyczaj nie szarpię się i nie denerwuje.
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:16   #1925
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Acha - nie bylo mnie, bo psiak mi sie konczy :-(
Nie wiem czy pamietacie - 2 miesiace temu podczas wizyty kontrolnej na artretyzm, ktory zaatakowal jej lapke wykryto guzy na cycuszkach. Operacja sie udala, mala wrocila do siebie szybciutko i wszystko bylo ok. Przedwczoraj na wizycie kontrolnej wykryto nastepnego guza. Na odbycie...nie do usuniecia. Jest na lekach. Jak sie nic nie poprawi....placze od trzech dni. W nocy co chwile ja wypuszczamy, wiec nikt tu nie spi procz dzieci za wiele...
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:26   #1926
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Mala ma bardzo duza potrzebe ssania. Przeplakalm ten smoczek bo chcialam, zeby Ola byla bezzsmoczkowa...
rusałko a dlaczego nie chciałaś żeby Ola miała smoczek,skoro widać,e go potrzebuje?Pytam,bo ja nie rozumiem demonizacji smoczka
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:40   #1927
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Rusałka brawa za nadrabianie. Ja jak trochę mnie nie ma to za nic nie udaje mi się nadrobić i jeszcze odpisać
dla pieska. Mojego kocham strasznie, więc podejrzewam jak musisz się czuć

Nocka minęła nawet fajnie. Pospaliśmy do 8, później Filip poleżał w bujaku, na macie, a ja mogłam się ogarnąć. Powoli ustala się nasz rytm dnia, choć nadal jest różnie. Teraz leży mi na klacie i słodko śpi, a ja oglądałam tv i siedzę na necie w telefonie. Gdyby nie telefon, to chyba w ogóle nie korzystałabym juz z internetu
Szkoda, że taka pogoda, bo dziadki miały iść z Filipem na spacer.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
babku jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 09:56   #1928
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cora bo pamietam jak sie wkurzalam, kiedy Zuzia w nocy sieprzebudzala i musialam ganiac bo smoczka nie mogla znalezc. Potem pamietam rozstanie ze smokiem i moje dwie zupelnie nie przespane noce (zuzia miala smoka tylko do zasypiania)...
No i teraz mala chce tego smoka ale jej wypada i wtedy sie zlosci

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Co do odbijania - ja w nocy daje sobie 10 minut. Jak nie odbije to klade z glowka zwrocona na bok, pod materacykiem ma dwie wielkie ksiazki (o winach. Na razie ich nie potrzebuje ;-) ), zeby glowka byla wyzej niz nozki. Staram sie ja odbijac bo miala przez jakies dwa tygodnie klopot z ulewaniem, ba zwracala co zjadla jak nie byla odbita (glownie w ciagu dnia) i raz przy mnie (na szczescie) na lezaco (!!!)

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Mlodsza zasnela a starsza probuje mi obciac pzanokcie u rak hahaha. Tylko, ze nie ma co bo dbam o to, zeby byly krociutkie - zahaczylam kilka razy malutka paznokciem :-/

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Agnieszka jak Ania? Caly czas trzymamy kciuki

Babku strasznie to jest ciezkie dla mnie. Czarna jest z nami 13,5 roku...wiele razem przeszlismy, przejechalismy...przywioz lam ja do Irlandii z Polski. Mam ja od pierwszego roku studiow. Wciaz nie dochodzi do mnie, ze zostalo jej kilka tygodni, moze kilka dni...:-(

Edytowane przez rusalka12
Czas edycji: 2014-01-12 o 10:00
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:58   #1929
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Mój smoka pięknie ssał jak był malutki. Teraz nie chce i wścieka się jak chce mu go włożyć. Potrzebę ssania ma zdecydowanie mniejszą niż na początku, ale czasem pcha rączki do buzi i ssie. Boję sie, że skończy się to tak jak u mnie, czyli ssaniem kciuka, a tego zdecydowanie trudniej oduczyć. Ja oduczyłam się w przedszkolu...
Dylemat mam czy zmuszać go do tego smoka, czy dać sobie spokój?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez babku
Czas edycji: 2014-01-12 o 09:59
babku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 10:00   #1930
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Odnośnie nocnego karmienia i odbijania. Ja zawsze karmie w łóżku naszym na leżąco, ale nie zasypiam i zawsze staram się odbić, jak się nie uda to kłade na boczek do łóżeczka.

W ogóle w dwóch pierwszych tygodniach w domu miałam różne schizy w nocy - standardowo budziłam się nagle ze strachem gdzie dałam małego,kazałam mężowi go odkładać, a on se słodko spał w łóżeczku, albo męża odpychałam, bo zgniecie małego :P
Ale raz miałam akcje taką że się w nocy chichrałam chyba z pół godziny: słyszę że mały się budzi na jedzenie, no to wychodzę, idę do łóżeczka i chce go wziąć na ręce i macam z jednej strony, z drugiej strony (mały spał w beciku) i se myśle gdzie ta głowa i już panika powoli i nagle mąż zapala lampkę a ja klęczę w łóżku przed poduszką i chcę ją wziąć na ręce
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 10:21   #1931
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

rusalka- wspolczuje..ehh moje koty maja juz po 14 i 15 lat i tez sie boje ze w kazdej chwili cos sie stanie.Tym bardziej, ze jedna kotka na lekach, bo ma wysokie cisnienie (bez tabletek ponad 200). Najwazniejsze to by zwierze nie cierpialo.


My mielismy wczoraj akcje pojechalismy do Regensburga-godzine od nas autostrada.Do centrum handlowego.I lazimy lazimy a maly zaczal nam zwracac i to jak fontana.Zalal caly wozek i siebie.Ok, przebralam i idziemy dalej. Po pierwszym hafcie nie robilismy afery, ale maly zwymiotowal jeszcze 3 razy ze sluzem i na zolto.I do szpitala w te pedy, zuzylam caly zapas ciuchow ktore mialam na przebranie. Do szpitala, bo nam powiedziano, ze jak zacznie tak zwracac, to moga byc problemy z jego nerka. Na dyzurze przebadali, pobrali mocz. I nic podziebiony tylko i sluz najprawdopodobniej od katarku. Ale sie strachu najedlismy
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 10:29   #1932
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dzieki De
Matko ja panike sislam, jak Ola zwracala raz dziennie. Zawalu bym dostala, jakby mi sie cos takiego przydazylo...

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Powiem Wam, ze ciezko z drzemkami malucha jak sie ma starszaka w domu. Mala zasnie, duza zacznie spiewac, piszczec z radosci bo cos jej wyszlo itp, biegac, skakac...zaczelam zanosic mala na drzemki do sypialńi ale duza natychmiast za mna biegnie. Nie znosi jak ja zostawiam sama na dole :-/
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:11   #1933
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
rusalka- wspolczuje..ehh moje koty maja juz po 14 i 15 lat i tez sie boje ze w kazdej chwili cos sie stanie.Tym bardziej, ze jedna kotka na lekach, bo ma wysokie cisnienie (bez tabletek ponad 200). Najwazniejsze to by zwierze nie cierpialo.


My mielismy wczoraj akcje pojechalismy do Regensburga-godzine od nas autostrada.Do centrum handlowego.I lazimy lazimy a maly zaczal nam zwracac i to jak fontana.Zalal caly wozek i siebie.Ok, przebralam i idziemy dalej. Po pierwszym hafcie nie robilismy afery, ale maly zwymiotowal jeszcze 3 razy ze sluzem i na zolto.I do szpitala w te pedy, zuzylam caly zapas ciuchow ktore mialam na przebranie. Do szpitala, bo nam powiedziano, ze jak zacznie tak zwracac, to moga byc problemy z jego nerka. Na dyzurze przebadali, pobrali mocz. I nic podziebiony tylko i sluz najprawdopodobniej od katarku. Ale sie strachu najedlismy
de dobrze że to nic poważnego i oby się nie powtórzyło
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:12   #1934
Sylwiaaa88
Rozeznanie
 
Avatar Sylwiaaa88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 652
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Rusalko a dlaczego po msc nie powinno się smarowac już maluszka oliwką?Ja nadal smaruję, a czego lepiej używać? Współczuję zmartwienia pieskiem

De ojej nieźle strachu się najedliscie, nam młody w sylwestra jak się zachlysnał chlusnął taką żółcią trochę

A my na cycu znowu.
Ciekawe co tam u Basi, dawno się nie odzywala?
Przez ten gips ciężko Bartkowi się leży na brzuszku i już mnie denerwuje te mycie na przewijaku a wanienka i stelaż stoi i czeka na lepsze czasy.

Ktosiula boję się czy mój skarbek też nie ma tego wzmożonego napięcia niestety prywatnie do neuro nie pójdziemy a na sprawdzeniu bioderek wy już byliście? Bo my dostaliśmy dopiero skierowanie.
Sylwiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:39   #1935
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
rusalka- wspolczuje..ehh moje koty maja juz po 14 i 15 lat i tez sie boje ze w kazdej chwili cos sie stanie.Tym bardziej, ze jedna kotka na lekach, bo ma wysokie cisnienie (bez tabletek ponad 200). Najwazniejsze to by zwierze nie cierpialo.


My mielismy wczoraj akcje pojechalismy do Regensburga-godzine od nas autostrada.Do centrum handlowego.I lazimy lazimy a maly zaczal nam zwracac i to jak fontana.Zalal caly wozek i siebie.Ok, przebralam i idziemy dalej. Po pierwszym hafcie nie robilismy afery, ale maly zwymiotowal jeszcze 3 razy ze sluzem i na zolto.I do szpitala w te pedy, zuzylam caly zapas ciuchow ktore mialam na przebranie. Do szpitala, bo nam powiedziano, ze jak zacznie tak zwracac, to moga byc problemy z jego nerka. Na dyzurze przebadali, pobrali mocz. I nic podziebiony tylko i sluz najprawdopodobniej od katarku. Ale sie strachu najedlismy
jejku dobrze że to tylko przeziębienie.

Natalia dziś ładnie przespała. Najpierw od 22 do 2, później do 5:30 i wtedy już się chciała bawić ale jeszcze udało nam się ją uśpić do 9.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:48   #1936
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Sylwia czytalam, ze do miesiaca czasu nawilza przesuszona skorke noworodka, a po miesiacu, jak skora robi sie mieciutka i rozowiutka, zatyka pory i przynosi wiecej szkody niz pozytku. Tak czytalam. Jaka prawda - nie wiem. Ja fanka oliwki nigdy zreszta nie bylam. Wszystko tluste i brudzi... Ja tu uzywam emulsifying ointmemt i jest rewelacyjny - bezzapachowy, skora rewelacyjnnie nawilzona...
Jak dlugo Bartus bdzie nosil gips?
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:52   #1937
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Dzieki De
Matko ja panike sislam, jak Ola zwracala raz dziennie. Zawalu bym dostala, jakby mi sie cos takiego przydazylo...

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Powiem Wam, ze ciezko z drzemkami malucha jak sie ma starszaka w domu. Mala zasnie, duza zacznie spiewac, piszczec z radosci bo cos jej wyszlo itp, biegac, skakac...zaczelam zanosic mala na drzemki do sypialńi ale duza natychmiast za mna biegnie. Nie znosi jak ja zostawiam sama na dole :-/
Dokladnie

my uzywamy lipikar.
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:58   #1938
NEWTREND
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 912
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Mam pytanie do mam których maleństwa miały żółtaczkę - jak długo się ona utrzymywała? Zosia jest nadal żółta / troszkę mniej niż wcześniej/ ale ma już 4 tygodnie. Oczka buźka, brzuszek i kończyny już mniej.
NEWTREND jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:39   #1939
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

De dobrze że to nie nereczka
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 13:06   #1940
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam których maleństwa miały żółtaczkę - jak długo się ona utrzymywała? Zosia jest nadal żółta / troszkę mniej niż wcześniej/ ale ma już 4 tygodnie. Oczka buźka, brzuszek i kończyny już mniej.
New moj Leo mial zoltaczke, zeszla mu calkiem jak skonczyl 7 tyg. Z tym ze pierwsze dni zycia mial fototerapie po 9 h dziennie. Pozniej w domu podWalismy witamine E po 3 krople dziennie.

Sent from my LG-D605 using Wizaz Forum mobile app
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:44   #1941
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Cora bo pamietam jak sie wkurzalam, kiedy Zuzia w nocy sieprzebudzala i musialam ganiac bo smoczka nie mogla znalezc. Potem pamietam rozstanie ze smokiem i moje dwie zupelnie nie przespane noce (zuzia miala smoka tylko do zasypiania)...
No i teraz mala chce tego smoka ale jej wypada i wtedy sie zlosci
(
No tak to jest problem!Mój na szczęście jak zaśnię to wypluwa i nie szuka.W ciągu dnia mu daje jak już zjadł,a rączki wciska do buzi.

U nas z Lila odstawienie smoka poszło gładko,a ja spodziewałam się tragedii,bo była smoczkoholikiem!!!Potrafi ła mieć jeden w buzi,drugi w ręce,a trzeci schowany na gorsze czasy

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Powiem Wam, ze ciezko z drzemkami malucha jak sie ma starszaka w domu. Mala zasnie, duza zacznie spiewac, piszczec z radosci bo cos jej wyszlo itp, biegac, skakac...zaczelam zanosic mala na drzemki do sypialńi ale duza natychmiast za mna biegnie. Nie znosi jak ja zostawiam sama na dole :-/
Coś o tym wiemJa teraz powtarzam,że 1 dziecko to naprawdę łątwo ogarnąć,choć Liluś nie była łatwym dzieckiem.Z 2 zaczyna się hardkor


Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam których maleństwa miały żółtaczkę - jak długo się ona utrzymywała? Zosia jest nadal żółta / troszkę mniej niż wcześniej/ ale ma już 4 tygodnie. Oczka buźka, brzuszek i kończyny już mniej.
Filip miał jakoś 5 tygodni zanim całkowicie zeszła.

De28 współczuje ulewania i stresu,u nas też były takie fontanny.Teraz ulewa już znacznie mniej.Podaje mu co dzień Dicoflor od 1,5 miesiąca.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Mamy chłopaków-czy któryś z maluchów ma problem z siusiakiem???Chodzi mi głownie o SPODZIECTWO.
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:27   #1942
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Ja też się teraz zastanawiam czemu myślałam,że mi ciężko jak Ania była mała

Trele mam nadzieję, że nie lecieliście na syrenie i wszystko gra

Paula jak wczorajsze świętowanie? Kaca z tej radości nie ma?

Dziewczyny życzę udanych imprezek jutro, niech dzieciaczki w kościele nie płaczą a potem udanej zabawy
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:36   #1943
Sylwiaaa88
Rozeznanie
 
Avatar Sylwiaaa88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 652
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Sylwia czytalam, ze do miesiaca czasu nawilza przesuszona skorke noworodka, a po miesiacu, jak skora robi sie mieciutka i rozowiutka, zatyka pory i przynosi wiecej szkody niz pozytku. Tak czytalam. Jaka prawda - nie wiem. Ja fanka oliwki nigdy zreszta nie bylam. Wszystko tluste i brudzi... Ja tu uzywam emulsifying ointmemt i jest rewelacyjny - bezzapachowy, skora rewelacyjnnie nawilzona...
Jak dlugo Bartus bdzie nosil gips?
Nie wiedziałam z tą oliwką.
Gips jeszcze z 5 tyg (jeszcze dwie zmiany po tydzień i później jeden na 3tyg) a po gipsach szyna eh trochę się pomeczymy

Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam których maleństwa miały żółtaczkę - jak długo się ona utrzymywała? Zosia jest nadal żółta / troszkę mniej niż wcześniej/ ale ma już 4 tygodnie. Oczka buźka, brzuszek i kończyny już mniej.
U nas to było na tyle nie dobrze że młody spał tak że nie można go było dobudzic i nie jadł wcale i trafiliśmy do szpitala pod lampy na dwa dni non stop.
Sylwiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:59   #1944
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Hej hej witam się siedzę i odpoczywam dzieć z mężem zasnął a ja w spokoju piję herbatkę.Trochę się wkurzyłam, bo gości się dziś nazapowiadało rano wstałam upiekłm ciasto, ciasteczka zrobiłam obiad a po nich ani widu ani słychu.Ale trudno.Więcej będzie dla mnie
Uciekam Was poczytać

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:08   #1945
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam których maleństwa miały żółtaczkę - jak długo się ona utrzymywała? Zosia jest nadal żółta / troszkę mniej niż wcześniej/ ale ma już 4 tygodnie. Oczka buźka, brzuszek i kończyny już mniej.
Adaś ma jeszcze żółte białka i trochę buźkę( 8 tydzień), dlatego też teraz się nie szczepiliśmy, dr mówiła, że za dwa tyg. będzie po sprawie.




Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość
[/COLOR]Mamy chłopaków-czy któryś z maluchów ma problem z siusiakiem???Chodzi mi głownie o SPODZIECTWO.
Na szczęście ,, moje" siusiaki są w porządku, a brałam w obu ciążach duphaston, naczytałam się i miałam schizy




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:10   #1946
Sylwiaaa88
Rozeznanie
 
Avatar Sylwiaaa88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 652
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Agnieszka my też trzymamy kciuki za Anię! Czekamy na pozytywne wieści.

Coralady a czy to spodziectwo to stwierdza lekarz pediatra czy samemu to widać gołym okiem? Wydaje mi się że Bartek tego nie ma, bynajmniej ja nic nie zauważyłam, a czytałam o tym jak bralam duphaston na początku ciąży.

Dzidzia żeby wszystko wyszło po waszej myśli!

Rybka bardzo ładna sukienka, ciekawa jestem butów

Chciałam jeszcze życzyć Trele szczęśliwej podróży ale pewnie już dawno jest w Polsce, więc zapytam jak minęła podróż z Majka?

Domi daj znać jak tam po chrzcinach!

Współczuję problemów z kupkami i brzuszkami, a łącze się w problemach cycowych
To tyle co pamiętam
Mi to ciągle się wydaje że z moim dzieckiem jest coś nie tak, zamiast się cieszyć to ja tylko obserwuje każdy jego ruch i zastanawiam się czy to jest prawidłowe
A w załączniku mój synus jak spał z mamusią w łóżku i w coponiedzialkowej podróży do pana doktora.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3618.jpg (61,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3597.jpg (123,2 KB, 32 załadowań)
Sylwiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:10   #1947
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Lilith idź do neuro niech obejrzy małego, u nas też przy ubieraniu tak to wygląda, a głowę odgina niemal ciągle .

Ania_cz nic z tym nie robię tylko przemywam woda i octeniseptem, mam nadzieje ze szybko zejdzie. Codziennie ma w innych miejscach...

Babku ale fajnie z tymi zajęciami, dobrze ze poszlas

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Anulka ja do tej pory zawsze wstawalam w nocy i karmiłam na siedząco, potem idkladalam do łóżeczka ale ostatnio wzięłam go kilka razy do łóżka ale zawsze wtedy zasypialam i nie pilnowalam zeby Miki ssał i w efekcie młody zasypiał a jak go odlozylam to za 5 min budził się z wielkim głodem. Poza tym dzisiaj jak go wzięłam nad ranem spal przy mnie bardzo niespokojnie, ciągle rzucał głową i marudził przez sen, zastanawiam się czy mu za ciepło nie było pod naszą kołdra. I jeszcze jeden minus takiego karmienia znalazłam, ja ciągle leze w jednej pozycji i mnie biodra zaczynają bolec :P postaram się jednak wstawać i karmić "normalnie" podtrzymując sobie głowę
Z karmieniem u nas było tak że siadałam na łóżku karmiłm odbijałm i z powrotem jest usypianie bo wtedu dziecko mi się już wybudza. Nocne karmienie w efekcie trwało od godziny w zwyż. Od jakiegoś czasu karmie w nocy na leżąco. Dwa razy przysnęłam.Ale jak karmie na leżąco to już nie odbijam bo bardzo spokojnie pije i usypia przy cycusiu.Zauważyłm że nic złego się nie dzieje jak jej po tym nie odbije.
Dziewczyny na te badania do neuro same się chcecie zgłosić czy to zalecenie pediatry? Bo w sumie nie wiem czy nasz pediatra sprawdzał czy mała nie ma tego napiecia.





Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
Ja to różnie mam z tym podsypianiem w czasie karmienia. Czasem jakaś wyspana jestem, to wtedy podczytuje sobie Was, ale raczej jestem padnięta i wtedy przysypiam, Tż zabiera małego, próbuje go odbić i przebiera, a ja już zaliczam 2 sen A napisałam próbuje odbić, bo nasze dziecko w nocy jest zaspane, je leniwie, nie łapczywie jak w dzień i dlatego też nie odbija zazwyczaj. Tak sobie to wytłumaczyłam przynajmniej W dzień też często zdarzy mu się nie odbić, pomimo, że łaże z nim jak głupia. Wasze dzieci (te na piersi) zawsze odbijają??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Jak wezmę do odbicia to odbija jej się za każdym razem.




Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Acha - nie bylo mnie, bo psiak mi sie konczy :-(
Nie wiem czy pamietacie - 2 miesiace temu podczas wizyty kontrolnej na artretyzm, ktory zaatakowal jej lapke wykryto guzy na cycuszkach. Operacja sie udala, mala wrocila do siebie szybciutko i wszystko bylo ok. Przedwczoraj na wizycie kontrolnej wykryto nastepnego guza. Na odbycie...nie do usuniecia. Jest na lekach. Jak sie nic nie poprawi....placze od trzech dni. W nocy co chwile ja wypuszczamy, wiec nikt tu nie spi procz dzieci za wiele...



bardzo współczuję...już parę lat jak nie ma ze mną mojej psinki o dalej bardzo tęsknie i serce się kraja...


Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
Odnośnie nocnego karmienia i odbijania. Ja zawsze karmie w łóżku naszym na leżąco, ale nie zasypiam i zawsze staram się odbić, jak się nie uda to kłade na boczek do łóżeczka.

W ogóle w dwóch pierwszych tygodniach w domu miałam różne schizy w nocy - standardowo budziłam się nagle ze strachem gdzie dałam małego,kazałam mężowi go odkładać, a on se słodko spał w łóżeczku, albo męża odpychałam, bo zgniecie małego :P
Ale raz miałam akcje taką że się w nocy chichrałam chyba z pół godziny: słyszę że mały się budzi na jedzenie, no to wychodzę, idę do łóżeczka i chce go wziąć na ręce i macam z jednej strony, z drugiej strony (mały spał w beciku) i se myśle gdzie ta głowa i już panika powoli i nagle mąż zapala lampkę a ja klęczę w łóżku przed poduszką i chcę ją wziąć na ręce

hahhaha wyobraziłam to sobie




Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
rusalka- wspolczuje..ehh moje koty maja juz po 14 i 15 lat i tez sie boje ze w kazdej chwili cos sie stanie.Tym bardziej, ze jedna kotka na lekach, bo ma wysokie cisnienie (bez tabletek ponad 200). Najwazniejsze to by zwierze nie cierpialo.


My mielismy wczoraj akcje pojechalismy do Regensburga-godzine od nas autostrada.Do centrum handlowego.I lazimy lazimy a maly zaczal nam zwracac i to jak fontana.Zalal caly wozek i siebie.Ok, przebralam i idziemy dalej. Po pierwszym hafcie nie robilismy afery, ale maly zwymiotowal jeszcze 3 razy ze sluzem i na zolto.I do szpitala w te pedy, zuzylam caly zapas ciuchow ktore mialam na przebranie. Do szpitala, bo nam powiedziano, ze jak zacznie tak zwracac, to moga byc problemy z jego nerka. Na dyzurze przebadali, pobrali mocz. I nic podziebiony tylko i sluz najprawdopodobniej od katarku. Ale sie strachu najedlismy
O kurcze biedna najadłaś się strachu...

Co do bączków to moja tak samo i w nocy i w dzień purka niesamowicie.Któraś pisała ze espumisan się nie sprawdza, u nas też nie zdał egzaminu.

Dziewczyny opowiedzcie później jak wrażenia po chrzcinach????
Trele jak podróż minęł a?

A moja niuńka od paru dni w nocy coś spać nie może.Czy to możliwe aby nastąpiło to po szczepionce?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Natalia niestety smoka wypluwa.Choć nie ukrywam chciałabym aby zassała bo troszke by nam to ułatwiło. Raz się udało i ładnie sama zasnęła.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
U nas też różnica od razu, dzisiaj strzeliła dwie kupy bez pomocy I bez płaczu i wgl


Kurde, Ulka chyba ma zapadnięte leciutko ciemiączko jak nie urok to sr**a... Rybko Kacperek też miał co nie? I co się okazało? Bo widze u niej lekkie wzgłębienia, nawet nie tyle co widzę co czuję
Moja też jakby miała ale nie wiem czy sobie nie wkręcam tak jak mówi mój Tż. Bo w sumie często na cycu jest...
Oby Ula już nie miała tych problemów brzuszkowych. U nas też zdecydowanie lepiej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Aaaa i kiedyś też myślałam że ma zapadnięte ale położna na wizycie powiedziała że ma prawidłowo.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Póki mąż z dzieciem śpią idę sobie pod prysznic.Swoją drogą strasznie żałuję że nie zrobiłam sobie w domu wanny tylko prysznic.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:21   #1948
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
Agnieszka my też trzymamy kciuki za Anię! Czekamy na pozytywne wieści.

Coralady a czy to spodziectwo to stwierdza lekarz pediatra czy samemu to widać gołym okiem? Wydaje mi się że Bartek tego nie ma, bynajmniej ja nic nie zauważyłam, a czytałam o tym jak bralam duphaston na początku ciąży.

Dzidzia żeby wszystko wyszło po waszej myśli!

Rybka bardzo ładna sukienka, ciekawa jestem butów

Chciałam jeszcze życzyć Trele szczęśliwej podróży ale pewnie już dawno jest w Polsce, więc zapytam jak minęła podróż z Majka?

Domi daj znać jak tam po chrzcinach!

Współczuję problemów z kupkami i brzuszkami, a łącze się w problemach cycowych
To tyle co pamiętam
Mi to ciągle się wydaje że z moim dzieckiem jest coś nie tak, zamiast się cieszyć to ja tylko obserwuje każdy jego ruch i zastanawiam się czy to jest prawidłowe
A w załączniku mój synus jak spał z mamusią w łóżku i w coponiedzialkowej podróży do pana doktora.
oo jak slodko
Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam których maleństwa miały żółtaczkę - jak długo się ona utrzymywała? Zosia jest nadal żółta / troszkę mniej niż wcześniej/ ale ma już 4 tygodnie. Oczka buźka, brzuszek i kończyny już mniej.
nasza-5 tyg. - ma nadal. tylko na białkach.
robiliśmy mocz po lekarz kazal-zobaczymy co powie
Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Acha - nie bylo mnie, bo psiak mi sie konczy :-(
Nie wiem czy pamietacie - 2 miesiace temu podczas wizyty kontrolnej na artretyzm, ktory zaatakowal jej lapke wykryto guzy na cycuszkach. Operacja sie udala, mala wrocila do siebie szybciutko i wszystko bylo ok. Przedwczoraj na wizycie kontrolnej wykryto nastepnego guza. Na odbycie...nie do usuniecia. Jest na lekach. Jak sie nic nie poprawi....placze od trzech dni. W nocy co chwile ja wypuszczamy, wiec nikt tu nie spi procz dzieci za wiele...
oj biedny piesek
Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Udalo sie - nadrobilam. Czesc dziewczyny.

Trele zabek moze byc (u mojej przyjeciolki dzieci pierwsze zabki pojawialy sie po trzech miesiacach), ale na pewno nie trojka. U gory nakczesciej (nie zawsze) wychodza pierwsze dwojeczki. Trojki wychodza dosc pozno i, z tego co pamietam przy Zuzi, najgorzej. Okropnie sie nameczylysmy z tymi trojeczkami :-(

Katarzyna witaj - ja rowniez mialam cukrzyce ciazowa, jechalam na insulinie. Teraz jadlam normalnie (tzn i smazone sie zdarzylo i slodycze byly) a 14 stycznia mam badania. Oby sie okazalo, ze nic mi juz nie dolega. Acha - nasze maluchy urodzily sie tego samego dnia

Dzidzia powodzenia. Mam nadzieje, ze wszystko sie uda

Rybka u nas tez niezla rewolucje slychac w brzuszku jak mala je.
Pytalas kiedys o cwiczenia po cesarce. Moja lekarka zabronila mi cwiczyc do trzech miesiecy po porodzie. Ewentualnie basen. Tylko, zr ja plywac nie umiem. I szkoda mi kasy na silownie, skoro rowerek, ciezary i stroj do biegania mam w domu. Trzy miesiace po porodzie moge zaczac troche pedalowac i biegac (najlepiej truchcik i interwaly). Brzuch - i pamietam pisalas, ze bolalo cie jak zrobilas brzuszki- po cc mozna cwiczyc podobno po 6 miesiacach. Pytalam o to moja lekarke i zabronila mi cwiczyc brzuszki wczesniej - zwlaszcza, ze ja tych operacji tam na dole mialam 4...

Zdjecia wlepiacie cudne.

Lusesita u nas na poczatku karmienie szlo super - co 2,5 3h.
Potem mala zaczela coraz szybciej marudzic, karmienia stawaly sie coraz czestsze, zdarzało sie, ze sie dlawila i plula. Potem karmienia wieczorne trwaly po 4, 5. Godzin...
W na koncu czwartego tygodnia dalam smoczka. I wszystko wrocilo do normy. Mala ma bardzo duza potrzebe ssania. Przeplakalm ten smoczek bo chcialam, zeby Ola byla bezzsmoczkowa...

Niedawno nasz babel pozwolil sie nakarmic z butli. Yay. Wczesniej plula, dlawila sie i byla okropna awantura za kazdy, razem jak probowalismy. Teraz moge odciagac mleczko i zostawiac mala z tatusiem

Ja karmie w nocy na siedzaco. Lozeczko mam zaraz kolo lozka. Jak Olcia sie przebudzi siegam po nia, przebieram, biore poduche do karmienia i sie cycolimy z 5 minut. I tak co trzy godzinki.

Nasz rytm dnia. Tez zaczne od kapieli - o 19:00 szykuje kapiel dla starszej, ktora od 18:00 do 19:00 oglada bajeczki. Myje Zuzolowi co trzeba i potem sie chlapie i bawi w wannie. Szykuje wode dla mlodszej. Myje mlodsza 5-10minut, zalezy jak szybko woda wystygnie. Smaruje Ole (ale nie oliwka. Ponoc maluszki po pierwszym miesiacu zycia juz nie powinny byc smarowane oliwkami). Ubieram. Ide po starsza. Smarujemy sie i ubieramy. Schodzimy na dol po mleko - moj trzylatek uwielbia mleko i rano i przed snem obowiazkowo kubek musi byc. Potem u nas w sypialni puszczam kolysanki i karmie Ole. Recytuje wierszyki dla maluchoe podcza karmienia. Odkladam, daje caluska i smoka i wychodze z Zuzia do jej pokoju. I potem chodze miedzy pokojami ;-)
Czasem Olcia usnie od razu, czasem wracam z 5 razy smoka podac bo jej wypada i sie zlosci. Czasem - przy okazji skoku mala placze. Wtedy jest najciezej.
Z reguly obie zasypiaja do 8:30. Czasem wczesniej. Czasem pozniej, ale zazwyczaj cos kolo tego czasu.
Potem karmimy sie ok 1:00 (czasem pozniej czasem troche wczesniej), 4:00 i 7:00.
Karmie i odkladam. Po karmieniu o 7:00 biore na klate i kimamy do 9:00 (starsza czasem siedzi od 8:00 i czyta ksiazeczki albo sie bawi na moim lozku albo obejrzy jakas bajke). O 9:30 sie karmimy, pognijemy jeszcze chwilke i schodzimy na dol. Pierwsza drzemka kolo 10-10:30, z tym, ze mala spi dosc niespokojnie. Spacer mamy raz o 12:00 raz o 14:00. Zalezy na ktora tz ma do pracy - jak pierwsza zmiana to o 12, jak druga to o 14:00. Chyba, ze bardzo wieje lub pada. Wtedy nici ze spaceru. Drzemki przesuwaja sie w czasie.

Hahah moja mala wlasnie zaczela brzuszki trzaskac!!! Kladzie raczki na klatce i podnosi glowke na wysokosc 3cm!! A jak sobie gada
I kocham te usmiechy
pozostaje mi wierzyc,ze jest gdzies smoczek, który Maryś pokocha
tez bym wolalanie dawac,ale widze jak się meczy np. przed zasnieciem.

Byliśmy u tesciow - mala trochę jadla,troche spala...
dajemy już 10 kropel espumisanu i teraz walnela taka kupe - spi w nosidełku,bo się nie obudzila jeszcze po powrocie - ze nawet jej to nie obudzilo
dziś nie pilam mleka do kawy, nie jadlam jogurtow,.,.poczekam,moze to to
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:29   #1949
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Zapomnialam - tu podaje sie witamine K w formie zastrzyku zaraz po urodzeniu a D doustnie w formie kropelek. Dwie dziennie.
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:50   #1950
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Sylwia śliczny Bartuś
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 21:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.