Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Druga czesc wątku nosić będzie nazwę:
Były bąki, kupy i marudzenia, od dziś myślimy co dzieciom dać do jedzenia. 1 2,78%
Marchew, jabłko i ziemniaczek, niech nam rośnie zdrowo każdy dzieciaczek. 0 0%
Nasze pociechy poznają nowe smaczki i w miseczkach znajdują marchew, dynię i ziemniaczki. 1 2,78%
Daj mi tę noc, tę jedną noc! Przespaną noc- tę jedną noc! 3 8,33%
Mama biega już od rana, chociaz mocno niewyspana! 0 0%
Skazy, krostki i wysypki- od tygodni męczą wszystkich! 0 0%
Ach to wszystko trudne strasznie- niech to dziecko wreszcie zaśnie! 1 2,78%
Gdzieś promocja na pampersy? Wątek nasz wie o tym pierwszy! 3 8,33%
Uff jak gorąco! Puff jak gorąco! Słuchają maluchy nieustająco 0 0%
Lokomotywa i kaczka dziwaczka to repertuar dla każdego dzieciaczka 0 0%
Na pierwszy ząbek czekamy i dietę malucha rozkminiamy. 1 2,78%
W głos się śmieją dzieci nasze, zaraz będą wciinać kaszę! 9 25,00%
Mama pokaż cały świat, bo ja nie chce lezeć tak! 11 30,56%
Zieleń, złoto, jajecznica- w kupie cała okolica! 1 2,78%
Już marchewka się szykuje, mama dziecku ją gotuje! 2 5,56%
ostre tutaj są rozmowy, wątek mamy odlotowy! 1 2,78%
Rozszerzania diety czas - oby kolki poszły w las! 1 2,78%
Marchew, jabłko dobra rzecz - oby kolki poszły precz 1 2,78%
mamusie listopad-grudzień. 0 0%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-06, 16:41   #3961
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez dizi Pokaż wiadomość
Współczuję skoku a co do rączki mi to wygląda na AZS, u Ciebie w ciąży stwierdzono, tak? U mojego starszaka pojawiły się takie plamy jak był trochę starszy od Twojego Szkraba, byliśmy wtedy u kilku lekarzy i dopiero dermatolog przepisał nam krem Afloderm i jakiś syrop, nie pamiętam nazwy i super pomogło, tylko , że podobno od 1 roku życia można podawać. A u dermatologa właśnie też byliście, czy tylko pediatra?
U dermatologa jeszcze nie byłam ponieważ to wyszło dokładnie jakieś dwa tygodnie temu i na początku dziwnie tylko schodziła skóra z plecków te plamy dopiero w tamtym tygodniu wyszły.

Teraz mamy wizytę u pediatry 26 taką kontrolną, i nie wiem czy iść wcześniej czy czekać.

Ja osobiście jestem zapisana do dermatologa, czekam na wizytę którą mam dopiero 14 marca, a takie plamy dostałam w 6 miesiącu ciąży na dłoniach i kazali mi poczekać do końca ciąży bo miało niby zejść po urodzeniu ( że niby hormony) ale nie zeszło , wiec zapisałam się do dermatologa, ale terminy na marzec .
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 16:57   #3962
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dzisiaj na dzień dobry stawiamy wszystkim mliko z okazji 3 miesięcy
Świętujemy
Bylismy dzisiaj po skierowanie na nastepne kontrolne skierowanie na usg bioderek.Lekarz nawet Tymka nie zbadał Jak do niedawna przyczepiał sie do przykurczu to teraz ma problem z brakiem jąder kostnienia na które wcześniej nie zwrócił uwagi.A przeczytał i powiedział mi to co lekarka nam napisała po usg i wielce mądry Tyle to ja tez wiem.Czytac umiem
Dalej kazał szeroko pieluchować i nosić na żabkę.
Jakos mu nie przeszkadzało wczesniej że jąder kostnienia nie ma.Powiedział że do 16 tygodnia powinny wykształcic się a lekarka do której chodzimy na usg że na razie żeby sie nie martwić bo spokojnie jest jeszcze czas na wykształcenie.Kazała przyjść końcem marca a ten wyznaczył nm termin na 20.03
Ja juz nie wiem,każdy gada to co mu pasuje.

Sory za chaotycznośc ale nie mam dzisiaj weny za bardzo.


Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
napisze ogólnie. Własnie wróciliśmy do domu mieliśmy być o 20 maks ale sie nie wyrobiłam wiec kąpiel dopiero o 22:30 była, teraz mały zasypia przy karuzelce.

Taszaanta- mój maż ma podwójne obywatelstwo, stąd paszport niemiecki. Mając ten paszport, jakieś półtora roku temu babka w konsulacie powiedziała zę mając go ze sobą, ma sie łatwiejszy start w życie . Dlatego te chcę wyrobic no i PODOBNO ale tego nie wiem na 100%. obywatelstwo moze dziedziczyć Kacper jako dziecko, ja nie. No chyba ze bede mieszkac i pracować tam 5 lat to wtedy dostanę, o ile nic nie pokiełbasiłam. NO a skoro mam już tam jechać to chcę skorzystać z tego ze to obywatelsto niemieckie też ma, podobno łatwiej o takie mieszkanie z przydziału czy o pracę czy o jakąś pomoc. Ile w tym prawdy to nie wiem, bo jeszcze nie pojechaliśmy. No a jezyk... hm moja mama była podpytać co i jak w urzędach i babka jej powiedziała ze lepiej zeby choć w stopniu dobrym znać język.. dlatego chciałabym sie nauczyć. Znam podstawowe słowka, ale 5 lat bez jezyka i nie pamiętam nic. A uczyłam sie i naprawdę dużo umiałam . [nawet zajelam w konkursie niemieckim 27miejsce na 1377! w polsce]

Nemosek- w sumie nie wiem, on nie pewny, wydaje m isie ze boi sie ze podzieli losy brata[żyje z socjalu, nie pracuje, nie ma tam nikogo, rodzina sie odsunęła... zreszta sytuacja jak u nas podobna... żona go zostawiła i zabrała dziecko jak tylko sobie podszkoliła jezyk i znajomości miała....] ale myślę ze mogę na niego jakoś wpłynąć tylko póki co chce poprawić nasze stosunki

Powiem Wam co ja w tych 4 miesiacach stosowałam na zasypianie :
- tetre,
-śpiewanie
-WARCZENIE działą do dzisiaj i jak płacze bo przegapie moment zasypiania to zrobie : wrrrrrrrrr i dziecka nie ma.
- -rrrrrrrrrrrrrrrrrrr- działą jak wyyżej
- robienie szumu - szzzzzzzzzz i coraz ciszej.
- karuzelka- tez działą zawsze, nawet w dzień ale w dzien dłuzej bo nie widać swiatełek bo jest za jasno.
- na usypianie zawijałam w rożek, potem jak odkładałam to sie nie zbudzał bo nie było to tak wyczuwalne w rozku ze zmienia pozycje.

Zawsze jak widzę że mały zaciera oczko albo ziewa wiem ze zaraz drzemka- teraz już tylko 10minutówki ale tak ma, kiedys zasypiał na 45minut.. jak ziewnie 2 raz, biore na ręce, albo do łózeczka zanosze. Na rękach- smoczek, tetra blisko buźki, tak żeby miał jak złapać rączkami też, lekko kołyszę, jak jest rozdrażniony to robie rrrrrrrrr,/wrrrrrrrrr/,szzzzzzzzz i już. Jak do łóżeczka to tetrę daje pod policzek, i róg daje przy nosku [on tak lubi,] i kawałek tetry trzyma w rączce. Włączam karuzelkę,daje smoczek, mówię cichutko do niego ze teraz drzemka, włączam na 10minut karuzelke na najcichszy poziom i odchodze. Jak ma gorszy dzień, a zdarza sie zwłaszcza teraz.... to siedze przy łózeczku i rękę mam na jego klacie tak jakby, on trzyma mnie za palec, albo kladzie swoją rękę na mojej. Zasypia. Jak jest marudny to musze przy nim posiedziec, musi mnie widziec.

Kacper czkawki ma często i oczywiście wina gdzie? JEST MU ZA ZIMNO. wszyscy mi mówią ze jak ma czkawkę to mam go ubrać grubiej... a on rozpalony..

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------


ooooo teraz widze. Fajne, włsnie cos takiego myślałam tylko z samochodami, ale zwierzątka też fajne.

Nemosek- mama mieszka teraz niedaleko Szwajcarii, my mieszkalibyśmy bardziej przy Austrii, ale niedaleko siebie, chyba ze cos by sie zmienio w tym temacie.
Fajne sposoby na zasypianie,szczególnie warczenie Przypomniałaś mi że ja czasem w nocy jak mały nie chce usnąć po karmieniu robię ciiiiiiiiiccchhhooo,cccii iiiichuuutkkoooooo i tak w kółko.Pomaga ale rzadko stosuję bo problemu z zasypianiem nie ma.Ot zdarzy sie raz na ruski rok że mu sie oczka od razu nie zamkną
A czkawka to niedojrzałość układu nerwowego.



Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Witam się z raniutka
Natalia dzisiaj spała uwaga uwaga- od 21 do 6:50!!! Rekord!A teraz w konńcu od 3 dni słyszę ( i czuję) że idzie mega kupsko
Nawet wczoraj nie niałam jak jej nauczyć samodzielnego spania bo jak tylko wzięłam na ręcę by odnieść do łóżeczka od razu zasnęła

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wow no to rzeczywiście długo 10 godzin
To dzisiaj masz pewnie dobty humor skoro tak gładko poszło
Dałaś jej butlę na noc czy tylko na cycu tak pospała?

Paulina Korzystna mega ta promocja.Super że kąpiel wróciła na właściwe tory
AksbargSuper że malutka prawidłowo sie rozwija.Zdrówka dla niej

Czytam dalej bo mi nie pocytowało.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 17:22   #3963
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
ryba-a ty dlaczego zbanowana?
Niemiecki jest prosty-ja sie nauczylam w 3 miesiace.Nie perfekt, ale wystarczylo do kazdej komunikacji. Ale ja sie wtedy zawzielam i codziennie robilam ksiazki po kilka rozdzialow na raz.

Christian spal od 20 30 do 5
Mniej więcej to samo napisałam Rybce
Długo!!!!
Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
kciuki za chustowanie,usypianie i brawa za siuski

a u nas sie cos poprzestawialo...mala dzis sie budzila 4-5 razy i w nocy zrobila 2 kupy i teraz 3. pierwszy raz ma zielona,kupe
mam sie martwic?

a co z Rybka??/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Obserwuj i w razie czego do lekarza.Ale czytałam że zielone kupy mogą zdarzac sie przy kp i mm i niekoniecznie musi to byc jakis problem.A co jadłaś?


Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
A mój synek ma chyba jakiś skok. Od wczoraj cały czas wrzeszczy, przy czym łzy mu się nie leją w dodatku jestem z nim cały tydzień sama.
Dzisiaj kończymy 11 tyg.

Ja już nie wiem co mam robić. Byłam z Mikołajem u lekarza i dostałam dla niego tylko balsam do smarowania i żadnych wytycznych co dalej, a jemu te plamy się rozeszły po całym ciele, ręce, nogi, boki brzucha i plecy .


Udało mi się zrobić zdjęcie ręki:
za tydzień.
My tez dostalismy ostatnio tylko maśc cholesterolową i nic więcej.A plamki sie pojawiają co jakis czas,podejrzewam jednak AZS
I też czekam na wizytę u dermatologa(końcem lutego)

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Aksbarg chyba mnie ominęło i nie wiem o co chodziło z Twoja Polą. Ważne, że juz dobrze.
U nas też wzmożone napięcie o rehabilitujemy. Tak jak kociak szczepilam na żółtaczkę i rota, reszta odroczona.

Kociak zazdroszczę nocy, u nas pobudki o 23.30, 2.40 i 4.30 - to ostatnie budzenie to nie wiem o co chodziło ale ryk był taki ze maz pol godziny uspakajal. Może ja coś zle robie ze tyle pobudek... Ale jak zaczyna się wiercić to smoka nie chce i nie da się go wyciszyć żeby zasnął, zaczyna siw regularny płacz i biorę do karmienia...

Jak po takiej nocce czytam ile wasze maluchy spały to mi się płakać chce...

Zaraz napisze do Rybki

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Ktoś z wątku zgłosił post Ryby dot. Męża, że rażący i obraźliwy... Jeszcze 11 dni bana...
Może Miki ma taki system po prostu.Potrzebuje często zjeść,a w późniejszym czasie mu się unormuje i będzie przesypiał więcej godzin.
Moja przyjaciółka ma synka starszego od Tymka o 3 tygodnie i on w nocy je co 2 h wciąż.
Ja tez czytam i sie dziwię bo Tymek nie prześpi na razie jeszcze 8-10 godzin bez jedzonka.Rekord to było 7 godzin.

Kurcze nie kojarzę o jaki post RYBKI chodziło.Jestem w szoku.Kto to zrobił?????


Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Ryba może nas podczytywac, prosiła, żebym Wam napisała, ze będzie za 2 tygodnie
Bez sensu to wszystko
Nie może pisać aż tyle czasu.....

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
może Mikuś po prostu jest głodny. Podobno po skończonym 3 miesiącu maluch na tyle dużo je że powinien przesypiać dłużej.
Może spróbuj jakoś tak zrobić, żeby popołudniami i wieczorami częściej go karmić - wtedy więcej zje i w nocy może nie będzie taki głodny.

Taszanta, mam takie coś jak na zdjęciu. Tam są dwie opcje muzyki (taka radosna do zabawy i spokojniejsza do usypiania - aczkolwiek ja jej raczej nie puszczam bo i mnie i ją chyba też denerwują). Może się kołysać w przód/tył albo też przesuwa się i kołysze się na boki. Czasami małej zdarza się w tym z rana dospać z godzinkę. Albo jak wracam ze spaceru to szybko ją do tego transportuję, włączam i też czasami trochę dosypia.

A ten masaż na którym byłaś to Shantala?


UWAGA, UWAGA!
Iga dwa razy ziewnęła, więc uznałam, że czas na kolejną naukę zasypiania w łóżeczku. Jak zaraz będę strzelać przekleństwami to też bana dostanę
Fajan kołyska-bajer

Ty uważaj bo Cię też zbanują.

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy można jeszcze do was dołączyć?
Trochę tak głupio poczytywać bez udzielania w ogóle.

Mam córkę Polę urodzoną 1 listopada 2013. To moje drugie dziecko - starszy synek 3 latka skończył w styczniu. Myślałam, że sobie jakoś poradzę, ale widzę, że wymiana doświadczeń na forum bardzo by mi się przydała - szczególnie pomysły innych mam i porównanie do waszych dzieciaków.
Hej
Ładne imię
Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
Ja gez sie nie udzielam ale jak czyta, posty dziewczyn to mo lepiej, bonwidze ze inne mamy maja te same problemy. Witaj!


a tak w ogole to gratulacje dla wszystkich mam, ktorym dzieci juz same zasypiaja. jak to osiagnelyscie?

A no i bez kitu, synek w 4 skoku, pooltorej tygodnia przerwy pd ostatniego. Nawet jak spi to sobie poplakuje, ale za to rozpoznaje siebie w lustrze.


Ania
Jakoś automatycznie

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

DZIEWCZYNY gdzie się wszytskie podziałyście?????
Halo!!!WRACAJCIE
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 17:29   #3964
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Aksbarg chyba mnie ominęło i nie wiem o co chodziło z Twoja Polą. Ważne, że juz dobrze.
U nas też wzmożone napięcie o rehabilitujemy. Tak jak kociak szczepilam na żółtaczkę i rota, reszta odroczona.

Kociak zazdroszczę nocy, u nas pobudki o 23.30, 2.40 i 4.30 - to ostatnie budzenie to nie wiem o co chodziło ale ryk był taki ze maz pol godziny uspakajal. Może ja coś zle robie ze tyle pobudek... Ale jak zaczyna się wiercić to smoka nie chce i nie da się go wyciszyć żeby zasnął, zaczyna siw regularny płacz i biorę do karmienia...

Jak po takiej nocce czytam ile wasze maluchy spały to mi się płakać chce...

Zaraz napisze do Rybki

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Ktoś z wątku zgłosił post Ryby dot. Męża, że rażący i obraźliwy... Jeszcze 11 dni bana...


Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy można jeszcze do was dołączyć?
Trochę tak głupio poczytywać bez udzielania w ogóle.

Mam córkę Polę urodzoną 1 listopada 2013. To moje drugie dziecko - starszy synek 3 latka skończył w styczniu. Myślałam, że sobie jakoś poradzę, ale widzę, że wymiana doświadczeń na forum bardzo by mi się przydała - szczególnie pomysły innych mam i porównanie do waszych dzieciaków.
hi
Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Mniej więcej to samo napisałam Rybce
Długo!!!!

Obserwuj i w razie czego do lekarza.Ale czytałam że zielone kupy mogą zdarzac sie przy kp i mm i niekoniecznie musi to byc jakis problem.A co jadłaś?



za tydzień.
My tez dostalismy ostatnio tylko maśc cholesterolową i nic więcej.A plamki sie pojawiają co jakis czas,podejrzewam jednak AZS
I też czekam na wizytę u dermatologa(końcem lutego)


Może Miki ma taki system po prostu.Potrzebuje często zjeść,a w późniejszym czasie mu się unormuje i będzie przesypiał więcej godzin.
Moja przyjaciółka ma synka starszego od Tymka o 3 tygodnie i on w nocy je co 2 h wciąż.
Ja tez czytam i sie dziwię bo Tymek nie prześpi na razie jeszcze 8-10 godzin bez jedzonka.Rekord to było 7 godzin.

Kurcze nie kojarzę o jaki post RYBKI chodziło.Jestem w szoku.Kto to zrobił?????



Bez sensu to wszystko
Nie może pisać aż tyle czasu.....


Fajan kołyska-bajer

Ty uważaj bo Cię też zbanują.


Hej
Ładne imię

Jakoś automatycznie

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

DZIEWCZYNY gdzie się wszytskie podziałyście?????
Halo!!!WRACAJCIE
no wlasnie nie wiem...nic nowego
dziś zrobila 3-wszystkie zielone.

w "pierwszy rok zycia dziecka"pisza,ze intensywnie zielone to normalne kupy kp.

bylysmy na 2,5 godz. spacerku i na obiedzie u moich rodzicow

mala wlasnie zasnela na rogalu przy cycu...
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 17:43   #3965
Basiaaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 342
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
U dermatologa jeszcze nie byłam ponieważ to wyszło dokładnie jakieś dwa tygodnie temu i na początku dziwnie tylko schodziła skóra z plecków te plamy dopiero w tamtym tygodniu wyszły.

Teraz mamy wizytę u pediatry 26 taką kontrolną, i nie wiem czy iść wcześniej czy czekać.

Ja osobiście jestem zapisana do dermatologa, czekam na wizytę którą mam dopiero 14 marca, a takie plamy dostałam w 6 miesiącu ciąży na dłoniach i kazali mi poczekać do końca ciąży bo miało niby zejść po urodzeniu ( że niby hormony) ale nie zeszło , wiec zapisałam się do dermatologa, ale terminy na marzec .
Tochyba AZS, moj mały ma to samo, wczesniej o tym pisałam. Lekarka powiedziała, ze dobrze ze szybko przyszlismy. Nie oamietam karmisz piersia?

że Ryba ma tyleeee nie pisac?
przyznac sie ktora to
Basiaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 17:48   #3966
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Tochyba AZS, moj mały ma to samo, wczesniej o tym pisałam. Lekarka powiedziała, ze dobrze ze szybko przyszlismy. Nie oamietam karmisz piersia?

że Ryba ma tyleeee nie pisac?
przyznac sie ktora to
Tak karmię piersią tylko.
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 18:16   #3967
Basiaaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 342
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Własnie to pytanie zadała mi lekarka. Powiedziała, że mam odstawic cały nabiał i jego pochodne, i obserwowac przez dwa tygodnie, jak nie przejdzie to niestety calkowicie wprowadzenia mleka nutramigen bo Ha jest za słabe.
Basiaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 18:26   #3968
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dzięki za ciepłe powitanie Trochę mi zajmie ogarnięcie, bo nie czytałam za bardzo wcześniej.

dizi - no to faktycznie niewielką różnicę mamy między dzieciakami, bo Kuba z 13.01.2011 a Pola 1.11.2013
A w ogóle u was Kamilek fajnie przyjął Adasia? Fajnie masz dwóch chłopaków

lusesita23 - kupy mogą być czasem zielone. Poli raz też się zdarzyło. Jeśli to taka wpadka to nie ma powodu do niepokoju - byle to nie było na stałe. Może kupka trochę była w pieluszce- wtedy zielenie.

lubiewiedziec - samodzielne zasypianie to myślę w 70% kwestia charakteru dziecka. jednym po prostu przychodzi łatwiej.
Moje oba na szczęście nie miały z tym problemu. Trudniej jest trochę jak się przenosi dziecko do osobnego pokoju i przestaje karmić piersią. Wtedy musiałam się przy starszym trochę bardziej postarać. Rytuały są najważniejsze.

Ja się trochę martwię, bo Pola chce zasypiać i spać z głową odkręconą tyko na jedną i tę samą stronę. Jak jej we śnie odkręcę na drugą to skubana zaraz się znowu odwróci. I nienawidzi leżeć na brzuchu - nawet jak chwilę poleży to teraz już myk i się odwraca sama na plecy.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 18:32   #3969
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Kurcze mały już śpi,a zazwyczaj zasypia około 21.
Ciekawe jak pośpi w ciagu nocy

Ale długi wieczór się szykuje

Edit: Oczaki już otwarte i rozmawia
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 18:37   #3970
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

nemosek, jak to automatycznie? rozwin dla mnie temat snuswojego bobaska
Iga, a wiesz moze jak dziecko od kokysania odstawic?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 18:39   #3971
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Iga witaj
Nemosek zA 3 miesiące
A po co Wam nowe skierowanie na bioderka? Idziecie do innej przychodni? Bo jak nie, to nie potrzebujecie nowego skierowania.

My dzisisj byliśmy na bioderkach. W granicach normy więc ok.
Mamy duzo kłaść na pozycje żaby, wtedy sie odpowiednio kształtują stawy. Za 4 miesiące do kontroli

Glodna jestem, nie wien co by tu zjeść. Hania zasnela przy cycku
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 18:55   #3972
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
nemosek, jak to automatycznie? rozwin dla mnie temat snuswojego bobaska
Iga, a wiesz moze jak dziecko od kokysania odstawic?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jakoś tak samo przyszło Od początku nie było jakiś większych problemów z zasypianiem.Karmiłam małego,polulałam trochę i odkładałam go do koszyka w salonie.I spał.Miałam go na oku.Potem jak ja lub tż szedł spać to przenosił do naszego łóżka.
Ale od jutra już postanowione nie ma zmiłuj,będzie pierwsza próba spania w nocy w łóżeczku.


Obecnie właśnie obczaja swoje rączki i pcha do buźki i cmoka
Ostatnio łapki to jego ulubiona zabawka oprócz maty rzecz jasna

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Iga witaj
Nemosek zA 3 miesiące
A po co Wam nowe skierowanie na bioderka? Idziecie do innej przychodni? Bo jak nie, to nie potrzebujecie nowego skierowania.

My dzisisj byliśmy na bioderkach. W granicach normy więc ok.
Mamy duzo kłaść na pozycje żaby, wtedy sie odpowiednio kształtują stawy. Za 4 miesiące do kontroli

Glodna jestem, nie wien co by tu zjeść. Hania zasnela przy cycku
Idziemy do tej samej przychodni ale ta lekarka przyjmuje tam prywatnie a jak mamy skierowanie to na NFZ nas przyjmuje, ale musi miec je własnie za każdym razem.Ot taka polityka
Co to znaczy w granicach normy?Tak macie napisane?

Też właśnie myślę nad czymś do zjedzenia

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Ale tu cicho i pusto
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:03   #3973
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Idziemy do tej samej przychodni ale ta lekarka przyjmuje tam prywatnie a jak mamy skierowanie to na NFZ nas przyjmuje, ale musi miec je własnie za każdym razem.Ot taka polityka
Co to znaczy w granicach normy?Tak macie napisane?

Też właśnie myślę nad czymś do zjedzenia

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Ale tu cicho i pusto
lekarz powiedział, że do końca nie są jeszcze bioderka ukształtowane, ale na ten wiek jest dobrze.
i pomiary mieszcza sie w widełkach norm.
wyniku usg nie dostalismy, nie daja w tej przychodni
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:04   #3974
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Hej
Dzięki za gratulacje i kciuki, trzymajcie je dalej bo jak widać skutkują

To się porobiło z rybką . Nie chcę nikogo oskarżać ale była już tu osoba która wygłaszała bardziej rażące teksty i nikt jej nie zbanował, nie ma sprawiedliwości na tym świecie .

U mnie leci powolutku, dzień za dniem. Dziś smutno bo Leoś kończyłby 3 mc tak jak Tymuś Nemoska. Pewno tam w górze mają niezłą imprezę . Mnie już dopadła cukrzyca na amen, wczoraj po lekkiej kolacji wywaliło mi 150 ale wsiadłam na rower i w ciągu kilku minut zbiłam do 90. Teraz moje życie kręci się tak; posiłek, pomiar po godzinie, pomiar po 2 godz. i znowu posiłek . Z domu nie bardzo moge wyjść bo albo żarcie albo pomiary o ile żarcie moge zabrać ze sobą to pomiarów już nie bardzo mogę zrobić bo paluchy na dworze zgrabiałe i krew nie chce lecieć .
Na kolejne usg mam się zgłosić 16.02 więc liczę na serducho
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:14   #3975
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Hej
Dzięki za gratulacje i kciuki, trzymajcie je dalej bo jak widać skutkują

To się porobiło z rybką . Nie chcę nikogo oskarżać ale była już tu osoba która wygłaszała bardziej rażące teksty i nikt jej nie zbanował, nie ma sprawiedliwości na tym świecie .

U mnie leci powolutku, dzień za dniem. Dziś smutno bo Leoś kończyłby 3 mc tak jak Tymuś Nemoska. Pewno tam w górze mają niezłą imprezę . Mnie już dopadła cukrzyca na amen, wczoraj po lekkiej kolacji wywaliło mi 150 ale wsiadłam na rower i w ciągu kilku minut zbiłam do 90. Teraz moje życie kręci się tak; posiłek, pomiar po godzinie, pomiar po 2 godz. i znowu posiłek . Z domu nie bardzo moge wyjść bo albo żarcie albo pomiary o ile żarcie moge zabrać ze sobą to pomiarów już nie bardzo mogę zrobić bo paluchy na dworze zgrabiałe i krew nie chce lecieć .
Na kolejne usg mam się zgłosić 16.02 więc liczę na serducho
Trzymamy kciuki za pięknie bijące serduszko!!!A mały Leonek czuwa nad Dzidzią i Tobą.Jesteś silna babka
Cukrzyka mam w rodzinie ,fakt trochę utrudnione jest życie ,ale w Twoim przypadku po ciąży pewnie śladu nie będzie.Tak jak u Kyte.
No i informuj nas na bieżąco
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:14   #3976
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Hej
Dzięki za gratulacje i kciuki, trzymajcie je dalej bo jak widać skutkują

To się porobiło z rybką . Nie chcę nikogo oskarżać ale była już tu osoba która wygłaszała bardziej rażące teksty i nikt jej nie zbanował, nie ma sprawiedliwości na tym świecie .

U mnie leci powolutku, dzień za dniem. Dziś smutno bo Leoś kończyłby 3 mc tak jak Tymuś Nemoska. Pewno tam w górze mają niezłą imprezę . Mnie już dopadła cukrzyca na amen, wczoraj po lekkiej kolacji wywaliło mi 150 ale wsiadłam na rower i w ciągu kilku minut zbiłam do 90. Teraz moje życie kręci się tak; posiłek, pomiar po godzinie, pomiar po 2 godz. i znowu posiłek . Z domu nie bardzo moge wyjść bo albo żarcie albo pomiary o ile żarcie moge zabrać ze sobą to pomiarów już nie bardzo mogę zrobić bo paluchy na dworze zgrabiałe i krew nie chce lecieć .
Na kolejne usg mam się zgłosić 16.02 więc liczę na serducho

Ano byla taka jedna co serio miala nieco obrazlowe komentarze, bo rybka to sie moim zdaniem nie kwalfikuje. I tak sobie mysle ze kto wie czy nie anka janzglosila.
Gratuluje rowerkowania!




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:29   #3977
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Własnie to pytanie zadała mi lekarka. Powiedziała, że mam odstawic cały nabiał i jego pochodne, i obserwowac przez dwa tygodnie, jak nie przejdzie to niestety calkowicie wprowadzenia mleka nutramigen bo Ha jest za słabe.
Ja właśnie jak tylko mu na plecach zaczęła się ta skóra łuszczyć to odstawiłam mleko i jego pochodne ale widzę że nie działa niestety

Chyba będę się musiała szybciej wybrać do lekarza ale w tej przychodni do której chodzę tutaj jest jakość dziwnie. Nie jestem z tym obeznana więc muszę się popytać. Jak przychodzę na wizytę to trafiam na różnych lekarzy i to mi się dziwne wydaje.
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:35   #3978
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

iga, witamy ale masz ładne imię
Co do główki - zachęcaj małą do tego, aby jak najczęściej w ciągu dnia patrzyła na drugą stronę. To może być asymetria, ale nie musi. Może jej to przejść jeszcze. W razie czego - kieruj się do neurologa.

nemosek, to faktycznie pospał

Słuchajcie - sukces był Dzisiaj Igunia 2 razy zasnęła na 30 minut w łóżeczku. Oczywiście proces zasypiania trwał gdzieś w okolicach godziny. Ale zawzięłam się i postanowiłam, że albo będzie spała popołudniami w łóżeczku albo spać nie będzie wcale. No muszę to jakoś przetrwać, bo jak będę codziennie pasować po jakimś czasie to się nigdy nie nauczy.
I też od dzisiaj chcę jej dawać butlę raz dziennie - żeby się nauczyła ssać z butli, bo nie zawsze jej to odpowiadało do tej pory. A musi się nauczyć, bo ja niebawem chcę do fryzjera wybyć
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:39   #3979
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Hej
Dzięki za gratulacje i kciuki, trzymajcie je dalej bo jak widać skutkują

To się porobiło z rybką . Nie chcę nikogo oskarżać ale była już tu osoba która wygłaszała bardziej rażące teksty i nikt jej nie zbanował, nie ma sprawiedliwości na tym świecie .

U mnie leci powolutku, dzień za dniem. Dziś smutno bo Leoś kończyłby 3 mc tak jak Tymuś Nemoska. Pewno tam w górze mają niezłą imprezę . Mnie już dopadła cukrzyca na amen, wczoraj po lekkiej kolacji wywaliło mi 150 ale wsiadłam na rower i w ciągu kilku minut zbiłam do 90. Teraz moje życie kręci się tak; posiłek, pomiar po godzinie, pomiar po 2 godz. i znowu posiłek . Z domu nie bardzo moge wyjść bo albo żarcie albo pomiary o ile żarcie moge zabrać ze sobą to pomiarów już nie bardzo mogę zrobić bo paluchy na dworze zgrabiałe i krew nie chce lecieć .
Na kolejne usg mam się zgłosić 16.02 więc liczę na serducho
Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
Ano byla taka jedna co serio miala nieco obrazlowe komentarze, bo rybka to sie moim zdaniem nie kwalfikuje. I tak sobie mysle ze kto wie czy nie anka janzglosila.
Gratuluje rowerkowania!




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ehhh....kwas się zrobił bez sensu "ktoś" zamotał ://///.Przez to wątek ucierpi
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 19:41   #3980
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Iga Kamilek przyjął brata całkiem dobrze, ale trochę zazdrosny jeszcze jest


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez dizi
Czas edycji: 2014-02-06 o 19:45
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:46   #3981
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
iga, witamy ale masz ładne imię
Co do główki - zachęcaj małą do tego, aby jak najczęściej w ciągu dnia patrzyła na drugą stronę. To może być asymetria, ale nie musi. Może jej to przejść jeszcze. W razie czego - kieruj się do neurologa.

nemosek, to faktycznie pospał

Słuchajcie - sukces był Dzisiaj Igunia 2 razy zasnęła na 30 minut w łóżeczku. Oczywiście proces zasypiania trwał gdzieś w okolicach godziny. Ale zawzięłam się i postanowiłam, że albo będzie spała popołudniami w łóżeczku albo spać nie będzie wcale. No muszę to jakoś przetrwać, bo jak będę codziennie pasować po jakimś czasie to się nigdy nie nauczy.
I też od dzisiaj chcę jej dawać butlę raz dziennie - żeby się nauczyła ssać z butli, bo nie zawsze jej to odpowiadało do tej pory. A musi się nauczyć, bo ja niebawem chcę do fryzjera wybyć
Pospał nie pospał bo to nie jego godzina była
Ale teraz już porządnie usnął
Brawo za postępy!!!A to na 3 godzinki bez karmienia się nie uda wyskoczyć że butlę musisz podać?Czy tylko tak dla bezpieczeństwa w razie wu?

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Idę do lodówki po Bavarię.Mam ochotę się napić
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:55   #3982
NEWTREND
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 912
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
Ja właśnie jak tylko mu na plecach zaczęła się ta skóra łuszczyć to odstawiłam mleko i jego pochodne ale widzę że nie działa niestety

Chyba będę się musiała szybciej wybrać do lekarza ale w tej przychodni do której chodzę tutaj jest jakość dziwnie. Nie jestem z tym obeznana więc muszę się popytać. Jak przychodzę na wizytę to trafiam na różnych lekarzy i to mi się dziwne wydaje.

moim zdaniem to AZS - mój młodszy syn jest alergikiem od urodzenia ma azs i teraz od 1,5 roku astmę stwierdzoną alergiczną więc troszkę wiem w tym temacie. Mi to wygląda na typowe AZS - mój synek miał taką skórę prawie na całym ciałku, najwięcej na kończynach i twarzy. Na białko mleka krowiego nie jest uczulony. U nas okazało się że to uczulenie na orzechy, surowe jabłka, dodatkowo brzoza i leszczyna oraz białko jaja kurzego. Ja karmiłam go piersią przez 1,5 roku i nigdy ani alergolog ani pediatra nie kazali go odstawiać, wręcz mówili ze to dla niego najlepsze. Orzechy zwróć uwagę są w śladowych ilościach prawie we wszystkich słodyczach, więc trzeba ich unikać. Teraz już pyli leszczyna wiec u alergików na nią uczulonych teraz pogarsza się skóra i zaostrza aZS. To jest wszystko powiązane.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Ale Rybkę ktoś nam bez sensu załatwił
NEWTREND jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 19:56   #3983
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Trzymamy kciuki za pięknie bijące serduszko!!!A mały Leonek czuwa nad Dzidzią i Tobą.Jesteś silna babka
Cukrzyka mam w rodzinie ,fakt trochę utrudnione jest życie ,ale w Twoim przypadku po ciąży pewnie śladu nie będzie.Tak jak u Kyte.
No i informuj nas na bieżąco
Wychodzę z założenia że co ma być to bedzie a ostatnio upodobałam sobie takie powiedzonko " wyżej d..y nie podskoczę "
Moj mężuś jest kochany dzisiaj przyniósł mi duży bukiet tulipanów i powiedział że ma wielką nadzieję że w takie rocznice- miesięcznice będzie jeszcze kiedyś przynosił zabawki . Oczywiście informacje będą na bieżąco

Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
Ano byla taka jedna co serio miala nieco obrazlowe komentarze, bo rybka to sie moim zdaniem nie kwalfikuje. I tak sobie mysle ze kto wie czy nie anka janzglosila.
Gratuluje rowerkowania!




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No właśnie jak przeczytałam o banie rybki to też o tym pomyślałam.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 20:02   #3984
NEWTREND
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 912
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Mieliśmy dziś ciężki dzień
najpierw rano bioderka - wszystko jest dobrze u Zosi.
później szczepienie - wybrałam pentaxim 5w1, i do tego żółtaczka. Zosia troszkę popłakała przy żółtaczce ale była dzielna i przy pentaximie nie zapłakała.
Na razie nie jest marudna normalnie zasnęła po kąpieli w łóżeczku i śpi smacznie już godzinkę.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
iga, witamy ale masz ładne imię
Co do główki - zachęcaj małą do tego, aby jak najczęściej w ciągu dnia patrzyła na drugą stronę. To może być asymetria, ale nie musi. Może jej to przejść jeszcze. W razie czego - kieruj się do neurologa.

nemosek, to faktycznie pospał

Słuchajcie - sukces był Dzisiaj Igunia 2 razy zasnęła na 30 minut w łóżeczku. Oczywiście proces zasypiania trwał gdzieś w okolicach godziny. Ale zawzięłam się i postanowiłam, że albo będzie spała popołudniami w łóżeczku albo spać nie będzie wcale. No muszę to jakoś przetrwać, bo jak będę codziennie pasować po jakimś czasie to się nigdy nie nauczy.
I też od dzisiaj chcę jej dawać butlę raz dziennie - żeby się nauczyła ssać z butli, bo nie zawsze jej to odpowiadało do tej pory. A musi się nauczyć, bo ja niebawem chcę do fryzjera wybyć
za zasypianie życzę wytrwałości i na pewno się uda

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Aha
Zosia ma dziś 8 tygodni - waga 5110g klocuś się z niej robi
NEWTREND jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 20:13   #3985
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
moim zdaniem to AZS - mój młodszy syn jest alergikiem od urodzenia ma azs i teraz od 1,5 roku astmę stwierdzoną alergiczną więc troszkę wiem w tym temacie. Mi to wygląda na typowe AZS - mój synek miał taką skórę prawie na całym ciałku, najwięcej na kończynach i twarzy. Na białko mleka krowiego nie jest uczulony. U nas okazało się że to uczulenie na orzechy, surowe jabłka, dodatkowo brzoza i leszczyna oraz białko jaja kurzego. Ja karmiłam go piersią przez 1,5 roku i nigdy ani alergolog ani pediatra nie kazali go odstawiać, wręcz mówili ze to dla niego najlepsze. Orzechy zwróć uwagę są w śladowych ilościach prawie we wszystkich słodyczach, więc trzeba ich unikać. Teraz już pyli leszczyna wiec u alergików na nią uczulonych teraz pogarsza się skóra i zaostrza aZS. To jest wszystko powiązane.[COLOR="Silver"]


Domyślam się że to AZS ja również mam na rękach a to podobno dziedziczne, teraz właściwie bardzo uważam na to co jem, zero nabiału, jajek również, masła, zero słodyczy, lekkie zupki bez śmietany, mięso, makaron, ryż, ziemniaki i już nawet nie mam pomysłów co jeść, nawet się obawiam, że za mało witamin.
Ale piszesz o jabłkach a ja jabłka jem prawie codziennie bo to jedyne owoce które teraz mi teraz wchodzą.
Chyba odstawie i jabłka.
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 20:14   #3986
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Wychodzę z założenia że co ma być to bedzie a ostatnio upodobałam sobie takie powiedzonko " wyżej d..y nie podskoczę "
Moj mężuś jest kochany dzisiaj przyniósł mi duży bukiet tulipanów i powiedział że ma wielką nadzieję że w takie rocznice- miesięcznice będzie jeszcze kiedyś przynosił zabawki . Oczywiście informacje będą na bieżąco


No właśnie jak przeczytałam o banie rybki to też o tym pomyślałam.


Szkoda tylko że"ktoś" załatwia takie sprawy tutaj.Jakiś odwet czy co?
Do


I zapomniałam poprosić Rybę o zmianę wagi .Do to wszystko
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki

Edytowane przez nemosek
Czas edycji: 2014-02-06 o 20:15
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 20:15   #3987
NEWTREND
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 912
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

ania_cz79 a mały może płacze bo go swędzi skóra mojego synka to bardzo swędzi i rozdrapuje w nocy do krwi, a maleństwo nie umie się podrapać to jest marudne. Moja alergolog przepisała mi ELOCOM to jest ze sterydem ale wystarczy raz cieniutko posmarować na noc i rano już praktycznie to znika. Po dwóch trzech dniach praktycznie nie ma śladu no i jest przeciwświądowe. Spytaj pediatrę o to bo to jest na receptę. Nie daj sobie wcisnąć maści protopic bo kosztuje ponad 50zł a jest za słaba i zbankrutujesz na niej a elcom jest skuteczniejszy i stosowany sporadycznie nie zaszkodzi a jest znacznie tańszy. Nie polecam też wszelkich smarowideł sklepowych i kremów. my mamy maść robioną z apteki przepisaną przez lekarza. Z kosmetyków używam dla synka tylko mydła biały jeleń i szampon babydream /smarowanie ciałka oliwką hipp/ , a dla małej tylko żel HIPP i maść bepanten / po oliwce hipp ma wysypkę/ . Żadnych emoliumów i innych drożyzn z apteki bo już wszystko chyba przetestowałam na synku i szare mydło najlepsze.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
Domyślam się że to AZS ja również mam na rękach a to podobno dziedziczne, teraz właściwie bardzo uważam na to co jem, zero nabiału, jajek również, masła, zero słodyczy, lekkie zupki bez śmietany, mięso, makaron, ryż, ziemniaki i już nawet nie mam pomysłów co jeść, nawet się obawiam, że za mało witamin.
Ale piszesz o jabłkach a ja jabłka jem prawie codziennie bo to jedyne owoce które teraz mi teraz wchodzą.
Chyba odstawie i jabłka.
unikaj tylko surowych a podduszone gotowane czy z ciasta to możesz
NEWTREND jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 20:33   #3988
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez NEWTREND Pokaż wiadomość
ania_cz79 a mały może płacze bo go swędzi skóra mojego synka to bardzo swędzi i rozdrapuje w nocy do krwi, a maleństwo nie umie się podrapać to jest marudne. Moja alergolog przepisała mi ELOCOM to jest ze sterydem ale wystarczy raz cieniutko posmarować na noc i rano już praktycznie to znika. Po dwóch trzech dniach praktycznie nie ma śladu no i jest przeciwświądowe. Spytaj pediatrę o to bo to jest na receptę. Nie daj sobie wcisnąć maści protopic bo kosztuje ponad 50zł a jest za słaba i zbankrutujesz na niej a elcom jest skuteczniejszy i stosowany sporadycznie nie zaszkodzi a jest znacznie tańszy. Nie polecam też wszelkich smarowideł sklepowych i kremów. my mamy maść robioną z apteki przepisaną przez lekarza. Z kosmetyków używam dla synka tylko mydła biały jeleń i szampon babydream /smarowanie ciałka oliwką hipp/ , a dla małej tylko żel HIPP i maść bepanten / po oliwce hipp ma wysypkę/ . Żadnych emoliumów i innych drożyzn z apteki bo już wszystko chyba przetestowałam na synku i szare mydło najlepsze.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------


unikaj tylko surowych a podduszone gotowane czy z ciasta to możesz
Maść elocom nawet mam w apteczce bo dostałam od siostry na wakacjach na moje ręce bo nic mi już nie pomagało ale w ciąży ginekolog zabronił mi jej używać to samo karmiąc. Wiec na małym nie odważam się testować.

Ja mieszkam w Niemczech wiec nie wiem jak oni tu podchodzą to tego, czy zapisują tu coś takiego.
Ja teraz dostałam balsam do smarowania, to fakt pomaga ale zapłaciłam za niego 23 e nazywa się Eucerin, w Polsce też jest i kosztuje około 80 zł.
Jeśli będzie pomagał to ok ale testuję również na moich rękach i jest niewielka różnica ale nie ma rewelacji.

Małemu po balsamie poprawiły się plecy, skóra nie schodzi ale jest sucha, narazie na rękach i nogach poprawy nie ma ale zauważyłam że to dopiero się rozwija.
A oliwki hipp używałam do kąpieli i balsamu tylko odstawiłam bo nie wiedziałam czy to nie jest również przyczyna.
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 20:39   #3989
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
ryba-a ty dlaczego zbanowana?
Niemiecki jest prosty-ja sie nauczylam w 3 miesiace.Nie perfekt, ale wystarczylo do kazdej komunikacji. Ale ja sie wtedy zawzielam i codziennie robilam ksiazki po kilka rozdzialow na raz.

Christian spal od 20 30 do 5
czego to się nie robi dla miłości
Cytat:
Napisane przez xxxMikixxx Pokaż wiadomość
Świetne wieści


Cześć Ostatnio prawie w ogóle się nie udzielam. Jakoś nie mogę ogarnąć i później trudno się wbić. Teściowa cały czas u nas pomieszkuje, bo ja nadal nie mogę nic dźwigać.

Amelia rozwija się cudownie. W ogóle jest teraz bezproblemowym dzieckiem. Praktycznie nie płacze, bardzo często się śmieje. Próbuje śmiać się w głos, ale jeszcze jej nie wychodzi Zasypia sama w łóżeczku Na noc odkładamy ją i włączamy karuzelę. Kilka minut i śpi Budzi się na jedzenie. Karmię ją cycem tylko raz lub dwa razy dziennie, bo mam malutko pokarmu. Próbuje cały czas rozkręcić laktację. Karmimy ją NAN Pro 1. Chyba jej pasuje to mleczko, bo brzuszek w ogóle nie boli, kupy też są normalne.

Moje serduszko
ślicznota, a malutka to Ci chyba wynagradza początki kolkowe
Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
A mój synek ma chyba jakiś skok. Od wczoraj cały czas wrzeszczy, przy czym łzy mu się nie leją w dodatku jestem z nim cały tydzień sama.
Dzisiaj kończymy 11 tyg.

Ja już nie wiem co mam robić. Byłam z Mikołajem u lekarza i dostałam dla niego tylko balsam do smarowania i żadnych wytycznych co dalej, a jemu te plamy się rozeszły po całym ciele, ręce, nogi, boki brzucha i plecy .

Udało mi się zrobić zdjęcie ręki:
współczuję wiem jak skok potrafi dać w kość
Biedny Mikołaj...
Cytat:
Napisane przez lubiewiedziec Pokaż wiadomość
myslicie ze skok rozwojowy moze sie zaczac tydzien wczesniej niz ksiazka pisze?


Ania

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy można jeszcze do was dołączyć?
Trochę tak głupio poczytywać bez udzielania w ogóle.

Mam córkę Polę urodzoną 1 listopada 2013. To moje drugie dziecko - starszy synek 3 latka skończył w styczniu. Myślałam, że sobie jakoś poradzę, ale widzę, że wymiana doświadczeń na forum bardzo by mi się przydała - szczególnie pomysły innych mam i porównanie do waszych dzieciaków.

Ale Pola sobie datę wybrała
Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
U dermatologa jeszcze nie byłam ponieważ to wyszło dokładnie jakieś dwa tygodnie temu i na początku dziwnie tylko schodziła skóra z plecków te plamy dopiero w tamtym tygodniu wyszły.

Teraz mamy wizytę u pediatry 26 taką kontrolną, i nie wiem czy iść wcześniej czy czekać.

Ja osobiście jestem zapisana do dermatologa, czekam na wizytę którą mam dopiero 14 marca, a takie plamy dostałam w 6 miesiącu ciąży na dłoniach i kazali mi poczekać do końca ciąży bo miało niby zejść po urodzeniu ( że niby hormony) ale nie zeszło , wiec zapisałam się do dermatologa, ale terminy na marzec .
i weź chcij się leczyć...
Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Dzisiaj na dzień dobry stawiamy wszystkim mliko z okazji 3 miesięcy
.
świętujemyklaski :
dziwnie ten lekarz podszedł do sprawy
A no, na cycusiu
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 20:41   #3990
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
A to na 3 godzinki bez karmienia się nie uda wyskoczyć że butlę musisz podać?Czy tylko tak dla bezpieczeństwa w razie wu?
Wiesz co, ona tak nie konieczne co 3 godziny chce jeść ona w ciągu dnia nadrabia to, że w nocy nie je dużo i czasami to i nawet co godzinę je. Także w razie wu żeby alarmu nie było, bo raczej z farbą na głowie nie przybędę tak szybko
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 21:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.