Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-12, 13:33   #2551
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nie, właśnie szukałam na ich stronie tego balsamu i tam go nie ma. Nie wiem może jakiś wycofany już?
To ten:
https://www.lookfantastic.com/trilog.../10302893.html
Dziękuję
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 13:53   #2552
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Jaki polecicie szampon do włosów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 14:01   #2553
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;74602101]Jaki polecicie szampon do włosów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
naturalny

A tak serio - musisz podać więcej danych, żeby Ci ktokolwiek coś polecił. Chociaż rodzaj włosów i przedział cenowy w jaki celujesz.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 21:59   #2554
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Korah, od kilku dni używam Biomed. Pasta jest ok, można wypróbować dla samego smaku, a ma bardzo przyjemny, bo kokosowo - miętowy, myje ok, choć na takie 3 minutowe szczotkowanie, to trzeba jeszcze trochę pasty dołożyć w trakcie mycia, jedynie można się przyczepić, że słabo odświeża, ale po paście Euthymol to o wielu można tak napisać
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 10:30   #2555
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;74602101]Jaki polecicie szampon do włosów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jeśli jesteś początkująca w temacie naturalnej pielęgnacji, to spróbuj sobie Petal Fresh z Rossmanna.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Korah, od kilku dni używam Biomed. Pasta jest ok, można wypróbować dla samego smaku, a ma bardzo przyjemny, bo kokosowo - miętowy, myje ok, choć na takie 3 minutowe szczotkowanie, to trzeba jeszcze trochę pasty dołożyć w trakcie mycia, jedynie można się przyczepić, że słabo odświeża, ale po paście Euthymol to o wielu można tak napisać
Kusi ten kokosik, ja sobie chyba w takim razie spróbuję wersji intensywnej, bo sugeruje, że ma mocniejszy smak. A jakieś wybielenie zaobserwowałaś Trafna uwaga z tym Euthymolem

Przychodzę z krótkim porównaniem pędzli Annabelle Minerals Kabuki i Flat Top. Obydwa sa bardzo milutkie i delikatne, ale kabuki okazał się dla mnie za miękki do aplikacji podkładu, jednak Flat Top jest tym ideałem, natomiast kabuki jest też za miękki do aplikacji brązera, zjada strasznie produkt, ale nawet jakby nie zjadał, to jest za miękki i nie zblendowałby brązera jak należy, jest też za duży do nakładania rozświetlacza i różu. U mnie nadaje się jedynie do pudru.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 16:02   #2556
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie obydwa się sprawdzają, ananas-papaja daje od razu widoczny efekt gładkości i takiej promiennej skóry, tropikalny jest delikatniejszy, ale też ten efekt idzie nim osiągnąć po 2-3 użyciach. Naprawdę obydwa są spoko ale wiadomo, jeśli jest bardzo wrażliwa skóra, to ten tropikalny jest raczej dedykowany, ale ananas-papaja może się okazać, że też nie podrażni.
Ty Korah powinnaś bloga założyć, bo wszystko co piszesz to daje w zakładkę

Kusisz tym serum Ava i pamiętam coś mówiłaś o kremie kiedyś pod oczy też z Ava prawda?

https://www.ava-sklep.pl/ava-laborat...-pod-oczy.html widziałaś ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 16:20   #2557
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ty Korah powinnaś bloga założyć, bo wszystko co piszesz to daje w zakładkę

Kusisz tym serum Ava i pamiętam coś mówiłaś o kremie kiedyś pod oczy też z Ava prawda?

https://www.ava-sklep.pl/ava-laborat...-pod-oczy.html widziałaś ?
Korci mnie blog, z resztą już kiedyś miałam przygodę z blogiem Ale jak widzę, ile blogów wyrosło jak grzybów po deszczu, to nie wiem czy mi się chce Blogosfera nie ma najlepszej opinii, cierpią na tym blogi naprawdę wartościowe, nie wiem, czy chcę się babrać w tym bajorku.

O serum pisałam na innym wątku, na tym też zrobię wpis za niedługo, bo używam już i bardzo mi się podoba.

Natomiast o kremie pod oczy to nie ja pisałam, bo nigdy żadnego tej firmy nie miałam. Pierwszy raz widzę te aktywatory, jak widzę napis lifting, to od razu mam błysk w oku ale zauważ, że te aktywatory nie są eko, nie mają ecocertu Mają natomiast silikon i EDTĘ, ale nie są jakieś bardzo złe.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-13, 19:01   #2558
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
naturalny

A tak serio - musisz podać więcej danych, żeby Ci ktokolwiek coś polecił. Chociaż rodzaj włosów i przedział cenowy w jaki celujesz.
Do włosów szybko przetłuszczających się i cena do 50 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 19:40   #2559
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;74642326]Do włosów szybko przetłuszczających się i cena do 50 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
To masz duże pole do manewru, dużo fajnych szamponów naturalnych znajdziemy w tej cenie
Bardzo silnie oczyszczające:
australian tea tree
avalon cytrynowy
cedrowe mydło babci agafii
czarny szampon przeciwłupieżowy babci agafii
desert essence cytryna

Łagodniejsze, ale też dobrze oczyszczające:
orientana z neem i zieloną herbatą
phenome do tłustych i przeciwłupieżowy
green people oczyszczający
white agafia łopianowy
natura siberica do tłustych
bjobj z białą glinką
urtekram z ghassoul
lavera (od jakiegoś czasu używam ich szamponu basis łagodnego do częstego stosowania i jest po prostu super!)
petal fresh tea tree
biała glinka myjąca w saszetce babci agafii
yves rocher pokrzywowy
cartier z octem rozmarynowym

Fajnie też działa dodanie do szamponu porcji glinki (zielona, biała, ghassoul) i mycie włosów tą mieszanką.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 19:59   #2560
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
To masz duże pole do manewru, dużo fajnych szamponów naturalnych znajdziemy w tej cenie
Bardzo silnie oczyszczające:
australian tea tree
avalon cytrynowy
cedrowe mydło babci agafii
czarny szampon przeciwłupieżowy babci agafii
desert essence cytryna

Łagodniejsze, ale też dobrze oczyszczające:
orientana z neem i zieloną herbatą
phenome do tłustych i przeciwłupieżowy
green people oczyszczający
white agafia łopianowy
natura siberica do tłustych
bjobj z białą glinką
urtekram z ghassoul
lavera (od jakiegoś czasu używam ich szamponu basis łagodnego do częstego stosowania i jest po prostu super!)
petal fresh tea tree
biała glinka myjąca w saszetce babci agafii
yves rocher pokrzywowy
cartier z octem rozmarynowym

Fajnie też działa dodanie do szamponu porcji glinki (zielona, biała, ghassoul) i mycie włosów tą mieszanką.
Co prawda nie ja wywołałam temat, ale chciałabym się wtrącić z pytaniem, gdzie kupujecie te szampony? Petal Fresh jest w Rossie, a reszta? można je dorwać stacjonarnie?
Glinka rozpuszcza się zupełnie w szamponie?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 22:28   #2561
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Kusi ten kokosik, ja sobie chyba w takim razie spróbuję wersji intensywnej, bo sugeruje, że ma mocniejszy smak. A jakieś wybielenie zaobserwowałaś Trafna uwaga z tym Euthymolem
Nie używam długo, ale mam wrażenie, że zęby są odrobinę bielsze.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-14, 08:31   #2562
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Co prawda nie ja wywołałam temat, ale chciałabym się wtrącić z pytaniem, gdzie kupujecie te szampony? Petal Fresh jest w Rossie, a reszta? można je dorwać stacjonarnie?
Glinka rozpuszcza się zupełnie w szamponie?
Ja głównie w sklepach internetowych kupuję (iwos. lawendowaszafa24, matique, skarbiec natury i na iherbie).
W aptekach koło mnie mają rosyjskie i produkcji sylveco, więc tam zachodzę jak mi coś z tego asortymentu jest potrzebne. Nie lubię jeździć po całym mieście, żeby skompletować to co bym chciała, szkoda mi czasu. Dlatego nawet niespecjalnie się interesuje co gdzie można stacjonarnie dostać i oblegam sieć .
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-14, 08:38   #2563
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Co myślicie o stosowaniu oleju sojowego w kosmetykach? Sporo kontrowersji jest wokół tego oleju, ze względu na to, że uprawiana soja w większości jest modyfikowana genetycznie i pryskana mocnymi środkami ochrony roślin. W kuchni nie używam tego oleju, nie jem tofu i generalnie unikam jeśli się da, ale wiadomo soja jest dodawana do wielu produktów spożywczych. Problem w tym, że sporo kosmetyków naturalnych (m.in. sporo kosmetyków Sylveco) mają w składach olej sojowy, a nie ma informacji jakiego pochodzenia ten olej jest.


Przed długim weekendem doszły do mnie:
- mydełko Biolaven- jak zwykle dla córki, która lubi pachnące mydełka
- żel aloesowy wiadomo który, w dużym opakowaniu, co by na lato starczyło,
- maseczka Orienatany neem i drzewo herbaciane. Szukałam żelowej, ale w końcu nie mogąc się zdecydować postanowiłam kupić gotową maseczkę z glinką, bo przy wyższych temperaturach cera się przetłuszcza mocniej. Poza tym nie mam już żadnej maseczki do twarzy a nie lubię saszetek kupować ani nie zawsze mi się chce mieszać. No i ostatnio kosmetyki Orientany zaczęły mi się podobać. Zobaczymy jak będzie z tą maseczką

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2017-06-14 o 14:08
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-15, 15:08   #2564
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Co myślicie o stosowaniu oleju sojowego w kosmetykach? Sporo kontrowersji jest wokół tego oleju, ze względu na to, że uprawiana soja w większości jest modyfikowana genetycznie i pryskana mocnymi środkami ochrony roślin. W kuchni nie używam tego oleju, nie jem tofu i generalnie unikam jeśli się da, ale wiadomo soja jest dodawana do wielu produktów spożywczych. Problem w tym, że sporo kosmetyków naturalnych (m.in. sporo kosmetyków Sylveco) mają w składach olej sojowy, a nie ma informacji jakiego pochodzenia ten olej jest.


Przed długim weekendem doszły do mnie:
- mydełko Biolaven- jak zwykle dla córki, która lubi pachnące mydełka
- żel aloesowy wiadomo który, w dużym opakowaniu, co by na lato starczyło,
- maseczka Orienatany neem i drzewo herbaciane. Szukałam żelowej, ale w końcu nie mogąc się zdecydować postanowiłam kupić gotową maseczkę z glinką, bo przy wyższych temperaturach cera się przetłuszcza mocniej. Poza tym nie mam już żadnej maseczki do twarzy a nie lubię saszetek kupować ani nie zawsze mi się chce mieszać. No i ostatnio kosmetyki Orientany zaczęły mi się podobać. Zobaczymy jak będzie z tą maseczką
Sam olej sojowym jest dobrym olejem, ale ważne jest jego pochodzenie.
Olej sojowy kosmetykach Sylveco pochodzi z ekologicznych, polskich upraw, wolnych od GMO
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-15, 16:14   #2565
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Nadal testuję włoskie kosmetyki z Biofficina Toscana i Idea Toscana. Bardzo przypadł mi do gusty szampon Idea Toscana
https://biolinea.pl/normalizujacy-sz...ana-p-547.html
oraz anyżowy żel do higieny intymnej, który może być też stosowany do mycia twarzy
https://biolinea.pl/zel-do-mycia-cia...ana-p-569.html
Również jestem bardzo zadowolona z pomadki do ust
https://biolinea.pl/oliwkowa-pomadka...ana-p-556.html

Mamo ochotę na dalsze poznawanie marek. I nawet deo w kremie Biofficina Toscana polubiłam, bo pacnie obłędnie niczym kwiaciarnia i przez to jestem w stanie wybaczyć mu wady.

Ponadto doszedł do mnie w końcu żywy krem do twarzy od Alchemia Lasu i dziś wieczorem zaczynam testy.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 20:03   #2566
ewka_marchewka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 80
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Nadal testuję włoskie kosmetyki z Biofficina Toscana i Idea Toscana. Bardzo przypadł mi do gusty szampon Idea Toscana
https://biolinea.pl/normalizujacy-sz...ana-p-547.html
oraz anyżowy żel do higieny intymnej, który może być też stosowany do mycia twarzy
https://biolinea.pl/zel-do-mycia-cia...ana-p-569.html
Również jestem bardzo zadowolona z pomadki do ust
https://biolinea.pl/oliwkowa-pomadka...ana-p-556.html


Mamo ochotę na dalsze poznawanie marek. I nawet deo w kremie Biofficina Toscana polubiłam, bo pacnie obłędnie niczym kwiaciarnia i przez to jestem w stanie wybaczyć mu wady.

Ponadto doszedł do mnie w końcu żywy krem do twarzy od Alchemia Lasu i dziś wieczorem zaczynam testy.
Szampon z odżywką polecam. Dla mnie rewelacyjny. Jest mega wydajny i fajnie odbija włosy od nasady. Poza tym ciekawy zapach i podczas mycia uczucie lekkiego ochłodzenia.

Zaciekawiłaś mnie tą Alchemią Lasu. Mieli fajne stoisko na targach ale nie skusiłam się na zakupy. Daj znać jak się sprawuje ten krem do twarzy.
ewka_marchewka_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 10:38   #2567
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Moje zbiory

Nie ma tego dużo .

Do włosów
Greenatural Linseed Oil & Nettle Shampoo
Phitofilos Pure Amla Powder - odżywka
Phitofilos Hazelnut Brown Hair Color - mieszanka henny i ziół do farbowania (sprawdzona, kolejne opakowanie)

Do twarzy
BIO SEASONS Cleansing Micellar Water
Khadi Pure Rose Water - do tonizowania, maseczek itp
Pai Skincare Muslin Face Cloth - do oczyszczania
Weleda Wild Rose Smoothing Night Cream
Weleda Wild Rose Smoothing Eye Cream
PHB Ethical Beauty Skin Perfect Gel with Aloe & Rose
TEA Natura Ghassoul - Argilla Saponifera - maseczka do twarzy (w słoiku po oleju kokosowym )

Pozostałe
Biolu Olive Oil Soap - do mycia ciała, zamiast żelu do golenia
Lavera Basis Sensitiv Toothpaste Mint
Alterra Deo - Balsam Sensitiv
REUTTER Super Deo

Z filtrów do twarzy
AVIVIR Aloe Vera Sun Lotion SPF30, o takim składzie
Cytat:
INCI: Aloe Barbadensis Leaf Extract* (70%), C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Glyceryl Stearate, Glycerin, Diethylhexyl Butamido Triazone, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.
http://www.aloevera.dk/page117.aspx?recordid117=55
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0004.jpg (62,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0005.jpg (61,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0006.jpg (51,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tea-natura-ghassoul-argilla-saponifera-691054-en.jpg (23,4 KB, 34 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 13:21   #2568
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Przyszły moje Pony Hütchen. Tym razem dla równowagi po leśnym Erlkönig i bagiennym Dandyrella zamówiłam same słodycze i kwiaty.

Sommermädchen - zapach rzeczywiście zgodnie z nazwą dziewczęcy, kwiatowo-pudrowy
Löwenherz - kwiatowy, ale bardziej rześki niż ww, chyba głównie lilie i frezje w nim czuję (choć wg producenta żadnych frezji tam nie ma)
Te dwa mam w wersji 25 ml. Do tego dwie próbki:
Kokoskuss - nie przepadam za tym zapachem w kosmetyce i tym razem też mi się nie podoba, jakieś takie tanie czekoladki kokosowe czuję. Zapach jest raczej mało trwały.
Cherry Blossom - też nie moje klimaty, bardzo "tanio" i mydlanie mi pachnie.

Oczywiście z próbek wycieka olej i muszę je trzymać na płatku kosmetycznym.

Chciałam limitowany Keinhorn o zapachu truskawek i waty cukrowej, ale akurat były same duże, więc zrezygnowałam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 08:36   #2569
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przyszły moje Pony Hütchen. Tym razem dla równowagi po leśnym Erlkönig i bagiennym Dandyrella zamówiłam same słodycze i kwiaty.

Sommermädchen - zapach rzeczywiście zgodnie z nazwą dziewczęcy, kwiatowo-pudrowy
Löwenherz - kwiatowy, ale bardziej rześki niż ww, chyba głównie lilie i frezje w nim czuję (choć wg producenta żadnych frezji tam nie ma)
Te dwa mam w wersji 25 ml. Do tego dwie próbki:
Kokoskuss - nie przepadam za tym zapachem w kosmetyce i tym razem też mi się nie podoba, jakieś takie tanie czekoladki kokosowe czuję. Zapach jest raczej mało trwały.
Cherry Blossom - też nie moje klimaty, bardzo "tanio" i mydlanie mi pachnie.

Oczywiście z próbek wycieka olej i muszę je trzymać na płatku kosmetycznym.

Chciałam limitowany Keinhorn o zapachu truskawek i waty cukrowej, ale akurat były same duże, więc zrezygnowałam.


Mi tylko Lowenherz pewnie by pasował Lubię frezje!
Fajnie mieć kilka zapachów i zmieniać- nie nudzą się tak szybko i smarujesz się tym, na co masz ochotę Chyba domówię sobie jeszcze Perfect Matcha. bo teraz mam tylko owocowe i kwiatowe (Bluten..., Rock a Hula, próbki CitrusFizz, Shibuya) i czasami brakuje mi "czegoś"

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie ma tego dużo .

Do włosów
Greenatural Linseed Oil & Nettle Shampoo
Phitofilos Pure Amla Powder - odżywka
Phitofilos Hazelnut Brown Hair Color - mieszanka henny i ziół do farbowania (sprawdzona, kolejne opakowanie)

Do twarzy
BIO SEASONS Cleansing Micellar Water
Khadi Pure Rose Water - do tonizowania, maseczek itp
Pai Skincare Muslin Face Cloth - do oczyszczania
Weleda Wild Rose Smoothing Night Cream
Weleda Wild Rose Smoothing Eye Cream
PHB Ethical Beauty Skin Perfect Gel with Aloe & Rose
TEA Natura Ghassoul - Argilla Saponifera - maseczka do twarzy (w słoiku po oleju kokosowym )

Pozostałe
Biolu Olive Oil Soap - do mycia ciała, zamiast żelu do golenia
Lavera Basis Sensitiv Toothpaste Mint
Alterra Deo - Balsam Sensitiv
REUTTER Super Deo

Z filtrów do twarzy
AVIVIR Aloe Vera Sun Lotion SPF30, o takim składzie

http://www.aloevera.dk/page117.aspx?recordid117=55

Fajny zbiór
A co Ci się sprawdza- z czego jesteś zadowolona, używasz regularnie?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-19, 09:25   #2570
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny zamawiałyście w sklepie internetowym kontigo?
Składałam zamówienie 12 czerwca, tydzień temu, zapłaciłam od razu i cisza...
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 12:08   #2571
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale przestawiłaś się dopiero co z antyperspirantów, dobrze kojarzę Jeśli tak, to niestety, ostrzegałam, że tak może być po odstawieniu, niejedna z nas tak miała, to trzeba przetrwać Nie wiem, czy zmiana zapachu coś pomoże, obserwuj bo z tygodnia na tydzień powinno być tak, że zapach będzie coraz rzadziej wyczuwalny i coraz później.
No tak, niecały miesiąc używam. Dzisiaj skapitulowałam i użyłam kulki Vichy, no nie daję rady tak brzydko pachnieć . Na pewno spróbuję jeszcze, bo domówiłam 2 zapachy.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Korci mnie blog, z resztą już kiedyś miałam przygodę z blogiem Ale jak widzę, ile blogów wyrosło jak grzybów po deszczu, to nie wiem czy mi się chce Blogosfera nie ma najlepszej opinii, cierpią na tym blogi naprawdę wartościowe, nie wiem, czy chcę się babrać w tym bajorku.
Ja bym czytała z przyjemnością

***
Korah, rzeczywiście fajny peeling z Organic Shop
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 12:43   #2572
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Wzięło mnie coś na odkrywanie nowych smarowideł do ust i zamówiłam te:
http://leorganic.pl/kategoria/dla-ma...am-do-ust-7-ml
http://leorganic.pl/kategoria/dla-ma...am-do-ust-7-ml
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 13:09   #2573
martusiakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Vichy jak najbardziej ok tylko gdyby nie ten zapach... ale do włosów jeszcze zamówiłam sobie preparat amlanforte po miesiącu włosy są jak złotko xxx polecam najmocniej również Greenatural Linseed Oil & Nettle Shampoo jest genialny

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-19 o 15:05 Powód: reklama
martusiakaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 21:49   #2574
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cześć jakiś czas temu pytałam Was o radę i dostałam pomocne odpowiedzi, dlatego zadam kolejne pytanka, a dokładniej chodzi mi o metodę OCM.

Czy to ma sens jeśli masuję twarz mieszanką olei, ale jednak zmywam żelem (akurat mam z Fitomedu), lekko rozcieńczonym? Satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie i chyba jestem zbyt leniwa na cały rytuał opisywany w internecie,do tego nie chcę mieć zaczerwienionej skóry od przecierania ręcznikami, jednak czy takie działanie ma sens? Na razie stosuję 2 tyg i mam lekki wysyp ale nie rezygnuję. Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 08:02   #2575
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Co myślicie o stosowaniu oleju sojowego w kosmetykach? Sporo kontrowersji jest wokół tego oleju, ze względu na to, że uprawiana soja w większości jest modyfikowana genetycznie i pryskana mocnymi środkami ochrony roślin. W kuchni nie używam tego oleju, nie jem tofu i generalnie unikam jeśli się da, ale wiadomo soja jest dodawana do wielu produktów spożywczych. Problem w tym, że sporo kosmetyków naturalnych (m.in. sporo kosmetyków Sylveco) mają w składach olej sojowy, a nie ma informacji jakiego pochodzenia ten olej jest.


Przed długim weekendem doszły do mnie:
- mydełko Biolaven- jak zwykle dla córki, która lubi pachnące mydełka
- żel aloesowy wiadomo który, w dużym opakowaniu, co by na lato starczyło,
- maseczka Orienatany neem i drzewo herbaciane. Szukałam żelowej, ale w końcu nie mogąc się zdecydować postanowiłam kupić gotową maseczkę z glinką, bo przy wyższych temperaturach cera się przetłuszcza mocniej. Poza tym nie mam już żadnej maseczki do twarzy a nie lubię saszetek kupować ani nie zawsze mi się chce mieszać. No i ostatnio kosmetyki Orientany zaczęły mi się podobać. Zobaczymy jak będzie z tą maseczką
Ja mam info od producenta Sylveco, że wszystkie ich oleje używane do produkcji kosmetyków są nierafinowane, a tak to nie znam pochodzenia, ale można ich zapytać.

Fajne zakupy

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
No tak, niecały miesiąc używam. Dzisiaj skapitulowałam i użyłam kulki Vichy, no nie daję rady tak brzydko pachnieć . Na pewno spróbuję jeszcze, bo domówiłam 2 zapachy.

Ja bym czytała z przyjemnością

***
Korah, rzeczywiście fajny peeling z Organic Shop
Tym posunięciem z Vichy prawdopodobnie wracasz do punktu wyjścia, no ale próbuj, a może jesienią i zimą będzie Ci łatwiej się przestawić.



Fajny, często po niego sięgam, a to już objaw, że nie jest zły

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Cześć jakiś czas temu pytałam Was o radę i dostałam pomocne odpowiedzi, dlatego zadam kolejne pytanka, a dokładniej chodzi mi o metodę OCM.

Czy to ma sens jeśli masuję twarz mieszanką olei, ale jednak zmywam żelem (akurat mam z Fitomedu), lekko rozcieńczonym? Satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie i chyba jestem zbyt leniwa na cały rytuał opisywany w internecie,do tego nie chcę mieć zaczerwienionej skóry od przecierania ręcznikami, jednak czy takie działanie ma sens? Na razie stosuję 2 tyg i mam lekki wysyp ale nie rezygnuję. Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak masz wysyp, to nie wróżę sukcesu z tą metodą.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 08:11   #2576
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tym posunięciem z Vichy prawdopodobnie wracasz do punktu wyjścia, no ale próbuj, a może jesienią i zimą będzie Ci łatwiej się przestawić.



Fajny, często po niego sięgam, a to już objaw, że nie jest zły
No wiem, może dzisiaj znów spróbuję PH i będę bardziej twarda.

Mam mangowy, a w kolejce czeka belgijska czekolada

***
Fajny krem do rąk ostatnio kupiłam - ochronny dr. Konopka's (to nie rosyjska firma, jakby co, tylko litewska )

I balsam poprawiający koloryt z Zielonego Laboratorium
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 08:16   #2577
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Cześć jakiś czas temu pytałam Was o radę i dostałam pomocne odpowiedzi, dlatego zadam kolejne pytanka, a dokładniej chodzi mi o metodę OCM.

Czy to ma sens jeśli masuję twarz mieszanką olei, ale jednak zmywam żelem (akurat mam z Fitomedu), lekko rozcieńczonym? Satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie i chyba jestem zbyt leniwa na cały rytuał opisywany w internecie,do tego nie chcę mieć zaczerwienionej skóry od przecierania ręcznikami, jednak czy takie działanie ma sens? Na razie stosuję 2 tyg i mam lekki wysyp ale nie rezygnuję. Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To akurat dobrze, że zmywasz żelem, ale szukaj takiego z łagodnymi detergentami. Nie zmyte dobrze oleje, mogą szkodzić skórze np. u mnie spowodowały podskórne wypryski trudne do leczenia i zostawiające ślady. Ja zamieniłam oleje na olejek hydrofilny z BU. Zmywa się bardzo dobrze przez dodatek emulgatora. A potem domywam jeszcze łagodnym żelem. Poza tym wysyp wg mnie wcale nie jest dobrym objawem, bo oleje rozpulchniają pory i lubią tam pozostać. Więc uważaj żeby sobie nie zaszkodzić.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 08:44   #2578
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak masz wysyp, to nie wróżę sukcesu z tą metodą.
Jestem tego samego zdania
Wydaje mi się, że po początkowych zachwytach nad OCM mało kto tak naprawdę przy tej metodzie oczyszczania twarzy pozostał. Znacie kogoś, kto to latami praktykuje?
Zwłaszcza, że olejki myjące są o wiele bardziej komfortowe w stosowaniu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 08:52   #2579
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dzięki wielkie! Ten wysyp nie jest jakiś tragiczny, jedynie w okolicach ust, brody właśnie gdzie miałam najwięcej zanieczyszczeń 'siedzących' w skórze. Może się pory oczyszczają? Nie wiem. Jeszcze popróbuję i najwyżej odstawię. A o olejach myjących chętnie poczytam, tym bardziej, że nawet te delikatne żele trochę ściągają mi skórę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 09:08   #2580
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
No wiem, może dzisiaj znów spróbuję PH i będę bardziej twarda.

Mam mangowy, a w kolejce czeka belgijska czekolada

***
Fajny krem do rąk ostatnio kupiłam - ochronny dr. Konopka's (to nie rosyjska firma, jakby co, tylko litewska )

I balsam poprawiający koloryt z Zielonego Laboratorium
Ja mam mango i kawowy, kawowy pachnie takim jakby karmelem i cappucino Czekoladowego nie spotkałam.

Daj znać, czy fajny ten balsam ZL


A u mnie w drogerii Jasmin pojawiły się hydrolaty Bioline za 20 zł i Ecocera, mają puder ryżowy i bambusowy, myślę, czy by się nie skusić. Przejdę się, może mają testery. Niestety, pozostałe kosmetyki Ecocery to tzw. pseudo eko W gazetce widzę też okazje z zestawami z Sylveco, Biolaven i Vianek.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania
Wydaje mi się, że po początkowych zachwytach nad OCM mało kto tak naprawdę przy tej metodzie oczyszczania twarzy pozostał. Znacie kogoś, kto to latami praktykuje?
Zwłaszcza, że olejki myjące są o wiele bardziej komfortowe w stosowaniu.
Ja właśnie myślę, że może i jest spore grono zwolenników OCM, ale próbują modyfikować tę metodę, kombinują i dochodzą szybko do wniosków, że są łatwiejsze warianty tej metody, dlatego klasyczne OCM już niewiele osób stosuje. Po prostu próbują na początku prostych mieszanek do czasu, aż się zorientują, co ich skóra lubi, a czego nie i znajdą dobrego gotowca o złożonym składzie ułatwiającego proces mycia i skracającego czas mycia przy jednakowym lub lepszym efekcie.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie! Ten wysyp nie jest jakiś tragiczny, jedynie w okolicach ust, brody właśnie gdzie miałam najwięcej zanieczyszczeń 'siedzących' w skórze. Może się pory oczyszczają? Nie wiem. Jeszcze popróbuję i najwyżej odstawię. A o olejach myjących chętnie poczytam, tym bardziej, że nawet te delikatne żele trochę ściągają mi skórę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja osobiście nie wierzę w oczyszczanie się i detoks skóry po olejach, ale jeśli nie ma tragedii, nie jest gorzej, niż było dotychczas, to nie należy się zniechęcać, zwłaszcza, że są pewne korzyści metody OCM, głównie to ograniczenie stosowanych chemikaliów, skóra dostaje same naturalne składniki
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.