.:: Zelixa::. - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-12, 08:11   #2761
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: .:: Zelixa::.

Nie wiem czy to przez zelixe czy przez moje uparte odchudzanie ale jestem po 6 dniach na tabletkach - dziś wzięłam 7 i mam w tym czasie ... z 72 do 68,9 nie to, że się nie cieszę. Przede wszystkim mam już 6 z przodu. Kolejna motywacja - utrzymać to. Zaznaczam, że na diecie byłam już dużo wcześniej niż wzięłam się za tabletki. Startowałam z wagi prawie 80 kilo... .
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 08:30   #2762
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez MamaAmelki Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to przez zelixe czy przez moje uparte odchudzanie ale jestem po 6 dniach na tabletkach - dziś wzięłam 7 i mam w tym czasie ... z 72 do 68,9 nie to, że się nie cieszę. Przede wszystkim mam już 6 z przodu. Kolejna motywacja - utrzymać to. Zaznaczam, że na diecie byłam już dużo wcześniej niż wzięłam się za tabletki. Startowałam z wagi prawie 80 kilo... .

nie chce cie dolowac ale ja zaczynalam z waga 90 kg po paru dniach zobaczylam 85 a potem 88, a potem 87.5 wiec na poczatku tak waga skacze nie ciesz sie zbytnio ani nie doluj tylko rob swoje;d
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 09:30   #2763
Ann33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 17
GG do Ann33
Dot.: .:: Zelixa::.

Skądś znam te skoki na wadze. U mnie również tak było... raz 0.5kg mniej raz 1kg więcej. Ale od kiedy odstawiłam zelkę (10 dni) nie ma tych kłopotów. Miałam pójść do lekarza no ale nie dotarłam ponieważ dzieci na zmianę są chore. A bóle w klatce piersiowej ustąpił. I powiem Wam, że nawet przez ten tydzień schudłam o kolejne 1.7 kg. Nie mam napadów głodu, więc chyba mój organizm nie potrzebuje tych tabletek i świetnie sobie radzi. Jeszcze kilka kg i na początku zobaczę "6". A startowałam od zawrotnej wagi 89, a z zelką 83 kg przy 160 wzrostu. Bałam się, ze cóż to będzie jak odstawię zelkę. Tymczasem jest dobrze, tylko na początku miałam spadki napięcia, mniej energii i byłam zmęczona. Trzymajcie się dziewczyny!
__________________
89/.../83,1/82,2/81,2/80.4/79,/78.1--------------65kg 23.07.2008 -89kg 10.10.2008 - 83.1kg(zelka) 27.10.2008 - 80.4kg(odstawiłam zelkę) 12.11.2008 - 78.1kg(bez zelki)
Ann33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 09:33   #2764
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: .:: Zelixa::.

wcale mnie nie zdołowałaś. liczę się z tym. cały czas odchudzania to wzloty i upadki. ale nie nastawiam się na te upadki. wyszłam z jednego jakiś czas temu, z podwójną motywacją. no i trzymam się. a to, że wróci mi kilo czy dwa mnie nie zrazi. jestem bardzo dumna z tego, że każdego dnia waga wskazuje mi stopniowo coraz mniej. to zbliża mnie do kolejnego celu... jak narazie 10 kilo już za mną. Kawał dobrej roboty wykonałam. jeszcze kolejne 10 schudnę - kto wie, może do końca roku i może mi to wystarczy, w co wątpię od stycznia bez względu na to ile będę ważyć chcę przejść na dietę stabilizacji wagi... wigilia zapewne zapowiada się groźnie - tyle smakołykówco jak co, ale wcale dużo czasu nie zostało!!! tym bardziej, że to ja zapraszam całą rodzinę do siebie na święta, więc już zaczynam przygotowania, rozliczenia, menu itd... .
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 09:44   #2765
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

swieta to okropny czas zwlaszcza po switach zostaje tyle jedzenia.... troche sie boje odstwienie zeli ze nie opanuje sie z jedzeniem.. ale mam nadzieje ze dam rade.

jak myslicie jak pojde po 2 opakowanie zeli to dostane jakies skierowanie na badania?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 09:53   #2766
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: .:: Zelixa::.

skierowanie na badania możesz poprosić od zwykłego lekarza a nie od lekarza dietetyki. nie może Ci odmówić. często marudzą, ale to ich zasr*** obowiązek posłuchać pacjenta jeśli ma wątpliwości. wystarzczy że powiesz że jesteś na kuracji odchudzającej i jest Ci to potrzebne. a jak nie to ja nawet nie biore skierowania i idę na badania bez tego... nie wiem z czym to jest związane, ale mam takie laboratorium na osiedlu. a tak wogóle to nie masz co robić chyba narazie badań... jak już robić to taki pełny kompleks razem z echo serca itd - co jest ważne przy tych tabletkach.
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 10:03   #2767
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

wlasnie ze te tabletki przepisala mi moj lekarka rodzinna ktora jest pediatra...
rok temu bylam u niej i robilam wszystkie badania, pewnie przez to teraz przepisala mi ten lek bez badan, pozatym widziala moj wypis ze szpitala.

tak mysle ze skoncze przygode z zelixa na drugim lub trzecim opakowaniu, i sprobuje swoich sil;d
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-12, 11:21   #2768
614101marta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: .:: Zelixa::.

Witam
Na początku chciałabym sie przywitac ze wszystkimi! Fajnie ze znalazlam takie forum, dzisiaj 10 dzień biore Zelixe, nie wiem jeszcze czy coś schudłam, bo nie mam w domu wagi ale wydaje mi się, że tak, mam 163cm i 75kg więc conajmniej o 10 -12 za dużo. Mam nadzieje, że tym razem się uda. Jak zapewne każda z Was przerabiałam już wszystkie diety kapuściane, kopenhaskie itp... Jak na razie 10 dni udaje mi się jakoś trzymać dietę... No ale co to jest 10 dni Proszę o doping Trzymam kciuki za Was!
614101marta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 12:04   #2769
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez 614101marta Pokaż wiadomość
Witam
Na początku chciałabym sie przywitac ze wszystkimi! Fajnie ze znalazlam takie forum, dzisiaj 10 dzień biore Zelixe, nie wiem jeszcze czy coś schudłam, bo nie mam w domu wagi ale wydaje mi się, że tak, mam 163cm i 75kg więc conajmniej o 10 -12 za dużo. Mam nadzieje, że tym razem się uda. Jak zapewne każda z Was przerabiałam już wszystkie diety kapuściane, kopenhaskie itp... Jak na razie 10 dni udaje mi się jakoś trzymać dietę... No ale co to jest 10 dni Proszę o doping Trzymam kciuki za Was!
Cześć Marta fajnie że się dołączasz do nas
Dziś byłam u mojej lekarki i była zachwycona moimi zgubionymi kilogramami
W sumie to nie aż tak dużo bo coś ponad 3 kg spadku, ale wydaje mi się że schudłam troszkę wiecej tylko teraz przy okresie mam zatrzymanie wody w organiźmie.Moja lekarka stwierdziła, że sama musi wypróbować Zelę na sobie:P
Niestety z baseniku nici mam zapalenie pęcherza i nie mogę iść do zimnej wody
Ciekawa jestem jakie będa moje postepy w odchudzaniu po okresie
Dziś 13tabletka Zeli Muszę sobię kupić nową wagę bo ta moja chyba już nie zadziała
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 12:41   #2770
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

ja dzis wzielam 20 tableteke zeli, moj organizm sie chyba juz na nia uodparnia. ale poprosze lekarke zeby mi nastepnym razem ta mocniejsza przepisala,

a wy cwiczycie troszke czy jestescie takimi leniuszkami jak ja?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 21:45   #2771
zelixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Dot.: .:: Zelixa::.

ja jestem straaaaaasznym leniuchem i nie ćwiczę dzis nawet zjadlam słodycze potem znowu kawka i dalej slodycze praktycznie prócz nich nic dzis nie zjadłam
zelixa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 06:13   #2772
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

a ja od dzis zabieram sie za cwiczenia. bo bede miala okres i to zlagodzi moje bole;d
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 08:41   #2773
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Jejku dziewczyny jakie mam straszne napady głodu to juz nie moge wytrzymać...naszczescie jakoś mi się udaje, ale żyję od śniadania do śniadania bo wtedy jem najbardziej pożywne rzeczy.
Mam pytanie czy któraś z Was prowadzi samochód przy Zeli?? bo ja będe miała nie długo egzamin z prawa jazdy i nie wiem czy powinnam odstawić Zelę czy to nie jest az tak konieczne, szczerze to nie chciałabym odstawiać.
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 08:53   #2774
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

musisz zaczac wiecej jesc zeby nie miec napadow glodu rozumiesz odkad zaczelam wiecej jesc w ciagu dnia to wieczorem nawet mi przez mysl nie przejdzie zeby cos zjesc
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 09:17   #2775
zelixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Dot.: .:: Zelixa::.

wiatm wszystkich dziś 7 dzień jak biorę zelixe ale powiem szczerze ,że nie zauważyłam żeby waga spadła może przez pierwsze dwa-trzy dni ale potem to juz kiepsko powiem szczerze ,że ciągle jestem głodna nie wiem dlaczego a szczególnie nie mogę sie powstrzymać od słodyczy
zelixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 09:22   #2776
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez zelixa Pokaż wiadomość
wiatm wszystkich dziś 7 dzień jak biorę zelixe ale powiem szczerze ,że nie zauważyłam żeby waga spadła może przez pierwsze dwa-trzy dni ale potem to juz kiepsko powiem szczerze ,że ciągle jestem głodna nie wiem dlaczego a szczególnie nie mogę sie powstrzymać od słodyczy
a ja mam wstret slodyczowy

moze zle sie odzywiasz?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 09:30   #2777
Hanai1243
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez Tolaa19 Pokaż wiadomość
Jejku dziewczyny jakie mam straszne napady głodu to juz nie moge wytrzymać...naszczescie jakoś mi się udaje, ale żyję od śniadania do śniadania bo wtedy jem najbardziej pożywne rzeczy.
Mam pytanie czy któraś z Was prowadzi samochód przy Zeli?? bo ja będe miała nie długo egzamin z prawa jazdy i nie wiem czy powinnam odstawić Zelę czy to nie jest az tak konieczne, szczerze to nie chciałabym odstawiać.
Witaj Tolaa19
Ja jestem na 26 tabletce Zeli i 4,5kg mniej.Jeśli chodzi o Twoje pytanie to ja od początku prowadzę samochód bez problemu. Fakt mam prawko ciut dłużej ale mi Zela nie przeszkadzaPozdrawi am serdecznie i trzymam na egzaminie.
Hanai1243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 10:10   #2778
zelixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
a ja mam wstret slodyczowy

moze zle sie odzywiasz?
ale ci zazdroszczę może masz rację ale ja uwielbiam słodycze przed chwila nie miałam co zjeśc złodkiego to zjadłam miód maskra
zelixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 11:00   #2779
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

naucz sie jesc racjonalnie 5 posilkow dziennie! bo jak nie to branie zeli mija sie z celem!!! bo jak skonczysz ja brac to przytyjesz dwa razy tyle. ale to twoj wybor
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 15:03   #2780
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: .:: Zelixa::.

Moja waga zaczyna się teraz stabilizować... czyli praktycznie stoi w miejscu, lekkie wahania. Ale byłam na to przygotowana, więc z tego powodu się nie dołuję. Spaliłam dziś trochę kalorii i teraz chwilę odpoczywam przed zajęciem się obiadem (makaron łazanki z cebulką i jajkiem - pycha!) Generalnie nie mam dokuczliwych skutków ubocznych. Tylko uczucie chłodu spowodowane traceniem warstw tłuszczu Pierwszy dzień miałam tylko taki, że mogłam non stop spać i nawet nie miałam siły się kłócić. W sumie po 8 tabletkach spadło mi 3.3kg ale już wszystko wróciło do normalnego mojego tempa chudnięcia czyli 200g dziennie na minusie. Zawsze tak miałam... . A teraz zmykam ...
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 16:12   #2781
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Cześć dziewczynki kurcze bez wagi czuj się jak bez ręki...:/ a jakoś nie mam czasu żeby ją kupić:/ a coś wydaje mi się że chyba przytyłam:/ bo ciasno mi w spodniach a w stanikach luźno więc chyba tylko biust mi spadł
Ostatnio nic nie ćwiczę:/ ale dziś idę na horror to pewnie wyjdę kilo lżejsza tak ze strachu się wypocę:P
W pn do dietetyka pędzemam nadzieję że coś pomoże mi w odchudzaniu
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 16:55   #2782
mania86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: .:: Zelixa::.

czesc dziewczyny dolanczam sie do was....ogolnie to planuje kupic zelixe i zaczac ja brac bo jestem w angli i przytylam strasznie(( jest poprostu masakra jestem zalamana probowalam nie jesc biegac i na basen chodzic ale nic powiem wam szczerze ze troche sie boje brac tych tabletek gdyz jedne komenty byly ok a drugie straszne i sama niewiem czy bac sie tych skutkow ubocznych?? napiszcie mi prosze...pozdrawiam serdecznie i czy wiecie czy w angli ja dostane? jak tak to gdzie?

Edytowane przez mania86
Czas edycji: 2008-11-13 o 16:59
mania86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 17:05   #2783
mania86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: .:: Zelixa::.

czesc dziewczyny zamierzam kupic zelioxe tylko niewiem gdzie mam szukac jej w angli i czy tu wogole ona jest? moze ktoras wie?
mania86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:33   #2784
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez mania86 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny dolanczam sie do was....ogolnie to planuje kupic zelixe i zaczac ja brac bo jestem w angli i przytylam strasznie(( jest poprostu masakra jestem zalamana probowalam nie jesc biegac i na basen chodzic ale nic powiem wam szczerze ze troche sie boje brac tych tabletek gdyz jedne komenty byly ok a drugie straszne i sama niewiem czy bac sie tych skutkow ubocznych?? napiszcie mi prosze...pozdrawiam serdecznie i czy wiecie czy w angli ja dostane? jak tak to gdzie?

hejka witamy to zalezy ile masz kg nadwagi jak pojdziesz do lekarza i on uzna ze zelixa jest ci potrzebna to ci ja przepisze i ja kupisz zelixe albo meridie
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:39   #2785
agatka74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: .:: Zelixa::.

cześć! jestem nowa na tym forum.Proszę o pomoc, bo chcę iść do lekarza po receptę ale się boję, że mnie wyrzuci. mam 170 cm wzrostu i 83 kg. źle się czuję z samą sobą. co mam zrobić. Muszę schudnąć bo juz mi kręgosłup nawala.mąż niedługo przyjeźdza i jak mnie zobaczy taką grubą to zawał jak nic...
agatka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:42   #2786
agatka74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: .:: Zelixa::.

proszę Was! boję się trochę tej zelixy, żeby się nic nie stało- mam syna i mam dla kogo żyć, a wypowiedzi są różne. Powiedzcie mi jakie badania muszę wcześniej zrobić????
agatka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:50   #2787
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez agatka74 Pokaż wiadomość
cześć! jestem nowa na tym forum.Proszę o pomoc, bo chcę iść do lekarza po receptę ale się boję, że mnie wyrzuci. mam 170 cm wzrostu i 83 kg. źle się czuję z samą sobą. co mam zrobić. Muszę schudnąć bo juz mi kręgosłup nawala.mąż niedługo przyjeźdza i jak mnie zobaczy taką grubą to zawał jak nic...

skoro boisz sie pojsc do lekarza po zelixe to kup sobie jakies swinstwo przez internet ktore bedzie sie nazywalo zelixa a w srodku to moze byc witamina c albo jakis inny narkotyk. ty nie masz duzej nadwagi postaraj sie to sama zrzucic a nie truc tym organizmu w ciagu 2 miesiecy mozesz zrzucic te kg
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:54   #2788
mania86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: .:: Zelixa::.

tylko ze ja jestem w angli a tutaj tego leku nie ma! w kazdym razie mam 161cm i waze ok 75 kilo w polsce nie bylam od 8 miec a przed wyjazdem wazylam 59 kg wiec jak wroce z taka waga to moi rodzice a juz nie wspomne o znajomych dostana zawalu(
mania86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:55   #2789
agatka74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: .:: Zelixa::.

tylko jak???? nie jest to proste.byłam już na dietach i co? nic... jo-jo
agatka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:57   #2790
agatka74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: .:: Zelixa::.

a jeszcze jedno FIOLUSIEK ty brałaś zelixe???
agatka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.