.:: Zelixa::. - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-13, 19:18   #2791
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez mania86 Pokaż wiadomość
tylko ze ja jestem w angli a tutaj tego leku nie ma! w kazdym razie mam 161cm i waze ok 75 kilo w polsce nie bylam od 8 miec a przed wyjazdem wazylam 59 kg wiec jak wroce z taka waga to moi rodzice a juz nie wspomne o znajomych dostana zawalu(
przejmujesz sie tym co powiedza inni? a ty co myslisz o twoich kolezankach ma dla ciebie znaczenie czy waza 50 kg czy 90?


ja biore zelixe od 3 tygodni. a bylas u dietetyka?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 19:45   #2792
mania86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: .:: Zelixa::.

powiem ci ze troche sie przejmuje a poza tym to zle sie czuje we wlasnej skorze juz!! nie mieszcze sie juz w stare rzeczy...porazka poprostu...w polsce umialam schudnac ale tutaj niewiem co jest nie mam nad tym kontroli chyba jedzenie i klimat inne tu sa bo co innego?....
mania86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 19:54   #2793
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez mania86 Pokaż wiadomość
powiem ci ze troche sie przejmuje a poza tym to zle sie czuje we wlasnej skorze juz!! nie mieszcze sie juz w stare rzeczy...porazka poprostu...w polsce umialam schudnac ale tutaj niewiem co jest nie mam nad tym kontroli chyba jedzenie i klimat inne tu sa bo co innego?....

rob to samo co w polsce zeby schudnac bylas u dietetyka?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 08:51   #2794
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Jejku dziewczyny! wy nie macie aż takiej nadwagi by brać tabletki!! kupcie sobie chrom, czerwona herbatę i karnet na basen i dacie rade1 nie trzeba wam tabletek bonie macie az tak duzo do zrzucenia 10 czy 15 kg to nie jest naprawdę dużo..
Co do efektów ubocznych to jest różnie nie są az takie straszne, ale ja wam odradzam Zelę bo macie naprawdę głupie kg do zrzócenia...
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 09:30   #2795
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez Tolaa19 Pokaż wiadomość
Jejku dziewczyny! wy nie macie aż takiej nadwagi by brać tabletki!! kupcie sobie chrom, czerwona herbatę i karnet na basen i dacie rade1 nie trzeba wam tabletek bonie macie az tak duzo do zrzucenia 10 czy 15 kg to nie jest naprawdę dużo..
Co do efektów ubocznych to jest różnie nie są az takie straszne, ale ja wam odradzam Zelę bo macie naprawdę głupie kg do zrzócenia...

kazda tabletka wywoluje jakies skutki uboczne. ale pamietajcie ze zelixa to jest silny lek na otylosc a nie nadwage!! SKORO chcecie sobie szkodzic to prosze bardzo
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 16:24   #2796
mania86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: .:: Zelixa::.

moze dla was te 10 czy 15kg nie jest duzo...ale dla mnie tak...gdybym schudla tyle ile bym chciala zmieniloby sie moje zycie...moje samopoczucie itp...a w angli nie moge schudnac! probowalam robic tak jak w polsce ale tu jest inny klimat i zupelnie inne jedzenie!!! czym bardziej sie staram tym jest gorzej!! wiec chyba jedyny ratunek to zelixa ...moja kolezanka bierze i w mies schudla 15kg!! ja bym chciala wazyc z 52kg i juz mi starczy...ale nie dam rady schudnac az tyle chodzac na basen czy mniej jesc...tutaj w angli pogoda dobija i czlowiek po pracy jest zmeczony...(nie tak jak w polsce...) i jedynym pocieszeniem jest batonik lub cos slodkiego...ja juz napisalam do kumpeli i mi przysle zelixe lada dzien wiec napisze wam o efektach
mania86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 18:31   #2797
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez mania86 Pokaż wiadomość
moze dla was te 10 czy 15kg nie jest duzo...ale dla mnie tak...gdybym schudla tyle ile bym chciala zmieniloby sie moje zycie...moje samopoczucie itp...a w angli nie moge schudnac! probowalam robic tak jak w polsce ale tu jest inny klimat i zupelnie inne jedzenie!!! czym bardziej sie staram tym jest gorzej!! wiec chyba jedyny ratunek to zelixa ...moja kolezanka bierze i w mies schudla 15kg!! ja bym chciala wazyc z 52kg i juz mi starczy...ale nie dam rady schudnac az tyle chodzac na basen czy mniej jesc...tutaj w angli pogoda dobija i czlowiek po pracy jest zmeczony...(nie tak jak w polsce...) i jedynym pocieszeniem jest batonik lub cos slodkiego...ja juz napisalam do kumpeli i mi przysle zelixe lada dzien wiec napisze wam o efektach
No Mania zrobisz jak chcesz...ale żaden lekarz o zdrowych zmysłach nie przepisałby Ci tego leku...W Angli też napewno są dietetycy więc na początek mogłaśtego spróbować właśnie pójść do dietetyka
.Przeczytaj dobrze ulotke przed rozpoczęciem kuracji mam nadzieje że się zniechęcisz i jednak zrezygnujesz...Naprawdę jest wiele innych sposobów na zbicie tych kilogramów..Ja musze zrzócic z 25 a to jest dużo.
Czy wiesz ze Zelixa może podziałać również w inny sposob?czyli zamiast schudnąć przytyjesz?? Nie mowie ze tak bedzie ale też tak może być(to jest właśnie ten jeden z całej listy efektów ubocznych)
Zelixa to jest już konieczność...No nie wiem jeżeli juz tak bardzo chcesz i widzę że Cię nie przekonamy to przynajmniej zażywaj tą najsłabszą...Ja zażywam 10 czyli to jest ta najsłabsza chyba,nie bierz czasem 15 bo pomyślę że juz kompletnie na głowę upadłaś...
Powodzenia...ale dobrze radzę jeszcze się zastanów..
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 18:56   #2798
zelixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Dot.: .:: Zelixa::.

dziewczyny a po jakim czasie ustapiły Wam działania niepożądane??????????
zelixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 19:42   #2799
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez zelixa Pokaż wiadomość
dziewczyny a po jakim czasie ustapiły Wam działania niepożądane??????????

u mnie po tygodniu ale czasem serce mi szybciej bije
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 19:44   #2800
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: .:: Zelixa::.

mój organizm już całkowicie zaczął olewać tablety. Po dziesiątej po prostu mogła bym już zakończyć kurację. Z początku jeszczecoś było nie tak z ciśnieniem, biciem serca, ogólnie OK, ale teraz już nawet waga ani drgnie. nawet przy rygorystycznej diecie.
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 19:59   #2801
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez MamaAmelki Pokaż wiadomość
mój organizm już całkowicie zaczął olewać tablety. Po dziesiątej po prostu mogła bym już zakończyć kurację. Z początku jeszczecoś było nie tak z ciśnieniem, biciem serca, ogólnie OK, ale teraz już nawet waga ani drgnie. nawet przy rygorystycznej diecie.

widzisz bo zle sie odzywiasz.... i chcesz od razu schudnac ale tak sie nie da i nie zalamuj sie tym ze waga stoi tylko rob swoje
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 20:05   #2802
koszykarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: .:: Zelixa::.

Hello, chcialam sie przywitac z Wami dziewczyny ))

tak sobie czytam i czytam i postanowilam sie odezwac ) w kupie razniej )

ja jem zele 27dzien i narazie wszystko jakby luzniejsze, ale nie mam wagi w chacie wiec nie mam jak sprawdzic dokladnie ))
1szego dnia mialam lekko cisnienie podniesione ale to akurat w moim przypadku bylo ok. dodatkowo potem bylo kilka dni tzw : "utrudnionej kupki" ale musli z pelnego ziarna i owsianka pomogly

mam do Was pytania: czy widziecie u siebie wahania nastroju?? wieksze rozdraznienie i jesli ktoraz z was miala to kiedy minelo???

pozdrowka koszi
koszykarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 20:15   #2803
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

no takie wachania nastroju to zawsze przed okresem mam. ale po zeli czasem bardziej sie denerwuje nawet byle drobiazg potrafi mnie doprowadzic do szalu i robie awanture ale mam nadzieje ze mi to przejdzie
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 21:38   #2804
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez MamaAmelki Pokaż wiadomość
mój organizm już całkowicie zaczął olewać tablety. Po dziesiątej po prostu mogła bym już zakończyć kurację. Z początku jeszczecoś było nie tak z ciśnieniem, biciem serca, ogólnie OK, ale teraz już nawet waga ani drgnie. nawet przy rygorystycznej diecie.

W tym może właśnie sęk - pytanie ile i co ty jesz biorąc zelixę?
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 22:28   #2805
zelixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Dot.: .:: Zelixa::.

wiecie co dziewczyney ja jestem zadowolona z zelixy ale jeśli chodzi o wahania nastroju i rozdraznienie to jest tragicznie po prostu nic mi nie odpowiada i nie pasuje w 30 sekund popadam w furię a za chwilę płaczę albo się śmieję i myślę że chyba poproszę lekarza o inne leki o podobnym działaniu
zelixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 07:07   #2806
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Cześć dziewczynki
Dzis zobaczyłam 7 z przodu no jest to 79,5 ale 7 jest
teraz powolutku i cierpliwie aż dojdę do 6
Kurcze nie wiem co sie dziję ale budze się rano i czuję się jakbym miała okropnego kaca,poprostu zle sie czuje kreci mi sie w glowie jest mi slabo,no nie wiemto pewnie od Zeli, mam nadzieje ze przejdzie bo mam juz dosyc takich porankow..
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 07:21   #2807
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez Tolaa19 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
Dzis zobaczyłam 7 z przodu no jest to 79,5 ale 7 jest
teraz powolutku i cierpliwie aż dojdę do 6
Kurcze nie wiem co sie dziję ale budze się rano i czuję się jakbym miała okropnego kaca,poprostu zle sie czuje kreci mi sie w glowie jest mi slabo,no nie wiemto pewnie od Zeli, mam nadzieje ze przejdzie bo mam juz dosyc takich porankow..

gratuluje ale ci powiem ze ci zazdroszcze tej 7 ja czekam na swoja

a co do tych objawow to powiedz jak sie odzywiasz?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 07:51   #2808
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
W tym może właśnie sęk - pytanie ile i co ty jesz biorąc zelixę?
śniadania jem bardzo lekkie. Obiad - główny posiłek mojego dnia jem bardzo syto. Np wczoraj kotlet schabowy z ziemniakami i sałatką z kapusty. Później suszone owoce na podwieczorek i orzechy a na kolację kanapka z masłem i żółtym serem. W sobotę na obiad zrobiłam i jadłam ziemniaki z sosem i mięsem... do tego cały słoik grzybków marynowanych... . A wcześniej... wizyta w mc donaldzie. Nie głodzę się, broń boże to nie dla mnie. Lubię jeść, lubię smakołyki. Nie przepadam tylko za słodyczami. Generalnie ziemniaków też nie lubię. Do obiadów biorę sobie po jednej łyżce. Nie mieszam tłuszczów i węgli razem za bardzo... staram się. Lubię natomiast ryż, kaszę i warzywa. Jestem na diecie 1000 kalorii. Jem wszystko, ale z umiarem. Nie spieszy mi się z utratą wagi. Jestem już teraz zadowolona z tego co osiągnęłam i bardziej zależy mi na podtrzymaniu tego. A z tabletek w najbliższym czasie rezygnuję. One działają jak placebo. I tyle... .
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 08:20   #2809
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
gratuluje ale ci powiem ze ci zazdroszcze tej 7 ja czekam na swoja

a co do tych objawow to powiedz jak sie odzywiasz?
Moim głównym posiłkiem jest sniadanie raz jem jajecznicę, innym razem kanapki z razowego chlebka z serkiem i ważywami, kolejne moje posiłki top owoce ważywa, sery białe, jogurty to zalezy od dnia.Staram się nie jesć juz tak duzo jaj bo jadłam ich sporo za duzo...
Wczoraj pozwoliłam sobie zjesć cały duży obiad rosół, nózka z kurczaka(smażona:/) ziemniaczki i sórówka.
Są dni że jem naprawde zbyt malo ale to z powodu braku czasu...bo kiedy już mam okazję cos zjeść to jest już godz 19 a po 19 juz nie jem.
Wydaje mi się że jem w miarę normalnie tzn nie głodzę się, duzo pije więc nie wiem skąd ten kac...
Fiolusiek już niedługo i zobaczysz swoją 7 cierpliwosci.Ja juz nie moge się doczekac 6 bo wiem że wtedy juz pójdzie jak z płatka
Kurcze musze zacząć się wiecej ruszać bo zflaczeje...
Dziewczyny stosujecie jakieś balsamy ujędrniające??
Ja kupiłam sobie Vichy Lipometric jest to żel wyszczuplajacy żeźbiący sylwetkę.Słyszałam o nim tyle rewelacji że postanowiłam sama go wypróbować, moze akurat będą takie rewelacje jak u innych.Mam taką nadzieję.Kosztował aż 100zł ale się skusiłam.Najgorsze jest jednak to że wyczytałam na opakowaniu że on pomaga tylko wtedy gdy sie go stosuje i miesiąc po zakończeniu a później skóra chyba znów jest taka jak była...Chociaż moja kumpela już nie stosuje go i dalej efekt pozostał.
Napiszcie co stosujecie?czy na biust też cos stosujecie bo to też bardzo ważne boję się że po kuracji zostana mi same sutki i to obwisłe:P:P:P
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 08:56   #2810
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

tzn jak nie bedziesz wogole cwiczyc i za szybko schudniesz to skora ci obwisnie.... ja mam zamiar kupic jakis balsam ujedrniajacy i oliwke dla dzieci i wcierac w brzuch podobno to pomaga
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 09:34   #2811
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
tzn jak nie bedziesz wogole cwiczyc i za szybko schudniesz to skora ci obwisnie.... ja mam zamiar kupic jakis balsam ujedrniajacy i oliwke dla dzieci i wcierac w brzuch podobno to pomaga
No właśnie wiem dlatego mam zamiar ostro wziać się za siebię tzn 3 razy w tygodniu basenik a poza tym ćwiczenia w domku, tylko narazie miałam tydzień okresu i nie ruszałam sie kompletnie...:/ tak mnie bolał brzuch że każdy ruch był dla mnie męka, naszczęście teraz miesiąc bez bólów dlatego trzeba to wykorzystać
Co do oliwki dla dzieci to ona Ci tylko natłuści skórę, chyba że kupujesz ja do masarzu brzuszka i szczypanka to wtedy owszem pomoże nawet bardzo
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 10:47   #2812
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez Tolaa19 Pokaż wiadomość
No właśnie wiem dlatego mam zamiar ostro wziać się za siebię tzn 3 razy w tygodniu basenik a poza tym ćwiczenia w domku, tylko narazie miałam tydzień okresu i nie ruszałam sie kompletnie...:/ tak mnie bolał brzuch że każdy ruch był dla mnie męka, naszczęście teraz miesiąc bez bólów dlatego trzeba to wykorzystać
Co do oliwki dla dzieci to ona Ci tylko natłuści skórę, chyba że kupujesz ja do masarzu brzuszka i szczypanka to wtedy owszem pomoże nawet bardzo
a stosowalas ta oliwke?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 13:32   #2813
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Oliwke stosowałam by poprostu natłuścić skórę, żeby byłamięciutka itd, ale przy okazji niezauważyłam jakiejś jędrności po samym smarowaniu;/ po masarzu tak i po szczypaniu ale to trzeba robic codiennie i nie jest to przyjemne:/ przynajmniej to szczypanko
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 13:37   #2814
Tolaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: .:: Zelixa::.

Jejq gdyby nie ta 7 z przodu to pewnie ze złości poszłabym do sklepu po wielką furę lodów, czekoladek i cukierków...ale chyba pójdę tylko po fajki....chyba nepewno tylko po fajki...
Taką mam furię że zaraz rozwalę głową ścianę...ciężko połączyć nerwy i stres z dietą...
No ale jak uda się przetrwać to przynajmniej o tyle będe lepsza niż jestem teraz
Tolaa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 22:01   #2815
zelixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Thumbs down Dot.: .:: Zelixa::.

dzis wziełam 10 tabletkę i zobaczyłam na wadze tylko 1kg mniej((((( załamka normalnie nie wiem co jest grane jem chleb pełnoziarnisty jem mniej a nic(((( co dalej??????
zelixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 23:56   #2816
beata b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: .:: Zelixa::.

czesć ,dolączyłam do was dziś ,takze chcialambym się podzielić swoim doswiadczeniami z zelixa.Ja zaczełam brać zelixe od końca czerwca,zaczełam od 10 -bralam ją dwa miesiące( w tym czsie schudłam 6,5 kg.) od września biorę 15 .Biorę już prawie 6 miesięcy,ostatni miesiąć to biorę w kratkę jak mi sie przypomnij -w sumie schudłam 14kg chcę schudnąć jeszcze 10. Dziś moja bratowa mnie nastraszyła że ta zelixa jest na bazie narkotyku -czy wam coś na ten temat wiadomo?,podobno trudno ją potem odstawić.
beata b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 07:23   #2817
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

Cytat:
Napisane przez zelixa Pokaż wiadomość
dzis wziełam 10 tabletkę i zobaczyłam na wadze tylko 1kg mniej((((( załamka normalnie nie wiem co jest grane jem chleb pełnoziarnisty jem mniej a nic(((( co dalej??????
moze po prostu musisz rozhustac przemiane materii jedne osoby chudna szybciej a drugie wolniej im wolniej chudniesz tym mniejsza szansa na jojo powinno sie tyle chudnac ile sie tylo

zelixa ma podobne dzialanie jak amfetamina ale na pewno to nie jest narkotyk
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 09:08   #2818
zelixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 49
Dot.: .:: Zelixa::.

wydajce mi sie ze nie jest aż taka straszna przeceiż przepisuje ją lekarz prawda? ajesli piszeszze bierzesz ja w kratkę to nie jesteś uzależniona od niej tak mi sie wydaje
zelixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 09:41   #2819
MamaAmelki
Raczkowanie
 
Avatar MamaAmelki
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa / Stargard
Wiadomości: 173
Dot.: .:: Zelixa::.

Prawdą jest, że Sibutramina - z której składa się Zelixa powoduje w organizmie podobne reakcje jak Amfetamina. Jest to naukowo stwierdzone natomiast nikt głośno o tym nie mówi ze względów oczywistych. Stąd podwyższone ciśnienie, częstość bicia serca, suchość w ustach. Po amfetaminie jest to samo. Dawniej moje koleżanki właśnie za pomocą amfy się odchudzały bo była łatwiej dostępna niż ten lek. Tylko, że typowy narkotyk brany na własną rękę uzależnia. A lek - pod okiem lekarza nie. Zaczyna się i kończy na różnych dawkach. A oto materiał z Wikipedii.
Sibutramina: Chlorowodorek sibutraminy - lek anorektyczny (hamujący łaknienie), stosowany w leczeniu otyłości (obesitas). Mechanizm działania polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego noradrenaliny, serotoniny i dopaminy. Nasila poposiłkowe uczucie sytości oraz zwiększa wydatek energetyczny, prawdopodobnie zwiększając termogenezę, co łącznie prowadzi do zmniejszenia masy ciała. W przeważającym stopniu lek wywiera efekt poprzez swoje metabolity. Sibutramina oraz jej metabolity nie wykazują działania cholinolitycznego, przeciwhistaminowego; charakteryzuje się małym powinowactwem do receptorów serotoninowych, adrenergicznych, dopaminowych, benzodiazepinowych i do kwasu glutaminowego.

Nie hamuje MAO. Podana doustnie wchłania się szybko, równoczesne spożywanie posiłku zwalnia wchłanianie. Podlega efektowi pierwszego przejścia przez wątrobę, jest metabolizowana w obecności izoenzymu cytochromu P-450 (3A4) do czynnych farmakologicznie metabolitów (demetylowe pochodne M-1 i M-2), które są inaktywowane w wyniku hydroksylacji i koniugacji do nieaktywnych M-5 i M-6. Czas po którym sibutramina osiąga maksymalne stężenie we krwi (tmax) wynosi 1,2 h, tmax czynnych metabolitów - 3 h.

Z białkami surowicy sibutramina wiąże się w 97%, metabolity M-1 i M-2 w 94%. Stężenie stacjonarne metabolitów jest osiągane w ciągu 4 dni stosowania leku i jest w przybliżeniu 2 razy większe niż po podaniu pojedynczej dawki. t0,5 metabolitów wynosi odpowiednio 14 i 16 h i nie ulega zmianie podczas dłuższego stosowania. Lek jest wydalany głównie z moczem w postaci nieczynnych metabolitów. Przyjmowanie preparatów zawierających sibutraminę bez konsultacji z lekarzem, może prowadzić do powikłań stanowiących istotne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Historia i dostępność na rynku [edytuj]

Chlorowodorek sibutraminy został wprowadzony do lecznictwa w 1997 roku - wypierając powoli starsze leki anorektyczne, które wykazują wiele działań niepożądanych (np. mazindol - Mazindol®, Teronac®, deksfenfluraminę - Isolipan®, chlorowodorek chlorfenterminy - Avipron®, fenterminę - Adipex®).

Preparaty dostępne w Polsce zawierające chlorowodorek sibutraminy:

- Meridia 10® - kaps. 0,01 g - lek oryginalny,

- Meridia 15® - kaps. 0,015 g - lek oryginalny,

- Zelixa® - tabl.powl. 0,01 g,

- Zelixa® - tabl.powl. 0,015 g.

- Meizitang i Lida, 0,030 g - dostępne jako suplementy diety, rozprowadzane nielegalnie.
__________________
Start: 79
Dziś:
66... i falstart
Meta: ± 54
MamaAmelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 09:48   #2820
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: .:: Zelixa::.

wiecie co ja zaczynam w koncu cwiczyc zeby przyspieszyc przemiane materii i aby zelixa dawala lepsze efekty a nie zeby miec do niej pretensje ze nie chudne.
a wiec do wszystkich z was;d zacznijmy sie ruszac choc troche ale regularnie. nie wymawiajmy sie brakiem czasu gdybys chciala to znalazlabys te 20 min na gimnastyke ale lepiej jest znalesc wymowke prawda?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.