szkoła językowa w Warszawie - która? angielski - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-05, 10:30   #301
Grom92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 22
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez nestka Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiam się nad wyborem szkoły językowej w stolicy i nie mam pojęcia, którą wybrać. Nawet metoda jest dla mnie zagadką. Mam problemy z mową, nie umiem się przełamać. Wiem, że bez angielskiego ciężko będzie o pracę. Ogólnie jestem dopiero na poziomie intermediate.
Może polecicie szkołę w Warszawie ?
A może warto się skupić na jakieś innej metodzie tzn. np na kursach językowych do odsłuchu w domu?
Grom92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:31   #302
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Grom92 Pokaż wiadomość
A może warto się skupić na jakieś innej metodzie tzn. np na kursach językowych do odsłuchu w domu?
Skoro to wątek o szkołach językowych, to pytanie jak kulą w płot
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 12:42   #303
make2up
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez dorothea89 Pokaż wiadomość
Hej, ja ze swojej strony mogę polecić English for You. Rok temu robiłam tam kurs ogólny (roczny) i zdecydowałam się zostać i w tym roku. Pamiętam, że kiedy szukałam odpowiedniej szkoły to się nagłowiłam i natrudziłam, głowa pełna opinii znajomych i osób z internetu. Zdecydowałam się ostatecznie na EFY ponieważ mieli sporo dobrych opinii i stwierdziałam też, że skoro jest to szkoła, w której uczą tylko j. angielskiego i na tym się skupiają, to w takim razie się do tego jakoś przykładają. No i się nie pomyliłam. Moja grupa miała świetną lektorkę. Polecam zajęcia z p. Anią Ż. Świetnie wytłumaczy, nawet te zagadnienie, które wydają nam się nie do przeskoczenia. Dodatowo na zajęciach zawsze dostarczała dużo materiałów. Było sporo zadań domowych, co dla jednych może nie być plusem, ale dla mnie było, ponieważ miałam dodatkową motywację, żeby poćwiczyć i się sprawdzić. Zajęcia w tej szkole dzielą się na dwie części ( w zależności jaki kurs wybieracie) - ja raz w tygodniu miałam zajęcia z polskim lektorem i raz w tygodniu zajęcia z native speakerem - super opcja! Szkoła również w ramach wykupionego kursu daje w pakiecie dodatkowe lekcje z native speakerami. Ja nie znalazłam konkurencyjnej (cenowo) szkoły. Ale i tak największym atutem jest jakość zajeć. Zresztą gdyby tak nie było, to nie zedecydowałabym się pozostać w tej szkole kolejny rok. Jak macie jakieś pytania odnośnie EFY to chętnie pomogę
Od paru tygodni chodzę do English For You i muszę przyznać, że tak dokładnie wygląda kurs jak opisała "dorothea89" Rzeczywiście kurs jest w dużym stopniu ukierunkowany na mówienie. Podoba mi się opcja, że najpierw temat wprowadza lektorka polska, potem przychodzi na zajęcia native speaker. Rzeczywiście polska lektorka bardzo dokładnie tłumaczy gramatykę i przygotowuje grupę do rozmów z naszym Anglikiem. Mówienia uczy mnie Jonathan z UK - moderuje rozmowę i poprawia błedy.Człowiek z pasją i doświadczeniem. Ponieważ nasza grupka liczy 6 osób mamy czas aby się odezwać. Ćwiczymy akcent i uczymy się idiomów. Byłam już na dodatkowych warsztatach i muszę napisać, ze fajnie uzupełniają kurs. Jest dużo rozmów o tym co się dzieje na świecie, szczególnie tym anglojęzycznym. Fajna atmosfera i można poznać wielu native speakers zarówno z USA, Kanady i oczywiście UK. Jest bardzo międzynarodowo.Ogólnie wrażenia o English For You bardzo dobre. Myślę, ze w tej szkole bez problemów przygotuję się także do certyfikatu( FCE, CAE)
Chyba dobrze,że szkoła ta zajmuje się tylko angielskim, widać, że zajęcia są na wysokim poziomie
Ja dobrze trafiłam do English For You, a moja kumpela zadowolona z mniejszej szkoły Manhattan

Edytowane przez make2up
Czas edycji: 2015-11-19 o 13:57
make2up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 21:32   #304
dorothea89
Przyczajenie
 
Avatar dorothea89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cieszę się make2up, że zadowolona jesteś z wyboru Mi również pomogli przełamać tę nieszczęsną barierę w mówieniu. Każdemu szczerze mogę polecić EFY. Może za jakiś czas sama się jeszcze tam wybiorę na jakiś kurs konwersacyjny, albo wakacyjny żeby nie tracić kontaktu z językiem. Życzę owocnej nauki. By the way, kto jest Twoją lektorką od gramatyki ?;-)
__________________
"Człowiek traci grunt pod nogami, kiedy traci ochotę do śmiechu."

"Jak można sprzedać swoje życie? Jak można sprzedać to, czym się jest?"

Edytowane przez dorothea89
Czas edycji: 2015-11-20 o 21:36
dorothea89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 13:59   #305
kasinka_mila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 13
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Tak szperałam sobie w necie i znalazłam ostatni, aktualny ranking szkół w Polsce, jest w czym wybierać. To zawsze jakaś dodatkowa sugestia przy wyborze szkoły w swojej okolicy. Wrzucam link:

http://szkolyjezykowe.zumi.pl/
kasinka_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 09:08   #306
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Jak ktoś szuka kursu to w speak upie teraz często sa jakieś dofinansowania kursów.
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 13:04   #307
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Tam dofinansowanie było także w zeszłym roku, teraz ruszyły zapisy objęte nowym programem do 90% rabatu, ale szczegółów trzeba szukać w szkołach. Wiem tylko, że wartość rabatu zależy od wysokości ceny jednego poziomu kursu.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-31, 11:35   #308
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Też się zapisałam do English for you (zachęciły mnie m.in. Wasze dobre opinie ) i zaczynam za tydzień. Mam nadzieję, że się nie zawiodę
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 09:38   #309
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Też się zapisałam do English for you (zachęciły mnie m.in. Wasze dobre opinie ) i zaczynam za tydzień. Mam nadzieję, że się nie zawiodę
powodzenia
ja chodzilam pare lat temu i bylo super (wtedy niestety dla mnie za drogo )
- a ile masz godz i ile zaplacilas w jakich godzinach?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 17:06   #310
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

63 godziny x 19zł/godzina dodatkowo w ramach kursu jeszcze dodatkowe 20 godzin konwersacji z nativem. Będę chodziła w godzinach popołudniowych raz w tygodniu na 3h
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:48   #311
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

W tym tygodniu miałam pierwsze zajęcia w EFY i jestem zadowolona. Myślę, że spokojnie uda mi się poprawić mówienie na czym najbardziej mi zależy.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 13:39   #312
truskomalina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Kursy indywidualne prowadzi Archibald w centrum. Chodziłam bo potrzebny mi był do pracy, a na grupowe zajęcia nie miałam czasu. Szkoła super, mój lektor też zawsze przygotowany. Znałam trochę angielski, ale po semestrze wszystko mi się rozjaśniło, po dwóch byłam już bardzo pewna jak mówię. Wszyscy bardzo mili, począwszy od pań w recepcji, po osobę testującą, na lektorach kończąc. Inni lektorzy, albo pracownicy uśmiechali się na korytarzu, poza tym Archibald ma kawkę i herbatę, która można pić sobie w trakcie zajęć, przez co panuje domowa atmosfera. Polecam bardzo. Moja koleżanka potem chodziła do nich na kursy grupowe i też sobie chwaliła. Mają duże promocje na kursy, ale trzeba trafić i sprawdzać ich stronę. xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-20 o 10:56 Powód: Link.
truskomalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 09:45   #313
truskomalina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez kasinka_mila Pokaż wiadomość
Tak szperałam sobie w necie i znalazłam ostatni, aktualny ranking szkół w Polsce, jest w czym wybierać. To zawsze jakaś dodatkowa sugestia przy wyborze szkoły w swojej okolicy. Wrzucam link:

http://szkolyjezykowe.zumi.pl/

Ten ranking to jakaś ściema. Zobaczcie ile głosów ma szkoła na pierwszym miejscu: 107805, a inne szkoły 455 (jakaś mało znana ), albo Archibald 189. Widać, że różnica nie jest normalna, a już na pewno English for you uczciwie jej nie zdobył, bo i tyle słuchaczy nie mają.Takie szkoły w semestrze mają średnio po 1500 - 2000 uczniów. Każdy, kto choć trochę zna się na internecie zwęszy w tym podstęp. Ja się uczyłam właśnie w archibaldzie. Szkoła od więcej niz 20 lat w Warszawie.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2016-02-24 o 13:14 Powód: reklama, wycięty link
truskomalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 20:22   #314
make2up
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Też się zapisałam do English for you (zachęciły mnie m.in. Wasze dobre opinie ) i zaczynam za tydzień. Mam nadzieję, że się nie zawiodę
Formuła zajęć w English For You rzeczywiście jest bardzo fajna, gdyż z jednej strony w każdej grupie jest spora dawka gramatyki( kręgosłup języka) ale przede wszystkim dużo konwersacji. Moja grupka jest dobrze dobrana wiekiem i poziomem zajęć. Generalnie chce się chodzić na kurs. Widać, ze English For You specjalizuje się w angielskim i to dobra sprawa. Super rzeczą są dodatkowe warsztaty z native speakers w kafejce dyskusyjnej. Lubię tam chodzić, gdyż przy kawce, herbatce i ciasteczkach ćwiczymy mówienie i to w kafejce na terenie szkoły. Native speakers prowadzą tam dyskusje wykorzystując bardzo ciekawe artykuły z prasy anglojęzycznej.
Jeżeli chodzi o Archibalda chodziła tam moja koleżanka i chwaliła sobie zajęcia. Długo są na rynku

Edytowane przez make2up
Czas edycji: 2016-02-22 o 20:31
make2up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 11:04   #315
korneliiasound
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Gdzie można pójść na dobry kurs języka prawniczego???
korneliiasound jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 18:51   #316
ja_martus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez korneliiasound Pokaż wiadomość
Gdzie można pójść na dobry kurs języka prawniczego???
Musisz szukać kursów indywidualnych, bo na grupowych to tylko ogólne słownictwo jest.
Ja teraz chcę zacząć kurs na nowo, bo miałam trochę przerwy i też się zastanawiam nad szkołą. Kiedyś chodziłam do profi - lingua, bo w centrum, ale teraz zastanawiam się nad inną, albo Archibald albo Tfls. Dużo piszecie o EFY, ale nie wiem. Jeśli macie jakieś spostrzeżenia o Archibaldzie i Tfls to dajcie znać. Dzięki.
ja_martus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 18:41   #317
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
W tym tygodniu miałam pierwsze zajęcia w EFY i jestem zadowolona. Myślę, że spokojnie uda mi się poprawić mówienie na czym najbardziej mi zależy.
fajnei ze Ci sie podoba
polecam tez do rozgadania sie za darmo spotkania z couchsurfingiem
codziennie w Wawie spotykaja sie couchsurferzy i przy piwku / kawce rozmawiaja

za darmo i super praktyka, bo jezyk ktorego sie uzywa na codzien, polecam

ja tez na www.interpals.net (darmowa stronka) pisze z ludzmi, portal jest dla wymiany jezykowej, warto zaczac przechodzic na skype, wkoncu wszystko za 0 zl

tylko ja sie bardzo wstydzilam na poczatku....

jak znacie takie portale podobne dajcie znac tylko blagam,nie zadna zboczona ruletka :P
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 08:22   #318
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez korneliiasound Pokaż wiadomość
Gdzie można pójść na dobry kurs języka prawniczego???
British Council?






Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
fajnei ze Ci sie podoba
polecam tez do rozgadania sie za darmo spotkania z couchsurfingiem
codziennie w Wawie spotykaja sie couchsurferzy i przy piwku / kawce rozmawiaja

za darmo i super praktyka, bo jezyk ktorego sie uzywa na codzien, polecam

ja tez na www.interpals.net (darmowa stronka) pisze z ludzmi, portal jest dla wymiany jezykowej, warto zaczac przechodzic na skype, wkoncu wszystko za 0 zl

tylko ja sie bardzo wstydzilam na poczatku....

jak znacie takie portale podobne dajcie znac tylko blagam,nie zadna zboczona ruletka :P
Do nauki online mamy oddzielny wątek tam zajrzyj ;-)
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 14:25   #319
gosia_b_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez ja_martus Pokaż wiadomość
Musisz szukać kursów indywidualnych, bo na grupowych to tylko ogólne słownictwo jest.
Ja teraz chcę zacząć kurs na nowo, bo miałam trochę przerwy i też się zastanawiam nad szkołą. Kiedyś chodziłam do profi - lingua, bo w centrum, ale teraz zastanawiam się nad inną, albo Archibald albo Tfls. Dużo piszecie o EFY, ale nie wiem. Jeśli macie jakieś spostrzeżenia o Archibaldzie i Tfls to dajcie znać. Dzięki.
Jeśli nadal szukasz kursu legal English, to ja polecam obie szkoły, do których chodziłam - jedna jest przy Politechnice, to specjalistyczna szkoła prawa w j. angielskim, a druga równiez posiada kursy prawnicze, ale nie wiem, czy mają to w stałej ofercie, czy tworzą grupy jakoś cyklicznie

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2016-03-16 o 18:07 Powód: reklama
gosia_b_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 20:29   #320
Marika088
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 35
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

kurczę, ta opcja ze skypem wydaje się być całkiem spoko. Uczysz się mówić przede wszystkim.Fajnie.. Ale sądzę że w szkole językowej jest trochę lepiej, bo jednak są tam dyplomowani nauczyciele i lektorzy. Poprawią cię jak źle coś wymówisz. Przynajmniej ja mam takie podejście, bo może trafiłam do dobrej szkoły i tam faktycznie przełamałam barierę bardzo szybko, bo chyba na 3 czy 4 zajęciach.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2016-03-21 o 21:04 Powód: reklama
Marika088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 12:48   #321
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Orinetujecie się jak w różnych szkołach w Wawie wyglądają ceny kursów INTENSYWNYCH wakacyjnych?
Ile godz, jaka cena?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 16:52   #322
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Orinetujecie się jak w różnych szkołach w Wawie wyglądają ceny kursów INTENSYWNYCH wakacyjnych?
Ile godz, jaka cena?
A ja mam trochę inne pytanie ale też dotyczy kursów wakacyjnych
Czy jest sens zapisywać się na intensywny kurs wakacyjny trwający 2 tygodnie, od pon do czwartku po 4 godziny lekcyjne codziennie? Czy to nie jest "za dużo" na raz? Jest szansa przyswoić materiał przez ten czas? Jaka jest Wasza opinia o kursach wakacyjnych?
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 08:16   #323
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
A ja mam trochę inne pytanie ale też dotyczy kursów wakacyjnych
Czy jest sens zapisywać się na intensywny kurs wakacyjny trwający 2 tygodnie, od pon do czwartku po 4 godziny lekcyjne codziennie? Czy to nie jest "za dużo" na raz? Jest szansa przyswoić materiał przez ten czas? Jaka jest Wasza opinia o kursach wakacyjnych?
Brzmi mega ciężko. Pomijając fakt, że musiałabyś mieć urlop w pracy (jak jesteś zmęczony po pracy, to nie wytrzymasz 4 godzin nauki języka obcego – moim zdaniem), to jeszcze wiele domowych obowiązków ktoś musi za Ciebie przejąć...
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 15:02   #324
catarynca
Raczkowanie
 
Avatar catarynca
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 301
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

A czy ktoś z Was uczęszczał w ostatnim czasie do Profi-Lingua? Dużo wypowiedzi na ich temat widziałam sprzed kilku lat, a interesują mnie aktualne opinie.
Planuję wybrać się na wakacyjny kurs językowy i zastanawiam się nad wyborem szkoły.
catarynca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 07:14   #325
Elle1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Orinetujecie się jak w różnych szkołach w Wawie wyglądają ceny kursów INTENSYWNYCH wakacyjnych?
Ile godz, jaka cena?
Friese, nie wiem jak w innych szkołach, ale w Archibaldzie na kursy wakacyjne jest 50% zniżki. Jak wiadomo nie jest to tania szkoła, ale to 50% zniżki robi dużą różnicę. Ja będę uczestniczyć w zwykłym wakacyjnym (3 miesięcznym, bo i wrzesień się chyba do tego wlicza).

Sprawdź sobie na ich stronie ile by kosztował intensywny. Generalnie szkołę polecam - w wakacje będę robić następny poziom, bo wcześniej uczestniczyłam w zwykłym, czteromiesięcznym i mam nadzieję, że będę mieć środki, żeby uczestniczyć też w następnym od października.
Elle1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 16:44   #326
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Elle1977 Pokaż wiadomość
Friese, nie wiem jak w innych szkołach, ale w Archibaldzie na kursy wakacyjne jest 50% zniżki. Jak wiadomo nie jest to tania szkoła, ale to 50% zniżki robi dużą różnicę. Ja będę uczestniczyć w zwykłym wakacyjnym (3 miesięcznym, bo i wrzesień się chyba do tego wlicza).

Sprawdź sobie na ich stronie ile by kosztował intensywny. Generalnie szkołę polecam - w wakacje będę robić następny poziom, bo wcześniej uczestniczyłam w zwykłym, czteromiesięcznym i mam nadzieję, że będę mieć środki, żeby uczestniczyć też w następnym od października.
oo taki wakacyjny tez brzmi spoko
ile godz w tygodniu masz i o ktorej?
ile za to placisz?
ile lacznie masz godzin?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 17:48   #327
Elle1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
oo taki wakacyjny tez brzmi spoko
ile godz w tygodniu masz i o ktorej?
ile za to placisz?
ile lacznie masz godzin?
Mam po dwie godziny zegarowe dwa razy w tygodniu, ja akurat będę zaczynać o 19.30, bo tylko na tę godzinę zdążę dojechać po pracy. Łącznie to 48 godzin (general english). Koszt takiego kursu w wakacje to 990 zł (grupa 7-9 osób).

Tu możesz zerknąć po więcej info:

http://www.archibald.pl/dorosli/kurs...-angielskiego/

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
A ja mam trochę inne pytanie ale też dotyczy kursów wakacyjnych
Czy jest sens zapisywać się na intensywny kurs wakacyjny trwający 2 tygodnie, od pon do czwartku po 4 godziny lekcyjne codziennie? Czy to nie jest "za dużo" na raz? Jest szansa przyswoić materiał przez ten czas? Jaka jest Wasza opinia o kursach wakacyjnych?
Moim zdaniem sens jest, ale tylko pod warunkiem posiadania dużej ilości wolnego czasu na naukę. IMO taki intensywny kurs ma sens tylko wtedy, gdy po zajęciach mamy jeszcze czas na powtórzenie/naukę materiału z kursu. W innym przypadku taki kurs to moim zdaniem zły pomysł, bowiem samo w nim uczestnictwo, bez poświęcenia czasu na samodzielną naukę - nic nie da. Ale to tylko moje zdanie...

Może ktoś uczestniczył w takim kursie, i u niego się sprawdziło?
Elle1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 18:25   #328
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
A ja mam trochę inne pytanie ale też dotyczy kursów wakacyjnych
Czy jest sens zapisywać się na intensywny kurs wakacyjny trwający 2 tygodnie, od pon do czwartku po 4 godziny lekcyjne codziennie? Czy to nie jest "za dużo" na raz? Jest szansa przyswoić materiał przez ten czas? Jaka jest Wasza opinia o kursach wakacyjnych?
Cytat:
Napisane przez Elle1977 Pokaż wiadomość
(...)

Moim zdaniem sens jest, ale tylko pod warunkiem posiadania dużej ilości wolnego czasu na naukę. IMO taki intensywny kurs ma sens tylko wtedy, gdy po zajęciach mamy jeszcze czas na powtórzenie/naukę materiału z kursu. W innym przypadku taki kurs to moim zdaniem zły pomysł, bowiem samo w nim uczestnictwo, bez poświęcenia czasu na samodzielną naukę - nic nie da. Ale to tylko moje zdanie...

Może ktoś uczestniczył w takim kursie, i u niego się sprawdziło?

ja tez odradzam

przez 1 tydz bylo super ale kolejne tygodnie nauki niestety stracone pieniadze - mimo dobrych ncieli i ksiazek to NIE MIALAM CZASU uczyc sie w domu, czyli to o czym pisze ELLE. Niestety uwazam ze nie ma sensu jesli w domu nie usiadziesz i nie pouczysz sie i nie wkujesz. Samo chodzenie nie ma sensu bo trzeba miec czas na odrabianie prac domowych
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 18:32   #329
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Elle1977 Pokaż wiadomość
Mam po dwie godziny zegarowe dwa razy w tygodniu, ja akurat będę zaczynać o 19.30, bo tylko na tę godzinę zdążę dojechać po pracy. Łącznie to 48 godzin (general english). Koszt takiego kursu w wakacje to 990 zł (grupa 7-9 osób).

Tu możesz zerknąć po więcej info:

http://www.archibald.pl/dorosli/kurs...-angielskiego/

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------



Moim zdaniem sens jest, ale tylko pod warunkiem posiadania dużej ilości wolnego czasu na naukę. IMO taki intensywny kurs ma sens tylko wtedy, gdy po zajęciach mamy jeszcze czas na powtórzenie/naukę materiału z kursu. W innym przypadku taki kurs to moim zdaniem zły pomysł, bowiem samo w nim uczestnictwo, bez poświęcenia czasu na samodzielną naukę - nic nie da. Ale to tylko moje zdanie...

Może ktoś uczestniczył w takim kursie, i u niego się sprawdziło?
Dziękuję za opinie
W pracy będę miała urlop, zależy mi na tym żeby na tym kursie wakacyjnym na maksa poświęcić te dwa tygodnie na powtórzenie i usystematyzowanie materialu z jednego poziomu i pójście od września/października juz na normalny semestr na poziom B2. Szkoda mi całego semestru na niższy poziom bo musze zrobić sobie tylko dokładna powtórkę materiału z B1, dużo rozumiem ale wcześniej brakowało mi czasu żeby usiąść samodzielnie przy języku (praca plus inny kurs). Wiec mam nadzieje ze te dwa tygodnie coś mi dadzą, tym bardziej ze nigdy na kursie w szkole językowej nie byłam, uczyłam się w liceum i na studiach a kilka lat niestety już minęło bez praktyki języka

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
ja tez odradzam

przez 1 tydz bylo super ale kolejne tygodnie nauki niestety stracone pieniadze - mimo dobrych ncieli i ksiazek to NIE MIALAM CZASU uczyc sie w domu, czyli to o czym pisze ELLE. Niestety uwazam ze nie ma sensu jesli w domu nie usiadziesz i nie pouczysz sie i nie wkujesz. Samo chodzenie nie ma sensu bo trzeba miec czas na odrabianie prac domowych
Dzięki za opinie
Tak jak napisałam wyżej, w pracy miałabym urlop wiec czas i chęci na naukę i powtórzenie materiału byłyby jak najbardziej
No i to tylko dwa tygodnie kursu, później do września uczyłabym się już samodzielnie a od września normalne pełne 2 semestry
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 20:28   #330
Elle1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Dzięki za opinie
Tak jak napisałam wyżej, w pracy miałabym urlop wiec czas i chęci na naukę i powtórzenie materiału byłyby jak najbardziej
No i to tylko dwa tygodnie kursu, później do września uczyłabym się już samodzielnie a od września normalne pełne 2 semestry [/QUOTE]

Jeśli czujesz się na siłach, i wiesz, że na pewno będziesz regularnie powtarzać materiał - to pewnie, spróbuj.

Możesz też przemyśleć zrobienie zwykłego kursu wakacyjnego w celu nadgonienia poziomu. Ja właśnie tak robię. Zależało mi, żeby po kursie semestralnym po pierwsze nie mieć przerwy w angielskim, a po drugie - zrobić kolejny poziom szybciej, niż od października. Dlatego zapisałam się na wakacyjny, ale nie intensywny, tylko zwykły. Trwa niecałe trzy miesiące - od lipca do września, a od października mam nadzieję (jak starczy kasy) zacznę nowy semestr i nowy poziom

Przemyśl może też takie rozwiązanie? Wtedy masz regularny kontakt z językiem przez całe wakacje aż do rozpoczęcia kursu semestralnego

Edytowane przez Elle1977
Czas edycji: 2016-07-03 o 20:29
Elle1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-25 18:27:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.