Weekend w Paryżu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 18:26   #1
Mimilla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 118
Arrow

Weekend w Paryżu...


Mam 16 lat na weekend majowy jadę do Paryża z rodzicami. (Disnayland+zwiedzanie). Jedno co mi się nie podoba to że jedziemy tam camperem. Wzwiązku z tym mam 3 pytania(będę szczęśliwa jeżeli odpowiecie choc na jedno):
1. Co ze sobą zabrac?- chcę wyglądac zarąbi*cie, bo jadziemy tam ze znajomymi którzy mają syna rok starszego i w którym się kocham od dawna. Oczywiście tak mniej więcej.
2. Co pozwiedzac? -planujemy pochodzic po starych uliczkach i wstąpic w fajniejsze miejsca.
3. Jakie są plusy i minusy wyjazdu camperem?- bo na razie jestem przerażona...!;p
Od razu piszę że wolę abyście odpowiedzieli na jedno pytanie dokładnie niż na 3 byle jak.
Mimilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 00:09   #2
karoolajn
Przyczajenie
 
Avatar karoolajn
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 17
Dot.: Weekend w Paryżu...

wiosną jeszcze w Paryżu nie byłam więc nie wiem co masz zabrać, ale jak byłam tam zimą to u nas leżał śnieg i był mróz a tam ludzie w jesiennych rzeczach chodzili... z kolei jak byłam pod koniec września pogoda była idealna, a w wakacje ... no cóż - nie dziwię się, że rodowici Paryżanie wyjeżdżają kiedy tylko mogą, bo skwar jest taki, że szkoda gadać a miasto jest pełne turystów...
jeśli chodzi o dobór ciuchów pod względem pogody to nie sugeruj się zbytnio prognozą - Paryż leży w zagłębieniu i te ogólne prognozy (na region) rzadko się sprawdzają...

teraz dalej: jedziecie camperem... jak dla mnie średni pomysł, bo poruszanie się po samym Paryżu samochodem to istna męczarnia (nie ma to jak metro!!!) także polecałabym zostawić camper gdzieś na przedmieściach i "zejść do podziemia" jest dużo szybciej i nie ma problemu z parkowaniem, a uwierz mi - w Paryżu to wielki problem

jeśli chodzi o samo zwiedzanie to w jeden weekend niewiele można zobaczyć więc nastawiałabym się na to, żeby to miasto "poczuć" a do tego najlepsza (moim zdaniem) jest dzielnica łacińska (jak wrzucisz w wyszukiwarkę to bez problemu znajdziesz) z ogrodem luksemburskim - jest tam taka jedna budka, w której dają pyszną kawę...
poza tym standardowo wieża, której przedstawiać nie trzeba... (moim zdaniem lepiej wjechać na nią w nocy - panorama podświetlonego Paryża to jest coś) alternatywą jest jeszcze Montparnasse, ale jeśli będziesz tam pierwszy raz to chyba jednak lepiej wieża
z rzeczy, które mogłabym jeszcze polecić (pomijając "standardowe punkty wycieczki") to zamek w lasku vincennes - ostatni przystanek metra linii nr 1 i parc des buttes chaumont - uroczy zakątek (obok niego jest knajpka, w której starsza pani - kelnerka - ni w ząb mnie nie rozumiała w skutek czego zamiast soku pomarańczowego dostałam espresso ale było bardzo miło)
myślę, że warto zobaczyć też la defense - na placu możesz się przytulić np do wielkiego kciuka - rzeźby
ogólnie jest tam tak dużo miejsc wartych zobaczenia, że nie wiem jak z tego ogromu wybrać najznakomitsze perełki
aaaa jeśli będziecie mieć "chcicę" na wersal to... szczerze odradzam! wprawdzie byłam tam w 2008 roku i nie wiem jak jest teraz, ale nigdy więcej moja noga tam nie postanie (zapłaciłam 25 euro za wejściówkę , a sam pałac tak mnie rozczarował jak jeszcze nigdy nic - słynna sala lustrzana to totalna porażka no chyba, że od tamtego czasu coś się zmieniło, ale szczerze wątpię...) jeśli już koniecznie ktoś chciałby tam jechać to wg mnie warte zobaczenia są tylko ogrody i pałacyk Marii Antoniny)

a teraz kilka rad praktycznych:
nie przejmuj się tym, co masz na sobie - tam nawet jak wyjdziesz w piżamie to nikt nie zwróci na Ciebie uwagi - ważne żebyś dobrze się w tym czuła!
przy zwiedzaniu zwracajcie uwagę na ogłoszenia - w niektórych miejscach nie wolno robić zdjęć z fleszem, a np w kościołach nie wolno robić zdjęć podczas mszy
prawdą jest to, że Francuzi nie przepadają za anglikami (a tak traktują każdego, kto od razu zaczyna rozmowę po angielsku - choć oczywiście - nie wszyscy) dlatego też lepiej spróbować coś wyjąkać po francusku a potem dokończyć np po angielsku - od razu widać skłonność do pomocy i sympatię... no chyba, że ktoś z Twojego towarzystwa mówi po francusku to macie problem z głowy
jeśli zdecydujecie się na metro to pilnujcie dokumentów i torebek - kradzieże to prawdziwa plaga! choć na szczęście (odpukać w niemalowane) mnie nie dosięgła
chłoń i wyciągnij z tego miasta ile możesz - to na prawdę zaczarowane miejsce

gdybyś miała jakieś pytania czy wątpliwości to pisz śmiało - postaram się pomóc
karoolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:19   #3
Mimilla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 118
Dot.: Weekend w Paryżu...

Dzięki za pomoc
Mimilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 17:31   #4
bani87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Weekend w Paryżu...

Witam,
jestem studentką turystyki międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę badania do mojej pracy magisterskiej, których celem jest zbadanie opinii atrakcyjności Paryża zdaniem turystów. Proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem moich badań.

Ankieta jest anonimowa.

[ciach]

Dziękuje serdecznie za pomoc i poświecony czas

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2012-03-07 o 16:24
bani87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 13:47   #5
karoolajn
Przyczajenie
 
Avatar karoolajn
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 17
Dot.: Weekend w Paryżu...

a gdzie ta ankieta? bo jakoś nie widzę odsyłacza do niej
karoolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 15:44   #6
magdakia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: Weekend w Paryżu...

Witam serdecznie

ja polecam nocelgi u pani magdaleny
super !!!! pomaga tez w inoformacjacj co zobaczyc itd

pokoje sa dwuosobowe: koszt 20 euro od osoby
jezeli pokoj dla 3 osob to cena ulega zmianie czyli 17.50 euro za osobe
wiem ze dla wiekszej grupy jest tez mozliwosc wynajecia mieszkania samodzielnego : dwa pokoje lazienka i kuchnia z mikrofala, lodowka i czajnikiem

Za samodzielne dwupokojowe mieszkanie za dobe
koszt jest 20 euro od osoby minimalnie dla 4 osob maksymalnie dla 7 osob, powyzej 5 osob to cena jest 17.50 euro
ich strona

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2012-12-19 o 20:18
magdakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.