Francja - Paryż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-06, 17:19   #1
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx

Francja/Paryż


Dziewczyny,wybieram się niedługo do Francji w związku z tym mam pytanie: Wiecie gdzie znajdują się (w Paryżu lub gdziekolwiek indziej) jakiekolwiek rynki hurtowe,hurtownie itp. typu nasz "Ptak","Głuchów","Tus zyn" ??? Chodzi oczywiście o ciuchy (w niezbyt dużych cenach ). Przy okazji poradźcie co można ciekawego zwiedzić,gdzie można się zatrzymać (jadę z rodzicami samochodem z przyczepą camingową) - są tam wogóle jakieś pola namiotowe czy cuś??!! Co można taniej kupić z kosmetyków??Jak z cenami perfum??
Nie wiem czy będziecie w stanie mi pomóc ale zawsze warto zapytać


Pozdrawiam!!
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 17:20   #2
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Francja/Paryż

Przepraszam,ja nie na tematParyż to moje MARZENIE,ehhh może uda mi sie kiedys tam wybrac:/
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 17:50   #3
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Francja/Paryż

Hmm, ja byłam w Paryżu, a w zasadzie pod Paryżem, w Disneylandzie i mieszkałam na osiedlu pracowników Disneya. Z kosmetyków, to nie pamiętam, żeby ceny były nizsze, chyba są proporcjonalne do naszych albo nawet wyższe, tak samo perfumy, ale chodziłam po tych sklepach w centrum, więc gdzie indziej może byc inaczej. W centrum handlowym Val d'Europe jest mnóstwo sklepów, w samym auchan był taki wybór cieni do powiek, że niewiadomo było gdzie sie patrzeć Także na zakupy po ciuchy i itp. to chyba tam najlepiej, to jest największe centrum handlowe w Europie, w jedna strone w pasażu idzie sie 20 minut, więc wybór jest i to duży
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 17:51   #4
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: Francja/Paryż

Nie wiem gdzie są takie rynki w PAryżu - a ściślej te, na które trafiałam miały i tak wysokie jak dla Polaka ceny.

Co warto zobaczyć - wszystkoooooooooooo. Najlepiej po prostu przejść Paryż na piechotę (oczywiście przewodnik niezbędny żeby wiedzieć coś niecoś np. o muzeach).
Powiedz może co Cię interesuje najbardziej )muzea - jakie (bo mają tan nawet muzeum kanałów ), budynki, uliczki, zabytki ) to trochę ułatwi
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 18:05   #5
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Francja/Paryż

Oj szczęściara jedziesz do Paryża
Niebardzo się orientuję co do hurtowni, bo właściwie to zwiedzałam miejsca odwiedzane głównie przez turystów. A tam, owszem, można zlaeżć ubranka, ale takie typowo pamiątkowe I drogie jak dla mnie
A co do zwiedzania- zwiedzaj wszystko, co tylko zapragniesz zobaczyć, muzea, parki, kościoły. Architektura tego miasta jest wspaniała!! JA mieszkałam właściwie 2 kroki od Wersalu, więc często spacerowaliśmy po prostu po ogrodach wersalskich Jak dla mnie to każda uliczna, nawet boczna i najmniejsza, ma swój niepowtarzanly klimat.
Udanej podróży życzę!!
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 18:37   #6
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Francja/Paryż

Zwiedzić chciałabym najważniejsze i najfajniesze miejsca bo na zwiedzenie wszystkiego to nie będę mieć czasu

Loviso a to centrum o którym piszesz to pewnie coś takiego jak nasze centra typu "Galria Łódzka" itp z firmowymi sklepami??
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 18:47   #7
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Francja/Paryż

Cytat:
Napisane przez nati__xxx
Zwiedzić chciałabym najważniejsze i najfajniesze miejsca bo na zwiedzenie wszystkiego to nie będę mieć czasu

Loviso a to centrum o którym piszesz to pewnie coś takiego jak nasze centra typu "Galria Łódzka" itp z firmowymi sklepami??
No, coś w tym rodzaju, tyle że tam jest też Auchan, tak jak wspomniałam. Wszyscy tam robią co tydzień zakupy, bo można znaleźć wszystkie sklepy wszelkich branży
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 19:31   #8
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: Francja/Paryż

Cytat:
Napisane przez nati__xxx
Zwiedzić chciałabym najważniejsze i najfajniesze miejsca bo na zwiedzenie wszystkiego to nie będę mieć czasu
czyli na pewno - wieża Eiffla, łuk Triumfalny, Łuk Defense, spacerek po Champs Elisee, plac Inwalidów, ogrody Tulieru (nie pamiętam jak to się pisze) Luwr (ale tutaj można spędzić tygodnie ) muzeum d'Orsay, Wersal (przynajmniej ogrody, Centrum Pompidou, obie wyspy (mosty, Notre Dame, pałac sprawiedliwości, rynek ptasi na Cite ) Panteon, pałac Inwalidów, Madeleine, Sacre-Coeur, Pere Lachaise, Katakumby, Trocadero (tłok nieziemski ale warto ) Cite des Scientes et de l'Industrie.

chyba się rozpędziłam ale i tak wymieniłam z grubsza - pominęłam większość muzeów (np, Grand i Petite Palais, Rodina, Carnavalet, Victora Hugo, dom Balzaca, ....... ) i kościołów.

Sama nie umiałabym wybrać co zobaczyć tak na szybko

A w Paryżu są jeszcze pchle targi - tam sa tanie ubrania ale niestety nie pamiętam gdzie- ja trafiałam zawsze przypadkiem

Edytowane przez lucille
Czas edycji: 2005-07-07 o 19:33 Powód: literówki :)
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 14:02   #9
caramellisso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Question Dot.: Francja/Paryż

Witam!pod koniec sierpnia wybieram sie do paryza na ok tydzien.bylam juz tam kiedys i w zasadzie glowne zabytki mam juz za soba (co nie wyklucza odswiezenia wspomnien oczywiscie).ale mam pytanie dotyczace tego co warto odwiedzic w tym pieknym miescie ale nie ze wzgledu na bogata historie i wartosc kulturowa ale po prostu na komercyjna atrakcje i zabawe...cos w stylu disneylandu (jestem juz duza dziewczynka ale to miejsce bawi mnie tak samo teraz jak w wieku dzieciecym kiedy tam bylam po raz pierwszy ).chcialabym odwiedzic jakies inne parki rozrywki,miejsca gdzie mozna by zaszalc na malych zakupkach- nie zzerajacych portfela,jakies ciekawe restauracje,pokazy czegos,sklepy dla bogaczy (zeby poogladac ) itp.

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam Drogie wizażanki
__________________
"Po wielu latach przyznaję, że byłem w błędzie, jeśli chodzi o Ewę. Lepiej jest bowiem żyć poza rajem z nią niż w raju bez niej."

- Mark Twain

caramellisso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 14:09   #10
Sorciere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Wyślij wiadomość przez MSN do Sorciere
Dot.: Francja/Paryż

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny,wybieram się niedługo do Francji w związku z tym mam pytanie: Wiecie gdzie znajdują się (w Paryżu lub gdziekolwiek indziej) jakiekolwiek rynki hurtowe,hurtownie itp. typu nasz "Ptak","Głuchów","Tus zyn" ??? Chodzi oczywiście o ciuchy (w niezbyt dużych cenach ). Przy okazji poradźcie co można ciekawego zwiedzić,gdzie można się zatrzymać (jadę z rodzicami samochodem z przyczepą camingową) - są tam wogóle jakieś pola namiotowe czy cuś??!! Co można taniej kupić z kosmetyków??Jak z cenami perfum??
Nie wiem czy będziecie w stanie mi pomóc ale zawsze warto zapytać


Pozdrawiam!!
Hej wszystkim
Mam dla Ciebie info nati_xxx, jeżeli jedziesz do Paryża, to na przyczepę campingową najlepsze miejsce znajdziesz w Lasku bulońskim, ale musisz się sama dowiedzieć gdzie dokładnie, bo jest tam kilka miejsc. A jeżeli chodzi o jakieś tanie zakupy to proponuję Ci jechać metrem linią nr 2 na stację Belleville i gdy wysiądziesz z metra i wyjdziesz na powierzchnię to jieruj się w dół ulicą, po obu stronach masz masę sklepów. Następne miejsce to również metrlo nr 2 stacja Barbes Rochechouart, kiedy zejdziesz z wiaduktu, na którym mieści się przystanek linii 2 na północ nasz masę "tanich" sklepów. Polecam również Galerię La Fayette i centrum Chatelet les Halles - centrum Paryża linia np nr 1 oraz La Defense - koniec linii nr 1

Miłej zabawy w Paryżu
Pozdrawiam serdecznie
Sorciere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 18:01   #11
zuzka!
Raczkowanie
 
Avatar zuzka!
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 71
Dot.: Francja/Paryż

Hej!
Ja właśnie wróciłam z Paryża. Ceny faktycznie są wysokie (mimo przecen na które trafiłam), zastanawiam sie czy w Paryżu, albo w Orleanie są jakieś second handy?
Słyszałam, że można tam dostać super ciuszki, ale niestety ani jednego nie znalazłam, byłabym wdzięczna za info jeśli ktoś się orientuje
__________________



zuzka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 09:17   #12
parasolka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Francja/Paryż

Hmm.. ja też byłam ostatnio w prayżu (4.06-11.0608r.). Wrażenia niesamowite. Może opiszę to tak troszkę:

1) Lot.
Leciałam EASYJETEM-wszystko planowo i sprawnie, przy powrocie to nawet bylismy 25min przed czasem. Jeden minus-obsługa nie mówi po polsku-angielski i francuski. No ale tłumaczenie, co należy robić w razie jakiegokolwiek wypadku na szczęście jest po polsku

2)Nocleg i wyżywienie.
No tutaj sie raczej nie wypowiem za wiele, ponieważ spałam u znajomych. Jedzenie kupowałam sobie sama-i najczęściej były to słynne francuskie BAGIETKI jedna cała ok.1euro. Reszta cen jedzenia ... hmm.. liczby takie same jak w PL tylko waluta nie ta sama..;/ np. za batonika LION nalezy zaplacic 1,20 euro.. Dlatego schudłam w Paryżu 1kg

3)Muzea
Byłam w muzeum LUWR i zrobił on na mnie oszałamiające wrażenie, chociaż nie jestem pewna, czy te wszystkie wystawione prace to oryginałyno ale zostawmy to. Po 4h nonstop łażenia i oglądania tych dzieł, kiedy to nawet jednego skrzydła dokładnie nie zobaczyłam miałam całkowity przesyt tymi pracami. Szybko skoczyłam wtedy do najsłynniejszych prac, m.in. do MONA LISY wokół której zbierał się naprawdę potężny tłum. I ponieważ moja wycieczka nie była organizowana przez żadne biuro podróży, więc nie miałam żadnego przewodnika. Jednak w samym Luwrze spotkałam 4 grupy POLSKIE Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM!! Więc co nieco posłuchalam ;pp Duży minus w Luwrze-pod pracami nie ma napisów po angialsku, można za to wypożyczyć sobie tuż przy samym wejściu takiego iPoda ze słuchawkami (dostępny chyba w 5 jezykach, ale nie polskim :[ ) więc na każdym kroku widzi się osobę "zasłuchaną" w dokładny opis dzieła.

Do muzeum byłam także w PAŁACU INWALIDÓW-bardzo fajne mzeum z kryptą napoleona, w muzeum są eksponaty prezentujące wojsko od blaszanych rycerzy po bomby atomowe. Fajnie pokazane

4)Komunikacja miejska.
Metro miałam obcykane i w jednym paluszku nalezy tylko sobie kupic mape, na ktorej kolorami zaznaczone są linie metra-a na stacji wyszystko jest ładnie opisane. PS> Jedna rada-zawsze trza uważnie patrzeć na kierunek metra, bo mi się tak zdarzyło, że wsiadłam w dobry numerek metra, ale w złym kierunku-no i klops. Lae wysiadłam na nastepnej stacji i wsiadlam w ten dobry.

5) Gdy tak wysiadłam z metra i szłam na piechiotę, dopieor wtedy zauważałam jaki Paryż jest wielki. Jeden duży minuus-mieszanka kulturowa. Ja gdy się zabłądziłam i trafiłam na jakąś dzielnicę murzynów to szłam z sercem w gardle. Oni tam nie są brązowi i tacy słodcy tlyko czarni i przerazający.. ALE POWIEM WAM JEDNO_PARYŻ NOCĄ A DNIEM TO ZUPEŁNIE CO INNEGO. Dniem to takie zwykłe miasteczko, a nocą nabiera swojego klimatu-chce się siedzieć i siedzieć i tlyko patrzeć.

6) IWEŻA Eiffla- polecam gorąco wjechać tam ok.21 i posiedziec juz do 23 czyli do konca i patrzec jak miatso przełącza sie w nocny tryb życia.. widok niezapomnieny,..

Rozpislam sie/.. ups! jak ktos bedzie chcial sie jeszcze czegos dowiedziec, to pisac na maila, chętnie odpowiem) okroczek@wp.pl
POZDRAIWAM PARYŻANSKO!!
parasolka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 12:44   #13
ajfla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 107
Dot.: Francja/Paryż

to ja też może się wypowiem, otóż za 3 tygodnie po raz trzeci odwiedzę Paryż . stwierdzam, że z każdą kolejną wizytą to miasto podoba mi się coraz bardziej. po raz pierwszy , gdy ujrzałam Paryż to sobie pomyślałam, że zwyczajne brudne miasto zamieszkane mieszanką ludzi. ale to była tylko pierwsza myśl. diametralnie zmieniłam swoje zdanie, gdy spacerowałam 25 grudnia około 21.00 po Champs Elysées. wrażenia nie do opisania jak tam było pieknie gdy wszystkie wystawy sklepowe, drzewa itd były przystrojone dekoracją świąteczną . po raz drugi odwiedziłam Paryż na wakacjach ubiegłego roku . przyznam, że tym razem zauroczył mnie Łuk Triumfalny i La Défense i tam postanowiłam spędzać kilka godzin dziennie czytając książki. zresztą tam wszyscy i wszędzie czytają książki
__________________
z deszczu pod rynnę ?
ajfla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 10:24   #14
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Francja/Paryż

Szczerze mowiąc Paryż, jak i sama Francja nie urzekła mnie jakoś szczególnie. A co do zwiedzania:
- obowiązkowo wieża Eiffla
- łuk triumfalny i in. zabytki
- jeżeli masz poniżej 12 lat jeszcze Disneyland, w innym przypadku - odradzam.
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 20:53   #15
ajfla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 107
Dot.: Francja/Paryż

Cytat:
Napisane przez syskaa90 Pokaż wiadomość
- jeżeli masz poniżej 12 lat jeszcze Disneyland, w innym przypadku - odradzam.
a dlaczego w innym przypadku nie? ja w tamtym roku byłam w Disneylandzie i pomimu mich 19 lat bawiłam się jak nigdy dotąd . chciałam dodac, że na niektóre 'atrakcje' małych dzieci nie wpuszczają także nigdzie nie jest napisanem że tylko dzieci mogą się tam świetnie bawić...
__________________
z deszczu pod rynnę ?
ajfla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 09:22   #16
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Francja/Paryż

Ja w Disneylandzie się nudziłam. Kilka rzeczy mi się podobało - np. pokaz filmowy 3d. Dla mnie Disneyland faktycznie jest dal 12 latków.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 13:20   #17
jejejeje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Francja/Paryż

czesc prosze jak ktos zna adresy ciucholandow tanich w paryzu to podajcie, bo ja jak do tej pory znalazlam tylko takie gdzie srednia cena ciuszka wynosi 100 euro
jejejeje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 15:21   #18
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Francja/Paryż

to moze ja podbije watek
co warto kuic/zobaczyc? nie tylkow paryzu. w calej francji? najbardziej interesuje mnie poludnie :P
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:35   #19
szyszka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Francja/Paryż

Ja również poszukuję adresów lumpów w Paryżu! Jak ktoś zna niech koniecznie napisze!
szyszka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 14:28   #20
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: Francja/Paryż

ja potrzebuję trochę innych informacji - ile kosztuje RER z lotniska Charles de Gaulle, które jest w 5 strefie do 1 strefy? Ponoć dużo, ale osoba która tak twierdzi nie potrafi sie okreslic ile to jest to "dużo"
I jeszcze jedno - Ponoć turyści nie moga już kupowac Orange Card tylko takie specjalne dla turystów...Jak to jest? NA stronie komunikacji miejskiej Paryża nie ma info, że turysta nie moze kupić Orange CArd, a te turystyczne są max na 5 dni. Kiszka. Może ktoś na forum wie, a jak nie to sie przekonam na miejscu
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 20:48   #21
jejejeje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Francja/Paryż

rer z charles de gaulle kosztuje 8 euro i kilka centow. karte mozesz kupic jaka chcesz, do mnie jak przyjezdzali z polski kupowali tygodniowy bilet a nie bilet turystyczny bo ten jest drozszy, tygodniowy kosztuje 16 euro plus 5 euro za pass, ktory jak sie raz kupi to ta sama osoba go juz tylko doladowywuje i placi za kolejne tygodnie 16 euro. lumpeksy w paryzu sa, ale nieliczne, i sa wielokrotnie drozsze niz normalne sklepy
jejejeje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 14:26   #22
Sylaaa
Raczkowanie
 
Avatar Sylaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 50
Dot.: Francja/Paryż

Co warto zobaczyć ? Najlepiej pieszo zwiedzać Paryż ... Oczywiście wejść na Wieżę Eiffla - widok niezapomniany. Ale to tak wieczorkiem - fajnie wtedy zapalają się światełka na wieży... Na pewno warto zobaczyć Luwr ... Fajnie, bo można podejść blisko do każdej rzeźby, nawet dotknąć - nie tak jak w Polsce ... Niezapomniane są spacerki po wąskich uliczkach ... Takie romantyczne ... Ogólnie co do Francji, to polecałabym południe ... Np Lazurowe Wybrzeże ... Plaże są śliczne, woda czyściutka, cieplutko )))) Widoczki zapierające dech w piersiach No i oczywiście Canness - jest cholernie drogo, ale warto ... ^^

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Achhh zapomniałam dodać... Sam Paryż (ten właściwy) ma jakieś 10 / 10 km ... Także nie jest taki duży... Wokoł niego jest duża aglomeracja ... Samochód najlepiej zostawić na jakimś parkingu, bo szukanie wolnego miejsca w środku dnia graniczy z cudem. Zresztą szkoda autka, bo jak inni parkują, to często nawet 'popychają' samochód xD Heh i jest później zarysowany ^^ Wiem z własnego doświadczenia. Fajne jest to,że większość parkingów w czasie wakacji jest bezpłatna. Ale nie wszystkie... Zauważyłam,że większość Francuzów udaje, że nie zna języka angielskiego. Częściej można się dogadać z ludźmi po 40-stce. Bo ci 20-latkowie mogą pomóc,ale jedynie w języku francuskim...

Co do jezdzenia ... Hmmm najlepiej robić zakupy w marketach, bo w tych sklepikach w centrum jest sporo drożej ... Brakowało mi tam chleba ^^ Ale za to smakowały mi bagietki ^^

Warto podróżować metrem ... Można też się przejechać pociągiem TGV ...

Wg mnie we Francji najpiękniejszy jest Paryż... To tam najbardziej inwestują ... Bardzo to widać ... Reszta Francji jest taka sobie.. Oczywiście nie liczę południa ...

Aha i polecam udać się do jakiegoś teatru/kina ... Sama byłam na premierze filmu. Wrażenia niezapomniane ^^
Sylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 22:42   #23
kubusia86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 37
GG do kubusia86
Dot.: Francja/Paryż

podbijam wątek. gdzie w paryzu sa sklepy z tanimi ciuszkami. moga byc lumpy
kubusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 18:26   #24
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: Francja/Paryż

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
Przepraszam,ja nie na tematParyż to moje MARZENIE,ehhh może uda mi sie kiedys tam wybrac:/

Byc moze uda sie ziscic to marzenie ,własnie w te wakacje

http://www.astra.com.pl/Kawowa-Paczka-Nagrody.html
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 08:53   #25
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: Francja/Paryż

O! Ja też biorę udział w tym konkursie Walczę o pierwsze miejsce bo Paryż to też moje marzenie
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 19:21   #26
Nomik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: Francja/Paryż

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
O! Ja też biorę udział w tym konkursie Walczę o pierwsze miejsce bo Paryż to też moje marzenie

A jakie sa jeszcze inne nagrody oprócz tej wycieczki ?
Nomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 09:17   #27
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: Francja/Paryż

Jest Kawiarka, ekspres ciśnieniowy i kawa, dużo kawy
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 09:44   #28
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Francja/Paryż

ja bym chciała sie wybrac do takiego parku pod Paryzem - cos jak cuda techniki czy cus - nazwa akurat wypadła mi z głowy - kiedys tam sie wybiore, tak samo jak do Prowansji i na Lazurowe wybrzeze...
Paryz jest piekny polecam!!!
Bretania tez niczego sobie - piekne klify, krajobrazy, paluszki lizac
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:25   #29
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Francja/Paryż

Czy ktos byl moze w Paryzu samochodem?? Chce jechac do Paryza za dwa tygodnie na kilka dni. Znalazlam juz hotel prawie w samym centrum. Problem w tym, ze parking jest na ulicy (wiadomo jak to sie moze skonczyc, np brakiem lusterek nastepnego dnia) a na dodatek kosztuje 18 euro za dzien. Czy ktos ma pomysl lub wie co moge zrobic z samochodem i mniej wiecej ile kosztuje ten parking??
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 22:08   #30
malutka145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
Post Francja - Paryż

Witajcie Drogie Wizażanki!

Pod koniec kwietnia wyjeżdżam z mamą do Paryża. Podpowiedzcie mi, co powinnam ze sobą zabrać? Jakie ubrania? Może znacie jakieś sklepy, perfumerie, restauracje, które warto odwiedzić będąc w Paryżu?

Wielkie dzięki za każdą pomoc!

Pozdrawiam
malutka145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-17 11:15:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.