cera z problemami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-15, 23:32   #1
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293

cera z problemami


Mam 24 lata i pomimo regularnej pielęgnacji twarzy mam z moją cerą duże problemy. Jest ona mieszana, i na partiach tłustych (czoło, nos, broda) tworzą mi się liczne wypryski. Natomiast policzki są suche i wydaje mi się, że mam problem z naczynkami, gdyz co rano mam na buzi dziwne wypieki. Jakich kosmetyków powinnam używać? A drugie pytanie to: od kiedy należy stosować kremy przeciw zmarszczkom aby zapobiec ich powstawaniu? mam już lekkie "kurze łapki" przy oczach, ale boję się zacząć zbyt wcześnie. Dziękuję za pomoc
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 20:22   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: cera z problemami

Jeśli chodzi o cerę mieszaną, to wydaje mi się, że przy zdecydowanie suchych policzkach i zdecydowanie tłustej strefie T spokojnie możesz stosować do każdej części twarzy inne kosmetyki (do tłustej oraz do suchej / odwodnionej cery - zdecyduj, co przeważa). Może napisz, czego dotąd używasz, jeśli chcesz szczegółowej porady.
A kremy przeciwzmarszczkowe powinno się zacząć stosować wtedy, kiedy cera zaczyna ich potrzebować - przyczyną może być wiek, ale też zniszczenie słońcem, papierosami itp. 24 lata, to moim osobistym zdaniem nie za wcześnie, zwłaszcza, że kremy działają najlepiej jako prewencja.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-20, 10:03   #3
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Re: cera z problemami

co uzywam? Serię Pure Zone z L'oreal, ostatnio krem przesuszył mi policzki, więc tam zaczęłam stosować krem nawilżający "kolagen + elastyna" Soraya. Ale właśnie zastanawiam się nad zmianą pure zona na coś skuteczniejszego w oczyszczaniu, bo mimo regularnego stosowania mam coraz więcej wyprysków. Agna, a jaki krem przeciwzmarszczkowy polecasz?
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-22, 09:13   #4
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: cera z problemami

Kosmetyki Pure Zone są dość agresywne, generalnie to może nawet nasilać Twoje problemy - wysuszenie, i w partiach tłustych nadmierna reakcja obronna skóry, czyli przetłuszczanie. Cera powinna się trochę unormować, jeśli potraktujesz ją delikatniej. Są dobre kosmetyki oczyszczające do cery mieszanej / tłustej / trądzikowej, które nie wysuszają - najłatwiej znaleźć w aptece, np. Effaclar z La Roche Posay, Lysanel z SVR, Acne Expert z Dermedic (tych używałam i mogę polecić, zwłaszcza ostatni ma dobrą relację jakości do ceny). No i nawilżanie to podstawa - dobrze, że używasz krem nawilżającego.
Osobiście nie mam doświadczeń z kremami przeciwzmarszczkowymi, więc się nie wypowiem.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.