praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-18, 09:35   #1
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70

praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika


Drogie wizażanki,

Mój problem dotyczy tego, jaką szkołę wybrac po ukończeniu liceum. Na poważnie zastanawiam się nad kierunkiem Technik Usług Kosmetycznych. Aktualnie ucze się na profilu usługowo-gospodarczym także myślę, że Technik Usług Kosmetycznych to dobry pomysł bo wiąże się z usługami tak jak mój obecny profil w szkole. Tylko trochę się nad tym zastanawiam, ponieważ nie wiem czy tak łatwo dostane pracę po tym kierunku...dlatego byłabym Wam wdzięczna za napisanie swoich opinii na ten temat, zwłaszcza tych, którzy byli w tej samej sytuacji co ja i aktualnie pracują w tym zawodzie. Dodam jeszcze tylko, że po zrobieniu 2 lat technika usług kosmetycznych, mam zamiar iść na wizaż, ale po tym to już tylko dyplom będe miała, bo technika niestety z tego miec się nie da. Myslę że z połączeniem tych dwóch zawodów będzię mi łatwiej o pracę

Czekam na Wasze komentarze i z góry za nie dziękuję
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 22:25   #2
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Po techniku raczej o pracę w [przyszłośći ciężko będzie. Najlepiej iść na studia daje to dużo możliwosći i wiadomo- dużo łatwiej o prace
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 02:25   #3
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

To nie jest tak,ze jak skonczysz studium i uzyskasz tytul technika...nie znajdziesz pracy.Owszem,mozesz znalesc..tak jak moja kolezanka,ktorej prace zaproponowano juz podczas praktyk....Co prawda pracuje w niewielkim gabineciku,ale jest mega szczesliwa,bo robi to co lubi.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 09:16   #4
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

No tak, po studiach pewnie nie byłoby problemu. Ale 5 lat dalszej edukacji to dla mnie za dużo. .
Candy Supcio, mam nadzieje, że też sie mi coś takiego przytrafi jak Twojej koleżance hehe;P Tak najchętniej to ja bym zrobiła tylko wizaż, bo głownie na tym mi zależy ale stwierdziłam, że po samym wizażu może byc cięzko znaleźć pracę, więc dodatkowym atutem będzie jeśli zrobie jeszcze inną szkołe o podobnej tematyce
Dzięki za zainteresowanie wątkiem i czekam na inne opinie. Pozdrawiam
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 09:22   #5
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

lepiej isc na studia. bedziesz pewna ze predzej dostaniesz prace-nie tylko jako kosmetyczka,ale takze w roznych sanatoriach,spa itp

ja wybieram sie do prywatnej szkoły na kosmetologie jesli nie dostane sie na jeden z dziennych kierunkow ktory sobie wymarzylam
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 12:32   #6
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Tylko że na studia nie chcę iść marzy mi się kierunek medyczny, chciałam zawsze być lekarzem no tylko stwierdziłam, że to za trudny zawód, i całe życie trzeba sie uczyć i odeszłam od tej myśli. i dlatego nie chcę iść na studia i marnowac 5 lat na coś do czego nie mam aż takiego zamiłowania. Bo wizaż lubie. Dużo czasu spędzam przed lustrem, koleżanki też malowałam już na różne okazje, ale to takie hobby ale to na pewno nie praca na całe życie. Bo wątpie, że w wieku 50 lat ktoś bedzie mnie chciał w zakładzie dalej trzymać.. raczej w salonach kosmetycznych są młode dziewczyny. ehh czemu ja nigdy niczego nie jestem pewna..sama nie wiem czy chce być ta kosmetyczka czy nie chce..najchętniej to bym była tym lekarzem no ale ten pomysł odpada heh, do tego trzeba miec naprawde głowe..
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 12:53   #7
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

A to nie jest prawda - z mojej obserwacji, a bywalam w wielu roznych salonach, wynika, ze w tych malych, mniej profesjonalnych salonach, z mniejsza iloscia super-sprzetu owszem sa mlode kobitki. Ale w duzych, przynajmniej dwoch, widzialam kobiety po 40 roku zycia, nawet moja daleka ciocia ma kolezanke kosmetyczke, pracujaca w zawodzie - lat ponad 50. Renomowane salony cenia sobie doswiadczenie, a poza tym przychodza tez tam panie starsze niz 30-40 lat i one tez sie lepiej czuja jak sa obslugiwane przez kogos z doswiadczeniem, kto sam moze, z uwagi na wiek, miec takie problemy ze skora jak one.
Jesli nie chcesz isc na studia - ok, moze popytaj o mozliwosci praktyk ?? Wydaje mi sie (ale moge sie mylic bo to nie moja bajka) ze doswiadczenie tez jest bardzo wazne i moze z technikiem, PLUS doswiadczeniem pracy/praktyk w salonie juz w czasie nauki bedzie ci latwiej?
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 14:17   #8
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

No Santos w sumie to masz racje co do tego wieku Co od tych praktyk to będę się orientować w przyszłym roku bo narazie jeszcze troche na to za szybko. Nie chcę sie niepotrzebnie napalić na praktyke w jakims salonie kosmetycznym teraz bo za rok może to już byc nieaktualne, w końcu rok to sporo czasu, przez ten czas to juz może tego zakładu nawet nie być hehe
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 19:09   #9
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Studia zwiazane z kosmetologia to fajna sprawa,ale dzisiaj mamy takie czasy,ze czesto ukonczenie renomowanej uczelni nie gwarantuje nam pracy w zawodzie.Niestety...Mysle ,ze studium to fajne rozwiazenie dla wszystkich tych,ktorzy albo nie maja pieniedzy na studia,albo nie zdecydowali do konca co chca w zyciu robic.Po studium mozna znalesc prace-jak najbardziej.To,ze nie posiada sie mgr i dypolomu wyzszej uczelni nie oznacza konca swiata i taki czlowiek nie jest spisany na bezrobocie.Fakt faktem-bez wzgledu na wyksztalcenie jakie posiadamy o prace ciezko...
Nie orientuje sie jak to wyglada w gabinetach kosmetycznych i jakie jest obecnie zapotrzebowanie.Mysle jednak,ze jesli nie chcesz isc na studia z jakis tam powodow...studium bedzie o.k,a jesli pozwalaja Ci na to fundusze inwestuj w kursy i kursiki.Wiedza jaka posiadziesz okaze sie bezcennaPozdrawiam
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 21:27   #10
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Ja bym poszła na studia ale stwierdziłam, że nie dam sobie rady..widze po koleżankach jak sie męcza na studiach i jak ja teraz narzekam ile to nauki w liceum jest to na studiach tym bardziej..jak bym szła na studia to na pewno nie na kosmetologie tylko na administracje lub cos w podobnej tematyce, albo na lekarsie lub prawnicze no tylko dostać sie tam to jeszcze nie taki problem jak tam przetrwac hehe. Marzenia aa spróbuje iść na tego technika usług kosmetycznych i wizaż. Nawet jak w tym zawodzie nie będe pracować, (chociaz bym chciała bo szkoda na to 3 lata łącznie marnować) to będe mieć wiedze np jak sie poprawnie malowac dla siebie przynajmniej bede robić to co lubie a nie tak jak teraz np fizyka w szkole no masakra poprostu hehe;P
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 21:44   #11
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

To nie jest jednak tak,ze jak pojdziesz do studium nie bedziesz musiala uczyc sie.Bledne myslenie.Ja ukonczylam studium 2-letnie o profilu medycznym.Czesto bylo tak,ze zajecia zaczynalam od 8 rano,a konczylam o 8 wieczorem.Nauki bylo bardzo duzo i czesto buntowalysmy sie,po co nam to czy tamto...w koncu to tylko studium.To jednak nie tak...Po ukonczeniu studium jestesmy teoretycznie i praktycznie przygotowane do pracy,w moim przypadku z pacjentem.Nie bylo mowy o olewaniu nauki...bo mialam nauczycieli wymagajacych.Moja kolezanka,ktora ukonczyla technike kosmetyczna miala tych samych nauczycieli co ja i nie bylo zmiluj sie...Nie sadze,ze jest tak i wylacznie w mojej szkole.To lezy w interesie dyrektora placowki,nauczycieli...do brze przygotowany do pracy absolwent,a co za tym idzie dobre imie szkoly...Jesli masz mozliwosc isc na studia-nie zastanawiaj sie...i chyba jest troszeczke inaczej niz myslisz.Bardzo czesto trudno jest dostac sie na wyzsza uczelnie,ale jesli Ci sie to uda...bedziesz musiala starac sie,aby z niej wyleciecPozdrawiam
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 12:47   #12
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

[quote=Candy Supcio;9404858]Ja ukonczylam studium 2-letnie o profilu medycznym.
A powiedz mi co to był za kierunek? ratownictwo medyczne, dietetyka czy co i czy pracujesz w tym zawodzie? bo tez myślałam o kierunku medycznym jak juz nie studia w tej dziedzinie to chociaz studium bo same oferty jakichś kierunków medycznych to za mało, wole wiedzieć cos więcej na ten temat od kogoś kto to skonczył hehe Pozdrawiam
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:48   #13
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

[quote=monia0225;9408649]
Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Ja ukonczylam studium 2-letnie o profilu medycznym.

A powiedz mi co to był za kierunek? ratownictwo medyczne, dietetyka czy co i czy pracujesz w tym zawodzie? bo tez myślałam o kierunku medycznym jak juz nie studia w tej dziedzinie to chociaz studium bo same oferty jakichś kierunków medycznych to za mało, wole wiedzieć cos więcej na ten temat od kogoś kto to skonczył hehe Pozdrawiam

Edytowane przez monia0225
Czas edycji: 2008-10-20 o 13:13
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:50   #14
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

sorki za błąd w cytacie, bo przy okazji swój tekst tez zacytowałam ale jeszcze nie bardzo wiem jak to tu funkcjonuje ;P
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 13:13   #15
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Ja jestem Higienistka Stomatologiczna.Jest to jeszcze niezbyt doceniany zawod w Polsce,ale ogolnie nie ma problemu z praca.W zawodzie pracuje,tak jak wiele moich kolezanek,z ktorymi uczylam sie w medyku.Lubie swoja prace i nie zaluje,ze zdecydowalam sie na taki a nie inny kierynek.Mam tez kolezanki,ktore skonczyly technike farmacji i rowzniez pracuja.Moj brat ukonczyl ratownictwo medyczne i takze znalazl prace bez problemu.Moge takie przypadki mnozyc bez konca,bo w sluzbie zdrowia pomimo tego,ze ogolnie nie dzieje sie najlepiej ciagle jest zapotrzebowanie na medyczny personel nielekarski.Na studia nie mialam po prostu pieniedzy,ale dla mnie sensem zycia nie jest posiadanie dyplomu wyzszej uczelni,wiec nie ubolewam nad tym,ze skonczylam "tylko studium".Wiele moich kolezanek,ktore maja za soba studia wyzsze borykaja sie z problem braku pracy...niestety.Tak wiec glowa do gory!
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 13:33   #16
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Ja jestem Higienistka Stomatologiczna.Jest to jeszcze niezbyt doceniany zawod w Polsce,ale ogolnie nie ma problemu z praca.W zawodzie pracuje,tak jak wiele moich kolezanek,z ktorymi uczylam sie w medyku.Lubie swoja prace i nie zaluje,ze zdecydowalam sie na taki a nie inny kierynek.Mam tez kolezanki,ktore skonczyly technike farmacji i rowzniez pracuja.Moj brat ukonczyl ratownictwo medyczne i takze znalazl prace bez problemu.Moge takie przypadki mnozyc bez konca,bo w sluzbie zdrowia pomimo tego,ze ogolnie nie dzieje sie najlepiej ciagle jest zapotrzebowanie na medyczny personel nielekarski.Na studia nie mialam po prostu pieniedzy,ale dla mnie sensem zycia nie jest posiadanie dyplomu wyzszej uczelni,wiec nie ubolewam nad tym,ze skonczylam "tylko studium".Wiele moich kolezanek,ktore maja za soba studia wyzsze borykaja sie z problem braku pracy...niestety.Tak wiec glowa do gory!

gdzie się uczyłas? i co zdawalas na maturze? wynik liczył się jakos szczegolnie?
pozdrawiam
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:24   #17
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

No co do tych studiów to jest racja, mój kolega jest po studiach wyższych a pracuje na budowie heh..Higienista stomatologiczna mówisz hmm brzmi ciekawie Technik farmacji tez mi sie zawsze podobał tylko jak słysze farmacja to odrazu mam chemie przed oczami tak więc odpada hehe.mi by sie podobało byc jak już nie tym lekarzem to rejestratorką medyczną tylko, że jakoś kojarzy mi się to z byciem nie tylko rejestratorką ale tez pielęgniarką..bo gdzie ide do jakiejkolwiek przychodni to w rejestracji sa pielęgniarki ehh. Więc studia niezbędne do tej pracy...:/Kurcze tak mnie ciągnie do tej medyki...
A teraz tak troche nie na temat;P widze, że w Nowym Jorku jesteś a jak tam z pracą;P? kurcze mam bzika na punkcie Nowego Jorku chyba tam kiedyś wyjade
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:51   #18
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Jesli masz szanse isc na studia....wykorzystaj jaPrzynajmniej sprobujJesli sie nie uda z jakiegos powodu...zawsze mozesz isc do studium,byc moze przez ten czas zdecydujesz co naprawde chcesz w zyciu robic.
W NYC pracy jest pod dostatkiem...szczegolnie zawody medyczne sa tu poszukiwane np.asystentki stomatologiczne,asystentk i fizjoterapeuty itp itd
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 08:17   #19
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Już niedługo w gabinetach będą coraz bardziej wymagać wyższego wykształcenia w kierunku kosmetologii. Po prostu ta dziedzina tak się rozwija, że niezbędna będzie wiedza, którą można uzyskać tylko na studiach. Zresztą co tu się oszukiwać - dużo jest policealnych szkół kosmetycznych i niestety gro z nich jest bardzo kiepskiej jakości.
Moim zdaniem skoro chcesz przeznaczyć 3 lata na naukę, to już lepiej zrobić licencjat i w trakcie jakiś kurs wizażu.
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 17:39   #20
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

zaraz sie chyba załamie.. ja nie chce iść na studia..a coraz więcej opinii widze, że po policealnej to praktycznie nic nie bede mieć.. no wiadomo, że studia sa lepszym rozwiązaniem, ale mi sie poprostu już nie chce..gdybym te studia jeszcze bliżej domu miała to może bym sie zdecydowała..ale tam gdzie bym chciała isc to są w katowicach..no niby nie az tak daleko od domu bo niecała godzina drogi no ale dla mnie takie dojazdy to strata czasu. Jestem przyzwyczajona miec wszystko na miejscu. a u mnie na miejscu to sa jedynie studia dzienne na które na pewno bym sie nigdy nie zdecydowała wybrać. Trudno zrobie jakąś policealna, jeszcze sie zastanowie nad tym czy akurat ta kosmetyczna, ale cos wybiore
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 19:45   #21
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Skoro nie chcesz isc na studia to nie idz.Po co masz sie meczyc 3 czy 5 lat????W sumie nie rozumiem Twojego podejscia,bo ja kiedys nie moglam sobie na studia pozowolic chociaz bardzo chcialam studiowac...Jesli Ty masz jednak taka szanse i nie chcesz jej wykorzystac,bo jak powiedzialas lubisz wszystko miec na miejscu...to czegos tu nie rozumiem.
I jeszcze raz sie powotrze...to nie jest tak,ze jak skonczysz szkole policealna to nic nie bedziesz miala.Bedziesz miala zawod.Jesli zdecydujesz sie na technika uslug kosmetycznych taki zawod bedziesz mogla wykonywac.I nie prawda jest,ze nie znajdziesz pracy.Bo to nie jest tak,ze juz wszyscy maja licencjaty z kosmetologii.Jest cala masa mniejszych i wiekszych gabinetow kosmetycznych,w ktorych pracuja kosmetyczki po 2-letniem studium,maja mase klientow i calkiem dobrze sobie radza.Malo tego...radza sobie znakomicie!Zdecyduj sie na cos...bo nie sztuka jest siedziec w domu i uzalac sie nad soba...ze na studia dzienne to nieee...a na zaoczne to moze...Czas na dorosle decyzjePozdrawiam
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 19:49   #22
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;9409171]gdzie się uczyłas? i co zdawalas na maturze? wynik liczył się jakos szczegolnie?
pozdrawiam[/quote]


Jakos przegapilam tego posta.Uczylam sie w 2-letnim dziennym Medycznym Studium Zawodowym na wydziale Higienistki Stomatologicznej.Bylo to ladne pare latek temu.Zdawalam stara mature:j.polski+historia. Wyniki z matury jak i oceny na swiadectwie maturalnym byly brane pod uwage,ale przyjeli wszystkich.W grupie bylo ladnie ponad 30 osob,do dyplomu dotrwalo cos ok.15.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 20:10   #23
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

Nie zgodzę się z tym, że nic nie osiągniesz jeżeli będziesz miała Technika Usług Kosmetycznych a nie Licencjat, czy Magistra :|
Jeżeli chodzi o naukę, to jest jej na prawdę dużo. Masa teorii, mniej i bardziej przydatnej. Myślę, że najtrudniejsze przedmioty to Anatomia, Dermatologia i Fizykoterapia.
Poza tym w takiej szkole jest dużo więcej zajęć praktycznych niż na Studiach. Jestem w typowej szkole medycznej, i z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu, że Nauczyciele chcą przekazać nam jak najwięcej wiedzy i dobrze przygotować do zawodu. Jak wiadomo są lepsze i gorsze szkoły oferujące ten kierunek.
Dziewczyny z drugiego roku mówiły, że mają bardzo dużo ofert pracy. Niestety z pracą różnie bywa, dlatego najlepiej jest posiadać swój salon, aczkolwiek wiadomo, że to nie jest łatwe
Specjalizacją mojego rocznika będzie masaż, niezbyt mi się to uśmiecha, natomiast jeżeli będę na 100% pewna że chce pracować w tym zawodzie to myślę że, zrobię sobie również inną specjalizację.

A tak w ogóle to bardzo dużo zależy od Ciebie, od Twojego zaangażowania, umiejętności, poświęcenia

Jeżeli nie stać Cię na Studia, albo po prostu nie chcesz studiować, to idź do takiej szkoły. Nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać.
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 20:43   #24
monia0225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 70
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

W tym tkwi problem, że mi sie za dużo rzeczy podoba, mam za dużo pomysłów co do dalszej edukacji i mam potem problem co wybrać..bo boje się że wybiore coś co po czasie nie będzie mi sie podobać, i w ten sposób zmarnowałabym niepotrzebnie pare lat..musze być pewna swojej decyzji żeby po czasie nie żałowac, że zrobiłam to a nie tamto..No ale tak jak mówisz, czas na dorosłe decyzje narazie mam do kwietnia czas do myslenia co dalej, potem sie zobaczy.
Narazie na pewno zostane przy szkole policealnej, a może za pare lat zmienię zdanie i zdecyduje się na studia, w końcu na nie nigdy nie jest za późno. Jednak najlepiej zacząc je jak najszybciej bo wątpie że w wieku 30 lat tak chętnie wróciłabym do szkoły hehe, najlepiej nie robic sobie przerwy po liceum tylko odrazu isć do tej policealnej czy na studia, wtedy jest większa motywacja
monia0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 23:05   #25
kasiapietruszenko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: praca w zawodzie kosmetyczki z tytułem technika

polecam technik usług kosmetycznych http://opusmagnum.pl/medyczna-szkola...-kosmetycznych
technik usług kosmetycznych - system kształcenia: zaoczny – 2 lata. Jest to zawód o charakterze higieniczno-estetycznym, którego specyfiką jest kosmetyka pielęgnacyjna, lecznicza i upiększająca, pomoc w tworzeniu ładnego zdrowego wyglądu i dobrego samopoczucia człowieka. W czasie nauki słuchacze zapoznają się z wiadomościami z wielu dziedzin medycznych, a szczególnie z zakresu kosmetyki oraz opanowują praktyczne umiejętności wykonywania zabiegów kosmetycznych. Uczą się zastosowania preparatów, materiałów i urządzeń niezbędnych w kosmetyce, a także przygotowują się do komunikacji interpersonalnej.
Absolwent szkoły może być zatrudniony w: gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej oraz może prowadzić działalność prywatną.
kasiapietruszenko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.