odzież dla wysokich kobiet :/ - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 22:22   #121
Ankha_88
Rozeznanie
 
Avatar Ankha_88
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 775
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Witam
A już myślałam że tylko ja mam problem z doborem ciuchów... aż mi się lżej na duszy trochę zrobiło że nie jestem sama... a więc mam 186/7 cm wzrostu noszę rozmiar od 40 do... 44

Powiedzcie mi kobietki gdzie (w jakiej sieciówce) kupić w tym roku długo-rękawowe zimowe ciepłe płaszczyki ew jakieś kurtki przymierzyłam do tej pory (a od wczoraj chodzę za płaszczami) ok 50 .... i nic... a to rękaw za krótki... a to nerki na wierzchu... a jak dobra w rękawie i na długość to szafowata w ramionach... a o jakości tych bazarkowych kurtek/płaszczy już nie wspomnę...

I jeszcze buty zimowe... noszę rozmiar 41 / 41.5 kupiłam ostatnio w Deichmannie kozaczki ale są za lekkie na zimę :/ a takie fajne... ehh... znacie jakieś bardziej "ocieplone" sklepy z butkami i większymi rozmiarami?

Pozdrawiam Was kochane i dzięki z góry za odpowiedzi
Ankha_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 09:51   #122
kasiulek13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 163
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Cytat:
Napisane przez Ankha_88 Pokaż wiadomość
Witam
A już myślałam że tylko ja mam problem z doborem ciuchów... aż mi się lżej na duszy trochę zrobiło że nie jestem sama... a więc mam 186/7 cm wzrostu noszę rozmiar od 40 do... 44

Powiedzcie mi kobietki gdzie (w jakiej sieciówce) kupić w tym roku długo-rękawowe zimowe ciepłe płaszczyki ew jakieś kurtki przymierzyłam do tej pory (a od wczoraj chodzę za płaszczami) ok 50 .... i nic... a to rękaw za krótki... a to nerki na wierzchu... a jak dobra w rękawie i na długość to szafowata w ramionach... a o jakości tych bazarkowych kurtek/płaszczy już nie wspomnę...

I jeszcze buty zimowe... noszę rozmiar 41 / 41.5 kupiłam ostatnio w Deichmannie kozaczki ale są za lekkie na zimę :/ a takie fajne... ehh... znacie jakieś bardziej "ocieplone" sklepy z butkami i większymi rozmiarami?

Pozdrawiam Was kochane i dzięki z góry za odpowiedzi
Ja też mam problem z kupnem butów, a w szczególności zimowych. Mam rozmiar 41-42 i na dodatek szczupłe stopy i szczupłe łydki. Kupno butów to dla mnie koszmar. Ale w zeszłym roku udało mi się kupić super kozaki (ocieplane) w Aldo. Leżą idealnie, nigdzie nie odstają. Może spróbuj tam.
Z tego co pamiętam duże rozmiary (i fajne butki) mają również w Görtz 17.

Jeżeli chodzi natomiast o dłuższe płaszcze z dłuższymi rękawami to spróbuj w Orsay. Mi udało się w tym roku kupić.
Pozdrawiam
kasiulek13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 13:10   #123
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

a ja juz drugi plaszczyk "zmontowalam" sobie w SAFARI Woman . Oni maja do wyboru full plaszczy z naprawde ladnymi wzorami i dla starych i dla mlodych sie zawsze cos znajdzie. Czesto jakies promocje i za oplata 10zl przerabiaja Ci go jak chcesz. Mi wydluzyli rekawy o 10cm, zebrali z tyłu aby byl bardziej dopasowany bo szczupla jestem i w we wczesniejszym plaszczu ktory u nich zamawialam troche mi go z tylu wydluzyli, tego nie musieli. Ale jest zawsze pani, ktora Ci doradzi co przerobic, aby wygladac sexy. Za pierwszy plaszczyk placilam 249zl(byl na promocji) za ten co kupilam ostatnio tez cos kolo tego(tez z promocji) i jestem naprawde zadowolona poniewaz nie jest to byle jaki chinski material ktory sie zaraz rozleci, tylko jest to POLSKA firma i material swietny gatunkowo. Minusem jest to, ze oni dzialaja jedynie we Wroclawiu, ale za to w kilku galeriach. Polecam punkt w Galerii dominikanskiej z racji tego ze jest tam najwieksza rotacja plaszy i pracuje tam szefowa-konkret babka ktora zna sie na rzeczy.

Jesli chodzi o buty, to tez mam problem ze szczupla, duza noga, chudymi lydkami i przez 21lat swojego zycia jeszcze nic slicznego, fajnego itd. nie znalazlam Buty mam gorskie albo niskie kozaki co nie daje mi pelni szczescia;/

a wiecie moze gdzie mozna dostac marynarke albo cos bardziej elegancego z dlugimi rekawami, albo gdzie Ci cos takiego moga stworzyc? Z uslug krawca dawno juz zrezygnowalam z powodu wielokrotnego zawodu i wysokiej ceny

Edytowane przez linka711
Czas edycji: 2010-11-23 o 13:13
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 21:44   #124
ke-czup
Raczkowanie
 
Avatar ke-czup
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 77
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

w Stradivariusie jest teraz kolekcja dla baaaardzo wysokich kobiet - megadługie sukienki przede wszystkim
__________________
Wszystkie na ciele znaki
Zapis bezcennych chwil
Jak z pamiętnika kartki
Kropek i kresek szyfr
Mapa wspomnień i krętych dróg
Szkielet utwardza mi
W klatce z kości mięsień wiotki
Pulsuje, przyspiesza rytm
ke-czup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 15:55   #125
Ankha_88
Rozeznanie
 
Avatar Ankha_88
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 775
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Widziałam i przymierzałam śliczny płaszcz w Stradivariusie i jako nieliczny jaki wypatrzyłam w sieciówkach był ciepły i miał długie rękawy tzn dobre nie przykrótkie zachorowałam na niego ale i tak nie kupiłam...
złaziłam się i nie wybrałam nic... jakość tych ciuszków z sieciówek była po prostu przerażająca... w C&A wypatrzyłam kilka płaszczyków ale nie były to płaszcze zimowe...jak spytałam sprzedawczyni o przeznaczenie tych płaszczy powiedziała mi że to są przejściówki i zimowych grubych nie znajdę... i miała racje... w żadnej sieciówce nie znalazłam płaszcza ani trochę ocieplanego w normalnej cenie... ewentualnie nieco cieplejsze płaszcze za 600/700 zł ale to już nie dla mnie

Znajoma wyciągnęła mnie na jeden z krakowskich bazarków... i o dziwo kupiłam tam płaszcz... i buty! i to był mój pierwszy raz jak cokolwiek na bazarku udało mi się na siebie kupić... i udało mi się zaoszczędzić troszkę kaski na tych bazarkowych zakupach
Ankha_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 18:58   #126
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Mam 179 cm wzrostu, ale jakoś problemów z kupnem spodni i ogólnie ciuchów nie mam . Nosze rozmiar spodni 34-36, ciuchów podobnie . Nie mam żadnych kompleksów, a najbardziej kocham ( i nie tylko ja) swoje nóżki .
Dzisiaj kupiłam sobie butki zimowe, ocieplane, bardzo fajne na 5-6 cm obcasie... cieszę się, że je kupiłam, świetnie w nich wyglądam etc, ale jakoś nie mam przekonania . (dodam, że chodzę do liceum) Oczywiście będę je nosić ale jakoś pierwsze wyjście takie dziwne jest.. wiem, pewnie się mylę. ale co o tym myślcie ?

butki są podobne do tych na zdjęciach..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19709.jpg (24,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg botki+z+kożuszkiem+new+look+sprzedam.jpg (16,9 KB, 7 załadowań)
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 19:16   #127
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Mam 179 cm wzrostu, ale jakoś problemów z kupnem spodni i ogólnie ciuchów nie mam . Nosze rozmiar spodni 34-36, ciuchów podobnie . Nie mam żadnych kompleksów, a najbardziej kocham ( i nie tylko ja) swoje nóżki .
Dzisiaj kupiłam sobie butki zimowe, ocieplane, bardzo fajne na 5-6 cm obcasie... cieszę się, że je kupiłam, świetnie w nich wyglądam etc, ale jakoś nie mam przekonania . (dodam, że chodzę do liceum) Oczywiście będę je nosić ale jakoś pierwsze wyjście takie dziwne jest.. wiem, pewnie się mylę. ale co o tym myślcie ?

butki są podobne do tych na zdjęciach..
ładne butki

ja mam 184 cm, ubrania znajduję, buty też ale nie umiem chodzić na obcasach, a właśnie podobają mi się takie butki jakie masz

a też chodzę do LO
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 20:34   #128
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
ładne butki

ja mam 184 cm, ubrania znajduję, buty też ale nie umiem chodzić na obcasach, a właśnie podobają mi się takie butki jakie masz

a też chodzę do LO
chodzić na obcasach potrafię ,bo nosiłam już na różne imprezy itp. ale zobaczymy jak będzie teraz cały dzień zimą na obcasach
dziękuję , mi też się podobają te butki
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 10:00   #129
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Mam 179 cm wzrostu, ale jakoś problemów z kupnem spodni i ogólnie ciuchów nie mam . Nosze rozmiar spodni 34-36, ciuchów podobnie
A jaka długość spodni nosisz?
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 12:30   #130
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Cytat:
Napisane przez linka711 Pokaż wiadomość
A jaka długość spodni nosisz?
Kupuję spodnie w Stradivariusie, Berschce i wtedy rozmiar 34-36. Czasami kupuję w Crossie to wtedy rozmiar 26-27 a długość spodni 32-34.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 11:58   #131
dorti14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Kupuję spodnie w Stradivariusie, Berschce i wtedy rozmiar 34-36. Czasami kupuję w Crossie to wtedy rozmiar 26-27 a długość spodni 32-34.
To ja się nie dziwię, że nie masz problemu z kupnem
Moja długość to 36, reszta wygląda na mnie śmiesznie, a w sklepach zwykle tylko po jednej parze w tym rozmiarze:/

Ostatnio miałam ochotę kupić Wranglery, bo już nie miałam w czym chodzić, ale o dziwo przywieźli do Joy jeans dostawę, i się obłowiłam...
dorti14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-06, 18:04   #132
agaola89
Rozeznanie
 
Avatar agaola89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 681
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Hej dziewczyny!

Jest sklep, który specjalizuje się w odzieży dla wysokich kobiet: http://www.tallstreet.pl/
Przy każdej rzeczy są opisane rozmiary, więc można sobie coś wybrać
agaola89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:01   #133
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Cytat:
Napisane przez dorti14 Pokaż wiadomość
To ja się nie dziwię, że nie masz problemu z kupnem
Moja długość to 36, reszta wygląda na mnie śmiesznie, a w sklepach zwykle tylko po jednej parze w tym rozmiarze:/

Ostatnio miałam ochotę kupić Wranglery, bo już nie miałam w czym chodzić, ale o dziwo przywieźli do Joy jeans dostawę, i się obłowiłam...
Tez tak mam, a wręcz niektóre spodnie 36 są dla mnie za krótkie!
W zarze próbuj. Ja biore zawsze rozmiar 38 i jedna para na 20 bywa dobra. Teraz mam ich az... 2. Ale coz poradzic. Jutro ide znowu polowac, ciekawe czy tym bardziej sie uda.

A joy dzins to co to za sklep?

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2010-12-06 o 19:03
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 10:36   #134
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/



Cytat:
Napisane przez agaola89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Jest sklep, który specjalizuje się w odzieży dla wysokich kobiet: http://www.tallstreet.pl/
Przy każdej rzeczy są opisane rozmiary, więc można sobie coś wybrać
Super strona. Szukalam czegos takiego od zawsze. Chyba powstala dosyc niedawno. Normalnie dzisiejszy dzien jet PIEKNY musze sobie zrobic prezent na mikolaja i cos tam zamowic:P
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:03   #135
malinqa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: odzież dla wysokich kobiet :/

Witajcie Dziewczyny !
Szczerze mówiąc przy Waszych problemach mój może wydawać się śmieszny, ale mam ok. 172 cm wzrostu i może to dziwne, że mam problem z jakąś częścią garderoby, ale nie mogę sobie dobrać długich leginsów.

Długich, mam na myśli takich do kostki, bo sądząc po tym, co jest na dzisiejszym rynku, to chyba niektórzy producenci nie rozróżniają modelu długiego od 7/8. Nawet takie w rozmiarze xxl która spadałyby z tyłka są za krótkie, niby się rozciągnął, ale po chwili poruszania się są grubo nad kostką, czego nie znoszę, bo czuję się jakbym włożyła za małe ubranie, po prostu głupio i niewygodnie.

Od tego czasu zaczęłam poszukiwania głównie w Internecie.. pomyślałam, że musi być wiele sklepów dla wysokich kobiet, gdzie bez problemu kupię leginsy. I tu zonk ! W przeglądarce wyskoczył mi w sumie jeden damski sklep.. reszta to tylko różnorodne fora z błagalnymi prośbami, na których w odpowiedziach w większości są zagraniczne sklepy (czyli mega cena) lub jak już coś z PL to też mega cena.. Na prawdę współczuję Wam.

W trakcie poszukiwań swoich leginsów, natknęłam się na kilka rzeczy:

1/ jeśli chodzi o leginsy to znalazłam z gatty model riyo taki z rysunkiem, gdzie kobieta ma założone leginsy aż na szpilki, jeszcze nie zdążyłam ich kupić, ale gdzieś na forum czytalam, że własnie są długasne (jakaś laska miala 183 i były dobre) oraz kryjące

2/ sklep TallStreet w necie (wystarczy wpisać w google żeby uzyskać link)

3/ na stronie obniżka24. pl jest dział z ciuszkami dla osób wysokich dodatkowo ciuchy są przecenione

4/ na allegro w dziale odzież damska wpiszcie w wyszukiwarce "tall" cos tam wyskakiwało chyba z róznych linii dla wysokich, na wymiary nie patrzyłam, więc nie powiem na 100 %, ale możecie sprawdzić

Oraz kilka rad i pomysłów ode mnie:
- bluzek zamiast w dziale z bluzkami szukajcie wśród tunik.. dziś (niestety) są one w większości tak krótkie, że sama kupuję je jako dłuższe bluzki takie do tyłka (bo tez nie lubie krótkich, podwijających się), a dla Was mogą one byc bluzkami normalnej długości

- jesli macie problem z długością rękawa, a nie lubicie 3/4 kupujcie z krótkim, a z długim zawsze można gdzieś wypatrzyć jakiś sweterek który może być nawet długości bolerka, taki jeden sweterek może posłużyć do stylizacji z kilkoma bluzkami

Jak coś jeszcze znajdę, to podrzucę..

A jeśli którejś z Was gdzies przypadkiem uda się znależć legginsy róznego rodzaju, szczególnie szukam w czarno-białe pasy i latexowych matowych (w przystępnej cenie, chociaż nawet i z drogich to są za krótkie) o dł nogawki od kroku bez rozciągania min. 79 - 80 cm to też poprosze o info (najlepiej, jesli jest tu coś takiego jak wiadomośc prywatna, to przez tę wiadomość)

Dzięki !
malinqa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:38   #136
agata91
Przyczajenie
 
Avatar agata91
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 5
Exclamation Moda dla wysokich ;)

Cześć Dziewczyny
Piszę pierwszy raz więc bardzo proszę o wyrozumiałość.
No więc tak mam dość poważny problem, choć na pewno znajdzie się wiele dziewczyn o podobnym problemie więc może najpierw napiszę coś o sobie
Jestem dosyć wysoką dziewczyną mam 178cm wzrostu oraz noszę rozmiar 36,38 przez co mam poważny problem idąc na zakupy.
Na pewno nie jedna zna te uczucie idąc do sklepu chcąc sobie kupić nowe spodnie które w rozmiarze 36,38 są za krótkie nie mówiąc o tym że niektóre już wyglądają jak rybaczki a bluzki które tak pięknie wyglądają na manekinach mają przykrótkie rękawki a na dodatek przy każdym schylaniu się odkrywają plecy. Sukienki trudno znaleźć takie które by miały idealną długość. Tak więc nie wiem jak wy ale ja na zakupach przechodzę prawdziwe piekło zanim znajdę coś odpowiedniego dla siebie więc chciałabym zrobić coś dla siebie jak i również dla innych dziewczyn mających ten sam problem i otworzyć sklep z ubraniami dla takich dziewczyn jak ja Ubrania które będą modne oraz cena nie będzie szokowała...
Dziewczyny zwracam się z prośbą do Was o pomoc
Czy znacie jakieś hurtownie, indywidualnych projektantów od których mogłabym zaopatrzyć się w taki towar?
A może któraś z Was już otworzyła taki sklep i mogłaby mi pomóc?
Dziewczyny jak macie jakieś propozycje piszcie, od razu dziękuję wszystkim za jakąkolwiek pomoc Jestem otwarta na wszelkie propozycje
agata91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:51   #137
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Moda dla wysokich ;)

O tez kiedys mialam ten problem. Mam dokladnie ten sam wzrost i 12 lat temu tez nosilam rozmiar 38. Jak wyjechalam do DE swiat stanal przede mna otworem i w kazdej sieciowce znalazlam spodnie na mnie. Z bluzkami bylo nadal tak sobie, ale teraz idzie znalesc bez problemow. Sieciowki sa teraz tez w PL, to moze zajrzyj do nich( w moim miescie w PL niestety ich nie ma, wiec pewnie nadal mialabym problemy).
Dzis przyszla do mnie paczka z H&M i zakochalam sie w tych basicowych bluzkach

http://www.hm.com/de/product/04782?article=04782-A

Dekolt na plecach i dlugosc do bioder a nie do pasa ;o)

Poza tym u mnie jest sporo sklepow wysylkowych specajlnie dla wysokich dziewczyn, niestety ceny spore. Poszukaj moze i cos w PL znajdziesz.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 14:53   #138
Rintje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 68
Dot.: Moda dla wysokich ;)

Jeśli spodnie to zazwyczaj w Promod kupuję. A ubrania to w Next online kolekcja dla wysokich.
Jak otworzysz sklep to tylko nie miej takich cen jak w tallstreet ;-)
Rintje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 17:33   #139
agata91
Przyczajenie
 
Avatar agata91
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 5
Dot.: Moda dla wysokich ;)

no właśnie o te ceny chodzi są troszkę za wysokie....
agata91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 19:20   #140
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: Moda dla wysokich ;)

Dobre jeansy : Lee, Wrangler, etc. ja mam 172, to kupuję np. 25/32 i sa na długość dobre, potem są długości 34 itd. w ten sposób można dopasować spodnie do wzrostu.

Ostatnio w Mohito kupowałam zwykle dwie basicowe koszulki ( czarna i szara) po 39.90 bodajże i są bardzo dobrej długości, nie przykrótkawe.

Ja zwracam przy tym uwagę na materiał np. w hm czy reserved jakość pozostawia wiele do życzenia.

Od siebie proponuję spacer po ciucholandach, można niekiedy znaleźć nietypowe rozmiarówki ubrań za małe kwoty. Jak mi coś jeszcze do głowy wpadnie to dopiszę
__________________
Poison Girl edp

Edytowane przez serduszkomamusi
Czas edycji: 2014-02-11 o 19:21
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 20:52   #141
Falbanka90
Przyczajenie
 
Avatar Falbanka90
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Moda dla wysokich ;)

również mam 178cm wzrostu i noszę rozm36;
spodnie kupuję w sieciówkach, obecnie większość z nich różnicuje długość nogawek (z tańszych m.in. w h&m, house), sweterki w mohito lub reserved - z tym, że czasem lepiej wziąć rozm. L, który ładniej się układa i nie odsłania nerek najgorzej jest z sukienkami - w mohito np. S jest idealnie dopasowana, ale czasem krótka... (całe szczęście mamy długie nogi, które powinnyśmy pokazywać!
a, mimo wzrostu lubię chodzić w obcasach, może nie jakiś niebotycznie wysokich, ale zawsze
pozdrawiam
Falbanka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:07   #142
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Moda dla wysokich ;)

Melduję się kolejna wysoka, chyba najwyższa z Was. Mam 183 cm wzrostu i prawie nie mam problemów z kupnem ubrań. Kiedyś największym problemem były spodnie, teraz bez trudu mogę dostać na przykład Lee w moim rozmiarze 28/36. Spodnie inne niż jeansy szyję na zamówienie. Inne ciuchy kupuję w tym rozmiarze, który dobrze pasuje i dobrze leży, czasami to xs a czasami m.

Ale buty
z butami jest problem. Prawie zawsze wybieram obuwie na obcasie ale preferuję 5-6 cm słupek nie 12centymetrowe szpile na platformie. A producenci obuwia kierują się logiką: im większy rozmiar tym wyższy obcas. I tym większa tęgość buta- a ja mam wąską stopę.
Agato91 jeśli otworzysz sklep z odzieżą dla wysokich uwzględnij koniecznie obuwie!
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 23:07   #143
barbare
Przyczajenie
 
Avatar barbare
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 25
Dot.: Moda dla wysokich ;)

Kolejna wysoka melduje się.
Projektantów i producentów odzieży dla wysokich jest jak na lekarstwo... Czyli bardzo mało. Ja znalazałam firmę IFLA, ifla.pl - sami projektują, sami szyją i to krótkie serie www.ifla.pl
barbare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 06:26   #144
Rintje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 68
Dot.: Moda dla wysokich ;)

Cytat:
Napisane przez barbare Pokaż wiadomość
Kolejna wysoka melduje się.
Projektantów i producentów odzieży dla wysokich jest jak na lekarstwo... Czyli bardzo mało. Ja znalazałam firmę IFLA, ifla.pl - sami projektują, sami szyją i to krótkie serie www.ifla.pl

No i widać, że z projektowaniem mają problem, te rzeczy nie podobają mi się w cale. Kolejny sklep dla wysokich ale nie lubiących mody dziewczyn?
Rintje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 09:19   #145
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Moda dla wysokich ;)

Cytat:
Napisane przez Falbanka90 Pokaż wiadomość
również mam 178cm wzrostu i noszę rozm36;
spodnie kupuję w sieciówkach, obecnie większość z nich różnicuje długość nogawek (z tańszych m.in. w h&m, house), sweterki w mohito lub reserved - z tym, że czasem lepiej wziąć rozm. L, który ładniej się układa i nie odsłania nerek najgorzej jest z sukienkami - w mohito np. S jest idealnie dopasowana, ale czasem krótka... (całe szczęście mamy długie nogi, które powinnyśmy pokazywać!
a, mimo wzrostu lubię chodzić w obcasach, może nie jakiś niebotycznie wysokich, ale zawsze
pozdrawiam
mam dwie pary dzinsow z H&M na dlugosc nogawki 34 jesli dobrze pamietam. jedne zamawialam online i wzielam tez dluzsze bo nie bylam pewna i okazalo sie ze ze 20cm przydeptuje. Ale smiesznie wygladalam, takie cos to ja widzialam u mojej kolezanki, ktora musi wszystkie spodnie skracac. Poza tym mam jeszcze jedne dzinsy z Bon Prix w dlugosci L czyli tej najdluzszej i spokojnie osoba jeszcze ciut wyzsza mogla by je zalozyc. Spodnie to juz dla mnie nie problem, czesciej bazowe bluzki, ale tez juz nie tak czesto jak pare lat temu i wszystko to z niedrogich sklepow. Z jakoscia to roznie. Nie jest powiedziane, ze H&M to niska jakosc, i w drogich sklepach trafiaja sie buble, trzeba macac material, przygladac sie jak nitka idzie, jak rzecz jest skrojona i wpadki nie bedzie.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-02-26 o 09:20
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:17   #146
barbare
Przyczajenie
 
Avatar barbare
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 25
Dot.: Moda dla wysokich ;)

Cytat:
Napisane przez Rintje Pokaż wiadomość
No i widać, że z projektowaniem mają problem, te rzeczy nie podobają mi się w cale. Kolejny sklep dla wysokich ale nie lubiących mody dziewczyn?
Wiesz, to zależy kto czego szuka. W iFLA mają ubrania klasyczne, raczej ponadczasowe... Faktycznie może za obowiązującą modą nie nadążają, bo przede wszystkim nie szyją w szarych kolorach
barbare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 23:38   #147
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Moda dla wysokich ;)

ja też 178 i rozm. 36.
ze spodniami miewam problem, bo o ile jeansy w dł. 34 nie są żadnym kłopotem, o tyle spodnie z sieciówek to już raczej w długości do kostki i ni huhu dalej. podobnie z kieckami, bo talia wypadała mi tam, gdzie jeszcze są żebra. ale ja się w sieciówkach raczej nie ubieram albo wybieram kroje, które są bardziej "elastyczne".

z sieciówkowych natomiast - taranko. sukienki - bomba, nie mam problemu z dopasowaniem wysokości talii, no i kończą się w takim miejscu, że goły tyłek nie grozi (a jednocześnie kroje nie na starą-maleńką). ostatnio bardzo poprawili wzornictwo i regularnie dokupuję kolejne egzemplarze. również spodnie mają długie - fasony nie zawsze mi odpowiadają, ale na długość w zasadzie nie narzkam.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 14:55   #148
barbare
Przyczajenie
 
Avatar barbare
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 25
Dot.: Moda dla wysokich ;)

a taranko to sieciówka ?? nie wiedziałam...To kiepsko, bo jakoś odzież sklasyfikowana do pojęcia "sieciówka" kojarzy mi się z kiepską jakością. Raczej wolałabym już żeby mi krawcowa coś uszyła niż miałabym w sieciówce kupić tyle razy się nacięłam, że sorry.
barbare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 15:49   #149
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Moda dla wysokich ;)

To i ja się dopiszę do wątku. 179 cm wzrostu, rozmiar ubrań 38 (najczęściej). Szczerze, nie mam problemu z kupowaniem ciuchów: ubieram się w lumpeksach, prawie wszystko, poza butami i bielizną, mam z second hand'ów.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 17:35   #150
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Moda dla wysokich ;)

@barbare
tak, taranko to sieciówka - mają kilkanaście sklepów firmowych i kilkanaście kolejnych sklepów partnerskich, esklep... zresztą sami właściciele mówią o sobie używając tego słowa.
jeśli chodzi o jakość to pomiędzy taranko a np zarą czy hm jest przepaść na korzyść taranko. pierwsze ciuchy tej firmy kupiłam 17 lat temu i nigdy nie miałam zastrzeżeń czy uwag odnośnie szycia czy tkanin.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-19 20:49:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.