tabletki dopochwowe Metronidazol - problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 22:33   #1
Sheilaleigh
Przyczajenie
 
Avatar Sheilaleigh
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13

tabletki dopochwowe Metronidazol - problem


W piatek bylam u ginekologa i pani przepisała mi Metronidazol - rano i wieczorem po jednej tabletce dopochwowo przez 10 dni. Powiedziała, że mam nosić wkładkę. Zapisała mi je, ponieważ przy wejściu do pochwy mam taką jakby torbiel.
Tabletki biorę od sobotniego poranka. W niedzielę aplikując tabletkę zauważyłam, że one się rozpuszczają w pochwie, ale wszystko zostaje w środku, a nie wypływa na zewnątrz. Skoro zaleciła mi noszenie wkładki, to zrozumiałam, że to właśnie ma wypływać.
Tabletki po rozpuszczeniu nie wypływają ze mnie prawdopodobnie dlatego, że ta "torbiel" im w tym przeszkadza. Poza tym jestem teraz mało nawilżona. Mam suche dni.
W tym tygodniu zacznie mi się okres. Czy może pozostałości po rozpuszczonych tabletkach wypłuczą się razem z krwią? Trochę mnie martwi fakt, że to nie wypływa ze mnie.
Do ginekologa idę na kontrolę 6 marca.

Proszę o jakąś radę, o cokolwiek.
__________________
Permanentne siódme niebo.

Forum POCZEKALNIA. Alternatywa dla rzeczywistości. Najlepsze miejsce ciekawych rozmów.
www.poczekalnia.net
Sheilaleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 00:31   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

wkładka jest po to, by lek który się w pewnym stopniu wydostaje (nawet jeśli w ilościach minimalnych), ktorego działanie jest wewnętrzne po 1 nie zabrudził ci bielizny (a może mieć np. specyficzny zapach), po 2 - by nie podrażnił tego co na zewnątrz.

przeczytaj dokładnie ulotkę leku, stosuj wedle zaleceń, dbaj o higienę.
wszystko wygląda ok.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 02:01   #3
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez Sheilaleigh Pokaż wiadomość
W piatek bylam u ginekologa i pani przepisała mi Metronidazol - rano i wieczorem po jednej tabletce dopochwowo przez 10 dni. Powiedziała, że mam nosić wkładkę. Zapisała mi je, ponieważ przy wejściu do pochwy mam taką jakby torbiel.
Tabletki biorę od sobotniego poranka. W niedzielę aplikując tabletkę zauważyłam, że one się rozpuszczają w pochwie, ale wszystko zostaje w środku, a nie wypływa na zewnątrz. Skoro zaleciła mi noszenie wkładki, to zrozumiałam, że to właśnie ma wypływać.
Tabletki po rozpuszczeniu nie wypływają ze mnie prawdopodobnie dlatego, że ta "torbiel" im w tym przeszkadza. Poza tym jestem teraz mało nawilżona. Mam suche dni.
W tym tygodniu zacznie mi się okres. Czy może pozostałości po rozpuszczonych tabletkach wypłuczą się razem z krwią? Trochę mnie martwi fakt, że to nie wypływa ze mnie.
Do ginekologa idę na kontrolę 6 marca.

Proszę o jakąś radę, o cokolwiek.
z tego co piszesz wychodziloby ze torbiel zatyka ci pochwe? niemozliwe
tabletki sie rozpuszczaja ale czesc tez wyplywa, to moze byc bardzo mala ilosc. W czasie okresu nie bierz tabletek, dopiero po okresie.
Aha w zaleznosci od tego jakie sa te tabletki tzn. ich konsystencja, wcale nie musi "wyciekac", moga takie jakby "grudki" wychodzic, mam nadzieje ze wieesz o co chodzi
__________________

Edytowane przez srubka
Czas edycji: 2009-02-24 o 02:04
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:31   #4
Sheilaleigh
Przyczajenie
 
Avatar Sheilaleigh
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez srubka
z tego co piszesz wychodziloby ze torbiel zatyka ci pochwe? niemozliwe
nie zatyka, ale jest przy samym wejściu do pochwy, więc częściowo je zasłania. jest tylko mały "prześwit" (że tak to nazwę )

Cytat:
Napisane przez srubka
W czasie okresu nie bierz tabletek, dopiero po okresie.
w ulotce jest napisane żeby podczas menstruacji nie przerywać leczenia.

tabletki nie "wyciekają", rozpuszczają się i tworzy się taka jakby papka. ta papka pozostaje w pochwie, naprawdę niewielka ilość "wychodzi" na zewnątrz.


a może lekarz się wypowie? byłabym wdzięczna.
__________________
Permanentne siódme niebo.

Forum POCZEKALNIA. Alternatywa dla rzeczywistości. Najlepsze miejsce ciekawych rozmów.
www.poczekalnia.net
Sheilaleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:28   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Nie ma tu lekarza.
Moim zdaniem wszystko jest ok.
Nie przerywac w czasie miesiaczki? To dziwne.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:59   #6
Sheilaleigh
Przyczajenie
 
Avatar Sheilaleigh
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Nie przerywac w czasie miesiaczki? To dziwne.
też się zdziwiłam.
__________________
Permanentne siódme niebo.

Forum POCZEKALNIA. Alternatywa dla rzeczywistości. Najlepsze miejsce ciekawych rozmów.
www.poczekalnia.net
Sheilaleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:09   #7
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Te tabletki tak mają, brałam i było tak jak mówisz, a torbieli (czy torbiela, nie wiem jak to się odmienia ) nie mam...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 15:12   #8
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez Sheilaleigh Pokaż wiadomość
też się zdziwiłam.
Mi zawsze i każdy ginekolog kazał przerywać leczenie podczas menstruacji, a także leczyłam się Metronidazolem. Ja bym przerwała i kontynuuowała po okresie ale decyzja należy do ciebie
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:21   #9
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez Sheilaleigh Pokaż wiadomość

w ulotce jest napisane żeby podczas menstruacji nie przerywać leczenia.

tabletki nie "wyciekają", rozpuszczają się i tworzy się taka jakby papka. ta papka pozostaje w pochwie, naprawdę niewielka ilość "wychodzi" na zewnątrz.
to wszystko jest ok z ta papka, ona po jakims tam czasie wyjdzie cala

a co do leczenia podczas okresu, to ja bym przerwala bo to troche sie z celem mija


Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Mi zawsze i każdy ginekolog kazał przerywać leczenie podczas menstruacji, a także leczyłam się Metronidazolem. Ja bym przerwała i kontynuuowała po okresie ale decyzja należy do ciebie
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:29   #10
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Często bywa też tak, że pozostałości globulek/tabletek dopochwowych wypływają w trakcie oddawania moczu więc wcale nie musisz mieć ich na wkładce
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 01:14   #11
Sheilaleigh
Przyczajenie
 
Avatar Sheilaleigh
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez agusiajnw
Te tabletki tak mają, brałam i było tak jak mówisz, a torbieli (czy torbiela, nie wiem jak to się odmienia ) nie mam...
tzn. po stosowaniu Mentronidazolu zniknęło Ci?

w ulotce jest napisane żeby nie przerywać leczenia podczas menstruacji, więc się zastosuję. poza tym pani ginekolog kazała mi przyjść na kontrolę po dwóch tygodniach, a tabletki stosować będę przez 10 dni i wiedziała, że w tym czasie będę mieć okres. więc wszystko wskazuje na to, że mam stosować.

dzisiaj byłam u dentysty - wiercenie (ajj). stresowałam się, bo już dawno nie miałam wiercone. wracam do domu, a tam na wkładce trochę wypłynęło. patrzę, a większość tej papki wyszła w postaci takiej większej grudki. ucieszyłam się
jak wieczorem wkładałam sobie kolejną tabletkę, to zauważyłam, że środku jest czysto - są jeszcze śladowe ilości papki, ale znikome.

co do tej torbieli, to chyba zrobiła się bardziej miękka... a może tylko mi się wydaje... a jeśli naprawdę zrobiła się miękka, to znaczy, że tabletki skutkują i pozbędę się torbieli? a może po prostu przed menstuacją tak ta torbiel reaguje - w sumie nie zauważyłam wcześniej jak się zachowywała przy krwawieniu...
mam nadzieję na odpowiedź, którejś z Was, która też miała taki problem i używała tego leku. może agusiajnw tu zajrzy i odpowie? mam nadzieję
__________________
Permanentne siódme niebo.

Forum POCZEKALNIA. Alternatywa dla rzeczywistości. Najlepsze miejsce ciekawych rozmów.
www.poczekalnia.net
Sheilaleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 09:53   #12
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez Sheilaleigh Pokaż wiadomość
tzn. po stosowaniu Mentronidazolu zniknęło Ci?

w ulotce jest napisane żeby nie przerywać leczenia podczas menstruacji, więc się zastosuję. poza tym pani ginekolog kazała mi przyjść na kontrolę po dwóch tygodniach, a tabletki stosować będę przez 10 dni i wiedziała, że w tym czasie będę mieć okres. więc wszystko wskazuje na to, że mam stosować.

dzisiaj byłam u dentysty - wiercenie (ajj). stresowałam się, bo już dawno nie miałam wiercone. wracam do domu, a tam na wkładce trochę wypłynęło. patrzę, a większość tej papki wyszła w postaci takiej większej grudki. ucieszyłam się
jak wieczorem wkładałam sobie kolejną tabletkę, to zauważyłam, że środku jest czysto - są jeszcze śladowe ilości papki, ale znikome.

co do tej torbieli, to chyba zrobiła się bardziej miękka... a może tylko mi się wydaje... a jeśli naprawdę zrobiła się miękka, to znaczy, że tabletki skutkują i pozbędę się torbieli? a może po prostu przed menstuacją tak ta torbiel reaguje - w sumie nie zauważyłam wcześniej jak się zachowywała przy krwawieniu...
mam nadzieję na odpowiedź, którejś z Was, która też miała taki problem i używała tego leku. może agusiajnw tu zajrzy i odpowie? mam nadzieję
tzn ja tego leku nie stosowałam na torbiel tylko na infekcje... Chodziło mi o to że poprostu te tabletki praktycznie wogóle nie wypływają i że to jest normalne...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 12:19   #13
redds
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z mojego przecudnej urody salonu
Wiadomości: 22
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Jeśli lekarz kazał ci stosować je podczas okresu to tak zrób, chodzi o to aby była ciągłość we wchłanianiu leku, który ma działać przeciwzapalnie i oczyszczająco na florę bakteryjną.
redds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 00:41   #14
wiolanda
Przyczajenie
 
Avatar wiolanda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Witam
Muszę odświeżyć temat. Niedawno lekarz przypisał mi tabletki dopochwowe metronidazol. Problem w tym, że te tabletki chyba mi się nie rozpuszczają. Za pierwszym razem było ok, ale przy kolejnych aplikowaniach czułam że poprzednia tabletka się nie rozpuściła i jeszcze tam jest. Miałam już wcześniej styczność z tabletkami tego typu i nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Jestem ciekawa czy to jest normalne czy może ja coś źle robię [np. powinnam głębiej je wkładać]. Czy któraś z was miała podobny problem??
Pozdrawiam
wiolanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 20:39   #15
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

to częsty problem z metronidazolem dopochwowym - nie wiem, co w nich jest, ale rzeczywiście nie chcą się całkiem rozpuścić. ja zwilżałam wodą przed aplikacją i jak najgłębiej je aplikowałam. potem mi część wypadała, nie rozuszczała się całkiem, ale zostawała na wkładce. nie wiem, nie lubię tych tabletek. tylko mimo tego, że nie rozpuszczają się całkiem, to nie wykonuj irygacji, bo ona z kolei zaburza bardzo pH w pochwie. a dostałaś od lekarza coś osłonowo? bo jak metronidazolem wybijesz wszystkie bakterie, to potem po leczeniu możesz szybko coś złapać. kup sobie jakiś lacibios fem czy cuś
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 19:01   #16
kar0link4
Zadomowienie
 
Avatar kar0link4
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie/Pomorskie
Wiadomości: 1 958
GG do kar0link4
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Czy po zaaplikowaniu tabletki dopochwowo, od razu mogę "działać", funkcjonować i robić wszystko normalnie, czy trzeba jakiś czas odczekać?
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
- Paulo Coelho

Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.

Nieustanna marzycielka.!
kar0link4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 06:41   #17
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez kar0link4 Pokaż wiadomość
Czy po zaaplikowaniu tabletki dopochwowo, od razu mogę "działać", funkcjonować i robić wszystko normalnie, czy trzeba jakiś czas odczekać?
Ja normalnie funkcjonowałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 08:52   #18
kar0link4
Zadomowienie
 
Avatar kar0link4
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie/Pomorskie
Wiadomości: 1 958
GG do kar0link4
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja normalnie funkcjonowałam.
Dzięki za odpowiedź
Zaznaczam, że właśnie Metronidazol stosuję rano, dlatego miałam wątpliwości. Ale jest ok, co prawda czuję, że mam coś w środku, ale nie jest to uciążliwe.
Na wieczór mam przepisany Gyno-femidazol.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
- Paulo Coelho

Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.

Nieustanna marzycielka.!
kar0link4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 20:53   #19
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Dziewczyny jaki okres stosowałyście te tabletki? Ja po 4 dostałam okres i później chorowałam to tez nie aplikowałam, i tak jakoś zapomniałam i nie wiem czy wrócić do niego bo w sumie ustało.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 08:19   #20
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

Dziewczyny, lekarz w środę przepisał mi Gynoflor. I mam dziwne pytanie, jak długo rozpuszczają się globułki? Wstałam o 3 w nocy na siku i taletka w ogóle nie była rozpuszczona, ale jak już wstałam z łóżka to wszystko zaczęło wylatywać. Czy ona czasami nie rozpuszcza się zbyt późno? Bo jak tak krótko mam tą już tabletkę rozpuszczoną to w ogóle ona działa i leczy?
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 18:32   #21
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: tabletki dopochwowe Metronidazol - problem

lekarz zapisał mi te tabletki na infekcję
mam brać przez 10 dni rano i wieczorem (dostałam receptę na 2 opakowania).
mam nadzieję, że pomoże mi ten lek i pozbędę się tego choróbska
wikti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-03 19:32:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.