Według feng shui - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-14, 10:10   #31
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Według feng shui

co do wachlarza to kojarzę wieszanie rozłożonego wachlarza w górę
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 16:38   #32
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Według feng shui

Od pewnego czasu interesuję się feng shui(najwięcej informacji można znaleźć na anglojęzycznych stronkach) i najważniejsza jest na samym początku siatka Bagua (dołączone zdjęcie) Należy tylko umiejscowić na niej drzwi( muszą znaleźć się w którymś z trzech dolnych kwadratów) i w ten sposób uzyskujemy położenie wszystkich naszych kącików. Każdemu z nich przyporządkowany jest jeden z 5 żywiołów chińskich. W cyklu tworzącym ogień tworzy ziemię, ziemia rodzi metal, na metalu skrapla się woda, woda tworzy drzewa, drzewo podsyca ogień. W zależności od tego co chcemy zrobić wzmacniamy dany żywioł np. by zająć się naszym bogactwem i pomyślnością (wiatr czyli praelement żywiołu drzewo) powinnyśmy ułożyć tam rzeczy symbolizujące drzewo (rośliny, kolor zielony, przedmioty w kształcie prostokątu) oraz wodę(kolor czarny i niebieski, kształt nieregularny lub falisty czy np. naczynie z wodą) w ten sposób można również osłabiać energię w kąciku przez np. dodanie symbolów ognia który osłabi energię drzewa(w cyklu niszczącym, ogień topi metal, metal tnie drzewo, drzewo jałowi ziemię, ziemia hamuje i zanieczyszcza wodę, woda gasi ogień) hm..to by było na tyle z podstawowych zasad, jeśli tylko któraś z was ma pytania to nie ma sprawy ja się nad tym głowię już dobre pare miesięcy ale muszę wam przyznać że to działa w kilku aspektach życia mnie feng shui pomogło chociaż to może kwestia wiary
aha a na koniec symbole każdego z żywiołów:
Woda: niebieski, czarny, kształt nieregularny, falisty
Drzewo, zielony, kształt prostokątny, wyciągnięty w górę
Ogień: czerwony, kształt trójkątny
Ziemia: żółty, brązowy, kształt kwadrat, płaski
Metal: srebrny, szary, złoty, kształt okrągły, ew. eliptyczny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg s.jpg (55,3 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fiveelements.jpg (10,4 KB, 36 załadowań)
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 12:05   #33
malgoskabb11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 16
Dot.: Według feng shui

około 1,5 roku temu zaczęłam stosować niektóre zasady feng shui (utrzymywanie porządku, wyrzucanie starych, niepotrzebnych przedmiotów, opuszczanie deski klozetowej po każdym użyciu , pozbyłam się kaktusów, w kątach pokoi postawiłam kwiaty doniczkowe lub lampy, pod sufitem zawiesiłam dzwonki wietrzne itd.); muszę stwierdzić, że feng shui działa , pomogło mi w kilku sferach życia (finanse, małżeństwo), jestem o tym przekonana; polecam wszystkim stosowanie chociaż kilku zaleceń feng shui, nie są one wcale trudne, nie wymagają zbyt wielu zmian, czasem wystarczy tylko przestawić coś w inne miejsce
polecam książkę pt. "Feng shui dla początkujących i zaawansowanych" Thomasa Froehlinga i Katrin Martin (są np. na allegro)
malgoskabb11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 23:07   #34
Dieselka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 27
Dot.: Według feng shui

Szczerze mówiąc - przeczytanie tego wątku to moja pierwsza styczność z feng shui.
W naszej sypialni łóżko stało między oknem a drzwiami. Czy spałam pod oknem czy "od brzegu" - bez znaczenia, spało mi sie fatalnie... Dziś poszaleliśmy i łóżko po wielu trudach (mała sypialnia, a łóżko duże) postawiliśmy odwrotnie. Jest dojście teraz z 3 stron. Zobaczymy, może teraz będę lepiej sypiać... Może faktycznie coś w tym jest Dodam, że łóżko przestawiliśmy zanim zajrzałam w ten wątek. Za parę dni zdam relację, czy przestawienie pomogło
Dieselka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:20   #35
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Według feng shui

Ja długi czas spałam fatalnie, miałam problemy z zasypianiem a potem rano nie mogłam się dobudzić. Potem trafiłam na stronę feng shui i okazało się że moje problemy ze snem mogą wynikać z tego, że pod łóżkiem miałam całe składowisko niepotrzebnych rzeczy:P Posprzątałam i już następnej nocy lepiej mi się spało:P Czasem wystarczy niewiele żeby poprawić sobie choćby w drobnej części życie
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 20:24   #36
Dieselka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 27
Dot.: Według feng shui

Tak, Niawka, tylko trzeba w to wierzyć Chyba trochę uwierzyłam, bo faktycznie śpi mi się lepiej po przestawieniu (tzn. zasypiam szybciej). I pokój zyskał więcej przestrzeni przez przestawienie
Dieselka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 22:59   #37
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Według feng shui

potwierdzam kobietki coś w tym jest - z całą pewnością pomaga nam też podświadomość może troszku autosugestia ... mnie też pomogło w przekierowaniu mojego życia na właściwe tory a śmiałam się sama z siebie, gdy przestawiałam meble hihih
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 15:55   #38
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Według feng shui

Up, podbijam. Czy jest tu ktoś zainteresowany feng shui? Tak sobie myślę jak zmienić ustawienie pokoju, by poprawić sobie życie...
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 12:03   #39
czarnalukrecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 27
Dot.: Według feng shui

Cześć dziewczyny, ja również zainteresowałam się zasadami feng shui w pracy i w domu.
Ja myśle, że feng shui to nie tylko głupie wierzenia ale właśnie energia, nauka i matematyka, która ma duży wpływ na nasze życie. Takim prostym przykładem może być właśnie to że w jedym pokoju czujemy się dużo lepiej niż np w tym obok.
Wyczytałam, że dobrze oświetlone pomieszczenia, żyrandole z kryształami i lustra sprzyjają dobremu chi
poza tym kwiaty takie jak magnolie, chryzantemy, storczyki a zwłaszcza bambusy pochłaniają nadmiar złej energii i przynoszą szczęście
W miejscu pracy nigdy nie siedzimy tyłem do drzwi, warto też postawić dzban wody niedaleko wejścia do firmy by przyciągnąć dobrobyt, chińczycy wieszają na ścianie 8 monet zawieszonej na czerwonej nitce by przyciągnąć bogactwo.
Figurki słonia, żółwia, ryb są często widywane w chińskich biurach
W pokoju domowym według siatki bogactwo należy w szklanym naczyniu włożyć kilka monet bo dobre chi w domu to dobre chi w pracy

Wyczytałam również by w jadalni i kuchni ściany były pomalowane na ciepły kolor, gdyż jedzenie wygląda bardziej apetycznie.
Drzwi łazienki nie powinny być otwierane na oścież, ponieważ pieniądze będą nam ubywać
Wszelkie umowy, remonty, wprowadzki do nowego mieszkania zaleca się by odbywały się w dniu nowiu księżyca, gdyż sugerują dobry początek
I to chyba na tyle z takich konkretnych zasad , już powoli wprowadzam w życie kilka, zobaczymy czy to działa
czarnalukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 10:17   #40
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Według feng shui

Ja mam problem z ustawieniem sypialni, bo pokoj jest maly, lozko ogromne, drzwi w dziwnym miejscu i to mniej wiecej na przeciwko okna. Przez to tak naprawde nie mam gzie postawic lozka, bo wszedzie jest ta sfera drzwi-okno. Ktos moglby mi pomoc ustawic sypialnie tak, zeby zmiescilo sie tam lozko i szafy?
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 19:51   #41
anzali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Według feng shui

Witaj,
Piszę pracę magisterską związaną z feng shui. Poszukuję osób, które kiedykolwiek interesowały się tym tematem i przynajmniej raz w życiu próbowały poeksperymentować z tą sztuką. Mam prośbę o wypełnienie ankiety, co będzie dla mnie bardzo pomocne Pytania nie są osobiste, ani wrażliwe. Czy zechcesz udzielić odpowiedzi? Ankietę mogę przesłać mailem.
Pozdrawiam,
Alicja

Edytowane przez anzali
Czas edycji: 2015-01-14 o 19:54
anzali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-14, 11:58   #42
BabaJaga12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 13
Dot.: Według feng shui

W domu zaprojektowanym według feng shui na pewno powinno się unikać roślin z kolcami, czyli na przykład kaktusów
BabaJaga12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-14 12:58:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.