Mamusie marcowe 2018 cz. 7 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-16, 22:05   #571
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Brilliant Girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie - ktora bawelna do malego do naszego czerwonego wozka??
Załącznik 7391816
Załącznik 7391821
Misie Aczkolwiek jeze tez fajne
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:09   #572
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Hello
Byliśmy u lekarza, z młodym ok. Ma poinfekcyjny kaszel , który może się utrzymywać. Dostalismy zaświadczenie, ze synek zdrowy, wiec wszystko ok. Dostał tylko syrop na alergie, bo ma skórę trochę wysuszona i mało gładką.

Parapet nasze przedszkole ogólnie jest super, ale niestety część rodziców jest bardzo roszczeniowa i zmanierowana. Opiekunki wolą się zabezpieczyć, bo jak jedna czy druga mama usłyszy kaszel , to od razu dzwonią do dyrektorki z pretensjami. Dlatego w razie czego wolą mieć takie zaświadczenia.

Kurcze, miałam coś jeszcze napisać i nie pamiętam co :/

Zamówiłam młodej kokon z materacem, motylka i kocyk. Zamówie jeszcze tylko zestaw z samiboo i tyle.

Zrobiłam pierwszą turę prania w płynie dzieciowym rozmiaru 56 i mam tego stanowczo za dużo
- body na krótki ok.25szt
- body na długi ok. 20szt
- spodenki i polspiochy ok.20szt
- pajace cienkie ok. 40szt
- pajace grubsze ok 15szt
Żebym młodej chociaż z raz każdą rzecz ubrała..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobre wiesci
I na jaki kocyk sie zdecydowalas?
Wiesz co ja po sciagnieciu kolejnych ciuszkow ze strychu jestem w polowie prania i wstepnego liczenia i oczy przecieram bo mam tego podobnie jak ty o ile niektorych ciuchow nawet wiecej, nic juz nie kupuje z ciuchowej wyprawki bo szaf tyle nie mam Czesc postaram sie wybrac kolezance z terminem na kwiecien i moze jakos sie pomieszcze z ciuszkami, choc szczerze watpie
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:12   #573
Kiwi18
Zadomowienie
 
Avatar Kiwi18
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 733
GG do Kiwi18
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Marcia, lelowa dziękuję za informacje. W takim razie dopiszę małego po urodzeniu i wtedy zrobie skok na rossmanna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:20   #574
Torrence
Wtajemniczenie
 
Avatar Torrence
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 2 223
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
W ogole dziewczyny piorac ciuszki niemowlaka w dzieciowym proszku pamietajcie zeby wszystko w nim prac z czym sie maluch styka, od waszych ciuchow po posciel itp. Jesli cos uczuli bedzie latwiej wyeliminowac proszek.
O słusznie! Nie pomyślałabym o tym!

Na dobranoc opowiem Wam króliczą anegdotkę.
Króliki są z natury ciekawskie. A nasz egzemplarz to już w ogóle - jak coś się dzieje w naszym mieszkanku to on zawsze w tym uczestniczy.
No i ostatnio zagląda częściej do naszej sypialni bo stoi łóżeczko, nowa komoda i się tym interesuje. A my się śmiejemy, że on sprawdza, czy to już No i dziś rano ja siedziałam sobie na kanapie a on kicał w stronę sypialni. Mówię do niego "Rudziku nie wchodź tam, dzidzi jeszcze nie ma, jest jeszcze w brzuszku" A on się zatrzymał, spojrzał się i zawrócił
__________________
Królicza matka
Torrence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:24   #575
Kiwi18
Zadomowienie
 
Avatar Kiwi18
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 733
GG do Kiwi18
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Dobranoc mamusie.
Z. Dała mi dziś popalić. Czasami mam myśli że jestem złą matką. Źle mi z tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:49   #576
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Dobre wiesci
I na jaki kocyk sie zdecydowalas?
Wiesz co ja po sciagnieciu kolejnych ciuszkow ze strychu jestem w polowie prania i wstepnego liczenia i oczy przecieram bo mam tego podobnie jak ty o ile niektorych ciuchow nawet wiecej, nic juz nie kupuje z ciuchowej wyprawki bo szaf tyle nie mam Czesc postaram sie wybrac kolezance z terminem na kwiecien i moze jakos sie pomieszcze z ciuszkami, choc szczerze watpie
Bez wypełnienia, bo takie grubsze mam dwa, wiec mi niepotrzebny kolejny. To będzie przejściowy, a na wiosnę będę miała bambusowy z samiboo.
Cytat:
Napisane przez Torrence Pokaż wiadomość
O słusznie! Nie pomyślałabym o tym!

Na dobranoc opowiem Wam króliczą anegdotkę.
Króliki są z natury ciekawskie. A nasz egzemplarz to już w ogóle - jak coś się dzieje w naszym mieszkanku to on zawsze w tym uczestniczy.
No i ostatnio zagląda częściej do naszej sypialni bo stoi łóżeczko, nowa komoda i się tym interesuje. A my się śmiejemy, że on sprawdza, czy to już No i dziś rano ja siedziałam sobie na kanapie a on kicał w stronę sypialni. Mówię do niego "Rudziku nie wchodź tam, dzidzi jeszcze nie ma, jest jeszcze w brzuszku" A on się zatrzymał, spojrzał się i zawrócił
Ale słodziak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:52   #577
Brilliant Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Brilliant Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: TomorrowlanD
Wiadomości: 2 543
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Misie Aczkolwiek jeze tez fajne
Beda misie

Cytat:
Napisane przez Torrence Pokaż wiadomość
O słusznie! Nie pomyślałabym o tym!

Na dobranoc opowiem Wam króliczą anegdotkę.
Króliki są z natury ciekawskie. A nasz egzemplarz to już w ogóle - jak coś się dzieje w naszym mieszkanku to on zawsze w tym uczestniczy.
No i ostatnio zagląda częściej do naszej sypialni bo stoi łóżeczko, nowa komoda i się tym interesuje. A my się śmiejemy, że on sprawdza, czy to już No i dziś rano ja siedziałam sobie na kanapie a on kicał w stronę sypialni. Mówię do niego "Rudziku nie wchodź tam, dzidzi jeszcze nie ma, jest jeszcze w brzuszku" A on się zatrzymał, spojrzał się i zawrócił
Co za madrala

Cytat:
Napisane przez Kiwi18 Pokaż wiadomość
Dobranoc mamusie.
Z. Dała mi dziś popalić. Czasami mam myśli że jestem złą matką. Źle mi z tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zla matka?? Kazda z nas miewa takie mysli, ale rzeciez nie jestesmy idealne i mamy prawo byc zmeczone dniem codziennym
Brilliant Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-16, 23:05   #578
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Kiwi18 Pokaż wiadomość
Dobranoc mamusie.
Z. Dała mi dziś popalić. Czasami mam myśli że jestem złą matką. Źle mi z tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak czasem mam , przytulam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 23:07   #579
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Lunak nie skladałam skargi, nie chce mi się z nimi gadać

Lelowa niby logiczne z tym praniem wszystkiego w tym proszku ale nie wpadlabym na to dzięki za sugestię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 23:29   #580
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Ehh, miałam się wyspać, padłam przed 21, ale mąż mnie obudził ok 23 i znowu nie mogę zasnąć

Cytat:
Napisane przez Brilliant Girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie - ktora bawelna do malego do naszego czerwonego wozka??
Załącznik 7391816
Załącznik 7391821
Dla mnie zdecydowanie jeże, ale widzę, że jestem w mniejszości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 05:48   #581
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Dzien dobry
Maz mi sie chyba jednak przejął wczorajszymi zajeciami (nie stwarzał takiego wrażenia w trakcie, bo prawie zasnal tam), bo w nocy przez sen gadał czy mleko odciągnęłam i czy możemy juz isc.

Lelowa, jeszcze takie głupie pytanie odnośnie prania: to rzeczy meza tez mam wyprać w dzieciowym proszku? Bo na poczatku on tez bedzie miał z nim kontakt

Kiwi, nie jesteś złą matką. Nawet tak nie myśl. Po prostu gorszy dzien i tyle. Głowa do gory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 06:21   #582
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Dzień dobry
Co za pogoda, teraz już zimy do niczego nie potrzebuję
Śniło mi się, że kłóciłam się z siostrą o imiona, wmawiala mi że chcę ukraść imię jej przyszłego dziecka, w ogóle miałam urodzić trojaczki i chodziłam z tatą po supermarkecie, bo musiałam dokupić ciuszki, szukałam rozmiaru 47 jeszcze obudziłam się z myślą, że muszę zapamiętać liczbę 15, bo wtedy urodzę
Co tam się wyczynia w mózgu ciężarnej

Torrence, jakie zwierzęta sa mądre, rozumieją więcej niż nam się wydaje
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:12   #583
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Dzien dobry, w koncu mamy troche sniegu Ciekawe czy sie utrzyma, czy znowu zniknie po dwoch dniach.

Dzisiaj w nocy, kiedy przy okazji nocnego wstawania przykrywalam corke i troche ja przysunelam dalej od krawedzi lozka rozbudzila sie odrobine i ugryzla mnie w brew Zamknela oczy i od razu spala dalej. Nigdy mnie nie gryzie, nie wiem co to bylo.

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
jeszcze obudziłam się z myślą, że muszę zapamiętać liczbę 15, bo wtedy urodzę
Co tam się wyczynia w mózgu ciężarnej
Ciekawe, czy 15.03, czy innego dnia o 15 Tez mialam jakies pokopane sny, ale dzisiaj bez porodu.
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:25   #584
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Dzien dobry ja standardowo jestem nieprzytomna, pomimo tylko jednej pobudki w nocy. O 10 mam paznokcie i nie mam na nie pomyslu. Potem musze odebrac recepte i wykupic zastrzyki a po poludniu wizyta i ikea

Aaa i jeszcze musze odebrac z Mohito moje zamowienie (poszalalam- zamowilam rekawczki )

Jestem zdziwiona bo od dwoch czy trzech dni nie mam kretynskich snow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:26   #585
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

A ja sie wczoraj pierwszy raz nie wyspalam! Obudzilam sie obolala z uczuciem 'kolki' po lewej stronie brzucha. Bylam cala blada, bol glowy. Ogolnie siedem nieszcesc. Na dodatek nie czulam ruchow malutkiej wiec bylam mega zaniepokojona.
Poszlam do pracy, ale tylko na pol dnia i zdecydowalam z szefowa ze musze isc do szpitala. Na szczescie ten w ktory bede rodzic jest 10min piechota od mojej pracy. Zadzwonilam tam i kazali mi sie pojawic. Spedzilam tam 3h, mialam zrobione KTG, badania i USG i na szczescie wszystko jest w porzadku. Dziecko mialo chyba wczoraj cichy dzien, ale niezle mnie wystraszyla!
Kazali mi jeszcze jutro przyjsc na dodatkowe USG. Musze powiedziec, ze zrobili na mnie bardzo dobre pierwsze wrazenie, kazdy byl bardzo mily i pomocny. Zrobily co mogly, aby upewnic sie, ze z dzieckiem wszystko w porzadku.

Dzis jest juz lepiej, bo ja od rana czuje
__________________
instagram: wieszjakjest

Edytowane przez gozia
Czas edycji: 2018-01-17 o 07:27
gozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:28   #586
FallenAnn
Rozeznanie
 
Avatar FallenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 941
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

A ja dzisiaj w nocy przygotowywałam się do karmienia- pobudka co dwie godziny....
Doświadczone mamuśki- Jak często robiłyście kąpiel noworodków? Bo co gdzie czytam to są dwie szkoly: kąpać codziennie i nie kąpać. Skłaniam się kąpać codziennie, ale ostatnio to nawet szwagierka mi mówiła że ona swoje teraz już dość duże już dzieci mylą co 2-3 dni....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wiara jest moją siłą.
FallenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:31   #587
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
O 10 mam paznokcie i nie mam na nie pomyslu. Potem musze odebrac recepte i wykupic zastrzyki a po poludniu wizyta i ikea
A to już praktycznie ostatnie paznokcie Bo ja np. zdejmuję

A zapomniałam wam powiedzieć że żeby mnie nie stresować niezapowiedzianą imprezą to już wiem że mam baby shower w kolejną niedzielę A w tę niedzielę przychodzi koleżanka porobić mi zdjęcia ciążowe, może coś się nada do ramki w korytarzu
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:32   #588
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Witam się w środę

U nas też śniegu nasypało przez z noc. Teraz to mi się już go nie chce na święta mógł byc, sylwestra... ale teraz?
No może chociaż dzieci trochę radochy będą miały.

U mnie kolejna słaba noc. Budzę się i nie mogę znaleźć sobie miejsca. Dzisiaj już poduszkę ciążowa wrzuciłam z łóżka z tego wszystkiego.
Po wczorajszych zajęciach na SR śniło mi się że karmie piersią i łatwo mi to idzie szkoda, że sny i interpretuje się na odwrót

Ja też mam ostatnio mega apetyt! Tylko bym jadła i jadła. Niedawno zamówiłam pizze z mojej ulubionej pizzerii w dzień bo nic mi się nie chciało robic. Myślałam że pół zostawię dla męża na obiad. A zjadłam cała nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, żebym zamieściła cała pizze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:34   #589
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A to już praktycznie ostatnie paznokcie Bo ja np. zdejmuję

A zapomniałam wam powiedzieć że żeby mnie nie stresować niezapowiedzianą imprezą to już wiem że mam baby shower w kolejną niedzielę A w tę niedzielę przychodzi koleżanka porobić mi zdjęcia ciążowe, może coś się nada do ramki w korytarzu
Wczoraj myslalam o paznokciach i az sie zatrzymalam na chodniku z wrazenia bo przyszlo mi do glowy ze to ostatnie. Ale potem przeliczylam ze jeszcze nie- ja chodze co 3 tygodnie to jeszcze dwa razy powinnam dac rade. Zastanawiam sie czy je sciagac przed porodem, moze sciagne i zrobie np japonski zeby byly zadbane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 07:38   #590
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Wczoraj myslalam o paznokciach i az sie zatrzymalam na chodniku z wrazenia bo przyszlo mi do glowy ze to ostatnie. Ale potem przeliczylam ze jeszcze nie- ja chodze co 3 tygodnie to jeszcze dwa razy powinnam dac rade. Zastanawiam sie czy je sciagac przed porodem, moze sciagne i zrobie np japonski zeby byly zadbane
Japoński na pewno wolno mieć
Ja będę robić jakoś w poniedziałek 33+3 a wizytę mam w 35+0 to zdecyduję czy założyć jeszcze jedne. Nie ma to jak nowe pojmowanie czasu
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:39   #591
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Wczoraj myslalam o paznokciach i az sie zatrzymalam na chodniku z wrazenia bo przyszlo mi do glowy ze to ostatnie. Ale potem przeliczylam ze jeszcze nie- ja chodze co 3 tygodnie to jeszcze dwa razy powinnam dac rade. Zastanawiam sie czy je sciagac przed porodem, moze sciagne i zrobie np japonski zeby byly zadbane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojej koleżance ostatnio anestezjolog przy porodzie powiedział że nie trzeba hybryd zdejmowac do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:43   #592
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Mojej koleżance ostatnio anestezjolog przy porodzie powiedział że nie trzeba hybryd zdejmowac do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlasnie rozne opinie juz slyszalam i sie zastanawiam. Jakos nie wyobrazam sobie tego ze nagle wszystkie kobiety ciezarne robiace sobie hybryde sciagaja ja przed porodem zapytam sie tez swojej kosmetyczki czy jej klientki sciagaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:44   #593
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez FallenAnn Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj w nocy przygotowywałam się do karmienia- pobudka co dwie godziny....
Doświadczone mamuśki- Jak często robiłyście kąpiel noworodków? Bo co gdzie czytam to są dwie szkoly: kąpać codziennie i nie kąpać. Skłaniam się kąpać codziennie, ale ostatnio to nawet szwagierka mi mówiła że ona swoje teraz już dość duże już dzieci mylą co 2-3 dni....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będę kąpać codziennie, wiadomo szybkie oplukanie wodą i tyle. Dla mnie to wprowadzenie takiej rutyny, ze jest kąpiel i spanie. Szczerze, to nie wyobrażam sobie nie umyć dziecka, przecież poci się tak samo jak my. Poza tym kupa w pampersy, siki. A juz starsze to w ogóle. Młodego latem to nawet dwa razy dziennie myłam, bo potrafił się tak uciapac w dzień
Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A to już praktycznie ostatnie paznokcie Bo ja np. zdejmuję

A zapomniałam wam powiedzieć że żeby mnie nie stresować niezapowiedzianą imprezą to już wiem że mam baby shower w kolejną niedzielę A w tę niedzielę przychodzi koleżanka porobić mi zdjęcia ciążowe, może coś się nada do ramki w korytarzu
Ooo fajnie
A co do paznokci to kazał Wam gin ściągnąć? Tzn tam gdzie jest juz pewne cc to ok, ale do sn też?
Ja do pierwszego porodu miałam i teraz raczej tez ściągać nie będę.

U nas tez pełno śniegu, młody się cieszy bo na sankach rano jeździ chwilę
Ja idę na rzęsy na 12 i mam nadzieję że juz w miarę odśnieżą chodniki. Wczoraj było na maksa ślisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez czaro_dziejkaa
Czas edycji: 2018-01-17 o 07:46
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:48   #594
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Fallen ale jak co dwa dni? A w tym czasie jak ? ja moja dużą teraz na przemian kąpiel/prysznic. Jak była malutka to kąpalam ją codziennie i tak tez będzie teraz.

Co do podkładów ja przy pierwszym porodzie nie miałam w ogole. Teraz biorę 5 sztuk dla własnego komfortu. Wszakże krew powinny utrzymywać te wielkie podpachy

Widzę, że dużo z Was nastawia się na poród w terminie lub wcześniej. Zeby to było takie piękne. ;D
Ja urodziłam 9 dni po terminie, teraz tez się nastawiam, że przenoszę. Wolę Ew się miło rozczarować niż wkurzać się że jeszcze się toczę
Tak samo z porodem. Za pierwszym razem i teraz nastawiam się na mega wielki ból, może miło się zaskoczę jak przy pierwszym porodzie

Co do wstawania w nocy Fallen, dziecko karmione piersią jest karmione na żądanie, przy mm to tak - 2/3h ale przy piersi to może być nawet co 5/10 minut

Byłam w przedszkolu, z przedszkola wróciłam z dzieckiem. Nawaliło tyle śniegu ze nie można się normalnie poruszać. Oczywiście wywaliłam się dwa razy, że ledwo wstałam. Pod przedszkolem się popłakałam i wróciłyśmy do domu. Teraz leżę w łóżku z bolącym kroczem. Idę spać . Dobranoc .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry Będę kąpać codziennie, wiadomo szybkie oplukanie wodą i tyle. Dla mnie to wprowadzenie takiej rutyny, ze jest kąpiel i spanie. Szczerze, to nie wyobrażam sobie nie umyć dziecka, przecież poci się tak samo jak my. Poza tym kupa w pampersy, siki. A juz starsze to w ogóle. Młodego latem to nawet dwa razy dziennie myłam, bo potrafił się tak uciapac w dzień Ooo fajnie
A co do paznokci to kazał Wam gin ściągnąć? Tzn tam gdzie jest juz pewne cc to ok, ale do sn też?
Ja do pierwszego porodu miałam i teraz raczej tez ściągać nie będę.

U nas tez pełno śniegu, młody się cieszy bo na sankach rano jeździ chwilę
Ja idę na rzęsy na 12 i mam nadzieję że juz w miarę odśnieżą chodniki. Wczoraj było na maksa ślisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moja mała tez zdążyła się wykąpać w śniegu.

Co do SN to mysle, że nie ale schody się zaczną jak z matką coś się zacznie dziać.
Zawsze warto mieć choc jednego paznokcia odkrytego tylko nie wiem czy dotyczy to tez u nóg, to wtedy by rozwiązywało problem dłoni.

Dobra, serio idę spać .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:51   #595
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Wczoraj miałam na SR zajęcia z pediatra i mowil zeby nie karmić na żądanie.

I bądź tu człowieku mądry jak masz podane sprzeczne informacje. Chociaż i tak sądzę że wszystko zależy od dziecka i wyjdzie w praniu tak naprawdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
No wlasnie rozne opinie juz slyszalam i sie zastanawiam. Jakos nie wyobrazam sobie tego ze nagle wszystkie kobiety ciezarne robiace sobie hybryde sciagaja ja przed porodem zapytam sie tez swojej kosmetyczki czy jej klientki sciagaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się pytałam ostatnio u siebie i mówiła że teraz jest taki sprzęt że nie trzeba hybrydy ściągać. Kiedyś chodziło o jakieś przewodzenie ale teraz spokojnie można mieć. Zresztą jak anestezjolog przy porodzie też tak mówi?
można zgłupieć od tych różnych informacji na każdy temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:52   #596
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Pannkaka, moze jej sie śniło, ze cos je, a Ty sie pod zębami trafiłaś

Alley, pione moge przybić. Ja dzis ledwo wytrzymałam 30 minut pi tabletce, bo taka głodna byłam (Dzieć w brzuchu wyczyniał takie akrobacje, ze to mi nie pomagało w czekaniu), 40 minut po śniadaniu musiałam zjesc serek wiejski, bo znowu mi w brzuchu burczalo, a o 8 znowu głodna! i zjadłam 4 pomarańcze nie wiem jak w takim tempie dotrwam do obiadu.

Z tymi paznokciami to rożnie jest. Mama Ginekolog pisała zeby lepiej zdjąć, bo moze jakies pomiary zaburzyć a inni mówią, ze to nie robi różnicy.

Nadalka, trzymaj sie! I uważaj przy wychodzeniu z domu teraz to strasznie niebezpieczny czas dla nas. Ja wczoraj tez drobilam kroczki jak gejsza po tym śniegu

Alley, a nam mowila, ze wlasnie jak kp to na zadanie. I bądź tu mądrym. Mojego meza zabija informacja, ze takie karmienie to moze trwać nawet 1,5 godziny, chwilka przerwy i od nowa przy cycu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:53   #597
FallenAnn
Rozeznanie
 
Avatar FallenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 941
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

No nie wiem jak to co dwa dni. Chyba samo przecieranie na mokro. Nie wiem. Dlatego pytam
Jakoś sobie nie wyobrażam bez kąpieli do spania ale jak czytam różne strony to przecież wszystko w głowie się miesza

Co 10 minut? Karmić? To jest sens iść spać w ogóle?
Muszę się przygotować na tryb zombie bo chyba jeszcze nie jestem tego wszystkiego świadoma....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wiara jest moją siłą.
FallenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:54   #598
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Ja sie umowilam z moja pania od paznokci, ze na czas porodu zrobimy krótkie (i tak nosze dosc krotkie) i kamuflarz, aby byly transparentne
Na stopach hybrydy mozna zostawic?

Ile juz przytylyscie?Ja mam na razie 7.5kg na plusie..
__________________
instagram: wieszjakjest

Edytowane przez gozia
Czas edycji: 2018-01-17 o 07:56
gozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:54   #599
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

No właśnie, wczoraj byłam na wykładzie mówili co innego niż później czytałam w książce (pierwszy rok z życia dziecka) i weź tu bądź mądry i podejmij decyzję



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:57   #600
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Wczoraj miałam na SR zajęcia z pediatra i mowil zeby nie karmić na żądanie.

I bądź tu człowieku mądry jak masz podane sprzeczne informacje. Chociaż i tak sądzę że wszystko zależy od dziecka i wyjdzie w praniu tak naprawdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Ja się pytałam ostatnio u siebie i mówiła że teraz jest taki sprzęt że nie trzeba hybrydy ściągać. Kiedyś chodziło o jakieś przewodzenie ale teraz spokojnie można mieć. Zresztą jak anestezjolog przy porodzie też tak mówi?
można zgłupieć od tych różnych informacji na każdy temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nam wlasnie polozna na SR mowila ze karmic na zadanie, z przerwami nie dluzszymi niz 3 godziny. Pierwszy raz spotykam sie z opinia zeby noworodka nie karmic na zadanie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-09 17:28:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.