Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-28, 11:17   #1
Extramargot2280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7

Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?


Witam wszystkich. Mam nie lada problem. Razem z mężem staramy się o kredyt i mieszkanie. Po rozmowach z doradcami i analizie naszego wkładu własnego, okazuje się, że będzie nas obejmowało ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. I tu moje pytanie do Was. Kupowaliście kiedyś mieszkanie na takich warunkach? Czy jest to opłacalne, czy lepiej się wstrzymać jeszcze z rok i dozbierać do wyższego wkłądu własnego? Marzy nam się własne mieszkanie, ale nie chcemy też wpakować się w coś niekorzystnego.
Extramargot2280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 12:03   #2
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Cytat:
Napisane przez Extramargot2280 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam nie lada problem. Razem z mężem staramy się o kredyt i mieszkanie. Po rozmowach z doradcami i analizie naszego wkładu własnego, okazuje się, że będzie nas obejmowało ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. I tu moje pytanie do Was. Kupowaliście kiedyś mieszkanie na takich warunkach? Czy jest to opłacalne, czy lepiej się wstrzymać jeszcze z rok i dozbierać do wyższego wkłądu własnego? Marzy nam się własne mieszkanie, ale nie chcemy też wpakować się w coś niekorzystnego.
A wiesz, że od przyszłego roku będzie wymagany o 5% wyższy wkład własny niż teraz? Uda Wam się przez rok uzbierać +5% + tyle, żeby nie płacić ubezpieczenia?
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 19:26   #3
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Banki mają różne oferty, ja nie mam ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, tylko podwyższoną marżę o ileś punktów procentowych. Może być podwyższenie marży do czasu aż wpłacicie tyle (spłacając kredyt) aż będzie osiągnięty pułap tych 20% czy ile tam bank nazywa "niskim wkładem własnym". Popytajcie w bankach albo u doradcy.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 21:42   #4
Apolinary95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Myślę, że lepiej się wstrzymać i uzbierać. Te ubezpieczenia to niestety często nic innego jak pobieranie dodatkowych pieniędzy bez żadnych dodatkowych gwarancji. Trzeba uważać na takie praktyki i jeśli da się ich uniknąć to najlepiej byłoby tak zrobić. Doradcom czasem nie warto ufać, bo wiadomo, że chcą nas naciągnąć na jak najwyższe procenty. Dlatego dobrze, że pytasz jeszcze w innych miejscach, np. tu bo to da Ci pełniejszy obraz.
Apolinary95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 12:58   #5
201710041242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Dokładnie tak jak napisała jesienny_lisc. Za rok minimalny wkład własny będzie o 5% wyższy, docelowo ma wynosić 20%. Najlepiej zrobić chłodną kalkulację ile jesteście w stanie zaoszczędzić. Pamiętaj że nie warto brać dodatkowego kredytu by mieć większy wkład własny, bo po prostu łatwo wpaść w pętlę kredytową. Dowiedz się czegoś o ofertach innych banków (tylko pamiętaj o ilości zapytań w miesiącu do BIKu bo obniżają zdolność kredytową ) wtedy łatwiej podjąć decyzję. Każde kilka zł więcej za ratę w przeliczeniu na te naście lat to kilka/kilkanaście tysięcy więcej dla banku.
201710041242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 15:12   #6
Cody1196
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Tak jak piszą dziewczyny wyżej. Najlepiej wybrać się do doradcy finansowego, który obraca się w tym temacie sprawniej niż ludzie na forum typu wizaz. Ale może okazać się, że taki kredyt z niskim wkładem własnym okaże się tak kosztowny że ja bym go nie brała. Więc warto się zastanowić kilka razy zanim wdepniecie w bagno. Niech to bedzie przemyślana decyzja. Możecie również skonsultować się z jakąś kancelarią np http://www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl/, która specjalizuje się w tym temacie.

Edytowane przez Cody1196
Czas edycji: 2015-06-10 o 07:53
Cody1196 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 18:09   #7
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Jeśli dacie radę uzbierać dodatkowe 15-20% wkładu własnego w 1- 1,5 roku to byłoby to lepsze rozwiązanie. Pamiętaj również, że banki sprawdzają czy wkład własny pochodzi ze środków kredytowych czy z własnych, dlatego wkład własny z kredytu gotówkowego nie przejdą- chyba, że weźmiecie go po uzyskaniu kredytu hipotecznego.
Możesz się również rozejrzeć za innymi bankami, niektóre nie wymagają ubezpieczenia od niskiego wkładu, po prostu dają nieco gorsze warunki.
Dam również radę- jak będziesz kupowała ubezpieczenie na życie i murów to rozejrzyj się na rynku, bo część banków proponuje ubezpieczenie u najdroższych ubezpieczycieli.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-09, 17:29   #8
mrcarson1592
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Właśnie, czasem może się okazać, że na pierwszy rzut oka ciut gorsze warunki, które daje bank, na przykład wyższe oprocentowanie, ale bez konieczności ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, w ogólnym rozrachunku okaże się lepsze. Musicie mieć oczy i uszy otwarte, bo różne rzeczy będą Wam mówić i trzeba czasem czytać między wierszami. Mam nadzieję, że uda się Wam znaleźć optymalne rozwiązanie.
mrcarson1592 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 22:32   #9
INATHAN78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Też miałem ostatnio podobny problem i zdecydowałem się poczekać jeszcze kilka miesięcy, żeby zobaczyć jak będzie mi szło oszczędzanie i ile będę w stanie zaoszczędzić do przyszłego roku na wyższy wkłąd własny. Jeśli oszczędności nie będzie wystarczającą powiedzmy do października i nie będzie szans na dozbieranie, to wtedy wezmę kredyt z ubezpieczeniem niskiego wkładu.
INATHAN78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 17:44   #10
louannpl74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Moim zdanie dozbieraj sobie kasy w tym roku jeszcze staraj się, bo w przyszłym już nie będzie tak kolorowo. Aktualnie też mam taką sytuacje jak ty i zdecydowałam się na uzbieranie dodatkowych pieniędzy a jak mi się nie uda to zapożyczę od moich rodziców, bo też mam taką możliwość, lecz na razie wole na własną rękę. Mam nadzieję, że zrobisz podobnie i nam zaufasz.
louannpl74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 12:11   #11
lenia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Dziewczyny,

jak już kupiłyście mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu to teraz można odzyskać całość tego ubezpieczania. Trzeba napisać reklamacje do Banku lub złożyć pozew. Jak któraś chce wiedzieć co i jak to piszcie mi na maila: sisi884@wp.pl
lenia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 14:29   #12
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Cytat:
Napisane przez lenia29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

jak już kupiłyście mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu to teraz można odzyskać całość tego ubezpieczania. Trzeba napisać reklamacje do Banku lub złożyć pozew. Jak któraś chce wiedzieć co i jak to piszcie mi na maila: sisi884@wp.pl

Na jakiej podstawie ten zwrot?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 06:46   #13
lenia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

pobieranie składki Ubezpieczenia niskiego wkładu zgodnie z prawem jest zabronione. Mam wzór wezwania do zwrotu, wiec napisz mi na maila to prześlę
lenia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 11:14   #14
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

Cytat:
Napisane przez lenia29 Pokaż wiadomość
pobieranie składki Ubezpieczenia niskiego wkładu zgodnie z prawem jest zabronione. Mam wzór wezwania do zwrotu, wiec napisz mi na maila to prześlę

Bardziej chodzi mi o to, zebys podala wlasnie podstawe prawna
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 07:15   #15
lenia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Czy kupić mieszkanie z ubezpieczeniem niskiego wkładu włąsnego?

przepraszam, że tak długo nie odpisywałam, ale specjalnie zadzwoniłam do prawnika, żeby Ci odpowiedzieć

jest to art. 385(1) k.c. w zw. z art. 385(3) k.c.

Umowa w zakresie zapisu dot. UNW jest zapisem niedozwolonym w naszym prawie i dlatego wszystkie składki wraz z odsetkami muszą zostać zwrócone.
U mnie właśnie tak było.

Edytowane przez lenia29
Czas edycji: 2017-09-08 o 07:16
lenia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-08 08:15:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.