Luźność pochwy po porodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-20, 13:58   #1
smutasna11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5

Luźność pochwy po porodzie


Witajcie,
mam pewien problem. Mam męża i niedawno urodziło nam się dziecko. Przyznam, że nie do końca chciałam mieć dziecko, ale wiedziałam, że po kilku latach małżeństwa on zaczął o nim marzyć. Dodam, że mój partner ma już córkę z inną kobietą i zawsze powtarzał mi, że po porodzie nic się fizycznie tam na dole nie zmienia. Bardzo się tego obawiałam. Niestety po porodzie okazało się, że mam obniżenie narządu rodnego i jak to stwierdził jestem o 1/4 luźniejsza. Nie wiem, co to oznacza. Tzn. chciałabym zapytać czy jestem bardziej luźna od innych kobiet po porodzie ze względu na tą przypadłość ? Czy miałyście taki problem ? Jemu to nie przeszkadza, ale czy to jest szczere ? Jak to było u was po porodzie ? Co mam robić - jest mi bardzo źle. Nie chcę z nim współżyć, bo boje się, że podświadomie się zawiódł, kiedyś przez to przechodził i widocznie nie było mu tak luźno potem ... Czuję się fatalnie, nie kobieco. Robię wszystko by unikać go we własnym domu.
smutasna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 14:35   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

każda jest luźniejsza po porodzie, póki nie poćwiczy.
kulki gejszy i jazda!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 14:39   #3
smutasna11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Stosowałam i kulki gejszy i elektrostymulacje pół roku. Nic nie pomogło.
smutasna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 14:51   #4
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

a co gin na to?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 14:54   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

No to możliwe, że wskazany zabieg. Po niektórych porodach nie ma innego wyjścia. Kiedyś w telewizji chyba widziałam taki zabieg falami radiowymi bodajże ( specjalistę od chirurgii plastycznej i ginekologii trzeba popytać). Kobieta po nim była bardzo zadowolona. Wczoraj czytałam na ten temat i ponoć 3 miesiące po porodzie sytuacja powinna się unormować, czasem trwa to 1 rok. Jeśli poczucie większej luźności po tym czasie się utrzymuje lub są inne obrażenia narządu rodnego to jest to wskazanie do zabiegu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 15:08   #6
smutasna11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Gin, że to się zdarza i nic się z tym nie zrobi, po kolejnym porodzie będzie gorzej. Teoretycznie mogę zrobić laser, ale kolejna ciąża zniweczy efekty. Dodam, że zamierzam mieć kolejne dzieci na 100%, nawet jeśli po każdym czeka mnie zabieg. Z pewnością będę coś z tym robić, ale chwilowo nie mogę, bo laser i karmienie piersią się wyklucza. Dlatego tymczasowo pozostaje mi tylko domyślać się, jak bardzo mu jest ze mną źle, bo o sobie już zupełnie zapomniałam. Czy te 1/4 to dużo dla faceta ?

Edytowane przez smutasna11
Czas edycji: 2015-03-20 o 15:10
smutasna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 15:09   #7
likier
Przyczajenie
 
Avatar likier
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Luzna pochwa po porodzie może się przytrafic kazdej kobiecie i nie jest to powod do wstydu czy niezadowolenia z siebie. W koncu urodzilas malego czlowieka, a dla organizmu jest to nielada wyczyn i wcale nie zostaje to tak bez wplywu na zdrowie. Wedlug mnie warto jednak o siebie zawalczyc bo w przyszłości moga byc z tego same problemy typu nietrzymanie moczu. Ja urodzilam silami natury dwójkę dzieci. Jedno dwa lata temu a drugie miesiac temu i nie odczuwam zadnej różnicy niz przed ciazami ale to sprawa indywidualna. Udaj sie do specjalisty, moze Twoj ginekolog doradzi zabiegi, ktore beda w Twoim przypadku skuteczne. A maz jesli jest fajnym facetem kochajacym Ciebie i dziecko, to docenia fakt ze bylas bohaterka i urodzilas dziecko. Nie sadze, zeby byl mocno niezadowolony z tego ze jestes luzniejsza. To tylko kwestia przyzwyczajenia, a i mozliwe ze z czasem przy pomocy cwiczen wypracujesz dawny "ucisk". Ja w kazdym razie trzymam kciuki zebys czula sie kobieco!

Doczytalam ostatni post- ja po drugim porodzie jestem ciasniejsza niz po pierwszym bo nie rodzilam "silowo". Kwestia pokierowania porodu przez dobra polozna. Nie boj sie na zapas. I zmien ginekologa bo ten jest nie życiowy :|
__________________
"Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem"

Edytowane przez likier
Czas edycji: 2015-03-20 o 15:12
likier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-20, 16:08   #8
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Cytat:
Napisane przez smutasna11 Pokaż wiadomość
Przyznam, że nie do końca chciałam mieć dziecko, ale wiedziałam, że po kilku latach małżeństwa on zaczął o nim marzyć... Jemu to nie przeszkadza, ale czy to jest szczere ?
Cytat:
Napisane przez smutasna11 Pokaż wiadomość
Dodam, że zamierzam mieć kolejne dzieci na 100%, nawet jeśli po każdym czeka mnie zabieg.
Trochę jedno z drugim się wyklucza, chyba że pierwszym dziecku zmieniłaś zdanie?

Zielone: Skoro sam twierdzi, że mu nie przeszkadza to czemu mu nie wierzysz? To, że jesteś luźniejsza to nie równa się, że na dole masz wieeelką dziurę. Próbuj ćwiczyć i wzmocnić mięśnie.
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:06   #9
smutasna11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Trochę jedno z drugim się wyklucza, chyba że pierwszym dziecku zmieniłaś zdanie?

Zielone: Skoro sam twierdzi, że mu nie przeszkadza to czemu mu nie wierzysz? To, że jesteś luźniejsza to nie równa się, że na dole masz wieeelką dziurę. Próbuj ćwiczyć i wzmocnić mięśnie.

Nie wyklucza się. Nie chciałam mieć dziecka, ale teraz przekonałam się, co oznacza zostać mamą i chce mieć kolejne.

Zastanawia mnie tylko czy 1/4 to nie aż za dużo luźna ?
smutasna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:17   #10
Jefafa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Co to znaczy dużo za luźna?
Czy twój mąż dochodzi podczas stosunku?
Jeśli tak to nie widze żadnego problemu.
Jefafa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:40   #11
smutasna11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Powiedział, że jest o 1/4 luźniejsza niż przed porodem. Więc to chyba duży dyskomfort. Kiedyś ciągle powtarzał, że nic się nie zmienia po porodzie, a ma doświadczenie ze swoją byłą, więc chyba jest fatalnie.

Edytowane przez smutasna11
Czas edycji: 2015-03-20 o 22:02
smutasna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 22:21   #12
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Cytat:
Napisane przez smutasna11 Pokaż wiadomość
Powiedział, że jest o 1/4 luźniejsza niż przed porodem. Więc to chyba duży dyskomfort. Kiedyś ciągle powtarzał, że nic się nie zmienia po porodzie, a ma doświadczenie ze swoją byłą, więc chyba jest fatalnie.
Uprawiał seks z JEDNĄ kobietą po porodzie i ma doświadczenie [?] To tak nie działa + co kobieta, co poród to inna para kaloszy.
Podziwiam zdolność możliwości ocenienia stanu luzu o 1/4.

Jak napisała Jefafa, dochodzi podczas stosunku waginalnego? A Ty czujesz różnicę, że jest luźniej?
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 22:26   #13
likier
Przyczajenie
 
Avatar likier
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

To "o 1/4" brzmi jakby wrecz linijka mierzyl... jak na moje gdyby byl to dla niego duzy dyskomfort to by o tym powiedzial wprost a nie jakims dziwnym ulamkiem. Bo 1/4 znaczy ile? :/ Radze sie nie zadreczac i normalnie wspolzyc bez zbednych "jak bardzo jest mu ze mna zle". Jakby bylo zle to by z Toba Autorko nie wspolzyl. A o sobie i swojej przyjemnosci pamietaj bo faceta zawsze mozna jakos zaspokoic a my kobiety takie proste w obsludze nie jestesmy. Poza tym szczesliwa i pewna siebie kobieta to skarb dla faceta, nawet jesli jest o "1/4" luzniejsza
__________________
"Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem"
likier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 11:07   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Masz obsesję na punkcie ułamka 1/4.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 10:49   #15
aleksandra_88
Raczkowanie
 
Avatar aleksandra_88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 189
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Cytat:
Napisane przez smutasna11 Pokaż wiadomość
Gin, że to się zdarza i nic się z tym nie zrobi, po kolejnym porodzie będzie gorzej. Teoretycznie mogę zrobić laser, ale kolejna ciąża zniweczy efekty. Dodam, że zamierzam mieć kolejne dzieci na 100%, nawet jeśli po każdym czeka mnie zabieg. Z pewnością będę coś z tym robić, ale chwilowo nie mogę, bo laser i karmienie piersią się wyklucza. Dlatego tymczasowo pozostaje mi tylko domyślać się, jak bardzo mu jest ze mną źle, bo o sobie już zupełnie zapomniałam. Czy te 1/4 to dużo dla faceta ?
Nie rozumiem czegoś - nie chciałaś mieć dziecka a kolejne planujesz na 100%? I masz dziecko, choć sama nie chciałaś ale urodziłaś, bo mąż chciał? Coś dziwnie to wygląda - wszystko pod kątem męża robisz...

Poza tym moim zdaniem zbyt bardzo skupiasz się na facecie a jak sama piszesz o sobie zapomniałaś. Ciąża niesie ze sobą swoje konsekwencje i nic nie jest takie, jak było wcześniej i facet powinien się z tym liczyć a nie tylko wymagać i sadzić takie wredne komentarze o ułamkach. Smutno patrzy się na kobiety, które robią wszystko aby tylko facet był zadowolony i zaspokojony. Jeśli typowe zabiegi nie pomagają to zdecyduj się na ten laser (przecież nie musisz karmić piersią ale skoro chcesz no to zaczekaj aż przestaniesz) a kolejne dzieci możesz rodzić przez CC. Zastanawiam się tylko co jak w kolejnych ciążach pojawią Ci się rozstępy, luźna skóra, biust po karmieniu obwiśnie. Wtedy tym bardziej będziesz mieć problem ze swoją kobiecością a on dalej będzie Cię porównywał do swojej ex?

Powiem szczerze - skoro Ci powiedział, że widzi różnicę o 1/4 to znaczy, że różnicę zauważył, że jest dla niego odczuwalna i że mu to trochę przeszkadza. Jakby nie przeszkadzało, to po co o tym wspominać? To jest moje zdanie i mogę się mylić, ale uważam, że on Cię wpędza w kompleksy zamiast wspierać podłamaną kobietę zawiedzioną skutkami ciąży i porodu.

Edytowane przez aleksandra_88
Czas edycji: 2015-03-22 o 10:50
aleksandra_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 22:02   #16
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Coś nie bardzo mi wyglądasz na szczęśliwą mamusię i wielbioną małżonkę. Martwisz się, że facet ma za luźno, bo z tym wiąże się niby co? Że nie będzie chciał z Tobą wdpółżyć, znajdzie sobie ciaśniejszą czy też może zostawić Was tylko z tego powodu? Bo ja nie bardzo kumam... I będziesz mu rodzić kolejne dzieci, żeby od Ciebie nie odszedł? Wszystkie te Twoje rozkminiania ppchwy i jego przyjemności są moim zdaniem bardzo szczeniackie i płytkie i kompletnie mi nie przystają do szczęśliwego macierzyństwa i związku z kochającym mężczyzną. Aż mi się ciśnie na ekran rada dla faceta, jaką powinnaś go uraczyć: Kochanie masz tak małego, że w ogóle nic nie czuję, więc albo coś z tym zrobisz natymniast (np. pompka do penisa), albo znajdę sobie dużo większy okaz, który w końcu da mi kosmiczne orazmy! Wniosek: zacznij w końcu myśleć własną doopką, bo to o Twoją rozkosz facet powinien walczyć,.a nie odwrotnie, KOBIETO!
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 13:11   #17
Alexandra1971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Od niedawna dostępna jest zupełnie nowoczesna metoda rewitalizacji pochwy. Dowiedziałam się o niej po poszukiwaniach w internecie na innych forach. Chodzi o zabieg laserem Mona Lisa. Tam gdzie mieszkam, czyli w Poznaniu, jest tylko jedno miejsce, które wykonuje ten innowacyjny zabieg (xxx) Sprawia on, że pochwa jest bardziej nawilżona i zwężona.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-31 o 16:39 Powód: Reklama.
Alexandra1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 13:44   #18
Clevland
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 971
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Wprowadź urozmaicenie. Zaspokajaj go ręką, ustami, stopami, piersiami.
Uprawiaj sex analny jak możesz.
Zaproponuj równoległą masturbację.
Wyładowuj jego robiąc mu masaż prostaty.
Alternatyw dla stosunku waginalnego jest bardzo dużo.
Clevland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 14:52   #19
kubelkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 5
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Dzięki ginekologi estetycznej można zadbać o zmiany spowodowane ciążą. Wiele kobiet spotyka problem luźnej pochwy po porodzie, na szczęście można wykonać zabieg rewitalizacji pochwy, który zmniejsza rozmiar pochwy i poprawia jej nawilżenie. Zastanów i poczytaj o tym xxx Nie masz czego się obawiać, zabieg jest bezbolesny i już 3 dni po nim można współżyć seksualnie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-12-23 o 09:59 Powód: reklama
kubelkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 20:57   #20
smutasna112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Witam ponownie,

jestem autorką tego wątku. Chciałam uzupełnić informację, bo może komuś szukającemu wsparcia i pomocy się przyda.

Wraz z powrotem miesiączki i cyklu problem luźności minął, zmniejszyło się też nadmierne nawilżenie. Jest nawet lepiej niż było pod względem wąskości i doznań.
Jest tylko jedno, co niestety doznało uszczerbku, psychika i poczucie bycia normalną kobietą.

Tak czy siak, tak jak napisała Elfir, każda po porodzie jest luźna, dochodzi do siebie już indywidualnie. Trzeba odczekać chociaż 6 tygodni połogu. Poczekać i nie szukac problemu tam, gdzie go nie ma.

Edytowane przez smutasna112
Czas edycji: 2017-03-05 o 20:59
smutasna112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-03, 17:45   #21
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Każdy się starzeje, luźnieje, cuda wianki. Gadałam na ten temat z różnymi kolesiami i jeden powiedział, że miał kiedyś kochankę, która była mega luźna - najluźniejsza ze wszystkich, a nigdy nie rodziła, plus on miał bardzo dużego penisa - więc u większości kobiet był problem w ogóle z włożeniem/otarciami, a przy niej mówił, że no... był problem odwrotny.
Ale czy warto sobie zaprzątać tym głowę, jeśli partner normalnie dochodzi w trakcie stosunku? Nie warto. Jak dochodzi to jest zadowolony, a że odczucia inne niż kiedyś? No cóż... jemu kiedyś w ogóle przestanie stawać ;-) więc wtedy on będzie miał rozkminy czy Cię zaspokaja. Taka kolej rzeczy, nie ma co się zastanawiać
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 07:02   #22
Pious
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 17
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Żona była na takim zabiegu ci do nietrzymania moczu nic nie pomogło a ciaśniejsza była faktycznie jakiś czas ale wydaje mi się że znowu się rozeszła ale mi to nie przeszkadza w końcu ponad 20 lat pcham tam penisa wibrator itd. To przecież musi się rozciągać.Nie rozumiem facetów którzy narzekają na takie rzeczy jakby się tylko patrzył na cipkę to by była ciasna cały czas.
Pious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 07:54   #23
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Luźność pochwy po porodzie

Cytat:
Napisane przez Pious Pokaż wiadomość
wydaje mi się że znowu się rozeszła ale mi to nie przeszkadza w końcu ponad 20 lat pcham tam penisa wibrator itd. To przecież musi się rozciągać.Nie rozumiem facetów którzy narzekają na takie rzeczy jakby się tylko patrzył na cipkę to by była ciasna cały czas.
Ponad 20 lat z kobietą, na świecie jeszcze dluzej, a dalej nie masz wiedzy w tym zakresie. Przykry obraz pokazujący jak wielkie są braki w edukacji seksualnej i nie tylko.
Nie, pochwa tak nie działa. Jest bardzo elastyczna, kurczy się i rozciaga w zależności od potrzeb. Są oczywiście wyjątki, ale zestawiłeś ze sobą penisa/wibrator z patrzeniem, więc do tego się odnoszę.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-01 08:54:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.