Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 18:52   #1501
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja już kiedyś(jakieś 5 lat temu )leczyłam ok.2 miesiące trądzik tetralysalem,więc nie mogę powiedzieć,że wyleczył mi go na zawsze.Biorę też pod uwagę to,ze wtedy byłam w wieku nastoletnim,więc teraz moze już będzie dobrze.Ja jestem z działania tego leku zadowolona.Zmieniłam też dietę,nawyki dbania o skórę.Mam nadzieję,ze tymrazem efekt się utrzyma.A na dzień dzisiejszy mam jedną krostkę,ale to dlatego,ze dzisiaj dostałam okres.
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:55   #1502
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez twizzy Pokaż wiadomość
ja już kiedyś(jakieś 5 lat temu )leczyłam ok.2 miesiące trądzik tetralysalem,więc nie mogę powiedzieć,że wyleczył mi go na zawsze.Biorę też pod uwagę to,ze wtedy byłam w wieku nastoletnim,więc teraz moze już będzie dobrze.Ja jestem z działania tego leku zadowolona.Zmieniłam też dietę,nawyki dbania o skórę.Mam nadzieję,ze tymrazem efekt się utrzyma.A na dzień dzisiejszy mam jedną krostkę,ale to dlatego,ze dzisiaj dostałam okres.

a długo już łykasz Tetralysal? po jakim czasie cera zaczynała się polepszać?
wybacz że tak wypytuję, ale sama rozumiesz - zaczęłam 4 dni temu i chcę być świadoma co i jak
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:00   #1503
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

jak sobie przypominam,to polepszyła się już po tygodniu.Po dwóch była zupełnie gładziutka.Teraz zaczynam brać 4 opakowanie i biorę2 tabletki co drugi dzień
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:06   #1504
missaint
Przyczajenie
 
Avatar missaint
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez missaint Pokaż wiadomość
cześć,
mam pytanie odnośnie Tetralysalu. (Pewnie odpowiedź na nie gdzieś już na forum padła, ale przewertowałam prawie wszystko i nie mogę znaleźć, więc z góry przepraszam jeśli się powtarzam )

A mianowicie: skończyłam właśnie brać antybiotyk, a wiem, że podczas brania nie można się opalać. Może ktoś z Was wie po jakim czasie od odstawienia leku można np. przejść się na solarium?
(wiem, że to ma złe działanie na cerę, ale robię to bardzo sporadycznie i na bardzo krótko)

z góry dziękuję i pozdrawiam

proszę jeszcze raz o odpowiedź i przepraszam, że "się wcinam"
missaint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:12   #1505
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez missaint Pokaż wiadomość
proszę jeszcze raz o odpowiedź i przepraszam, że "się wcinam"
niestety nie potrafię odpowiedzieć Generalnie solarium jest kiepskie dla skóry. Gdzieś czytałam, że Tetralysal utrzymuje się w organiźmie od 12 do 100 godzin, a po upływie tego czasu nie powinno już być jego śladu, niemniej jednak nie wiem czy po tym czasie można już się opalać. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem i jego zapytaj.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 20:00   #1506
roksisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
z tego co wywnioskowałam: robiłaś mikro mając stany zapalne?
gdzieś czytałam, że nie można mieć pryszczy przy zabiegu i derma też mi to zawsze mówi.. więc jak to jest?^

Powiem ci tak , dermatolog dał mi ulotke w ktorej było napisane ze jednym z przeciwskazań są zmiany ropne . Jak mi na nastepnym spotkaniu zaproponował mikro ( spotykam sie z dermatologiem co 10 dni ) to sie zdziwilam , bo mialam ropne wykwity jak i czerwone zaskorniki . Spytałam jak to jest , on ze mikro otworzy te wszystkie zmiany , wyczyszci , i antybiotyk bedzie lepiej działał . Jest to polecany u nas specjalista wiec uzywzylam na slowo .
Oczywiscie zastrzegł ze mam przyjsc w piatek , bo 2 dni nie bede nigdzie wychodzic ( nakladanie na te stropki podkladu to kiepski pomysl ) . I dzisiaj nie czuje juz zmian podskornych , na policzku przede wszystkim sie goily słabo . Wiec jestem mega zadowolona , mimo ze jak mowilam BOLAŁO NIESAMOWICIE

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez goska87 Pokaż wiadomość
Z tego co powszechnie dziewczyny mówią tetra może spowodować nasilenie trądziku (wysyp) w którym cera się oczyszcza, a na efekty czeka się właśnie mies. - 1,5.

Ciezko określić czym jest nasilenie trądziku .
Jak zaczelam brac tetre mialam problem z brodą , po 26 dniach brania tetry , jak poszlam do tego lekarza , to mialam zalatwiony jeden policzek maxymalnie , na drugim okolo 5 zmian , brode , nawet na skroniach . Jesli biore antybiotyk tyle czasu i taki jest efekt to moim zdaniem cos nie tak . Poprostu jak powiedzial lekarz tetra byla dla mnie za slaba ... I w moim przypadku branie tetry jeszcze 2 miesiace mija sie z celem !!! A dermatolog ktora mi przepisała mowila ze branie tetry mozna przedluzyc do 5 miesiecy ... 5 miesiecy na antybiotyku to przesada ! Obecny dermatolog powiedział wprost , najpierw silne leki i jak najkrocej i odstawiamy ! potem tylko zewnetrzne . Co uwazam jest madry pomysł dla mojego organizmu

Generalnie napisalam ten post dla osob , na ktore tetra tez nie dziala !!! Nie ma co sie załamywać , zacisnac zeby i poszukac innych lekow , innych rozwiazań ...
roksisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 22:57   #1507
tavia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

no ja juz biore tetralysal ponad miesiac i na poczatku tez zwatpilam w jego zbawcze dzialanie bo na poczatku wysypało mnie ze strach sie bac. plakalam przy kazdym spojrzeniu w lusterko, ale poczytalam troche ze to normalne i teraz po ponad miesiacu widze poprawe. moja twarz nie jest juz tak 'zaogniona'. nie czuje sie jak chodzacy wulkan jesli wiecie o czym mowie a jeszcze w pon kiedy bylam u dermy czyli 4 dni temu nie bylo tak kolorowo. w ten dzien rowniez zaczelam stosowac tonik z benzacne. moze to jemu zawdzieczam ta nagla poprawe?no ale musze go odstawic chyba bo od dzis zaczynam z epiduo. powodzenia.
tavia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 03:06   #1508
missaint
Przyczajenie
 
Avatar missaint
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
niestety nie potrafię odpowiedzieć Generalnie solarium jest kiepskie dla skóry. Gdzieś czytałam, że Tetralysal utrzymuje się w organiźmie od 12 do 100 godzin, a po upływie tego czasu nie powinno już być jego śladu, niemniej jednak nie wiem czy po tym czasie można już się opalać. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem i jego zapytaj.
tak czy inaczej, bardzo dziękuję
missaint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 21:06   #1509
Olixxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 61
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Czy po Tetralysalu mogą wystąpić trwałe przebarwienia zębów?
__________________

Olixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 21:09   #1510
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

tak. i dziewczyny pisały o tym wcześniej.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 21:45   #1511
Olixxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 61
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Pisały tylko o tym, że mają żółte zęby bardziej a nie o tym czy mogą wystąpić TRWAŁE przebarwienia...bo tego się boję, na trwałe przebarwienia nawet laser nie pomoże i zostaną tylko licówki, które są bardzo drogie a żółtych zębów nie chcę mieć, zastanawiam się czy nie zaprzestać brania Tetralysalu, cery nigdy nie miałam tragicznej, teraz mam ładną.
__________________

Olixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 21:57   #1512
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

no jak dla mnie zżółknięte zęby są w pewnym sensie spowodowane przebarwieniem.
ale dobra, nie dyskutuję, bo na ten temat niewiele wiem^

/ idź do innego dermy. albo powiedz o zębach temu, który ci Tetrę przepisał.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 22:48   #1513
Olixxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 61
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

żółknięcie czy przebarwienia, jakie to ma znaczenie? Chodzi o TRWAŁOŚĆ, rozumiesz co mam na myśli? TRWAŁOŚĆ tzn, że zęby zostają żółte NA ZAWSZE i nawet laser nie pomoże, jedynym ratunkiem mogą być licówki. I właśnie chodzi mi o to.

W sumie mogę spytać dermatologa czy miał takie przypadki TRWAŁYCH przebarwień ale wątpię bo żeby wiedzieć czy przebarwienia są trwałe ta osoba po Tetrze musiałaby iść na zabieg laserem i dopiero wtedy bym się dowiedziała czy Tetra powoduje TRWAŁE przebarwienia zębów czy tylko tymczasowe.
__________________

Olixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 08:14   #1514
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

zapytaj się, zapytaj.
chociaż moja derma nigdy się nie pytała czy mam jakieś problemy z zębami^ i wątpię czy ktoś sam się jej poskarżył. ale spróbować można
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 16:04   #1515
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

hmm,a ja nie widzę u siebie żółknięcia płytki.Zresztą kiedyś jak brałam też nie miałam z tym problemu.Mam nadzieję,że uda mi się tego uniknąć,bo jeszcze tego by brakowało.
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:23   #1516
EVVyCi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 10
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość

Póki co, możesz przez kilka dni stosować maść BENZACNE, też jest bardzo dobra, bez recepty, w aptece ok. 7zł. Ale to tylko do czasu kiedy nie pójdziesz do dermatologa a to powinnaś zrobić jak najszybciej.
tylko nie benzacne - strasznie podraznia skore i mocno wysusza
EVVyCi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 14:40   #1517
ladyan
Rozeznanie
 
Avatar ladyan
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 533
Dot.: Tetralysal

Witam Was. Ja również przeszłam kurację Tatralysalem (4 miesiące) Dodatkowo cały czas twarz smarowałam i smaruję żelem Epiduo. Może nie byłą to jakaś skrajna postać trądzika, ale było nieciekawie.
To co się działo na początku kuracji, doprowadzało mnie do chwil zwątpienia. Na twarzy pojawiało mi się coraz więcej krostek. Minęły 4 miesiące. Lek został odstawiony. Cały czas używam Epiduo. Na słoneczne dni (wiosna, lato) przepisano mi skinoren. Cerę mam gładką. Od czasu do czasu coś mi wyskoczy, ale to nie tragedia.
Cierpliwość jest jedną z tajemnic sukcesu. Bez niej nie dałabym rady.
Niezbędne okazały się również emulsja nawilżająca do twarzy i żel do mycia Cetaphil oraz woda termalna. Moja święta trójca pielęgnacji twarzy.
Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które mają chwile zwątpienia, chociaż troszkę pocieszyłam.
ladyan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 21:03   #1518
ioannah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa/gdansk
Wiadomości: 178
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mam cale opakowanie Tetralysalu 150 mg. Kupilam 'na zapas', bo mialam stosowac dluzej, ale jak juz pisalam wczesniej mialam po tym leku nieciekawe objawy, wiec odstawilam. Jesli ktos ma na to recepte i chcialby kupic taniej niz w aptece, to sluze.
ioannah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 21:10   #1519
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

dziewczyny,a co wam mówią Wasi dermatologowie na temat czasu brania tego antybiotyku?ile według nich mniej więcej powinna trwać kuracja?
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 13:25   #1520
Dariaa
Raczkowanie
 
Avatar Dariaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja pytalam sie w zeszłym tygodniu ile jeszcze ma potrwać moja kuracja (biore tetre juz 1,5 mies) i moja dermatolog odpowiedziała mi że do pierwszego słońca... hmmm także wesoło
Dariaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 20:02   #1521
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Dariaa Pokaż wiadomość
Ja pytalam sie w zeszłym tygodniu ile jeszcze ma potrwać moja kuracja (biore tetre juz 1,5 mies) i moja dermatolog odpowiedziała mi że do pierwszego słońca... hmmm także wesoło
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie (centralna Polska) przez cały dzień świeciło piękne słoneczko
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 21:57   #1522
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez twizzy Pokaż wiadomość
dziewczyny,a co wam mówią Wasi dermatologowie na temat czasu brania tego antybiotyku?ile według nich mniej więcej powinna trwać kuracja?
No mi dermatolog powiedziała że co najmniej 3 miesiące będę brać, a potem się zobaczy. Ale nie wyklucza nawet pół roku. Ale mi to wylazły już nie tyle krostki co całe czerwone plamy na policzkach i brodzie i dlatego poszłam do lekarza bo już sobie za nic nie mogłam dać rady. Przez pierwsze dwa tygodnie mam brać 2 razy dziennie a potem raz. Biorę właśnie drugi tydzień teraz. Oprócz tego mam dwa żele, Epiduo i Clindacne. Chciałabym żeby to pomogło...
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 18:46   #1523
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja biore tetre od konca listopada.
i mam go przepisanego przynajmniej na przyszly miesiac jeszcze.. derma powiedziala, ze widac, ze dziala i lepiej nie przestawac jeszcze
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 19:08   #1524
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ja biore tetre od konca listopada.
i mam go przepisanego przynajmniej na przyszly miesiac jeszcze.. derma powiedziala, ze widac, ze dziala i lepiej nie przestawac jeszcze

derma powiedziała, że widać działanie. a Ty je widzisz? pytam, bo często opinie mojej pani dermatolog są inne od moich ;D
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 20:13   #1525
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

widze. pewnie, ze tak.
nie mam zadnych pryszczy- tylko przebarwienia i blizny. od czasu do czasu wyskoczy cos malego (rzadziej- wiekszego), ale to na pewno nie TO, co bylo kiedys.
za poltora tygodnia mikrodermabrazja czuje, ze wychodze na prosta.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:18   #1526
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziś zaczęłam terapię Tetralysalem. Do tego dermatolog przepisała mi Duac, Clindacne i Locacid. Można powiedzieć - dość dobry, zmasowany atak

Zobaczymy jak będzie przebiegało moje leczenie. Będę zdawać relację na bieżąco
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:34   #1527
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

czekamy życzymy powodzenia i trzymamy kciuki

ja byłam tydzień temu u dermy i zmieniła mi maści na Epiduo i Metronidazol (2xdziennie). plus (UWAGA!) zapisała mnie na mikrodermabrazję.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 21:36   #1528
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dobra, do tej pory brałam tetralysal dwa razy dziennie, od dzisiaj raz. W sumie to nie wiem czy jakoś specjalnie działa. Tylko tyle że na kościach policzkowych poznikały mi zaskórniki i na nosie powoli znikają. Ale wokół ust mam straszny wysyp dużych krost

agata_wwl, mam nadzieję że Ty zobaczysz szybkie efekty
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 21:56   #1529
slimcamelia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 111
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Wiecie może to wydać sie śmieszne ale byłam u laryngologa z uszami a pomógł mi z trądzikiem ,zauważył moje problemy z cerą i przypisał płyn do stosowania na skóre Dalacin T i mam problem z głowy stosowałam przez miesiąc i wszystko zagasło teraz cerę mam bez znamion wyciskania a bałam się ze będą blizny,wszystko co nowe zasusza ,kupilam już następna buteleczkę po znajomości bo to tylko na recepte ale profilaktycznie i nie używam bo nie mam potrzeby a wyglądało strasznie ,wszystkim polecam bo sprawdzilam na sobie i na koleżankach.,
slimcamelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 08:45   #1530
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziś byłam u dermatologa znów mam przepisany epiduo a tetealysal mam brac do końca marca tylko. Zaczełam brac tetre od 5 stycznia dokładnie i z końcem marca ma być koniec. Ostatnie opakowanie mam brać po 1 tabletce co dwa dni. Cały czas biore te 300mg i tak mam przepisane do końca kuracji. Strasznie się boje, że to gwałtowne zakończenie kuracji i to tak szybko źle się dla mnie skończy Czy któraś z Was też miała tak krótką kurację (3 miesiące) i koniec?Myślałam że po tych opakowanich 300mg da mi pozniej 150mg i tak powolutku zakończymy kurację tetralysem a tu taka niespodzianka niemiła.


Po dwóch miesiącach kuracji mam tylko 1 syfka jak na dzień dzisiejszy choć sporadycznie coś wyskoczy, ale to nie jest to co było 2 miesiące temu. Mam jednak maseeeeeeeee przebarwień i biore co noc epiduo i skinoren na zmiane.

Dermatolog dała mi jeszcze namiary do gabinetu dermatologicznego gdzie wykonują mikrodermabrazję za 200zł i kazała się tam zapisać jak najszybciej by jeszcze z zabiegami skończyć przed okresem letnim, gdzie słonko mocno operuje. Mam wykonać z dwa lub trzy zabiegi z odstepem tygodniowym choć wszystkiego dowiem się na miejscu w poniedziałek (umówiłam się wstępnie na pierwszy zabieg).

Przerażają mnie koszty związane z kuracją tzn, tymi zabiegami ale co zrobic grunt by przyniosły pożadany efekt. Mam nadzieję, że przyszcze nie wrócą a blizny i przebarwienia szybko zejdą


W ogóle to mam dziś dolinkę po tej wizycie dermatolog nie wime dlaczego ale jakoś tak nastawiona jestem negatywnie do tej krótkiej kuracji i już myślę co to będzie jak skończy się tetrasyl
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.