Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-22, 18:46   #1
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836

Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...


Witajcie .

Mam dylemat, dlatego zakładam nowy wątek z prośbą o rady. Od jakiegoś czasu szukam pracy z dziećmi. Najbardziej zależało mi na przedszkolach, ale z racji, że ciężko z tą branżą to wysyłałam i roznosiłam CV wszędzie; przedszkola, żłobki, kluby, prywatne, państwowe, na stanowisko nauczyciela, opiekunki, pomocy. Wszędzie, aby tylko pozostać jako tako w zawodzie. Generalnie, bardzo mały odzew, ale ostatnio dostałam propozycję z małego, kameralnego żłobka. Przyszłam na rozmowę, odbyłam dni próbne, zostałam przyjęta (stanowisko opiekunki). No i dostałam telefon z propozycją rozmowy kwalifikacyjnej z przedszkola prywatnego. Jestem w kropce. Z jednej strony bardzo chcę pracować w przedszkolu, ale chcę być fair w stosunku do pracodawcy ze żłobka. Tam mam dopiero rozmowę, proces rekrutacji (który potrwa o ile będzie) a tu już zagwarantowany etat. Dodam, że jeszcze nic nie podpisywałam itp. Co ja mam robić ?
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 18:49   #2
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Miałam podobną sytuację, jeżeli udałoby ci się to załatwić "po cichu" tak żeby nie kolidowało z aktualną pracą zaryzykowałabym pójście na rozmowę do tej która jeszcze się odezwała. A nóż widelec dadzą lepsze warunki na lepsze życie. Niestety ale teraz trzeba korzystać póki można i ma się prawo wyboru. Jaką aktualnie umowę masz podpisaną? Jaki okres wypowiedzenia bo to też jest dość istotne
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 18:55   #3
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Cytat:
Napisane przez AshaiSun Pokaż wiadomość
Miałam podobną sytuację, jeżeli udałoby ci się to załatwić "po cichu" tak żeby nie kolidowało z aktualną pracą zaryzykowałabym pójście na rozmowę do tej która jeszcze się odezwała. A nóż widelec dadzą lepsze warunki na lepsze życie. Niestety ale teraz trzeba korzystać póki można i ma się prawo wyboru. Jaką aktualnie umowę masz podpisaną? Jaki okres wypowiedzenia bo to też jest dość istotne
Na ten moment jestem bezrobotną studentką . W żłobku jeszcze nic nie podpisywałam.
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 19:00   #4
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

A jesteś pewna, że dadzą jednak coś do podpisania
Potrafią niektórzy tak zwodzić, że umowy nie dostaniesz nawet po paru miesiącach. A co tam życie jest jak dżungla ja bym zaryzykowała z tą drugą ofertą i na razie siedziała cicho aż wszystko się bardziej wyklaruje i będziesz miała jasną sytuacje - jaka umowa w pierwszej pracy, czy dostaniesz się do kolejnego etapu rekrutacji w 2 miejscu pracy. Problemami będziesz się martwiła w momencie kiedy pojawią się na horyzoncie.
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 19:12   #5
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Cytat:
Napisane przez AshaiSun Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że dadzą jednak coś do podpisania
Potrafią niektórzy tak zwodzić, że umowy nie dostaniesz nawet po paru miesiącach. A co tam życie jest jak dżungla ja bym zaryzykowała z tą drugą ofertą i na razie siedziała cicho aż wszystko się bardziej wyklaruje i będziesz miała jasną sytuacje - jaka umowa w pierwszej pracy, czy dostaniesz się do kolejnego etapu rekrutacji w 2 miejscu pracy. Problemami będziesz się martwiła w momencie kiedy pojawią się na horyzoncie.
Znaczy to będzie tylko zleceniówka (od września by był start) tylko mam iść dopiąć szczegóły w następnym tygodniu (nie wiem jeszcze w który dzień) a rozmowę mam w środku tygodnia. Ciężko mi z moim charakterem rozwiązać tą sytuację, bo chcę dla wszystkich dobrze, też głupio by mi było zostawić na lodzie zdecydowanego na mnie pracodawcy, który już zamknął swoją rekrutację.
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 19:23   #6
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Etat bez umowy to żadna gwarancja Jeśli uważasz, że ta druga praca mogłaby być lepsza, to przynajmniej pójdź na rozmowę

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Znaczy to będzie tylko zleceniówka (od września by był start) tylko mam iść dopiąć szczegóły w następnym tygodniu (nie wiem jeszcze w który dzień) a rozmowę mam w środku tygodnia. Ciężko mi z moim charakterem rozwiązać tą sytuację, bo chcę dla wszystkich dobrze, też głupio by mi było zostawić na lodzie zdecydowanego na mnie pracodawcy, który już zamknął swoją rekrutację.
To się pojawiło dopiero po mojej wypowiedzi, więc jeszcze dopiszę: zlecenie to jednak też nie jest coś szałowego. Głupio, nie głupio: jeśli nowa praca może być lepsza, to "głupio" nie jest argumentem.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 19:32   #7
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Etat bez umowy to żadna gwarancja Jeśli uważasz, że ta druga praca mogłaby być lepsza, to przynajmniej pójdź na rozmowę

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------



To się pojawiło dopiero po mojej wypowiedzi, więc jeszcze dopiszę: zlecenie to jednak też nie jest coś szałowego. Głupio, nie głupio: jeśli nowa praca może być lepsza, to "głupio" nie jest argumentem.
Faktycznie, przeczytałam jeszcze raz swoje i Wasze wypowiedzi i myślę sobie, że chciałam przez chwilę zrezygnować z marzeń i lepszych warunków (znaczy teoretycznie, porównuję rangę miejsc ) dla tego, że głupio mi będzie zrezygnować . Dzięki za pomoc . Tak jak poprzedniczka powiedziała problemami będziesz się martwiła w momencie kiedy pojawią się na horyzoncie.
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 20:15   #8
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Powodzenia i koniecznie daj znać jak sytuacja się rozwija to oczywiście oferujemy swoją pomoc żeby dać małego kopniaczka w tyłeczek
Tak więc bierz nogi za pas, nie martw się tym, że pracodawca już zamknął rekrutacje ponieważ nadal zapewne ma zachowane CV lub kontakty do najlepszych kilku kandydatek
A umowa śmieciówka pewnie ma w sobie paragrafik - umowa może być rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym dla obu stron. Tak więc pomyśl, że pracodawca równie dobrze mógłby ci powiedzieć, że dziękuje bardzo i nie obchodziłyby go nawet głodne...
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 20:18   #9
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Cytat:
Napisane przez AshaiSun Pokaż wiadomość
Powodzenia i koniecznie daj znać jak sytuacja się rozwija to oczywiście oferujemy swoją pomoc żeby dać małego kopniaczka w tyłeczek
Tak więc bierz nogi za pas, nie martw się tym, że pracodawca już zamknął rekrutacje ponieważ nadal zapewne ma zachowane CV lub kontakty do najlepszych kilku kandydatek
A umowa śmieciówka pewnie ma w sobie paragrafik - umowa może być rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym dla obu stron. Tak więc pomyśl, że pracodawca równie dobrze mógłby ci powiedzieć, że dziękuje bardzo i nie obchodziłyby go nawet głodne...
Nie dziękuję i na pewno dam znać .
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 10:24   #10
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Przyjęcie oferty pracy i nowa lepsza oferta...

Wiesz "za głupio mi tak zostawiać" rachunków nie opłacisz.
Więc też możesz po cichu w tej drugiej pracy walczyć o stanowisko,ale zrezygnowac dopiero po dopięciu szczegółów!
Powodzenia
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-24 11:24:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.