Wybielanie zębów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 15:49   #1
MatkaPolka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11

Wybielanie zębów.


Dziewczyny, poradźcie!
Mam problem z żółtymi zębami. Niestety piję dużo kawy (każda matka maluchów mnie zrozumie) i od dwóch lat widzę, że jest coraz gorzej. Ciągle używam pasty wybielające, próbowałam z nakładkami, ale niewiele było widać. Na wybielanie u dentysty mnie niestety nie stać, a domowe sposoby....oj, naczytałam się już o tym, jak bardzo są szkodliwe. Może polecicie mi jakąś sprawdzoną i skuteczną metodę, która nie wyczyści mi portfela?
MatkaPolka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 18:33   #2
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Wybielanie zębów.

nie ma takiej niestety. Zawsze musisz iść do lekarza. on oceni stan dziąseł, szkliwa, zębów. Poza tym zęby białe - nie znaczy zęby zdrowe. Jeśli Cię nie stać ja bym zostawiła lub uzbierała gotówki. Niestety jeśli pijesz kawę itp. efekt wybielania nie na długo starczy. Musiałabyś zmienić diametralnie nawyki lub wybielać cały czas ...
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 10:31   #3
MatkaPolka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wybielanie zębów.

No to mnie nie pocieszyłaś.....Kawę ostatnio staram się ograniczać, nie wiem, czy jeszcze jakieś produkty powinnam odstawić?

Edytowane przez MatkaPolka123
Czas edycji: 2013-02-12 o 10:33
MatkaPolka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 12:06   #4
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Wybielanie zębów.

Jeżeli palisz to papierosy odstawić. Jedne z gorszych jeżeli chodzi o białe Zęby. Mocna herbata, buraki, curry, czerwone wino. Wszystko co ma mocny barwnik. Jeżeli chodzi o wybierania, to jest fajna sprawa, ale nie na całe życie. Nie do końca wiemy jaki wpływ ma nadtlenek karbamidu na szkliwo. Brak długoletnich, wiarygodnych badań na ten temat. Jedyne które znalazłam w internecie nie nastrajaja optymistycznie niestety... Oczywiście pod okiem lekarza nie powinno się nic stać ale cały czas wybielac, nie bardzo. Lepiej dbać o zęby, aby były, ładne, bez złogów kamienia, osadu. Dbaj o dziąsła. A wybielanie zostaw na czas jak gotówki uzbierasz trochę. Nie rób sama w domu bo sobie szkliwo uszkodzić możesz. Zauważ gwiazdy amerykańskie kiedyś miały rewelacyjne zęby, wybiel. Jest tam na porządku dziennym. Ciekawe dlaczego z gwiazd ze swoimi zębami zostały tylko b. Spears, beyonce i może kilka jeszcze by się znalazło. Reszta to licówki lub korony....licówkowe gwiazdy kiedyś wybielały swoje zęby aby po latach zainwestować jednak w licówki. Od ciągłego wybielania szkliwo staje się porowate. Szybciej pochłania barwniki z pokarmów. Błędne koło. Kiedybzobaczyłam nicole Kidman z licówkami niedawno pomyślałam - koniec swiata. Właśnie nastąpił. Ona miała rewelacyjne zęby. Po co zakładała te łopaty? Nie wiem
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 15:32   #5
MatkaPolka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wybielanie zębów.

Na szczęście papierosów nie palę i w sumie moje zęby nie są w az tak tragicznym stanie...Jedynie co to uzaleznienie od kawy - ale staram sie z tym walczyc Karmeloo...widze, że jestes zorientowana w temacie. To slyszalas moze o wybielaniu Paris Smile? Przewinelo mi sie to na innych forach i opinie byly bardzo pozytywne, poczytalam tez troche na ich stronce i zaczynam sie zastanawiac nad zabiegiem, bo nie jest drogi (160zł), a (podobno) skuteczny i nie ma efektow ubocznych.
Aha - do wybielania u dentysty skutecznie zneichecilo mnie czytanie opinii na ten temat...
MatkaPolka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 15:06   #6
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Wybielanie zębów.

Odpowiem na Twój post wieczorem.
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.