Uczulenie na hybrydę - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-02, 17:57   #1171
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: Uczulenie na hybryde

zgadza się .cleaner tez może uczulić. A wszyscy stawiają na lakiery !!

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Hej
Olejek herbaciany radzę odstawić, pod paznokiec acefugin forte przez tydzien 2x dziennie - to na onycholize. Pod pazurkiem musi być sucho, więc prace wszelkie w rekawiczkach.
Polecam odczekać pare tygodni przed nałożeniem hybrydy.
Ja po uczuleniu mogę używać tylko kabos (po uczuleniu najlepiej seria gelike) i oryginalny shellac (oficjalny dystrybutor ekerr nails).
Nie pamietam co na skórę, żeby się zagoiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy shellac naprawdę nie uczula?? Ja akurat używam Mollon Pro. I z doświadczenia wiem , że nawet jeśli producent lakierów zapewnia że są one zgodne z formułą 3-free, i mogą być stosowane przez alergików, zdarzają się sytuacje gdzie występuje sporadycznie uczulenie ale to głównie u osób które wyleczyły wcześniejszą alergię, a ona i tak powróciła.
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 20:03   #1172
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
zgadza się .cleaner tez może uczulić. A wszyscy stawiają na lakiery !!

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------


Czy shellac naprawdę nie uczula?? Ja akurat używam Mollon Pro. I z doświadczenia wiem , że nawet jeśli producent lakierów zapewnia że są one zgodne z formułą 3-free, i mogą być stosowane przez alergików, zdarzają się sytuacje gdzie występuje sporadycznie uczulenie ale to głównie u osób które wyleczyły wcześniejszą alergię, a ona i tak powróciła.
Wszystko może Cię tak na prawdę uczulić, nikt Ci nie da 100% pewności. Ale z doświadczenia już wiem, bo siedzę w temacie od roku, że na shellac trzeba mieć cholernego pecha, często też dziewczyny mające alergie na shellac miały go z wątpliwego źródła (oryginalny masz pewność tylko na ekert nails ), do tego trzeba odczekać, najlepiej kilka miesięcy, wcześniej jest loteria. Ja zaczęłam za szybko nie mając tej świadomości i mi się fuksnęło, ale przy krótkiej przerwie wszystko może Cię 'telepnąć'. Do tego na początku też może być reakcja z cleanerem, acetonem (to bardzo często), z jakimiś innymi płynami więc też może wyjść reakcja nie koniecznie na hybrydę (chodzi mi o shellac, bo jak walniesz takiego semilac to masz 99% pewności, że to on). Podsumowując, gwarancji nikt Ci nie da ale jeśli sumiennie odczekasz aż Ci płytka cała zrośnie, nie będziesz kombinować to powinno być okej.
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 17:19   #1173
NWKloves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez mariposa404 Pokaż wiadomość
Cześć, mam problem z uczuleniem ale zacznę od początku: Hybryde robię od maja 2014, sama sobie w domu, średnio co dwa tygodnie ściągam, tydzień przerwy i znowu nakładam. Używam 3 różnych firm : Tifton, HQ 4in1, Gelaq. Od grudnia po każdym nałożeniu lakieru puchnął mi palce. W koło paznokcia palec robi się czerwony i twardy - boli przy najmniejszym dotyku. Trwa to max 3 dni, potem jest w miarę normalnie. Czy macie pomysły co to może być ?

Mogę Ci tylko zalecić żebyś poszła do dermatologa. Mam ten sam problem i ostatnio w trakcie wizyty zapytałam się Pani czemu mi tak się robi przy hybrydach. Odpowiedziała mi że to może być uczulenie na AKRYLAN i to może wystąpić w różnym czasie po roku dwóch pięciu. Przy następnej wizycie w październiku by skóra odpoczęła od opalania zrobimy testy na właśnie tą substancje. Niektórzy mówią, że zostawić paznokcie na pół roku, rok, a potem spróbować znowu założyć BZDURA!!!!!!!!!!!!!!

Skonsultuj się z dermatologiem

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
Na wszystkich palcach tak się dzieje ? Uczulenie może być tak naprawdę na wszystko, np. mógł uczulić aceton przy ściganiu, cleaner przy przemywaniu albo oliwka wcierana w skórki
Mogę Ci tylko zalecić żebyś poszła do dermatologa. Mam ten sam problem i ostatnio w trakcie wizyty zapytałam się Pani czemu mi tak się robi przy hybrydach. Odpowiedziała mi że to może być uczulenie na AKRYLAN i to może wystąpić w różnym czasie po roku dwóch pięciu. Przy następnej wizycie w październiku by skóra odpoczęła od opalania zrobimy testy na właśnie tą substancje. Niektórzy mówią, że zostawić paznokcie na pół roku, rok, a potem spróbować znowu założyć BZDURA!!!!!!!!!!!!!!

Skonsultuj się z dermatologiem
NWKloves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 17:27   #1174
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez NWKloves Pokaż wiadomość
Mogę Ci tylko zalecić żebyś poszła do dermatologa. Mam ten sam problem i ostatnio w trakcie wizyty zapytałam się Pani czemu mi tak się robi przy hybrydach. Odpowiedziała mi że to może być uczulenie na AKRYLAN i to może wystąpić w różnym czasie po roku dwóch pięciu. Przy następnej wizycie w październiku by skóra odpoczęła od opalania zrobimy testy na właśnie tą substancje. Niektórzy mówią, że zostawić paznokcie na pół roku, rok, a potem spróbować znowu założyć BZDURA!!!!!!!!!!!!!!

Skonsultuj się z dermatologiem

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------



Mogę Ci tylko zalecić żebyś poszła do dermatologa. Mam ten sam problem i ostatnio w trakcie wizyty zapytałam się Pani czemu mi tak się robi przy hybrydach. Odpowiedziała mi że to może być uczulenie na AKRYLAN i to może wystąpić w różnym czasie po roku dwóch pięciu. Przy następnej wizycie w październiku by skóra odpoczęła od opalania zrobimy testy na właśnie tą substancje. Niektórzy mówią, że zostawić paznokcie na pół roku, rok, a potem spróbować znowu założyć BZDURA!!!!!!!!!!!!!!

Skonsultuj się z dermatologiem
Niestety może być masa innych substancji ktore moga uczulic, nie tylko akrylany. Ale zgadzam się, najlepiej porządny dermatolog i jak uczulilo tk żadne czekanie pół roku nie pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 20:08   #1175
Monia1109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 13
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Moja siostra miała uczulenie od znanych lakierów i teraz się zraziła do hybryd. Ja na przykład nie wyobrażam sobie życia bez nich
Monia1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 12:03   #1176
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Mi nadal jest ciężko odkryć co odpowiada za moje uczulenie, po zrobieniu paznokcie przez 1-2 dni mam opuchliznę wokół nich, a później samo schodzi. Ostatnio nosiłam hybrydy tydzien ale od sprzątania zdarły mi się końcówki więc nałożyłam kolejną warstwę topu i nie zrobiło się nic tym razem
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 10:19   #1177
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Mi nadal jest ciężko odkryć co odpowiada za moje uczulenie, po zrobieniu paznokcie przez 1-2 dni mam opuchliznę wokół nich, a później samo schodzi. Ostatnio nosiłam hybrydy tydzien ale od sprzątania zdarły mi się końcówki więc nałożyłam kolejną warstwę topu i nie zrobiło się nic tym razem
A jakiej lampy używasz?
Z doświadczenia powiem, że z każdym kolejnym mani prawdopodobnie będzie tylko gorzej
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 14:46   #1178
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
A jakiej lampy używasz?
Z doświadczenia powiem, że z każdym kolejnym mani prawdopodobnie będzie tylko gorzej
uv

czy ja wiem, czy gorzej, przy topie matowym mialam ze 3 dni opuchlizne wiec teraz bylo lepiej
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 13:33   #1179
LadyS1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybrydę

nie jestem żadnym ekspertem ale jako alergik wiem, że samo nie odejdzie a nie leczone tylko będzie się rozwijało. Jeśli jest reakcja alergiczna (opuchlizna przez 3 dni) to radziłabym zmienić jednak produkty, bo za chwilę skóra się tak uwrażliwi, że już nic nie pomoże. Ja polecam Kabos, bo po nich nie ma absolutnie nic. Grama opuchlizny i żadnego swędzenia. A jak tylko zastosuję w sytuacji awaryjnej trochę żelu IBD dla odbudowania paznokcia to już paluszek cieplutki i swędzenie się pojawia. Może i Kabos nie najtańszy ale jeśli doprowadzę że moje palce przestaną tolerować nawet to, to będzie koniec mojej przygody z hybrydą a tego bardzo bym nie chciała

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

czy ktoś z problemami alergicznymi stosował bazę proteinową Indigo? Znalazłam znikome informacje na forum a zastanawiam się nad tą bazą zamiast żelu IBD (w sytuacjach "pożarowych) ale jak znowu mam wydać pieniądze by za chwilę komuś oddać lub wyrzucić to może poradzę się na forum przed zakupem. A może ktoś miał styczność z żelami Kabos? Nigdzie nie znalazłam czy żele te też są 3-free.
LadyS1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 07:40   #1180
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
uv

czy ja wiem, czy gorzej, przy topie matowym mialam ze 3 dni opuchlizne wiec teraz bylo lepiej
A żarówki wymieniałaś? W UV trzeba wymieniać żarówki dość często nawet przy rzadkim używaniu.
Możesz sobie wmawiać, że będzie lepiej, ale nie będzie
Pytam o lampę, bo znakomita większość uczuleń wychodzi z powodu źle utwardzonych produktów - lakier, owszem, wydaje się twardy, ale chemia w nim jest wciąż aktywna. Kiedy położyłaś sam top, reakcja mogła być mniejsza, bo to przezroczysty produkt, a co za tym idzie łatwiej się utwardza przez brak pigmentu.
Jeżeli reakcja alergiczna pojawia się u ciebie za każdym razem, mniejsza czy większa, to nie zniknie - organizm się broni przed tym, co i jak nakładasz na paznokcie.

Cytat:
Napisane przez LadyS1 Pokaż wiadomość
czy ktoś z problemami alergicznymi stosował bazę proteinową Indigo? Znalazłam znikome informacje na forum a zastanawiam się nad tą bazą zamiast żelu IBD (w sytuacjach "pożarowych) ale jak znowu mam wydać pieniądze by za chwilę komuś oddać lub wyrzucić to może poradzę się na forum przed zakupem. A może ktoś miał styczność z żelami Kabos? Nigdzie nie znalazłam czy żele te też są 3-free.
Chyba każdy żel będzie bezpieczniejszy niż proteina i inne wynalazki typu budujące bazy Z powodzeniem używam żelu Kabos po uczuleniu na wyżej wspomniane. Masz IBD ze sprawdzonego źródła?
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 19:36   #1181
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
A żarówki wymieniałaś? W UV trzeba wymieniać żarówki dość często nawet przy rzadkim używaniu.
Możesz sobie wmawiać, że będzie lepiej, ale nie będzie
Pytam o lampę, bo znakomita większość uczuleń wychodzi z powodu źle utwardzonych produktów - lakier, owszem, wydaje się twardy, ale chemia w nim jest wciąż aktywna. Kiedy położyłaś sam top, reakcja mogła być mniejsza, bo to przezroczysty produkt, a co za tym idzie łatwiej się utwardza przez brak pigmentu.
Jeżeli reakcja alergiczna pojawia się u ciebie za każdym razem, mniejsza czy większa, to nie zniknie - organizm się broni przed tym, co i jak nakładasz na paznokcie.



Chyba każdy żel będzie bezpieczniejszy niż proteina i inne wynalazki typu budujące bazy Z powodzeniem używam żelu Kabos po uczuleniu na wyżej wspomniane. Masz IBD ze sprawdzonego źródła?
Czyli gdybym zmieniła żarówki lub lampe na led to mogłoby wszystko być ok? Chce się upewnić, że warto, bo uczulenie nie pojawia się zawsze i ma różny stopień nasilenia
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 19:39   #1182
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Obejrzyj, może coś pomoże:
https://www.youtube.com/watch?v=ChTF5GxQenQ
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 20:57   #1183
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Obejrzyj, może coś pomoże:
https://www.youtube.com/watch?v=ChTF5GxQenQ
Dzięki, z tego co ona mówi wynika, że mam źle utwardzone
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 07:44   #1184
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Czyli gdybym zmieniła żarówki lub lampe na led to mogłoby wszystko być ok? Chce się upewnić, że warto, bo uczulenie nie pojawia się zawsze i ma różny stopień nasilenia
Na twoim miejscu zmieniłabym lampę Sunone najlepiej - duża moc i zabudowana. Ale nie daj się złapać na pięciosekundowe utwardzanie, to nie ma racji bytu. Najwięcej szkód narobiłam sobie po kupnie mostka 24W i utwardzaniu po 10-30 sekund, po tym właśnie zaczęła się u mnie reakcja alergiczna.
Odradzam kupowanie żarówek do UV, bo porządne kosztują dużo, a i tak za kolejne kilka miesięcy trzeba je będzie wymienić.

No i mimo wszystko, zrobiłabym na twoim miejscu przerwę od mani hybrydowego - skórę masz podrażnioną, bo to, że krostki albo swędzenie znikną po kilku dniach to nie znaczy, że wszystkie mikrouszkodzenia też. Tak minimum dwa miesiące, w zależności od tego w jakim stanie masz płytkę paznokcia

Zastanów się jeszcze nad zmianą marki. Czego teraz używasz?
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 11:51   #1185
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Na twoim miejscu zmieniłabym lampę Sunone najlepiej - duża moc i zabudowana. Ale nie daj się złapać na pięciosekundowe utwardzanie, to nie ma racji bytu. Najwięcej szkód narobiłam sobie po kupnie mostka 24W i utwardzaniu po 10-30 sekund, po tym właśnie zaczęła się u mnie reakcja alergiczna.
Odradzam kupowanie żarówek do UV, bo porządne kosztują dużo, a i tak za kolejne kilka miesięcy trzeba je będzie wymienić.

No i mimo wszystko, zrobiłabym na twoim miejscu przerwę od mani hybrydowego - skórę masz podrażnioną, bo to, że krostki albo swędzenie znikną po kilku dniach to nie znaczy, że wszystkie mikrouszkodzenia też. Tak minimum dwa miesiące, w zależności od tego w jakim stanie masz płytkę paznokcia

Zastanów się jeszcze nad zmianą marki. Czego teraz używasz?
obecnie posiadam lakiery z semilaca, pro cosmetics i neonail
myślę nad jakąś lampą ledowa tego typu https://semilac.pl/pl/lampa-led-24w-semilac widzę ze ma dwa czasy utwardzania i ewentualnie też zele (gdybym się przerzuciła) oczywiscie utwardzałabm po 60 sekund albo i nawet 120
z tą sunone się nigdzie jeszcze nie spotkałam chyba, że do kupienia tylko przez neta
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 06:58   #1186
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
obecnie posiadam lakiery z semilaca, pro cosmetics i neonail
myślę nad jakąś lampą ledowa tego typu https://semilac.pl/pl/lampa-led-24w-semilac widzę ze ma dwa czasy utwardzania i ewentualnie też zele (gdybym się przerzuciła) oczywiscie utwardzałabm po 60 sekund albo i nawet 120
z tą sunone się nigdzie jeszcze nie spotkałam chyba, że do kupienia tylko przez neta
Tak, Sunone tylko allegro albo aliexpress. Na ali kupisz do 30$, na all widziałam za 155zł.
Mam taki mostek i kiedy zaczęłam utwardzać w nim po 30/60 sekund dostałam uczulenia Problem z mostkami jest taki, że nie są zabudowane i nie skupiają światła, przez co mają 24W mocy tylko na papierze. Widziałam, że dziewczyny jakoś je zabezpieczają folią aluminiową - w sensie tył i dno, ale nie jestem w stanie ci powiedzieć na ile to efektywne.
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 11:18   #1187
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez LadyS1 Pokaż wiadomość
nie jestem żadnym ekspertem ale jako alergik wiem, że samo nie odejdzie a nie leczone tylko będzie się rozwijało. Jeśli jest reakcja alergiczna (opuchlizna przez 3 dni) to radziłabym zmienić jednak produkty, bo za chwilę skóra się tak uwrażliwi, że już nic nie pomoże. Ja polecam Kabos, bo po nich nie ma absolutnie nic. Grama opuchlizny i żadnego swędzenia. A jak tylko zastosuję w sytuacji awaryjnej trochę żelu IBD dla odbudowania paznokcia to już paluszek cieplutki i swędzenie się pojawia. Może i Kabos nie najtańszy ale jeśli doprowadzę że moje palce przestaną tolerować nawet to, to będzie koniec mojej przygody z hybrydą a tego bardzo bym nie chciała

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

czy ktoś z problemami alergicznymi stosował bazę proteinową Indigo? Znalazłam znikome informacje na forum a zastanawiam się nad tą bazą zamiast żelu IBD (w sytuacjach "pożarowych) ale jak znowu mam wydać pieniądze by za chwilę komuś oddać lub wyrzucić to może poradzę się na forum przed zakupem. A może ktoś miał styczność z żelami Kabos? Nigdzie nie znalazłam czy żele te też są 3-free.
Proteina uczula, bardzo bym nawet powiedziała.
A żelu kabosa używam i jest bajka polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 15:02   #1188
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Tak, Sunone tylko allegro albo aliexpress. Na ali kupisz do 30$, na all widziałam za 155zł.
Mam taki mostek i kiedy zaczęłam utwardzać w nim po 30/60 sekund dostałam uczulenia Problem z mostkami jest taki, że nie są zabudowane i nie skupiają światła, przez co mają 24W mocy tylko na papierze. Widziałam, że dziewczyny jakoś je zabezpieczają folią aluminiową - w sensie tył i dno, ale nie jestem w stanie ci powiedzieć na ile to efektywne.
155 zł to jeszcze nie tak źle, wiec moze ją wezme
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 09:57   #1189
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Proteina uczula, bardzo bym nawet powiedziała.
A żelu kabosa używam i jest bajka polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A mnie proteina nie uczula A mam do skłonności do uczulania przez hybrydy.

Teraz moim hitem jest baza builder z cosmetics Zone - w końcu mogę używać kolorów z semilaca bez uczulenia to nie jest dobra wiadomość dla mojego portfela..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-24, 15:21   #1190
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
A mnie proteina nie uczula A mam do skłonności do uczulania przez hybrydy.

Teraz moim hitem jest baza builder z cosmetics Zone - w końcu mogę używać kolorów z semilaca bez uczulenia to nie jest dobra wiadomość dla mojego portfela..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a jak ci sie trzymaja na innej bazie? mi się semilac chce trzymac tylko na swojej bazie
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 15:23   #1191
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
A mnie proteina nie uczula A mam do skłonności do uczulania przez hybrydy.

Teraz moim hitem jest baza builder z cosmetics Zone - w końcu mogę używać kolorów z semilaca bez uczulenia to nie jest dobra wiadomość dla mojego portfela..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chce Cię martwić ale jeśli miałaś już alergie na jakieś hybrydy to tylko kwestia czasu. Tez na początku proteina była okej i po paru setach walnelo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 21:13   #1192
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
a jak ci sie trzymaja na innej bazie? mi się semilac chce trzymac tylko na swojej bazie

Dobrze mi się trzymają. Odkąd w końcu zaczęłam używać primera (odkrycie roku, brawo ja, 15zł a tyle mogłam sobie wcześniej nerwów zaoszczędzić ) nie mam żadnych problemów z trwałością.
Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Nie chce Cię martwić ale jeśli miałaś już alergie na jakieś hybrydy to tylko kwestia czasu. Tez na początku proteina była okej i po paru setach walnelo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hybryd używam grubo ponad 2 lata więc spokojnie CZ nigdy mnie nie uczulało a używałam tych lakierów oś samego początku. Proteiny zużyłam dwa opakowania i również nie uczulała. Baza z semi i neonail - owszem. Kolory z semi - byłam pewna że tak a teraz już sama nie wiem, w każdym razie na bazie builder z CZ nie uczulają. Ważne żeby znaleźć coś dla siebie
No, i upewnić się czy ma się odpowiednio mocną lampę, to też u mnie był przełom


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Working out
is your drug
get addicted.


Edytowane przez minthema
Czas edycji: 2017-08-24 o 21:14
minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 11:26   #1193
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Uczulenie na hybrydę

jeśli macie podejrzenie, że taka reakcja wystąpi to koniecznie trzeba zrobić test. Żeby potem nie było dziadostwa.
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 20:28   #1194
Muinic_e
Przyczajenie
 
Avatar Muinic_e
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 23
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Ja również dostałam uczulenia po 8 miesiącach tyle, że nie wiem na co.Używałam kolorów z semilaca ,oraz bazy extra neonail.
Obecnie używam z powodzeniem lakiery cosmetic zone i cnd shellac.
Muinic_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 18:13   #1195
notsunset
Raczkowanie
 
Avatar notsunset
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 449
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Eh niestety jestem kolejną osobą, która szuka pomocy w temacie uczuleń... :/
Wystąpiło ono u mnie ostatnio, pierwszy raz przy jednym paznokciu (opuchlizna) czego nie połączyłam z hybrydą. Niestety sytuacja pojawiła się przy wszystkich paznokciach po użyciu samego topu I tutaj moje pytanie do Was. Kwestia lampy - mam uv, zabudowaną. Ostatnio miałam wrażenie, że lakiery są nie do końca utwardzone, wtedy ta baza też, stało się coś dziwnego, jakby starła się od przetarcia cleanerem w kilku miejscach. Nie było to widoczne, bo baza nie była kolorowa, a ja się spieszyłam, więc to olałam.
I tu moje pytanie - czy próbować jeszcze raz z lakierami Neonail?
Czy zła żarówka działa na takiej zasadzie, że utwardza słabiej, więc mogę np. zrobić test i utwardzić lakier dużo dłużej, żeby się przekonać nie inwestując od razu w wymianę żarówek/lampy?
I pytanie numer 3 jak nie wycinać skórek!!!!?????
notsunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 06:17   #1196
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez notsunset Pokaż wiadomość
Eh niestety jestem kolejną osobą, która szuka pomocy w temacie uczuleń... :/
Wystąpiło ono u mnie ostatnio, pierwszy raz przy jednym paznokciu (opuchlizna) czego nie połączyłam z hybrydą. Niestety sytuacja pojawiła się przy wszystkich paznokciach po użyciu samego topu I tutaj moje pytanie do Was. Kwestia lampy - mam uv, zabudowaną. Ostatnio miałam wrażenie, że lakiery są nie do końca utwardzone, wtedy ta baza też, stało się coś dziwnego, jakby starła się od przetarcia cleanerem w kilku miejscach. Nie było to widoczne, bo baza nie była kolorowa, a ja się spieszyłam, więc to olałam.
I tu moje pytanie - czy próbować jeszcze raz z lakierami Neonail?
Czy zła żarówka działa na takiej zasadzie, że utwardza słabiej, więc mogę np. zrobić test i utwardzić lakier dużo dłużej, żeby się przekonać nie inwestując od razu w wymianę żarówek/lampy?
I pytanie numer 3 jak nie wycinać skórek!!!!?????
Zarówki w lampie UV powinno wymieniać się co 6 miesięcy, bez względu na to czy używasz lampe 1x w miesiącu czy 10x w miesiącu.
Źle utwardzona hybryda niesie jeszcze większe ryzyko uczulenia. Jednak przy NN to jak już Ci wywaliło uczulenie to podejrzewam, że i zmiana lampy już nic nie da w tym momencie.
Póki co zdejmuj szybko to co masz na pazurach i zrób kilka misięcy przerwy. NN najlepiej się pozbyć (sprzedać) i przerzucić się na coś bezpiecznego
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 16:50   #1197
notsunset
Raczkowanie
 
Avatar notsunset
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 449
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Zarówki w lampie UV powinno wymieniać się co 6 miesięcy, bez względu na to czy używasz lampe 1x w miesiącu czy 10x w miesiącu.
Źle utwardzona hybryda niesie jeszcze większe ryzyko uczulenia. Jednak przy NN to jak już Ci wywaliło uczulenie to podejrzewam, że i zmiana lampy już nic nie da w tym momencie.
Póki co zdejmuj szybko to co masz na pazurach i zrób kilka misięcy przerwy. NN najlepiej się pozbyć (sprzedać) i przerzucić się na coś bezpiecznego
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Zdjęłam od razu, po 2 dniach już nie ma śladu po uczuleniu.
Szykuję się do kupna Kabos, z tego co czytałam ma chyba najwięcej dobrych opinii. Przyznam jednak, że chciałabym upewnić się co do lampy, żeby mieć pewność, że to wina lakierów, ewentualnie, żeby kupić nową/lub nie, jeśli jest ok.
Co do żarówek - to chyba już bardziej opłaca się kupić led, bo podobno dobre lampy uv są drogie.

Aha, no i od kupna lampy minęło 5 miesięcy dopiero :/

Edytowane przez notsunset
Czas edycji: 2017-09-29 o 16:52
notsunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 23:26   #1198
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez notsunset Pokaż wiadomość
Zdjęłam od razu, po 2 dniach już nie ma śladu po uczuleniu.
Szykuję się do kupna Kabos, z tego co czytałam ma chyba najwięcej dobrych opinii. Przyznam jednak, że chciałabym upewnić się co do lampy, żeby mieć pewność, że to wina lakierów, ewentualnie, żeby kupić nową/lub nie, jeśli jest ok.
Co do żarówek - to chyba już bardziej opłaca się kupić led, bo podobno dobre lampy uv są drogie.

Aha, no i od kupna lampy minęło 5 miesięcy dopiero :/
Kabos jak najbardziej tylko seria gelike na początku na kilka setów. Później można infini wprowadzić.
Jeżeli masz lampę 5miesiecy to najwyższa pora na wymianę wszystkich żarówek.
Bardziej oplaca się lampe led kupić bo problem z zarowkami znika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 12:25   #1199
notsunset
Raczkowanie
 
Avatar notsunset
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 449
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Kabos jak najbardziej tylko seria gelike na początku na kilka setów. Później można infini wprowadzić.
Jeżeli masz lampę 5miesiecy to najwyższa pora na wymianę wszystkich żarówek.
Bardziej oplaca się lampe led kupić bo problem z zarowkami znika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no to masakra, gdybym wiedziała, że tak trzeba wymieniać żarówki, to bym od razu led kupiła :/
A co myślisz o takiej próbie, żeby kupić sam top Kabos i spróbować w starej lampie utwardzać długo? Żeby nie kupować znowu wszystkiego na raz gdyby uczulenie wystąpiło...
notsunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 14:33   #1200
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez notsunset Pokaż wiadomość
Nie no to masakra, gdybym wiedziała, że tak trzeba wymieniać żarówki, to bym od razu led kupiła :/
A co myślisz o takiej próbie, żeby kupić sam top Kabos i spróbować w starej lampie utwardzać długo? Żeby nie kupować znowu wszystkiego na raz gdyby uczulenie wystąpiło...
Tak szczerze to najlepiej odczekać kilka tygodni bo teraz wszystko może Cię podrażniać, nawet cleaner czy spirytus. Jak Ci wszystko 'zejdzie' z organizmu to wtedy startuj z kabos gelike. Bo tak na świeżo to masz szanse pół na pół. Moze Ci coś będzie może nie. Na gelike widziałam tylko podrażnienia w momencie kiedy dziewczyny za szybko malowały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.