czy to tradzik kosmetyczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 20:57   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

czy to tradzik kosmetyczny?


Mam 21 lat i od 3 miesiecy problem z broda, wczesniej wyskakiwala mi przez 5 lat gula w tym samym miejscy szybko mijala i wiecej nic sie nie pojawiala przez dluuuugi czas(pol roku).Ostatni czasy stala sie jakas tragedia zaczely wyskakiwac gula za gula ,jedna sie nie zagoila nastepna....bolace duze podkorne.Nigdy nie mialam zadnych problemow ze skora ,reszte buzi mam niemal idealna.....nie mialam zadnej krosty ,a tu teraZ takie cos.faktycznie zmienilam w tym czasie podklad...ale czy kosmetyk moze doprowadzic do takiej tragedii ?
probowlam roznych kosemtykow a bylo coraz gorzej coraz wiecej tze nakladalam tapety i korektora.Poszlam do dermatologa dostalam davercin nie pomogl, a wysuszyl bardzo,duac tez nie.Wzielam niedawno unidox miesiac i nadal mam stany zapalne w dodatku wyskoczylo mi pare zaskornikow.od 1,5 tyg zmienialm podklad ale nadal uzywam korektora bo jakos musze zakryc ta targiczne stany zapalne czerwone miesca,grudki...i zaskorniki
dodam,ze odstawilam swojego czasu podkald na jakies 2 tyg i cera wrocila do normy wiec zaczelaM UZYWAC znow bo myslalam ze juz bedzie ok.ale jest zle.codziennei chdoze na studia ,do pracy nie mam kiedy skoncyzc z tym malowaniem.Mam straszne komleksy,i nie rozumiem jak podklad mogl do czegos takiego doprowadzic jak to mozliwe?mial ktos podobnie?
masakra to grudki guzy dziwne zmiany skorne z reszta wsyztsko jest gleboko nawet zwyklego zaskornika nie da sie wycisnac czyli pory musza byc mocno zapchane.?!dla mnei to jest podejrzane i dziwne .Trace juz cierpliwoscw dodatku te zmiany czesto zostawiaja blizny ! pomocy
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-11-03 o 21:05
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:26   #2
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: czy to tradzik kosmetyczny?

a jakiego podkładu używałaś? mam to samo, używałam przez miesiąc Revlona ColorStay, miałam czystą cerę, zależało mi na przykryciu przebarwień i ten podkład był cudowny, ale po miesiącu moja cera zrobiła się okropna. Czerwone, bolące gule na brodzie, czole + skronie. Nie wiem czy winić za to podkład czy coś innego, ale jestem zrozpaczona przez wakacje śliczna cera, a teraz tragedia. Też jestem ciekawa czy podkład może, aż tak zrujnować cerę?
__________________
ojojej

"Na seksapil składa się w połowie to, co kobieta ma, a w połowie to, co myślą że ma."
-Sophia Loren
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:13   #3
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: czy to tradzik kosmetyczny?

ja mialam dotleniajacy z oriflame ,juz po kilku dniach wyskoczyly mi gule,domyslalam sie po jakims miesiacu udreki ze to moze od podkladu i 2 tyg nie malowalam brody ! chociaz tak naprawde to ona wymaga w zasadzie jako jedyna malowania.
i cera zrobila sie tak gladziutkazniklo co bylo i nic nie wychodzilo,ale mamm tam przebarwienia po tych gulach wiec wrocilam do podkladu i zrobilo sie to samo...tera z nie wiem jak pzrestac sie malowac mam taka masakre,ale mam zamiar kupic sobie na ta brode puder z jadwigi 100% naturalny i odstawic wszelkie korektory i podklady tam...mam nadzieje ze sie poprawi cera.Jestem taka zla.
cera nigdy nie stwarzala mi zadnych problemow.Nie oreintujecie sie jak z kolorem tego podkladu jadwigi? mam sniada oliwkowa cere i nie wiem czy nie bedzie za jasny a nie ma chyba wybowu koloru.
\
mam wrecz stany zapalne a wczesniej nawet zaskornika nie mialam.....;(;(
kosmetyki moga uczulac mialam kaszke od tego ale zwykle picie wapna mi pomoglo i w 2 dni zniklo calkowicie.Ale zapchal mnie ten podklad calkowicie wdodatku zamaist od razu przestac go uzywac zaczelam uzywac go coraz wiecej aby przykryc ,dawalam korektory,jakies punktowe zele na bazie alkoholu i zrobilo sie jeszcze gorzej....czyli jak widac nawet bezproblemowa cere moze doprowadzic do maskary podklad jeslo zaczopuje pory i nie pozwoli jej oddychac.Na pewno jesli ktos ma tradzik to takie kosmetyki zaostrza jesli sa zle dobrane.


Miss O Clubkochana chyba musimy skonczyc na jakis czas z malowaniem ,ja kupilam krem siarkowa moc anturalny! i kuopie ten puder jadwigi na brode.Mam nadzieje ze w jakies 2 -3 tyg odzyje ta broda.I wiecej juz jej tak katowac nie bede! !


tylko trzeba jakas przetrwac ten anjgorszy czas....i bedziemy miec znow piekna buzie...z tegio co czytalam to gule czesto sa od kosmetykow.takze teraz trzeba odpoczac cerze.miejmy nadzieje ze to minie ...czesto przyczyny sa bl;isko i minimum kosemtykow barzdiej pomoze nzi stosowanie antybiotykow ktore za bardzo skuteczne nie sa.I amlo co dadza jesli caly zcas bedziemy szkodzic skorze.
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-11-04 o 13:28
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:36   #4
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: czy to tradzik kosmetyczny?

trudno tak przestać się malować z dnia na dzień ja mam ogólnie kapryśną cerę, miałam trądzik, ale zmiana diety bardzo mi pomogła, potem chciałam jakiś trwały podkład, żeby zakryć te przebarwienia i tylko krzywdę sobie zrobiłam. Jednak Revlon to bardzo ciężki podkład, więc nic dziwnego, nie wiem jak ten z Oriflame. Szukam teraz jakiegoś lekkiego podkładu, nawet nie musi być mega trwały, żeby choć trochę ujednolicił cerę, ale nie mam pomysłu.
__________________
ojojej

"Na seksapil składa się w połowie to, co kobieta ma, a w połowie to, co myślą że ma."
-Sophia Loren
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 21:18   #5
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: czy to tradzik kosmetyczny?

polecam podkłady z manhattanu. w miare dobrze kryją(średnie), nie zapychają a o to u mnie nietrudno.
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 22:00   #6
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: czy to tradzik kosmetyczny?

moze poprostu wydaj te 30 zł na korektor mineralny? świetne krycie i 100% naturalne skąłdniki-minerały. Napewno nie zaszkodzą, a mogą wręcz pomoc zrobić z tym porządek.
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 15:13   #7
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: czy to tradzik kosmetyczny?

Cytat:
polecam podkłady z manhattanu. w miare dobrze kryją(średnie), nie zapychają a o to u mnie nietrudno.
mam teraz próbkę podkładu z Max Factor i jeśli zobaczę pogorszenie cery to odstawiam wszystkie drogeryjne podkłady i jedyne co będę używać to korektor na pojedyncze wypryski, tak jak radzi anitusica
__________________
ojojej

"Na seksapil składa się w połowie to, co kobieta ma, a w połowie to, co myślą że ma."
-Sophia Loren
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.