Dwudziestki :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-21, 17:06   #1
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir

Dwudziestki :P


Czytałam,że po 20 roku życia zaczyna się ubytek kolagenu w skórze. Mam 20 lat więc powinnam już stosować kremy z kolagenem? Mam cerę mieszana ze skłonnością do trądziku więc nie wiem czy to dobry pomysł.
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 17:20   #2
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Dwudziestki :P

Nie to nie jest dobry pomysł,pozatym kremy z kolagenem nie odbuduja Ci tych "utraconych",ponieważ kolagen nie przenika wgłąb skory.Jest o tym kilka wątków-poszukaj . Powinnaś pielęgnować cerę według swoich potrzeb,czyli pielęgnacja suchych i tłustych partii,punktowe preparaty na wypryski,itd,itp.
Na kremy przeciwstarzeniu skóry masz jeszcze czas.Jeżeli będziesz o nia odpowiednio dbać-zarówno kosmetykami jak i prowadzeniem odpowiedniego trybu życia to proces starzenia będzie opóźniony
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 17:36   #3
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Dwudziestki :P

Wielkie dzieki
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 18:26   #4
zlosnica 999
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica 999
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 185
Dot.: Dwudziestki :P

Mnie sie jednak wydaje ze skora zaczyna sie starzec dopiero po 25 roku zycia a nie dwudziestym I spokojnie na razie mozesz tym nie myslec bo Ciebie to jeszcze nie dotyczy Ja mam 23 lata i jeszcze mi nie w glowie kremy przeciwzmarszczkowe zaczne ich uzywac jak uznam ze juz powinnam jak chcesz zachowac mlodosc przez dlugi czas to zdrowo sie odzywiaj uprawiaj jakis sport nie pijnie pal stosoj kremy z filtrem i po prostu dbaj o siebie
__________________
Zlosnica 999
zlosnica 999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 18:46   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dwudziestki :P

roznie to bywa, po 25 texz ale juz kolo 20 moze pojawiac sie stopniowo . zawsze polecam kremy z filrem bo 80% za starzenie odpowada promieniowanie uva
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 19:08   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Dwudziestki :P

Cytat:
Napisane przez zlosnica 999 Pokaż wiadomość
Mnie sie jednak wydaje ze skora zaczyna sie starzec dopiero po 25 roku zycia a nie dwudziestym I spokojnie na razie mozesz tym nie myslec bo Ciebie to jeszcze nie dotyczy Ja mam 23 lata i jeszcze mi nie w glowie kremy przeciwzmarszczkowe zaczne ich uzywac jak uznam ze juz powinnam jak chcesz zachowac mlodosc przez dlugi czas to zdrowo sie odzywiaj uprawiaj jakis sport nie pijnie pal stosoj kremy z filtrem i po prostu dbaj o siebie
Tylko,że kremy przeciwzmarszczkowe to przede wszystkim kremy nawilżające,a jak wiadomo te można/powinno się używać przez całe życie. Kremy zmarszczek nie zlikwidują
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 19:33   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dwudziestki :P

Cytat:
Tylko,że kremy przeciwzmarszczkowe to przede wszystkim kremy nawilżające,a jak wiadomo te można/powinno się używać przez całe życie. Kremy zmarszczek nie zlikwidują
__________________
ale na nawilzonej skorze sa mniej widoczne, jak piszesz Nati
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-21, 19:40   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Dwudziestki :P

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
ale na nawilzonej skorze sa mniej widoczne, jak piszesz Nati
Nawilżana skóra zawsze wygląda lepiej niż wysuszona
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 20:25   #9
zlosnica 999
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica 999
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 185
Dot.: Dwudziestki :P

Bez dwoch zdan! oczywiscie sie z Toba zgadzam Nati
__________________
Zlosnica 999
zlosnica 999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 12:22   #10
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Dwudziestki :P

Dla mnie to trochę przegiecie aby zacząć w tak młodym wieku stosować kremy z kolagenem czy o zgrozo przeciwzmarszczkowe.Tak jak dziewczyny pisały po 25 roku życia warto już sie nad takimi kremami zastanawiać. Bardziej wydaja mi sie odpowiednie kremy nawilżajace.Pozatym sam piszesz ,że masz cere skłonna do tradziku i zapewne uzywasz kosmetykow do cery tradzikowej i mieszanej."w tym wieku "ważne jest nawilzanie i walka z niedoskonałościami tradzikowymi na ujedrnianie i poprawianie elastyczności twojej buzi przyjdzie jeszcze czas.Nie zawsze należy wierzyc na słowo temu co wypisują w prasie kolorowe czy nawet w internecie.Po częsci jest to napędzanie klientów firmom kosmetycznym.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:06   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dwudziestki :P

Cytat:
Dla mnie to trochę przegiecie aby zacząć w tak młodym wieku stosować kremy z kolagenem czy o zgrozo przeciwzmarszczkowe.Tak jak dziewczyny pisały po 25 roku życia warto już sie nad takimi kremami zastanawiać. Bardziej wydaja mi sie odpowiednie kremy nawilżajace
masz racje taniu ale zauwaz ze drogeryjne to wlasciwie jesli napisane ze p-zmarszczowy to on poprastu dobrze nawilza( ale sa i takie beznadziejne) drogewryjne jelsi cos mocniejszego to retinol zawieraja a i tez w stezeniu tylko 0,2 to jest lekki skladnik, a kuracje p-zmarszczowe to nic zlego wg mnie , nawet najsilniejszymi przeciwzmarszczamami

nawilzanie , jak piszeszs podstawa, bo taka skora i ma plytkie lub nei ma wcale zmarszczek a i makijaz lepiej sie trzyma
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 11:52   #12
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Dwudziestki :P

No wlasnie, jak juz powiedziala Izzie_lady, kolagen ani elastyna NIE PRZENIKAJA DO SKORY. Tak wiec nie zadzialaja wiec po co wyrzucac pieniadze w bloto? lepiej kupic dobrze nawilzajacy, choc w tym okresie zimowym najlepszy jest natluszczajacy, krem do twarzy a jeszcze lepiej jak pisala Emilia1 z filtrami
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 19:38   #13
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Smile Dot.: Dwudziestki :P

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
No wlasnie, jak juz powiedziala Izzie_lady, kolagen ani elastyna NIE PRZENIKAJA DO SKORY. Tak wiec nie zadzialaja wiec po co wyrzucac pieniadze w bloto? lepiej kupic dobrze nawilzajacy, choc w tym okresie zimowym najlepszy jest natluszczajacy, krem do twarzy a jeszcze lepiej jak pisala Emilia1 z filtrami

I choćby nie wiem co obiecywali producenci,na wszystki kosmetyki trzeba trochę "przymknąc oko".A mając 20 lat naprawde wystarczy w większości przypadków nawilzanie jako walka z "uplywem czasu"
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 21:58   #14
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: Dwudziestki :P

ja myslalam ostatnio by kupic jakis dobry krem do pielegnacji twarzy, ale uznalam ze jesli zbyt wczesnie przyzwyczaje skore do "luksusow" to potem zadne "cudowne" kremy nie podzialaja....wiec zostalam przy moim tradycyjnym nivea...a zmarszczki wyjda gdy same beda chcialy....mialam kolezanki, ktorym juz w liceum wyraznie bylo widac zmarszczki mimiczne i coz..takie zycie...
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 07:50   #15
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Dwudziestki :P

Cytat:
Napisane przez lalinkaaa Pokaż wiadomość
ja myslalam ostatnio by kupic jakis dobry krem do pielegnacji twarzy, ale uznalam ze jesli zbyt wczesnie przyzwyczaje skore do "luksusow" to potem zadne "cudowne" kremy nie podzialaja....

Polecam lekturę http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.