Malowanie na tkaninach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-19, 08:48   #1
AdiAdrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 28

Malowanie na tkaninach


Kiedyś jak byłam dzieckiem to malowałam sobie koszulki takimi specjalnymi farbami do tkanin. Ostatnio przez przypadek zauważyłam takie farby w sklepie, kupiłam i trochę się w to znów zaczęłam bawić.
Muszę powiedzieć że nie jest to takie proste jak myślałam. Malowanie na tkaninach nie wychodzi tak jakbym tego oczekiwała. Wychodzą nierówne kontury postaci które maluję.



Maluje ktoś może i może się podzielić swoimi doświadczeniami?
AdiAdrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 17:15   #2
Masztylkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 29
Dot.: Malowanie na tkaninach

Życzę Ci abyś nabrała ponownie wprawy w malowaniu na tkaninach. Nie jest to łatwe, jako dziecko się tym trochę bawiłam, teraz już nie. Jakich kolorów zwykle używasz?
Masztylkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 11:53   #3
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Malowanie na tkaninach

Ja od czasu do czasu coś maluję. Głównie dla siebie albo dla rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 10:48   #4
nodedeco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 1
Dot.: Malowanie na tkaninach

Dekorowanie tkanin farbą może być zabawnym i satysfakcjonującym sposobem na nadanie osobistego charakteru odzieży, akcesoriom i elementom wystroju domu. Oto kilka wskazówek dotyczących malowania na tkaninach:
  1. Wybierz odpowiednią farbę: Nie wszystkie farby nadają się do ozdabiania tkanin . Poszukaj farb do tkanin przeznaczonych specjalnie do stosowania na ubraniach i innych tkaninach. Farby te są zazwyczaj na bazie wody i zmywalne, i są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach.
  2. Przygotuj tkaninę (ewentualnie na start możesz spróbować papier washable ): Przed przystąpieniem do malowania wypraj i wyprasuj tkaninę, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i zagniecenia. Pomoże to w prawidłowym przyleganiu farby i stworzeniu gładkiego, równego wykończenia.
  3. Użyj środka do tkanin: zmieszanie środka do tkanin z farbą może pomóc lepiej przylegać do tkaniny i zapobiec pękaniu lub łuszczeniu się po wyschnięciu. Po prostu zmieszaj niewielką ilość medium do tkanin z farbą zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
  4. Najpierw przetestuj farbę na małej powierzchni: zanim zaczniesz malować cały projekt, dobrze jest przetestować farbę na małym, niepozornym fragmencie tkaniny. Pozwoli ci to zobaczyć, jak farba wygląda i zachowuje się na tkaninie, i wprowadzić niezbędne poprawki przed kontynuowaniem.
  5. Użyj pędzla lub gąbki: Podczas nakładania farby na tkaninę użyj pędzla lub gąbki, aby uzyskać pożądany efekt. Pędzle świetnie nadają się do tworzenia drobnych szczegółów i linii, a gąbki są idealne do tworzenia bardziej stonowanych, mieszanych efektów.
  6. Pozostaw farbę do całkowitego wyschnięcia: Po nałożeniu farby na tkaninę, pozwól jej całkowicie wyschnąć przed dotknięciem lub założeniem. Pomoże to w prawidłowym ustawieniu farby i zapobiegnie rozmazywaniu lub rozmazywaniu.

Dzięki tym wskazówkom możesz tworzyć piękne, malowane tkaniny do szerokiej gamy projektów. Rzuć okiem na sklep DIY. Niezależnie od tego, czy tworzysz własne ubrania, akcesoria czy elementy wystroju domu, malowanie na tkaninach to zabawny i kreatywny sposób na dodanie osobistego charakteru Twoim dziełom.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-03-24 o 14:11 Powód: linki
nodedeco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-14 11:48:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.