Pasta cukrowa - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-17, 14:49   #421
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt
Dot.: Pasta cukrowa

Hej dziewczyny ponawiam pytanie
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:59   #422
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pasta cukrowa

Mam takie pytanie -

czy któraś z Wizażanek wie, czy we Wrocławiu w jakimś gabinecie kosmetycznym mogą mi wykonać depilację całych nóg/ bądź jedynie łydek pastą cukrową? I w jakiej cenie?


Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Sama nie potrafię zrobić tej pasty, jak już wyjdzie mniej więcej taka jak w opisie, to i tak nie wyrywa mi wszystkich włosów, nawet posunę się do stwierdzenia, że wyrywa bardzo sporadycznie, a zrywanie boli.

A może któraś z Wizażanek zajmuje się taką depilacją?
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 10:04   #423
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt
Dot.: Pasta cukrowa

Błagam... odpiszcie mi na poprzednie posty... bo bym dziś to wypróbowała ale nie wiem czy się opłaca. Zajrzyjcie kilka wypowiedzi wyżej, tam jest moja
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 14:10   #424
yaibi
Przyczajenie
 
Avatar yaibi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez MadLy89 Pokaż wiadomość
!!. Pasta Cukrowa.!!

*1/2 cytryny z tego wycisnąć sok)
*szklanka cukru
*1/2szklanki wody

Bierzemy mały garnuszek, łączymy wszystkie składniki i zaczynamy gotować na małym ogniu. Uwaga: podczas gotowania absolutnie nie można zmieniać wielkości ognia! Trzeba czas od czasu zamieszać, najpierw, by roztopił się cukirer, a potem tylko tak profilaktycznie.
To wszystko ma gotować się minimum 0,5 godziny, ja gotowałam swoją paste 35 min. Podeczas gotowania pasta będzie zmieniać kolory. Ostateczny kolor będzie jak ciemny miód, karmelowy.
Przy końcu gotowania pojawią się bąbelki, które będę wychodzić na powierzchnię.
Konsystencja i zapach mają przypominać miód.
Gotową paste zlewamy do słoiczka (trzeba uważać aby się nie poparzyć!) i zostawiamy do ostygnięcia. Wystygnięta pasta jest twarda jak kamień i dobrze jest wstawić słoiczek do miski z gorącą wodą, aby trochę rozmiękła.
Chcąc przystąpić do depilacji, trzeba wziąść ilość pasty odpowiadającej wielkości małego orzecha włoskiego. Karmel trzeba rozrabiać w dłoniach tak długo, by z przejrzystego zmienił kolor na matowy. Jeżeli zaczniemy depilować skórę za mało rozrobioną masą, to może mocniej boleć i pojawią się trudnaści w rozprowadzaniu.
Rozrobioną paste nanosimy na skórę np. łydki, pod włos, tzn. od stopy w kierunku kolana. Wygładzamy kilkakrotnie też w tym kierunku. I teraz w przeciwną stronę (od kolana do kostki) ściągamy pastę, formując jakby taką kulę. Teraz przenosimy paste na inny kawałek łydki i od początku (UWAGA ! NOGA MUSI BYĆ SUCHA I NIE POSMAROWANA ŻADNYK KREMEM CZY BALSAMEM)... Jeżeli za jednym razem nie odejdą wszystkie włoski, to oczywiście zabieg można powtórzyć.
Paste robimy z naturajnych składników,więc napewno u nikogo nie wywoła objawów uczulenia, w dodatku pasta przykleja się w przeciwieństwie do wosku do włosków, a nie do skóry, dzięki czemu ból jest nieporównywalnie mniejszy. Pasta nie zawiera środków chemicznych, więc nie podrażnia i nie niszczy naskórka jak wosk, może być wiele razy nakładana na tą samą partię skóry.
Jeżeli na skórze pozostaną resztki pasty, albo coś nią ubrudzimy, to pasta natychmiast schodzi zamoczona w letniej wodzie.
Wszystkim polecam ten pomysł-co prawda jest dość czasochłonny, ale pomyślcie ile kasy wpakowałyście w różne kremy, żele, woski, maszynki!!!
Aha i informacje praktyczne: pasta usuwa już 1-mm włoski, efekt pozostaje na ok. 6 tygodni(!).
Dokładnie ten sam przepis znalazłam na forum GW. Próbowałam już trzy razy i wygląda to tak:

-za pierwszym razem ją przypaliłam, choć gotowałam ją na małym ogniu
-za drugim razem pasta miała konsystencję miodu(nie dawała się formować, przylepiała się do palców i była lejąca)
-trzeci raz wyglądał tak samo jak drugi

Nie wiem, co źle robię, może ciąży na mnie jakieś fatum depilacyjne Ale wiem, że paru osobom się to udało i były baaardzo zadowolone. Czy któraś z was miała taki sam problem z tą pastą???
yaibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:18   #425
joan_
Przyczajenie
 
Avatar joan_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pasta cukrowa

Chatt, włoski w moim przypadku odrastaja po tygodniu (jeżeli masz słabe włosy to na pewno efekt utrzyma się dłużej) i są zdecydowanie słabsze, niestety często wrastają.

yaibi, jeżeli pasta jest lejąca to znaczy, że ją za krótko gotowałaś . Właśnie na tym polega cała trudność - aby wyczuć ten odpowiedni moment. Nie zniechęcaj się i próbuj dalej
joan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 12:22   #426
nusiaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 50
Dot.: Re: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

ja mam taki przepis na paste cukrowa bardzo wydajne!!!!
1 szklanka wody
1/2 sklanki cukru
1/2 szklanki soku z cytryny

to wszystko tzreba wrzucic do małego garnka na bardzo mały ogień poczekac az sie rozpuści i jak sie skarmelizuje i zacznie "bulgotać" odstawic do ostygniecia jak ostygnie ugnieść kulke lub kikla i rozłożyc ja na skórze w kierunku przeciwnym z kierunkiem wzrostu włosów a potem zerwac w kierunku od kolana do kostek i powtarzac te czynnosc az nie bedzie zadnego włoska
nusiaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 15:51   #427
anathalla
Raczkowanie
 
Avatar anathalla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 402
Dot.: Pasta cukrowa

lo a ja zrobiłam coś co miało być pastą, stało się karmelem a ostatnecznie pysznymi miodowymi cukierkami które są na zdjęciu niżej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cux1.jpg (261,3 KB, 115 załadowań)
anathalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-11, 09:34   #428
yaibi
Przyczajenie
 
Avatar yaibi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: Pasta cukrowa

dziewczyny, gotujecie to pod przykryciem czy bez przykrycia???

wczoraj znów próbowałam pasty, ale chyba za szybko zdjełam(a i tak 48 minut gotowałam) jutro wyjeżdżam na 5 dni i nie będę mieć raczej możliwości depilacji, więc chciałam spróbować czegoś na dłuższą metę. może porwać się jeszcze raz dziś? czy jakbym zrobiła pastę ok. 12, to wieczorem można jej już używać czy dopiero jutro rano?

z góry dziękuję za odpowiedź
yaibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 09:39   #429
yaibi
Przyczajenie
 
Avatar yaibi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: Pasta cukrowa

a i jeszcze jedno, czy jeśli zrobiłam pastę, wlałam ją do słoiczka i wystudziłam, ale okazało się, że jest za miękka to mogę ją wsadzić do garnka jeszcze raz i podgrzać do uzyskania właściwej konsystencji???
yaibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 08:55   #430
Twiggy111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Pasta cukrowa

witam, ja kupuje gotowa na allegro - trzymam ja we wrzatku 10 minut - potem wygrzebuje kulke wielkosci orzecha wloskiego i ugniatam jak plasteline - rozprowadzam pod wlos a zrywam z wlosem - mam mocne wlosy (zawsze golilam maszynka) i przez ok. 2 tygodnie spokoj...niestety wloski wrastaja i mam takie chrostki na nogach- mam sobie odpuscic, czy moze macie jakies sposoby?
Twiggy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 12:48   #431
kaskaaaaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 59
Dot.: Pasta cukrowa

Twiggi ja też mam z allegro paste,możesz mi powiedzieć jak długo ją ugniatasz aby była gotowa? Ja ugniatam i ugniatam, niby kolor zmienia ale zanim zacznie byc matowo żółta i plastyczna to zaczyna mi się kleić do rąk. Masz może patent jak ją zrobić żeby było dobrze?
kaskaaaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 15:02   #432
Twiggy111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez kaskaaaaa83 Pokaż wiadomość
Twiggi ja też mam z allegro paste,możesz mi powiedzieć jak długo ją ugniatasz aby była gotowa? Ja ugniatam i ugniatam, niby kolor zmienia ale zanim zacznie byc matowo żółta i plastyczna to zaczyna mi się kleić do rąk. Masz może patent jak ją zrobić żeby było dobrze?

ja gniote ok.10 minut -najpierw w palcach,bo sie strasznie klei i w zasadzie cieknie,ale latwo to "pozbierac do kupy", poniewaz szybko sie robi jedna masa,nastepnie roluje miedzy dlonmi, az bedzie matowa i nakladam na nogi - na poczatku nakladania jest twarda i ciezko idzie,ale po drugim zerwaniu jest ok...
a wrastaja ci wloski po tej pascie? cholera - nie wiem,czy nadal robic - wygoda niesamowita,ale ja chce miec piekne i gladkie nogi,a nie z chrostkami
Twiggy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 15:17   #433
kaskaaaaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 59
Dot.: Pasta cukrowa

Kurcze, mnie tak po 5 minutach ugniatania robi się coraz bardziej leista i się klei bardzo do palców...także tylko zostaje mi to zmyć bo cały czas się "ciapcia". Mam paste camaskizi...nie wiem czemu tak jakos nie chce przyjąć tej normalnej formy dlatego nie miałam szansy póki co spróbować depilacji tym Jak Ci włoski wrastają to może spróbuj peelingu albo masażu szorstką rękawicą, wtedy ścierasz zrogowaciały stary naskórek i włoskom latwiej się przebić, albo wypróbuj kremu KERANORM, co prawda ja go używałam na nadmierne rogowacenie okołomieszkowe ale koleżanka na właśnie wrastające włoski i bardzo sobie chwaliła
kaskaaaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 16:07   #434
Twiggy111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Pasta cukrowa

dzieki wielkie za te wskazowki...a co tej pasty,to nie trzymaj jej za dlugo we wrzatku, musisz wyciagnac taka, zeby nie byla wodnista- mi za kazdym razem wygina sie lyzka,jak ja wydobywam z tego pudelka - na poczatku trzymalam za dlugo i mialam taki efekt jak Ty
Twiggy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 20:34   #435
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Pasta cukrowa

zrobiłam pastę wyszła superjuż za pierwszym razem
użyłam już drugi raz- bo po jakichś 2 tyg odrosły
no ale chodzi mi o to że za każdym razem nie wyrywa tych krótkich włosków ok 1-2 mm a to tak średnio mi się podoba bo nogi nie są nigdy idealnie gładkie
jakie macie doświadczenia z tymi krótkimi włoskami?
co robię źle?
wie ktoś może
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 21:37   #436
Twiggy111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Pasta cukrowa

no ja teraz bede robila trzeci raz - i poki co -mam ten komfort,ze moge zapuscic wlosy do takiej dlugosci,zeby je dobrze usunac- a te male 1-2 mm zostaja i jak sie wkurze,to zapewne wroce do maszynki - chociaz baaaardzo tego nie chce
do tego wszystkiego robia mi sie malutenkie siniaczki na nogach -juz sama nie wiem,co myslec o tej pascie. ale tak jak pisza - jest ona z naturalnych skladnikow i nie uczula,to jedyny plus...jutro zaczynam je "szarpac"
Twiggy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 09:19   #437
joli31
Rozeznanie
 
Avatar joli31
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląskie TG
Wiadomości: 765
Dot.: Pasta cukrowa

No niestety nie ma pewnego patentu. To jest kwestia wyczucia. Ja mam pastę robioną w domku i camsakizi kupiona na all. Z kupna jest tak, że jak stoi za długo we wrzatku to roztapia sie na lejącą maź ( wtedy pomogą paski). Gorzej usuwa włoski niz domowa, szybciej się wyrabia, ale kosztuje niewiele, to można próbować.
Yaibi spokojnie możesz po podgrzaniu wylać do garnka i gotować.
Najlepiej mi wychodziła depilacja na drugi dzień, tak jakby pasta dochodziła
Boli zdecydowanie mniej niz plastrami.
joli31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 09:22   #438
joli31
Rozeznanie
 
Avatar joli31
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląskie TG
Wiadomości: 765
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez Twiggy111 Pokaż wiadomość
no ja teraz bede robila trzeci raz - i poki co -mam ten komfort,ze moge zapuscic wlosy do takiej dlugosci,zeby je dobrze usunac- a te male 1-2 mm zostaja i jak sie wkurze,to zapewne wroce do maszynki - chociaz baaaardzo tego nie chce
do tego wszystkiego robia mi sie malutenkie siniaczki na nogach -juz sama nie wiem,co myslec o tej pascie. ale tak jak pisza - jest ona z naturalnych skladnikow i nie uczula,to jedyny plus...jutro zaczynam je "szarpac"
Siniaczki robia się właśnie od szarpania. Trzeba delikatnie podważyć brzeg placka lub paska i zrywać możliwie najbardziej równolegle do skóry
Cierpliwości
joli31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 09:27   #439
Twiggy111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Pasta cukrowa

Joli dziekuje za te cenne rady...mowisz,ze ta robiona w domu jest lepsza? trzeba bedzie sporobowac w takim razie
Twiggy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 17:31   #440
anathalla
Raczkowanie
 
Avatar anathalla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 402
Dot.: Pasta cukrowa

Jasna cholera z tą pastą Po raz 3 ją robię, wyszła tylko raz, dziś znowu ja zrobiłam i prz zagotowaniu chciałąm ja pomieszać i coś prysnęło i mi poparzył lewą dłoń :/ Od razu odechciało mi się depilacji i wszystkiego pokolei A najbardziej pociesza mnie fakt że wrzący miód przekracza podobno magiczną barierę 100 stopni Celsjusza :P także jest piękne poparzenie i odwołana depilacja :P:P
anathalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:26   #441
deenbee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 163
Dot.: Pasta cukrowa

witam
po przeczytaniu szczerze napalilam sie na ta metode depilacji
zastanawiam sie jednak czy nie oszczedzic sobie meczarni w przygotowywaniu
na allegro widzialam paste cukrowa "CAMSAKIZI"
ktoras z was jej uzywa? czy jest rownie skuteczna co ta domowa, oraz czy wydajna?
deenbee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 20:53   #442
joli31
Rozeznanie
 
Avatar joli31
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląskie TG
Wiadomości: 765
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez joli31 Pokaż wiadomość
No niestety nie ma pewnego patentu. To jest kwestia wyczucia. Ja mam pastę robioną w domku i camsakizi kupiona na all. Z kupna jest tak, że jak stoi za długo we wrzatku to roztapia sie na lejącą maź ( wtedy pomogą paski). Gorzej usuwa włoski niz domowa, szybciej się wyrabia, ale kosztuje niewiele, to można próbować.
Najlepiej mi wychodziła depilacja na drugi dzień, tak jakby pasta dochodziła
Cytat:
Napisane przez deenbee Pokaż wiadomość
witam
po przeczytaniu szczerze napalilam sie na ta metode depilacji
zastanawiam sie jednak czy nie oszczedzic sobie meczarni w przygotowywaniu
na allegro widzialam paste cukrowa "CAMSAKIZI"
ktoras z was jej uzywa? czy jest rownie skuteczna co ta domowa, oraz czy wydajna?
Zacytowałam sama siebie
joli31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 13:45   #443
Spiralna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Pasta cukrowa

Witam
oczywiście po przeczytaniu tego forum ja tez sie napaliłam na ta metodę...A więc! muszę przyznać, że ona na prawdę działa!!! masa wyszła mi idealna i nawet tak szybko nie zastygała jak piszą inne dziewczyny... niestety w moim przypadku nie usunęły sie wszystkie włosy, ale większość, resztę usunęłam maszynka... Co do zaczerwień i kropek to wyskoczyły mi straszne, ale może to dlatego ze mam wrażliwa skore... A i dużo dziewczyn pisze, ze im sie włosy nie wyrywają myślę, ze powodem jest to, ze za każdym razem po oderwaniu smarujecie nogi woskiem po czym robi sie gruba warstwa i niestety włosy sie nie odrywają... ja robiłam tak, ze smarowałam jedno miejsce woskiem przyklejałam plaster z bawełny, który przykładałam do następnego miejsca i tak prawie cala nogę nie powiem bo nogi mam naprawdę gładkie i polecam ta metodę szczególnie dlatego, ze jest tania, a także peeling z kawy i soli który jest rewelacyjny!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia w depilacji
Spiralna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 13:51   #444
Spiralna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Pasta cukrowa

A jeśli chodzi o wyrób tej masy to naprawdę nie zajmuje dużo czasu ok. 10 min ja np. nie czekałam ,aż mi cala masa ostygnie w garnku tylko przelewałam niewielka ilość do mniejszej miseczki, która ostygała szybciutko i była gotowa do nałożenia. Jeśli wyjdzie wam coś nie tak z ta masa to na oko dodawajcie wody, cukru i miodu, aż sie uzyska prawidłowa konsystencje
Spiralna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:40   #445
gaga14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
Dot.: Pasta cukrowa

ja używam pasków, nie tracę ich dużo bo po każdej depilacji wkładam je do gorącej wody . {Pasta sie rozpuści a moje paski zostawiam do następnej depilacji
gaga14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:09   #446
ankastudiourody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pasta cukrowa

Witam wszystkich. Właśnie ostatnio zamówiłam na allegro pastę cukrową i wcale nie jest taka rewelacyjna jak piszą. Rozgrzałam puszkę tak jak było w instrukcji, uformowałam kulkę w dłoniach i nałożyłam na miejsce gdzie chciałam usunąć włoski. Po zastygnięciu zerwałam. Po zerwaniu zostało część włosków i wcale nie były one krótkie także na pewno się nie da tak łatwo usunąć krótkich. Został lekko czerwony ślad i wszystko się strasznie kleiło. Moze troszkę mniej to boli ale jest wiecej bawienia sie z tym i na wieksze czesci ciala takie jak nogi czy przedramiona to nie zda egzaminu. Takie jest moje zdanie.
ankastudiourody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 15:41   #447
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Re: próbowałam

Czy któraś z Was miała może po cukrowaniu poważniejsze niż krwiaczki i czerwone kropki problemy ze skórą ??

Konkretnie, mnie przydarzyło się że pasta chyba za bardzo się kleiła i miałam wielkie czerwone placki a potem blizny i strupy, wyglądało to trochę jak oparzenie albo co.
Zdarzyło mi się to tylko raz, chciałabym na przyszłość tego uniknąć, więc jakbyście coś wiedziały o tego typu problemach to proszę o rady
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 16:57   #448
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez anathalla Pokaż wiadomość
lo a ja zrobiłam coś co miało być pastą, stało się karmelem a ostatnecznie pysznymi miodowymi cukierkami które są na zdjęciu niżej

Mnie też wyszły takie szkloki za pierwszy razem. Za drugim dodałam więcej wody i wyszedł mi miód...
Teraz robię trzecią porcję, na razie mam konsystencję miodu, ale uparcie ją gotuję, może co z tego będzie.

___________________

Dziewczyny, konsystencja nie zależy od czasu gotowania, ale od tego jakie stężenie gotujemy.
Ja robiąc pierwszą turę gotowałam szklankę cukru z łyżką wody i sokiem z połowy cytryny. Całość pyrkała góra 10min i wyszedł mi kamień.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 18:13   #449
Spiralna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Pasta cukrowa

Jesli chodzi o mnie to nie maialm zadnych strupow ,ale czerwone moce ''kropki'' ,a jezeli chodzi o sama paste i jej konsystencje to ja dodawalam wszytskiego na oko i dodatkowo z lyzke oliwy... ,a pozniej dodawalam miodu ,albo cukru zeby konsystencja satla sie lepka i lejaca, pozniej przelałam troche pasty do miseczki , zeby szybciej ostygła...
Spiralna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 21:14   #450
Anuus
Raczkowanie
 
Avatar Anuus
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Trójmiasto-Gdynia
Wiadomości: 44
GG do Anuus
Dot.: Pasta cukrowa

Zawsze depilowalam sie albo woskiem u kosmetyczki lub depilatorem, raz przez przypadek zrobilam bikini masa cukrowa - mialam za krotkie wloski na wosk, i to bylo genialne. Powiedzialam sobie ze nigdy wiecej wosku a teraz jak przeczytalam ze mozna samemu to jescze lepiej, bo jets to dosc drogi zabieg
mam nadzieje ze mi wyjdzie juz nei moge sie doczekac jutro dzialam
Anuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 21:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.