Maść Cynkowa a trądzik - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 21:35   #121
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: Maść Cynkowa a trądzik

Zależy jeszcze jaki to trądzik, mi robiły się pojedyncze krostki i pasta cynkowa to było moje wybawienie. Nałożyłam na noc i po dwóch dniach ani śladu ; )
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 14:10   #122
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Maść cynkowa

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
A Heparyna nie jest na żylaki itp?
Pomaga na brązowe ślady po krostkach itp? Bo mam takie na nogach ; D

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

http://www.aptekaeskulap.com.pl/hepa...-g-p-1123.html o to chodzi? ; )

Heparyna w kremie jest idealna do twarzy,pomaga tez na rozszerzona naczynka (polecone przez dermatologa) ,mozesz ja nakladac punktowo,ale lepiej wcierac w cala buzie,na zylaki chyba bylaby raczej za slaba,ale na to lepsza jest ta w zelu np. ZIAJA ok. 7 zl o ile sie nie myle
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:15   #123
94dawiddd94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 66
Dot.: Maść cynkowa

Mam pytanie z innej bajki dotyczące supleentu diedy belissa hydro (nawiilża skórę) czy nawilży mi również cerę? Wtedy nie muszę kremować twarzy kremem?

Edytowane przez 94dawiddd94
Czas edycji: 2011-07-07 o 20:22
94dawiddd94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 08:38   #124
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Maść Cynkowa a trądzik

zakupiłam wczoraj pastę cynkową, bo zrobiły mi się na jednym i drugim policzku taki podskórne , wielkie jakby kulki, ciężko to opisać, w dodatku bardzo bolały.
Nałożyłam na to pastę cynkową na całą noc. Jest rzeczywiście lepsza od maści.
Może dlatego, że ma więcej cynku?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:02   #125
porin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Maść cynkowa

Na mnie maść cynkowa działa rewelacyjnie Trzeba tylko trochę poczekać i najlepiej posmarować na noc.
porin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 19:43   #126
kasiazawadzka1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 42
Dot.: Maść cynkowa

Mi koleżanka z apteki robi "pastę cynkową".
Ona dodaje do niej alantoinę i ta pasta idealnie wysusza krostki a nie przesusza całej powierzchni skóry.
Zapytajcie o takie coś w aptece.
kasiazawadzka1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 15:26   #127
LacunaC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Maść cynkowa

Ostatnio miałam robiony 3-ci zabieg mikrodermabrazji plus kwasy wybielające ale niestety ...coś mnie skusiło i zaraz po użyłam tormentiolu i to na cała twarz co spowodowało oczywiście WYSYP. Wybrałam się na ten zabieg bo mam problem z bliznami i przebarwieniami ...nawet makijaż nie chciał tego pokryć. Czy w tej sytuacji, mogę użyć punktowo maści cynkowej ...Czy to mi nie zaszkodzi ?
I pytanie do Romanaccia - Czy Heparyne w kremie mogę stosować jako dodatek przy tych zabiegach ???
LacunaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-22, 10:44   #128
lisiasta
Przyczajenie
 
Avatar lisiasta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 25
Dot.: Maść cynkowa

Myślę, że od maści lepsza jest pasta. Nie rozmazuje się tak jak maść, dłużej trzyma się na buzi, co jest ważne zwłaszcza przy nakładaniu specyfiku na noc, kiedy, bądź co bądź, dotykamy buzią poduszki. Pasta cynkowa jest dla mnie zdecydowanym 'must have', zawsze mam pod ręką pudełeczko bo kiedy nie mamy innych specyfików ona jest deską ratunkową. Wiadomo, że nie zdziała cudów, ale zawsze troszkę przysuszy. Polecam tez zmieszanie pasty cynkowej z tormentiolem - w takich proporcjach żeby odcień był podobny do koloru cery- powstaje nam wtedy fajny leczniczy korektor
__________________

"I'll tell you this: no eternal reward will forgive us now for wasting the down"

lisiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 17:28   #129
pryszczus
Raczkowanie
 
Avatar pryszczus
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 31
Dot.: Maść cynkowa

Jak dla mnie boska ta maść i na dodatek tania...wysusza krostki i sprawia że robią sie strupki a potem same odpadają


POLECAM
__________________
'czasami ludzie potrzebują drugiej szansy, ponieważ czas nie był gotowy na pierwszą.'
pryszczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:48   #130
sisiuchna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 13
Maść cynkowa

Witam serdecznie,

Z polecenia koleżanki - farmaceutki kupiłam dziś maść cynkową w związku z moim problemami ze skórą - sporadyczny trądzik, ekstremalnie tłusta cera. Pomysł własnego autorstwa : Czy mogę odrobinę maści cynkowej dodawać do kremu który nakładam na twarz rano i wieczorem?
Czy coś pomoże?

Z góry dziękuję!
sisiuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:24   #131
meg86
Przyczajenie
 
Avatar meg86
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: Maść cynkowa

To zależy do jakiego kremu ale i tak mimo wszystko bym odradzała. Maść cynkową używam od dawna ale nigdy jako krem na całą twarz! Zresztą nie wyobrażam sobie tego. Bardzo trudno się wchłania i skóra po nałożeniu jest cała biała. Maść cynkowa działa słabo p/bakteryjnie i wysuszającą. Nakładam ją punktowo tylko na pryszcze gdy się jakiś pojawi. Wg. mnie maść nie działa profilaktycznie tzn. nie przedziwdziała ich powstawaniu ale napewno dzięki niej można szybciej zaleczyć takie miejsce.
__________________
IDĘ WOLNO, ALE NIE COFAM SIĘ NIGDY
meg86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-30, 06:34   #132
infusia
Raczkowanie
 
Avatar infusia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa/Poznań/Szczecin
Wiadomości: 33
GG do infusia
Dot.: Maść cynkowa

edit
__________________
Magister sztuki, architekt wnętrz!

Edytowane przez infusia
Czas edycji: 2014-01-17 o 07:29
infusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 15:23   #133
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: Maść cynkowa

Ja wieczorem używam cienką warstwę na całą twarz od jakiegoś czasu i żyję. Rano zmywam, nakładam kremik, korektor i trochę pudru. Nie wysuszyło mnie dużo zależy od maści jaką stosujesz chyba, bo niektóre bardziej wysuszają a inne mniej. Ja używam z aflofarmu
__________________
Zapuszczam włosy!
24cm (14 VI 2012)->26cm (15 VII 2012)---->ścięłam ---->29 (19 V 2013)--->32cm (15 X 2013) ---> 60cm
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 14:33   #134
wymiataczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 25
Dot.: Maść cynkowa

czy wiecie może w jaki sposób pozbyć się wągrów? Męczę już się z nimi od dłuższego czasu i jest ich tylko coraz więcej, na czole, nosie, wokół górnej wargi z czego później powstają wypryski, jak sobie z tym poradzić? Czy maść cynkowa coś poradzi na te wypryski?
wymiataczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:56   #135
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Maść cynkowa

Witam. Dopnę się do tematu, bo chyba nie ma sensu zakładać następnego a innego o tej tematyce nie znalazłam.

Od niedawna mam w domy Pastę cynkową z z Aflofarm. Dostałam na twarzy wysyp chrostek. To nie jest trądzik ale takie czerwone boloki (może to być spowodowane stosowaniem plastrów antykoncepcyjnych) Zastanawiam się czy taka maść też się na to nadaje. Zazwyczaj po jakimś czasie takie chrostki mi zanikają ale wiecie - nieestetycznie to wygląda i chciała bym się tego jak najszybciej pozbyć. A na opakowaniu pasty za bardzo nie jest opisane na co.
Czy ona działa przy każdej zmianie skórnej ?
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 15:36   #136
kasiula007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 32
Dot.: Maść cynkowa

Hej! jest różnica pomiędzy maścią cynkową a pastą cynkową. Pasta jest bardziej stężona- polecałabym ją tylko do stosowania punktowego- bardziej wysusza. a firma nie powinna mieć wpływu na działanie Pasta cynkowa ma określony skład niezaleznie od tego kto ją produkuje, a maść cynkowa chyba też jest zawsze 10%
__________________
Uczę się żyć ze sobą

Edytowane przez kasiula007
Czas edycji: 2012-07-18 o 15:48
kasiula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:32   #137
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Maść cynkowa

Pasta cynkowa zawiera dodatkowo kwas salicylowy. Używam tej pasty (Lassara- dostępna na w aptekach) punktowo. Czasem wysmaruję sobie brodę.
Pasta/maść raczej ma działanie profilaktyczne. Większe pryszcze niestety nie znikają po posmarowaniu, zostają jedynie lekko obsuszone. mam wrażenie, że ona nie leczy tylko po prostu wysusza miejsce po.
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 20:05   #138
Sunney
Przyczajenie
 
Avatar Sunney
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 4
Dot.: Maść cynkowa

Jak dla mnie maść cynkowa jest najlepszym, niezawodnym środkiem na wypryski. Na pewno nie usuwa wszystkich z dnia na dzień, ale mimo to - po nałożeniu krostki zmniejszają się i w końcu znikają, dzięki działaniu wysuszającemu.
Jako, że mam skórę podatną na wypryski, za każdym razem kiedy zauważę wyskakujące pryszcze smaryję je maścią. Wszystko goi się i znika o wiele lepiej, niż gdybym zostawiła to, aż samo z niknie, czy gdybym testowała jakieś specyfiki. Na pewno nie nadaje się do smarowania całej twarzy, jako "maseczki", bo ma działanie silnie wysuszające, zależnie od osoby bardziej lub mniej.
Sunney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 18:01   #139
Lalka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Maść cynkowa

Mam problem z czerwonym miejscem Na nosie zrobił mi się jakby wągier a za szybko go wycisnęłam. Zrobiła się z niego czerwona plamka/bulwka z dziurką. Czy pasta/maść cynkowa bądź sudocrem mi pomogą ?
Lalka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 22:25   #140
martoos16
Raczkowanie
 
Avatar martoos16
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 33
Dot.: Maść cynkowa

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
bzdury totalne,ta teoria juz dawno upadla,tak samo jak historia z czekolada,ze podobno po czekoladzie wyskakuja pryszcze,lub zaostrzaja tradzik, p.i.e.r.d.o.l.y
Zależy jak dla kogo - w moim przypadku teoria z czekoladą sprawdza się w praktyce - wystarczy że zjem ze 4 kostki czekolady i już zaraz wieczorem mam gdzieś pryszcza ;P

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Najlepiej isc do kosmetyczki na oczyszczanie. W efekcie bedziesz opuchnięta przez kilka dni i będą jakiś czas czerwone plamki, ale w ten sposób możesz sie ich pozbyc. A żeby zapobiec to trzeba dobrze oczyszczac twarz jakimś żelem do twarzy i tonikiem ;P
__________________
Lloret de Mar - 2009
Słoneczny Brzeg - 2010
martoos16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:06   #141
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Maść cynkowa

Wydawać się może to dziwne, że maść za 2-3 złote może działać, ale tak jest. Na pewno nie należy maści cynkowej traktować jako leku na trądzik, ale jeśli ktoś leczy się i pojawiają się wypryski to jest to idealna alternatywa do wyciskania

Co do spraw praktycznych: maść stosujemy punktowo, im grubszą warstwę nałożymy tym lepiej. Trzeba uważać, bo pod wpływem ciepła maść rozpuszcza się i spływa. Aby zawartość "wyszła" wystarczy zazwyczaj parę godzin. Co do pozbywania się preparatu, najlepiej zrobić to delikatnie papierem toaletowym, który świetnie zbierze maść, w przeciwieństwie do wody czy chusteczek
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 14:53   #142
monisia3588
Przyczajenie
 
Avatar monisia3588
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Maść cynkowa

Wielokrotnie stosowałam maść cynkową i w żadnym stopniu mi nie pomogła. Nawet trochę nie wysuszyła pojawiających się pryszczy.
Ale zdecydowanie mogę polecić pastę cynkową z kwasem salicylowym, chociaż jej działanie też nie jest jakieś rewelacyjne, ale z pewnością większe niż maść. Cera jest po niej wygładzona i powoduje, że czerwone plamy są bardziej blade, nie wysusza.
monisia3588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 13:49   #143
Pinka992
Przyczajenie
 
Avatar Pinka992
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Brodnica kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 13
Dot.: Maść cynkowa

Sama używam maści cynkowej już od jakiegoś czasu, jestem zadowolona.
Stosuję ją tylko na krostki, punktowo.
Zazwyczaj wieczorem po zmyciu makijażu, umyciu twarzy nakładam maść i czekam chwilę aż się nieco zasuszy czy też wsiąknie. Na to nakladam krem nawilżający na noc. Rano krostki albo są mniejsze (zależy od wielkości przed zastosowaniem) lub nie ma po nich śladu
Gdy mam ich więcej nakładam również przed makijażem
Pinka992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 16:27   #144
Marta520
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Maść cynkowa

twoja skóra nie może być sucha skoro masz trądzik, bo on występuje tylko przy cerze tłustej i mieszanej. Być może to odwodnienie, brak witamin lub wahania hormonalne. polecam picie bratka trójbarwnego, jedzenie sałatki z jabłka, marchewki i selera oraz zamiast herbaty która odwadnia pic wode lub soki.
Marta520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:18   #145
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Maść cynkowa

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
A ja wolę pastę cynkową niż maść cynkową ; )
o wiele skuteczniejsza uzywam jej od kilku lat na poj wypryski bądx na wypryski po oczyszczaniu u kosmetyczki tz strupki itp,niestety ostantio pani sie pomyliła sprzedając mi maść,ta masc nie pomaga mi w niczym
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 00:28   #146
albanxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Maść cynkowa a włosy

Witam. Czy nakładanie maści cynkowej punktowo na miejsca pryszczy na twarzy, ale gdzie są także włosy, powoduje ich wypadanie? Spotkałem się z taką teorią i zastanawiam się czy to prawda.
albanxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:39   #147
pao0lka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Maść Cynkowa a trądzik

Hej dziewczyny Mam pytanie. Otóż od jakiegoś czasu męcze się z trądzikiem. Po przewertowaniu miliona stron o temetacy różnych specyfików na to dziadostwo zdecydowałam się na paste cynkową. Ze względu na to że jestem chora wysłałam do apteki koleżankę, dodałam żeby wypytała się dodatkowo o jakiś krem nawilżający czy cokolwiek wspomagającego, bo czytałam że pasta potrafi wysuszyć skórę. Koniec końców wróciła z takim zestawem: maść cynkowa 10%, pasta do głębokiego oczyszczania twarzy przeciw zaskórnikom ZIAJA, krem nawilżający korygująco-ściągający też ZIAJA, olejek herbaciany, żel do mycia oczyszczający ZIAJA i jakieś maseczki z glinki. I tutaj mój dylemat, jak i w jakiej kolejności zastosować te specyfiki, żeby jak najszybciej uzyskać pożądany efekt? Póki co jestem w domu za kilka dni wyjezdzam do szpitala (nie mam pojęcia jak bede tam chodzić z tym wariactwem na twarzy) więc robie sobie błyskawiczną kurację. Póki co cały dzień chodzę z pastą na twarzy, lekką warstwę na czoło i policzki, grubszą na najbardziej "zaatakowane" miejsca :P czym powinnam to zmyć wieczorem? normalnie wodą i żelem czy użyć "ściereczki" czy wacika? I gdzie w tym wszystkim krem? Na wieczór też bym chciała nałożyć pastę ale nie chcę przesuszyć skóry I czy olejek można łączyć z pastą cynkową dla wzmocnienia efektu?
pao0lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 02:12   #148
Hanka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 49
Dot.: Maść Cynkowa a trądzik

Mi strasznie przesuszała;/
Hanka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 03:11   #149
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Maść Cynkowa a trądzik

Cytat:
Napisane przez pao0lka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Mam pytanie. Otóż od jakiegoś czasu męcze się z trądzikiem. Po przewertowaniu miliona stron o temetacy różnych specyfików na to dziadostwo zdecydowałam się na paste cynkową. Ze względu na to że jestem chora wysłałam do apteki koleżankę, dodałam żeby wypytała się dodatkowo o jakiś krem nawilżający czy cokolwiek wspomagającego, bo czytałam że pasta potrafi wysuszyć skórę. Koniec końców wróciła z takim zestawem: maść cynkowa 10%, pasta do głębokiego oczyszczania twarzy przeciw zaskórnikom ZIAJA, krem nawilżający korygująco-ściągający też ZIAJA, olejek herbaciany, żel do mycia oczyszczający ZIAJA i jakieś maseczki z glinki. I tutaj mój dylemat, jak i w jakiej kolejności zastosować te specyfiki, żeby jak najszybciej uzyskać pożądany efekt? Póki co jestem w domu za kilka dni wyjezdzam do szpitala (nie mam pojęcia jak bede tam chodzić z tym wariactwem na twarzy) więc robie sobie błyskawiczną kurację. Póki co cały dzień chodzę z pastą na twarzy, lekką warstwę na czoło i policzki, grubszą na najbardziej "zaatakowane" miejsca :P czym powinnam to zmyć wieczorem? normalnie wodą i żelem czy użyć "ściereczki" czy wacika? I gdzie w tym wszystkim krem? Na wieczór też bym chciała nałożyć pastę ale nie chcę przesuszyć skóry I czy olejek można łączyć z pastą cynkową dla wzmocnienia efektu?
Nigdy nie smaruj całej twarzy pastą cynkową. Tylko pojedyncze krostki. Każdą po kolei.

1. Myjesz twarz żelem.
2. Przemywasz tonikiem (tzn. wacikiem nasączonym tonikiem do skóry z wypryskami).

3. Na całą twarz nakładasz krem. Ważna uwaga: na mnie jeszcze nigdy nie zadziałał żadne krem matujący, ściągający pory itp. Ja zawsze wybierałam odżywcze lub półtłuste, z masłem shea i bez parafiny w składzie. Ale wiadomo, to kwestia gustu i naszych indywidualnych preferencji.

4. Potem punktowo!!! nakładasz pastę cynkową na każdą krosteczkę.

Muszę napisać coś jeszcze: bardzo ważne jest odżywianie i unikanie stresu. Wiem, ze to banał, ale od kiedy naprawdę zaczęłam się do tego stosować, nie mam wyprysków.

Musisz też dobrać sobie dobre kosmetyki. Zamiast kilku badziewnych, lepiej mieć jeden dobry żel, tonik i krem. Nie drogi, tylko dobry. Naucz się czytać składy i próbuj. Poznawaj swoją skórę. Ja odkryłam, że dla mnie kremem-cudem jest "Cicaplast Baume B5" z La Roche Posay (do kupienia w Internecie za 29-30 zł). Używam go tylko na noc i tylko wtedy, gdy skóra płata mi figle. Na co dzień - jak pisałam - żadne tam antytrądzikowe cuda, tylko zwykły krem odżywczy lub regenerujący ze świetnym składem.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 07:15   #150
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Maść Cynkowa a trądzik

Trądzik to indywidualna sprawa, każdemu pomaga co innego. Mnie na przykład żadna maść cynkowa nie pomogła, ale też jakoś bardzo nie przesuszała. W sumie w ogóle jakby nie działała. Ale wszystko zależy jak zaawansowane masz zmiany i jak odporne. Sama musisz znaleźć swoje idealne kosmetyki i sposób ich stosowania, ale tak jak poprzedniczka pisała - zacznij od nakładania punktowego. Z tego, co wiem, pastę manuka można stosować dwa-trzy razy w tygodniu, zależy jaki masz typ cery, żebyś jej sobie nie podrażniła, bo to dobry drapak, ale co za dużo to nie zdrowo.
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-13 14:19:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.