Problem ze stopami.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-27, 14:23   #1
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422

Problem ze stopami..


Więc tak.. Mam duży problem z moimi stopami. Bardzo szybko rogowacieje mi skóra na piętach, staram się nie przesadzać z pilnikowaniem, bo wiem, że to błędne koło. Nawilżam je, ale efekty są mizerne. W dodatku są zawsze zaczerwienione. Bledną jedynie po całej nocy, kiedy je wysmaruję solcokerasalem i zawinę w woreczek. Ale później szybko wracają do poprzedniego stanu, tyle że skóra jest bardziej miękka. Na domiar złego z boku pięty, mam takie coś jak w załączniku. Na drugiej pięcie też mam, tyle że mniejsze. Nie jest to ani bolesne ani specjalnie twarde jak odcisk. Po prostu paskudnie wygląda.

Poradźcie mi, co mogłabym z tym zrobić. Dodam, że byłam u dermatologa, ale przepisała mi tylko drogie maści, które nic nie pomagają. Zresztą ona zawsze przepisuje drogie leki, zauważylam że w większosci takie same na większość problemów

Przeczytałam, że na rogowaciejącą skórę dobry jest epikrem i dernilan i już wpisałam na listę zakupów. Ale co zrobić z tym czymś od wewnętrznej strony pięty to nie mam pojęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_0267.jpg (66,1 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_0268.jpg (83,3 KB, 27 załadowań)
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 19:48   #2
malychomik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Problem ze stopami..

dernilan jest bardzo dobry, ale przede wszystkim ODROBACZ się! pięty często pękają przy pasożytach jelitowych, np. owsikach
malychomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:05   #3
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problem ze stopami..

Cytat:
Napisane przez malychomik Pokaż wiadomość
dernilan jest bardzo dobry, ale przede wszystkim ODROBACZ się! pięty często pękają przy pasożytach jelitowych, np. owsikach
O matko na to bym nie wpadła. Ale moje pięty nie pękają tylko mam taką warstwę zgrubiałej skóry dookoła pięty, której nie umiem się pozbyć. Czy to tez moze byc objaw pasożytów? Pięty nie pękły mi nigdy ani razu, a paznokcie mam bardzo twarde i szybko rosną. Więc łamliwość związana z pasozytami odpada.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.