Niemcy IV :) - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-28, 08:39   #781
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
julkakulka nie wiedzialam ze zmieniaja tam wciaz wszystko. Ale sprawdzac mam normalnie asortyment ?czy cos konkretnie jakies sale czy cos?
Brook zapisz sobie link od slomki i sprawdzaj przez ten link pare razy dziennie teraz akurat jest dostepny najwiekszy rozmiar

Beacia witaj w de
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 11:03   #782
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
my tu już od 2 lat jesteśmy , także teraz ciagle do przodu
Powrotu do pl nie planujemy hehe
to już dosyć długo

Beacia
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 11:15   #783
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny ja tak nie w temacie, ale może wy mi doradzicie chciałabym zacząć na początku intensywnie chodzić potem zacząć biegać i szukam jakieś fajnej aplikacji na androida aby była dobra tutaj na Niemcy, wiecie chodzi mi o to aby były ścieżki rowerowy czy te do biegania widoczne. Znacie może coś takiego?
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 11:36   #784
blanca7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 427
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
jaaaaaaaaa ptasie mleczko genialna sprawa, nie zdazyłam przeczytać waszych odpowiedzi....

witam się z Wami z Bawarii

Buziaki ode mnie!
Powodzenia ! W jakiej fajnej miejscowości mieszkasz? Pracowałam 9 mies. w Bawarii, w Miesbach i dużo pięknych miejsc przed ten czas widziałam, szczególnie Górna Bawaria jest prześliczna
Za miesiąc dołączę do Ciebie, bo też jadę do Bawarii do pracy, na obrzeża Monachium. I tez będę tam sama, ale mam nadzieję, że się jakoś zaaklimatyzuję
blanca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 12:28   #785
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez blanca7 Pokaż wiadomość
Powodzenia ! W jakiej fajnej miejscowości mieszkasz? Pracowałam 9 mies. w Bawarii, w Miesbach i dużo pięknych miejsc przed ten czas widziałam, szczególnie Górna Bawaria jest prześliczna
Za miesiąc dołączę do Ciebie, bo też jadę do Bawarii do pracy, na obrzeża Monachium. I tez będę tam sama, ale mam nadzieję, że się jakoś zaaklimatyzuję
Jestem w górnej bawarii, weilheim in oberbayern.
Dokąd jedziesz? Jaka praca?
Pogoda dziś piękna, byłam 3 godzinki dzis w pracy powoli się uczyć wszystkiego.
Za poł godziny jade na zakupy i później chyba coś z kursem załatwie albo nie wiem. Musze poagdać z szefuniem.
W planach mam bieganie na wczesny wieczor, gdzieś nie wiem gdzie. Chyba, że wieczorem znowu do pracy.

Miłego dnia wszystkim!
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 12:41   #786
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Dzieki Majka no wlasnie sprawdzalam , moze pojawi sie tez cos mniejszego ,fajnie by bylo
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 17:43   #787
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

Brook atakuj i nie zniechęcają sie, bo zazwyczaj w weekendy sa pustki ale w pon rano jest duża szansa, ze sie pojawia
Ja tak kilka dni polowalam, jak miałam kilka rzeczy upatrzonych
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 18:35   #788
blanca7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 427
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
Jestem w górnej bawarii, weilheim in oberbayern.
Dokąd jedziesz? Jaka praca?
Pogoda dziś piękna, byłam 3 godzinki dzis w pracy powoli się uczyć wszystkiego.
Za poł godziny jade na zakupy i później chyba coś z kursem załatwie albo nie wiem. Musze poagdać z szefuniem.
W planach mam bieganie na wczesny wieczor, gdzieś nie wiem gdzie. Chyba, że wieczorem znowu do pracy.

Miłego dnia wszystkim!
Baierbrunn, 12 km od centrum Monachium. Będę pokojówką i do pracy przy bufecie śniadaniowym, ewentualnie do pieczenia ciast, o ile się nadam- ale wiem, że nie dam rady, bo w tym akurat jestem beztalenciem, mam nadzieję, że te 2 inne rzeczy będę wykonywać dobrze.

A Ty czym się tam będziesz zajmować- nie pamiętam, czy to ty pisałaś o pracy kelnerki Jak ze znajomością niemieckiego?
Ja jak się przyzwyczaję do pracy i będę wiedziała, że mnie tam zatrudnią, to też się zastanawiam nad kursem niem. B2, a może lepiej uczyć się więcej i wolniej do C1?
blanca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 23:23   #789
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez blanca7 Pokaż wiadomość
Baierbrunn, 12 km od centrum Monachium. Będę pokojówką i do pracy przy bufecie śniadaniowym, ewentualnie do pieczenia ciast, o ile się nadam- ale wiem, że nie dam rady, bo w tym akurat jestem beztalenciem, mam nadzieję, że te 2 inne rzeczy będę wykonywać dobrze.

A Ty czym się tam będziesz zajmować- nie pamiętam, czy to ty pisałaś o pracy kelnerki Jak ze znajomością niemieckiego?
Ja jak się przyzwyczaję do pracy i będę wiedziała, że mnie tam zatrudnią, to też się zastanawiam nad kursem niem. B2, a może lepiej uczyć się więcej i wolniej do C1?
dzis w pracy bylam dwie godzinki rano, po południu dwie i od 18.30 do teraz, w tej mieścince pijani bawarczycy są nie do zrozumienia, ale dostalam extra napiwek "dla nowej" hahahah

tak, pracuje jako kelnerka, ale w kuchni też się staram coś pomagać, staram się być full bedienung. dziś piątek i ludzi mnóstwo, i musze kupic za pierwsze napiwki buty new balance bo w moich co mam ze sobą nogi mnie bola okropnie jutro ide na wieczór znowu i biorę swoje buty do biegania.
nie zrobiłam jeszcze zakupów zadnych, jutro odwiedzę lidla albo aldi sud. co lepsze i wiecej normalnego jedzenia znajde?

zapomnialam z szefuniem o kursie porozmawiać..

b2 moze Ci fajnie utrawalic, polepszyc, wzmocnic i niemiecki i pewnosc siebie. c1 tez dobre wyjscie, wiem, nie pomoglam
dla mnie b2 takie bardziej ludzkie

a w ogole to sobie chyba kota przygarne tutaj
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 00:30   #790
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
a w ogole to sobie chyba kota przygarne tutaj
jeśli ze schroniska to uważaj, bo mają spore wymagania co do warunków

no i powodzenia w pracy i ogólnie, widzę po postach, że jesteś otwarta i megaogarnięta - będziesz miała z górki
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 11:02   #791
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez carolcia88 Pokaż wiadomość
Dolinko daj znać czy bez problemu mogliście sam KFZ Steuer zapłacić bez przerejestrowywania auta, bo ja gdzieś czytałam że tak można było do końca 2012 roku robić a w 2013 przepisy się zmieniły i koniecznie trzeba przerejestrowywać auto i teraz mam mętlik a co forum to inne opinie
Na razie to wiem tyle, że do czerwca jestem "bezpieczna" w przypadku kontroli przez policję, bo dopiero po 6 miesiącach od zameldowania się nabywa się pełne prawo obowiązku podatkowego.
Już wszystko potwierdzone - TZ był na policji i tam dowiedział się, że kfz w zupełności wystarczy. Od 15 lutego podatek opłaca się w Zollamtcie a nie Finanzamtcie. Koszt roczny w zależności od klasy emisji CO2 - ok 70, 120 i 220 €. Mam nadzieję, że pomogłam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 11:06   #792
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tak nie w temacie, ale może wy mi doradzicie chciałabym zacząć na początku intensywnie chodzić potem zacząć biegać i szukam jakieś fajnej aplikacji na androida aby była dobra tutaj na Niemcy, wiecie chodzi mi o to aby były ścieżki rowerowy czy te do biegania widoczne. Znacie może coś takiego?

ja mam endomondo fajne jest..mozna rozne rzeczy wybierac ktore sie cwiczy i liczy Ci czas i ile kcal spalilas..

beacia witaj w DE ja pracuje w aldiku i powinnam zareklamowac, ja tam chetnie kupuje i jest sporo fajnych rzeczy ale jesli chodzi o jedzenie to chyba jednak lidl ma wiekszy wybor...bo ma nie tylko swoje rzeczy, ale tez inne marki..musisz obczaic co Ci bardziej pasuje
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 11:44   #793
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

W sumie kwestia przyzwyczajenia, wcześniej kupowałam w lidlu teraz aldik w pobliżu i norma najcześciej tam dokupuje co mi braknie, główne zakupy robię w lidlu.
Dziewczyny w normie arganowy w promocji w przyszłym tyg
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 15:39   #794
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny pociagne temat H&M do konca
wiecie czy albo gdzie dostepna bedzie kolekcja H&M Studio? pokaz teraz byl w Paryzu tej kolekcji... czy to tylko kolekcja dla Vipow i wybranych i nie bedzie dostepna?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 16:36   #795
carolcia88
Rozeznanie
 
Avatar carolcia88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Już wszystko potwierdzone - TZ był na policji i tam dowiedział się, że kfz w zupełności wystarczy. Od 15 lutego podatek opłaca się w Zollamtcie a nie Finanzamtcie. Koszt roczny w zależności od klasy emisji CO2 - ok 70, 120 i 220 €. Mam nadzieję, że pomogłam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dolinko pomogłaś i to bardzo!!
Bardzo Ci dziękuję za informację
W czerwcu się wybierzemy do Zollamtu i też uregulujemy ten podatek
__________________
carolcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 18:58   #796
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Dziewczyny pociagne temat H&M do konca
wiecie czy albo gdzie dostepna bedzie kolekcja H&M Studio? pokaz teraz byl w Paryzu tej kolekcji... czy to tylko kolekcja dla Vipow i wybranych i nie bedzie dostepna?
tutaj pisze, ze od 4 wrzesnia bedzie mozna ta kolecje kupic w 240 sklepach stacjonarnych na calym swiecie i online

http://www.vogue.de/fashion-shows/pa...fashionshow/35
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 20:20   #797
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

dzieki
ciekawe czy znow ceny beda jak przy kolekcji od Stelli McCartney...
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 23:07   #798
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
ja mam endomondo fajne jest..mozna rozne rzeczy wybierac ktore sie cwiczy i liczy Ci czas i ile kcal spalilas..
dziękuje za podpowiedz właśnie tak przeglądałam i to wydawało się najfajniejsze
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 01:54   #799
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Niemcy IV :)

ja duzo biegam, rowniez uzywam endomondo na telefonie, ale bede chciala kupic zegarek ;] jak juz zarobie te miliony tu!
dokladnosc endomondo ma jakis zwiazek z jakoscia telefonu.

zrobiłam mega tripa rowerem do sklepu, wyznaczylam droge na maps google do aldika i trafiłam do lidla
kupilam niedobre warzywa mrozone, i pare innych głupot : aby coś kupić.

dziś w pracy do 2.. bunedsliga, bawaria, no fajnie jest
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 09:37   #800
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

ja uzywalm endomondo bo ja nie tylko biegam..jezdrze rowerem przedewszystkim no i w domu robie cwiczenia silowe...i rzeczywiscie na telefonie pokazuje mi cos innego niz jak to pozniej przezuce na strone endomondo
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 14:07   #801
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Pozdrawiam z Polski wreszcie zasłuzony 2 tygodniowy urlop Ah szef mi ostatnio oznajmił, że chcę bym się przygotowywała do zostania Vertretungskraft w naszym Aldim, ehhh już mam stres fajnie, że mi zaufał i chce midać szanse ale ta odpowiedzialność ehhh
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 16:01   #802
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Opoczywaj Zarobisz wiecej ja przez nastepne kilka dni bede wprowadzac nowa kolezanke na kase i do innej pracy i my dostalismy podwyzke w tym miesiacu..prawie cale 100e. wiecej tzn. ja inni na pewno jezscze wiecej
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 16:47   #803
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Niemcy IV :)

Cały dzien dzis leniuchowalam! W dodatku za oknem szaro ;( co sprawia ze sama jestem senna. A tu trzeci dzien pobytu w Niemczech i trzeci wieczór do pracki.. Dzis bede odliczać godziny do końca pewnie. Miłego wieczoru dziewczyny!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 17:12   #804
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Niemcy IV :)

dolinka881 info o samochodzie jest bezcenne

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
Cały dzien dzis leniuchowalam! W dodatku za oknem szaro ;( co sprawia ze sama jestem senna. A tu trzeci dzien pobytu w Niemczech i trzeci wieczór do pracki.. Dzis bede odliczać godziny do końca pewnie. Miłego wieczoru dziewczyny!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Beata jestes bardzo dzielna z tego co czytam! Szacunek

Ja swoją przygode zaczynam jutro. Juz odczuwam stres
u mnie jest to oczywiscie spowodowane brakiem znajomosci jezyka ale musze dac rade jakos


Chcialam Wam dziewczyny podziekowac za porady. Jestescie bardzo pomocne
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 19:10   #805
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Niemcy IV :)

Hej,
mam nadzieje, że mogę do was dołączyć. W piątek dostałam ofertę pracy i przenoszę się do Niemiec w ciągu 2-3 tygodni. Jestem teraz w trakcie szukania mieszkania, co jest trudne bo mój niemiecki jest marny. Denerwuje się, że nic nie uda mi się znaleźć i też tym, że nie będę miała tam żadnych znajomych. Mimo to mam nadzieje, że wszystko jakoś się ułoży. Jakbyście miały jakieś porady to śmiało piszcie.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 19:29   #806
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
Cały dzien dzis leniuchowalam! W dodatku za oknem szaro ;( co sprawia ze sama jestem senna. A tu trzeci dzien pobytu w Niemczech i trzeci wieczór do pracki.. Dzis bede odliczać godziny do końca pewnie. Miłego wieczoru dziewczyny!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

a u mnie odwrotnie, slonce, wiosna na calego, niedziela a ja pralam jak szalona, do tego raz pralka puscilam zeby ja wyczyscic w srodku ;o) jeszcze bym chetnie okna u malego pomyla, ale sie powstrzymalam bo niedziela hihihih Kurtki zimowe odlozylam do prania, a powyciagalam cieplejsze wiosenno-jesienne. Malemu dalam cienka czapke i nowy wiosenny szalik, nowy buty tez wyciagnelam i mu pokazalam . On caly w szczesliwy bo sa popielate z oczo☠☠☠nymi sznurowadlami w zolci albo zieleni, to taki neonowy kolor niewiadomo czy zolc czy zielen. Mielismy dzis zrobic sobie wycieczke rowerowa i zatrzymac sie na placu zabaw, ale maly wolal z tatusiem przesiedziec dzien przed TV i bawic sie prezentami jakie dostal na urodziny, a ja czekalam kiedy wezmie sie za nauke . Wkoncu wzial sie za ksiazke, a slowek rzekomo ma sie uczyc jutro. Zobaczymy ;o)
Normalnie energia mnie rozpiera, uwielbiam wiosne, ale jak sobie pomysle ze po niej bedzie lato i moze byc upalne to mi sie odechciewa ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 23:39   #807
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Witaj Dooorra watku
w jakie okolice sie przenosisz/ jakie miasto?Co t za prace bedziesz zaczynac? sama rozumiem przyjezdzasz? wiesz na jakich stronach szukac pracy czy Ci podeslac?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 23:55   #808
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Witaj Dooorra watku
w jakie okolice sie przenosisz/ jakie miasto?Co t za prace bedziesz zaczynac? sama rozumiem przyjezdzasz? wiesz na jakich stronach szukac pracy czy Ci podeslac?
Przeprowadzam się do Mainzu. Pracę już mam i to kontrakt na co najmniej 2-3 lata. Będę pracować w Uniwersytecie w Mainzie. Przyjeżdżam niestety sama i nikogo tam nie znam. Mam kilku znajomych i chłopaka w Niemczech ale oni mieszkają tak 150-200 km od Mainzu. Jednak oferta była na tyle dobra, że się zdecydowałam. Martwię się , że za bardzo nie znam niemieckiego, że muszę znaleźć sobie mieszkanie i tym czy poznam jakiś fajnych ludzi.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 08:20   #809
Mialkowwska
Przyczajenie
 
Avatar Mialkowwska
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny jakie są fajne portale do rzeczy design w Niemczech? Urządzam dom i chciałabym się zaopatrzyć w jakieś fajne meble
__________________
Póki jest nadzieja na zemstę, można wiele przetrzymać.
Mialkowwska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 10:03   #810
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Przeprowadzam się do Mainzu. Pracę już mam i to kontrakt na co najmniej 2-3 lata. Będę pracować w Uniwersytecie w Mainzie. Przyjeżdżam niestety sama i nikogo tam nie znam. Mam kilku znajomych i chłopaka w Niemczech ale oni mieszkają tak 150-200 km od Mainzu. Jednak oferta była na tyle dobra, że się zdecydowałam. Martwię się , że za bardzo nie znam niemieckiego, że muszę znaleźć sobie mieszkanie i tym czy poznam jakiś fajnych ludzi.

Hej dooorra Mieszkam ok 20 min od Mainz. A juz za kilka dni będę tam chodzić do szkoły uczyć się niemieckiego.
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.