Niemcy IV :) - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-19, 19:51   #4831
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

http://www.lycamobile.de/de/resellers
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 07:47   #4832
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

madeline mój TŻ miał taką telefoniczną rozmowę o pracę jeszcze w Pl. Chodziło o to, że na stanowisko mieli bardzo dużo chętnych i robili 3-stopniową rekrutację. Najpierw CV i list motywacyjny, potem rozmowa przez tel i na końcu rozmowa w firmie. A przez tel zadali mu jedno pytanie dotyczące przyszłego miejsca pracy (coś o normach emisji zanieczyszczeń przez zakłady produkcyjne, chcieli sprawdzi czy faktycznie wie co i jak) i sprawdzili czy faktycznie zna dwa języki obce, które wpisał w CV (w sensie coś tam z nim w tych dwóch językach pogadali). Cała rozmowa zamknęła się w 15 minutach i na sam jej koniec zaprosili go do rozmowy w firmie
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 09:55   #4833
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
No gwarancję masz więc to napewno zaproponować mogą tylko musisz pokazać paragon. Ja pracuję w aldim u nas jest tak, że za rzecz powyżej 50 euro w przeciągu 2 miesięcy można odrazu dostać zwrot pieniędzy a powyżej 2 miesięcy wysyłamy do naprawy na życzenie klienta. Możesz też zawsze zadzwonić na infolinię Rewe i się dopytać jak to się u nich rozwiązuje bez potrzeby latania do sklepu od razu
Dziękuje za odpowiedz
Mam paragon jednak od zakupu upłynęło 8 miesięcy a nie wiem ile taka gwarancja trwa. Mam REWE blisko ale nie wiem czy jest sens nieść odkurzacz.
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 11:01   #4834
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Napewno na kartonie lub w dokumentach była informacja o gwarancji. Pewnie 2 lata gwarancji jest. Możesz zawsze zrobić jak już pisałam: zadzwonić na infolinię REWE i się dopytać
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 13:16   #4835
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
madeline mój TŻ miał taką telefoniczną rozmowę o pracę jeszcze w Pl. Chodziło o to, że na stanowisko mieli bardzo dużo chętnych i robili 3-stopniową rekrutację. Najpierw CV i list motywacyjny, potem rozmowa przez tel i na końcu rozmowa w firmie. A przez tel zadali mu jedno pytanie dotyczące przyszłego miejsca pracy (coś o normach emisji zanieczyszczeń przez zakłady produkcyjne, chcieli sprawdzi czy faktycznie wie co i jak) i sprawdzili czy faktycznie zna dwa języki obce, które wpisał w CV (w sensie coś tam z nim w tych dwóch językach pogadali). Cała rozmowa zamknęła się w 15 minutach i na sam jej koniec zaprosili go do rozmowy w firmie
No właśnie miałam dzisiaj taką rozmowę - głównie po angielsku, bo oferta była po angielsku, jedno pytanie po niemiecku. W sumie zadali mi typowe pytania - żebym coś opowiedziała o sobie, skąd znam firmę, gdzie znalazłam ofertę i takie tam. Nie wiem, jak mi poszło, im dalej od tej rozmowy, tym myślę, że gorzej choć w sumie po angielsku wyodpowiadałam na wszystko, tylko ten niemiecki mój nieszczęsny no nic, do dwóch tygodni mają mi dać znać co dalej
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 13:29   #4836
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

madeline każdemu się zazwyczaj wydaje, że wypadł gorzej niż w rzeczywistości, bo po czasie przychodzą do głowy inne rzeczy, które można było powiedzieć

Ja miałam wczoraj bardzo miłą niedzielę - byliśmy z TŻ w zamku Starkenburg. Fajne miejsce, a przy okazji napiliśmy się dobrego piwa i zjedliśmy kiełbaskę.

A dzisiaj przywieźli mi nareszcie kanapę Jak się podpisywałam na potwierdzeniu doręczenia to Pan mówi do mnie: "O! Pani jest z Polski!" Pytam go po czym poznał, a on na to: "Moja żona ma dziadków w Polsce i oni też mają w nazwisku tą literę ł"

edit.
Przypomniało mi się, o co Was miałam jeszcze zapytać. Czy w Niemczech da się kupić zwierzaki w sklepach zoologicznych? U nas w Worms byłam na razie tylko we Fressnapf i nie było. Jak to jest?
__________________
Znowu henna!
19.10.2013

Edytowane przez Chardon
Czas edycji: 2015-04-20 o 13:44
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 14:26   #4837
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
madeline każdemu się zazwyczaj wydaje, że wypadł gorzej niż w rzeczywistości, bo po czasie przychodzą do głowy inne rzeczy, które można było powiedzieć

Ja miałam wczoraj bardzo miłą niedzielę - byliśmy z TŻ w zamku Starkenburg. Fajne miejsce, a przy okazji napiliśmy się dobrego piwa i zjedliśmy kiełbaskę.

A dzisiaj przywieźli mi nareszcie kanapę Jak się podpisywałam na potwierdzeniu doręczenia to Pan mówi do mnie: "O! Pani jest z Polski!" Pytam go po czym poznał, a on na to: "Moja żona ma dziadków w Polsce i oni też mają w nazwisku tą literę ł"

edit.
Przypomniało mi się, o co Was miałam jeszcze zapytać. Czy w Niemczech da się kupić zwierzaki w sklepach zoologicznych? U nas w Worms byłam na razie tylko we Fressnapf i nie było. Jak to jest?
No mam nadzieję, że wypadłam lepiej niż mi się wydaje, bo ta rozmowa była do oferty z kategorii "dream job" baaaardzo chciałabym nie wylecieć na tym etapie

Tutaj wszyscy są po części z Polski co poznaję nowych ludzi, to zaraz pada stwierdzenie: moi dziadkowie/rodzice/ciocia/wujek są z Polski
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-20, 14:41   #4838
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Napewno na kartonie lub w dokumentach była informacja o gwarancji. Pewnie 2 lata gwarancji jest. Możesz zawsze zrobić jak już pisałam: zadzwonić na infolinię REWE i się dopytać
Mam karton i książkę do odkurzacza instrukcje zaraz sprawdzę.
Jak się nie doczytam to zadzwonię na infolinie REWE.
Dziękuję
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 15:02   #4839
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, o co Was miałam jeszcze zapytać. Czy w Niemczech da się kupić zwierzaki w sklepach zoologicznych? U nas w Worms byłam na razie tylko we Fressnapf i nie było. Jak to jest?
Bo to sklep z rzeczami dla zwierzat a nie ze zwierzetami, choc moze istnieja filiale tez ze zwierzakami, ale ja poki co jeszcze nie widzialam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 15:14   #4840
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
madeline każdemu się zazwyczaj wydaje, że wypadł gorzej niż w rzeczywistości, bo po czasie przychodzą do głowy inne rzeczy, które można było powiedzieć

Ja miałam wczoraj bardzo miłą niedzielę - byliśmy z TŻ w zamku Starkenburg. Fajne miejsce, a przy okazji napiliśmy się dobrego piwa i zjedliśmy kiełbaskę.

A dzisiaj przywieźli mi nareszcie kanapę Jak się podpisywałam na potwierdzeniu doręczenia to Pan mówi do mnie: "O! Pani jest z Polski!" Pytam go po czym poznał, a on na to: "Moja żona ma dziadków w Polsce i oni też mają w nazwisku tą literę ł"

edit.
Przypomniało mi się, o co Was miałam jeszcze zapytać. Czy w Niemczech da się kupić zwierzaki w sklepach zoologicznych? U nas w Worms byłam na razie tylko we Fressnapf i nie było. Jak to jest?
Ja widziałam w Zoo&Co. króliczki, małe gryzonie, ptaki i ryby na sprzedaż nie wiem czy wszędzie są te sklepy..
Ale ogólnie-na pewno w Niemczech można kupić zwierzaka w zoologicznym
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 17:28   #4841
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny ktora robi Paradontose Propylaxe? Wlasnie wrocilam od dentysty i sie dowiedzialam ze to mozna co 5 lat na KK zrobic, a nie co 2 lata. bylam przekonana ze moja dentystka mi mowila co 2 lata KK placi za to. Dzis jej nie bylo i babeczka ktora ja zastepuje plus Hilfer mi powiedzialy ze co 5 lat, ze co 2 lata mozna Eintrag stellen, ale zadko co KK placi, trzeba niestety samemu. No nic za 2 miesiace ide na PZR i jesli bedzie moja babeczka, to sie jej jeszcze podpytam, jak to jest, bo dala bym sobie reke uciac ze mi mowila co 2 lata na KK.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 08:36   #4842
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Heja!
Ja zwierzątka jeszcze w Hagebau widziałam

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej , usłyszałam ze mam za wysokie kwalifikacje na to stanowisko, ale upierałam sie ze idealne dla mnie, aby zbierać pierwsze doświadczenia... Pokazali mi cała firmę, moje miejsce pracy.. Do czwartku czekam na odp. Jak nic sie nie uda , wysyłam dalej.
Z większych poważniejszych firm bez uznania nie mam szans , dyplom odbieram w czerwcu dopiero.

Miłego wtorku kobietki
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:00   #4843
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Hej, A ja uprzejmie donosze ze od niedzieli jestem pełnoprawną mamą Kasper przyszedł na świat 19.04.2015 o 7:54 ma 3250g i 52cm ❤
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:10   #4844
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dziewczyny ktora robi Paradontose Propylaxe? Wlasnie wrocilam od dentysty i sie dowiedzialam ze to mozna co 5 lat na KK zrobic, a nie co 2 lata. bylam przekonana ze moja dentystka mi mowila co 2 lata KK placi za to. Dzis jej nie bylo i babeczka ktora ja zastepuje plus Hilfer mi powiedzialy ze co 5 lat, ze co 2 lata mozna Eintrag stellen, ale zadko co KK placi, trzeba niestety samemu. No nic za 2 miesiace ide na PZR i jesli bedzie moja babeczka, to sie jej jeszcze podpytam, jak to jest, bo dala bym sobie reke uciac ze mi mowila co 2 lata na KK.
Moni,co 2 lata,moja wlasnie zlozyla Antrag do KK

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Hej, A ja uprzejmie donosze ze od niedzieli jestem pełnoprawną mamą Kasper przyszedł na świat 19.04.2015 o 7:54 ma 3250g i 52cm ❤
Gratulacje!
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:28   #4845
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Hej, A ja uprzejmie donosze ze od niedzieli jestem pełnoprawną mamą Kasper przyszedł na świat 19.04.2015 o 7:54 ma 3250g i 52cm ❤
Gratulacje!!!
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:28   #4846
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Heja!
Ja zwierzątka jeszcze w Hagebau widziałam

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej , usłyszałam ze mam za wysokie kwalifikacje na to stanowisko, ale upierałam sie ze idealne dla mnie, aby zbierać pierwsze doświadczenia... Pokazali mi cała firmę, moje miejsce pracy.. Do czwartku czekam na odp. Jak nic sie nie uda , wysyłam dalej.
Z większych poważniejszych firm bez uznania nie mam szans , dyplom odbieram w czerwcu dopiero.

Miłego wtorku kobietki
Mnie w wiekszych firmach nie prosili o uznany dyplom jak na razie. Wystarczal normalny, po angielsku, ktory mam z pk moze sprobuj wyslac, najwyzej powiedza, ze chca inny
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:40   #4847
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Hej, A ja uprzejmie donosze ze od niedzieli jestem pełnoprawną mamą Kasper przyszedł na świat 19.04.2015 o 7:54 ma 3250g i 52cm ❤
wow!!! gratuluje!!!
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 13:03   #4848
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Nadzieja Gratulacje!
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 13:23   #4849
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Nadzieja gratuluję i życzę teraz dużo spokoju i szybkiego wejścia w Wasz rodzinny rytm

Dzięki Dziewczyny, będę szukać tych zwierzątek. Tylko w Worms jak na razie wiem tylko gdzie są dwa Fressnapfy. Ani tego Hagebau, ani Zoo & Co tutaj nie ma No nic, może google pomoże.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 14:14   #4850
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Niemcy IV :)

Hej mozna do was dolaczyc?
Mam 25 lat i Mieszkam od lutego znowu w de tzn. W biberach (ok. 40 km od Ulm ) z mezem i synkiem 9-mies. Znowu poniewaz od 2000r do 2010 mieszkalam juz tu i tu skonczylam szkole.
Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 14:16   #4851
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez maggie2_2_90 Pokaż wiadomość
Hej mozna do was dolaczyc?
Mam 25 lat i Mieszkam od lutego znowu w de tzn. W biberach (ok. 40 km od Ulm ) z mezem i synkiem 9-mies. Znowu poniewaz od 2000r do 2010 mieszkalam juz tu i tu skonczylam szkole.
Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie
Herzlich willkommen!
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 14:50   #4852
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Herzlich willkommen!
Vielen Dank!

Wydawac by sie moglo ze ogarnieta tu powinnam byc ale jednak przez te 5 lat sporo sie zmienilo no i wtedy jeszcze nie mialam wlasnej rodziny i nie interesowaly mnie sprawy zwiazane z dzieckiem badz praca no i te wszystkie urzedowe rzeczy.
Tyle dobrze ze z jezykiem nie ma problemu.
Poki co jestem jeszcze na macierzynskim z polski ale w okolicach lipca chce poszukac jakiejs sensownej pracy no i o kinderkrippe trzeba pomyslec. Tylko drogie to ...
Nie wiem jak sie zabrac za to... nam tylko abi i moze najlepiej by bylo zarejestrowac sie w urzedzie i moze wyslali by mnie na kurs jakis czy cos?

Dzis bylismy z malym na szczepieniu. Jakie to fajne uczucie nie placic za szczepionki

No i musze sie w koncu umowic do dentysty. W polsce sie balam strasznie a po ciazy mam jednego zniszczonego zeba i pewnie osemki do wyciecia zreszta nie wiadomo co tam jeszcze zobaczy ....
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 15:28   #4853
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez maggie2_2_90 Pokaż wiadomość
Hej mozna do was dolaczyc?
Mam 25 lat i Mieszkam od lutego znowu w de tzn. W biberach (ok. 40 km od Ulm ) z mezem i synkiem 9-mies. Znowu poniewaz od 2000r do 2010 mieszkalam juz tu i tu skonczylam szkole.
Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie
witamy
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 15:49   #4854
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Hej, A ja uprzejmie donosze ze od niedzieli jestem pełnoprawną mamą Kasper przyszedł na świat 19.04.2015 o 7:54 ma 3250g i 52cm ❤
Brawoo! Gratulacje!!!! Duży chłopak a na kiedy był termin? Mój tz ma urodziny 19.04 )
I jak się czujecie? Jak się rodzi w niemieckim szpitalu?
Cytat:
Napisane przez maggie2_2_90 Pokaż wiadomość
Hej mozna do was dolaczyc?
Mam 25 lat i Mieszkam od lutego znowu w de tzn. W biberach (ok. 40 km od Ulm ) z mezem i synkiem 9-mies. Znowu poniewaz od 2000r do 2010 mieszkalam juz tu i tu skonczylam szkole.
Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie
Witaj no proszę, a my z Ulm
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 16:45   #4855
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Hej, A ja uprzejmie donosze ze od niedzieli jestem pełnoprawną mamą Kasper przyszedł na świat 19.04.2015 o 7:54 ma 3250g i 52cm ❤
Ogromne Gratulacje
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 16:57   #4856
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Termin mieliśmy na 8.05 czyli młody urodził się 18 dni przed terminem ale ja już w kościach czułam ze nie dotrwamy... I wg położnych dobrze, że się synek nie zdecydował posiedzieć dłużej, bo pewnie urodziłby się koksik.
Czujemy się B. Dobrze. Poród sprawny, lekki, 100% naturalny (pomijając kroplowke z glukoza na wzmocnienie, bo poród zaczął się o 1,30 w nocy wiec w sumie byłam na głodnego) nie pękłam, nie nacinali mnie. Z porodówki na oddział po 2h szłam o własnych siłach
Synek jest przekochany, z odruchem ssania jak 3 msc niemowle... Wiec radzi sobie głodomorek

Co do Niemieckich warunków. szczerze? Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i zadowolona. Od momentu przekroczenia drzwi szpitala czuje się jak w jakimś spa, a opieka medyczna jest na prawdę super. Juz przy porodzie, czułam ze jestem pod dobrą opieką, a teraz interesują się praktycznie wszystkim. Nic nie zaniedbuja. Co chwila dogladają, pytają o samopoczucie, czy czegoś nam trzeba, czy pytania mam. W razie potrzeby zlecają dodatkowe badania (u mnie np usg żeby poznać przyczynę małych odchodów poporodowych)
Chce też bardzo karmić piersią i bardzo o to dbają. Doradzają, uczą, a teraz pomagają walczyć z nawalem pokarmu. Nawet cycki masują żeby nie powstał zator

Może się mylę, ale w Polsce nie mielibyśmy takiej opieki
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 17:05   #4857
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Nadzieja a rodziłaś w małym szpitalu czy w jakiejś klinice?

Byłam bezczelna i przeczytałam opis. Super napisane. Dotąd głównie kwietniówki inwigilowałam. To pomaga na strach
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 17:08   #4858
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Nadzieja a rodziłaś w małym szpitalu czy w jakiejś klinice?

Byłam bezczelna i przeczytałam opis. Super napisane. Dotąd głównie kwietniówki inwigilowałam. To pomaga na strach
W małym szpitalu i mój chłop stwierdził, że to pewnie dlatego tak o nas dbają...

Opis porodu po to był napisany żeby inne czytaly wiec spokojnie to nie bezczelne
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 17:24   #4859
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
W małym szpitalu i mój chłop stwierdził, że to pewnie dlatego tak o nas dbają...

Opis porodu po to był napisany żeby inne czytaly wiec spokojnie to nie bezczelne
Właśnie dlatego przekonuję się do opcji mniejszego szpitala
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 17:33   #4860
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

No ja uważam że bardzo dobrze zrobiłam wybierając ten szpital
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.