Uporczywy trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 20:24   #1
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65

Uporczywy trądzik


No więc na wstępie jestem chłopakiem i proszę nie odsyałć mnie do innych tematów chyba że nie tu napisałem

Mam 16 lat no i zmagam się z trądzikiem już od kilku lat. Początkowo używałem maści Akneroxid 5% początkowo pomagał, ale później za bardzo wysuszał mi skórę i pozostawiał "brudne plamy" które bardzo ciężko było zmyć (peeling).

Aktualnie używam:
- Garnier SOS Pen (na codzień, ale w ciepłe dni nie sprawdza się bo robi się bardzo tłusty)
- Garnier Czysta Skóra 3 w 1 (na codzień)
- Garnier Czysta skóra A na Noc
- Garnier Czysta skóra A (czasem, ale rzadko)
- Garnier Czysta skóra - peeling (jakieś 2 tubki - krem oczyszczający i peeling na noc)
- Tonik Nivea Visash Young Stay clear! (kilka razy na dzień) [wcześniej używałem Tonik Clean&Clear ale pomyślałem że przetestuję ten]

Mam skórę mieszaną - policzki w miarę ale czoło, nos i broda (strefa T) tłusta (jak narazie)

No więc sprawa wygląda tak - w ostatnich dniach wyskoczyło mi tyle pryszczy (wiekszość dopiero się napełnia) ale co może być powodem? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wszelkie rady
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 20:38   #2
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Uporczywy trądzik

a konsultowales sie z dermatologiem?? mi garnier nic nie pomagal i raczej zainwestowalabym ta kase w cos typu kosmetyki la roche <effaclar> SVr< lysanel> itp sa typowo do skory z tego typu problemami mozesz wyprobowac skinoren , to tak z masci aptecznych, ale i tak polcalabym wizyte u specjalisty a co do przyczyn to moze byc ich masa....od zlej dity, po sklonnosci dziedziczne az po alergie moze zmieniles ostatnio diete?? albo jesz cos w duzych ilosciach, czekolade np??
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 20:48   #3
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

do dermatologa nie pojde :P mieszkam w malym miasteczku wiec nie warto mi isc do "publicznego" bo nic to nie da... co do alergi - mam troche łagodną skórę ale chyba aż tak źle to nie jest (nic mi nie wykazało u alergologa - na pyłki)
co do diety - ostatnio wlasnie mniej jjem slodyczy no ale wiecej w barze przesiaduje - zapiekanki itp

A mogłabyś mi napisać jakie konkretnie kosmetyki mi polecasz?
Wole bardziej nie aptekowe, dostępne w drogeriach.
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:45   #4
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Uporczywy trądzik

prywatny czy nie dermatolog by sie przydal ale jak wolisz. osobiscie mam uprzedzenia do kosmetykow drogeryjnych....sama mecze sie z tradzikiem od kilku lat i z doswiadczenia wiem ze wszystkie garniery itp pomagaja jak ma sie dwa trzy pryszcze raz na ruski rok...:/ cala seria lysanel i effaclar jest bardzo dobra. ja uzywam zelu z effaclara i jest bardzo dobry, nie podraznia a ladnie oczyszcza, bardzo dobry jest tez effaclar k na punktowe zmiany zreszta wejdz sobie w zakladka kosmetyki wszech czasow i wpisz w wyszukiwarke lysanel lub effaclar i wybierz sobie to co Ci najbardziej odpowiada sa tam tez opinie innych uzytkownikow. enjoy!
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:05   #5
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

dzięki za odpowiedź na pewno coś sobie wybiorę

A co do serii Nivea Visash Young - jedni piszą że dobra, inni że nie bardzo... Ktoś testował już większość z nich? Jak działają na cerę trondzikowatą?
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 00:38   #6
Milunia150
Rozeznanie
 
Avatar Milunia150
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: prawie Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: Uporczywy trądzik

Ta seria nie jest do skóry z trądzikiem, jest za słaba nie poradzi sobie z twoją cerą.
Lepiej wypróbuj serie iwostin purritin.
Zapłacisz trochę drożej ale myśle że się opłaca.
Milunia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 00:41   #7
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Uporczywy trądzik

nie licz na to, że drogeryjne kosmetyki ci pomogą... niestety... tak, jak wcześniej przedmówczyni polecam Lysanel Active SVR... kuracja kwasami ci sie przyda... zresztą... bez dobrego dermatologa się nie obejdzie... walka z trądzikiem to nie jakieś tam pitu pitu, tylko poważna dolegliwość... potrzeba czasu i odpowiedniego działania... a jeśli tak bardzo nie chcesz, to może przejrzyj wątki o olejku pichtowym... mi osobiście pomógł... ale w połączeniu z dobrymi APTECZNYMI kosmetykami...

pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wytrwałości w walce z trądzikiem...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 13:17   #8
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

no więc myśle nad zakupem
SVR, Lysanel Active (Krem do intensywnej pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej i mieszanej) [lub Effaclar K - co lepiej?]


Tylko nie wiem czy nie będzie za mocny. Boję się brać Effaclar k żeby nie był za słaby. Co robic? A no i czy muszę stosować jakiś filtr na dzień, jeżeli kremu używałbym tylko na noc... (jeżeli tak to proszę o pomoc przy wyborze i wskazanie jakiegoś dobrego i nie za drogiego)

Lysanel Lotion Active, Tonik do twarzy

Brać coś jeszcze do tego? I gdzie to mogę tanio kupić - czy najlepiej będzi mi u siebie w aptece czy w internecie szukać?

Edytowane przez NarSan
Czas edycji: 2008-07-10 o 14:04
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 20:13   #9
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Uporczywy trądzik

co do kremu bardziej skusiłabym się na SVR (sama planuje kupic w najblizszym czasie) za tonikami nie przepadam ale jesli odpowiadaja Twojej cerze i Tobie to jak najbardziej brac a czym myjesz buzke? garnier? przydaloby Ci sie tzw mydlo bez mydla czyli zel ktorejs z tych firm i myc twarzyczke rano i wieczorem a przy wiekszych upalach nawet 3 razy dnia, jesli Cie nie beda wysuszac za bardzo. Mi dermatolog powiedziala ze najlepiej dobrac jakies dwa kosmetyki czyli np zel i krem, bo nie ma sensu wykupowac calej serii:P przypomniala mi sie jeszcze jedna dobra filma Physiogel- ma swietny zel i krem co do filtrow nie moja dzialka-kompletnie sie na tym nie znam ale wiem ze chyba na biochemii dziewczyny siedza w tym po uszy-tam popytaj ja kupuje w aptece te cuda...widzialam tez na necie ale z wysylka wychodzi na jedno pozdro
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 20:19   #10
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

twarz obmywam wodą, lekki peeling (garnier czysta skóra 3w1) pozniej tonik Nivea Visash Young stay clear! no i nakladam cos z garniera...

No więc jeżli będziesz kupywała SVR to razem bierzesz jakis filtr czy sam krem?
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 20:53   #11
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Uporczywy trądzik

aha jesli Ci odpowiada ten garnier to niech bedzie. ewentualnie mozesz zamienic to wszystko na mydlo siarkowe <koszt ok 2zl> pod warunkiem ze nie masz zbyt suchej cery.
biore sam krem
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 21:31   #12
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

sam krem no i żadnych przebarwień (jeżeli juz go stosujesz) czy dopiero masz zamiar go wypróbować.
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 21:47   #13
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Uporczywy trądzik

krem Lysanel Active SVR jest absolutnie fantastyczny i nie masz się co nawet zastanawiać tylko bierz... na początku buzia może szczypać i być mocno zaczerwieniona, ale tym się nie przejmuj, to mija... ale pamiętaj, przy kuracji kwasami, które zawiera ten krem filtry są konieczne!!! najlepiej w połączeniu z kremem intensywnie nawilżającym na dzień, żeby za bardzo nie przesuszyć cery tymi kwasami... i podzielam zdanie dusiii... mydło siarkowe do mycia jest fantastyczne!!... lepsze, niż te wszystkie drogeryjne żele do twarzy... w ogóle na Twoim miejscu zrezygnowałabym z kupowania kosmetyków do twarzy w drogerii...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 07:21   #14
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Uporczywy trądzik

narsan ja niestety mam przebarwienia ale to skutek trądziku ktory u mnie ma posać grudkowo-krostkową no i niestety troche blizn zostaje...
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 09:38   #15
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

no więc dzisiaj ruszam na poszukiwania Effaclar K bo wolę zacząć troche słabszym kwasem na początek, a po za tym jest lato więc nie wiem jak będzie się "sprawowała" skóra na mojej twarzy (razem z kwasem)...
no i do tego szukam mydła siarkowego + bratek + skrzypovita (kapsułki)
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:03   #16
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Uporczywy trądzik

bratek podobno nic nie daje, gdzies dziewczyny wymienialy opinie na tn temat, ale na pewno nie zaszkodzi zawsze mozesz sotosowac effaclar k na noc jakby wywolywal jakies podraznienia w kontakcie ze sloncem. skrzypovita dobry pomysl, sa jeszcze takie tabletki Dromin typowo na tradzik -polaczenie witamin i mineralow ok 20zl/100tabl. swietnie sie tez sprawdza domowa maseczka z drozdzy i mleka jakbys mial ochote poeksperymetowac udanych zakupow
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:24   #17
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Uporczywy trądzik

Tyle jest wątków na temat kuracji kwasowych, Efaaclary i Lysanelu, a wy ciągle to samo ...

Więc jeszcze raz:

- PRZY KURACJI KWASAMI, CZYLI EFFACLAREM, KONIECZNE JEST STOSOWANIE FILTRóW. INACZEJ SKóRA ZAREAGUJE PRZEBARWIENIAMI, BLIZNAMI I ZACZERWIENIENIEM. CZY TO JEST JASNE ?

- NarSan, masz skórę wysuszoną i zniszczoną stosowaniem drogeryjnych kosmetyków, więc do mycia potrzebujesz łagodnego żelu, żadnego mydła siarkowego i innych wynalazków; twarz możesz myć żelem do higieny intymnej - Lactacydem, na noc Effaclar, na dzień krem z filtrem; na wyskakujące niespodzianki - możesz kupoić Effaclar AI, ktory pomoże w zapobieganiu powstawaniu blizn po pryszczach.

A najlepiej zainwestować i wybrać się do większego miasta do dobrego dermatologa - bo wydasz tysiące złotych na kosmetyki, które niewiadomo czy pomogą, bo może potrzebujesz lekarstw.

Tyle ode mnie i na rany boga ludzie - czy tak trudno skorzystać z wyszukiwarki zanim się zaloży tysięczny raz wątek na ten sam temat ?? Naprawdę tak trudno ??

Ehhhhhhhhhhhhh .....
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:34   #18
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

co do suchej skóry to wlasnie wydaje mi się że mam teraz bardziej tłustą niż miałem...
co do filrtów możesz polecić jakiś nie drogi, taki który by pasował jeżeli Effaclar K bym używał tylko na noc.

Co do szuaknia tematów - jest ich tyle, ale nie znalazłem odpowiedzi dla mnie. O wiele lepiej jest załozyć nowy temat o konkretnej osobie niz suzkać podobnych...
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:16   #19
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Uporczywy trądzik

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
co do suchej skóry to wlasnie wydaje mi się że mam teraz bardziej tłustą niż miałem...
co do filrtów możesz polecić jakiś nie drogi, taki który by pasował jeżeli Effaclar K bym używał tylko na noc.
Teraz skóra przetłuszcza Ci się bardziej, ponieważ najpierw ją przesuszyłeś kosmetykami drogeryjnymi. Serie Graniera czy Noivea Young są szkodliwe dla skóry trądzikowej. Przesuszona skóra reaguje własnie nadmiernym wydzielaniem łoju.

W KWC znajdziesz odpowiedni dla siebie filtr, wystarczy poszukać.


Cytat:
Co do szuaknia tematów - jest ich tyle, ale nie znalazłem odpowiedzi dla mnie. O wiele lepiej jest załozyć nowy temat o konkretnej osobie niz suzkać podobnych...
Tematów o skórze trądzikowej, trądziku, Effaclarze, i Lysanelu jest mnóstwo w dziale Biochemia kosmetyczna tak jak i tutaj, więc myślę że ostatnią rzeczą jaką powineineś robić to pouczać modeartora jakie wątki jest najlepiej zakładać i gdzie. Więc zanim zaczniesz twierdzić , że wątków takich samych nie ma - najpierw je przejrzyj. Korzystanie z wyszukiwarki jest obowiązkiem, który poleca Ci moderator - ignorowanie polecań moderatora skutkuje ostarzeżeniem lub całkowitrtym zablkowaniem dostępu do forum (patrz: Regulamin)
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 14:04   #20
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Uporczywy trądzik

sorki nie zauwazylem ze jestes moderatorem...
znalazłem pewien filtr
Pharmaceris A, Screen-Sensilium (Krem - ekran ekstremalna ochrona do twarzy SPF 50)

jak myślicie nadaje się do użytku na co dzień?
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:13   #21
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Uporczywy trądzik

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
sorki nie zauwazylem ze jestes moderatorem...
znalazłem pewien filtr
Pharmaceris A, Screen-Sensilium (Krem - ekran ekstremalna ochrona do twarzy SPF 50)

jak myślicie nadaje się do użytku na co dzień?
Ja jedno a Ty dalej swoje .... Mówię, iż na Biochemii kosmetycznej znajdziesz wątek na temat polecanych filtrów, a Ty dalej brniesz ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.