technik rachunkowości czy administracji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-21, 17:23   #1
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261

technik rachunkowości czy administracji?


Witajcie!
Zwracam się do Was z pytaniem, który zawód będzie lepszy? Może najpierw przedstawię dokładniej sytuację. Jestem studentką Politechniki, chemiczny kierunek. Jednak mój tata gorąco mnie namawia mnie do zapisania się do szkoły policealnej, którą właśnie otwiera. Jako że jest to dopiero start tej szkoły, zostaną uruchomione tylko dwa kierunki - technik administracji i rachunkowości (bo na to byli chętni ludzie). Pomyślałam "czemu nie?", zwłaszcza, że zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy, a szkoła trwa tylko 2 lata. Tylko nie mam pojęcia co wybrać, nawet nie wiem dokładnie co po tym ewentualnie będę mogła robić (dotychczas interesowały mnie głównie nauki przyrodnicze). Podkreślam, że nie wiążę z tymi zawodami przyszłości, bo mam swoje ukochane studia. Raczej traktuję to jako plan B, lub praca w okresie studiów.
Czy mogłybyście mi coś doradzić i przybliżyć co można po tym robić, czym się będę zajmować, co jest bardziej opłacalne, po czym ewentualnie szybciej dostanę pracę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 17:46   #2
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: technik rachunkowości czy administracji?

daj spokój , nie marnuj sobie czasu- poświęć go lepiej na nauke skoro studia są tym z czym chcesz potem wiążać przyszłość
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 18:52   #3
koperek1987
Raczkowanie
 
Avatar koperek1987
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zagłębie :)
Wiadomości: 174
Dot.: technik rachunkowości czy administracji?

Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
daj spokój , nie marnuj sobie czasu- poświęć go lepiej na nauke skoro studia są tym z czym chcesz potem wiążać przyszłość
Tak, tylko że nie zawsze mamy możliwość robić w życiu to, co wcześniej sobie zaplanowaliśmy. Co więcej nigdy bym nie powiedziała, że nauka jest marnowaniem czasu, tym bardziej, że na obecnym rynku pracy bardzo ciężko znaleźć pracę, zwłaszcza osobie świeżo po studiach. Dlatego moim zdaniem dobrze mieć właśnie plan B, o którym RedLorry wspomniała wyżej, zresztą jest przecież wiele osób studiujących na dwóch różnych kierunkach studiów. Wiadomo - co dwie specjalizacje to nie jedna i horyzont na rynku pracy się poszerza

Co do samego kierunku ja bym wybrała rachunkowość, ale tylko i wyłącznie dlatego, że mnie to interesuje. A co można po tym robić? Pracować w księgowości, biurze rachunkowym itp.
__________________
"Nieproporcjonalnie wiele rzeczy nas dotyczy, które mało nas obchodzą (...)!"
koperek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 19:18   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: technik rachunkowości czy administracji?

Cytat:
Napisane przez koperek1987 Pokaż wiadomość
Tak, tylko że nie zawsze mamy możliwość robić w życiu to, co wcześniej sobie zaplanowaliśmy. Co więcej nigdy bym nie powiedziała, że nauka jest marnowaniem czasu, tym bardziej, że na obecnym rynku pracy bardzo ciężko znaleźć pracę, zwłaszcza osobie świeżo po studiach. Dlatego moim zdaniem dobrze mieć właśnie plan B, o którym RedLorry wspomniała wyżej, zresztą jest przecież wiele osób studiujących na dwóch różnych kierunkach studiów. Wiadomo - co dwie specjalizacje to nie jedna i horyzont na rynku pracy się poszerza

Co do samego kierunku ja bym wybrała rachunkowość, ale tylko i wyłącznie dlatego, że mnie to interesuje. A co można po tym robić? Pracować w księgowości, biurze rachunkowym itp.
ja tez uwazam, ze to strata czasu bedzie. rozumiem, ze plan B jest wazny, ale! jest bardzo duzo absolwentow po rachunkowosci i administracji, ktorzy maja problem ze znalezieniem pracy w zawodzie, wiec z tytulem technika bedzie jeszcze trudniej. wydaje mi sie, ze duzo lepiej inwestowac w rozwoj w dziedzinie pokrewnej z chemia, zeby bylo wieksze pole manewru... albo inwestowac w jezyk obcy.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 14:09   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: technik rachunkowości czy administracji?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jest bardzo duzo absolwentow po rachunkowosci i administracji, ktorzy maja problem ze znalezieniem pracy w zawodzie, wiec z tytulem technika bedzie jeszcze trudniej.

sa to nieciekawe kierunki, choć nie, raczej problemowe jesli chodzi o pracę. wieeeeele ludzi je ukończyło, rynek nie jest w stanie ich wszystkich wchłonąć. mimo to sa na nie niestety chętni, którzy najczęściej nie wiedzą co wybrać.
także, jeśli chcesz sie ich uczyc tak dla siebie, dla zbicia czasu, to ok, ale czy realnie podwyzsza twoje szanse na rynku to nie wiem.
a i ewentualna przyszla praca po nich to raczej biurowa.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:07   #6
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: technik rachunkowości czy administracji?

podepne się pod twoj temat, poniewaz mam taki sam problem. chcialabym zapisac sie do szkoly policealnej na jeden z tych dwoch kierunkow, aktualnie studiuje mgr na pedagogice, a pracuje w budzetowce i w zwiazku z tym chcialabym cos ukonczyc pod prace .... jak myslicie lepiej zrobic technika administracji czy rachunkowosci? czy wogole jest sens...?
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.