Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-23, 09:24   #91
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jeśli będę miała zdolność kredytowa to kredyt bym wzięła,bo mam dość mieszkania z rodzicami Wynajem się nie opłaca-podobne kwoty,a mieszkanie nigdy nie będzie moje
Tylko jak obliczyć ile trzeba zarabiać by mieć zdolność kredytową powiedzmy na takie minimum 200tyś zł

To racja wynajme się nie opłaca (wiem to po sobie) ale co zrobić czasem inaczej się nie da A aby otrzymać min 200 tyś to trzeba zarabiać ok 2500 - 3000 netto i rata wychodzi wtedy + / - 1000zł
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:13   #92
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
No super. tylko problem polega na tym że ten kredyt to chyba nie na 5 lat tylko 25-30 i przez 30 lat będzie komuś wynajmował mieszkanie żeby kredyt spłacić. Jest moment kiedy trzeba zacząć samemu to robić i wtedy ból
no tak, ale ja zakladam ambitniejsza wersje, ze z wiekiem i wzrostem doswiadczenia rowniez moje zarobki beda wzrastaly, a za to co odklada sie obecnie, bo nie trzeba splacac (splaca sie za to co sie dostaje wynajmu) duza czesc kredytu mozna splacic wczesniej.
a bol to jest jak sie placi za wynajem cudzego mieszkania. juz wole placic na swoje
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:18   #93
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

No właśnie przy dzisiejszych cenach mieszkań nie da się uzbierać na mieszkanie.I nie zgodzę się z opinią że kredyt jest dla bogatych...Uważam że wynajmowanie mieszkania to marnotrawienie pieniędzy, a biorąc kredyt spłacasz przynajmniej coś swojego. my z mężem również wzięliśmy kredyt, mieszkanie 60 m od dewelopra i powiem Wam że 30000 na wykonczenie to nie jest dużo, a nie sztuką jest brać najtańsze płytki czy panele, po to żeby je zaraz wymienić.Oczywiście że nie jest łatwo, bo kiedys stać mnie było na wszystko a dziś rata rosnie z miesiąca z miesiąca i trzeba z rozsądkiem wydawać pieniądze.Ja popieram autorkę wątku w dążeniu do samodzielnośći, myślę że oczekiwała na forum troche pocieszenia, a nie rad typu: Trzeba było mysleć wcześniej...
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:20   #94
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez kasiaberlin Pokaż wiadomość
No właśnie przy dzisiejszych cenach mieszkań nie da się uzbierać na mieszkanie.I nie zgodzę się z opinią że kredyt jest dla bogatych...Uważam że wynajmowanie mieszkania to marnotrawienie pieniędzy, a biorąc kredyt spłacasz przynajmniej coś swojego. my z mężem również wzięliśmy kredyt, mieszkanie 60 m od dewelopra i powiem Wam że 30000 na wykonczenie to nie jest dużo, a nie sztuką jest brać najtańsze płytki czy panele, po to żeby je zaraz wymienić.Oczywiście że nie jest łatwo, bo kiedys stać mnie było na wszystko a dziś rata rosnie z miesiąca z miesiąca i trzeba z rozsądkiem wydawać pieniądze.Ja popieram autorkę wątku w dążeniu do samodzielnośći, myślę że oczekiwała na forum troche pocieszenia, a nie rad typu: Trzeba było mysleć wcześniej...
BO jednak trzeba myslec wcześniej. Co z tego,że dzisiaj mam minimalną zdolnośc kredytową, dostane kredyt, a jutro, jutro będe bankrutem. Kredyty sa dla bogaktych, bo kto zarabia około 2500 netto, chyba nie biedni

Trzeba brac siły na zamiary.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:25   #95
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość

Trzeba brac siły na zamiary.
Dokładnie.

Ps. Przypomina mi się historia moich znajomych, którzy na wyprawienie wesela (na 180 osób) wzięli kredyt. Spłacili go w części z prezentów. Teraz kupili mieszkanie - koniecznie w cegle rynek pierwotny (bo wtórny to wstyd). Mieszkanie całkiem puste, tylko gładź na ścianach. Kosztowało, nie powiem że mało. Teraz zaczynają się schody, bo mieszkanie trzeba a cos urządzić. Jak sobie policzyli ile koszowałaby taka wersja wyposażenia jak sobie wymarzyli to co chwilkę słyszę, że z czegoś zrezygnowali. Dajcie spokój. Co to za życie. Najwazniejsze to mierzyć siły na zamiary. Serio...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:36   #96
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
BO jednak trzeba myslec wcześniej. Co z tego,że dzisiaj mam minimalną zdolnośc kredytową, dostane kredyt, a jutro, jutro będe bankrutem. Kredyty sa dla bogaktych, bo kto zarabia około 2500 netto, chyba nie biedni
nie wiem gdzie mieszkasz, ale to raczej nie problem zarabiac w dwie osoby (jako zalozmy malzenstwo) 2500zl. dla mnie dochod gospodarstwa w wysokosci 2500 to zadne bogactwo...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:39   #97
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Ps. Przypomina mi się historia moich znajomych, którzy na wyprawienie wesela (na 180 osób) wzięli kredyt. Spłacili go w części z prezentów. Teraz kupili mieszkanie - koniecznie w cegle rynek pierwotny (bo wtórny to wstyd). Mieszkanie całkiem puste, tylko gładź na ścianach. Kosztowało, nie powiem że mało. Teraz zaczynają się schody, bo mieszkanie trzeba a cos urządzić. Jak sobie policzyli ile koszowałaby taka wersja wyposażenia jak sobie wymarzyli to co chwilkę słyszę, że z czegoś zrezygnowali. Dajcie spokój. Co to za życie. Najwazniejsze to mierzyć siły na zamiary. Serio...
no tak staropolskie zastaw sie a postaw sie .
do tego dochodzi tez to ze pojawiaja sie dzieci i trzeba liczyc sie z tym ze trzeba pokoj-dwa oddac dzieciom(przynajmniej ja tak uwazam a wiec kupowanie 2 pokoi w nowym bloku gdzie deweloperzy oddaja gole sciany z niczym nie podciagnietym jest wdg. mnie bez sensu ,lepiej kupic 3 pokoje w starszym bloku gdzie czesto rozklad pokoi jest wygodniejszy ,teraz buduje sie wielkie metraze a pokoi 2:-/ .

Znajomi kupili nowe gdzie przedpokoj ma najwicej metrow i po co ? w dodoatku na kazdej scianie drzwi wiec ustawic cokolwiek np. szafe nie ma mozliwosci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 13:44   #98
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
no tak staropolskie zastaw sie a postaw sie .
do tego dochodzi tez to ze pojawiaja sie dzieci i trzeba liczyc sie z tym ze trzeba pokoj-dwa oddac dzieciom(przynajmniej ja tak uwazam a wiec kupowanie 2 pokoi w nowym bloku gdzie deweloperzy oddaja gole sciany z niczym nie podciagnietym jest wdg. mnie bez sensu ,lepiej kupic 3 pokoje w starszym bloku gdzie czesto rozklad pokoi jest wygodniejszy ,teraz buduje sie wielkie metraze a pokoi 2:-/ .

Znajomi kupili nowe gdzie przedpokoj ma najwicej metrow i po co ? w dodoatku na kazdej scianie drzwi wiec ustawic cokolwiek np. szafe nie ma mozliwosci.
No ale paula, przecież mieszkanie w starym mieszkaniu, a tym bardziej w płycie to ujma na honorze
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:04   #99
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
no tak, ale ja zakladam ambitniejsza wersje, ze z wiekiem i wzrostem doswiadczenia rowniez moje zarobki beda wzrastaly, a za to co odklada sie obecnie, bo nie trzeba splacac (splaca sie za to co sie dostaje wynajmu) duza czesc kredytu mozna splacic wczesniej.
a bol to jest jak sie placi za wynajem cudzego mieszkania. juz wole placic na swoje
No ból, a co tego kogo obecnie nie stać na kredyt to ma mieszkać pod mostem?
A wcześniejsze spłacanie kredytu jest możliwe tylko za zgoda banku a oni nie zawsze są tacy chętni. Wiem bo chciałam studencki spłacić wcześniej i nico- trzeba swoje odstać
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:08   #100
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
No ból, a co tego kogo obecnie nie stać na kredyt to ma mieszkać pod mostem?
A wcześniejsze spłacanie kredytu jest możliwe tylko za zgoda banku a oni nie zawsze są tacy chętni. Wiem bo chciałam studencki spłacić wcześniej i nico- trzeba swoje odstać
jak spiszesz dobra umowe z bankiem to i z wczesniejsza splata nie bedzie problemu.
a za wynajem mieszkania obecnie placi sie tyle ile za rate kredytu. szczerze? wole te pieniadze wykladac na splate kredytu. jak nie splace raty to bede miala poprostu dlug, nalicza sie jakies odsetki, ktore predzej czy pozniej splace jak znajde zalozmy nowa prace, a jak nie zaplace temu kto wynajmuje to wyladuje na ulicy...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:14   #101
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
No ale paula, przecież mieszkanie w starym mieszkaniu, a tym bardziej w płycie to ujma na honorze
a fujj po kims bleee ;-) :-D
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 14:15   #102
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
No ból, a co tego kogo obecnie nie stać na kredyt to ma mieszkać pod mostem?
A wcześniejsze spłacanie kredytu jest możliwe tylko za zgoda banku a oni nie zawsze są tacy chętni. Wiem bo chciałam studencki spłacić wcześniej i nico- trzeba swoje odstać
niekoniecznie ,niektore banki pozwalaja na wczesniejsza splate.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:20   #103
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
jak spiszesz dobra umowe z bankiem to i z wczesniejsza splata nie bedzie problemu.
a za wynajem mieszkania obecnie placi sie tyle ile za rate kredytu. szczerze? wole te pieniadze wykladac na splate kredytu. jak nie splace raty to bede miala poprostu dlug, nalicza sie jakies odsetki, ktore predzej czy pozniej splace jak znajde zalozmy nowa prace, a jak nie zaplace temu kto wynajmuje to wyladuje na ulicy...
nie splacasz krdytu -odsetki-kary i bank przejumuje mieszkanie
wynajmujesz-nie placisz wylatujesz zgadza sie .

faktycznie obecnie kwoty za wynajem a raty kredytu sa porownywalne jednak wielu a nawet chyba wiekszosci nie stac na kredyt na 20-30 czy nawet 50 lat.czy zdąża go splacic?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:22   #104
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
nie wiem gdzie mieszkasz, ale to raczej nie problem zarabiac w dwie osoby (jako zalozmy malzenstwo) 2500zl. dla mnie dochod gospodarstwa w wysokosci 2500 to zadne bogactwo...
Niedaleko Ciebie

Ja zakładam,ż eminimum jedna osoba musi zarabiac 2500 netto)

A skoro dwie zarabiaja 2500 netto, to za co brac kredyt

Z reguły czynsze kształtują się w okolicach 500- 6000 złotych za większe mieszkanie, do tego opłaty- nie ma już z 800 złotych. kolejne 1000 rata kredytu. Zostaje 700 złotych na jedzenie, ubrania i lekarstwa Czy mozna życ godnie za 700 złotych? Oczywiście pod warunkiem,że nie chorujemy, nie mamy samochodu, bo by nas kolejne opłaty zeżarly, nie wyjezdzamy na wakacje.
Z dziekiem by się nie dąło wyżyc za kilkaset złotych.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:29   #105
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
No ale paula, przecież mieszkanie w starym mieszkaniu, a tym bardziej w płycie to ujma na honorze
Tutaj bym się chciała wtrącić, bo mieszkania w blokach z wielkiej płyty wcale takie tanie nie są, a cegła jednak to jest cegła Inaczej te bloki wyglądają, są cieplejsze, inne towarzystwo tam mieszka, nikt się za przeproszeniem nie odlewa na klatce schodowej. I ze sprzedażą mieszkania w nowym bloku nie będzie problemu, a ze starym (mam tutaj na myśli te stare wieżowce socjalistyczne), to różnie może być.
Dlatego nie ma się co dziwić ludziom, że wolą nowe mieszkania, jak już i tak kupę kasy wydają, i nie chcą inwestować w coś, co im się nie podoba.

A branie kredytu na wielkie wesele i wyprzedaż prezentów, żeby ten kredyt spłacić...no sorry, ale to już burakiem trzeba być.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:33   #106
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość

Ja zakładam,ż eminimum jedna osoba musi zarabiac 2500 netto)

A skoro dwie zarabiaja 2500 netto, to za co brac kredyt
dlatego napisalam, ze 2500 zl na dwie osoby to zadne bogactwo, wrecz przeciwnie... a z lacznym dochodem 5000zl spokojnie mozna brac kredyt...

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Z reguły czynsze kształtują się w okolicach 500- 6000 złotych za większe mieszkanie, do tego opłaty- nie ma już z 800 złotych. kolejne 1000 rata kredytu. Zostaje 700 złotych na jedzenie, ubrania i lekarstwa Czy mozna życ godnie za 700 złotych? Oczywiście pod warunkiem,że nie chorujemy, nie mamy samochodu, bo by nas kolejne opłaty zeżarly, nie wyjezdzamy na wakacje.
Z dziekiem by się nie dąło wyżyc za kilkaset złotych.
no ale skoro mamy juz 5000zl na gospodarstwo, albo chociaz 4000 to da sie wyzyc
sama z zarobkami 1250zl netto na osobe nie pchalabym sie w kredyt tylko szukala lepiej platnej pracy.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:35   #107
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Tutaj bym się chciała wtrącić, bo mieszkania w blokach z wielkiej płyty wcale takie tanie nie są, a cegła jednak to jest cegła Inaczej te bloki wyglądają, są cieplejsze, inne towarzystwo tam mieszka, nikt się za przeproszeniem nie odlewa na klatce schodowej. I ze sprzedażą mieszkania w nowym bloku nie będzie problemu, a ze starym (mam tutaj na myśli te stare wieżowce socjalistyczne), to różnie może być.
Dlatego nie ma się co dziwić ludziom, że wolą nowe mieszkania, jak już i tak kupę kasy wydają, i nie chcą inwestować w coś, co im się nie podoba.

A branie kredytu na wielkie wesele i wyprzedaż prezentów, żeby ten kredyt spłacić...no sorry, ale to już burakiem trzeba być.
Zgadzam się ja miałam scesję, czmeu nie robie wesela.
Mówie nie stac mnie, nawet jakby było szkoda kilkudziesiecu tysiecy rozpipsyć w jedną noc. No ale Twoj rodzic może wziac pozyczke, bo jak to bez wesela.

głupia polska mentalnośc- co o mnie powiedza jak nie zrobie wielkiego BUM

Mała kolejna anegdota z mojego życia- mieszkam w osiedlu domów, w mieście dośc specyficznym, bo wieszkośc ludzi to przejezdni, Wiec mentalnośc bywa rozna. I jak jeden podciąga dom, to na drugi rok kolejni to robią. No bo jak to? Sasiad może, a ja nie?
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:41   #108
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
jak spiszesz dobra umowe z bankiem to i z wczesniejsza splata nie bedzie problemu.
a za wynajem mieszkania obecnie placi sie tyle ile za rate kredytu. szczerze? wole te pieniadze wykladac na splate kredytu. jak nie splace raty to bede miala poprostu dlug, nalicza sie jakies odsetki, ktore predzej czy pozniej splace jak znajde zalozmy nowa prace, a jak nie zaplace temu kto wynajmuje to wyladuje na ulicy...
Wiem ile bo wynajmuje a moja wypłacalnośc kredytowa to ok 90000 to sobie chyba namiot kupię a nie mieszkanie.

Natomiast branie kredytu na wesele to czysta głupota- jakby mnie nie było stać to bym nie robiła a gościom nic do tego
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 06:27   #109
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Tutaj bym się chciała wtrącić, bo mieszkania w blokach z wielkiej płyty wcale takie tanie nie są, a cegła jednak to jest cegła Inaczej te bloki wyglądają, są cieplejsze, inne towarzystwo tam mieszka, nikt się za przeproszeniem nie odlewa na klatce schodowej. I ze sprzedażą mieszkania w nowym bloku nie będzie problemu, a ze starym (mam tutaj na myśli te stare wieżowce socjalistyczne), to różnie może być.
Dlatego nie ma się co dziwić ludziom, że wolą nowe mieszkania, jak już i tak kupę kasy wydają, i nie chcą inwestować w coś, co im się nie podoba.

A branie kredytu na wielkie wesele i wyprzedaż prezentów, żeby ten kredyt spłacić...no sorry, ale to już burakiem trzeba być.
No wybacz. Ja mam mieszkanie w płycie. Na inne nie było mnie stać ponieważ różnica pomiędzy ceną porównywalnych mieszkań w płycie i w cegle jest ogromna - w moim mieście dochodzi do 80 000 zł. Pewnie, cegła to zawsze cegła ale na łeb nam się nie sypie w tym mieszkaniu a i nie jedna osobka, która mieszka wtej super cegle zazdrości nam rozkładu. Co do sąsaidów to nikt nie sika nam na klatce schodowej. Z tego, co zauwazyłam to w takich mieszkaniach w płyty mieszkają (nie generalizując) albo młode małżeństwa, które dopiero są na "dorobku" albo starsi ludzie.
A co do łatwiejszej sprzedaży mieszkania w cegle to skąd wiesz, co będzie w przyszłości? Wybacz, ale według mnie społeczeństwo będzie się bogaciło, ceny mieszkań będą rosły (muszą, nie wierzę że w innych państwach ue będą super drogie, a u nas za 1/8 tej kwoty) i niewiele osób będzie w przyszłości stać na super wypasione mieszkanie albo domek.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 08:40   #110
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

cegła, czy płyta, wszystko zależy od metrażu, lokalizacji, piętra, stanu mieszkania.
Za stare zabytkowe lokum centrum zapłacisz oczywiście jak za zboże, a za sypiąca się, wymagającą generalnego remontu, kamienicę, tylko, jeśli jesteś frajerem, co nie.
No i kto dziś buduje z WP.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 09:06   #111
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Wiem ile bo wynajmuje a moja wypłacalnośc kredytowa to ok 90000 to sobie chyba namiot kupię a nie mieszkanie.

Natomiast branie kredytu na wesele to czysta głupota- jakby mnie nie było stać to bym nie robiła a gościom nic do tego

To tak jak ja - też namiot mogę tylko nabyć ewentualnie z desek poskładam sobie jakąś większą "bude" ... w sumie lato sie zbliża wiec nie byłoby źle gorzej w zimie ale... póki co wynajmuję i niestety nie widzę lepszej perspektywy

Co do wesela to sama jestem w sytuacji planowania... i doszłam do tego że wole mieć skromne wesele niż potem męczyć się ze spłatą kredytu tylko po to aby udowodnić, że mnie stać... a ilość ludzi na weselu nie da mi 100% że do końca będzie wszytko w porzadku więc na dzień dzisiejszy rodzice, świadkowie i wsio
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 09:41   #112
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
cegła, czy płyta, wszystko zależy od metrażu, lokalizacji, piętra, stanu mieszkania.
Za stare zabytkowe lokum centrum zapłacisz oczywiście jak za zboże, a za sypiąca się, wymagającą generalnego remontu, kamienicę, tylko, jeśli jesteś frajerem, co nie.
No i kto dziś buduje z WP.
ale mieszkania z WP budowane były w zamierzeniu na lat 30/40 (z tego co kojarzę) wiele z nich za 10 lat będzie w opłakanym stanie technicznym...
co już widać dzis np. na gdańskiej Morenie- płyty pękają na całym budynku!
choć
Cytat:
Jak na razie odnotowano w Polsce tylko jeden groźny wypadek. W lipcu 1992 r. na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie z mrówkowca odpadła jedna z płyt elewacyjnych na 11. kondygnacji. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.
źródło :http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73498,3662343.html

nie chcę siać paniki ani niczego w tym rodzaju, bo sama się zastanawiałam nad kupnem mieszkania w takim bloku, jeśli mam jednak spędzić tam kilkanaście lat i prawdopodobnie zostawić mieszkanie dzieciom to uważam, że to nie najlepszy wybór.

i jeszcze jeden artykuł: http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65546,3346941.html
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 09:50   #113
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
ale mieszkania z WP budowane były w zamierzeniu na lat 30/40 (z tego co kojarzę) wiele z nich za 10 lat będzie w opłakanym stanie technicznym...
co już widać dzis np. na gdańskiej Morenie- płyty pękają na całym budynku!
A masz jakiś dostęp do ekspertyz technicznych na temat długości stania w pionie bloków z płyty? Pytam z ciekawości. Nie uważam tych mieszkań za szczyt techniki, ale bez przesady. Jeśli byłoby tak, jak mówisz to za 10 lat zaczną nam się walić na łby całe osiedla. Jakby nie patrzeć to np w Toruniu są duzo satrsze budynki, które stoją cały czas namiejscu. a beton to nie papier.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że wolałabym mieszkać w cegle niż w płycie. A najlepiej to w domku


A....zgadzam się z tym co pisała Paula o rozkładzie nowych mieszkań. Bardzo często teraz jest gignatycnzy metraż a pokoi - 2. No bo salon to koniecznie musi mieć 40m2.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 10:28   #114
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
ale mieszkania z WP budowane były w zamierzeniu na lat 30/40 (z tego co kojarzę) wiele z nich za 10 lat będzie w opłakanym stanie technicznym...
co już widać dzis np. na gdańskiej Morenie- płyty pękają na całym budynku!
choć źródło :http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73498,3662343.html
Prawda jest taka ze w Gdansku wiekszosc osiedli i blokow wygladaja tak jak na Morenie
Choc dla przykladu: osiedle Tysiaclecia bylo budowane z zamierzeniem na 10 lat!! W latach 60 a stoja bloki do dzis
Moze nie chcialabym tam mieszkac ale stoja
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 10:29   #115
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
ale mieszkania z WP budowane były w zamierzeniu na lat 30/40 (z tego co kojarzę) wiele z nich za 10 lat będzie w opłakanym stanie technicznym...
co już widać dzis np. na gdańskiej Morenie- płyty pękają na całym budynku!
choć źródło :http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73498,3662343.html

nie w latach 30/40 tylko 30-40 lat temu.

mam mieszkanie w wiezowcu sprzed 30 laty i stan techniczny jest ok,nic nie peka,nie sypie sie na glowe,wnetrze zadbane.,podobnie w mieszkaniu w bloku ktore ma lat niecale 20.
nie jest to szczyt architektury i budowlanki ale bez przesady.


bloki teraz budowane byle jak i z byle czego aby szybciej aby taniej i zeby sprzedac jak najdrozej tez sie zestarzeja i za 10 lat wyjdzie z czego budowali i co sie sypie na glowe.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 10:31   #116
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie w latach 30/40 tylko 30-40 lat temu.

mam mieszkanie w wiezowcu sprzed 30 laty i stan techniczny jest ok,nic nie peka,nie sypie sie na glowe,wnetrze zadbane.,podobnie w mieszkaniu w bloku ktore ma lat niecale 20.
nie jest to szczyt architektury i budowlanki ale bez przesady.


bloki teraz budowane byle jak i z byle czego aby szybciej aby taniej i zeby sprzedac jak najdrozej tez sie zestarzeja i za 10 lat wyjdzie z czego budowali i co sie sypie na glowe.
Otóż to
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 10:38   #117
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie w latach 30/40 tylko 30-40 lat temu.

mam mieszkanie w wiezowcu sprzed 30 laty i stan techniczny jest ok,nic nie peka,nie sypie sie na glowe,wnetrze zadbane.,podobnie w mieszkaniu w bloku ktore ma lat niecale 20.
nie jest to szczyt architektury i budowlanki ale bez przesady.


bloki teraz budowane byle jak i z byle czego aby szybciej aby taniej i zeby sprzedac jak najdrozej tez sie zestarzeja i za 10 lat wyjdzie z czego budowali i co sie sypie na glowe.
nie mówię, że budowano je w tych latach ale na taki okres czasu.
różny jest stan techiczny w zależności od zarządcy/spółdzielni jednak nie ma się co oszukiwać- na pewno jest to dużo gorszy standard niż bloki budowane tradycyjnie.

daleka bym była od chwalenia PRLu
teraz jak kupujesz mieszkanie od dewelopera, to twoj w tym interes aby dowiedzieć się kto to taki i jaki standard budowania oferuje (co nie jest żadną sztuką).
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 10:41   #118
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
bloki budowane tradycyjnie.
A co to jest "tradycyjna budowa bloków"?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 10:54   #119
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
A co to jest "tradycyjna budowa bloków"?
np. :
Piwnice pod budynkiem. Konstrukcja budynku monolityczna, fundamenty żelbetowe wylewane ma mokro, ściany osłonowe YTONG, wykończone od wewnątrz tynkami gipsowymi.

tradycyjną to może złe określenie, bardziej pasuje "obecną".
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 11:05   #120
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mieszkanie dla 'młodych' - jak sobie radzicie? kto wam pomaga? itp.

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
np. :
Piwnice pod budynkiem. Konstrukcja budynku monolityczna, fundamenty żelbetowe wylewane ma mokro, ściany osłonowe YTONG, wykończone od wewnątrz tynkami gipsowymi.

tradycyjną to może złe określenie, bardziej pasuje "obecną".
No za 10 lat zobaczymy czy ta "obecna " metoda jest aż taka super. Tak jak pisała paula. Teraz deweloperzy budują byle szybciej, byle więcej, byle drożej skasować.

Dla mnie nie ma sensu dokładać 80 000 zł tylko dlatego żeby mieszkać w cegle, a nie w płycie.

Piwnicę mam, na reszcie się nie znam wszak kończę prawo a nie budownictwo
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.