Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-07, 14:05   #1
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956

Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)


Witajcie

Postanowiłam stworzyć ten wątek dla osób interesujących się w mniejszym bądź większym stopniu tymi przepięknymi kwiatami jakimi są storczyki. Chciałabym, aby był to wątek, w którym znajdą się przede wszystkim cenne rady dla hodowców tych cudownych kwiatów, ale także taki w którym będziemy mogli się chwalić każdym nowym nabytkiem oraz każdym sukcesem związanym z ich uprawą. Liczę, że dołączą do mnie wszyscy miłośnicy orchidei. Zapraszam do rozmów o storczykach i nie tylko

Sama hoduję storczyki od kilku lat, jednak tak na poważnie zajęłam się tym tematem dosyć niedawno i w chwili obecnej jestem w nich po uszy zakochana. W swojej kolekcji posiadam 6 storczyków , jednakże liczę, iż będzie ich coraz więcej.

Oto niektórzy z moich podopiecznych:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stor wizaz3.jpg (152,1 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stor wizaz2.jpg (77,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg storczyk wizaz.jpg (110,4 KB, 43 załadowań)
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25

Edytowane przez Innocence_89
Czas edycji: 2015-01-07 o 14:16 Powód: Dodanie zdjęć
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 15:28   #2
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Śliczne kwiatuszki!!!!!! Również kocham storczyki, mam ich chyba 11 lub 12. Głównie białe i fioletowe. Mam też niebieskiego, ale przekwitł pierwotnie i kolejne kwiatki są jakieś zielone.

Mam pewne pytanie: od jakiegoś czasu kilka moich storczyków zaczęło dziwnie rosnąć, jakby liście szły w górę, nie są przy korze tylko wraz z kupą korzeni pną się do góry. Co zrobić?
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 15:39   #3
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737380

Jest już na forum wątek o tej tematyce.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 15:50   #4
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737380

Jest już na forum wątek o tej tematyce.
Owszem przeglądałam forum przed założeniem tematu, jednak tam jest wątek gdzie można się wypowiadać tylko i wyłącznie na temat storczyków, a tu jest forum plotkowe poza tym tam pojawia się jedna wiadomość na kilka dni, ale mimo wszystko dziękuje za info

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Śliczne kwiatuszki!!!!!! Również kocham storczyki, mam ich chyba 11 lub 12. Głównie białe i fioletowe. Mam też niebieskiego, ale przekwitł pierwotnie i kolejne kwiatki są jakieś zielone.

Mam pewne pytanie: od jakiegoś czasu kilka moich storczyków zaczęło dziwnie rosnąć, jakby liście szły w górę, nie są przy korze tylko wraz z kupą korzeni pną się do góry. Co zrobić?
Dziękuję Miło mi, ze ktoś podziela moją pasję, Ty masz już piękną kolekcję. Jak masz ochotę to wstaw zdjęcia swoich storczyków. Niebieski jest farbowany dlatego kolejne kwiatki są innego koloru, ostatecznie będą białe szkoda, że nie ma oryginalnych niebieskich Ja poluję teraz na żółtego woskowego w bordowe plamy

Jeśli chodzi o tego z tymi liśćmi rosnącymi ku górze to proszę o zdjęcie, ale myślę ,że jeśli korzenie i liście są w dobre kondycji, nie żółkną nie są przesuszone ani przelane i jeśli nie widać na nich żadnych plam ani szkodników to wszystko z nim w porządku . Jedyną możliwością może być za mała doniczka albo wymysł storczyka
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25

Edytowane przez Innocence_89
Czas edycji: 2015-01-07 o 15:54
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 19:31   #5
Hejnarka
Rozeznanie
 
Avatar Hejnarka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 729
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Dziękuję Miło mi, ze ktoś podziela moją pasję, Ty masz już piękną kolekcję. Jak masz ochotę to wstaw zdjęcia swoich storczyków. Niebieski jest farbowany dlatego kolejne kwiatki są innego koloru, ostatecznie będą białe szkoda, że nie ma oryginalnych niebieskich Ja poluję teraz na żółtego woskowego w bordowe plamy
Storczyk Vanda jest niebieski.
__________________


"Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna..."

Stephen King
Hejnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 19:44   #6
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez Hejnarka Pokaż wiadomość
Storczyk Vanda jest niebieski.
Tak masz rację , ja miałam na myśli falki
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 02:09   #7
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Owszem przeglądałam forum przed założeniem tematu, jednak tam jest wątek gdzie można się wypowiadać tylko i wyłącznie na temat storczyków, a tu jest forum plotkowe poza tym tam pojawia się jedna wiadomość na kilka dni, ale mimo wszystko dziękuje za info[COLOR="Silver"]

(...)
Myślisz, że tutaj będzie za kilka dni inaczej?

Myślę, że wątek i tak trzeba będzie połączyć docelowo z tamtym, który żyje swoim życiem całkiem sprawnie skoro stuknęła mu już 5 część

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-01-08 o 02:10
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 22:53   #8
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Też jestem storczykomaniaczką
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 11:58   #9
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez Paratrophy Pokaż wiadomość
Też jestem storczykomaniaczką
Witaj
Ile masz storczyków?

Moje 2 przesadzone basal keiki puszczają nowe korzenie a reanimowany wypuścił drugie dziecko, obawiam się , że żegna się powoli tym ze światem...
Za to pomarańczowy kwitnie jak szalony
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25

Edytowane przez Innocence_89
Czas edycji: 2015-01-09 o 12:11
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:12   #10
arafina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Witam
Ja również jestem zakochana w tych kwiatach wcześniej nie miałam możliwości ich mieć, ale od pół roku mam swój pierwszy przeczytałam już chyba wszystko o tych kwiatach, żeby je odpowiednio pielęgnować i mam nadzieję, że się uda
Mój jest pomarańczowo-żółty w takie fioletowe pasy niestety teraz już przekwitł... Jak myślicie, po jakim czasie mniej więcej będą nowe kwiaty?
arafina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:50   #11
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez arafina Pokaż wiadomość
Witam
Ja również jestem zakochana w tych kwiatach wcześniej nie miałam możliwości ich mieć, ale od pół roku mam swój pierwszy przeczytałam już chyba wszystko o tych kwiatach, żeby je odpowiednio pielęgnować i mam nadzieję, że się uda
Mój jest pomarańczowo-żółty w takie fioletowe pasy niestety teraz już przekwitł... Jak myślicie, po jakim czasie mniej więcej będą nowe kwiaty?
Witaj
Ja też ciągle tylko czytam na temat storczyków i już kompletnie oszalałam na ich punkcie Strasznie jestem ciekawa Twojego storczyka, jeśli możesz to wstaw w wolnej chwili kilka zdjęć Jeśli chodzi o kwitnienie to niestety nie ma reguły może od razu puścić lub przedłużyć pęd, możesz czekać miesiąc a nawet rok, ale myślę, że skoro się nim dobrze opiekujesz, to już niedługo będziesz się cieszyć nowymi kwiatami
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 19:45   #12
arafina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

W wolnej chwili zrobię kilka zdjęć i wstawię, może coś doradzicie
Póki co, przyglądnęłam mu się dziś dokładnie i okazało się, że na końcu pędu zaczyna wypuszczać nie wygląda to na pączek tylko na jakąś odnogę :P bardzo jestem uradowana Mam go dopiero od września, staram się jak mogę, żeby mu dogodzić i może się odwdzięcza
Mogłybyście podpowiedzieć mi, jak to jest z podlewaniem? Ja staram się nie przesadzać i go nie przelać. Robię to co około 7-10 dni jak widzę że ma sucho i korzonki są takie szarawe. Zanurzam doniczkę do połowy w wodzie na jakieś 15-30 minut a resztę wylewam i czekam aż odcieknie. Wszystko to wyczytałam w internecie i z tego co wiem inni też tak robią, choć mama moja twierdzi, że przesadzam i pasuje go podlewać częściej :P jak myślicie? przesadzam trochę? :P
arafina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:33   #13
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez arafina Pokaż wiadomość
W wolnej chwili zrobię kilka zdjęć i wstawię, może coś doradzicie
Póki co, przyglądnęłam mu się dziś dokładnie i okazało się, że na końcu pędu zaczyna wypuszczać nie wygląda to na pączek tylko na jakąś odnogę :P bardzo jestem uradowana Mam go dopiero od września, staram się jak mogę, żeby mu dogodzić i może się odwdzięcza
Mogłybyście podpowiedzieć mi, jak to jest z podlewaniem? Ja staram się nie przesadzać i go nie przelać. Robię to co około 7-10 dni jak widzę że ma sucho i korzonki są takie szarawe. Zanurzam doniczkę do połowy w wodzie na jakieś 15-30 minut a resztę wylewam i czekam aż odcieknie. Wszystko to wyczytałam w internecie i z tego co wiem inni też tak robią, choć mama moja twierdzi, że przesadzam i pasuje go podlewać częściej :P jak myślicie? przesadzam trochę? :P
Ja też tak robię Podlewam dopiero kiedy wszystkie korzenie są srebrne i nie ma od wewnątrz doniczki rosy. Doniczkę wsadzam powyżej połowy do większej z wodą i siedzi sobie tak około godziny. Podobno lepiej storczyka przesuszyć niż, żeby był przelany. Ja osobiście mam jednego w reanimacji, bo posłuchałam rad o częstszym podlewaniu
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 19:47   #14
arafina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Ja też tak robię Podlewam dopiero kiedy wszystkie korzenie są srebrne i nie ma od wewnątrz doniczki rosy. Doniczkę wsadzam powyżej połowy do większej z wodą i siedzi sobie tak około godziny. Podobno lepiej storczyka przesuszyć niż, żeby był przelany. Ja osobiście mam jednego w reanimacji, bo posłuchałam rad o częstszym podlewaniu
Dzięki tak właśnie robię i będę kontynuować moja mama właśnie swojego przelała ;p
arafina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 20:06   #15
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Byłam Dzisiaj w LM. Było tyle pięknych storczyków, że można oszaleć KUpiłam dwa , ale chyba w sześciu byłam zakochana, na szczęście kilka ktoś kupił zanim zdążyłam po nie wrócić Jutro wstawię zdjęcia Mam ciapatego biało -bordowego woskowego z jednym pędem i trzema rozgałęzieniami i w doniczce są dwa storczyki a drugi to biały w z różowymi bokami i kropkami z ogromnymi kwiatami i dwoma pędami Każdy za 24,90 W czwartek jadę na giełdę kwiatową po nowe
Szukałam też mikoryzy ,ale mieli tylko uniwersalną.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wosk1.jpg (95,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wosk2.jpg (165,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wosk3.jpg (100,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wosk4.jpg (148,6 KB, 20 załadowań)
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25

Edytowane przez Innocence_89
Czas edycji: 2015-01-12 o 15:07
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 19:21   #16
arafina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Piękne ) bardzo mi się podobają takie biało-bordowe może i dobrze że u mnie nie ma LM bo akurat krucho z kasa a zakochać się naprawdę można :P
arafina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 19:47   #17
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez arafina Pokaż wiadomość
Piękne ) bardzo mi się podobają takie biało-bordowe może i dobrze że u mnie nie ma LM bo akurat krucho z kasa a zakochać się naprawdę można :P
Zapewniam, że nie wyszłabyś z pustymi rękami
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 19:27   #18
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

__________________
Victor 

Paulina

Edytowane przez Lilotka
Czas edycji: 2015-03-09 o 19:32
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:12   #19
karaluszak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

witam!jestem posiadaczka 2 storczykow.jeden fioletowy ,drugi bialy nakrapiany.zyja sobie w jednej doniczce.wszedzie pisza ze ma byc przezroczysta-ja mam ciemno brązową.wszędzie pisze zeby nawadniac w kapieli wodnej,co ok 10 dni-ja podlewam normalnie od gory,jak mi sie przypomni,czyli tak co 4 dni. Wszedzie pisze by daC torf-ja mam wymieszany torf ze zwykła ziemia. I wiecie co jest najlepsze?pomimo tego,ze za bardzo sie z nimi nie cackam,kwitną jak szalone praktyczie caly rok.nie zdazy jeden ped zrzucic kwiatow a juz nastepny wyrasta,albo obok zwiednietych kwiatow,wypuszcza nowe rozgalezienia z paczkami. Teraz w okresie zimowym 2 miesiace nie kwitly ale juz wypuszczaja nowe pedy
karaluszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 14:59   #20
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez karaluszak Pokaż wiadomość
witam!jestem posiadaczka 2 storczykow.jeden fioletowy ,drugi bialy nakrapiany.zyja sobie w jednej doniczce.wszedzie pisza ze ma byc przezroczysta-ja mam ciemno brązową.wszędzie pisze zeby nawadniac w kapieli wodnej,co ok 10 dni-ja podlewam normalnie od gory,jak mi sie przypomni,czyli tak co 4 dni. Wszedzie pisze by daC torf-ja mam wymieszany torf ze zwykła ziemia. I wiecie co jest najlepsze?pomimo tego,ze za bardzo sie z nimi nie cackam,kwitną jak szalone praktyczie caly rok.nie zdazy jeden ped zrzucic kwiatow a juz nastepny wyrasta,albo obok zwiednietych kwiatow,wypuszcza nowe rozgalezienia z paczkami. Teraz w okresie zimowym 2 miesiace nie kwitly ale juz wypuszczaja nowe pedy
Nie chciałabym Cię martwić, ale na Twoim miejscu zaglądnęłabym do ich korzeni, bo niedługo może nie być czego ratować. Mogę się oczywiście mylić, ale tak obfite kwitnienie przy takich metodach uprawy może sugerować, częściowe lub całkowite uszkodzenie systemu korzeniowego. Mam nadzieję,że moje przypuszczenia są błędne i Twoje storki po prostu lubią takie warunki, ale w chwili obecnej reanimuje 3 storczyki siostry z podobnych sposobów uprawy. Jeden miał 6 pędów, mnóstwo odgałęzień ,2 basal keiki i zero zdrowych korzeni...Powoli dochodzi do siebie
Wszystkiego dobrego

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Moja kolekcja storczyków się powiększyła . Mam ich już 25. 3 od siostry reanimowane, 3 kupione po 3,99 w carrefourze i nowe fioletowo - żółte dendrobium nobile.
Wszystkie puszczają nowe liście i mnóstwo korzeni, niektóre nowe pędy i przedłużenia. Jak porobie fotki to wstawię
Lilotka niestety nie zdążyłam przyczytać Twojej wiadomości . Mam nadzieję ,że pochwalisz się swoją kolekcją
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 12:56   #21
karaluszak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Innocence89-A na co mam zwrócić uwagę patrząc na korzenie? Według mnie wszystko z nimi w porządku. Rośliny wypuszczają dużo nowych korzeni napowietrznych, wyrastają też nowe liście. Storczyki wyglądają dobrze, nie sądzę by było z nimi coś nie tak. Są u mnie od 3 lat. No ale bardzo na kwiatach się nie znam, to moze faktycznie coś im jest.
karaluszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 18:14   #22
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez karaluszak Pokaż wiadomość
Innocence89-A na co mam zwrócić uwagę patrząc na korzenie? Według mnie wszystko z nimi w porządku. Rośliny wypuszczają dużo nowych korzeni napowietrznych, wyrastają też nowe liście. Storczyki wyglądają dobrze, nie sądzę by było z nimi coś nie tak. Są u mnie od 3 lat. No ale bardzo na kwiatach się nie znam, to moze faktycznie coś im jest.
Jeśli zdecydujesz się obejrzeć korzenie to wystarczy ,że poobcinasz te puste w środku, uschnięte, zgnite- Jak naciśniesz nie będą jędrne i twarde tylko miękkie i będzie z nich wypływała taka woda. Wszystkie twarde jędrne niezależnie od koloru zostaw. Miejsce cięć zasyp węglem leczniczym i wsadź je do nowego podłoża. Jednak skoro wydaje Ci się, że wszystko z nimi ok to nie ma konieczności przesadzania, choć storczyki mimo wszystko dobrze jest przesadzić co 2-3 lata, co rok jeśli podlewasz kranówką bo osadzają się w podłożu sole mineralne i samo podłoże się rozkłada uniemożliwiając oddychanie korzeniomNajbardziej widocznym objawem tego, że coś się dzieje z korzeniami są pomarszczone liście
Jeśli zdecydujesz się na przesadzenie i nie będziesz wiedziała , które korzenie obciąć możesz wstawić zdjęcie to chętnie pomogę
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25

Edytowane przez Innocence_89
Czas edycji: 2015-03-30 o 18:16
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 14:19   #23
karaluszak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Dzięki za odpowiedź. Liście są nie pomarszczone, patrzyłam na korzenie, ale są twarde, nic z nich nie wypływa. mialy jednak osad od wody, dlatego przesadzilam je, tym razem dla odmian, do przezroczystych doniczek
karaluszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 17:41   #24
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cytat:
Napisane przez karaluszak Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Liście są nie pomarszczone, patrzyłam na korzenie, ale są twarde, nic z nich nie wypływa. mialy jednak osad od wody, dlatego przesadzilam je, tym razem dla odmian, do przezroczystych doniczek
To bardzo się cieszę Dobrze ,że do przeźroczystych to bardzo ułatwia
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 15:48   #25
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

ale super ze znalazlam ten watek.. mam jednego storczyka ale planuje zakup kolejnych narazie musze kupic kompost i doniczki, jak znajde to przezroczyste beda kocham te kwiaty od zawsze..teraz usze zglebic tajniki dbania o nie ide poczytac watek
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 09:43   #26
Katarzynaaaxd
Raczkowanie
 
Avatar Katarzynaaaxd
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 133
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Witam serdecznie
Obawiam się, że coś złego dzieje się z moim storczykiem. Kiedy go kupiłam miał piękne kwiaty, było ich dużo liście miał zielone. Przez okres 2 ostatnich tygodni zżółkły i odpadły z niego już 3 liście kwiaty opadły już wcześniej, od nowości miał kilka pąków, lecz niestety i one się nie rozwinęły tylko usychają i odpadają. Co może być tego przyczyną ??. Robię mu kąpiele wodne raz na tydzień ostatnio nawet rzadziej... włożyłam do doniczki pałeczki z nawozem. Czy ktoś może powiedzieć co się z nim dzieje ? dodaje kilka zdjęć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150928_100212.jpg (129,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150928_100224.jpg (145,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150928_100147.jpg (59,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150928_100131.jpg (130,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150904_113540.jpg (114,6 KB, 3 załadowań)
Katarzynaaaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 09:51   #27
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Storczyki - Moja miłość:) Wątek dla storczykomianiaków :)

Cześć. Dołączę, bo też kocham te kwiaty. W rodzinnym domu miałam 6. Na kawalerkę wzięłam tylko jednego. Obecnie stracił kwiaty i usychają mu łodygi. Czyli śpi. Mam nadzieję, że mu ta zmiana nie zaszkodziła!
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 10:51:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.