Luteina a tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-16, 18:54   #1
Loretta8024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1

Luteina a tabletki antykoncepcyjne


Cześć!

Przede wszystkim przepraszam, jeśli nie jest to ten wątek, albo jeżeli była gdzieś jednoznaczna odpowiedź na to pytanie: przejrzałam forum od A do Z i były podobne problemy w przeszłości, ale bez jednoznacznej odpowiedzi.

Otóż niedawno odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, parę miesięcy temu i chciałam na nie wrócić - ale po okresie ani widu, ani słychu. Udałam się więc do ginekologa, który przepisał mi luteinę i tabletki (Yasmin). Luteinę miałam brać 2 razy dziennie przez 10 dni i zostałam poinformowana, że okres może wystąpić w trakcie brania lub po odstawieniu luteiny i wtedy powinnam wziąć 1 tabletkę antykoncepcyjną.

Teraz tak: okres pojawił się 8 dnia stosowania i myślałam, że okej - ale czytam potem tutaj na forum, że powinien się normalnie pojawić po kilka dni odstawieniu

Wzięłam więc 1 tabletkę antykoncepcyjną, tylko mam wątpliwości:

1. Czy dobrze zrobiłam, że odstawiłam luteinę i tego samego dnia wzięłam tabletkę antykoncepcyjną?

2. Czy takie coś jest traktowane jako rozpoczęcie pierwszego dnia i czy jestem chroniona od pierwszej tabletki?

Dzięki za wszelkie porady, bo już sama nie wiem...
Loretta8024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 18:15   #2
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Luteina a tabletki antykoncepcyjne

Dobrze zrobiłaś że odstawiłaś luteine po dostaniu okresu.
Co do drugiego pytania to moim zdaniem tak, to jest normalny okres więc powinnaś być chroniona od pierwszej tabletki.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-18 19:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.