dodatki do salonu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-05, 21:05   #1
aisak42
Raczkowanie
 
Avatar aisak42
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 407

dodatki do salonu


Witam, dziewczyny proszę o pomoc w dobraniu dodatków do salonu. mam trzy ściany żółte jedna zielona, narożnik z ciemnej skóry i jasne meble. chciałabym kolorowe dodatki ale jakie? mam dużo ramek kolorowych na zdjęci różowych niebieskich fioletowych zielonych i innych czy one pasują? i w jakie kolory uderzać? pozdrawiam
__________________
Razem od: 04.06.2006
Zaręczeni: 18.11.2011
ślub: 01.09.2012
aisak42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 08:19   #2
Malina_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 130
Dot.: dodatki do salonu

Pewnie, że takie kolory pasują. Będą świetnym przełamaniem (przynajmniej w mojej wyobraźni). Wydaje mi się, że świetne będą jakieś poduszki (jasne - żółte na ciemnej skórze). Może jakieś kwiaty (kompatybilne z zieloną ściną)?
Malina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:49   #3
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: dodatki do salonu

Jest strona o mieszkaniach artystów - http://theselby.com/ - jest wiele odjechanych pomieszczeń, ale mnie one bardzo inspirują. Może coś Ci zaświta po przejrzeniu tej galerii?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 19:33   #4
shpyo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: dodatki do salonu

A może jakiś kinkiet na ścianę np. http://dolceluce.pl/pl/p/1L-BOMBAI-CZARNY-KINKIET/8410 coś w tym stylu?
shpyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 20:50   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: dodatki do salonu

A mogłabyś przybliżyć w jakich odcieniach żółci i zieleni są ściany? Wrzuć jakieś zdjęcia pokoju, linki do kolorów. W ramach każdego koloru mieszczą się setki odcieni, więc trudno doradzić coś konkretnego nie wiedząc o jakich odcieniach rozmawiamy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 23:21   #6
Renata_U
Raczkowanie
 
Avatar Renata_U
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: dodatki do salonu

Różowy i fioletowy powinien być ok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dekoral_Fashion_Akrylit_W_Fashion.jpg (44,5 KB, 6 załadowań)
__________________
Tylko 15 minut dzieli Cię od niezapomnianego lotu szybowcem. Wypełnij ankietę i wygraj lot w przestworzach.
Renata_U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:30   #7
angelofmydreams
Raczkowanie
 
Avatar angelofmydreams
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 319
Dot.: dodatki do salonu

Witam

ja też was poproszę o poradę.
Otóż jestem na etapie dobierania dodatek do salonu.

Teraz wygląda mało przytulnie tak jakoś surowo.

Nie wiem w jakie kolory uderzyć czy limonka ( jak na razie mam 2 doniczki) czy turkus ? a może macie inną propozycję ??

Będę bardzo wdzięczna bo nie wiem na co się zdecydować.

Jak widać u mnie dominuje brąz (wenge) szyba na szafie i rolety to kolor wanilia wstawki srebrne, a ściany wanilia creme

W załączniku załączam zdjęcia salonu i zestawu wypoczynkowego ( który chyba komplikuje mi dobranie koloru)
__________________
,,Gdzie wszyscy wiedzą , że tego nie da się zrobić,przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi. "

Edytowane przez angelofmydreams
Czas edycji: 2015-05-24 o 20:58
angelofmydreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 18:43   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: dodatki do salonu

Masz tyle odcieni i wybarwień okleiny, że łatwo dostać oczopląsu. W tej chwili dominuje szafa i żadne kolorowe dodatki nie odwrócą uwagi od niej. Gdybyście zrobili białe, minimalistyczne drzwi przesuwne, które stopiły się ze ścianami miałabyś dużo większe pole do popisu.
Póki co uporządkowałabym trochę tę przestrzeń jasnymi, gładkimi zasłonami, dużym gładkim dywanem. Z rozpędu mogłabyś przykryć kanapę jakąś białą czy jasnoszarą narzutą. Dzięki temu mogłabyś się pobawić kolorem poduszek. To czy będzie to limonka czy turkus nie ma znaczenia.
Ponieważ na meblach masz elementy czarne, to na przeciwległej ścianie nad kanapą powiesiłabym coś w dużym formacie w czarnej ramie - żadnych maleńkich ramek i rameczek, bo i tak sporo się dzieje u ciebie, a w porządkowaniu przestrzeni najlepsze są duże płaszczyzny. Postawiłabym też jakąś fajną lampę pomiędzy kanapą a ścianą z oknem, może taką: http://lampystojace.pl/photos/ikea-l...1876566014.jpg

Planujecie w tym pokoju stół?

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-09-26 o 18:44
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:29   #9
angelofmydreams
Raczkowanie
 
Avatar angelofmydreams
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 319
Dot.: dodatki do salonu

Właśnie wiem trochę poniosło mnie z brązem który kocham <3

Wiesz nie mogłam zrobić jednych białych drzwi skoro są brązowe we wszystkich pomieszczeniach.

Jest jak jest dlatego proszę o radę bo stanęłam w czarnym punkcie.
Heh jakich kolorów? Jak ja kolorów nawet nie mam w tym pokoju ;D.
To turkusowe i limonka to tylko wzięłam tak żeby zobaczyć co pasuje.

tak na prawdę inny kolor ma kanapa ( jasny brąz choć wydaje mi się,że podchodzi pod rudy) bo stół i szafa są koloru jak meblościanka tylko jakoś inaczej wyszło na zdjęciach.

chce uprzytulnić salon bo sama czuje,że nie jest tak jak powinno być
__________________
,,Gdzie wszyscy wiedzą , że tego nie da się zrobić,przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi. "
angelofmydreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 20:01   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: dodatki do salonu

Cytat:
Napisane przez angelofmydreams Pokaż wiadomość
Właśnie wiem trochę poniosło mnie z brązem który kocham <3

Wiesz nie mogłam zrobić jednych białych drzwi skoro są brązowe we wszystkich pomieszczeniach.
Pisałam o szafie i chodziło mi o drzwi przesuwne w szafie. Drzwi do pokoju to przy nich pikuś Czyżby szafę projektował jakiś pan zdzisio czy miecio z "salonu" mebli na wymiar?
Tu masz przykłady szaf, które wtapiają się w ścianę i nie obciążają wnętrza swymi gabarytami:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/z...ixPmTyitZB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/s...LpOQhRAWUX.jpg
Cytat:
Napisane przez angelofmydreams Pokaż wiadomość
Jest jak jest dlatego proszę o radę bo stanęłam w czarnym punkcie.
Heh jakich kolorów? Jak ja kolorów nawet nie mam w tym pokoju ;D.
To turkusowe i limonka to tylko wzięłam tak żeby zobaczyć co pasuje.

tak na prawdę inny kolor ma kanapa ( jasny brąz choć wydaje mi się,że podchodzi pod rudy) bo stół i szafa są koloru jak meblościanka tylko jakoś inaczej wyszło na zdjęciach.

chce uprzytulnić salon bo sama czuje,że nie jest tak jak powinno być
Dla mnie każdy z tych mebli ma nieco inne wybarwienie i usłojenie i to widać. O ile szafa i stolik to podobne do siebie wenge czy coś takiego, to fronty szafek są kompletnie inne do tego drzwi i podłoga to jeszcze inne bajki i odcienie.
Kanapa faktycznie wpada w rudy, dlatego albo ją sprzedaj i kup inną, albo przykryj narzutą i zapomnij o jej kolorze.
Jeśli chodzi o kolor dodatków, to jakikolwiek odcień niebieski lub zielony, generalnie bez ciepłych barw, bo masz dużo brązu, który wystarczająco ociepla wnętrze. To czego ci brakuje to tkaniny - zasłony, dywan, poduszki. Bez tego żadne doniczki czy inne drobiazgi nie wprowadzą wrażenia przytulności.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 20:35   #11
angelofmydreams
Raczkowanie
 
Avatar angelofmydreams
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 319
Dot.: dodatki do salonu

Tak tak tak. Mieszkanie jest od podstaw stawianie i wiesz trzeba wybrać co jest ważne i ważniejsze.

Teraz przymierzam się do orzywienia pomieszczenia dlatego chcę zasięgnąć waszych porad
Wiesz kupiłabym jakieś dodatki i okazałoby się,że nie pasuje i wtedy kasa poszłaby w błoto a nie o to chodzi.

Podłoga miała być ciemna ale pomieszczenie nie jest za bardzo jasne dlatego zdecydowałam się na jasną podłogę.

Właśnie tak meblościanka jest wenge i szafa też tylko,że jest ciut jaśniejsza ( tamta jest brąz z czarnym) a szafa jest ciemny brąz z ciut jaśniejszym . Myślałam,że będzie czarno-brązowe ale już nie mogłam nic z tym zrobić ;/.


Nie nie zamawiałam na wymiar FabianMeble. Kolor dobrałam sama.

A jeśli chodzi o obraz to własnie myślałam o dużym ( za małymi nie przepadam), może widok na jakieś miasto ??

Wiesz przy takich wydatkach myślę,że narzuta byłaby dobrym rozwiązaniem tylko hmm... Jaki kolor??

Jeśli chodzi o dywan to myślałam o jakimś z długim włosiem
__________________
,,Gdzie wszyscy wiedzą , że tego nie da się zrobić,przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi. "

Edytowane przez angelofmydreams
Czas edycji: 2013-09-26 o 20:41
angelofmydreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 23:13   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: dodatki do salonu

Jeśli chodzi o coś na ścianę to ja polecam plakat, ale nie masowy wydruk z panoramą NY czy coś w tym stylu, ale coś z Polskiej Szkoły Plakatu. Do tego rama 70x100 z ikea (np. stromby w czarnej ramce) i już masz coś mniej masowego, a jednocześnie będącego dziełem sztuki
https://www.google.pl/search?q=plaka...akatu&tbm=isch
Dywan z długim włosiem staje się passe. Fajny, mięsisty, ale z niezbyt długimi włosami byłby ok. Ewentualnie gładki, krótki, byleby duży, a nie jakaś maleńka "wycieraczka" pod stolikiem kawowym.
Taka naturalna kolorystyka byłaby ok: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20072067/
Narzuta na kanapę też powinna być jasna, neutralna i jednobarwna. Do tego kilka poduszek w wybranym kolorze i od razu będzie lepiej. Na fotele możesz uszyć jakieś pokrowce.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:17   #13
angelofmydreams
Raczkowanie
 
Avatar angelofmydreams
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 319
Dot.: dodatki do salonu

Dzięki za radę jeśli chodzi o narzuty to w szkółkę bym uderzyła jasna i elementy się już w salonie są. a jeśli chodzi o zasłony to też ten kolor? czy może limonka jaśki też tym kolorze czy to będzie przytłaczające? Jeśli chodzi o obraz to myślałam o zwykłej antyramie, myślałam,że będzie bardziej bezpieczna

Hmm patrzę na te plakaty i powiem Ci,że jakoś nie przemawiają do mnie .
Może popatrzę na coś mniej oklepanego , zastanawia mnie barwa tego co ma wisieć? Taki kolor super czy stonowany?, zaczęłam coraz bardziej zastanawiać się nad pomalowanym obrazem.

Może ścianę za meblościanką pomalować na jakiś kolor ?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40190381/ i http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90204903/
__________________
,,Gdzie wszyscy wiedzą , że tego nie da się zrobić,przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi. "

Edytowane przez angelofmydreams
Czas edycji: 2013-09-27 o 09:05
angelofmydreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 20:39   #14
julkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: dodatki do salonu

a ja bym trochę uspokoiła to wnętrze - ściany już znacząco je dominują i jeszcze dodatkowe kolory mogą popsuć pokój - może jakieś szare ramki z czarno-białymi zdjęciami
julkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 14:09   #15
katherina1984
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: dodatki do salonu

A może dla stonowania pomieszczenia dodać jakiś ciemniejszy akcencik np. w formie wysokiego wazonu??
***

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-11-20 o 15:31 Powód: reklama sklepu
katherina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 15:37   #16
angelofmydreams
Raczkowanie
 
Avatar angelofmydreams
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 319
Dot.: dodatki do salonu

Myślę o zmianie kanapy bo myślę,że ona mi tutaj paskudzi!

może skoro rolety i szybę na szafie mam wanilie to może zmienić obicie właśnie na taki kolor albo taki jak na zdjęciu ( kawa z mlekiem o ile się nie mylę).

hmm myślę o jakimś wazonie lub lampie ale nie mam pomysłu a nie chce kupować czegoś na huraa bo tak zrobiłam teraz i nie wyszło mi to na dobre )
__________________
,,Gdzie wszyscy wiedzą , że tego nie da się zrobić,przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi. "

Edytowane przez angelofmydreams
Czas edycji: 2015-05-24 o 20:58
angelofmydreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.