moge sama zdecydować o usunięciu znamienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-20, 11:35   #1
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97

moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?


mam do usunięcia znamię na ręce, ale przez pandemię jeszcze nie usunęłam i muszę iść do poradni chirurgicznej po nowy termin. dwa dni temu zauważyłam że na pieprzyku który mam na piersi wyskoczył mi pryszcz. i ja go wycisnęłam i poelciało najpierw biała ropa a potem trochę krwi, i dziś to samo najpierw białe potem krew. i pomyślalam że lepiej go może usunąć bo to juz nie pierwszy raz, a nie chce mi się isc do dermatologa i placic 100zl zeby ona oglądnęła i potem znów czekać na nowy termin i pomyślałam że jak pojde do tego chirurga to mu od razu powiem ze niby dermatolog ten drugi tez kazał usunąć no bo co się moze stać a lepiej usunąć chyba niz jakby co miało z tego byc odpukać
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-20, 22:57   #2
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Cytat:
Napisane przez kot123x Pokaż wiadomość
mam do usunięcia znamię na ręce, ale przez pandemię jeszcze nie usunęłam i muszę iść do poradni chirurgicznej po nowy termin. dwa dni temu zauważyłam że na pieprzyku który mam na piersi wyskoczył mi pryszcz. i ja go wycisnęłam i poelciało najpierw biała ropa a potem trochę krwi, i dziś to samo najpierw białe potem krew. i pomyślalam że lepiej go może usunąć bo to juz nie pierwszy raz, a nie chce mi się isc do dermatologa i placic 100zl zeby ona oglądnęła i potem znów czekać na nowy termin i pomyślałam że jak pojde do tego chirurga to mu od razu powiem ze niby dermatolog ten drugi tez kazał usunąć no bo co się moze stać a lepiej usunąć chyba niz jakby co miało z tego byc odpukać
Prywatnie możesz usunąć co Ci się podoba. Na NFZ lekarz decyduje.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 08:28   #3
ester_28
Przyczajenie
 
Avatar ester_28
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 18
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Usuwałam znamię na nodze i powiem, że nie było to przyjemne, do tego długo się goiło. Drugi raz bym się nie zdecydowała.
__________________
Piękno jest w każdej z nas
ester_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 12:35   #4
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Nigdy w życiu nie wyduszaj pryszcza na pieprzyku!! Ja miałam czerniaka, tyle nerwów ile mnie kosztowała diagnoza, nikomu nie życzę . Jestem zdania że lepiej wyciąć więcej pieprzyków niż chodzić z jakimiś podjerzanymi
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 14:58   #5
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Nigdy w życiu nie wyduszaj pryszcza na pieprzyku!! Ja miałam czerniaka, tyle nerwów ile mnie kosztowała diagnoza, nikomu nie życzę . Jestem zdania że lepiej wyciąć więcej pieprzyków niż chodzić z jakimiś podjerzanymi
Czerniaka? Za późno wycięłaś, czy dlatego że rozdrapałaś? Ja mam tego sporo na całym ciele, wycinam po jednym praktycznie co roku. W ubiegłym roku miałam usunięte 2, w tym roku skierowała mnie z jednym ale teraz z tym na piersi jak go rozbabrałam zaczęłam się bać. Wiem, że tego się nie powinno wyciskać, a już tym bardziej na pieprzyku ale ja już chyba jestem chora, wystarczy że zobaczę takie białe dziadostwo i od razu wyciskam. Teraz oglądnęłam tego pieprzyka, i on jest trochę naderwany, tak jakby naderwany strupek. Do tego boję się, bo ten pieprzyk jest na piersi, a moja babcia miała raka, i boję się że też mogę mieć a ten pieprzyk jeszcze dokłada swoje.

Edytowane przez kot123x
Czas edycji: 2020-06-21 o 15:00
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 15:18   #6
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Ja miałam na brzuchu, swedzial mnie , ale był na wysokości jak kończą się jeansy. Myślałam że swędzi bo podrazniaja go spodnie. Może właśnie podrażnienia spodniami spowodowalo że zaczęło się coś dziać. Zawsze mi lekarz onkolog mówił że właśnie jak się zacznie babrac, albo uszkodzę pieprzyk (naderwe lub coś się z nim stanie na zasadzie uszkodzenia mechanicznego) to od razu do lekarza. A Ty regularnie go podrazniasz. Bardzo ryzykowne.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2020-06-21 o 15:22
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 16:32   #7
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Ja miałam na brzuchu, swedzial mnie , ale był na wysokości jak kończą się jeansy. Myślałam że swędzi bo podrazniaja go spodnie. Może właśnie podrażnienia spodniami spowodowalo że zaczęło się coś dziać. Zawsze mi lekarz onkolog mówił że właśnie jak się zacznie babrac, albo uszkodzę pieprzyk (naderwe lub coś się z nim stanie na zasadzie uszkodzenia mechanicznego) to od razu do lekarza. A Ty regularnie go podrazniasz. Bardzo ryzykowne.
I jak się skończyło z tym? Byłaś w szpitalu, czy jak to wygląda?
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-21, 16:33   #8
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Ja miałam na brzuchu, swedzial mnie , ale był na wysokości jak kończą się jeansy. Myślałam że swędzi bo podrazniaja go spodnie. Może właśnie podrażnienia spodniami spowodowalo że zaczęło się coś dziać. Zawsze mi lekarz onkolog mówił że właśnie jak się zacznie babrac, albo uszkodzę pieprzyk (naderwe lub coś się z nim stanie na zasadzie uszkodzenia mechanicznego) to od razu do lekarza. A Ty regularnie go podrazniasz. Bardzo ryzykowne.
I jak się skończyło z tym czerniakiem? byłaś w szpitalu, czy jak to wygląda?
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 16:43   #9
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Wycieli mi skore i regularnie chodze na usg jamy brzusznej. U mnie obyło sie bez pobierania wartownika, ale dlatego ze mialam 1 stopien czerniaka. Pani onkolog powiedziala ze to niesamowite ze tak szybko wycieli, przerzuty nie zdążyły zaatakować organizmu. Inny onkolog powiedział ze 3 miesiace pozniej i mogloby byc juz duzo gorzej..
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-22, 22:42   #10
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Cytat:
Napisane przez kot123x Pokaż wiadomość
Teraz oglądnęłam tego pieprzyka, i on jest trochę naderwany, tak jakby naderwany strupek.
Nie ruszaj, nie drap pieprzyków. Jeśli masz go w miejscu, który jest narażony na podrażnienia, zgłoś to lekarzowi, być może zleci Ci jego usunięcie.

Ja raz rozdrapałam pieprzyk (nie wiedziałam, że to znamię, stawiałam na jakieś ugryzienie), pieprzyk odrósł z białym otaczającym go pierścieniem. Na szczęście po wycięciu okazało się, że to nic groźnego, ale od tamtej pory jestem bardziej czujna, szczególnie dlatego, że czego jak czego, ale pieprzyków na ciele mi nie brak.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 13:08   #11
Wrongcase
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: moge sama zdecydować o usunięciu znamienia?

Warto pójść do dermatologa, aby ocenił czy jest potrzeba usunięcia. Jeżeli nie będzie potrzeby to wtedy lepiej nie ingerować w usunięcie. Zwłaszcza, że jest w delikatnej okolicy
Wrongcase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-27 14:08:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.