Maść końska na żylaki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-19, 08:15   #1
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289

Maść końska na żylaki?


Witam. Mam wątpliwości co do tego czy dobrze umieściłam temat. W razie coś proszę o przeniesienie.

Dziewczyny, ostatnio miałam zajęcia z botaniki, na których dowiedzialam się ze maść końska może pomóc na żylaki. Byłam trochę zdziwiona bo myślałam że tylko łagodzi jakieś stłuczenia itp.
Nie powiem, zainteresowało mnie to, gdyż mam 21 lat, a moje nogi juz szpecą pojedyncze wystające na wierzch wypukłe żyły. Do tej pory miałam po jednej na każdej lydce,ale wczoraj dopatrzylam się ze wyskoczyło mi parę nowych...
Chciałabym to jakoś zwalczyć... Na tyle na ile to oczywiście możliwe.

Czy któraś z was używała, lub używa, lub po prostu wie jak używać maści końskie na żylaki?

Edytowane przez _Tola
Czas edycji: 2015-08-18 o 23:50
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 08:45   #2
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: Maść końska na żylaki?

no nie wiem, jak chcesz to zaryzykuj ale ja bym sie lekarza na Twoim miejscu zapytala. czy ta maść przypadkiem nie jest rozgrzewająca?
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 08:49   #3
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Maść końska na żylaki?

Rozgrzewająca jest i chłodząca. Jedne źródła podają ze powinno się stosować Rozgrzewająca, a drugie na odwrót.
Rozgrzewająca podobno rozszerza naczynia krwionośne i dlatego niby ma pomóc w żylakach.
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:12   #4
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Maść końska na żylaki?

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Rozgrzewająca jest i chłodząca. Jedne źródła podają ze powinno się stosować Rozgrzewająca, a drugie na odwrót.
Rozgrzewająca podobno rozszerza naczynia krwionośne i dlatego niby ma pomóc w żylakach.
Żylaki to poszerzone żyły. W jakis sposob dalsze ich poszerzanie miałoby pomóc? A znowu chłód obkurczy tylko drobne naczynia krwionosne, nie zwezi tych ktore są już poszerzone. Zamiast szukać maści i domowych sposobów zainwestuj w rajstopy uciskowe, lykaj preparaty na uszczelnianie i wzmacnianie żył, i przede wszystkim idź do przychodni i umow aie na usg żył(mozna na nfz) żeby zobaczyć w jakim naprawdę stanie są Twoje żyły i pogadaj z lekarzem jakie masz opcje tego naprawy.
I nie odwlekaj tego. Żylaki potrafią bardzo szybko "rosnąc" i im wczesniej zaczniesz się ich pozbywać tym lepiej.

Edytowane przez Niawka
Czas edycji: 2015-01-19 o 09:18
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:25   #5
Loisto
Rozeznanie
 
Avatar Loisto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 847
Dot.: Maść końska na żylaki?

Opis maści: "Zawiera pełnowartościowe wyciągi m.in.z winorośli, kasztanowca, melisy, rumianku, jemioły, chmielu, kozłka lekarskiego, krwawnika i kopru włoskiego"
Tylko wyciąg z kasztanowca miałby zastosowanie typowo w leczeniu żylaków (ewentualnie wyciąg z winorośli), ale zapewne jego ilość będzie zbyt mała dla osiągnięcia efektu.
Zdecydowanie lepiej jest kupić maść, która zawiera tylko wyciąg z kasztanowca (chodzi tu o escynę, która uszczelnia naczynia krwionośne, wpływa na ich elastyczność) lub maść z innymi flawonoidami o takim samym działaniu: z diosminą, hesperydyną lub rutozydem.
Preparaty to np. Esceven, Aesculen.
__________________
Wanna see father raping her stepdaughter? Visit: https://www.pis.wtf/s/pr06 (Tor Browser only)
Loisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:26   #6
201611210932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 141
Dot.: Maść końska na żylaki?

Cytat:
Napisane przez Niawka Pokaż wiadomość
Żylaki to poszerzone żyły. W jakis sposob dalsze ich poszerzanie miałoby pomóc? A znowu chłód obkurczy tylko drobne naczynia krwionosne, nie zwezi tych ktore są już poszerzone. Zamiast szukać maści i domowych sposobów zainwestuj w rajstopy uciskowe, lykaj preparaty na uszczelnianie i wzmacnianie żył, i przede wszystkim idź do przychodni i umow aie na usg żył(mozna na nfz) żeby zobaczyć w jakim naprawdę stanie są Twoje żyły i pogadaj z lekarzem jakie masz opcje tego naprawy.
I nie odwlekaj tego. Żylaki potrafią bardzo szybko "rosnąc" i im wczesniej zaczniesz się ich pozbywać tym lepiej.
A wiesz czy później ewentualne zabiegi na żylaki w początkowym stanie też można zrobic na NFZ czy raczej prywatnie? Bo ostatnio czytałam i dziewczyny robiły przeważnie prywatnie, więc nie wiem czy to z wyboru czy dlatego że na NFZ nie mogły.

A co do maści końskiej to chyba nie sądzę żeby była bardziej pomocna niż to co ci lekarz może zalecić, ale zawsze możesz go spytać o nią
201611210932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:26   #7
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Maść końska na żylaki?

Zainwestowalam w rajstopy uciskowe, myślałam jeszcze o czymś innym. Dzięki dziewczyny.
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 09:39   #8
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Maść końska na żylaki?

Cytat:
Napisane przez Isena Pokaż wiadomość
A wiesz czy później ewentualne zabiegi na żylaki w początkowym stanie też można zrobic na NFZ czy raczej prywatnie? Bo ostatnio czytałam i dziewczyny robiły przeważnie prywatnie, więc nie wiem czy to z wyboru czy dlatego że na NFZ nie mogły.

A co do maści końskiej to chyba nie sądzę żeby była bardziej pomocna niż to co ci lekarz może zalecić, ale zawsze możesz go spytać o nią
Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Zainwestowalam w rajstopy uciskowe, myślałam jeszcze o czymś innym. Dzięki dziewczyny.
Same rajstopy są już dosyć ważne. Ja stosuje te 1 ucisku do stojącej pracy profilaktycznie bo niestety zauważyłam jedną żyłkę z przodu łydki która może mi sprawić niedługo problemy a u mnie w rodzinie wszyscy mają żylaki. Siostra teraz z nimi walczy. Na NFZ z tego co wiem tylko chirurgiczne ich usuwanie. Wszelkie zabiegi typu skleroterapia już chyba tylko prywatnie(ale niech mnie ktoś poprawi jak się mylę), siostra płaci 350zł za zabieg. W cenie są trzy ampułki które raz starczą na pięć żył a raz na jedną, zależy od ich stanu.
Ona też na początku miała tylko dwie-trzy żyły wypukłe a po usg się okazało, że takie zniszczenia już dokonane, że od października chodzi na zabiegi i jeszcze przynajmniej do marca planuje.(średnio chodzi raz na 2 tygodnie) Dlatego ja sama planuje się udać na usg (rodzinny da skierowanie bez problemu jak się powie, że się jest genetycznie obciążonym i np nogi pod wieczór puchną trochę, im wcześniej tym lepiej.Siostra już zostawiła u lekarza spokojnie ze 2tys (ale za to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce)
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 23:49   #9
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Maść końska na żylaki?

Problem jak jest tak jest, a ja sobie o nim przypomnialam - bo w końcu lato i krótkie spodenki.
Byłam na wakacjach i przeżywałam horror - żylaki ma tak mało osób! Wszędzie tylko ładne i zgrabne łydki. Dopadła mnie jakaś obsesja, że każdy non stop patrzy tylko na moje żylaki!
Nie wyolbrzymiam, mam 21 lat, całkiem ładne nogi -oszpecone żylakami. mam po dwie wystające żyły na każdej łydce. Nie że jakieś większe tylko normalny wystający żylak.
Łykam tabletki z diosminą -ale przecież czasu sięnie cofnie, żylak nie zniknie, prawda?

Czy w tak młodym wieku jest sens przeprowadzenia jakiegoś zabiegu w celu ich usunięcia?
Zmęczenie nóg, opuchnięcie nie przeszkadza mi jakoś strasznie bardzo. Głównie chodzi mi o aspekt estetyczny no i oczywiście zdrowotny.

Czy możecie mi powiedzieć jakie należałoby wykonać badania? Czy któraś z was przechodziła jakieś zabiegi na żylaki?
Podzielcie się informacjami!
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:35   #10
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Maść końska na żylaki?

moja mama usuwala zylaki,najpierw dlugo stosowala masc Venosmine ,troche pomoglo ale nie zlikwidowalo calkiem,
Zabieg byl wykonany laparoskopowo,24 godziny odpoczynku po zabiegu,i potem biegala jak zawsze
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 10:27   #11
KrystynaWolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: Maść końska na żylaki?

Nie ma na co czekać, bo żylaki to poważna sprawa, można nabawić się ciężkich powikłań, ja obecnie jestem już po zabiegu i jestem zachwycona efektem, zabieg przeszedł szybko i bez problemowo. Badania USG Dopplera miałam na miejscu ,bez nie potrzebnej bieganiny. Dlatego jeśli zdecydujesz się na zabieg usuwania żylaków to tylko tam tu jest kontakt xxx W razie pytań służę pomocą.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-17 o 11:01 Powód: Link.
KrystynaWolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 16:18   #12
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Maść końska na żylaki?

ostatnio słyszałam o metodzie przy użyciu kleju wewnątrznaczyniowego. któraś z Was może ma jaieś doświadczenia? jak to ogólnie wygląda po zabiegu? może wiecie jakie to są koszta w ogóle?
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 11:46   #13
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Maść końska na żylaki?

brzmi mało inwazyjnie, podejrzewam że szybka rekonwalescencja i problem z głowy mi samej niedawno wpadła ta metoda w oko, jeśli skuteczne - to na zdrowiu oszczedzać nie chcę, ale nie chciałabym trafić na jakiegoś 'specjalistę', kompetencje to dla mnie priorytet i z tym zawsze mam problem, gdzie się wybrać :<
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 15:42   #14
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Maść końska na żylaki?

też tak czytałam, że mało inwazyjny, szybki zabieg, że praktycznie od razu można powrócić do aktywności fizycznej itd ale może ktoś już temat na swojej skórze przerabiał? koszt mnie jeszcze nurtuje
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 12:35   #15
korceliistka
Raczkowanie
 
Avatar korceliistka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 46
Dot.: Maść końska na żylaki?

ja używałam balsamu z kasztanowcem i maści z Arniką i pomogło
__________________
A true love story never ends
korceliistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 11:01   #16
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Maść końska na żylaki?

ja próbowałam już cudów na kiju na te moje pajączki i zylaki, a ten zabieg z klejem wewnątrznaczyniowym to dla mnie nowośc, więc myślę czy nie spróbować-może akurat
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 10:55   #17
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Maść końska na żylaki?

w sumie ten klej wewnątrznaczyniowy można też stosować latem, bo z innymi metodami to zwykle czeka się do jesieni. Koszty to pewnie zależą od kliniki, może na więcej żył dadzą jakiś upust czy coś
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 21:18   #18
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Maść końska na żylaki?

trochę przy tych innych metodach ręcę związane w te upały, no i podobno że po tym zabiegu venaseal nie ma potrzebny noszenia całej tej pończoszki uciskowej, więc też ulga
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 19:46   #19
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Maść końska na żylaki?

obczajałaś już może gdzie robią takie cuda? widziałam te pończoszki, śmiesznie to wygląda zdecydowanie kolejny plus jeśli nie musiałabym jej zakladac
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-31, 20:41   #20
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Maść końska na żylaki?

tzn sam zabieg to widziałam już nawet w ofercie luxmedu, ciekawe jaki to koszt ktoś wie? najwyżej będę dzwonić
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 10:55   #21
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Maść końska na żylaki?

Żel kasztanowy z arniką można wypróbować...
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 11:34   #22
zhdanova83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Maść końska na żylaki?

Tabletki na żylaki - varicoz.pl Polecam go wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy cierpią z powodu tych nieprzyjemnych, nieestetycznych żylaków, jako ze ten produkt naprawdę działa.

Edytowane przez zhdanova83
Czas edycji: 2020-05-06 o 09:15
zhdanova83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 05:29   #23
tkajulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 3
Dot.: Maść końska na żylaki?

Na żylaki najlepsza jest interwencja – ale niekoniecznie operacja chirurgiczna, znieczulenie, szpital i inne cuda. Wystarczy gabinet, nakłucie, podczas którego w tym samym czasie usuwa się krew i podaje lekarstwo (środek obliterujący), a całość trwa może kilka minut i nie wymaga znieczulenia, wizyt w szpitalu, długiego dochodzenia do siebie. A co najważniejsze – nie powoduje powikłań, bólu, przebarwień, problemów. Ja jestem zadowolona, a jeśli Was też taka mało inwazyjna metoda interesuje, to podrzucam link ze szczegółami na temat ScleroSafe https://usunzylaki.pl/oferta-dla-pacjentow/, można tam znaleźć też listę klinik, które stosują taką metodę.
tkajulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 23:01   #24
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Maść końska na żylaki?

Cytat:
Napisane przez tkajulka Pokaż wiadomość
Na żylaki najlepsza jest interwencja – ale niekoniecznie operacja chirurgiczna, znieczulenie, szpital i inne cuda. Wystarczy gabinet, nakłucie, podczas którego w tym samym czasie usuwa się krew i podaje lekarstwo (środek obliterujący), a całość trwa może kilka minut i nie wymaga znieczulenia, wizyt w szpitalu, długiego dochodzenia do siebie. A co najważniejsze – nie powoduje powikłań, bólu, przebarwień, problemów. Ja jestem zadowolona, a jeśli Was też taka mało inwazyjna metoda interesuje, to podrzucam link ze szczegółami na temat ScleroSafe https://usunzylaki.pl/oferta-dla-pacjentow/, można tam znaleźć też listę klinik, które stosują taką metodę.
Nazwa kojarzy mi się ze skleroterapią, choć jest to co innego.
Ile razy robiłaś ten zabieg? Trzeba go powtarzać?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-03 00:01:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.