Filtry UV a makijaż - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-21, 10:13   #3691
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że jestem jedyna taka
No to nie jesteś sama. Twarz to nic ale ciało - kupiłam sobie "masło czekoladowe" AA, na jakieś 4-5 razy starcza
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 10:20   #3692
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
No to nie jesteś sama. Twarz to nic ale ciało - kupiłam sobie "masło czekoladowe" AA, na jakieś 4-5 razy starcza
Balsamy kupuję w opakowaniach 400ml Bo mniejsze są nieekonomiczne, więc wiem o czym mówisz
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 14:36   #3693
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, dobijacie mnie tymi chłonnymi buziami
Mój czas oczekiwania na wchłonięcie (bez wklepywania) 2 godz
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 21:13   #3694
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mój czas? Z wklepywaniem 6 . Dopiero po 6 godzinach moja buzia wyglada normlanie ( i NIE, nie przez ścieranie- już ja uwazam żeby sie nie starło- ale Iwostin dopiero po 6 godzinach się wchłania, naprawdę!)

Ja już rezygnuję, nie mam pieniedzy i cierpliwosci się w to bawić.. Od tygodnia próbuję zamówić inny filtr (Klorane) i dopiero teraz się dowiaduję ze jest niedostępny. Faajnie :/.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 22:04   #3695
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam. Chciałam zapytać, czy któraś z Was kupiła już może Mat Lumiere w kompakcie nr 50 i może powiedzieć coś o tym kolorze? Kolor 20 Mat Lumiere we fluidzie jest dla mnie prawie idealny, więc zastanawiam się, czy ktoś może je porównać
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 04:50   #3696
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Mój czas? Z wklepywaniem 6 . Dopiero po 6 godzinach moja buzia wyglada normlanie ( i NIE, nie przez ścieranie- już ja uwazam żeby sie nie starło- ale Iwostin dopiero po 6 godzinach się wchłania, naprawdę!)

Ja już rezygnuję, nie mam pieniedzy i cierpliwosci się w to bawić.. Od tygodnia próbuję zamówić inny filtr (Klorane) i dopiero teraz się dowiaduję ze jest niedostępny. Faajnie :/.
Jak to niedostępny? Dlaczego?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 07:15   #3697
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie wiem, kupowałąm w aptece internetowej i ciągle mi automatycznie anulował wysyłke, dopiero kiedy załozyłm nowe konto i z niego próbowałam, dostaąm maila ze niedostępny. A pytałam w kilku aptekach- nie było
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 08:59   #3698
fruttina
Raczkowanie
 
Avatar fruttina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
No to ja się muszę pochwalić, że nie mam żadnych problemów filtrowych.
Filtr wchłania mi się nałożony nawet na olejek do twarzy, potem obrobina sypkiego pudru i do popołudnia bez problemów!

Czasem żywię podejrzenie, ze moja skóra wchłonie wszystko i w każdej ilości.
Ja wiem ze zazdrosc to b. brzydkie uczucie ale na boga dziewczyny nie piszcie mi takich rzeczy .
U mnie kazda avenka trwa i trwa w stanie tlustej powloki, ewentualnie zmiksowanej ze skrobia i w stanie matowym (btw kto to wymyslil ? grunt ze dziala).
Na razie twardo obstaje przy avenkach, bo mity o poszczegolnych filtrach jakos zapadly mi w pamiec (la rosze wysuszaja bo alkohol, svr-y tluste i niewchlanialne).
fruttina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 11:58   #3699
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez fruttina Pokaż wiadomość
Ja wiem ze zazdrosc to b. brzydkie uczucie ale na boga dziewczyny nie piszcie mi takich rzeczy .
U mnie kazda avenka trwa i trwa w stanie tlustej powloki, ewentualnie zmiksowanej ze skrobia i w stanie matowym (btw kto to wymyslil ? grunt ze dziala).
Na razie twardo obstaje przy avenkach, bo mity o poszczegolnych filtrach jakos zapadly mi w pamiec (la rosze wysuszaja bo alkohol, svr-y tluste i niewchlanialne).

No to teraz mnie zabiłaś i Ty
siedzę na tej biochemii i siedzę,ale nie sprawdziłam składu kremu LRP
Też ma alkohol w składzie No ma-faktycznie
Nie chcę nawet zerkać do wątku "Zwątpień filtrowych"-bo rzucę to wszystko w....
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 14:13   #3700
fruttina
Raczkowanie
 
Avatar fruttina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
No to teraz mnie zabiłaś i Ty
siedzę na tej biochemii i siedzę,ale nie sprawdziłam składu kremu LRP
Też ma alkohol w składzie No ma-faktycznie
Nie chcę nawet zerkać do wątku "Zwątpień filtrowych"-bo rzucę to wszystko w....
zioła, nic sie nie martw dopoki tego z bardziej wtajemniczonymi nie wyjasnimy, bo podobno alkohol alkoholowi nierowny, a poza tym moze mnie pamiec zawodzi.
dzisiaj przy okazji zakupow w aptece dostalam bioderme photoderm ar spf 50, wiec zdam relacje jutro rano. mam nadzieje, ze dostapie w koncu zaszczytu poczucia jak wchlania mi sie filtr .
fruttina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 20:08   #3701
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
No to teraz mnie zabiłaś i Ty
siedzę na tej biochemii i siedzę,ale nie sprawdziłam składu kremu LRP
Też ma alkohol w składzie No ma-faktycznie
Nie chcę nawet zerkać do wątku "Zwątpień filtrowych"-bo rzucę to wszystko w....

Jeżeli chodzi Ci o krem "creme fondante" to nie ma on alkoholu. Mleczko do ciała "lait veloute" też go nie posiada. Chyba,że chodzi Ci o inny krem, bo jakoś nie mogę doszukać się takiej informacji w postach wyżej
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-25, 14:32   #3702
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Filtry UV a makijaż

mam prosbe do Was powiedzcie mi prosze jak nakładacie podkład na filtr?ja najpierw oczyszczam twarz płynem micelarnym, potem kłade cieniutka warstwe kremu effaclar matujący na dzien a potem filtr avene clearance spf 40, poźniej podkład unifiance creme de poudre lub toleriane pędzlem do podkładu, nastepnie sypki clinique blended face powder and brush puszkiem (delikatnie tylko dociskajac), na to ew jakis róz np deborah lub bronzer Glam Bronze loreala... powiedzcie mi prosze czy co robie nie tak? Jesli chodzi o filtry to nie za bardzo mam jeszcze pojecie o tym wszystkim
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 18:25   #3703
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

nie powinnać kłaść rano Effaclaru- to przecież kwas. Ja stosowałam Effaclar na noc, a rano po umyciu buzi Active C( a czasem nie), na to filtr i wklepywałam po wchłonięciu podkład, czasem puder. Nic więcej.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 18:31   #3704
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ale to jest ten effaclar nawilżająco-matujący może nie doczytałaś
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 18:53   #3705
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Faktycznie, nie doczytałam, mój błąd. Nie wiem, wg. mnie pod filtr można kłaść tylko coś z wit. C. nie wiem czy to dobre połączenie, najpierw coś matująceo, potem tłuste filtry... Niech buzichocho robi jak uważa.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 19:04   #3706
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Faktycznie, nie doczytałam, mój błąd. Nie wiem, wg. mnie pod filtr można kłaść tylko coś z wit. C. nie wiem czy to dobre połączenie, najpierw coś matująceo, potem tłuste filtry... Niech buzichocho robi jak uważa.
tak to ten effaclar matujacyczy generalnie jak go bede nakładać pod filtr to osłabi jakos ochrone?

Jak mam rozprowadzać podkład na filtrze? do tej pory pedzlem seohory rozprowadzałam, ale gdzies wyczytałam ze pedzel odpada bo zetrze filtry.. wiec jak? palcami wklepać? jakie macie sposoby?
jesli chodzi o sypki to mozna robic tak jak robie do tej pory?(czyli dociskam delikatnie puszkiem do twarzy)?

ah i osattnie pytanie na avene clearance solaire 40 mozna kłasc podklad i puder sypki z talkiem i mica?
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 19:44   #3707
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja normalnie nakładam podkład, jak mam nakładać? Przecież czegokolwiek nie nałoże, nawet jak dotkne twarzy ręką czy TŻ pocałuje mnie w policzek czy się przytuli, też zetrze mi trochę filtra, nie popadajmy w paranoje Nakładam go przepisową ilość, bo łatwo się wchłania, w ciągu dnia nie reaplikuje, bo niby jak A podkład...? Robie kilka kropek podkładem na czole, policzkach, brodzie, nosie itp. , delikatnie wcieram, lekko wklepuje i już. zawsze trochę zostaje, nie? Gdybym chciała tak przepisowo go stosować, nakładałabym tylko filtr i już nic.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 19:47   #3708
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja zastanawiam się na zakupem vichy skinset. Myślisz Sovilo że wystarczy jako nawilżacz pod filtr? Niestety mam problem z doborem kremu nawilżającego bo zapychają mnie niestety
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 20:57   #3709
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Trudno powiedzieć- mi sam filtr doskonale nawilża skóre Nie używam nic innego, chyba że active C, ale raczej żeby zużyć i niby rożswietlić buzie
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-25, 21:58   #3710
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jak narazie to na active C zbieram i zbieram Budżet biednej studentki pozwala mi jak narazie na zakup jakiegoś kremu do 40 zł. I tak mnie już mama prawie z domu za tą rozrzutność chce wyrzucić Przejrzę kwc może znajdę coś na czym warto oko zawiesić
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 23:20   #3711
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Ja normalnie nakładam podkład, jak mam nakładać? Przecież czegokolwiek nie nałoże, nawet jak dotkne twarzy ręką czy TŻ pocałuje mnie w policzek czy się przytuli, też zetrze mi trochę filtra, nie popadajmy w paranoje Nakładam go przepisową ilość, bo łatwo się wchłania, w ciągu dnia nie reaplikuje, bo niby jak A podkład...? Robie kilka kropek podkładem na czole, policzkach, brodzie, nosie itp. , delikatnie wcieram, lekko wklepuje i już. zawsze trochę zostaje, nie? Gdybym chciała tak przepisowo go stosować, nakładałabym tylko filtr i już nic.
bardzo dziekuje za odp
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 04:54   #3712
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie ma za co _magdzia_ jak kiedys kupiłam na allegro w tubkach po 5ml, razem za 10 próbek płaciłam 20 zł szukaj promocji
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 08:49   #3713
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Nie ma za co _magdzia_ jak kiedys kupiłam na allegro w tubkach po 5ml, razem za 10 próbek płaciłam 20 zł szukaj promocji
No właśnie pierwsze co zrobiłam to przeszukałam allegro ale jak narazie nie ma w tubeczkach
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 09:35   #3714
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

A czy podkład Oriflame T-Balance foundation nadaje się na filtr Iwostinu Solecrin 40

oto skład podkładu

Lista składników >>
aqua (water), cyclopentasiloxane, isododecane, nylon-12, butylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, polyglyceryl- 4 isostearate, hexyl laurate, cetylpeg/ppg-10/1 dimethicone , bis-peg/ppg-14/14 dimethicone , magnesium sulfate, c30-45 alkyl methicone, hydrogenated polydecene, cera alba (beeswax), ethylhexyl methoxycinnamate, propylene glycol, silica, disteardimonium hectorite, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance), hydrogenated castor oil, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, glycerin, isohexadecane, isooctane, limonene, sodium hyaluronate, nasturtium officinale (extract), hedera helix (ivy extract), eruca sativa (leaf extract), linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, hydroxycitronellal, phenoxyethanol, vaccinium myrtillus (extract), rosa canina (fruit extract), plantago major (leaf extract), citral, bht, ascorbyl glucoside, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ci 77891 (titanium dioxide), ci 77492 (iron oxide), ci 77491 (iron oxide), ci 77499 (iron oxide).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 19:39   #3715
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A czy podkład Oriflame T-Balance foundation nadaje się na filtr Iwostinu Solecrin 40

Na filtry Iwostinu możesz kłaść dowolna kolorówkę
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 20:16   #3716
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

anah, proszę...
skad wziął sie ten mit że na iwostin mozna kłaśc wszystko? I dlczego, pomimo tylu prób obalenia, jest nadal zywy?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 20:48   #3717
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
anah, proszę...
skad wziął sie ten mit że na iwostin mozna kłaśc wszystko? I dlczego, pomimo tylu prób obalenia, jest nadal zywy?
Przepraszam za bład. Widocznie za mało było jednak tych prób obalenia "mitu". Iwostin Solcerin zawiera Parsol. Sama o tym czytałam nie raz.

Kaledonia już więcej nie wypowiadam się na temat Parsoli i stabilizacji.
Dzisiaj to ewidentny wynik zużycia materiału... a z resztą szkoda pisać
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 21:45   #3718
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Filtry UV a makijaż

eee... a mnie sie wydaje, ze na Iwostin można kłaść każdą kolorówkę.
Bo i owszem - zawiera Parsol, ale ma również Tinosorb S i Tinosorb M, których talk&spółka nie ruszają.
ALE mogę się mylić - może poczekajmy z tym na moderatorki
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 20:04   #3719
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Z tym Solcerinem, to chyba nikt do końca nie wie jak jest. Musze wierzyć w to co wyczytam i w jakiej kolejności czytam, bo wiele informacji na temat filtrów zmienia sie w czasie a to o stabilności albo o ilości nakładanego filtra.
W tych filtrach jest i Parsol i Octyl Methoxycinnamate, które sie niby nie lubią, ale jest i stabilny Tinosorb S Te dwa się destabilizuja a ten trzeci je stabilizuje. Jak dla mnie to kosmos
Kiedy pojawiła sie seria Solcerin wyczytałam, że mozna nakładac na niego co sie komu podoba, tak jak na Avene. Choc nigdy nie używałam Iwostinu tak to sobie zakodowałam. Potem rzeczywiście obalano ten pogląd i niby nie można pudrować sie dowolnym kosmetykiem. Z filtrami nigdy nic nie wiadomo a jak ktoś nie jest chemicznie uzdolniony to musi wierzyć w to co mu napiszą, bo czytanie np. wyników badań i to nie po polsku może okazac sie zadaniem nie do wykonania.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 20:33   #3720
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja naszczęście nie mam tego problemu bo iwostin kompletnie mi nie podchodzi Za to ostatnio kupiłam avene do cery tłustej i baaaardzo jestem zadowolona
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.