Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-23, 12:13   #781
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny zainteresowane podkładami wygrzebałam coś takiego,takie 2w1
http://www.natural-beauty.pl/lavera-...ie-01-bez.html

ciekawi mnie to,a może ma któraś z was?

Dziewczyny możecie ocenić skład?
Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Lauroyl Lysine, Silica, Oryza Sativa (Rice) Germ Powder*, Canola Oil, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax*, Hydrogenated Rapeseed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Argania Spinosa Kernel Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Tricaprylin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Lysolecithin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Camelina Sativa Seed Oil, Vegetable Oil (Olus Oil), Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract*, Tilia Cordata Flower Extract*, Rosa Centifolia Flower Extract*, Water (Aqua), Ascorbyl Palmitate, Alcohol*, Hydrogenated Lecithin, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**, [+/- Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxide (CI 77499), Tin Oxide (CI 77861), Bismuth Oxychloride (CI 77163)] * ingredients from certified organic agriculture ** natural essential oils
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 12:34   #782
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Lecytyny czy alkoholu dodaje sie ok. 2%. I jesli boisz sie że lecytyna może zapchać, to przepraszam bardzo, ale chyba powinnas zrezygnowac z wszystkich kosmetyków, które mają emulgator, oleje, wit. E itp., a jezeli boisz sie że alkoholu, to też wiekszość naturalnych kosmetyków "out" bo mają tam tego alkoholu z 5 razy więcej.
Oczywiście nie twierdze że nawet taka mała ilości alko nie jest w stanie podrażnić b. wrażliwej cery, ale lecytyna zapchać b. podatnej. Ale równie dobrze gliceryna mozę zapchać co bardziej podatną cere, a 20% kw. askorbinowego mozę spokojnie podraznić naczynkową lub wrazliwą cere - bo to kw. askorbinowy jest tu najsilniejszym składnikiem.
Wiec omawiane serum jest troche mniej przyjazne naczynkowcom i wrażliwcom niz inne znane i dostepne na rynku do kupienia lub zrobienia.

Hey, nie rozumiem po co się upierasz, skoro dziewczyny same napisaly, że ten produkt jest bardzo skuteczny, lepszy od innych, które wypróbowaly, więc nie widzę powodu modyfikowania skladu. Mnie akurat alkohol nie przeszkadza w skladach kremów, nie mam cery naczyńkowej, ale wiele osób ma taka cerę, a wit. C jest bardzo korzystna dla takich osób. Rozjaśnia cerę i wzmacnia ściany naczyń. Alkohol może zaognić sprawę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 12:55   #783
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Na KWC nie takie słabe, z tą aurigą taki jest problem że niewiadomo ile ona stała na półce w sklepie i jak ją przechowywali, wiec moze sie czasem niektórym trafił trefny produkt, to jest kolejny argument za wyższościa samorobionych serów z wit. C

ta Paula
Tetrahexyldecyl Ascorbate (po naszemu tetraizopalmitynian askorbylu) to jeden z nich, są jeszcze inne estry Ascorbyl palmitate i Ascorbyl Phosphate i ich sole SAP i MAP, wszystkie do kupienia w polskich sklepach z półproduktami, do poczytania http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ny-c,t322.html
olejek z tetraizopalmitynianem askorbylu to najprostrza rzecz do zrobienia - http://mazidla.com/index.php?option=...d=321&Itemid=2

To zależy co przez to rozumiesz Wszystko to chemia. Ok, wiem ze chodzi Ci o syntetyki. Wiec większość składników w tym serum jest pochodzenia naturalnego, ale już pomijajac silikony, to sama wit. C jest syntetykiem. Nie wiem czy zauważyłaś ten skład, wiec wklejam
Cyclopentasiloxane, Dimethicone (silicone slip agents/suspending agents), Tetrahexyldecyl Ascorbate (stabilized vitamin C/antioxidant), Palmitoyl Tripeptide-5 (cell-communicating ingredient), Tocotrienols, Tocopherol (vitamin E/antioxidants), Ubiquinone (coenzyme Q10/antioxidant), Alpha Lipoic Acid (antioxidant), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidant), Magnesium Ascorbyl Phosphate (stabilized vitamin C/antioxidant), Ferulic Acid, Caffeic Acid (antioxidants), Beta-Glucan (anti-irritant), Saccharomyces/Selenium Ferment (skin-conditioning agent/antioxidant), Superoxide Dismutase (antioxidant), Epigallocatechin Gallate (green tea-derived antioxidant), Ergothioneine (mushroom-derived antioxidant), Glutathione (fruit-derived antioxidant), Xanthophyll (antioxidant pigment), Glycine Soja (Soybean) Seed Extract (antioxidant), Ceramide 3 (skin-identical ingredient), Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract (anti-inflammatory agent), Lupinus Albus Seed Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract (antioxidants), Elaeis Guineensis (Palm) Oil (emollient), Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol (preservatives), Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol (slip agents).
Rozumiem, że jeśli ktoś jak dość restrykcyjny co do naturalności, to to serum odpada, ze względu na te silikony

tak, http://www.paulaschoice-eu.com/learn...delivery-times
Hey dziękuję ci bardzo za odpowiedź!
Co do opinii na kwc to przestałam się nimi sugerować, w moim odczuciu nie jest to obiektywny katalog. U nas chyba lansuje się pewne produkty, które na zachodzie się nie sprzedają. Od jakiegoś czasu opinii szukam w innych miejscach.
Co innego dziewczyny na forum!Wiedza, pomoc,dobra rada, nie sprzedajne wielkim koncernom kosmetycznym!

Czy myślisz że te sera Pauli ( tej pani) są mocniejsze od tych które polecają dziewczyny? Bo wolałabym zacząć od czegoś delikatniejszego, aby później z czasem i wiekiem zwiększyć penetrację witaminą c
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 13:44   #784
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah
Hey, nie rozumiem po co się upierasz, skoro dziewczyny same napisaly, że ten produkt jest bardzo skuteczny, lepszy od innych, które wypróbowaly, więc nie widzę powodu modyfikowania skladu. Mnie akurat alkohol nie przeszkadza w skladach kremów, nie mam cery naczyńkowej, ale wiele osób ma taka cerę, a wit. C jest bardzo korzystna dla takich osób. Rozjaśnia cerę i wzmacnia ściany naczyń. Alkohol może zaognić sprawę.
Prosze Cię, czytaj ze zrozumieniem co pisze. Nie napisałam że jest serum NuFountain jest nieskuteczne tylko na podstawie składu wydaje mi sie że ma mniejszą zdolność przenikania przez naskórek od tych z promotorami przejścia jak lecytyna czy alko. Dziewczyny nie są w stanie zmierzyć ile sie faktycznie tej witaminy absorbuje przy różnych produktach, dlatego tez pisałam o możliwość "stracenia" procentów. Weź pod uwage że to wit. C jest najsilniejszym składnikiem serum i to ona moze spowodować podrażniania szczególnie przy tak wysokim stężeniu i co za tym idzie niskim pH (ok.2-2,5), a nie alkohol w ilości 2%.
Jak najbardziej zgadzam sie/przyjmuje do wiadomości że dla kogoś może być lepsze to serum od np. tego z BU, co nia zmienia faktu że prawdopodobnie to z BU jest skuteczniejsze w przejściu przez naskórek mimo niższego stężenia. To też zależy jak definiujesz skuteczność wit. C? To przecież nie tylko przenikanie głebiej i działanie na włókna kolagenu ale też powierzchowne działanie jak złuszczanie i przez to rozjaśnianie cery? Nie jesteś w stanie zmierzyć jak dokładnie działa dane serum tylko wzrokowo? To powierzchowne działanie raczej jest bardziej i szybciej widoczne.

Warunki zapewniające stabilność i efektywność kwasu askorbinowego:
- formuła bezwodna lub o małej zawartości wody,
- dodatek alkoholu oraz glikoli (np. glikolu propylenowego), tu jeszcze lecytyne można dopisac
- odpowiednio wysokie stężenie kwasu askorbinowego, nie niższe niż 10% (max. do 20%),
- zastosowanie kwasu L - askorbinowego, formy lewoskrętnej,
- niskie, kwasowe pH, nie wyższe niż pH = 3.5, które umożliwia wnikanie witaminy C w głąb skóry,
- niska temperatura przechowywania gotowego produktu (lodówka),
- ochrona przed światłem i dostępem tlenu,
- dodatek antyoksydantów stabilizujących witaminę C np. kwas ferulowy, taniny, bioflawonoidy cytrusowe, zielona herbata, polifenole.

Na podstawie tych informacji z BU może obiektywnie ocenić skład danego serum.
Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Czy myślisz że te sera Pauli ( tej pani) są mocniejsze od tych które polecają dziewczyny? Bo wolałabym zacząć od czegoś delikatniejszego, aby później z czasem i wiekiem zwiększyć penetrację witaminą c
Na pewno nie są mocniejsze, najmocniejszy jest kwas askorbinowy, i jeśli ktos go nie toleruje, to może sie przerzucić na inne. Każda inna forma witaminy C ma jest słabsza i nawet zastosowana w takim samym stęzeniu nie działa tak skutecznie (cieżko nawet spotkać te inne formy w tak wysokich stęzeniach bo np. SAP jest ponoć bardzo lepka wiec przy steżeniu 20% to był by pewnie klej), choć każda ma jakieś zalety, przede wszystkim łagodność.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-23 o 13:53
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 16:00   #785
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Przyszła na mnie kolej.

Brakuje tu jeszcze oliwki z hippa, została u TŻta.
Mam jeszcze troszkę minerałów, ale już nie chciało mi się obfotografowywać.

Na początek henna do włosów.

Później produkty głównie z mazideł. Glinka, olej jojoba, olej z czarnuszki, olejek kokosowy, olejek rycynowy z apteki, herbaciany oraz spirulina. W białym pojemniczku jest peeling kawowo-cukrowo-cynamonowy. W pojemniczku po pudrze bambusowym znajduje się skrobia ziemniaczana z zieloną glinką i cynamonem czyli mój homemade puder sypki, a w szklanym pojemniczku mgiełka cytrynowa.

Później babydreamy, ich nie trzeba nikomu przedstawiać. Szampon z alterry.
Na ostatnim zdjęciu BU: hydrolat oczarowy (już mi się kończy) i peeling bursztynowy.

W domowej apteczce znajduje się jeszcze maść z witaminą A, alantan i aloes do picia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1090743.jpg (124,2 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090746.jpg (76,2 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mazidla.jpg (106,7 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090747.jpg (95,4 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090748.jpg (100,2 KB, 77 załadowań)
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-04-23 o 16:13
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 16:29   #786
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Przyszła na mnie kolej.
W domowej apteczce znajduje się jeszcze maść z witaminą A, alantan i aloes do picia.
Jak sie sprawuje glinka Fuller Earth, jak jest z wydajnością?
Tak btw Alanatan ma z naturalnością niewiele wspólnego, zarówno alantoina, pantenol jak i cześć składników podłoża to syntetyki.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 17:42   #787
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Przyszła na mnie kolej.

Brakuje tu jeszcze oliwki z hippa, została u TŻta.
Mam jeszcze troszkę minerałów, ale już nie chciało mi się obfotografowywać.

Na początek henna do włosów.

Później produkty głównie z mazideł. Glinka, olej jojoba, olej z czarnuszki, olejek kokosowy, olejek rycynowy z apteki, herbaciany oraz spirulina. W białym pojemniczku jest peeling kawowo-cukrowo-cynamonowy. W pojemniczku po pudrze bambusowym znajduje się skrobia ziemniaczana z zieloną glinką i cynamonem czyli mój homemade puder sypki, a w szklanym pojemniczku mgiełka cytrynowa.

Później babydreamy, ich nie trzeba nikomu przedstawiać. Szampon z alterry.
Na ostatnim zdjęciu BU: hydrolat oczarowy (już mi się kończy) i peeling bursztynowy.

W domowej apteczce znajduje się jeszcze maść z witaminą A, alantan i aloes do picia.
Jak wrażenia po spirulinie? I pokaż minerały
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 17:57   #788
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Przyszła na mnie kolej.

Brakuje tu jeszcze oliwki z hippa, została u TŻta.
Mam jeszcze troszkę minerałów, ale już nie chciało mi się obfotografowywać.

Na początek henna do włosów.
Czarodzielnica, gdzie kupujesz henne?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 18:19   #789
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jak sie sprawuje glinka Fuller Earth, jak jest z wydajnością?
Tak btw Alanatan ma z naturalnością niewiele wspólnego, zarówno alantoina, pantenol jak i cześć składników podłoża to syntetyki.
Dzięki za uświadomienie mnie, w takim razie nie będę go już więcej kupować, wykończę tylko ostatnią tubkę.

A co do glinki, to jest niesamowicie wydajna, wystarczy mi na naprawdę długi czas, dzisiaj robiłam sobie nią po raz pierwszy maseczkę i zostało mi jeszcze dużo papki.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Czarodzielnica, gdzie kupujesz henne?
Hennę kupiłam na allegro i polecam sprzedawcę http://allegro.pl/show_user.php?uid=612851

W zielarskim płaciłam za jedną paczkę eldowskiej henny prawie 7 złotych, więc na allegro o wiele bardziej mi się opłaca.

A co do spiruliny, to dopiero będę testować, bo wczoraj do mnie przyszła. Dzisiaj paćkałam się glinką i efekty są umiarkowane.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 20:27   #790
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Przyszła na mnie kolej.

Brakuje tu jeszcze oliwki z hippa, została u TŻta.
Mam jeszcze troszkę minerałów, ale już nie chciało mi się obfotografowywać.

Na początek henna do włosów.

Później produkty głównie z mazideł. Glinka, olej jojoba, olej z czarnuszki, olejek kokosowy, olejek rycynowy z apteki, herbaciany oraz spirulina. W białym pojemniczku jest peeling kawowo-cukrowo-cynamonowy. W pojemniczku po pudrze bambusowym znajduje się skrobia ziemniaczana z zieloną glinką i cynamonem czyli mój homemade puder sypki, a w szklanym pojemniczku mgiełka cytrynowa.

Później babydreamy, ich nie trzeba nikomu przedstawiać. Szampon z alterry.
Na ostatnim zdjęciu BU: hydrolat oczarowy (już mi się kończy) i peeling bursztynowy.

W domowej apteczce znajduje się jeszcze maść z witaminą A, alantan i aloes do picia.
Czy mogłabyś napisać więcej o mgiełce cytrynowej? Czy to jest to samo co hydrolat cytrynowy? czy kupiłaś na BU i skąd ta ładna buteleczka? I jak działanie, bo hydrolat podobno bardzo dobry. Napisz proszę.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość


Na pewno nie są mocniejsze, najmocniejszy jest kwas askorbinowy, i jeśli ktos go nie toleruje, to może sie przerzucić na inne. Każda inna forma witaminy C ma jest słabsza i nawet zastosowana w takim samym stęzeniu nie działa tak skutecznie (cieżko nawet spotkać te inne formy w tak wysokich stęzeniach bo np. SAP jest ponoć bardzo lepka wiec przy steżeniu 20% to był by pewnie klej), choć każda ma jakieś zalety, przede wszystkim łagodność.
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 20:42   #791
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

wpadam tylko na chwilę do was, by
Kochane życzyć wam wesołych i spokojnych Świąt
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 20:55   #792
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
wpadam tylko na chwilę do was, by
Kochane życzyć wam wesołych i spokojnych Świąt
Wajemnie !

Życzenia też od bossy dla Was spokojnych Świąt
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 22:20   #793
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni, sama planowałam zakupy, ale teraz to stracą moje zamówienie. Szkoda bo chyba tylko 2 osoby sprzedają te kosmetyki, o ile to nie jest jedna osoba z 2 kontami, a podobno bardzo dobre i tanie.

Ja cebionu nie widziałam w aptece a w sumie lepiej sprawdzić jak skóra reaguje na wit. c, żeby po tym serum nie wyglądać gorzej żeby nie podrażniła
Wlasnie,lepiej sprawdzic jak skora reaguje na wit c,u mnie wiem ze moja skora go lubi wiec 20% nie robi mi krzywdy.Uwielbiam to serum bo nawet jak cos mi przedokresowego wyskoczy to to serum szybko goi takie wypryski.

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak z data przydatności tego serum Nu Fountain? Rozumiem, ze te 3 miesiące to od otwarcia? a jaka ma przydatność tak ogólnie?
Chodzi Ci o to jak szybko sie utlenia?Trzeba przechowywac w suchym i ciemnym miejscu,najlepiej w lodowce(tak jak pisze Hey).U mnie przetrwalo 3 miesiace spokojnie,jak sie zobaczy ze zmienia kolor na bursztynowy to wtedy trzeba wyrzucic.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny zainteresowane podkładami wygrzebałam coś takiego,takie 2w1
http://www.natural-beauty.pl/lavera-...ie-01-bez.html

ciekawi mnie to,a może ma któraś z was?

Dziewczyny możecie ocenić skład?
Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Lauroyl Lysine, Silica, Oryza Sativa (Rice) Germ Powder*, Canola Oil, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax*, Hydrogenated Rapeseed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Argania Spinosa Kernel Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Tricaprylin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Lysolecithin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Camelina Sativa Seed Oil, Vegetable Oil (Olus Oil), Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract*, Tilia Cordata Flower Extract*, Rosa Centifolia Flower Extract*, Water (Aqua), Ascorbyl Palmitate, Alcohol*, Hydrogenated Lecithin, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**, [+/- Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxide (CI 77499), Tin Oxide (CI 77861), Bismuth Oxychloride (CI 77163)] * ingredients from certified organic agriculture ** natural essential oils
Sporo oleji w skladzie,moze zapchac.Nie podoba mi sie tez ze ma fragrance w skladzie oraz bismuth oxychloride ktory podraznia.Ja sie na skladach zbytnio nie znam,bardziej analizuje je pod katem wlasnej cery-ja raczej bym nie kupila tego podkladu...

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Hey dziękuję ci bardzo za odpowiedź!
Co do opinii na kwc to przestałam się nimi sugerować, w moim odczuciu nie jest to obiektywny katalog. U nas chyba lansuje się pewne produkty, które na zachodzie się nie sprzedają. Od jakiegoś czasu opinii szukam w innych miejscach. Co innego dziewczyny na forum!Wiedza, pomoc,dobra rada, nie sprzedajne wielkim koncernom kosmetycznym!

Czy myślisz że te sera Pauli ( tej pani) są mocniejsze od tych które polecają dziewczyny? Bo wolałabym zacząć od czegoś delikatniejszego, aby później z czasem i wiekiem zwiększyć penetrację witaminą c
Cos w tym musi byc bo dla mnie prawie wszystkie hity na KWC to niewypal.No ale ja mam cere tak wybredna ze u mnie z 50 kremow moze 1 sie sprawdzi-przypadek odosobniony chyba

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Przyszła na mnie kolej.

Brakuje tu jeszcze oliwki z hippa, została u TŻta.
Mam jeszcze troszkę minerałów, ale już nie chciało mi się obfotografowywać.

Na początek henna do włosów.

Później produkty głównie z mazideł. Glinka, olej jojoba, olej z czarnuszki, olejek kokosowy, olejek rycynowy z apteki, herbaciany oraz spirulina. W białym pojemniczku jest peeling kawowo-cukrowo-cynamonowy. W pojemniczku po pudrze bambusowym znajduje się skrobia ziemniaczana z zieloną glinką i cynamonem czyli mój homemade puder sypki, a w szklanym pojemniczku mgiełka cytrynowa.

Później babydreamy, ich nie trzeba nikomu przedstawiać. Szampon z alterry.
Na ostatnim zdjęciu BU: hydrolat oczarowy (już mi się kończy) i peeling bursztynowy.

W domowej apteczce znajduje się jeszcze maść z witaminą A, alantan i aloes do picia.
Fajne zbiory


Wesolych Swiat

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-23 o 22:42
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 23:12   #794
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wesołych Świąt dziewczynki! Kolorowych jajek, sympatycznych zajączków, smacznego borszczu i super fryzury w lany poniedziałek!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 07:54   #795
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość


Sporo oleji w skladzie,moze zapchac.Nie podoba mi sie tez ze ma fragrance w skladzie oraz bismuth oxychloride ktory podraznia.Ja sie na skladach zbytnio nie znam,bardziej analizuje je pod katem wlasnej cery-ja raczej bym nie kupila tego podkladu...



Mnie tam nic nie zapycha,to tego się nie boję.Dziękuje za pomoc
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 10:33   #796
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Lulaluna, Beets, Czarny Elfie, Dziękujemy i nawzajem! Alleluja!!!

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-24 o 10:36
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 10:57   #797
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś napisać więcej o mgiełce cytrynowej? Czy to jest to samo co hydrolat cytrynowy? czy kupiłaś na BU i skąd ta ładna buteleczka? I jak działanie, bo hydrolat podobno bardzo dobry. Napisz proszę.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------



Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Mgiełkę zrobiłam sama

stosuję ją tylko do odświeżenia
Składniki:
80g soku cytrynowego
80g naparu miętowego
35g alkoholu etylowego 70%

A ta elegancka buteleczka to z BU, ale muszę to przelać, bo jest niepraktyczna. Szkoda, że na BU nie można wybierać sobie koloru atomizera, bo dwa razy dostałam różową.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 18:06   #798
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mnie tam nic nie zapycha,to tego się nie boję.Dziękuje za pomoc
No to zazdroszcze niezapychaniaDaj znac jak sie sprawdzi jezeli go kupisz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 19:17   #799
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
A co do glinki, to jest niesamowicie wydajna, wystarczy mi na naprawdę długi czas, dzisiaj robiłam sobie nią po raz pierwszy maseczkę i zostało mi jeszcze dużo papki.
A jak mieszasz, tylko z wodą/hydrolatem czy dodajesz jeszcze oleju, olejku czy miodu, i ile dajesz tej glinki na jedną porcje? pytam bo mysle nad kupnem 50g i zastanawiam sie na ile razy to starcza
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 19:22   #800
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny przymierzam sie do zakupu hyaluronic acid serum.

Ktory sklad waszym zdaniem jest lepszy pod wzgledem naturalnosci?

1.
Water, Sodium Hyaluronate (1%; 100% pure), Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid.

2.
De-ionized water, aloe vera (aloe barbadensis) leaf gel*, vegetable glycerin, xanthan gum, natural aroma, sodium hyaluronate (hyaluronic acid), green tea extract, algae extract, soluble collagen and cedar bark extract.
*Certified organic

Waham sie bo w tym 1 jest alkohol ktory moze zrobic mi krzywde a w 2 sklad troche dluzszy...sama niewiem ktory wybrac-cena jest prawie identyczna...

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-24 o 19:24
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 19:38   #801
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A jak mieszasz, tylko z wodą/hydrolatem czy dodajesz jeszcze oleju, olejku czy miodu, i ile dajesz tej glinki na jedną porcje? pytam bo mysle nad kupnem 50g i zastanawiam sie na ile razy to starcza
Mieszam z wodą mineralną i daję dwie czubate łyżki glinki, starcza na twarz, szyję i dekolt.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 20:04   #802
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny przymierzam sie do zakupu hyaluronic acid serum.

Ktory sklad waszym zdaniem jest lepszy pod wzgledem naturalnosci?

1.
Water, Sodium Hyaluronate (1%; 100% pure), Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid.

2.
De-ionized water, aloe vera (aloe barbadensis) leaf gel*, vegetable glycerin, xanthan gum, natural aroma, sodium hyaluronate (hyaluronic acid), green tea extract, algae extract, soluble collagen and cedar bark extract.
*Certified organic

Waham sie bo w tym 1 jest alkohol ktory moze zrobic mi krzywde a w 2 sklad troche dluzszy...sama niewiem ktory wybrac-cena jest prawie identyczna...


Wg mnie najlepiej kupić żel hialuronowy z BU A z tych dwóch cieżko się zdecydować. To drugie ma na pewno szersze spectrum dzialania, ale niekoniecznie silniejsze. Tego alkoholu to raczej mala ilośc jest.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-24 o 20:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 20:16   #803
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wg mnie najlepiej kupić żel hialuronowy z BU A z tych dwóch cieżko się zdecydować. To drugie ma na pewno szersze spectrum dzialania, ale niekoniecznie silniejsze. Tego alkoholu to raczej mala ilośc jest.
Dzieki za opinie-mysle dalej

Co do BU to chyba raczej bylby problem z wysylka do mnie...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 20:44   #804
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Dziewczyny przymierzam sie do zakupu hyaluronic acid serum.

Ktory sklad waszym zdaniem jest lepszy pod wzgledem naturalnosci?

1.
Water, Sodium Hyaluronate (1%; 100% pure), Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid.

2.
De-ionized water, aloe vera (aloe barbadensis) leaf gel*, vegetable glycerin, xanthan gum, natural aroma, sodium hyaluronate (hyaluronic acid), green tea extract, algae extract, soluble collagen and cedar bark extract.
*Certified organic
Ten pierwszy to czysty roztwór HA, bez dodatków, zawsze możesz wiec z czymś zmieszać, pantenolem, olejem, czy jakimiś dodatkami
Ten drugi, to takie lekko nawilżające serum antyoksydacyjne, pewnie może działac przeciwzmarszkowo

Nie wiem z jakich firm są te sera, ale są na rynku chyba nadal preparaty, gdzie HA jest odzwierzęcy (nie wiem czy oni gdzieś zaznaczyli nazwe handlową czy pochodzenia), w polskich sklepach ze składnikami maz pewnośćże HA jest pochodzenia biotechnologicznego (bakterie go produkują)
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Waham sie bo w tym 1 jest alkohol ktory moze zrobic mi krzywde a w 2 sklad troche dluzszy...sama niewiem ktory wybrac-cena jest prawie identyczna...
To jest konserwant, wiec raczej jest go poniżej 1%
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Co do BU to chyba raczej bylby problem z wysylka do mnie...
Nie koniecznie, polskie sklepy z połproduktami wysyłają za granice (akurat nie wiem czy BU, ale warto spytać), kwestia tylko jak wiele kosztuje wysyłka do USA
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 21:00   #805
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ten pierwszy to czysty roztwór HA, bez dodatków, zawsze możesz wiec z czymś zmieszać, pantenolem, olejem, czy jakimiś dodatkami
Ten drugi, to takie lekko nawilżające serum antyoksydacyjne, pewnie może działac przeciwzmarszkowo

Nie wiem z jakich firm są te sera, ale są na rynku chyba nadal preparaty, gdzie HA jest odzwierzęcy (nie wiem czy oni gdzieś zaznaczyli nazwe handlową czy pochodzenia), w polskich sklepach ze składnikami maz pewnośćże HA jest pochodzenia biotechnologicznego (bakterie go produkują)

To jest konserwant, wiec raczej jest go poniżej 1%

Nie koniecznie, polskie sklepy z połproduktami wysyłają za granice (akurat nie wiem czy BU, ale warto spytać), kwestia tylko jak wiele kosztuje wysyłka do USA
Ten pierwszy produkt to firma Timeless Skin Care
http://www.timelessha.com/products/H...Pure-2-oz.html
Drugi to: Now Foods:
http://www.nowfoods.com/Products/Per...ersonal%20Care

Chyba sie zdecyduje na ten pierwszy po Twoich radach

No wlasnie kwestia przesylki-ale spytam sie na BU
Dziekuje

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-24 o 21:04
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 22:25   #806
violka42
Raczkowanie
 
Avatar violka42
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Spokojnych Świąt i mokrego Dyngusa wszystkim Wam życzę
__________________
zapraszam
natura i ja
violka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 22:54   #807
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez violka42 Pokaż wiadomość
Spokojnych Świąt i mokrego Dyngusa wszystkim Wam życzę


Dzięki, wzajemnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 09:18   #808
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Chcialam poprosic o analize tego składu podkładu matujacego do twarzy

Skład: Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Glycerin, Stearic Acid, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Mica, PVP, Talc, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Isopropyl Myristate, Allantoin, Triethanolamine, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, [+ /-] Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, CI 77499, CI 12085, CI 15985:1, CI 45430:1]
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 12:15   #809
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
Chcialam poprosic o analize tego składu podkładu matujacego do twarzy

Skład: Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Glycerin, Stearic Acid, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Mica, PVP, Talc, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Isopropyl Myristate, Allantoin, Triethanolamine, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, [+ /-] Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, CI 77499, CI 12085, CI 15985:1, CI 45430:1]


Mirko wątek o analizie skladów znajduje się tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=108 , gdzie należy podac dokladna nazwę produktu wraz ze skladem.

Co do skladu, to naturalnościa nie zachwyca. najgorszy nie jest, ale to jest wątek o naturalnych kosmetykach, z którymi ten podklad nie ma nic wspólnego. Powyżej pogrubilam czcionkę skladników, za ktore potępiamy producentów kosmetyków. Takze sama widzisz, ile dobrego w tym podkladzie jest.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-25 o 12:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 13:48   #810
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Mgiełkę zrobiłam sama

stosuję ją tylko do odświeżenia
Składniki:
80g soku cytrynowego
80g naparu miętowego
35g alkoholu etylowego 70%

A ta elegancka buteleczka to z BU, ale muszę to przelać, bo jest niepraktyczna. Szkoda, że na BU nie można wybierać sobie koloru atomizera, bo dwa razy dostałam różową.
Dziękuję za odpowiedź! To ty zdolna dziewczyna jesteś
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.