BEZROBOTNI łączmy się część 2 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 22:22   #1291
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Amazoniak, Claris, uzyla okreslenia nieuk, zatem tuman czy nieuk dla mnie jedno znaczy.
Ja nie wkladam wszystkich do jednego wora, ale takie sa realia, na kasie rzadko mozna znalezc wyksztalciucha, ale raczej studenta, renciste, osobe ze srednim, czasem z wyzszym. Jesli taka osoba sie pokaze, to moze pojsc o stanowisko wyzej, ale nie od razu na kierownika, no hello.

strasznie duzo frustracji tutaj wyczuwam od dluzszego czasu...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 22:31   #1292
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Mawis, 100 za dzien?? o to bym powiedziała że nieżle a mozna wiedzieć z ciekawości jaka branża? Wiem, że hostessy na targach lub imprezach mogą zarobić ze 150 zl za kilka godzin stania, także uważam że to niezła kasa. Ale trzeba mieć zdrowie, bo tyle godzin stania na obcasach też jest długo...

Edytowane przez MissKiss
Czas edycji: 2011-01-12 o 22:34
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 08:36   #1293
Kathe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kathe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 369
GG do Kathe
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

a ja jestem zalamana.... przez 5 miesiecy mialam nadzieje ze bede pracowac w jednej z fajnych firm, bylam w grudnoiu na rozmowie i pow mi ze praca na wiosne... dzownilam zeby sie upewnic i pow mi ze nie wiedza czy beda kogos zatrudniach, zalezy od pracy itp no i w miare mozliwosci mam sobie szukac czegos innego a jak beda potrzebowac to zadzwonia. jest mi tak zle ze ja nie moge! ja juz sobie snulam plany itp a tu nic szukam pracy juz rok, ale to w sumie miedzy ofertami pracownik biurowy... u mnie w okolicy nie ma wiekszego miasta wiec i ofert malo. strasznie wszystkie moje nadzieje poszly
Kathe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 08:51   #1294
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Dzięki za rady, zadzwonię w takim razie
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 09:25   #1295
ivona001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

nie ma co użalać się nad sobą... jak coś nie pasuje w pracy to trzeba szukać, szukać i jeszcze raz szukać (!) czegoś innego, lepszego
ivona001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 09:33   #1296
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Dziewczyny pomóżcie mi, co ja moge napisać w liście motywacyjnym jeśli nie mam za dużego doświadczenia (2 lata praktyk w sklepie z artykułami przemysłowymi) dyplom sprzedawcy i ukończony kurs obsługi kas fiskalnych, który był organizowany w mojej szkole, a co do praktyk to wiele sie tam nie nauczyłam.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 10:33   #1297
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
. dziś dostałam odp, że muszę iść do PUP i wziąść wniosek o dofinansowanie, więc byłam... i nic z tego... bo oni mogą mi to sfinansować tylko w wypadku, gdy jakiś pracodawca da mi gwarancję zatrudnienia, czyli zobowiąże się do zatrudnienia mnie na umowę o pracę w pełnym wymiarze godz i wyśle do PUP swój regon, nip, licencje i inne dokumenty dot. jego działalności gosp... A wiecie jaka jest szansa na znalezienie takiego pracodawcy? a jak nawet bym znalazła, to pup by się pewnie pół roku zastanawiał czy mi to przyznać, czy nie

Wg mnie ten przepis jest bardzo dziwny, tylko sprzyja nepotyzmowi.No bo jaki pracodawca będzie czekał,aż skończysz kurs?Przyjmie kogoś kto ma już ten kurs skończony.No chyba,że to ktoś z rodziny albo znajomy.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja nie wkladam wszystkich do jednego wora, ale takie sa realia, na kasie rzadko mozna znalezc wyksztalciucha, ale raczej studenta, renciste, osobe ze srednim,
.
No bo nie chcą przyjmować osób z lepszym wykształceniem.Ale ja się spotkałam wielokrotnie,że osoba pracująca na kasie awansowała.Po prostu lepiej przyjąć pracwnika,którego już znają niż kogoś świeżego.
Ja chyba, też wykreślę dyplom z CV i zaplikuję na kasjerkę.Ale jestem w trakcie studiowania ekonomii więc w trakcie będę się starać o wyższe stanowiska.A co.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 12:37   #1298
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Popadacie w jakas paranoje !!!!!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 12:54   #1299
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Dzwoniłam i bez konkretów, powiedzieli, że jeszcze prowadzą rozmowy i że dadzą znać jakby coś

Najgorzej, że ja nie mam szansy na spokojne szukanie pracy w zawodzie tylko muszę złapać coś dorywczego bo i ja i mąż jesteśmy w ej chwili bez pracy
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:00   #1300
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Justyna33333 Pokaż wiadomość
Dzwoniłam i bez konkretów, powiedzieli, że jeszcze prowadzą rozmowy i że dadzą znać jakby coś

Najgorzej, że ja nie mam szansy na spokojne szukanie pracy w zawodzie tylko muszę złapać coś dorywczego bo i ja i mąż jesteśmy w ej chwili bez pracy
Hmmmm....
Odpuść sobie, raczej wybiorą kogoś innego, albo juz wybrali.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:54   #1301
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Amazoniak, Claris, uzyla okreslenia nieuk, zatem tuman czy nieuk dla mnie jedno znaczy.
Ja nie wkladam wszystkich do jednego wora, ale takie sa realia, na kasie rzadko mozna znalezc wyksztalciucha, ale raczej studenta, renciste, osobe ze srednim, czasem z wyzszym. Jesli taka osoba sie pokaze, to moze pojsc o stanowisko wyzej, ale nie od razu na kierownika, no hello.
A ja nie miałam tego na myśli. Nieuk = osoba, której nie chce się uczyć, a tumanem można być nawet po studiach

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
No bo nie chcą przyjmować osób z lepszym wykształceniem.Ale ja się spotkałam wielokrotnie,że osoba pracująca na kasie awansowała.Po prostu lepiej przyjąć pracwnika,którego już znają niż kogoś świeżego.
Ja chyba, też wykreślę dyplom z CV i zaplikuję na kasjerkę.Ale jestem w trakcie studiowania ekonomii więc w trakcie będę się starać o wyższe stanowiska.A co.
Też znam takie przypadki

Edytowane przez Claris
Czas edycji: 2011-01-13 o 16:58
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 16:57   #1302
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ehhh, ja mialam to szczescie, ze bylam na skraju wyczerpania oszczednosci i znalazlam prace! Ale do dzisiaj z faktu bezrobocia nie moge sie odkuc finansowo, nie mam tej stabilnosci, bo wszystkie oszczednosci wydalam
Na pewno coś "gorszego" znajdziesz. Byle sie nie zasiedziec w jakiejs dziurze, bo trudno sie prace zmienia.
Im dłużej na bezrobociu tym potem trudniej na prostą wyjść. Dobrze, że Tobie się w porę udało i teraz jesteś już na drodze ku lepszemu .
Mam nadzieje, że ja też niedługo zacznę się odkuwać, bo mi szkoda mojej maminki, która ma starą krowę na utrzymaniu.
Ja właśnie jestem z takiej dziury, gdzie ponoć bociany nawet zawracają i to święta prawda co napisałaś. Znaleźć dobrą pracę trudno tak samo jak ją potem zmienić. Ale ja nie chcę stąd wyjeżdżać . Wierze, że będąc tu kiedyś powiem, że jestem szczęśliwa i spełniona. Poza tym w dużym mieście nie chciałabym spędzić reszty swojego życia. Jakoś mnie nie ciągnie. Chyba, że mnie kiedyś jakieś losowe sytuacje zmuszą do wyjazdu to rozważę.

Cytat:
W CV nie mam NIC!!!!!!!!!!!! Serio, moze tylko "mądrze" napisane, choc i tak w to watpie, bo ja do mądrych nie naleze.
Musisz mieć to ,,coś" co przyciąga pracodawców i Cię wyróżnia. A na głupią to mi nie ,,wyglądasz" .


Cytat:
Coś w tym jest....
Choć ja zaczynałam stacjonarnie i jak dostałam pracę w terenie, to wiedziałam, ze biuro to nie dla mnie. Potem zamarzylo mi sie biuro, bo mialam dosc rozjadow i obcych kibli w hotelach, ale jak je zdobylam, to kwiczalam za terenem. Teraz mam symbioze - i teren, i biuro

Mam bardzo dobrą passę ostatnio. Aż się boję zapeszać, ale wyszłam na prowadzenie ;-)
Mieć pracę, którą się lubi to ogromny sukces. Gratuluje!



Ja też mam dobrą passę od tego tygodnia. Byłam dziś na rozmowie w byłej firmie (ws. zastępstwa) i szef jest jak najbardziej za mną i prześlą moje papiery ,,górze" z adnotacją, że optują za moją kandydaturą. Jestem ich jedyną kandydatką, ale ,,góra" ma ponoć dwóch swoich kandydatów, a to ,,góra" ma ostatnie zdanie w temacie, więc pozostaje mi czekać.
Poza tym w tym roku (w drugiej połowie, bo się zwolni etat) mają się do mnie odezwać z innej firmy, bo się mną zachwycili na ostatniej rozmowie i chcą mnie u siebie . A mnie wtedy nie wybrali, bo nabór był pod konkretną osobę, a ja byłam w tym naborze wielkim zaskoczeniem, jak to Pan Prezes powiedział .
No i jeszcze w przyszłym tygodniu mam dwie super rozmowy.
K***a, 19 MIESIĘCY BEZROBOCIA (nie licząc dorywczej pracy), to się musi wreszcie zmienić. I coś czuje, że się właśnie zmienia....

A jak nie wyjdzie to otwieram własny biznes. Znalazłam pewną nisze w moim regionie. Wykorzystam przy okazji swoje umiejętności i zainteresowania. Pomysł wydaje mi się trafiony, ale jeszcze z nikim go nie konsultowałam, by mi go nie podwędzili. Na razie robię szkolenie z prowadzenia firmy i zgłębiam tajniki prowadzenia własnego biznesu.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Marcinp86 nie spamuj z łaski swojej. A te bzdury włóż sobie między książki.
__________________


Edytowane przez Prisha
Czas edycji: 2011-01-13 o 16:49
Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 18:50   #1303
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Prisha, w takim razie trzymam kciuki za tą pracę

A co do niszy, to niedawno odkryłam, że ktoś ją odkrył w mojej maleńkiej, zabitej dziurami mieścince... no i od niedawna mamy w centrum sexshop

Ale z tymi niszami to trzeba uważać, bo łatwo jest zauważyć czego nie ma, gorzej jest z zapotrzebowaniem na te rzeczy...

Ja czuję się bezrobotną od ukończenia studiów, czyli od 26 miesięcy... w tym czasie pracowałam przez rok: 3 i pół m-ca na stażu a resztę na umowie o zastępstwo... Niby pracę miałam, ale ciężko jest zaliczyć obie te rzeczy do normalnego zatrudnienia, więc pracy szukam non-stop od tych 26 miesięcy I kompletnie nic na horyzoncie Ani 1 ogłoszenia na które mogłabym liczyć
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 20:06   #1304
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Prisha, w takim razie trzymam kciuki za tą pracę
Przydadzą się. Dziękuję.

Cytat:
A co do niszy, to niedawno odkryłam, że ktoś ją odkrył w mojej maleńkiej, zabitej dziurami mieścince... no i od niedawna mamy w centrum sexshop
He he. U mnie ta nisza też już odkryta. I to w tym samym czasie powstały 3 sexshopy, a na obecną chwilę został jeden.

Cytat:
Ale z tymi niszami to trzeba uważać, bo łatwo jest zauważyć czego nie ma, gorzej jest z zapotrzebowaniem na te rzeczy...
Dokładnie. Poza stacjonarnym biznesem mogłabym też jeździć do ludzi, więc myślę, że to zwiększyłoby moje szanse. No, ale to taki tylko mój plan alternatywny póki co i baaaaardzo ostateczny. Na razie liczę na normalną pracę.

Cytat:
Ja czuję się bezrobotną od ukończenia studiów, czyli od 26 miesięcy... w tym czasie pracowałam przez rok: 3 i pół m-ca na stażu a resztę na umowie o zastępstwo... Niby pracę miałam, ale ciężko jest zaliczyć obie te rzeczy do normalnego zatrudnienia, więc pracy szukam non-stop od tych 26 miesięcy I kompletnie nic na horyzoncie Ani 1 ogłoszenia na które mogłabym liczyć
Nie ma chyba nic gorszego jak zero ofert. Wtedy człowiek siedzi i nic nie robi, nie wysyła cv, nie chodzi na rozmowy... To jest najgorsze, bo nie ma o co walczyć i o co starać się .
A będziesz w tym roku starała się o staż (jesteś długotrwale bezrobotna)? Może to będzie jakąś szansą dla Ciebie. Bo widzę, że intensywnie poszerzasz swoją wiedzę, tylko to doświadczenie cholerne.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Przez ostatnie półtora roku moje życie jawiło mi się przeważnie w czarnych barwach, no i nie wiem co się teraz dzieje. Ten tydzień jest dla mnie niesamowity. Pojawiło się dla mnie tyle nowych możliwości, tak jak ta z dzisiaj (dopiero ją zobaczyłam): oferta w jednej z instytucji i to na 3 etaty!!! W instytucji o tym samym profilu pracowałam szmat czasu, pisałam o zbliżonej tematyce pracę mgr i jestem na bieżąco z przepisami prawa wymaganymi na stanowisku. Mam spore szanse (no chyba, że wsadzą trzech stażystów, bo i taka ewentualność istnieje).

Jestem w szoku!
Muszę to sobie podsumować:
*realna szansa na pracę na zastępstwo w byłej firmie
*duże prawdopodobieństwo zatrudnienia mnie w drugiej poł. roku w innej instytucji, gdzie byłam wcześniej na rozmowie
*dwie rozmowy w przyszłym tygodniu
*nowa oferta na 3 stanowiska w instytucji, której profil działania zgodny jest z tym co robiłam dotychczas

Wiem, że to głupie, bo jak nie miałam pracy tak jej nie mam nadal, a to może wyglądać jak jakieś obiecanki - cacanki. Ale wreszcie czuje, że żyje!!!
I to wszystko w administracji publicznej, gdzie poza tym zastępstwem wynagrodzenie (na początek) to ponad 2tys. brutto (to info. dla tych niedowiarków z wcześniejszych postów). Tyle miesięcy nic się nie działo! Musze szybko kursy pokończyć i wydębić z PUPu podyplomówkę
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 20:31   #1305
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Niestety, ale cały staż mam wykorzystany najpierw zmarnowałam prawie 7 miesięcy przed studiami (nauczyłam się wtedy tylko kserować), a resztę wybrałam 2 lata temu

Ja w pierwszej pracy (na zastępstwo) nawet tys. nie zarabiałam...
W sumie, to porządnie się dokształcam, ale robię to we własnym zakresie więc papierka z tego żadnego mieć nie będę

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

i Prisha, perspektywy imponujące! Podziel się trochę ze mną
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 20:48   #1306
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Vampirka, ale co się nauczysz to Twoje

Dziwne z tym stażem. Ja miałam roczny staż (równe 12mcy) zaraz po szkole średniej, ale mogę iść na następny. Nic nie stoi na przeszkodzie. Pytałam o to w moim urzędzie, bo jakby z pracą nie wypaliło to pójdę gdzieś na staż.
Na razie kombinuje żeby mi sfinansowali studia podyplomowe, ale ni jak nie mogę wykombinować.

W urzędach ogólnie zarabia się kiepsko, ale są urzędy lub stanowiska (i nie mówię o kierowniczych) gdzie można dostać na rękę trochę więcej niż 1000 na początek. Jakieś 5 - 4 lata temu było z tymi zarobkami znacznie gorzej. Teraz jest ciut lepiej.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość

i Prisha, perspektywy imponujące! Podziel się trochę ze mną
Żeby można było to bym się podzieliła, na co mi 7 etatów.

To prawda. Czasem trafiała się jakaś jedna szansa, ale zawsze znalazł się ktoś znajomy lub stażysta lub po prostu ktoś lepszy. Pierwszy raz w tym samym czasie jest aż tyle ,,REALNYCH" dla mnie możliwości. No ale to tylko możliwości, trzeba je dobrze wykorzystać.
Ja szukam we wszystkich pobliskich miastach gdzie jestem w stanie dojechać i mi się to opłaci - w zakładkach mam 53 strony z rożnymi urzędami i firmami z okolic i osobno zakładki z portalami z pracą. Ostatnio nawet myślałam żeby dać duże ogłoszenie w gazecie lokalnej .
I tak jak Ty Vampirka też bardziej sprecyzowałam swój kierunek rozwoju i wiem, że to zwiększa moje szanse na pracę w konkretnych miejscach.
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 21:31   #1307
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Prisha, ile masz lat?
Mam nadzieje, ze ktoras opcja Ci wypali i, ze w koncu coś konkretnego znajdziesz.... Bezrobocie to koszmar, nikomu nie zycze (choć moje było dośc przyjemne, duzo wycieczek, zabawy, wolnego, opalania, jeziora, imprez, zaleglych spotkan itp.)

Wampirka, czemu nie mozesz znalezc pracy, nie rozumiem

Ja dzisiaj mialam duzo nieprzyjemnosci, az sie prawie poplakalam, ale dałam rade, sytuacja kryzysowa prawie rozwiazana. Na szczescie "góra" zadowolona, a to najwazniejsze.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 21:41   #1308
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

pumas czym Ty się właściwie zajmujesz? Chyba nie doczytałam, a brzmi intrygująco
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 21:44   #1309
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Nie mam pracy bo:
- skończyłam nie ten kierunek co powinnam (administracja publiczna)
- mieszkam w małej dziurze, gdzie pracę ma się tylko po znajomościach
- nie mam znajomości
- nie chcę pracować tylko dla jakichkowiek pieniędzy (np w sklepie, albo sprzątając)
- nie mam doświadczenia
- nie mam siły przebicia
- nie mam pieniędzy (ani jak ich pożyczyć) żeby wyjechać i próbować szukać w jakimś innym miejscu
- w moim powiecie stopa bezrobocia wynosi 21%
- moi potencjalni konkurenci są znacznie lepsi ode mnie (skończyli lepszy kierunek studiów, mają paroletnie doświadczenie, pokończyli różne kursy i mają z tego papier)
- ...
w sumie to mogę tak długo...
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 22:05   #1310
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Claris, dyrektor regionaly, oświata.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 22:12   #1311
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Nie mam pracy bo:
- skończyłam nie ten kierunek co powinnam (administracja publiczna)
skończyłam to samo
- mieszkam w małej dziurze, gdzie pracę ma się tylko po znajomościach
ja też: wieś niecałe 100 mieszkańców, dwa bloki, kilka domków i sklepik z wódą i tanim winem i przystanek autobusowy,
wieś gminna 3km ode mnie,
najbliższe miasto powiatowe 15 km ode mnie,
miasto wojewódzkie 65 km ode mnie
(fatalny dojazd, praca tam=przeprowadzka)
- nie mam znajomości
ja też, ale staram się udzielać gdzie tylko mogę żeby mnie ludzie poznawali i im się przypominam od czasu do czasu (to atut małych miejscowości)
- nie chcę pracować tylko dla jakichkowiek pieniędzy (np w sklepie, albo sprzątając)
ja też nie, jak mnie życie zmusi to pójdę i do takiej pracy, ale zrobię wszystko, by dostać normalną robotę
- nie mam doświadczenia
masz staż i pracowałaś w zawodzie - to jest doświadczenie
- nie mam siły przebicia
??? http://demotywatory.pl/743039/Sila-przebicia
- nie mam pieniędzy (ani jak ich pożyczyć) żeby wyjechać i próbować szukać w jakimś innym miejscu
jeżeli chcesz wyjechać, to może poszukaj jakiejkolwiek pracy, zarobisz na wyjazd i poszukasz wymarzonej pracy gdzie indziej
- w moim powiecie stopa bezrobocia wynosi 21%

w moim 22% (na koniec 2010)
- moi potencjalni konkurenci są znacznie lepsi ode mnie (skończyli lepszy kierunek studiów, mają paroletnie doświadczenie, pokończyli różne kursy i mają z tego papier)
zawsze są lepsi i gorsi od nas, ludzie w moim wieku już pracują od 5-6lat i awansowali lub zmieniali prace, a ja jej wciąż szukam, jestem opóźniona (oby nie w rozwoju)
- ...
w sumie to mogę tak długo...
Pozytywne myślenie jest miarą sukcesu. Ja też lubię czasem ponarzekać, ale żeby wszystko od razu przekreślać? Wiesz, że ja kiedyś zrobiłam sobie taką listę minusów jak Twoja? Była o wiele dłuższa . I pozamieniałam je na plusy i powiesiłam nad biurkiem .
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 22:14   #1312
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

hej pewnie mnie już nie pamiętacie? mam pyt. szukałyście pracy na niania.pl? z jakim skutkiem? ktoś wogóle korzysta z tego portalu?
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 22:14   #1313
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Prisha, ile masz lat?
25. Półtora roku temu broniłam mgra i jakieś fatum na mnie razem z tym tytułem spadło, bo zaraz po obronie skończyła mi się umowa i tułam się do dzisiaj
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 22:25   #1314
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Prisha moja dzióra jednak jest trochę wieksza, bo ma status miasta powiatowego Ale pracy i tak w niej nie ma...

Lista narzekań też mogłaby być dłuższa, ale szkoda waszego czasu na jej czytanie. Po prostu padło pytanie więc dałam odpowiedź.
A doświadczenia nie mam konkretnego, bo to co mam to jest jedynie księgowość uproszczona. A licząc każde jakiekolwiek to równiedobrze mogłabym podawać 5 lat hostessowania na studiach... potrzebuję 2-3 lat w pełnej księgowości
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 22:26   #1315
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
mawis, super, 100 to sporo dziennie
Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Mawis, 100 za dzien?? o to bym powiedziała że nieżle a mozna wiedzieć z ciekawości jaka branża? Wiem, że hostessy na targach lub imprezach mogą zarobić ze 150 zl za kilka godzin stania, także uważam że to niezła kasa. Ale trzeba mieć zdrowie, bo tyle godzin stania na obcasach też jest długo...
robię za dobrego duszka i towarzystwo dla kumpeli, a ona dzieli się ze mną swoim wynagrodzeniem na pół

najlepsze, że ja nic nie muszę robić - poza trochę męczącą wycieczką tam i z powrotem (w sumie 300 km), szukaniem adresów i łażeniem za nią po domach. ona spisuje jakieś umowy dla zakładu gazowniczego, a ja się uśmiecham do ludzi i trzymam jej segregator. w wakacje kilka razy z nią tak jeździłam, razem miałyśmy nieprawdopodobnego fuksa - typu zastanie chłopa, którego nie można było złapać przez rok, albo babki, która przyjechała na pogrzeb kogoś z rodziny z Hiszpanii, a ogólnie jest w PL pierwszy raz od 4 lat itp.

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Żeby można było to bym się podzieliła, na co mi 7 etatów.
no, w końcu powiało optymizmem

niech 2011 będzie rokiem pracownika - i dla każdej 7 etatów do wyboru
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 06:26   #1316
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Claris, dyrektor regionaly, oświata.
Poważnie????Dyrektor????T o masz na umowie napisane????
No to na moje oko, powinnaś zarabiać jakies 5 tys. na miesiąc, tak masz???Nie wiem, może nie jestem na bieżąco?????

Ja wczoraj miałam Audyt, tych dwóch panów mnie awansowało na Pełnomocnikaaaaa do adytowania na mojej firmie, szef się przy nich zgodził,ale wątpie by to przeszło. Na tyle znam go, ze nie wierze, ze dojdą dodatkowe obowiązki i dodatkowe wygnagrodzenie, jakoś nie widzę....
Hmmmm fajni ludzie byli, zawsze to nowe kontakty
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 08:19   #1317
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez mabi84 Pokaż wiadomość
hej pewnie mnie już nie pamiętacie? mam pyt. szukałyście pracy na niania.pl? z jakim skutkiem? ktoś wogóle korzysta z tego portalu?
Jak to nie pamietamy??? Tylko awatarka brak, ale pamietamy pamietamy Napisz, co u Ciebie, czy sie cos zmienilo

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
25. Półtora roku temu broniłam mgra i jakieś fatum na mnie razem z tym tytułem spadło, bo zaraz po obronie skończyła mi się umowa i tułam się do dzisiaj
Chyba cos w tym jest, duzo osob po obronie nagle albo stracilo prace, albo nie moglo znalezc. Ja tez jakos tak sie broniłam, ale akurat miesiac przed podpisałam fajna umowę.
Spytalam o Twoj wiek, bo pisalas, ze mialas pare lat doswiadczenia i to mnie zastanowilo.

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Prisha moja dzióra jednak jest trochę wieksza, bo ma status miasta powiatowego Ale pracy i tak w niej nie ma...

Lista narzekań też mogłaby być dłuższa, ale szkoda waszego czasu na jej czytanie. Po prostu padło pytanie więc dałam odpowiedź.
A doświadczenia nie mam konkretnego, bo to co mam to jest jedynie księgowość uproszczona. A licząc każde jakiekolwiek to równiedobrze mogłabym podawać 5 lat hostessowania na studiach... potrzebuję 2-3 lat w pełnej księgowości
Nie znam sie na ksiegowosci kompletnie, dla mnie to czarna magia, ale wydawalo mi sie, ze jesli masz chocby ta ksiegowosc uproszczoną, to nie powinnas miec problemu w tej dziedzinie ze znalezieniem zajecia. Dziwny ten nasz kraj. A moze nie?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;24362347]robię za dobrego duszka i towarzystwo dla kumpeli, a ona dzieli się ze mną swoim wynagrodzeniem na pół

najlepsze, że ja nic nie muszę robić - poza trochę męczącą wycieczką tam i z powrotem (w sumie 300 km), szukaniem adresów i łażeniem za nią po domach. ona spisuje jakieś umowy dla zakładu gazowniczego, a ja się uśmiecham do ludzi i trzymam jej segregator. w wakacje kilka razy z nią tak jeździłam, razem miałyśmy nieprawdopodobnego fuksa - typu zastanie chłopa, którego nie można było złapać przez rok, albo babki, która przyjechała na pogrzeb kogoś z rodziny z Hiszpanii, a ogólnie jest w PL pierwszy raz od 4 lat itp.
[/QUOTE]

Mawis, niezla fucha, pozazdroscic

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Poważnie????Dyrektor????T o masz na umowie napisane????
No to na moje oko, powinnaś zarabiać jakies 5 tys. na miesiąc, tak masz???Nie wiem, może nie jestem na bieżąco?????

Ja wczoraj miałam Audyt, tych dwóch panów mnie awansowało na Pełnomocnikaaaaa do adytowania na mojej firmie, szef się przy nich zgodził,ale wątpie by to przeszło. Na tyle znam go, ze nie wierze, ze dojdą dodatkowe obowiązki i dodatkowe wygnagrodzenie, jakoś nie widzę....
Hmmmm fajni ludzie byli, zawsze to nowe kontakty
Tak Stokrotka, powaznie, ale ja się z tym nie afiszuje i w CV wpisuje kierownik, manager, zeby nie przekreslac sobie szans na inne stanowiska.
A co do zarobków - każdy zarabia inaczej, ale swoja droga nie wiem, czy ktorykolwiek dyrektor zgodzilby się pracowac za 5 tys. ;-) Takze dyrektor dyrektorowi nierowny.

Pelnomocnik do audytu brzmi super, walcz o to
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 08:28   #1318
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Patrzcie dziewczęta, fajne zajęcie na jakiś czas
http://www.praca.pl/pracownikow-spa-...ki_132590.html
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 08:51   #1319
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Patrzcie dziewczęta, fajne zajęcie na jakiś czas
http://www.praca.pl/pracownikow-spa-...ki_132590.html
łeeeeee widziałąm kiedys wywiad z osobami pracujacymi na statkach w roznym charakterze i kazda z nich mowila, ze nawet nie maja chwili czasu, zeby podziwiac widoki, czy korzystac z luksusu tego miejsca. Praca 24/h. Ja bym się nie pisała mimo miłości do podróży Juz bym wolala byc rezydentem w jakims kurorcie, np. w Grecji... ehhhhhhhhh czemu życie mi sie tak dziwnie potoczylo!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 09:45   #1320
Anastka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 46
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Vampirka, moja rada, szukaj pracy przy projektach unijnych, oni czesto maja problemy z księgowymi bo oczekują że zrobią coś szybko w miare krótkim czasie a księgowe się nie wyrabiają. Moja branża więc wiem
Anastka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.