Dieta bez mąki pszennej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-16, 08:50   #1
ladamedetrefle
Przyczajenie
 
Avatar ladamedetrefle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 18

Dieta bez mąki pszennej


Witajcie,
nie jestem pewna, czy taki wątek już był, próbowałam szukać, ale nic nie znalazłam takiego. Jeśli taki wątek tutaj istnieje - przepraszam.
Zwracam się do osób, które nie jedzą mąki pszennej. Jak sobie z tym radzicie? Czym ją zastępujecie? Macie jakieś sprawdzone przepisy na chleby/ makarony/ inne mączne produkty niepszenne? Ja znalazłam parę ciekawych przepisów na blogu dietetycznie siostro, jak na razie wypróbowałam jeden (na otrębowe placki owsiane ) i był całkiem ciekawy .

Postanowiłam nie jeść pszenicy, ponieważ po zjedzeniu jakichkolwiek produktów z niej czuję się obrzmiała i opuchnięta. Nie mam wtedy energii w sobie. Nie wiem, czy to jakaś alergia, czy co, po prostu wiem, że nie chcę już jeść tego zboża (albo ograniczę je do minimum )

Pozdrawiam!
__________________
moja fotografia
ladamedetrefle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 02:15   #2
blairinne
Raczkowanie
 
Avatar blairinne
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Krk/Śląsk
Wiadomości: 321
Dot.: Dieta bez mąki pszennej

Makaron ryżowy lub kukurydziany, chlebek chrupki kukurydziany, lub wafle ryżowe. Jednak staram się unikać w ogóle pieczywa i makaronów, zastąpić je np kaszą gryczaną. Co do ciast i gotowania-z powodzeniem stosuję mieszanki "dozwolonych" mąk i nie ma z tym problemu.
__________________
There is nothing to fear but fear itself
blairinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:41   #3
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Dieta bez mąki pszennej

Ja też staram się nie jeść pszenicy w ogóle. Rano chleb zastępuję chlebkami ryżowymi - próbowałam się od nich odzwyczaić, bo nie są takie znów zdrowe... ale na razie nie potrafię
a potem? No to już nie muszę niczego zastępować. Na obiad mięsko z ziemniakami lub ryżem, na kolację np. omlet lub twarożek... możliwości jest mnóstwo
W ostateczności, jak mocno zachce mi się makaronu, to są makarony ryżowe lub kukurydziane. Ale na razie jakoś nie tęsknię za makaronem (mimo że wcześniej byłam wręcz MANIACZKĄ wszystkich makaronów!!! Dziwne, nie?....)

Cytat:
Napisane przez ladamedetrefle Pokaż wiadomość
Witajcie,
nie jestem pewna, czy taki wątek już był, próbowałam szukać, ale nic nie znalazłam takiego. Jeśli taki wątek tutaj istnieje - przepraszam.
Zwracam się do osób, które nie jedzą mąki pszennej. Jak sobie z tym radzicie? Czym ją zastępujecie? Macie jakieś sprawdzone przepisy na chleby/ makarony/ inne mączne produkty niepszenne? Ja znalazłam parę ciekawych przepisów na blogu dietetycznie siostro, jak na razie wypróbowałam jeden (na otrębowe placki owsiane ) i był całkiem ciekawy .

Postanowiłam nie jeść pszenicy, ponieważ po zjedzeniu jakichkolwiek produktów z niej czuję się obrzmiała i opuchnięta. Nie mam wtedy energii w sobie. Nie wiem, czy to jakaś alergia, czy co, po prostu wiem, że nie chcę już jeść tego zboża (albo ograniczę je do minimum )

Pozdrawiam!

Edytowane przez Chocolate77
Czas edycji: 2013-09-18 o 11:42
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 23:06   #4
lisbeth_wasp
Rozeznanie
 
Avatar lisbeth_wasp
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 599
Dot.: Dieta bez mąki pszennej

Chleb można kupić żytni, makarony - ryżowy, chiński (sojowy), soba (gryczany)
poszukaj wątku o diecie bezglutenowej, tam się nie je pszenicy i paru innych zbóż, więc znajdziesz pewnie trochę przepisów. Poczytaj też o tym dokładniej, bo możliwe, że za twoje problemy odpowiada właśnie gluten
__________________
Nie ma bezpiecznych gier. Są tylko gry warte i niewarte świeczki.
Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje.
Nie życia będziemy żałować, lecz tego, co nas ominęło.
lisbeth_wasp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 01:15   #5
Artema
Przyczajenie
 
Avatar Artema
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta bez mąki pszennej

Polecam chlebek jaglany, lub chlebek ryżowo jaglany. Są pyszne, zdrowe i super sycące. Przepisów na chlebek jest pełno, jeden też na moim blogu (poniżej), jak chcesz to zajrzyj.
Artema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.